Forum » Myślenice

Pan Starosta!

  • Zdzichó Kowal PJN 22 maj 2010

    Dużo siem muwi tu i uw o innyk zacnyk samorzomdowcach, jakosz chyba zapomina siem o tych zasługach Pana Starosty. Kiedysik Pan Zdzich myślał o nimrze jako o leniwym, ale teraz widać jaki zarzomd kryzysowy jak siem nalerzy, na przykładzie onej powodzi, gdzie widziano staranie i spaniałom postawę onego Pana Józefa. Zaczem nalerzy siem załorzyć womtek ku pohwaleniu Pana Starosty Józefa, jako najgodnieszego do popełnienia ty fónkcji. Tu ikarzden w morzności wpisać pohwałe, a i no rzeby nie zeskrytykować uprasza siem Państwo.
    pozdrawiam
    Zdzichó
    ps. Jakosz mało wew prasie lokalmnej pisze siem o tyk zasługah zacnej persony Pana Starosty!?

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    Mądry Starosta PO SZKODZIE. Tylko gdzie podziała się ta mądrość pomiędzy zeszłoroczną powodzią a wydarzeniami ubiegłego tygodnia? Co zrobił "mądry" przez cały rok Pan Starosta Józef w tej sprawie? Chciałbym zobaczyć sprawozdanie z pray zeszłorocznego sztabu "kryzysowego" i porównać JAKIE ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE ZOSTAŁY PODJĘTE PRZEZ STAROSTWO POWIATOWE W PRZYPADKU PONOWNEJ POWODZI LUB TEŻ MINIMALIZACJI SKUTKÓW JEJ WYSTĄPIENIA.

    I niech nikt nie pisze że kupili Straży nowe pompy lub nowy samochód, bo to żadne środki zapobiegawcze przed powodzią.

    1 Cytuj
  • 22 maj 2010

    A ja mam inną koncepcje. Panie Zdzichu (celowo pisze poprawnie) jak Ci się nudzi to np. jedź na grzyby a nie zaczynaj kolejnych debilnych tematów. Zapewne następny założysz "ksiądz proboszcz" i znów będziecie się podniecać, krytykować i wymądrzać.

    Cytuj
  • Michal P. 22 maj 2010

    ;)

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 22 maj 2010

    Panie Alnazmor
    Womtek ten załorzono nie dla debilności jak Pan pisze ale dla pokazania spaniałości Pana Starossty zez samorzomdu. Prosze zaprzeczytać jeszcze raz i nie pozostawać wew krytyce jako opozycja a ino napisać co pozytywmnie.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    i znowu ble ble ble.... :)

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    zdzichó !!! próbowałem kilka razy przeczytać twoje konowały, ale nie jestem w stanie. Na prawdę podnieca cie takie pisanie? Myślę że większość ludzi ( tak jak ja zresztą) widząc twój post od razy rezygnuje z próby odczytania tego co napisałeś. Moje pytanie więc: czy ty piszesz na forum dla innych , żeby cię inni ludzie czytali , czy tylko dla siebie, podniecając się swoim prymitywizmem, a może po prostu robisz tak dużo błędów ortograficznych i dla niepozoru , wymyśliłeś sobie ze tak to nikt się nie połapie. Pozdrawiam

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    [quote]zdzichó !!! próbowałem kilka razy przeczytać twoje konowały, ale nie jestem w stanie. Na prawdę podnieca cie takie pisanie? Myślę że większość ludzi ( tak jak ja zresztą) widząc twój post od razy rezygnuje z próby odczytania tego co napisałeś. Moje pytanie więc: czy ty piszesz na forum dla innych , żeby cię inni ludzie czytali , czy tylko dla siebie, podniecając się swoim prymitywizmem, a może po prostu robisz tak dużo błędów ortograficznych i dla niepozoru , wymyśliłeś sobie ze tak to nikt się nie połapie. Pozdrawiam [/quote]

    ja natomiast caly czas czekam na kolejne posty Zdzicha bo czyta sie je bardzo fajnie:) maja swoj urok, dzieki czemu zawieraja glebsza tresc, niewidoczna na poczatku:)

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    Ja podobnie jak Czesiek z Polanki czekam na kolejne posty Zdzicha i doszukuję się w nich głębszych treści. Poza tym większość z nich mnie bawi;)

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    [quote]zdzichó !!! próbowałem kilka razy przeczytać twoje konowały, ale nie jestem w stanie. Na prawdę podnieca cie takie pisanie? Myślę że większość ludzi ( tak jak ja zresztą) widząc twój post od razy rezygnuje z próby odczytania tego co napisałeś. Moje pytanie więc: czy ty piszesz na forum dla innych , żeby cię inni ludzie czytali , czy tylko dla siebie, podniecając się swoim prymitywizmem, a może po prostu robisz tak dużo błędów ortograficznych i dla niepozoru , wymyśliłeś sobie ze tak to nikt się nie połapie. Pozdrawiam [/quote]

    nie no znów mu napisałeś, że jest denny (masz rację) = on się cieszy, czerpie siłę na kolejne (denne pseudo anty językowe formy pisania) a chwilę go tu nie było, już było dobrze

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    Mi się chce płakać nad tym co robicie Wy - forumowicze, i jednocześnie bije pokłony Zdzichowi za to, ze potrafił nabrać ludzi na coś tak banalnego jak pisanie idiotyczną składnią, on się śmieje do rozpuku z każdego posta na temat tej własnie pisowni nad którą ubolewacie jednocześnie odpowiadając na jego pytania i prowadząc z nim konwersacje...
    To jest po prostu genialne...
    To jest taki paradoks że wszyscy na niego nadają a jednocześnie wszyscy odpowiadacie na to co napisał...
    Normalnie Panie Zdzichu chciał bym Cie poznać...

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    Jeśli chodzi o naszego (?) Pana Starostę to wszystko jest jasne, Pan z grzywką to przecież jeden z PlatfOrmersów dbający w naszym mieście o interesy jednostek, a nie mieszkańców. Przecież widać jak zachowuje się kiedy ludzie chcą wyrzucić auta ciężarowe z miasta - pan Starosta jest za.. prywaciarzami, co tam jakieś pękania domów, czy bezpieczeństwo najmłodszych.
    Tak samo jeśli chodzi o bezpieczeństwo p-powodziowe. Platforma rządzi w Polsce i kiedy nic się nie działo to była cacy (!), ale jak jedna katastrofa w Smoleńsku, druga - powódź to (nie-)rząd się po prostu GUBI, traci głowę, nie wie jak rządzić.

    Biedny zagubiony Donek pyta się kto sp**pszył sprawę, czy to Pan Tomal, czy ktoś inny ???

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    [quote=Almanzor]A ja mam inną koncepcje. Panie Zdzichu (celowo pisze poprawnie) jak Ci się nudzi to np. jedź na grzyby a nie zaczynaj kolejnych debilnych tematów. Zapewne następny założysz "ksiądz proboszcz" i znów będziecie się podniecać, krytykować i wymądrzać.[/quote]czytałbyś "szerzej" to wiedziałbyś, że za składnią i ortografią kryje się ktoś kto w innej formię umieścił przekaz. Chyba ktoś kto nie wierzy w pierdoły o ochronie danych i takie tam i zaczepnie odwracając wątek wie coś więcej niż Ty czytasz. Musisz poczytać między wierszami. Mi tam Zdzichu pasuje, w białej rękawiczce przysra tu i tam, a niech mu ktoś zarzuci, że nie sugerował aby tylko pozytywnie pisano hyhyhy. Ktoś taki jest jak najbardziej potrzebny.

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    Niech pisze co chce, ale po polsku !!!!!!!!!!!!
    Ludzie dlaczego nie szanujecie języka polskiego ???
    Dlaczego popieracie i propagujecie pisanie z błędami ??
    Czy to jest normalne ???
    Czy to można uznać za jakąś formę artystyczną ??? Wątpie...
    Bez względu na poglądy i opinie wszyscy powinni dbać o poprawną polszczyznę !!!
    Nawet wspominany Zdichu .

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    Panie Zdzichu. Doceniam Pańską troskę o kreowanie pozytywnego wizerunku lokalnego samorządu, mało tego ma pan we mnie sojusznika.Chodzi jednak o to ze zakładając takie wątki nie potrzebnie zaognia Pan sytuacje i podjudza i tak nieudolna opozycje do pisania i obrażania zarówno Burmistrza jak i w tym wątku Starosty Józefa. Jak że bowiem inaczej należy interpretować post Myśleniczanina 007 "Mądry starosta po szkodzie". Jest rzeczą ogólnie wiadomą że wszelkie zło tego świata ma początek w Myślenicach a Burmistrz Ostrowski odpowiada absolutnie za wszystko. Osobiście obarczam go winą za wczorajszą porażkę Bayernu w finale LM. Dla tego też z niecierpliwością czekam na wybory samorządowe i kolejną kadencje Ostrowskiego Macieja. Jeszcze raz przepraszam jeżeli poczuł się Pan dotknięty.

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    a miało być o staroście........

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    Wieśniak, bo zaraz zacznie się o strażakach. ;)

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    Zdzichó to bez wątpienia największa indywidualność tego forum. Jest świetny intelektualnie, kapitalnie opanował sztukę prowokacji i jest królem ironii. Ale co najważniejsze należy on może do grupy 10-15 najlepiej poinformowanych w gminie Myślenice ludzi o jej niuansach politycznych. W jego wypowiedziach zawarte są w szerokim kontekście najświeższe polityczne smaczki (kto z kim przeciw komu i dlaczego). Z tych powodów Zdzichó bez wątpienia jest najlepszym kandydatem na burmistrza Myślenic i jeśli wystartuje-) Ostrowski i Kielan są bez szans.

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    ale dobrze byłoby aby zmienić okresy kadencji na roczne. Wtedy co roku coś się będzie dziać, będą się starać, coś powstanie, pójdzie na in plus. Obecnie raz na tyle lat to kiełbaska wyborcza rzucona, prawie nic z niej nie wynika i prawie nigdy, a przy końcówce nawet nikt rozliczany nie jest. Zatem co roku obietnice i rozliczenia .... eh rozmarzyłem się ale w każdej normalnej pracy na stanowisku funkcyjnym tak to funkcjonuje: plan-->realizacja-->rozliczenie i zostaje albo out na bruk.

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 23 maj 2010

    [quote=Almanzor]Panie Zdzichu. Doceniam Pańską troskę o kreowanie pozytywnego wizerunku lokalnego samorządu, mało tego ma pan we mnie sojusznika.Chodzi jednak o to ze zakładając takie wątki nie potrzebnie zaognia Pan sytuacje i podjudza i tak nieudolna opozycje do pisania i obrażania zarówno Burmistrza jak i w tym wątku Starosty Józefa. Jak że bowiem inaczej należy interpretować post Myśleniczanina 007 "Mądry starosta po szkodzie". Jest rzeczą ogólnie wiadomą że wszelkie zło tego świata ma początek w Myślenicach a Burmistrz Ostrowski odpowiada absolutnie za wszystko. Osobiście obarczam go winą za wczorajszą porażkę Bayernu w finale LM. Dla tego też z niecierpliwością czekam na wybory samorządowe i kolejną kadencje Ostrowskiego Macieja. Jeszcze raz przepraszam jeżeli poczuł się Pan dotknięty. [/quote]

    Szanowny wielce Pan Almazmor!
    Najsamprzudy kiedy załorzono tenż womtek namawiało siem do nieskrytykowania! Womtek uw przyda siem gdzie niezaprzeczenie wiemcej wpisuw ku pozytywności oceny Pana Józefa jako osoby gładkiej i wew obejściu, wew uczesaniu i co najwarzniejsze momdrości. Arze zawsze odnajdzie siem opozycja, gdzie karzden utkwiony wew złośliwości, i co rusz zamahy na samorzomd szykuje siem, to i trudność. Rzyć z tym czeba pamiemtajomc, rze wew miast Myslenice niezadowolnionych policzysz Pan na palcach cztereh romk. Reszta mieskańców stoi jako ruwny mur za Panem Naszym Burmiszczem Maciejem, gdzie splendor zespłynoł i na Pana Józefa Starostę, co prawda mniej doświadczonego gołowomsa ale pojemtnego nad podziw. Oby jurz wew najbliższej okazji zasiemdli obaj na Wiejkiej wew parlamemcie albo od razu bez ceregieli w ministry!
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    Zdzichó twym pisaniem dla pisania niepiśmiennym pismem pisowcy pieją opisując pismem twe pisanie propisowskie pismem prymitywno prymitywnym pisząc piszczącą klawiaturą popuszczając paszczą piski pozdrawiam

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    Kończąca się właśnie powódź, nie będąca ani największą w historii regionu ani nawet dużą w skali tego co dzieje się innych częściach Polski jest dla samorządowców rozgrzewających się w bramkach wyborczego biegu kolejną okazją do przypomnienia społeczeństwu o swoim istnieniu. I tak oto burmistrz 40-tysięcznej gminy, z budżetem rzędu 120 milionów rocznie, przebiera się w godzinach urzędowania w strażacki strój, i w ciężkich wojskowych butach zasuwa po mieście co powoduje, że czasem nie poznają go nawet jego znajomi. Wójt sąsiedniej gminy publicznie ogłasza, że poniósł straty w wysokości 70% infrastruktury a jak na miejscu zjawia się premier wraz z ministrem to okazuje się, że szacunki są chyba mocno przesadzone.
    Takoż i bohater tego wątku stara się podkreślić wymiar strat jaki poniósł zarządzany przez niego powiat i w sobotniej rozmowie z Dziennikiem Polskim rzuca sobie swobodnie kwotami, czym wprawia Gretę J. w nieukrywane zdumienie. Najciekawszy jest wątek dotczyczący osuwiska w Borzęcie, na które według szacunków starosty potrzeba 7-10 milionów, a 1 mln na samą prowizoryczną naprawę. Ciekawa jestem skąd wzięły się te liczby? Czy starosta sam je wymyślił?
    A może to informacje od dyrektora ZDP, co byłoby jeszcze dziwniejsze? Co oznacza JEDEN MILION wydany na prowizoryczną naprawę?!!????!!!!

    Fakt - osuwiska kosztują. Nawet bardzo drogo. Tyle, że nie każde jest jednakowych rozmiarów i różne są też technologie ich naprawy. W Borzęcie osunęło się jakieś 30-40 metrów drogi, może nawet ciut mniej. Jak udało mi się wygrzebać na internetowej stronie ZDP w ostatnich latach naprawiano kilka mniejszych lub większych osuwisk. Kwoty jakie wydano przy tej okazji są krańcowo odmienne od szacunków starosty:

    Mniejsze inwestycje:

    Zabezpieczenie osuwiska w Gruszowie - 55 tysięcy złotych
    http://www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2007/galerie/g5/thumb1.html

    Zabezpieczenie osuwiska w Żerosławicach - 67 tysięcy
    http://www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2007/galerie/g33/thumb1.html

    Zabezpieczenie osuwiska w Kawcu - 91 tysięcy złotych
    http://www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2007/galerie/g6/thumb.html

    Zabezpieczenie osuwiska w Kobielniku - 75 tysięcy złotych
    http://www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2007/galerie/g7/thumb1.html

    Zabezpieczenie osuwiska przy ul. Nowowiejskiej w Dobczycach - 139 tysięcy złotych
    http://www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2007/galerie/g26/thumb1.html

    I większe:

    Stabilizacja osuwiska w Trzebunii - 176 tysięcy złotych
    + 1 kilometr drogi(!!!) z 5 mostkami za 1,9 miliona złotych
    http://www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2007/galerie/g23/thumb2.html

    Zabezpieczenie osuwiska w Sieprawiu - 717 tysięcy złotych
    http://www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2007/galerie/g18/thumb.html

    Zabezpiecznie osuwiska w Sułkowicach - 1,6 miliona
    http://www.zdp-myslenice.pl/_prezentacja2008/galerie/Ge2/thumb1.html

    Skąd więc wzięły się te kwoty? Kto próbuje kogo nabrać? Dyrektor starostę? Czy może starosta nas?

    Panu Staroście zaś chciałabym przypomnieć, że większość strat które wymienia w swej wypowiedzi wynikają również z zaniedbań podległych mu służb. Osuwisko w Borzęcie jak twierdzą mieszkańcy było tam od zawsze. Na Jaworzycy w gminie Wiśniowa również. Przez lata nic jednak nie robiono w celu fachowego ich zabezpieczenia. Co najwyżej ZDP wyrównało teren dodatkową warstwą asfaltu co jeszcze bardziej obciążyło to miejsce.
    Istniejące osuwiska należało przede wszystkim w dokładny sposób zabezpieczyć przed penetracją wody, która rozmiękcza korpus drogi. To była pierwsza rzecz od której należało zacząć.
    Osuwisko w Łękach dało znać o sobie już w ubiegłym roku. I zapytam za Myśleniczaninem - coście Panowie zrobili w tym miejscu przez ten czas?

    1 Cytuj
  • 24 maj 2010

    Większości szkód można było zapobiec gdyż powstały przez zaniedbania z poprzednich lat.Na Rabę raczej nie mamy wpływu ale małe potoki czy wręcz rowy nie czyszczone od wielu lat,to one zalewały większość gospodarstw a można było tego uniknąć .Osuwisko w Borzęcie powiększało się od kilku lat i nie zrobiono nic,to samo w Łękach.Teraz jacyś idioci dziękują radnemu za naprawę drogi w Łękach zamiast zapytać co robił wcześniej.
    Jak zwykle swoją nieudolność i lenistwo wytłumaczy się siłami natury a za "bohaterską walkę z powodzią"rozdzieli się pewnie nagrody i odznaczenia.

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    cyt.:"Kończąca się właśnie powódź, nie będąca ani największą w historii regionu ani nawet dużą w skali tego co dzieje się innych częściach Polski jest dla samorządowców rozgrzewających się w bramkach wyborczego biegu kolejną okazją do przypomnienia społeczeństwu o swoim istnieniu. I tak oto burmistrz 40-tysięcznej gminy, z budżetem rzędu 120 milionów rocznie, przebiera się w godzinach urzędowania w strażacki strój, i w ciężkich wojskowych butach zasuwa po mieście co powoduje, że czasem nie poznają go nawet jego znajomi."

    strasznie spodobał mi się ten fragment wypowiedzi, choć zastanawia mnie parę rzeczy.
    1. co by było gdyby burmistrz wyjeżdżał w teren w garniturze, czy wtedy byłoby ok?
    2. jeśliby nie zasuwał po mieście (i okolicy)to Greta pewnie napisałaby, że ma to wszystko w ...
    3. skoro należy do straży to o co chodzi, było to na pewno stosowniejsze i lepsze ubranie do tych wrednych warunków???

    reszty wypowiedzi nie komentuje, bo tylko Greta zna się doskonale na wszystkim.
    choć co w tym złego, że chcą wyrwać jak najwięcej kasy na naprawę szkód?

    i jeszcze jedno pytanie (całkiem poważne), czy gmina albo powiat może zabezpieczać osuwiska na prywatnych terenach (bo chyba o takie chodzi)

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    Pytania czyto techniczne do Wieśniaka jako do strażaka:
    - jaki jest system stopni w ochotniczej straży, czy odpowiada on wojskowemu, policyjnemu czy jest jakiś wewnętrzny. Wiem że są druchowie i jest komendant. Ale czy są jakieś pośrednie stopnie dla dowodzenia mniejszymi grupami niż jednostka?
    - jaki jest status Burmistrza w straży, do jakiej jednostki należy i jaki ma stopień?
    - jakie funkcje w straży pełni Burmistrz w czasie powodzi: dowodzenie, pomocnicze, koordynuje, nosie worki?
    - czy Burmistrz oprócz powodzi jest aktywnym członkiem straży, czy na przykład brał udział w jakiejś akcji ratowniczej kiedykolwiek?
    Wieśniaku proszę o odpowiedź w miarę możliwości. Zakładam że taskie informacje macie udostępniane na zebraniach strażackich?

    Cytuj

Odpowiedz