Forum » Myślenice

KĄPIELISKA - Myślenice okolice !!!

  • 15 lip 2010

    MÓWIĄ ŻĘ RABA SKAŻONA,A LUDZIE SIĘ KĄPIĄ WIEC JEST CZY NIE????

    gdzie warto sie kapac?

    3 1 Cytuj
  • 15 lip 2010

    podobno ze Raba w Pcimiu i Dolny Jaz sie nie nadaje... Ale co z tym odcinkiem po srodku? Jak narazie ani mi ani nikomu z moich znajomych nic nie jest wiec ciezko stwierdzic jak jest naprawde.

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    Wie ktoś czy basen odkryty łaskawie się był otwarł?

    1 Cytuj
  • 15 lip 2010

    poczekają z otwarciem baseny, jak zacznie padać i się ochłodzi, bo na takim upale nie chce się im pracować

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    [quote]poczekają z otwarciem baseny, jak zacznie padać i się ochłodzi, bo na takim upale nie chce się im pracować[/quote]

    czlowieku, masz pewnie nascie lat i wakacje... a twoje myslenie konczy sie na twoim pokoju... przeciez basen byl zalany po powodzi, wiec kiedy go mieli otworzyc? myslisz ze remont jaki musieli przperowadzic robi sie w tydzien?

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    będzie czynny od piątku , czyli już jutro

    Cytuj
  • Grzegorz 15 lip 2010

    Kilka lata temu Sanepid opublikował listę niezdatnych kąpielisk w małopolsce, niestety od tego czasu nie podawali więcej takich informacji.

    Podejrzewam, że po tegorocznych powodziach to nie ma co na taką listę liczyć - bo się niestety nie wyrobią.

    W niedzielę byłem nad Skawą i tam jest o niebo lepiej niż nad Rabą. Woda bez porównania czystsza i mniej zagloniona. Polecam Skawę.

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    ktoś powinien w końcu pogonić wędkarzy ze stawów w Osieczanach na zalew, a na tych stawach byłyby wypasione kąpieliska!!!!! pytanie do wszystkich czy to możliwe ????

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    TO JUŻ NASZ OSTATNI POST NA MYŚlENICKIM FORUM ,
    (PRZEPROWADZAMY SIĘ DO ...KRAKOWA... :) ) ,

    ALE SĄ WĄTPLIWOŚCI ODNOŚNIE KĄPIELISK --->>
    --->> BO NIKT ICH NIE PILNUJE :( ,

    A CZY WODA JEST CZYSTA , ... RYBEK ( 69 ) CHYBA NIE MA , WIĘC JAK GŁOSI PRZYSŁOWIE :

    ... " ALBO RYBKA , ALBO .....

    CHOROBA SKÓRY XD .... " ...

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    @:) basen otwieraja 16.07

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    Woda choc optycznie jest czysta "nie nadaje sie do kapieli". Tak wynika z badan sanepidu.W rzece na odcinku calej gminy wystepuje bakteria coli( na marginesie od zawsze wystepowala w rabie poprzez dziki wylew sciekow ), lecz na szczescie nie ma innych powazniejszych bakterii, wiec smialo mozna sie pluskac... :)

    Cytuj
  • M G 16 lip 2010

    [quote]Woda choc optycznie jest czysta "nie nadaje sie do kapieli". Tak wynika z badan sanepidu ......., wiec smialo mozna sie pluskac... :)[/quote]

    tzn??? nie czaję...

    Cytuj
  • 16 lip 2010

    Moze nie jasno to napisalem ale jest tak:
    oficjalny komunikat - woda nie zdatna do kapieli bo wystepuje bakteria coli
    nieoficjalny komunikat - mozna sie kapac bo nie ma w Rabie powazniejszych bakterii powodujacych zakazenia i inne choróbska

    Cytuj
  • 16 lip 2010

    Chodzę na Rabę choć się nie kąpię bo woda od dawien dawna do najczystrzych nie należy, ale mój syn kąpie się cały i zdrowy, nic mu nie dolega, jak zawsze w takich przypadkach należy uważać gdy się ma jakieś świeże rany, bo wtedy może dojść do zakażenia ale mnóstwo ludzi się kąpie dorośli i dzieci. Jedyne co mnie oburza nad Rabą brak jakiejkolwiek kultury jeśli chodzi o pozostawione butelki plastikowe, puszki po piwie, papiery i wiek tu nie ma znaczenia młodzi starzy zostawiają wszystko, gdy zwróciłam wczoraj uwagę dwóm dziewczynom że zostawiły coś na plaży były bardzo zdziwione ale na szczęście butelki po mineralnej zabrały ze sobą,ale ileż można napominać brak podstaw kultury nie nadrobi się w jeden dzień...smutne:(

    Cytuj
  • 16 lip 2010

    http://www.wsse.krakow.pl/pages/psse_myslenice_serwis.php?nid=267

    tam jest W Y R A Ź N I E napisane, że woda nie jest przydatna do kąpieli!!!

    Cytuj
  • 16 lip 2010

    owszem WYRAŹNIE pisze "rzeka Raba w Myślenicach - Dolny Jaz
    rzeka Raba w Pcimiu" czyli nie cały odcinek Raby przepływającej przez Myślenice

    Cytuj
  • 16 lip 2010

    [quote=pestka]Chodzę na Rabę choć się nie kąpię bo woda od dawien dawna do najczystrzych nie należy, ale mój syn kąpie się cały i zdrowy, nic mu nie dolega, jak zawsze w takich przypadkach należy uważać gdy się ma jakieś świeże rany, bo wtedy może dojść do zakażenia ale mnóstwo ludzi się kąpie dorośli i dzieci. Jedyne co mnie oburza nad Rabą brak jakiejkolwiek kultury jeśli chodzi o pozostawione butelki plastikowe, puszki po piwie, papiery i wiek tu nie ma znaczenia młodzi starzy zostawiają wszystko, gdy zwróciłam wczoraj uwagę dwóm dziewczynom że zostawiły coś na plaży były bardzo zdziwione ale na szczęście butelki po mineralnej zabrały ze sobą,ale ileż można napominać brak podstaw kultury nie nadrobi się w jeden dzień...smutne:([/quote]

    Dobre : "Chodzę na Rabę choć się nie kąpię bo woda od dawien dawna do najczystrzych nie należy, ale mój syn kąpie się cały i zdrowy," heh niezła z ciebie mamusia lub tatuś.:P

    Cytuj
  • 16 lip 2010

    ludzie! czy nie rozumienie co znaczy ZAKAZ KĄPIELI! i pozwalacie się kapać dzieciakom "nic im nie jest" owszem teraz nie ale zastanówcie się za kilka lat skąd u waszych dzieci problemy z przewodem pokarmowym czy ze skórą! Z gleby są wymywane bardzo szkodliwe substancje i bakterie, które wraz z wodą gruntową trafiają do rzek a podczas kąpieli kumulują się w organizmie człowieka!

    Cytuj
  • 16 lip 2010

    Jeszcze nigdzie przy Rabie nie widziałam znaku "zakaz kąpieli".
    Woda nie przenika przez ciało człowieka więc zatruć nie ma chyba że ktoś pływa a przy okazji pije tą wodę.
    Lecz nie polecam picia bo ostatnio gdy byłam nad Rabą to wszedł pan z pieskiem do wody a pies zaczął do niej sikać tekst jaki wyszedł z ust właściciela psa to: "piesek po prostu sobie sika".

    Cytuj
  • 17 lip 2010

    WYRAŹNIE pisze "rzeka Raba w Myślenicach - Dolny Jaz
    rzeka Raba w Pcimiu" niezdatna do kąpieli czyli nie ma zakazu na całości rzeki CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM, a potem opiniujcie

    Cytuj
  • 17 lip 2010

    Wczoraj ludzie kąpali się w Wiśle na odcinku plaży powstałej po powodzi na, przeciwko Wawelu. Upał jest tak wielki, że racjonalne myślenie zawodzi. Myślę że za jakiś miesiąc przeczytamy o długich kolejkach w przychodniach dermatologicznych. Ale każdy ma przecież rozum:)

    Cytuj
  • 17 lip 2010

    "alicja" zakazywać to sobie możesz ,Raba dla ludzi ,kto chce to niech się kąpie ,niesłuchajcie "profesorków" bo zdechniecie z głodu przecież jedzenie też jest zatrute konserwantami ,barwnikami ,ulepszaczami itp ale po pobycie nad Rabą SPRZĄTAJCIE za sobą BRUDASY ,to że w domu macie śmietnik to może i fajne ale nie wszyscy muszą w tym syfie siedzieć ,czy Polak to już zawsze musi być brudas ,gnój i śmierdziel?

    Cytuj
  • 17 lip 2010

    rybka w paski BRAWO BRAWO właśnie największe zarazki to MY jesteśmy, bo jak się widzi co pozostaje po odpoczywającym nad Rabą to włos się jeży.Ale oczywiście wymagamy czystej wody.:)

    Cytuj
  • 17 lip 2010

    [quote]"alicja" zakazywać to sobie możesz ,Raba dla ludzi ,kto chce to niech się kąpie ,niesłuchajcie "profesorków" bo zdechniecie z głodu przecież jedzenie też jest zatrute konserwantami ,barwnikami ,ulepszaczami itp ale po pobycie nad Rabą SPRZĄTAJCIE za sobą BRUDASY ,to że w domu macie śmietnik to może i fajne ale nie wszyscy muszą w tym syfie siedzieć ,czy Polak to już zawsze musi być brudas ,gnój i śmierdziel? [/quote]

    P O P I E R A M !!!!

    Cytuj
  • 18 lip 2010

    Orzeczenia Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych
    o przydatności wody do kąpieli w kąpieliskach województwa małopolskiego:

    Myślenice Rzeka Raba - Dolny Jaz w Myślenicach

    Wydano orzeczenie o nieprzydatności wody do kąpieli z względu na parametry mikrobiologiczne i fizyczno-chemiczne

    Myślenice Rzeka Raba - Górny Jaz w Myślenicach
    Brak wydanego oświadczenia

    No to tyle z oficjalnych komunikatów.
    Macie tu linka z serwisu kąpielisk GIS'u:
    http://www.pis.gov.pl/?dep=456

    Cytuj

Odpowiedz