Forum » Myślenice SPRAWDZONE MIEJSCA NA UDANY URLOP

• 05.07.2010 - 13:50
    Od jakiegoś czasu poszukuje miejsca na spędzenie kilku dni urlopu, może któryś z forumowiczów zna jakieś miejsce godne polecenia. Myślałam o jakimś wypadzie nad jezioro, ale nie bardzo orientuje się gdzie by się znajdowało takie najbliższe, gdzie można byłoby popływać i wypocząć. Może ktoś zna takie miejsce.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2010 - 14:08
    Moim zdaniem co prawda nie tak blisko ale warto spędzić czas nad Soliną!!
    Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2010 - 14:46
    Uderz na Kryspinów niedaleko a fajnie ;)
    1 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 05.07.2010 - 16:44
    Jedź na Krzyż /bory Tucholskie/ miejscowość Lipa. Krzyż stanowi połaczenie jezior Radolne, Jeleń, Wdzyckie.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2010 - 18:35
    Hawaje
    2 Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2010 - 18:51
    Jak ktoś lubi górki i pagórki ;) to polecam Tyrol i dolinkę Oetztal =)
    1 Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2010 - 18:52
    zapominałam dodać, że jeziorka też są tam fajne...
    Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2010 - 20:13
    Cytuj Zgłoś
  • 05.07.2010 - 22:46
    Mrzeżyno ;) plaża po jednostce wojskowej
    Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2010 - 8:43
    A był ktoś może nad jeziorem rożnowskim? Znalazłam takie jedno miejsce na mapce, ale z noclegami tam jest bardzo ciężko, ceny strasznie wygórowane.
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 06.07.2010 - 10:53
    Byłem kilka razy. Ale to daaaawne czasy. Ostatnio Zbyszyce Ośrodek Żeglarski LOK'u Czy jest tam jeszcze?
    Ale było znakomicie!!!
    Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2010 - 11:22
    ,
    Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2010 - 12:54
    obywatel napisał/a:
    A był ktoś może nad jeziorem rożnowskim? Znalazłam takie jedno miejsce na mapce, ale z noclegami tam jest bardzo ciężko, ceny strasznie wygórowane.
    Byliśmy w Gródku,fajnie choć nie za czyste jezioro,ale bardzo nam się podobalo i cenowo też OK.Nocleg do 30zł za osobe,w sklepach nawet taniej niż u nas.Więc jeśli chodzi o niedrogi wypadzik na kilka dni to jak najbardziej polecam.Nie ważne gdzie ważne żeby odpocząć :)
    Cytuj Zgłoś
  • KOr 06.07.2010 - 13:20
    Jezioro Rożnowskie, całkiem niedaleko, albo Zalew czorsztyński, właśnie sama byłam niedawno. Znajdzie się coś do zwiedzania, można popływać na kajakach, rowerkach łódkach itd. Stamtąd niedaleko do Szczawnicy i na wypad w Pieniny, spływ Dunajcem, są tez lżejsze trasy spacerowe. Wokół Czorsztyńskiego nie brakuje miejsc do noclegów, można przebierać pomiędzy polami namiotowymi, motelami, domkami, hotelami itp
    Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2010 - 13:28
    Polecam jezioro roznowskie tam jest przepieknie. Bylam tam na majowce i mam nadzieje ze tam kiedys wroce.Jedynie mialam zastrzezenia co do domku ktory wynajelismy-był brudny:( ale gdyby nie to to nie ma tam na co narzekac...polecam jak najbardziej...
    Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2010 - 15:21
    Jeśli ktoś lubi spokój, czyste jeziora , sporo zieleni, grzyby, wspaniałe trasy rowerowe,spływy kajakowe to tylko SUWALSZCZYZNA przepiękna kraina z bardzo życzliwymi mieszkańcami,sporo gospodarstw agroturystycznych w sercu augustowskiej puszczy i co ważne tak komary nie gryzą!!!!! w odróżnieniu od mazur, sprawdziłam parokrotnie na własnej skórze.POLECAM!!!!
    Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2010 - 20:18
    A ja proponuję wypad do Sielpi. Bardzo ładna miejscowość 150 km od Krakowa.Fajne jezioro,molo, plaża. Można wynająć domek lub zamieszkać w ośrodku ŁUCZNIK. Jeżeli ktoś chce sprawdzić to warto wejść na stronę Sielpia i wszystko sprawdzić. Jest tam naprawdę ładnie, niedrogo i niedaleko.
    Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2010 - 21:17
    Super są te wasze odpowiedzi,prawdopodobnie w tym roku wybiorę się nad jezioro rożnowskie lub do Selpi. Zawsze lepiej jechać w jakieś polecane miejsce :) Ja w tamtym roku spędziłam urlop ze znajomymi w Bańskiej Niżnej, niedaleko Szaflar - gorąco polecam baseny termalne tzw. termy podhalańskie.
    Cytuj Zgłoś
  • 06.07.2010 - 22:03
    też polecam Gródek nad Dunajcem ;] chociaż po powodziach to nie wiem jak tam teraz jest ;]
    Cytuj Zgłoś
  • basia 07.07.2010 - 1:03
    Ja wlsnie jestem w Nowym Jorku i rowniez polecam chociaz upaly dochodza do 40 stopni w cieniu:)
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 07.07.2010 - 10:48
    Jedź na Jamaica Bay Subway"em. Tam fala oceaniczna przyniesie ulgę. Wsiądziesz w A, C, H. Wysiądziesz na końcowym przystanku Rockaway Park Beach 116 St /C, H/ lub Far Rokaway Mott Av /A, H/ Tam są niesamowite ulice murzyńskich slamsów jak z XIX wieku. Trzeba i iść środkiem w biały dzień. Ale nad zatoką, piękne drewniane spacerowe aleje zbudowane nad piaskiem plaży!
    Jest też inna możliwość na Coney Island Subway B, F, D.
    Miłych wrażeń!
    Cytuj Zgłoś
  • 09.07.2010 - 7:20
    Mam pytanie dotyczące jeziora rożnowskiego, podobno znajduję się na nim wysepka zwana "Małpią Wyspą", czym można do niej dopłynąć? orientuję się ktoś kto tam był?
    Cytuj Zgłoś
  • 09.07.2010 - 7:22
    cd. chodzi mi o to czy np rowerkiem wodnym czy poprostu można przepłynąć np na materacu lub bez.
    Cytuj Zgłoś
  • 09.07.2010 - 8:08
    można dopłynąć na małpią rowerkiem, kajakiem, łódką i wpław też jednak tego ostatniego sposobu zdecydowanie nie polecam.Rożnowskie bywa zdradliwe!
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 09.07.2010 - 8:37
    Myślę, że tam jest zakaz buszowania po małpiej wyspie.
    1 Onegdaj był tam okresowy rezerwat.
    2 Straż wodna nie pozwala, zakaz.
    3.Pytanie: skąd chcesz wpław wyruszyć, i... po co Ci to?
    Gwiezdne lata temu tam byłem. Na brzegu kamienie, w środku ... busz, czyli polskie krzaki, i dziki drzewostan.
    Na jeziorze znajduje się "Małpia Góra". Jest to wzgórze (dawniej grodzisko), które po zalaniu doliny Dunajca w 1942 roku stało się wyspą, a jest dziś obszarem szczególnej ochrony krajobrazu i rezerwatem ptaków. W rejonie jeziora co roku gnieździ się 165 gatunków ptaków, w tym tak rzadkie jak pojawiający się w rozlewiskach na pograniczu Gródka i Bartkowej bocian czarny.
    Cytuj Zgłoś
  • 09.07.2010 - 9:55
    jeszcze nie wiem skąd wyruszę, chodziło mi o to że jakby była możliwość to czy można tam dotrzeć rowerkiem wodnym czy wpław (choć nie wiem czy ta druga możliwość jest rozsądna) a ty jaki sposób wybrałeś. Podobno też znajdują się na niej ruiny zamku czy to prawda, pierwszy raz się tam wybieram. Al jeżeli jest zakaz to z tych planów nici.
    1 Cytuj Zgłoś
  • M G 09.07.2010 - 13:26
    Polecam jezioro j. Międzybrodzkie. Jest to środkowe jezioro w "Kaskadzie Soły" tuż pod j. Żywieckim. Rok temu byliśmy tam w Międzybrodziu Bialskim.
    Naprawdę warto , bardzo malownicze miejsce , woda jest czysta (choć troszkę chłodna , jedyny minus..) są rowerki , kajaki itp. Po drugiej stronie jeziora góra Żar (warto na nia wyjechać). A jak ktoś lubi wypady w teren to można po górkach też połazić (są ciekawe widokowe traski ok 900 m.n.p.m. ).
    No i jest tam nie daleko ~70kM.
    1 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 09.07.2010 - 22:14
    Jadąc pod górę Żar (teraz trudne do sprawdzenia bo jest zakaz ruchu) auto jedzie bez pomocy silnika. Tak było na jakieś 2/3 podjazdu.
    Byłem sprawdziłem i dziwne ale auto chwile jechało pod górę!!! To jest anomalia.
    Szkoda, że nie ma jej na drodze Myślenice Poręba!!!
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2010 - 1:20
    Miejscowość Walne koło Aten w Augustowskim. Piękne jezioro Blizno - czyste, zero motorówek, żadnych jadłodajni, żadnych śmieci, kemping w środku kilkuset letniego lasu, mało ludzi, odpoczynek gwarantowany. Najpiękniejsze miejsce w Polsce.
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 10.07.2010 - 14:15
    No, teraz tam będzie tłok!!!
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2010 - 17:48
    i Maćkowa Ruda, Giby ,Frącki, Pogorzelec, Białogóry,Sejny...........najpiękniejszy region . a co do tłumów to raczej nie. To są okolice dla koneserów, większość wybiera znane miejscowości gdzie mnóstwo knapek, dyskotek itp.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 29.08.2010 - 13:28
    skoro już podajecie kawałek drogi od hrabstwa to proponuje i polecam : http://www.tropical-islands.de/pl/goscie/atrakcje.html (klikać na mape i poszczególne atrakcje na niej). Jak policzycie krakowski aquapark dla rodziny na cały dzień wyjdzie nawet taniej, a na upartego to 4godziny jazdy. Gdyby ktoś miał pytania co i jak na miejscu to reszta na priv.
    zdjecie
    zdjecie
    zdjecie
    2 Cytuj Zgłoś
  • 29.08.2010 - 13:58
    Teraz jesienią polecam Góry Stołowe- paleta barw lasów, super trasy turystyczne itp. No i w kraju!!!
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 08.07.2011 - 22:24
    polecam góry stołowe :)
    Cytuj Zgłoś
  • 09.07.2011 - 10:46
    polecam orave na sk blisko niedrogo i bardzo fajnie
    polecam cemping stara hora!!!!!!!!!!!!!!!
    Cytuj Zgłoś
  • 09.07.2011 - 11:01
    ZARABIE
    1 Cytuj Zgłoś
  • 09.07.2011 - 11:15
    ;pp, Zarabie to chyba na surwiwal;)
    1 Cytuj Zgłoś
  • 09.07.2011 - 16:34
    Na Zwaleniska!!!wiecie gdzie to??
    Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 09.07.2011 - 17:27
    Wiemy w Porębie
    2 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2011 - 14:10
    A ja polecam Trójmiasto. Piękne, szerokie plaże (większość strzeżona), a w razie braku pogody jest co zwiedzać.
    Cytuj Zgłoś
  • 11.07.2011 - 1:11
    Tylko Zarabie
    Plaża niegdyś trawiasta, niestrzeżona, ale bez obaw bo utopić gdzie się niema ;)
    2 Cytuj Zgłoś
  • 11.07.2011 - 18:52
    A jak nie będzie pogody to co ty chcesz robić na tym Zarabiu? Siedzieć na piwie u cybucha? Bo ja innej rozrywki w M-cach przy brzydkiej pogodzie nie widzę, a mieszkałam tam 19 lat.
    Cytuj Zgłoś
  • 11.07.2011 - 19:34
    Jak ktoś chce popływać i pozwiedzać, to polecam Zalew Machowski - przy Wisłostradzie - drodze na Tarnobrzeg (droga nr 985 Dębica - Tarnobrzeg).
    Przy okazji można zwiedzić Baranów Sandomierski, niedaleko też jest już do samego Sandomierza.

Co do Jeziora Rożnowskiego, to byłam tam kilka lat temu pod namiotem. Byli śmiałkowie, którzy próbowali podpłynąć na Małpią Wyspę, ale byli zawracani przez służby porządkowe.
    Jeśli będzie już ktoś w Gródku nad Dunajcem, to polecam przejechać się do Wytrzyszczki - wieża widokowa z ukrytym skarbem Inków - ponoć - dawniej prezentowany był film o Inkach oraz o samych pracach związanych z odnawianiem wieży.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 11.07.2011 - 20:31
    Polecam Sielpie (Świętokrzyskie) wczoraj z tamtąd wróciłem, moim zdaniem jest to najlepsza alternatywa w porównaniu np: z Gródkiem :)
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • 11.07.2011 - 21:07
    Jeszcze lepiej jest nad sztucznym zalewem Chańcza koło Rakowa (150 km od Myślenic) są tam też fajne gospodarstwa agroturystyczne, no i niedrogo a na plaży są ratownicy (co też jest ważne).
    Cytuj Zgłoś
  • 12.07.2011 - 10:10
    a co byscie polecili , jakie miejsce w kraju -stosunkowo niedaleko, w którym można przez dzień wypocząć a wieczorem zażyć nocnych rozrywek??
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz