Forum » Myślenice WIELKA WODA 2010 - TWORZYMY RAPORT Z POWIATU

• Kuba Nowak 18.05.2010 - 9:02
    i czy bedzie zamykany
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 9:08
    czy ktos wie jaka jest obecna sytuacja na zakopiance?
    da sie przejechac?
    bo slyszalam ze w 3 miejscach - myslenice, stróża i libertów są nie przejezdne!
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 9:19
    Droga w Borzęcie przy strażnicy też zamknięta,nie wiecie kiedy to naprawią?
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 9:42
    Koło boiska Orła koryto rzeki poszerzyło się trzykrotnie cała skarpa ziemi oberwana - właściciele tamtych działek gdzie były krzaki przy rzece są ubdzy o kilkanaście metrów kwadratowych.
    Swoją drogą urzędnicy zamiast wydawać pieniądze na niepotrzebną rewitalizację parku lepiej niech wydają je na naprawę szkód na Zarabiu .
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 9:55
    adzygmunt napisał/a:
    Porabie, działki od od nr 100 w górę zawsze były zagrożone powodzią. W 97 połowa terenu była zalana. Teraz jest groźniej? Pytanie do justynyjot!!!
    Z tego co pamiętam to w roku 97 Raba tez powaznie zalała dzialki ale zostawiła domki i kilka metrów zieleni(idąc za boiskiem w lewo)W tej chwili za boiskiem jeszcze drzewa stoją lecz dalej idąc drogą,woda sięga domków.Po śladach widać że poziom był dość wysoki,groźniej to wygląda niż kiedyś..niestety
    Cytuj Zgłoś
  • basia 18.05.2010 - 10:05
    Rano koło 7 Zakopianka stała - wypadek w Mogilanach - auta jeździły bocznymi drogami. Teraz nie wiem jak jest. Kraków stoi. Ciężko jest przejechać od Łagiewnik do Matecznego. Rano bus jechał prze Kapelankę. Dużo lini tramwajowych jest zamkniętę z powodu zalania toró, jest komunikacja zastępcza - autobusy, które jeżdżą przepełnine. Powodzenia dla wszystkich którzy dzisiaj bedą przemiieszczać się po Krakowie
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 10:36
    Napiszcie proszę jaka sytuacja na zakopiance?
    Jutro wybieram się do Zakopanego(jadę z Wrocławia)-jest szansa ,że przejade przez Kraków i dalej do Zakopanego?
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 10:38
    Napiszcie proszę jaka sytuacja na zakopiance?
    Jutro wybieram się do Zakopanego(jadę z Wrocławia)-jest szansa ,że przejade przez Kraków i dalej do Zakopanego?
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 11:16
    A po co chcesz jechać przez Kraków? Zjeżdżasz z A4 za bramkami na Rzeszów, potem z obwodnicy na Chyżne (Zakopianką) i omijasz Kraków.
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 11:32
    Tak Kraków omijam obwodnicą i zjeżdżam na Zakopianke-zgadza się
    Ale jak wyglada sytuacja na węzle Mirowickim i w Myślenicach na Zakopiance(piszą że nieciekawie)
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 11:37
    Czy da się dojechać z Myślenic do Wieliczki drogą przez Borzętę i Gorzków?
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 11:43
    Tak Kraków omijam obwodnicą i zjeżdżam na Zakopianke-zgadza się
    Ale jak wyglada sytuacja na węzle Mirowickim i w Myślenicach na Zakopiance(piszą że nieciekawie)
    Z wodą coraz mniejszy problem mimo, że leje dalej, ale myślę, że jutro powinieneś przejechać. Chyba, że znowu się ktoś rozwali i zamkną Zakopiankę na czas usunięcia wraku.
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 11:50
    AgnieszkaK napisał/a:
    Droga w Borzęcie przy strażnicy też zamknięta,nie wiecie kiedy to naprawią?
    Droga jest przerwana całkowicie przez osuwisko. Nieprędko to naprawią
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 11:53
    Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja ogrodu działkowego w Osieczanach
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 11:55
    Pod warunkiem, że w Borzęcie pojedziesz przez tzw. Brzeg, bo główna droga zamknięta, ale tam też ponoć już woda sięga do połowy kół. Najlepiej z Myślenic jechać na Polankę i Zawadę i później na Gorzków.
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 11:55
    Pod warunkiem, że w Borzęcie pojedziesz przez tzw. Brzeg, bo główna droga zamknięta, ale tam też ponoć już woda sięga do połowy kół. Najlepiej z Myślenic jechać na Polankę i Zawadę i później na Gorzków.
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:07
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:18
    Ogródki działkowe wyglądają dużo gorzej jak Zarabie,Raba zabrała duży kawał terenu,słup wysokiego napięcia i bodajże 3 domki i cały czas podmywa brzeg.
    Największe szkody porobiły małe potoki od dawna nie regulowane,pozapychane przepusty.Na żywioł nie mamy wpływu ale pewnym rzeczom można było zapobiec tylko jak zwykle u nas po każdej powodzi wszystko zostaje po staremu.Cierpią na tym mieszkańcy a wielu podtopień można było uniknąć gdyby władze słuchały ludzi.
    Pogłębianie rowów,udrażnianie przepustów to żadna inwestycja,nie można przy tym zrobić hucznego otwarcia ,przecinania wstęgi czy pamiątkowego zdjęcia.
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:23
    co tam słychac w drogini..
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:25
    a co z droginią...
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:26
    Dzięks za info!
    Myślę,że jutro dotre do Zakopca
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:37
    co tam na trasie myślenice dobczyce przejezdne??????
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:37
    co tam na trasie myślenice dobczyce przejezdne??????
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:45
    Dzięks za info!
    Myślę,że jutro dotre do Zakopca
    Szerokości i nie zapomnij o nartach! ;)
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:50
    wodnych ... :)
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 12:53
    myslenice-dobczyce jakos sie jedzie...
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 13:28
    Wie ktoś czy idzie przejechac z krakowa do myslenic?
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 14:14
    jak z Osieczanami?? w miarę przejezdna??
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 14:47
    Droga przez Osieczany jest przejezdna
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 14:58

Wie ktoś czy idzie przejechac z krakowa do myslenic?
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 15:28
    nie rozumiem
    to w końcu chcesz iść, czy jechać?
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 16:24
    czy ktoś na obecna chwile orientuje się czy da sie przejechac z myślenic na zasań?
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 18.05.2010 - 16:32
    Droga do Poręby jest przejezdna przez Bulinę. Jechałem 13/33 i 14/33 Prace tam trwają ale straż pozwala przejechać. Jest 200m strasznego asfaltu. Po zmierzchu nie radzę tam jechać Ale za dnia spoko!!!
    Bardzo brak informacji o objazdach przy InterZoo!!!
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 18.05.2010 - 16:43
    Byłem na działkach Na "Porabiu" przy ... tzn w miejscu gdzie były altany i... działki.
    Dwa domki zabrane przez Rabę leżą 100 metrów w krzakach przy Rabie już za ogrodzeniem, trzeciego nie ma, a czwarty drewniany wisi nad Rabą przechylony, że tylko, tylko runie w wodę.
    Biedni Ci działkowicze, nie mają ani altany, ani działki!!!
    Działki w tej części przykrył półmetrowy muł. Ale ludzie i tak się cieszą mają co odgrzebać!!!
    Nie ma także transformatora i słupa wysokiego napięcia. Prady na działkach długo nie będzie.
    Poprzedni w 97 "zabrała" Raba i do dzisiaj nie oddała. Z tymi będzie podobnie. Kto z nurtu rzeki podniesie żelazną ruinę? Chyba tylko dzicy złomiarze!
    Żałuję, że nie miałem aparatu, może jutro zaświeci słonko i coś pstryknę!!!
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 16:56
    Myślenice --> Świątniki Górne

Busiarze jeżdżą przez Polankę i wyjeżdżają koło topoli, ponieważ w Borzęcie niedaleko strażnicy ubyło około 10 metrów drogi. Droga tamtędy zamknięta
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 18:15
    wały w Drogini cały czas podmywa woda. ludzie byli ewakuowani w nocy bo grozilo przerwaniem wałów. Teraz woda jest w ich połowie ale nadal je podmywa i sa postawione worki z piaskiem ale gdzie sie przytka podmywa gdzie indziej.
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 20:38
    czy Kornatka jest przejezdna? chodzi mi o kursowanie busów z Myślenic do Trzemeśni
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 20:41
    czy Kornatka jest przejezdna? chodzi mi o kursowanie busów z Myślenic do Trzemeśni
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 20:48
    W Krakowie jest zamknięty most Grunwaldzki i Dębnicki. Także nie ma się co pchać.
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 20:49
    Kornatka jest przejezdna.
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 20:56
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 20:58
    dzięki za info Sabrina
    Cytuj Zgłoś
  • 18.05.2010 - 23:15
    A ja się pytam, czy struś z Zarabia przeżył??!!
    Cytuj Zgłoś
  • 19.05.2010 - 7:19
    Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja w Krakowie? Czy grunwaldzkie naprawdę jest zamknięte? A jak z busami? Czy dojeżdżają pod galerię?
    Cytuj Zgłoś
  • basia 19.05.2010 - 8:12
    Jak na odcinku Myślenice - Lubień - Naprawa - Chyżne?
    Cytuj Zgłoś
  • basia 19.05.2010 - 8:44
    Przez Grunwaldzki sie jedzie normalnie aczkolwiek niewiele brakuje żeby tafla wody mostu dotknęła
    Cytuj Zgłoś
  • 19.05.2010 - 9:02
    Libia brzegowa Raby niesamowicie się zmieniła , nie lubię zmian , wystarczy dwa dni i natura jest w stanie przeobrazić krajobraz bardziej niż człowiek w kilkanaście lat.
    Cytuj Zgłoś
  • 19.05.2010 - 10:31
    adzygmunt napisał/a:
    Byłem na działkach Na "Porabiu" przy ... tzn w miejscu gdzie były altany i... działki.
    Dwa domki zabrane przez Rabę leżą 100 metrów w krzakach przy Rabie już za ogrodzeniem, trzeciego nie ma, a czwarty drewniany wisi nad Rabą przechylony, że tylko, tylko runie w wodę.
    Biedni Ci działkowicze, nie mają ani altany, ani działki!!!
    Działki w tej części przykrył półmetrowy muł. Ale ludzie i tak się cieszą mają co odgrzebać!!!
    Nie ma także transformatora i słupa wysokiego napięcia. Prady na działkach długo nie będzie.
    Poprzedni w 97 "zabrała" Raba i do dzisiaj nie oddała. Z tymi będzie podobnie. Kto z nurtu rzeki podniesie żelazną ruinę? Chyba tylko dzicy złomiarze!
    Żałuję, że nie miałem aparatu, może jutro zaświeci słonko i coś pstryknę!!!
    Wczoraj okolo godziny 18:30 policjanci oklejali tasmami teren,bo Raba wciąż podmywa kolejne metry działek i następne domki zagrożone.Byłam przedwczoraj i wczoraj-było gorzej!!Woda niespokojna,aż strach myśleć....
    Cytuj Zgłoś
  • 19.05.2010 - 11:03
    czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda sytuacja w Porębie k.trzemeśni ?
    jakieś zdjęcia szkod?
    Cytuj Zgłoś
  • 19.05.2010 - 15:19
    klamerka023 napisał/a:
    Przez Grunwaldzki sie jedzie normalnie aczkolwiek niewiele brakuje żeby tafla wody mostu dotknęła

To Grunwaldzki otworzyli??
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz