Forum » Myślenice

UWAGA NA OSZUTÓW - METODA NA WNUCZKA w Myślenicach

  • 6 lip 2010

    Poruszyłam ten temat po tym jak moja babcia otrzymał dziś telefon od fikcyjnego wnuczka , moja sąsiadka też mówiła że odebrała taki telefon. Czyżby ktoś szukał w ten sposób łatwego zarobku w naszej gminie.

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    masz głowe i ... to kombinuj;)

    Cytuj
  • adzygmunt 6 lip 2010

    To nie takie proste wmówić komuś, że ma wnuka/wnuczkę!
    TAK CZY SIAK DZIĘKUJĘ ZA OSTRZEŻENIE.

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    Najgorsze jest to w tym wszystkim, że osoby które dzwonią i podają się za fałszywego wnuczka, wiedzą mniej więcej gdzie szukać starszych osób, pól biedy jak ktoś mieszka z rodziną, a taka samotna babcia czy dziadek często pada ofiarą takiego oszustwa.

    Cytuj
  • 7 lip 2010

    U mnie też był taki przypadek już dwa razy do nas taka osoba dzwoniła tylko za każdym razem inna. Za pierwszym razem to podała że kuzyn rodzina z daleka czy ciocia nie poznaje ale się nie udało. A teraz zaledwie wczoraj wnuczek dzwoni ochrypłym głosem i mówi babciu ochrypłem. Za każdym razem jak dzwonią to inne wymówki są ale za każdym razem o to samo chodzi KASĘ. Uwaga babcię, ciocię, dziadkowie i wujkowie grasują. Czy nie da się z tym nic zrobić??

    Cytuj
  • 8 lip 2010

    No właśnie wczoraj moja mama miała przypadek a dziś do sąsiadów dzwonili. Osoby starsze i niestety nie chcą tego zgłaszać na policji boją się. Czy nic naprawdę nie da się zrobić? Oni będą dzwonić dotąd aż kogoś się da złapać.

    Cytuj
  • 8 lip 2010

    Dziś podawali że w Warszawie złapali 6 osób, które podwały się za wnuczków - A jeżeli chodzi o Myślenice, to wydaje mi się że mogą to być wnuczki z okolic Myślenic lub z samego miasta - wiedzą gdzie dzwonić, aby złapać starsza osobę - jedynie co nam pozostaje to uświadamać społeczeństwo, szczególnie starsze osoby, że takie coś ma miejsce. Po co ktoś ma jechać na wypasione wakacje ich kosztem. Bo fałszywe wnuczki zazwyczaj odzywają się przed feriami, wakacjami, długimi weekendami, a może chcą się dorobić cudzym kosztem, to jest w tym wszystkim najgorsze.

    Cytuj

Odpowiedz