Forum » Myślenice

NOWA GALERIA

  • 16 lip 2011

    Napiszę tak, spotykam się z takimi samymi opiniami w stosunku do moich tekstów. Cóż, publikacja tekstów w poczytnym dzienniku czy też mniej poczytnym forum internetowym powoduje konflikty w wyniku ich treści. Niestety nie unikniemy stronniczości czy tendencyjności w stosunku do opisywanych wydarzeń czy osób publicznych. Albo piszemy prawdę bez ogródek albo nie piszemy jej wcale. Jednym się to podoba a innym nie. Taka praca dziennikarska. Pozostaje poczytać i wyciągnąć wnioski. Nagrody Pulitzera nie dostaje się za "grzeczne"teksty. Jak sięgnę pamięcią sa to wyłącznie kontrowersyjne ostre teksty obnażające nagie, niewygodne prawdy. Więc moja dobra rada, przeczytać i zastanowić się o co tak na prawdę chodzi, czy o pieniatwo, "żółć", niezgodę czy o pokazanie prawdziwego oblicza plastikowego lizaka który widzimy tylko przez sklepową szybę na której widnieje napis że jest pyszny i słodki.

    4 3 Cytuj
  • 17 lip 2011

    Gdyby Gmina zachowała PKS i dalej by się zadłużała, ludzie tacy jak Myśleniczanin007 dalej mieli by o czym mówić. I tak źle i tak nie dobrze. Jeżdżę codziennie do krakowa i nie tylko i widzę na własne oczy jak to ludzie poruszali się PKS-ami. na 40 osobowy samochód 4 pasażerów. Naprawdę rentowne jak nie wiem co. A poza tym co gmina ma do kontrolowania lokalnego rynku transportowego? Jedynie można by wprowadzić linie miejskie-ale tak naprawdę było by to śmieszne, bo przejście naszego miasta od znaku na zjeździe z borzęty do znaku na wjeździe na bysinę zajmie może nieco ponad godzinę (idąc spacerem!!) Ciekawe dlaczego gmina ma dopłacać do bankruta? I trzymać jakieś zajezdnie i inne rzeczy. To wszystko nie stało się dziś tylko kilkanaście lat wcześniej. Z dnia na dzień nie można doprowadzić firmy do ruiny. Gmina odsprzedała to co jej nie potrzebne-niech się inni martwią-i dobrze. A co do Dekady. Brakuje gastronomii. Bardzo dobry pomysł z Empikiem. W końcu coś na poziomie. Pozdro.

    2 2 Cytuj
  • 17 lip 2011

    A ile to gmina dołożyła do PKS?
    Jeszcze zarobiła na tym .Gdyby firmą zarządzali fachowcy to PKS prosperowałby do dziś .Chodziło o atrakcyjne tereny a nie o dobro pasażera.

    4 Cytuj
  • 17 lip 2011

    czy w tym tesco nie ma PIWA?! i wogole żadnego alkoholu?

    2 Cytuj
  • 17 lip 2011

    Ustawa mówi że nie ma i nie będzie.

    3 Cytuj
  • 17 lip 2011

    a co to za ustawa co w sklepie piwa nie pozwala sprzedawac?:D

    1 Cytuj
  • 17 lip 2011

    Na DWORCU nie można :D

    4 Cytuj
  • 17 lip 2011

    ale beznadzieja :)

    Cytuj
  • 17 lip 2011

    Myśleniczanin zobaczysz jak sprytnie ominą ustawę:)
    To przecież Myślenice ,tu ludzie mają głowę na karku.Zgodnie z przepisami muszą postępować lokalni przedsiębiorcy i busiarze dla obcych obowiązują inne prawa.

    1 Cytuj
  • 17 lip 2011

    Ja już nawet wiem jak ;) Dlatego został "dostosowany" i zmieniony oryginalny plan zagospodarowania przestrzennego - "Dworca z Częścią Handlową" Na "Galerię z Funkcją Dworca" czy jakoś tam... ;)
    Miałem okazje porozmawiać z Markiem K. i tak na prawdę to połowa informacji nie nadaje się do publikacji. Jednak ciekawą kwestią z punktu widzenia przedsiębiorcy jest relacja pomiędzy PKS, Gminą Myślenice i prywatnymi firmami przewozowymi. W jaki sposób Koźmiński zapewnił sobie "dowóz" klienteli. A pamiętam moją rozmowę z Jurkiem Kaźnicą z przed dwóch lat, gdy jeszcze istniała szansa że oni jako Spółka Galeria Myślenice pierwsi wybudują swój obiekt. To oni mogli mieć u siebie centrum przewozowe i piękną galerię. Ale cóż, gdzie trzech się bije tam... obcy korzysta.

    4 2 Cytuj
  • 17 lip 2011

    zaraz się otworzy jakiś monopolowy naprzeciwko, tylko znając ich metody do omijania przepisów pewnie i to obejdą

    2 Cytuj
  • 17 lip 2011

    Gdzie jest dworzec sie pytam? gdzie autobusy?

    7 1 Cytuj
  • 19 lip 2011

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1158078-przebudowa-na-slonecznej-jest-porozumienie.html
    To będzie kolejne rondko:)
    W głowach się nam zakręci:)a co będzie jak zakorkują się ulice między rondkami???
    Kolejne rondka:)

    4 Cytuj
  • 19 lip 2011

    nie mam nic przeciwko ułatwień w poruszaniu się w po Myślenicach, ale rondo na każdym skrzyżowaniu? Nie wiem czy to dobry pomysł, bo ulice między rondami z pewnością się zakorkują :)

    3 3 Cytuj
  • 19 lip 2011

    Nie zaprzatajcie sobie tm głowy. To rando jak bedzie to pewnie za 10 lat -wiec nie ma sensu tego drążyć.

    1 Cytuj
  • 19 lip 2011

    do monika85 - jako kierowca mogę stwierdzić, że ronda spełniają swoje funkcje dobrze. Mieszkam niedaleko ul. Słonecznej i widzę codziennie sznury samochodów usiłujących wyjechać z niej. Bynajmniej nie chodzi mi o najbliższe dni, ruch jest tam cały czas (zanim otwarto galerio-dworzec). Bardzo dużo osób robi przecież zakupy w pobliskich cukierniach, jarzynowym itp. Dlatego nie mam nic przeciwko kolejnym przebudowom naszych dróg.

    2 1 Cytuj
  • Roman 19 lip 2011

    Chciałem się dziś przejechać do naszej nowej galerii, wybrałem rower bo pogoda dopisywała. I tutaj OGROMNY minus - żadnych stojaków na rowery! Rozumiem że to Myślenice i wszyscy mają samochody, a przejazd z rynku na zarabie żeby iść na spacer to normalka, ale czy warto oszczędzać na takim drobiazgu? Jedyny znak który się nadawał na stojak był już zajęty, trudno jednego klienta mniej.

    10 2 Cytuj
  • 19 lip 2011

    W sytuacji gdy buduje się coraz więcej ścieżek rowerowych w miastach brak stojaków jest ewidentnym minusem dla projektanta.

    4 2 Cytuj
  • 23 lip 2011

    wie ktoś do której jest dziś otwarty empik? :)

    1 1 Cytuj
  • 23 lip 2011

    podobno tesco załatwia koncesję na alkohol

    3 1 Cytuj
  • 23 lip 2011

    Dzisiaj otworzyli to PEPCO . Fajny sklep szczególnie ubranka dla małych dziewczynek - tanio. Gatunkowo całkiem ok. Miły sklep - mało ludzi - odziwo.

    5 4 Cytuj
  • 23 lip 2011

    a dla kobiet też są ubrania w pepco czy tylko dla dzieci?

    4 Cytuj
  • 23 lip 2011

    a do której dziś jest czynne to pepco ??

    4 Cytuj
  • 23 lip 2011

    Braki stojaków na rowery to wielkie niedopatrzenie. też życzyłbym sobie by takie powstały.

    8 Cytuj
  • 23 lip 2011

    [quote=gość: hmm] a dla kobiet też są ubrania w pepco czy tylko dla dzieci? [/quote]

    Dla dzieci , dorosłych, cos do kuchni, łazienki ble ble . Otwarty do 20 godz., ale w weekend chyba do 18 . Nie wiem dokładnie.

    1 5 Cytuj

Odpowiedz