Forum » Myślenice

Krytycy obecnej władzy

  • 8 cze 2010

    W celu uporządkowania (merytorycznej mam nadzieję) dyskusji oraz na prośbę CYRK'a zakładam nowy temat, w którym powtórzę moje pytania z wątku "Myslenickie myslenie - reaktywacja".

    Tak mi się marzy....
    Tak mi się marzy, aby krytycy władzy podali swój sposób na zmianę Myślenic.
    Czy są za zamknieciem ZUO? Czy i za co wybudują dworzec? Jak rozwiążą problem busów? Czy są w stanie naprawć drogi gminne, bo powiatowe to juz nie ich "działka". Jak widzą sprawę rozwoju Myślenic?, Czy sa w stanie wyrugować ze strefy przemysłowej "groźne" zakłady pracy, a jeśli tak to co z ludźmi którzy są w nich zatrudnieni? itd, itd....
    No Greto, Cyrku, Myśleniczanienie07 do dzieła ......

    Cytuj
  • 8 cze 2010

    ...no i skąd pozyskać na to kasę??? Wielka trójco, do dzieła...

    Cytuj
  • 8 cze 2010

    [quote]...no i skąd pozyskać na to kasę??? Wielka trójco, do dzieła...[/quote]
    Witaj JAK przepraszam Cię, ale twój post nie wnosi nic do dyskusji, a wręcz zaczyna ją zasmiecać, bądź więc łaskaw pisać konstruktywne posty, albo nie pisać wcale.
    Z poważaniem : taki_gość

    1 Cytuj
  • 9 cze 2010

    Nie zrozum mnie źle, Taki Gościu, jednak nie możesz oczekiwać deklaracji od osób które nie są upoważnione do ich wydawania. Zwłaszcza od osób nie związanych ściśle z tak zwaną "opozycją". Już niejednokrotnie pisałem na ten temat, odświeżając jednak pamięć coponiektórym czytelnikom pragnę zauważyć że jestem jedynie sympatykiem zmiany "na lepsze". Kto czyta forum wie o czym piszę.

    Ja jako mieszkaniec mam własną wizję przyszłości regionu. Zaznaczam jednak wyraźnie, jest to prywatny pogląd na gospodarkę i zarządzanie strukturami dostępnymi obecnie lub też pozyskanymi w przyszłości przez zachęcenie inwestorów do współudziału w inwestowaniu w nasz rejon. Inwestorów jednakże zgoła z odmiennej branży od proponowanej przez obecną władzę. Opartą na polepszeniu zaplecza turystyczno- wypoczynkowego ze szczególnym naciskiem na usprawnienie i wykorzystanie ruchu tranzytowego północ-południe. Samo Zarabie jako dzielnica typowo wypoczynkowa, powinno stanowić wizytówkę miasta zachęcając turystów do odwiedzenia naszego regionu. Z turystami zawsze przyjeżdza pieniądz. Umiejętnie wykorzystany spowoduje rozwój całej gminy. Popyt rodzi inwestycje a co za tym idzie miejsca pracy. A to oznacza wzrost i rozwój.

    Niestety obecna władza zamiast wykorzystać potencjał, rozmienia go na drobne zaśmiecając ekologicznie nieskażony mikroklimat na śmieciowisko dla "zaprzyjaźnionego" grona filantropów, nie wspominając już podbiórkowych układów WMB, ruchu tranzytowego transportu ciężkiego przez środek miasta. Dlatego krytyka z mojej strony zawsze będzie ostra w stosunku do władzy która marnuje zaplecze naturalne stawiając na paradoksalne posunięcia niweczące szanse na rozwój gminy, skazując ją na fiasko gospodarcze i wegetacje mieszkańców czekających na cudowną zmianę. I zapewniam Ciebie i resztę czytelników, niezalenie czy będzie to Ostrowski czy Kielan spotkają sie z taką samą ostrą krytyką z mojej strony.
    M007.

    1 Cytuj
  • 9 cze 2010

    Jestem za zamknięciem ZUO. Jego obecna lokalizacja jest absurdalna i niezgodna z ustawą. Gmina Myślenice wzorem Dobczyc powinna uczestniczyć i oczekiwać na rozwiązania regionalne nie lokalne (spalarnia), wyciągam ten wniosek nie tylko z wlasnego rozumu ale także z rozmow z kilkoma wywiadowanymi przez SEDNO saorządowcami na przyklad Burmistrzem Marcinem Pawlakiem. Gminy Myślenice nie stać na dokładkę 20 mln do 26 milionowej dotacji do budowę ZUO a następnie amortyzacji inwestycji kosztującej 46 milionów. No chyba, że zaczniemy importować i przetwarzać śmieci na wielką skalę (cudze!).
    Przykład nieodpowiedzialności Ostrowskiego w tym zamierzeniach widać po polityce wodno-kanalizacyjnej i cenach za opłaty ściekow, które mają jeszcze rosnąć! To samo będzie ze śmieciami, chyba że staniemy się śmieciową mekką Małopolski. Pomysł śmietnika w Myslenicach to pomysł idioty.
    Pytanie o wybudowanie dworca to pytanie do Burmistrza Ostrowskiego. Zgodnie z umową którą podpisał, na chwilę obecną gmina nie może uczestniczyć w żadnym przedsięwzięciu zmierzającym do powstania dworca innego niż na działce PKS. To pytanie pochodzi chyba od osoby bardzo niezorientowanej w sytuacji. Żeby cokolwiek inicjować w tej kwestii trzeba zacząć od oceny prawnej możliwości, które zostawił miastu Ostrowski.
    Doraźnie busy powinny zostać tam gdzie są i powinna tam powstać toaleta. Reszta zależy od rozwiązania kwestii dworcowej ale błagam Cię nie oczekuj ode mnie oceny prawnej sytuacji. Jeśli ta zostanie wyjaśniona to oczywiście kolejne władze jakiekolwiek by nie były powinny wszystkimi możliwymi środkami dążyć do lokalizacji i budowy dworca!
    Na razie poza samym rzecznikiem PKS spotykam się tylko z opiniami że projekt Koźmińskiego jest niewystarczający.
    Drogi gminne to pytanie do Grety.
    Lokalizacja strefy przemysłowej na Dolnym, już teraz w czasie tej powodzi okazała się totalnym nieporozumieniem, kiedy Coopersowi zaczęło zagrażać poderwanie drogi przez Rabę a być może coś więcej. Mam nadzieję że autor tego pomysłu Burmistrz Ostrowski cokolwiek zrozumiał z sytuacji kiedy musiał okladać brzeg Raby betonowymi płytami od strony Coopersa.
    Dlaczego Pan Ostrowski nie rozwijał strefy przemysłowej wokół Princea w Jaworniku tylko umiejscowił ją " w rzece" to rówież pytanie do niego. Co z tym teraz robić? Sądzę, że nic się z tym nie da zrobić. Mamy dwie strefy, mamy bałagan i nie da się nikogo z tej nadrabiańskiej usunąć. Trzeba jednak doprowadzić do poważnej weryfikacji sposobu instalacji w tej strefie asfaltowni.
    I według mnie do próby porządkowania profili tych stref. Ta nad Rabą powinna mieć według mnie bardziej subtelny charakter. No ale jak Pan Burmistrz, który w ciągu siedmiu lat nie pozyskał poza Coopersem i Poldimem (który się tu sam wpieprzył) żadnego wartościowego inwestora może mysleć o profilowaniu strefy. Jak może mysleć o tym człowiek, dla którego, co sam deklaruje problemem fundamentalnym w mieście Myslenice są śmieci. "pokaże wszystkim jak ważna jest gospodarka odpadami" mówił Burmistrz w wydziadzie i pokazał.
    Co do zatrudnienia ludzi to mądry i konsekwentny rozwój miasta spowoduje zaufanie do niego inwestorów. Na razie mamy takie konflikty jak choćby ten w Zawadzie gdzię dzięki jakże ważnej gosdpodarce odpadami nie powstał luksusowy kompleks domu starców. cdn.

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    Za nickiem: Taki_gość nie kryje się przypadkiem pan M "0."

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    A niech się kryje. Skoro nie ma ochoty, lub też odwagi przyjąć konstruktywnej, merytorycznej krytyki pod własnym szyldem, może występować pod Takim Gościem, ot zbójeckie prawo forum. Myślę że nikt nie powinien mieć mu za złe. Sukcesem jest że czyta forum, o czym wiadomo bo niejednokrotnie sie do niego odnosił w swoich pismach czy też wystąpieniach. Jeżeli będzie to dla niego jakaś forma współpracy z mieszkańcami, choćby czysto informacyjna, bo nie wierzę że ustosunkowuje się do panujących na forum opinii, to dla nas jako forumowiczów jest to szansa na wyrażenie własnych opinii w kulturalnej, merytorycznej dyskusji. Szkoda tylko że tak późno, Panie Burmistrzu.

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    Kto by się nie krył pod nickiem Taki_gość w sposób konkretny "wezwał do tablicy" osoby które cały czas ,nazwijmy to delikatnie, mają swoją wizję gminy. Sam z największą chęcią zapoznam się z programem opozycji i wizją rozwoju miasta i gminy. Mam nadzieje że nie będzie tutaj czczej gadaniny i domniemywań, jak twoje kto jest kto, ale faktyczna dyskusja z konkretami. Powtórzę za Takim_Gościem "No Greto, Cyrku, Myśleniczanienie07 do dzieła ......"

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    [quote]Witaj Almanzor przepraszam Cię, ale twój post nie wnosi nic do dyskusji, a wręcz zaczyna ją zasmiecać, bądź więc łaskaw pisać konstruktywne posty, albo nie pisać wcale.
    Z poważaniem : taki_gość[/quote]

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    Taka dyskusja zaczyna mi się podobać. Jestem pełen uznania dla CYRK'a, który po raz pierwszy w sposób rzeczoewy i bez złośliwości wykazał najwieksze problemy naszej gminy.
    Tych problemów jest oczywiście więcej, choćby problen usuwania skutków powodzi, problem osób zwolnionych z Jawornika, problem "drogi zachodniej", kanalizacja deszczowa Zarabia i wiele, wiele innych....
    Zastanawia mnie skąd wziąć na to środki.
    A co do podejrzeń, iż jestem Burmistrzem.... kochani powiem krótko, daleko mi do tego i nie chciałbym tego...
    Może będę tak tajemniczy jak Greta J. :)

    1 Cytuj
  • 16 cze 2010

    [quote=cyrk]Co do zatrudnienia ludzi to mądry i konsekwentny rozwój miasta spowoduje zaufanie do niego inwestorów. Na razie mamy takie konflikty jak choćby ten w Zawadzie gdzię dzięki jakże ważnej gosdpodarce odpadami nie powstał luksusowy kompleks domu starców. cdn.[/quote]

    Czy chodzi o sponsora Sedna pana Piotra ?

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    Cyrk...Naprawdę kochani nie robicie mi krzywdy podobnymi wpisami. W swoich nie zamieszczam żadnych obraźliwych dla nikodgo treści. Rozmawiamy o publicznych osobach i publicznych działaniach. Poziom odpowiedzi buduje obraz adwersarzy, nie mój.
    ;)

    Czytelnik07 masz rację ktoś jest jak wachadełko co chwilę coś innego.
    Powodzenia po wyborach.

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    Musi nastąpić zmiana władzy w Myślenicach !!
    I wtedy nowe pokolenie ludzi sukcesu, nowej prasy, sztuki pokażemy na co nas stać.
    A obecną władzę poślemy do stażnic OSP i kościołów.

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    [quote=taki_gość]Tak mi się marzy, aby krytycy władzy podali swój sposób na zmianę Myślenic.
    Czy są za zamknieciem ZUO? Czy i za co wybudują dworzec? Jak rozwiążą problem busów? Czy są w stanie naprawć drogi gminne, bo powiatowe to juz nie ich "działka". Jak widzą sprawę rozwoju Myślenic?, Czy sa w stanie wyrugować ze strefy przemysłowej "groźne" zakłady pracy, a jeśli tak to co z ludźmi którzy są w nich zatrudnieni? itd, itd....
    No Greto, Cyrku, Myśleniczanienie07 do dzieła ......[/quote]

    1. Nie jestem za zamknięciem lecz "nieotwieraniem" ZUO. Stare składowisko powinno było zostać zamknięte i zrekultywowane do końca 2010r. Nowe jest na razie jedynie na papierze jako projekt z obiecanym dofinansowaniem.
    Być może w Myślenicach mógłby pozostać mały zakład zajmujący się odpadami, lecz jedynie z terenu gminy. Nie widze powodu dla którego w moim mieście mają być składowane śmieci z całego powiatu limanowskiego.
    2. Pytanie o dworzec jest trochę niewłaściwie postawione bo zakłada, że gmina może wybudować dworzec. Myślenice w obecnej sytuacji mają niewielki wpływ na to co powstanie na prywatnym w końcu gruncie. Seria katastrofalnych decyzji obecnych władz, sprzedaż działki, sprzedaż udziałów w PKS, pozbawiła samorząd kontroli nad terenem dworca i przedsiębiorstwem komunikacyjnym. Jest jedynie możliwość próby egzekwowania zapisów umowy z MPK Łódź. Przypomnieć należy, że ten kuriozalny dokument ZAKAZUJE prowadzenia przez gminę działalności konkurencyjnej w stosunku do PKS (MPK). Ergo - gmina nie może wybudować swojego dworca bo grozi jej za to kara.
    3. Drogi gminne można wyremontować jak każde inne. Trzeba funduszy, które płyną na razie dość wartkim strumieniem, choć niekoniecznie w tym kierunku jakiego oczekują mieszkańcy (biblioteka, strzelnica...).
    4. Jedynym naprawdę groźnym zakładem w strefie przemysłowej jest asfaltownia. Pozbycie się tej "najciekawszej bryły" nie powinno być trudne, skoro przy wydawaniu decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych ewidentnie złamano zapisy planu. Przypomnę również, że wytwórnia mas bitumicznych zajmuje teren dużo większy niż w otrzymanej decyzji i należy podejrzewać, że rozbudowa ta jest nielegalna.
    Zatrudnienie w WMB jest marginalne w porównaniu z innymi zakładami pracy.
    POLDIM ma siedzibę w Tarnowie - nie liczmy więc również na wpływy podatkowe poza tym od nieruchomości.

    Na koniec dodam, że punkty powyższe nie są częścią programu kandydata Wiktora Kielana, lecz jedynie włanymi poglądami autorki Grety J.
    :)

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    [quote=Mysleniczanin007][quote]Witaj Almanzor przepraszam Cię, ale twój post nie wnosi nic do dyskusji, a wręcz zaczyna ją zasmiecać, bądź więc łaskaw pisać konstruktywne posty, albo nie pisać wcale.
    Z poważaniem : taki_gość[/quote][/quote]
    Czyżby Panu Inteligentowi puszczały nerwy?

    Cytuj
  • 17 cze 2010

    Zauważ szanowny Almanzorze że posłużyłem sie cytatem, wystarczy jeszcze jeden rzut okiem a zrozumiesz aluzję. Serdecznie pozdrawiam.

    Cytuj
  • 17 cze 2010

    Dzięki Greta :)
    Podoba mi się Twoja wypowiedź. Mam jednak pytanie: Jakie kierunki rozwoju Myślenic widzisz? Nie chodzi mi tu o odpowiedź turystyka, rekreacja, wypoczynek, bo to są slogany...
    Interesuje mnie także problem bezrobocia na terenie naszej gminy.

    Cytuj
  • 17 cze 2010

    Do tematu bezrobocia na terenie naszej gminy.
    Dotąd zawsze pracę udawało mi się znaleźć bez pośrednictwa urzędu pracy. Ostatnio zdałam sobie sprawę, że chyba nie znam osoby, która dostałaby pracę będąc na tzw. bezrobociu. Znajomi zwykle "meldowali się" w wyznaczonych terminach w urzędzie pracy i nic. Ostatecznie zatrudnienie znaleźli na własną rękę. Czy ktoś ma inne doświadczenia tzn. otrzymał dobrą ofertę pracy lub jakąkolwiek ofertę pracy?

    Cytuj
  • 17 cze 2010

    Urząd Pracy nie jest od znajdywania pracy dla bezrobotnych,gdyby znaleźli pracę dla wszystkich sami staliby się bezrobotnymi.Tam wyznacza się tylko kolejne terminy.

    Cytuj
  • 18 cze 2010

    [quote=cyrk]Jestem za zamknięciem ZUO. Jego obecna lokalizacja jest absurdalna i niezgodna z ustawą. Gmina Myślenice wzorem Dobczyc powinna uczestniczyć i oczekiwać na rozwiązania regionalne nie lokalne (spalarnia), wyciągam ten wniosek nie tylko z wlasnego rozumu ale także z rozmow z kilkoma wywiadowanymi przez SEDNO saorządowcami na przyklad Burmistrzem Marcinem Pawlakiem. Gminy Myślenice nie stać na dokładkę 20 mln do 26 milionowej dotacji do budowę ZUO a następnie amortyzacji inwestycji kosztującej 46 milionów. No chyba, że zaczniemy importować i przetwarzać śmieci na wielką skalę (cudze!).
    Przykład nieodpowiedzialności Ostrowskiego w tym zamierzeniach widać po polityce wodno-kanalizacyjnej i cenach za opłaty ściekow, które mają jeszcze rosnąć! To samo będzie ze śmieciami, chyba że staniemy się śmieciową mekką Małopolski. Pomysł śmietnika w Myslenicach to pomysł idioty.
    Pytanie o wybudowanie dworca to pytanie do Burmistrza Ostrowskiego. Zgodnie z umową którą podpisał, na chwilę obecną gmina nie może uczestniczyć w żadnym przedsięwzięciu zmierzającym do powstania dworca innego niż na działce PKS. To pytanie pochodzi chyba od osoby bardzo niezorientowanej w sytuacji. Żeby cokolwiek inicjować w tej kwestii trzeba zacząć od oceny prawnej możliwości, które zostawił miastu Ostrowski.
    Doraźnie busy powinny zostać tam gdzie są i powinna tam powstać toaleta. Reszta zależy od rozwiązania kwestii dworcowej ale błagam Cię nie oczekuj ode mnie oceny prawnej sytuacji. Jeśli ta zostanie wyjaśniona to oczywiście kolejne władze jakiekolwiek by nie były powinny wszystkimi możliwymi środkami dążyć do lokalizacji i budowy dworca!
    Na razie poza samym rzecznikiem PKS spotykam się tylko z opiniami że projekt Koźmińskiego jest niewystarczający.
    Drogi gminne to pytanie do Grety.
    Lokalizacja strefy przemysłowej na Dolnym, już teraz w czasie tej powodzi okazała się totalnym nieporozumieniem, kiedy Coopersowi zaczęło zagrażać poderwanie drogi przez Rabę a być może coś więcej. Mam nadzieję że autor tego pomysłu Burmistrz Ostrowski cokolwiek zrozumiał z sytuacji kiedy musiał okladać brzeg Raby betonowymi płytami od strony Coopersa.
    Dlaczego Pan Ostrowski nie rozwijał strefy przemysłowej wokół Princea w Jaworniku tylko umiejscowił ją " w rzece" to rówież pytanie do niego. Co z tym teraz robić? Sądzę, że nic się z tym nie da zrobić. Mamy dwie strefy, mamy bałagan i nie da się nikogo z tej nadrabiańskiej usunąć. Trzeba jednak doprowadzić do poważnej weryfikacji sposobu instalacji w tej strefie asfaltowni.
    I według mnie do próby porządkowania profili tych stref. Ta nad Rabą powinna mieć według mnie bardziej subtelny charakter. No ale jak Pan Burmistrz, który w ciągu siedmiu lat nie pozyskał poza Coopersem i Poldimem (który się tu sam wpieprzył) żadnego wartościowego inwestora może mysleć o profilowaniu strefy. Jak może mysleć o tym człowiek, dla którego, co sam deklaruje problemem fundamentalnym w mieście Myslenice są śmieci. "pokaże wszystkim jak ważna jest gospodarka odpadami" mówił Burmistrz w wydziadzie i pokazał.
    Co do zatrudnienia ludzi to mądry i konsekwentny rozwój miasta spowoduje zaufanie do niego inwestorów. Na razie mamy takie konflikty jak choćby ten w Zawadzie gdzię dzięki jakże ważnej gosdpodarce odpadami nie powstał luksusowy kompleks domu starców. cdn.[/quote]
    Cyrk nie da się krucej i konkretniej.

    Cytuj
  • 18 cze 2010

    Krócej...

    Cytuj
  • 18 cze 2010

    GRETA j.w: ..Na koniec dodam, że punkty powyższe nie są częścią programu kandydata Wiktora Kielana, lecz jedynie włanymi poglądami autorki Grety J.
    :)
    Może wiesz "Greto J" kto ukrył i gdzie program wyborczy W.Kielana?

    Cytuj
  • 18 cze 2010

    ani pan wiktor ani pan maciej nie pokazali jescze zadnego programu... glosujecie na mnie bo jestem inny niz burmistrz, albo glosujcie na mnie bo jestem burmistz-swietna kampania... a ludzie zaglosuja

    Cytuj
  • 18 cze 2010

    [quote]ani pan wiktor ani pan maciej nie pokazali jescze zadnego programu... glosujecie na mnie bo jestem inny niz burmistrz, albo glosujcie na mnie bo jestem burmistz-swietna kampania... a ludzie zaglosuja[/quote]

    Oddaję na ciebie głos wreszcie chłop z ja..mi !!!

    Cytuj
  • 18 cze 2010

    PIS w natarciu ?

    Cytuj

Odpowiedz