Forum » Myślenice

Wymuszenie Pierwszeństwa zakopianka KMY xxxx

  • 20 mar 2017

    Moi drodzy wklejam linka ku przestrodze !!!

    https://www.youtube.com/watch?v=vCpU9j3ryWU

    Podczas zmiany pasa ruchu czy wyprzedzania patrzmy nie tylko w lusterka ,zerknij kierowco kątem oka czy nie masz kogoś w martwym punkcie ,bo to może doprowadzić do tragedii a zwykłe przepraszam nie załatwi później sprawy !.

    10 11 Cytuj
  • 20 mar 2017

    Panie, byłeś pewnie w "Martwej strefie" nikt Ci tego specjalnie nie zrobił, po prostu cię nie widział, na Twoim miejscu usunął bym nr rejestracyjne bo możesz przez to miec problem.

    23 8 Cytuj
  • 20 mar 2017
    seba napisał/a:

    Panie, byłeś pewnie w "Martwej strefie" nikt Ci tego specjalnie nie zrobił, po prostu cię nie widział, na Twoim miejscu usunął bym nr rejestracyjne bo możesz przez to miec problem.

    Numer rejestracyjny identyfikuje samochód, a nie człowieka.

    8 8 Cytuj
  • 20 mar 2017

    A ile było na budziku tuż przez zdarzeniem?Hamowanie dopiero w zasiegu fotoradaru a pretensje do użytkownika który nie zauważył szeryfa z kamerką.Pamiętajcie ,kij ma dwa końce i nie reaktywujcie na siłę ORMO.
    Do nas przyszła moda z Rosji ale na tym kraju nie ma się co wzorować bo tam kamerki maja po to aby skorumpowany policjant nie wrobił niewinnego kierowcy.U nas zaczyna robić sie podobnie ale może ktos pójdzie po rozum do glowy
    https://nocar.pl/blog/samochodowe-rejestratory-wideo-w-jakich-krajach-sa-one-zabronione/

    9 19 Cytuj
  • Andrzej 20 mar 2017
    seba napisał/a:

    Panie, byłeś pewnie w "Martwej strefie" nikt Ci tego specjalnie nie zrobił, po prostu cię nie widział

    Nie widział, bo w lusterka się patrzy. Nie tylko w momencie wykonywania manewru.

    8 2 Cytuj
  • 20 mar 2017
    krowka123 napisał/a:

    A ile było na budziku tuż przez zdarzeniem?Hamowanie dopiero w zasiegu fotoradaru a pretensje do użytkownika który nie zauważył szeryfa z kamerką.Pamiętajcie ,kij ma dwa końce i nie reaktywujcie na siłę ORMO.
    Do nas przyszła moda z Rosji ale na tym kraju nie ma się co wzorować bo tam kamerki maja po to aby skorumpowany policjant nie wrobił niewinnego kierowcy.U nas zaczyna robić sie podobnie ale może ktos pójdzie po rozum do glowy
    https://nocar.pl/blog/samochodowe-rejestratory-wideo-w-jakich-krajach-sa-one-zabronione/

    I tu się nie zgodzę ,godzina 7.40 na budziku 60-70 bo miałem skręcać w lewo więc nie hamowałem przed fotoradarem . Droga prawie pusta żadnego korka ani z przodu ani z tyłu .
    Jakość nagrania kiepska ale w oryginale który oglądałem wielokrotnie na komputerze widać jasno że kierowca zobaczył znak zwężki z prawej strony ,włącza migacz i zmienia pas ruchu nie patrząc czy może taki manewr wykonać - zero reakcji na hamowanie i klakson przecież w takich przypadkach odruchowo wraca się na własny pas o ile to możliwe a w tym przypadku było to możliwe .

    7 5 Cytuj
  • 20 mar 2017

    ja tu widzę ,że na....lasz tym lewym pasem od " zakopca do krk " zapewne??
    a odnośnie pokazywania rejestracji toi nie możesz niestety po drugie widać w pewnym momecie twarz kierującego. "sprawa do sądu "

    Zresztą takie sytuacje to codzienność na ulicach całego świata .

    Przestroga jedna nie jedziemy non stop lewym pasem , patrzymy w lusterka przy zmianie pasa.

    "Winni" jesteście oboje :P

    na pewno ty nikomu nie wymusiłeś pierwszeństwa :):) podaj swoją rejestracje może tez trafisz lub jesteś już na YT :)

    9 7 Cytuj
  • 20 mar 2017

    Wina kierowcy Opla, jest oczywista. Ale czy to wymaga robienia burzy w szklance wody? Wystarczyło użyć klaksonu. Na drugi raz będzie patrzył w lusterko.
    A z drugiej strony - gdybyś TY, AndrzejM, nie złamał przepisów i nie jechał cały czas lewym pasem, pewnie nie byłoby tej niepotrzebnej afery.

    12 2 Cytuj
  • 20 mar 2017
    pit87 napisał/a:

    ja tu widze ,że na.. tym lewym pasem od pewne zakopca do krk

    No nie do końca "zakopca do krk " wyjechałem od Sułkowic na zakopiankę a skręcałem na Jawornik przed fotoradarem do domu ! Więc dlatego na lewym pasie ,dodam że nikomu nie blokowałem pasa lewego bo w takim przypadku dostał bym dzwon w tył .

    2 10 Cytuj
  • 20 mar 2017

    Ziomek zaraz będzie kamerował sąsiadów jak się kochają i będzie załączał filmiki na miasto-info hehe żałosny jesteś ANDRZEJKU!!

    6 8 Cytuj
  • 20 mar 2017
    Kaper napisał/a:

    Wina kierowcy Opla, jest oczywista. Ale czy to wymaga robienia burzy w szklance wody? Wystarczyło użyć klaksonu. Na drugi raz będzie patrzył w lusterko.
    A z drugiej strony - gdybyś TY, AndrzejM, nie złamał przepisów i nie jechał cały czas lewym pasem, pewnie nie byłoby tej niepotrzebnej afery.

    Klakson poszedł w ruch a kierowca opla miał to w d... bo zrobił co zrobił a nie miał powodu do zmiany pasa ruchu bo warunki tego nie wymagały

    3 5 Cytuj
  • 20 mar 2017

    Największa plaga na zakopiance ,angielski styl kierowców z KaLiforni i KeNTaki jazda lewym pasem do celu.
    Lewy pas zajmuje się tuż przed skrętem a nie dwa kilometry wcześniej jeżeli prawdą jest co piszesz.

    14 4 Cytuj
  • 20 mar 2017

    to od tych Sułkowic cały czasz lewy aż do skrętu na jawornik piknie :) oby tak dalej Ktoś tu widzę a UK pracuje :) i na weekend wpadł do Poland :)

    Opel winny a Ty wrzucaj dalej takie filmy na miasto info będziemy analizować itp itd :) tu sami policjanci, sędziowie , :) może suba ci dam na YT :)

    2 3 Cytuj
  • 20 mar 2017
    krowka123 napisał/a:

    Lewy pas zajmuje się tuż przed skrętem a nie dwa kilometry wcześniej jeżeli prawdą jest co piszesz.

    Nie miałem powodu blokowania lewego pasa

    2 Cytuj
  • 20 mar 2017
    qwas138 napisał/a:

    Ziomek zaraz będzie kamerował sąsiadów jak się kochają i będzie załączał filmiki na miasto-info hehe żałosny jesteś ANDRZEJKU!!

    Ziom czyżbym ci za skórę zaszedł ?

    3 1 Cytuj
  • Marek 20 mar 2017

    Co do jazdy lewym: mozna przyjac ze wyprzedzal pojazdy jadace prawym a wierzac na slowo ze nikt mu na ogonie nie siedzial wiec jechal calkiem poprawnie. Kierujacy oplem jezeli nie mial zamiaru skrecac w lewo to wykonal manewr zupelnie bez sensu bo nawet nie wyprzedzil pojazdu jadacego przed nim co mogloby rowniez usprawiedliwiac zmiane pasa - zobaczyl "stop" i reagowal na sytuacje.
    Osobna kwestia to zachowania szczegolnej ostroznosci w poblizu przejscia dla pieszych, miejsca robot drogowych, zwezenia jezdni, skrzyzowania i oczywiscie fotoradaru - ja bym na Twoim miejscu Andrzeju jechal z predkoscia taka sama jak opel bo nigdy nie wiadomo jak ktos zareaguje na warunki i sytuacje.

    4 1 Cytuj
  • 20 mar 2017
    marr napisał/a:

    Co do jazdy lewym: mozna przyjac ze wyprzedzal pojazdy jadace prawym a wierzac na slowo ze nikt mu na ogonie nie siedzial wiec jechal calkiem poprawnie. Kierujacy oplem jezeli nie mial zamiaru skrecac w lewo to wykonal manewr zupelnie bez sensu bo nawet nie wyprzedzil pojazdu jadacego przed nim co mogloby rowniez usprawiedliwiac zmiane pasa - zobaczyl "stop" i reagowal na sytuacje.
    Osobna kwestia to zachowania szczegolnej ostroznosci w poblizu przejscia dla pieszych, miejsca robot drogowych, zwezenia jezdni, skrzyzowania i oczywiscie fotoradaru - ja bym na Twoim miejscu Andrzeju jechal z predkoscia taka sama jak opel bo nigdy nie wiadomo jak ktos zareaguje na warunki i sytuacje.

    I w pełni Popieram twoją wypowiedź po prostu jadąc staram się obserwować drogę otoczenie ale w tym przypadku nie spodziewałem się takiego manewru bo był on bez sensu bo za 50 metrów miałem skręcać w lewo .

    1 2 Cytuj
  • 20 mar 2017
    Kaper napisał/a:

    A z drugiej strony - gdybyś TY, AndrzejM, nie złamał przepisów i nie jechał cały czas lewym pasem, pewnie nie byłoby tej niepotrzebnej afery.

    Taa ale chyba mam prawo skręcić w lewo

    1 2 Cytuj
  • 20 mar 2017
    AndrzejM napisał/a:

    Taa ale chyba mam prawo skręcić w lewo

    Zazwyczaj staram się nie bawić w słowne przepychanki, ale chyba z racji pierwszego dnia wiosny astronomicznej, zrobię wyjątek.

    Pewnie, że masz prawo! Ale kilka postów wyżej piszesz, cyt. "na budziku 60-70 bo miałem skręcać w lewo więc nie hamowałem przed fotoradarem". Chcesz skręcać w TYM miejscu bez hamowania, z prędkością 60-70km/h??? Tutaj chciałeś to zrobić???

    https://www.google.pl/maps/@49.8602644,19.9091195,3a,75y,0.25h,64.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1sb0qstxh2IsgKtkGycS2n5Q!2e0!7i13312!8i6656

    Celowałeś w reklamę, czy po ułańsku, miałeś zamiar przestawić meble w tym białym domu? Za same posty powinna zainteresować się Tobą Policja, bo jesteś potencjalnym drogowym zabójcą. Albo umysłowym dzieckiem, bez grama wyobraźni.
    Dobrze Ci radzę - skończ pisać i niech temat umrze śmiercią naturalną, bo tylko się pogrążasz. A po wypowiedziach innych forumowiczów widzę, że nie masz wielu sprzymierzeńców.

    Co do jazdy lewym pasem - wyjechałeś od Sułkowic i chciałeś skręcić przed fotoradarem w Jaworniku. Według map, to jest dokładnie jeden kilometr.

    Przeczytaj akapit: "Skręt w lewo" w linku poniżej.

    http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na-drodze/mandaty-i-punkty-karne/320530,Jazda-lewym-pasem-mandat-i-punkty-karne.html

    Amen

    6 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 mar 2017

    Ja w tej całej opowieści najbardziej nie rozumie dlaczego utrudniales sobie życie i pojechał es przez zakopianke a nie koło kościoła

    Ps kiedys widzialem goscia ktory miedzy Krakowem a Myślenicami byl wielokrotnie wyprzedzany z prawej strony a zmienil pas na prawy tylko dwa razy na krotko. W dodatku jechal z przyczepka

    3 3 Cytuj
  • 21 mar 2017

    [cytat=Kaper]Zazwyczaj staram się nie bawić w słowne przepychanki, ale chyba z racji pierwszego dnia wiosny astronomicznej, zrobię wyjątek.

    Pewnie, że masz prawo! Ale kilka postów wyżej piszesz, cyt. "na budziku 60-70 bo miałem skręcać w lewo więc nie hamowałem przed fotoradarem". Chcesz skręcać w TYM miejscu bez hamowania, z prędkością 60-70km/h??? Tutaj chciałeś to zrobić???

    https://www.google.pl/maps/@49.8602644,19.9091195,3a,75y,0.25h,64.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1sb0qstxh2IsgKtkGycS2n5Q!2e0!7i13312!8i6656

    Człowieku opanuj się gdybym opla walnął to jasno policja określiła by winnego tylko co z poszkodowanymi wziąłeś to pod uwagę ,prędkość moja nie ma znaczenia to skrzyżowanie jest przebudowane według twojego linka , jeżdżę tam kilka razy w ciągu dnia a twoje argumenty mnie nie przekonują Bo według twojej teorii nie jestem w stanie z prędkości 60-70 km/h zwolnić na odcinku 150 m do prędkości umożliwiającej dokonania bezpiecznego skrętu w lewo - sprawdź ,policz słupki od znaku do zjazdu w lewo mój samochód to nie BMW pani Premier

    2 5 Cytuj
  • 21 mar 2017
    sh_ma napisał/a:

    Ja w tej całej opowieści najbardziej nie rozumie dlaczego utrudniales sobie życie i pojechał es przez zakopianke a nie koło kościoła

    Jechałem własnie od kościoła do Myślenic przy rozjeździe na Myślenice okazało się że muszę jeszcze wrócić do domu i prościej mi było zjechać w lewo na zakopiankę niż zawracać i wracać pod kościół i przeciskać się przez te samochody pod szkołą i przedszkolem .

    2 2 Cytuj
  • KrzysztoF Piotrowski 22 mar 2017

    Witam widząc kolejny taki durny post ........ zastanawiam się czy pan ma co robić ??? Zastanawia mnie dlaczego filmik z yt został usunięty ? Czy ma pan co sobie do zarzucenia ? Widać ewidentnie winę kobiety z czarnej corsy (tak stworzyła zagrożenie dla pana i innych osób!) tylko skomentuje to tak jak pod filmikiem na yt ......... pani stworzyła zagrożenie ..... ale sytuacja która miała chwile później z pana udziałem też stworzyła zagrożenie w ruchu ? (tego nie ma na filmiku dziwne)? Jadąc w stronę Krakowa pański samochód blokuje lewy pas zatrzymując panią z czarnego auta)? Ludzie czy to jest normalne? Nwm czy nie powinienem dorzucić tu mojego filmiku z nagraniem ...... respektuje mnie myśl ze gość robi halo a ewidentnie widać wine .... po czym sam stwarza zagrożenie dla mnie i innych uczestników? Chłopie weź się ogarnij........!!!

    16 3 Cytuj
  • Andrzej 22 mar 2017

    respektuje mnie myśl? A co to za nowomowa?

    2 2 Cytuj
  • 22 mar 2017

    To może trzeba przeliterować ? Bo w czym problem? . Chyba kolejny do gówno burzy, który robi wielkie halo z czegoś co jest codziennością w naszym kraju :) A pan kamerzysta wielki szeryf strasznie oburzony zachowaniem kierowcy z opla , a sam co wyczynia :) Chętnie obejrzę sobie cały film , a nie tylko z udziałem tej pani . Pozdrawiam

    6 4 Cytuj

Odpowiedz