Forum » Myślenice

Szpital co się dzieje !!?

  • adzygmunt 25 sie 2010

    Lubie psy.Nie przeszkadzało mi jak wyganiał mnie z mojego fotela, ale w szpitalu? Co na to Sanepid?
    Ps Przyjmując, że obie strony zarażają, to B. Ch. nie boi się o swego ...psa?

    1 1 Cytuj
  • 25 sie 2010

    a pomyśleliscie przez chwile , ze piesek mógł uciec z domu i przyjść za panem. zapewne zaraz został odprowadzony do domu, szczególnie że dr. chęciński mieszka obok szpitala.

    2 Cytuj
  • 25 sie 2010

    Widać często ucieka z domu, bo w przychodni czuł się jak u siebie, a panu wcale nie spieszyło sie go odprowadzać.

    1 Cytuj
  • 25 sie 2010

    [quote]Z tym TIRem do Krakowa to normalny cyrk,pacjent kwalifikuje się do przewozu do szpitala w Krakowie więc czeka się na karetkę z Krakowa czasem kilka godzin.
    Czy nasze karetki nie mogą jeździć do Krakowa?
    Szpital to nie firma budowlana a widać że ta cała "restrukturyzacja" robiono jest "byle do wiosny"[/quote]
    Niestety z tymi karetkami to prawda a wszystko to z "niekłamanej" chęci oszczędności i to suma sumarum na kim ano... na pacjentach. Wymogi NFZ są jasne każdy szpital który ma m.in. odział SOR-u musi dysponować karetką do przewozu pacjentów, między oddziałami, do innych Szpitali czy też choćby prozaicznie z/do naszego lotniska śmigłowcowego (abstrahuje od faktu że stan lotniska nie ma nic wspólnego z nazwą) Wykorzystywanie do tych celów transportowych karetek PR zakontraktowanych na obszar powiatu myślenickiego (nota bene są 3 takie karetki - jedna S trzyosobowa z lekarzem w Myślenicach i dwie P również trzyosobowe ale sami ratownicy odpowiedni w Dobczycach i Pcimiu) jest ZABRONIONE. Ale do niedawna ten przepis był notorycznie naginany i łamany zarówno przez dyspozytorów PR ( ale im się specjalnie nie dziwie - działali pod presja lekarzy z naszego Szpitala) jak i przez samych lekarzy oddziałów szpitalnych. Mało kto wie że realizacja takiego transportu np do Krakowa to czas sumarycznie ok 2-3 godzin, a w tym okresie powiat pozbawiany był jednej z trzech karetek - najczęściej tej S (a zdarzało się też co prawda rzadko że dwie dymały z pacjentami do Krakowa - nierzadko bezzasadnie). Można by wiele na te tematy pisać.... Ostatecznie szanowny Pan dyrektor podpisał kontrakt z tzw TIR, który to realizuje transporty pacjentów do innych szpitali, tylko nie był łaskaw zapytać jak to się odbije na pacjentach. A odbija się jak na to wskazują wypowiedzi forumowiczów. Ostatnio przyszła nawet moda lansowana przez lekarzy oddziałów i za ich naciskiem dyspozytorów medycznych - wywierania presji na zespoły wyjazdowe PR co do realizacji transportów do innych Szpitali niby to za zgodą koordynatora medycznego służb ratowniczych. Pragnę tu dodać że jest to niezgodne z prawem i zarówno koordynator medyczny a tym bardziej dyspozytor jak lekarz oddziałowy nie ma takich uprawnień aby dysponować karetkami S lub P w celach transportowych. Zostało to na szczęście szybko ukrócone jednoznacznym pismem z NFZ zakazującym takich praktyk. Powie ktoś - krytykować to jest łatwo ale znaleźć rozwiązanie ooo... to już trudniej. Ale proszę bardzo : Karetka w strukturach SOR-u stojąca pod Szpitalem (większość Szpitali powiatowych podobnych naszemu ją posiada np Bochnia, Limanowa itp)- zespół karetki dyżury pod telefonem ( dwóch ratowników i lekarz - lub sam lekarz a ratownicy na stałe w strukturach SOR-u realizują transporty np między oddziałami naszego szpitala, realizują zlecenia diagnostyczne itp). Nie będę tu pisał o kosztach ale jest jedna generalna zasada w cywilizowanych społeczeństwach - na pacjentach w stanie zagrożenia życia i zdrowia nie można oszczędzać, z którą niestety w tym przypadku mocno bym polemizował
    Pozdrawiam

    1 1 Cytuj
  • 25 sie 2010

    Raz: Nasza Polska to bogaty kraj ! 22 km do Krakowa lata się helikopterem choć z myślenic byłoby szybciej karetka i kilkadziesiat x taniej
    Dwa: marny los tego kto wymaga natychmiastowego transportu ze szpitala do krakowa ( a jak wynika z powyższej dyskusji o Intensywnej Terapii to będzie to częściej ) musi czekać minimum godzinę dłużej co może go kosztowač życie ! !
    Ps: niech ta dyskujsa służy poprawie sytuacji, może ktoś się zastanowi nad tym.

    1 1 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    Małe podsumowanie zmian w szpitalu po otwarciu intensywnej terapii anestezjologicznej 

     - następnego dnia pacjentka , kwalifikujaca się do pobytu na intensywnej terapii na respirator,   została na izbie przyjęć  - SOR  , bo tam może przbywać wg przepisów do 3 dni pod opieka lekarzy często bez specjalizacji
    ( nie powinna tam być dla mniej obeznanych ze służba zdrowia) 

    - po wielkiej burzy i nie jak jakaś  " reklamówka" napisała " burzy  w szklance wody " , stworzono dwa dodatkowe łóżka z nadzorem bez wymaganego podstawowego sprzętu i jedna nadzorujaca pielegniarka

    - na oddziale chirurgii na sali nadzoru pooperacyjnego została jedna pielegniarka na pięciu chorych !

    - poza respiratorami nie zakupiono żadnego dodatkowego sprzętu, a twierdzi się że przeniesiono intensywna kardiologię i chorzy sa pod dobra opieka
     
    - kierownik anestezjolog o dwudziestoletnim stażu , został zdymisjonowany bo nie chciał się podjac kierowania nowym oddziałem ( ma jeszcze trochę odpowiedzialności) ,  a kieruje oddziałem lekarz emeryt i były  ginekolog, który nigdy nie pracował na intensywnej terapii

    - sprawy szpitala maja być wyciszone bo zbliżaja się wybory ....

      

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    Witam.pracuje w szpitalu w myślenicach od kilku lat i bardzo mi ona odpowiada.nie rozumiem tych wszystkich zarzutów....wypłata dobra,fajna kadra kierownicza więc zupelnie nie wiem o co chodzi tym moim starszym koleżankom..ciagle im mało...pozdrawiam

    2 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    a sprawa dyżurów kontraktowych? w całej Polsce to funkcjonuje podobnie, ale u nas muszą być protesty. od stycznia 2011r już koniec łączenia zwykłych dyżurow z kontraktowymi, choć to bardzo usprawnia pracę i skraca oczekiwanie pacjentów na zabieg. czy jest jakieś uzasadnienie tej decyzji?

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    Jest uzasadnienie-zmieniaja się standardy i ludzie uświadomcie sobie że jesteśmy w Unii i pewne zmiany muszą zajść.przyzwyczajajcie sie.

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    czyli powinniśmy wyburzyć szpital i postawić go na nowo, bo po tylu latach eksploatacji tak powinno się zrobić. wtedy wszystko dostosować do nowych wymogów - od budynku, po sprzęt i wreszcie odpowiednio wykształcony personel we właściwej ilości, który pracował będzie tyle godzin ile należy.

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    jestem za!!

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    super!!! tylko co zrobić, żeby do tego doszło?

    1 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    Witam
    Do pielegniarki
    Albo jesteś bardzo młoda i rzeczywiście nie rozumiesz, ale bardziej mi to wyglada na podszywanie się " dyrekcji " pod hasło pielegniarka.
    Tak czy inaczej, chodzi o dobro chorych i ich zabezpieczenie.

    Właśnie dlatego , że jesteśmy w Uni to powinno się wszystko zmieniać , ale nie nadal w sposób polski , nie przygotowany , nie przemyślany , chaotyczny. Rozwalajac wszystko w około.
    Nowy oddział nie ma odpowiedniej powierzchni i sprzętu. ( nie mówiac o wc). Itd .
    Normalnie oddział ma projekt , wymagane wyposażenie , nowy sprzęt I spełnia wymiogi unijne i nfz jego lokalizacja jest uzgodniona i przemyślana.

    Pozdrawiam Kora

    1 1 Cytuj
  • 12 wrz 2010

    Pan Dyrektor do gazety wypowiedział się że zaszło chwilowe nieporozumienie ,ale teraz już wszystko w porządku, no nie śmiechu warte Panie Dyrektorze czy ty masz maskę na oczach co nie widzisz co się dzieje, radzę przejść się po oddziałach i zobaczyć , na jednym oddziale 3 pacjentów 3 pielęgniarki na drugim oddziale 6 pacjentów 1 pielęgniarka litości na Kardiologii ciężkie stany 1 pielęgniarka to są oszczędności na biednych chorych ludziach to woła o pomstwę do nieba takie gospodarowanie .

    1 Cytuj
  • 14 wrz 2010

    Dzisiejszy artykuł w Dzienniku:
    Lekarze i pielegniarki mówia o zagrożeniu dla pacjentów. Inżynier i nauczyciel , a za nimi rada powiatu, stwierdza, że takiego zagrożenia nie ma.

    Liczy się tylko polityka , a raczej polityczka , nie człowiek.
    Jak w Rosji, jednostka nie ma znaczenia , a tym bardziej chora i stara.
    Mamy za to piękne inwestycje w mieście , a w części szpitala trzeci świat , warunki jak dla zwierzat, zwłoki zmarłych przechowuje się czasowo w łazience dla pacjentów.
    Oto nasza cywilizacja.

    1 Cytuj
  • 14 wrz 2010

    To jest post, którym powinna zająć się prokuratura. A dyrektor zamiast myśleć o wyborach niech zajmie się szpitalem.

    1 Cytuj
  • 15 wrz 2010

    Koro- całkowicie się z tobą zgadzam!

    1 Cytuj
  • 15 wrz 2010

    Widzicie skutki zarządzania P.Stycznia więc głosujcie aby został Burmistrzem .Może to i lepiej dla pacjentów ,a w Myślenicach zawsze były układy ,i nikt temu do tej pory nie zaradził, a może Pan Starosta chce objąć stanowisko Dyrektora Szpitala wcale by mnie to nie zaskoczyło? poszedłby Szpital z deszczu pod rynnę.

    1 Cytuj
  • 1 lis 2010

    Dwa pytania:
    Dlaczego mimo , że Myślenice sa na pierwszym miejscu w pozyskiwaniu środków unijnych nie ma takich środków dla naszego szpitala. Sasiednie szpiatale za euro prowadza strategiczne inwestycje ?

    Jaki jest mechanizm akcji typu: ogród dla dzieci ze szpitala w Prokocimiu , w która angażuje się wiele osób z Myślenic , a dla własnego podwórka nic się nie zrobi ?

    1 Cytuj
  • 1 lis 2010

    Pytałem już w innym wątku, może tu doczekam się odpowiedzi:
    Ile pielęgniarek należy do ZZ w myślenickim szpitalu?

    1 Cytuj
  • 1 lis 2010

    Przeciez dostałes odpowiedz. Dostales tez zaraz odpowiedz ze teraz salowym jest bardzo zle. No to co ale przynajmniej czysto jest.

    1 Cytuj
  • 2 lis 2010

    Kora proszę przeczytać ten link
    http://www.gazetaprawna.pl/serwis/samorzad/ranking_gmin_2010 i nie powtarzaj niesprawdzonych wiadomości ,według tego zestawienia Myślenice są na 65 miejscu w Małopolsce i 1111 w skali kraju.

    1 Cytuj
  • 2 lis 2010

    ja tam się nie znam na medycynie... ale wiem kiedy ktoś potrafi diagnozować i leczyć. Może stąd pies... ma podnieść skuteczność diagnostyki?!

    1 Cytuj
  • 2 lis 2010

    w tym szpitalu jest potrzebny dr. house on by zrobił porządek;->

    2 Cytuj

Odpowiedz