Forum » Myślenice

Msza o 20 dla studentów i nie tylko

  • Agnieszka Jabłońska 8 sie 2010

    Witajcie,

    Chciałam Was zapytać czy jest gdzieś w Myślenicach lub powiecie Msza późnym wieczorem?
    Wydaje mi się że taka by się przydała bo ja chętnie bym się na taką wybrała, a może ktoś jeszcze oprócz mnie??
    W prawie wszystkich Kościołach które znam w Myślenicach i okolicy ostatnia msza jest coś koło 18 - ale to trochę za wcześnie jak dla mnie. Brakuje mi takiej Mszy z klimatem jak np. na miasteczku studenckim o 20.00.

    Cytuj
  • Marek Stoszek 11 sie 2010

    Pomysł moim zdaniem dobry kilkakrotnie w czasie "kolęd" poruszałem ten temat niestety jak widać bez rezultatu. A myślę że prócz studentów i niedzielnych śpiochów z powodzeniem korzystaliby z niej niedzielni wycieczkowicze i sportowcy.Teraz w parafii NNMP nowy proboszcz może się uda.

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 sie 2010

    w niektóre dni tygodnia jest odprawiana Eucharsytia o 19 w kaplicy szpitalnej. Także czasami po 19 koło rynku bywa odprawiana Msza Święta dla poszczególnych grup parafialnych.

    Gdy pojechałem do pewnego miasta niegdyś wojewódzkiego zaskoczyło mnie nie samowicie, że na kilkanaście kościołów w tym mieście ostatania Msza Święta w dni powszednie była o 18.30

    Osobiście wydaje mi się że często proboszczowie słabo doszczegają zmiany w sposobie organizacji pracy nauki i czasu wolnego u parafian w przeciągu ostatnich 20 lat. Wg mnie należało by w jednym z myslenickich kościołów wieczorną Eucharystię przesunąć na 18.30 jak to ma zresztą miejsce w wielu krakowskich kościołach.

    Dodatkowo uważam że w kościele NNMP powinny być odprawiane dwie Msze Święte wieczorne przynajmniej 3 razy w tygodniu. O której godzinie ?? To kwestia do przedyskutowania z wiernymi - jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził...

    Cytuj
  • 13 sie 2010

    i o północy czarna msza

    Cytuj
  • 26 sie 2010

    A na Zarabiu ostatnia msza o 11. Bez komentarza :/

    Cytuj
  • 26 sie 2010

    czy wie ktoś gdzie można wziąść szybko ślub kościelny, bez żadnych zapowiedzi itd. pomocy ;)

    Cytuj
  • 26 sie 2010

    [quote]czy wie ktoś gdzie można wziąść szybko ślub kościelny, bez żadnych zapowiedzi itd. pomocy ;)[/quote]

    u protestantów prawdopodobnie

    Cytuj
  • 26 sie 2010

    iksiik i po jaką cholerę ci ślub kościelny jak kościół masz w głębokim poważaniu. lub kościelny to nie przedstawienie dla publiczności.

    Cytuj
  • 27 sie 2010

    Kościół to nie Tesco. Całą dobę robić nie będą ! I tak się cieszcie, że w niedzielę pracują bo ponoć ma wejść ustawa zakazująca pracy w niedzielę (czy jakoś tak) :P:

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 29 sie 2010

    Najlepiej porozmawiaj z jakimś doświadczonym kapłanem tłumacząc po co Ci szybki slub to cos doradzi jak wybrnąć z problemu.

    Drugi sposób to znależć się na bezludnej wyspie we dwójkę. Wówczas będziecie mogli wziąść slub bez księdza i całej ceromonii w kościele...

    PS mozesz poszukac numerów do księży. Przykładowo na www.sanktuarium.myslenice.pl też są. Dodam na marginesie, że ten co podaje tylko komórkowy pracę pisał z czegos związanego z rodziną...

    Cytuj

Odpowiedz