Forum » Okolice Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

 • 22.08.2011 - 10:53
  Panie "wuju" a słyszałeś o czymś takim jak pieniądz robi pieniądz. Wasz wójt obejmując stanowisko posiadał chyba znaczne dochody, bo pracował na jakimś stanowisku kierowniczym. Miał więc z czego inwestować. A z tego co słyszałem to kredytów na inwestycje też ma sporo. TYLKO MĄDRE INWESTYCJE SAME SIĘ UTRZYMUJĄ I ROZWIJAJĄ. Wiekszość moich znajomych zaczynała od paru groszy a obecnie posiadają spore firmy i inwestycje. ALE SPORE KREDYTY TEŻ.
  Najpierw więc prześledź BIP w oświadczeniach majątkowych za ostatnie kilka lat a potem oskarżaj.
  3 7 Cytuj Zgłoś
 • 22.08.2011 - 12:21
  gość: Trzeźwo myślący. napisał/a:

  Najpierw więc prześledź BIP w oświadczeniach majątkowych za ostatnie kilka lat a potem oskarżaj.
  Jakie oskarżenia??? Są wątpliwości, pytania, które ma wiele osób w tej gminie.
  Piszesz o oświadczeniach majątkowych: popatrzmy na oświadczenie majątkowe z 2006-2007 r., w którym O. nie wykazał że jest w posiadaniu pensjonatu i prowadzi działalność gospodarczą pełniąc funkcję publiczną. Zatem gdzie zgodność z prawem Kolego trzeźwo myślący? Wgląd do oświadczeń majątkowych ma każdy, zerkajmy i weryfikujmy. Pomijając już same sprawy na linii Elektroplast - PFRON z tamtych lat, pilnujmy naszego bytu, rozumie się gminy.
  6 Cytuj Zgłoś
 • 22.08.2011 - 14:09
  trzeźwo myślący, naiwny jesteś, tak bywa, ale nie musi być. Sęk w tym, że Twoi znajomi zaczynali biznesy od paru groszy i dobrze inwestowali, a O biznesu niby nie prowadzi, w El. funkcje kierownika/ dyrektora pełnił i zaufaniem się cieszył pełnym, to on nie wiedział, co sie dzieje i w tym nie uczestniczył, skoro właściciele mają zarzuty, a to czy współpracując z konkurencją kręcił lewe lody, chcąc się w przyszłości usamodzielnić, chcąc zostac biznesmenem, to tylko właściciele są w stanie udowodnić lub nie, bo w papierach wszystko gra i wyprowadzany majątek lub pozyskiwany od konkurencji na kogo innego stoi, Twoi znajomi chyba tak nie inwestowali, taka osoba została dopuszczopna do pieniędzy publicznych i to budzi wielki niepokój, bo gospodarzyć pieniędzmi PFRON czy gminy można populistycznie, inaczej niż w biznesie bez dotacji, jednym słowem, to co robił w El. to sprawa właścicieli i organów ścigania, skoro PFRON, a to, co robi w gminie to sprawa publiczna. Albo biznes [ pożal się Boże w jego wypadku ] albo gmina i samorządowiec z prawdziwego zdarzenia. niszczył poprzedniego wójta uczciwego samorządowca nie przebierając w metodach [ donosy, rozróby jako radny ], jako wójt szkalował kolejnego wójta też uczciwego samorządowca. Tak, że Pcim strzelił sobie gola z takim " samorządowcem".
  To ani biznesmen, ani nie samorządowiec. Rozdarty ambicjonat , prący po trupach do celu. ale tacy się zdarzają. demokracja czasem ich wynosi, po to, aby spadli i innym przestrogę dali. to, że ma wrogów to oczywiste, to, że piszą, to dlatego, że gmina Pcim nie wydaje żadnej prasy, nie ma opozycji w radzie, bo sprytnie przywożąc Kaczyńskiego i zatrudniając Sz. ludzi omamiono, zaprzestał też pisania o gminie opozycyjny blog , bo mimo prześmiewczego stylu oparty był na faktach od opozycyjnych radnych. Wasze forum dopuszcza tematy z okolic, więc tu piszą.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 22.08.2011 - 18:18
  Określenie "ma wrogów" jest z przesadzone, pewnie i ma, ale nie sami wrogowie krytykują politykę samorządową.Jak widać sa też osoby trzeźwo oceniające sytuację,które martwią się o to co dalej,domagające się zaprzestania szkodliwej w ich ocenie polityki finansowej i niejasnych posunięciach.Ja nie mam nic osobistego do O., ale do jego zachowania jako wójta mam już dużo zastrzeżeń.
  2 Cytuj Zgłoś
 • Marzena 23.08.2011 - 11:09
  Trzeźwo myślący. - pieniądz robi pieniądz i takich ludzi należy szanować i tylko bić brawo ! Jeśli dorobili się własnych pieniędzy i zainwestowali je z zyskiem ...jednak :

  Dziennik Ustaw 2006 nr 216 poz. 1584
  Ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

  Jesteś albo wójtem, albo jednostką prowadzącą działalność, a dlaczego ? Nietrudno dojść do właściwych wniosków.
  Zresztą, trzebuniok, jasno opisał całą sytuację.
  5 Cytuj Zgłoś
 • 23.08.2011 - 12:29
  czyli innymi słowy: mamy haka na wujtaka:-D
  4 Cytuj Zgłoś
 • 23.08.2011 - 12:35
  Dziękuje Marzeno za Przepisy odnośnie osób pełniących funkcje publiczne. Nie myślałem że są takie ograniczenia, prowadzę własną firme i na politykę nie mam czasu.
  http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/prawo-finansowe-i-bankowe/ustawa;o;ograniczeniu;prowadzenia;dzialalnosci;gospodarczej;przez;osoby,2006,216,1584,DU,2709.html
  Zastanawia mnie tylko skoro są sankcje za złamanie w/w przepisów łącznie z pozbawieniem stanowiska wójta dlaczego ten proceder trwa.
  No chyba ze w świetle przepisów pan O nic takiego nie posiada.
  Ale widzę ze wdepnąłem w gumiakach ze słomą w temat na którego nie znam i człowieka też.Chciałem tylko powiedzieć że brak pieniędzy wcale nie stawia człowieka z dobrymi pomysłami na różne biznesy na pozycji NIE DA SIĘ. Jeszcze raz powtarzam pieniądz robi pieniądz.
  5 Cytuj Zgłoś
 • 23.08.2011 - 14:53
  osoba publiczna mimo zakazu może przepisać firmę na żonę, córkę, syna, brata, zbyć udziały i to jest czytelne, ale pilnować trzeba , aby te podmioty nie korzystały z grosza publicznego dzielonego przez osobę , która zbyła...przynajmniej wiadomo jaki jest stan majątku i do kogo należy, ale co powiedzieć, gdy ktoś ma umowy ciche i udział w firmie lub celowo zakłada [ inwestuje ] firmę na kogoś, nie koniecznie z rodziny...te sprawy nie są odzwierciedlone w żadnych dokumentach skarbowych, tym bardziej w BIP-ie, wyprowadzać pieniądze z firmy i to nie swojej można na różne sposoby, lokować skrycie, mieć ciche umowy za współpracę np. z konkurencją, sprawy wychodzą po latach albo i nie, podobnie może być w gminie, skoro ktoś ma takie skłonności. Organy mogą być bezsilne w ściganiu, ale wyborcy powinni zrobić z tym porządek, choć gość sam korzystając populistycznie rozdaje pieniądz publiczny i głaszcze wyborców, wielu korzysta i niegospodarność się podoba etc. Myślę, że wyjaśniłem w czym rzecz. Po prostu osoba, której się powierza funkcję publiczną i którą się dopuszcza do pieniądza i majątku wspólnego winna być poza wszelkimi podejrzeniami. Chylę czoła przed ludźmi przedsiębiorczymi, umiejącymi inwestować, ale byłoby dobrze, aby zajęli się biznesem , nie łącząc go z działalnością publiczną. Opisany wyżej przypadek to karykatura, ni pies ni wydra, bo ani nie biznesmen, ani nie samorządowiec, lecz cwaniak próbujący dojść do czegoś przez kombinacje z pieniądzem pblicznym lub cudzym .
  6 Cytuj Zgłoś
 • Marzena 23.08.2011 - 17:23
  Nic dodać , ale skoro wszyscy znamy sytuację, to musimy też coś z tym zrobić.
  Mam kilka pomysłów, ale muszę je dokładnie sprawdzić, żeby nie wypisywać tutaj bajeczek.

  Prawda jest taka, że niewiele osób czyta te nasze posty, za to wiele osób ma w nosie to co się dzieje.
  Na zasadzie : " i tak nic z tego nie mam ", szkoda, bo mógłbyś/mogłabyś mieć zyski, a nie straty.
  W tej chwili są to nasze straty i to się zacznie na nas bardzo szybko odbijać, na każdym z osobna!
  Trzeba rozmawiać i uświadamiać ludzi.
  Niedawno rozmawiałam z młodym małżeństwem i to naprawdę z inteligentnymi ludźmi, właśnie od nich usłyszałam zdanie, które zacytowałam wyżej. Byłam bardzo zaskoczona, wierzcie mi.
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2011 - 8:05
  Po prostu osoba, której się powierza funkcję publiczną i którą się dopuszcza do pieniądza i majątku wspólnego winna być poza wszelkimi podejrzeniami. Tyle i aż tyle. Faktów budzących podejrzenia nie stworzył pan H. z Trzebuni.
  9 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2011 - 8:40
  A zapomniałem dodać.
  Panie H. jeśli chodzi ci o tego Wieśka i to boisko to proponowałbym ci, tak dla zdrowia ciała a przede wszystkim umysłu, wstać od tego komputera i przespacerować się na to boisko. Zauważyłbyś przy okazji (choć nie wiem do końca czy byś się zorientował) że trawa na tym boisku nie usycha bo jest sztuczna.
  1 6 Cytuj Zgłoś
 • Marzena 24.08.2011 - 10:29
  Płemieł - Dlaczego przyszło Ci coś takiego do głowy ? Że niby ja uważam, że internet jest anonimowy ? Nic bardziej mylnego. W UG zostawiłam swój nr. tel., nazwisko, wysłałam również maila z prośbą o informację kiedy odbędzie się posiedzenie. O mnie prawdopodobnie wszystko już w Urzędzie wiedzą.
  Nie rozumiałam nigdy po co działać anonimowo ? Jeśli poświęcam swój czas, to chyba po to, by wiedzieć jak się sprawa kończy ?
  Jesteś jednym z tych, którzy chcą zniechęcić ludzi, ale takich osób będzie więcej :)

  Swoją drogą , sztuczna trawa na boisku - dziwnie głupie mi się to wydaje.

  4 1 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2011 - 11:53
  "sztuczna trawa na boisku - dziwnie głupie mi się to wydaje"

  No tośmy se pogadali.
  5 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2011 - 12:55
  płemieł nikt nie chciał z tobą dyskutować na blogu to teraz produkujesz sie tutaj:)). Fakt jest faktem ,że zarząd gminy pcim ma wszystkich głeboko w czterech literach. Najgorsze jest to ,że ci ludzie co go wybrali też mają wszystko w czterech literach i interesuje ich tylko "co z tego będę miał" . Jak przyjdzie płacić wyższe podatki a napewno przyjdzie to ci sami ludzie będą najwięcej "biadolić"
  6 Cytuj Zgłoś
 • Marzena 24.08.2011 - 14:33
  He he, Płemieł, to tylko mnie się wydaje dziwne :) Ja lubię naturę i tyle.
  Ale sądzę, że to akurat nie jest takie ważne.

  MałyPolak napisał :
  Fakt jest faktem ,że zarząd gminy pcim ma wszystkich głeboko w czterech literach. Najgorsze jest to ,że ci ludzie co go wybrali też mają wszystko w czterech literach i interesuje ich tylko "co z tego będę miał" . Jak przyjdzie płacić wyższe podatki a napewno przyjdzie to ci sami ludzie będą najwięcej "biadolić"

  To jest to co nas interesuje :)
  6 1 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2011 - 15:04
  Ja również nie będę działać anonimowo, tylko puki co trzeba szukać ludzi chętnych przyglądnąc się z bliska temu co jest w samorządzie. Widzę że istnieje naszej klasie konto "Mieszkańcy apelują" na którym ludzie zupełnie nieanonimowo wyrażają swoje niepokoje z powodu tego co się dzieje, tak że wiadomo kto kim jest i można się ze sobą kontaktować....................
  6 Cytuj Zgłoś
 • 24.08.2011 - 23:20
  ja też nie jestem anonimowy, wkrótce spotykam się w sądzie z panem Obajtkiem w sprawach gminy, z faktami się nie dyskutuje, w każdej chwili i momencie mogę stanąć do konfrontacji. W świetle faktów jestem święcie przekonany o racji krytyków pana Obajtka i o tym, że taki czlowiek nie powinien być wójtem gminy i działaczem partii o nazwie prawo i sprawiedliwość wykorzystującym prezesa Kaczyńskiego do swoich podejrzanych interesów... przykład idzie z góry i Obajtek ma demoralizujący wplyw na samorząd i podległe mu instytucje a także ludzi...psuje standardy wypracowane przez poprzednich wójtów, ocenianych różnie, ale jednoznacznie ludzi uczciwych, za którymi nie ciągną się żadne podejrzenia o korupcję...cieszy mnie inicjatywa podjęta na forum i niech się płemieł cieszy, że przez poprzednika oraz pana H. z Trzebuni, który prawdopodobnie nawet nie wie, że takie forum istnieje i Obajtka oraz płemieła ma głęboko
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • 29.08.2011 - 9:44
  Przykra jest prawda dla nas mieszkańców, że wybraliśmy osobę co najmniej problematyczną i kontrowersyjną, która nie jest społecznikiem (bo nie umie nim być), ale ma mentalność biznesmena, czyli jest ukierunkowana na odniesienie prywatnych korzyści. Kiedyś zdarzyło mi się zwrócić bezpośrednio o pomoc, niestety zbyto mnie, można było odnieść wrażenie że przeszkadzam. Zagotowało się we mnie: przecież za to im płacę, przez 8 godzin w urzędzie siedzą dla mnie i dla innych - taka jest ich praca i obowiązek. Pytam zatem, w czyim interesie leży utrzymywanie z naszych pieniędzy takiej osoby za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie?
  8 2 Cytuj Zgłoś
 • Marzena 31.08.2011 - 12:50
  Wierzyć się nie chce ! No , ale cóż , stało się i mam nadzieję, że ludzie teraz będą mądrzejsi.
  Szkoda tylko, że nowy wójt, zamiast gminę unowocześniać, to będzie musiał borykać się z pozostawionym bałaganem.
  Posiedzenie Rady Gminy odbędzie się 5.09 br. o 14.30
  2 Cytuj Zgłoś
 • 31.08.2011 - 13:41
  co się stało się?
  Cytuj Zgłoś
 • 31.08.2011 - 16:13
  gość: sodoma i gomora napisał/a:
  Urząd Gminy to zakład pracy chronionej, bo tylko tam mógł pracować DO wg orzeczeń o inwalidztwie...toteż inwalidztwo informacyjne, chronienie informacji nie powinno dziwić, tylko w tej gminie może pracować wójt , ktory wyszedł z zakładu , w którym tyle niewiadomych, jak taką osobę można było dopuścic do grosza publicznego...w Pcimiu można.
  Tak chroni księgową z firmy i jej córkę ściągając do pracy w UG. Najperw z nią pracował tam a teraz tu.
  Może chodzi o to aby ktość ukrył nieprawidłowości ?
  5 2 Cytuj Zgłoś
 • 02.09.2011 - 21:18
  gość: sodoma i gomora napisał/a:
  Urząd Gminy to zakład pracy chronionej, bo tylko tam mógł pracować DO wg orzeczeń o inwalidztwie...toteż inwalidztwo informacyjne, chronienie informacji nie powinno dziwić, tylko w tej gminie może pracować wójt , ktory wyszedł z zakładu , w którym tyle niewiadomych, jak taką osobę można było dopuścic do grosza publicznego...w Pcimiu można.
  trzeba było nie głosować a teraz nienarzekać !
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 03.09.2011 - 10:33
  obniżają cenę i na siłę chcą sprzedać, czemu na siłę, przecież ten milion na kanalizację to pikuś, więc o co chodzi, czy ktoś czeka i wie na co czeka [ zmiana planu pod niego], czy na wydatki bieżące brakuje:
  Wójt Gminy Pcim ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Pcimiu, gmina Pcim, powiat myślenicki.

  Nieruchomość stanowi działki nr 7434 i 12359 o łącznej powierzchni 1,6400ha wpisana w Księgę wieczystą Nr KR1Y/00043505/4 (pgr.12253/1,12258/1) oraz Lwh - 1169 (pgr.12614)
  Nieruchomość jest ogrodzona posiada pełny dostęp do infrastruktury technicznej - użytkowana jako kemping, zabudowana trzema drewnianymi domkami letniskowymi, każdy o pow. 25,1 m 2, budynkiem świetlicy (118,58 m2), umywalni, sanitariatów oraz drewnianą zadaszoną sceną.
  Nieruchomość zgodnie z obwiązującym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Pcim oznaczona symbolem 10UTk – tereny koncentracji obiektów i urządzeń obsługi ruchu turystycznego. Możliwość realizacji obiektów kubaturowych związanych z obsługą ruchu turystycznego typu: motel, zajazd pensjonat, hotel, schronisko z możliwością usług gastronomicznych i innych komercyjnych oraz różnorodnych obiektów sportowych wraz z koniecznym zapleczem gospodarczo-technicznym. W terenach tego użytkowania obowiązuje zakaz realizacji indywidualnej zabudowy letniskowej.

  Cena wywoławcza wynosi 1 490 000,00 zł

  Wadium w wysokości 74 500,00 zł uczestnicy przetargu winni wpłacić w terminie najpóźniej do dniu 01 września 2011 r. do godz.15-tej na konto bankowe nr:50859100070230000000420014 prowadzone przez KBS o/ Pcim. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Gminy.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 03.09.2011 - 10:56
  Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy Pcim Nr 563 w sali Nr.17 o godz. 12-tej w dniu 05 września 2011 r.
  Cytuj Zgłoś
 • 03.09.2011 - 15:44
  Spółka leśna DO też sprzedana ?
  3 Cytuj Zgłoś
 • Marzena 05.09.2011 - 8:59
  Nikt nie wpłacił wadium.
  Sądzę, że dopiero trzecie podejście będzie skuteczne.
  Cena najniższa i oto właśnie chodzi w tym całym biznesie :D

  Przypominam, że dzisiaj o 14.30 odbędzie się posiedzenie RG.
  3 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 9:04
  Nie macie swojego forum pcim-info?
  Nawet tutaj muszą trafiać odłamki frustracji byłego wójta po przegranych wyborach?

  5 lat powinno wystarczyć chyba na zrozumienie przyczyn porażki ?
  2 5 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 9:11
  Sprzedać, sprzedać wszystko sprzedać ! Trzeba wszak zapłacić za kredyty na fontanne ?
  2 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 9:31
  gość: lubov napisał/a:
  Nie macie swojego forum pcim-info?
  Nawet tutaj muszą trafiać odłamki frustracji byłego wójta po przegranych wyborach?

  5 lat powinno wystarczyć chyba na zrozumienie przyczyn porażki?
  Zmienność na stanowiskach urzędniczych jest sprawą normalną i zdrową (im częściej, tym lepiej) i nie uważam by były wójt aż tyle lat przeżywał "porażkę", takie tłumaczenie jest zbyt uproszczone i tendencyjne. Jeśli ludzie zabierają głos na tym forum i innych, znaczy to tyle, że widzą co jest nie tak. Widzą konflikt interesów w prywatnym i zawodowym życiu DO, wiedzą o tym co się stało w firmie E., widzą byłą księgową tej firmy zatrudnioną w gminie, widzą wiele innych rzeczy komentowanych i opisywanych.
  2 Cytuj Zgłoś
 • Marzena 05.09.2011 - 9:32
  Czy ja się mylę czy my jesteśmy na forum " okolice" ? Co z Tobą lubov ? nie czekamy na Twoje bezsensowne wpisy.

  Nie znam byłego wójta, ale już ktoś na tym forum napisał, że był uczciwy ! Zresztą jak rozmawiałam z ludźmi, to nikt nie mówił o nim źle, a już na pewno nie tak źle jak o tym wójcie :)

  Zasada jest taka : Jeszcze się taki nie urodził, coby wszystkim dogodził.

  Ale nieuczciwość nie jest mile widziana nigdzie.

  Zresztą nie zbaczajmy z tematu :)

  Miłego dnia :)
  3 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 15:17
  A.P. był rzeczywiście bardzo uczciwym wójtem. Niestety bardzo mało skutecznym.
  Od 5 lat przy pomocy swojego bloga (może tam przeniesiecie wasze dyskusje, bo "okolice" to raczej okolice naszej gminy a nie waszej) próbuje zdyskredytować obecnego wójta.
  Robi to z wdziękiem lecz znów nieskutecznie bo poparcie jakim cieszy się DO w Pcimiu jest dla niego nieosiągalne. Pcim zmienia się i mieszkańcy to zauważają.
  Może trzeba więc po prostu przyjąć do wiadomości fakty i zająć się czymś innym. Bo na razie treść bloga wygląda raczej na zapis początków poważnej choroby.
  5 Cytuj Zgłoś
 • Marzena 05.09.2011 - 21:19
  Nie wiem o czym Ty piszesz , ale z całą pewnością nie czytałeś wcześniejszych wpisów.
  Nie masz pojęcia co się dzieje i nie wiem dlaczego zabierasz głos.

  Zasadę mam jedną, jeśli nie jestem gdzieś mile widziana , to zwyczajnie się żegnam i wychodzę ;)


  Coraz częściej słyszę o tym blogu , więc moje posty będą się właśnie na nim znajdowały.
  Zainteresowanych zapraszam :)
  Po dniu dzisiejszym mam więcej do napisania :)

  Pozdrowienia :)
  4 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 21:21
  gość: lubov napisał/a:

  Od 5 lat przy pomocy swojego bloga (może tam przeniesiecie wasze dyskusje, bo "okolice" to raczej okolice naszej gminy a nie waszej) próbuje zdyskredytować obecnego wójta.
  Dajcie sobie siana, mnie nie interesują żadne rozgrywki interpersonalne, najważniejsze co DO obecnie w gminie wyprawia a jego zakulisowe interesiki po prostu działają mi na nerwy i uważam że należy zrobić z tym porządek!!!
  5 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 21:25
  Może jakiś link do tego bloga?
  4 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 21:37
  5 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 22:56
  lubov, ty się zdecyduj, która gmina jest Twoja, swoją drogą to paskudnie przeganiać gości akurat stąd skoro sama redakcja szeroko pisze o Pcimiu i zamieszcza różne tematy z nim związane, chyba, że zamieszcza je pan Szlachetka, który tu działa jako cenzura, informacje oficjalne gminy Pcim z ciotką z Gok-u na czele tak, opinie krytyczne , nie. To o Was świadczy. Reklama bloga zasadna, tam wnikliwi czytelnicy znajdą ogrom " dokonań" Obajtka ze szczegółami i z sarkazmem godnym lepszej postaci. Pierwsza kadencja Wójta Obajtka w pigułce, druga , nie, bo w Pcimiu nie ma opozycji w radzie i informacje cedzone są przez UKŁAD. Fakt, że ludzie wybrali, ale warto prześledzic w jakiej sytuacji , ta sytuacja opisana jest na blogu... nikt rozsądny wójtem nie chciał zostać po rabunkowej i populistycznej gospodarce obecnego Wójta...a o poprzednika się lubov nie martw, to pierwszy wójt Pcimia wybrany w wyborach bezpośrednich i z dwójka kandydatów oprócz niego uzyskał wynik nieco gorszy od Obajtka, który startował sam.
  9 1 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 23:08
  Co do bloga - mimo wszystko miasto-info ma większą "siłę rażenia" oraz łatwość dostrzeżenia nowości, zmian, a także dyskusji, dlatego apeluję abyście nie ustawali w informowaniu nas przez ten temat.

  Lubov - brakuje logiki w Twoich wypowiedziach, z jednej strony wyganiasz z forum mieszkańców Pcimia twierdząc że zajmuje sie ono tylko "naszą gminą" czyli Myślenicami, z drugiej robisz wrażenie jakbyś interesował się Gminą Pcim co najmniej jak jej mieszkaniec. Twoje próby uciszenia kogokolwiek nic nie dadzą.
  9 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 23:11
  Autor bloga poświęcił ogrom czasu i energii na oczernianie przeciwnika, czasami posuwając się zdecydowanie za daleko. Efekt tego jest naprawdę mizerny bo Obajtek ma ogromne poparcie.
  Blog to zapis antypisowskich fobii, proplatformianej naiwności oraz chorobliwej zawiści, która przejawia się w atakowaniu D.O. za wszystko i na każdym froncie.
  2 9 Cytuj Zgłoś
 • 05.09.2011 - 23:22
  no więc po co nawołujesz do tego aby się m.in. tam wynosić :)

  Gdyby nie Ty, nigdy bym się o nim nie dowiedział. Fakt, wpisy są bardzo... osobiste i przesadzone.

  Dlatego wolę forum, bo można sie dowiedzieć co się dzieje, a nie tylko, co ktoś o kimś myśli.
  12 Cytuj Zgłoś
 • 06.09.2011 - 7:18
  po prostu, lubov to ktoś z ekipy wójta Obajtka, a że mieszka w Myślenicach, to mu się wszystko pokiełbasiło, a blog jest połączeniem merytoryki [ tylko dla zorientowanych bliżej ] i karykaturalnej przesady i sarkazmu, siła rzeczy blog ma charakter osobisty, takie są jego założenia i różni się od tego forum, które ma większą " siłę rażenia" i charakter informacyjny. Myślę, że czytać powinno się, oczywiście krytycznie i to i owo. Lubov ma prawo do swej oceny bloga, tak samo, jak mieszkańcy do oceny swego wójta i wyrażania opinii na forum. Za oczernianie są odpowiednie paragrafy , nad faktami ujętymi na blogu warto się jednak zastanowić, a czy Obajtek ma tak szalone poparcie, to że startował sam może mylić, ponadto głosy na tutejszym forum wyrażnie nie związane z poprzednim wójtem mówią o czym innym. Lubov z faktami się nie dyskutuje ze wszystkimi, a nie tylko wybranymi do uzasadnienia własnej tezy. Spojrzyj na bloga i krytykę na forum z dystansu, a na bloga z poczuciem humoru przynależnym satyrze i karykaturze, to dojdziesz do innych wniosków albo po prostu bloga nie czytaj, będziesz na pewno zdrowszy, bo Twoje zainteresowanie Pcimiem i Obajtkiem jest nad wyraz nieprzeciętne, by nie rzec chorobliwe. Pozdrawiam.
  11 1 Cytuj Zgłoś
 • 06.09.2011 - 22:45
  Porozmawiam z właścicielem bloga i jeśli się zgodzi , to znajdziecie na tym blogu link na którym opisałam spostrzeżenia z posiedzenia Rady Gminy Pcim.

  Słuchajcie !!!! POL : GER 2:1 :)
  Napięcie jak na Kopciuszku :D
  6 Cytuj Zgłoś
 • 06.09.2011 - 22:50
  eh ! szkoda ! jakim cudem wyrównali ? :(
  oj..........
  ale przyznać trzeba, że nasza drużyna jest inna :)
  Brawo :)

  mam na myśli Polską reprezentację w PN
  8 Cytuj Zgłoś
 • 06.09.2011 - 23:29
  gość: MarzenaMarzena napisał/a:
  Porozmawiam z właścicielem bloga i jeśli się zgodzi , to znajdziecie na tym blogu link na którym opisałam spostrzeżenia z posiedzenia Rady Gminy Pcim.Słuchajcie !!!! POL : GER 2:1 :)Napięcie jak na Kopciuszku :D
  Coś ciekawego się działo ?
  7 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2011 - 10:17
  Byłam gościem na posiedzeniu Rady Gminy Pcim.
  Zostałam bardzo miło przywitana przez Przewodniczącą Rady, Wójta oraz całą resztę zebranych.

  Moje poważne zastrzeżenia dotyczą uchwały, która pozwala na bezprzetargowe wydzierżawienie sporej działki w centrum Pcimia.
  Pan D.O. tłumaczy, że działka ta była nieużytkowana przez wiele lat i nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz przynosiła dochód. Były jakieś osoby chętne, ale nie przyjęły wymagań jakie postawił przed nimi Wójt. Według Wójta, prowadzona działalność na tej nieruchomości nie może oszpecać okolicy, wręcz przeciwnie. Na pytania członka rady : jakim cudem skład materiałów przyczyni się do estetyki krajobrazu w Pcimiu ? Wójt odpowiedział, że samo przyjęcie uchwały nie jest jeszcze podpisaniem umowy, a daje ono tylko zielone światło Wójtowi i nie należy się tym przejmować. Pewien Sołtys, bardzo nieśmiało zapytał, jak to będzie wyglądało i jakie są gwarancje, że prowadzona tam działalność nie będzie brzydkim dodatkiem. Wójt , bardzo zdenerwowany odpowiedział, że minimalna znajomość prawa jest mile widziana i należy wiedzieć, że działki mają swoje oznaczenia i nie można prowadzić działalności niezgodnej z tymi oznaczeniami.
  Poniżej przedstawiam oznaczenia :

  Symbole używane w ewidencji gruntów

  R – grunty orne
  S-R, S-Ł, S-Ps – sady
  Ł – łąki
  Ps – pastwiska
  B-R, B-Ł, B-Ps – grunty rolne zabudowane
  Wsr – grunty pod stawami
  W – rowy
  Ls – lasy
  Lz, Lz-R, Lz-Ł, Lz-Ps – grunty zadrzewione i zakrzewione
  B – tereny mieszkaniowe
  Ba – tereny przemysłowe
  Bi – inne tereny zabudowane
  Bp – tereny przeznaczone pod zabudowę (niezabudowane)
  Bz – tereny rekreacyjno-wypoczynkowe
  N – nieużytki
  dr – drogi

  Symbole używane w planie miejscowym

  MN – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej
  MW – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej
  U – tereny zabudowy usługowej
  US – tereny sportu i rekreacji
  R – tereny rolnicze
  RM – tereny zabudowy zagrodowej
  P – tereny obiektów produkcyjnych
  ZN, ZP – tereny zieleni
  ZL – lasy
  ZZ – tereny zagrożone powodzią
  KD, KDW – tereny dróg
  Jak widać, oznaczenia te są ogólne i na terenie oznaczonym U - można wybudować budynek i prowadzić w nim działalność usługową , jaką ? A jaką chcesz.

  Ja zapytałam komu będzie wydzierżawiona działka - odpowiedziano mi , że firmie Interbau z Pcimia.
  Zapytałam również dlaczego Rada ma podejmować decyzje nie znając szczegółów - czyli w ciemno, to usłyszałam że Pan Wójt nie będzie ze mną dyskutować ponieważ nie jestem członkiem Rady. Oczywiście nie ma racji. Mieszkańcy mogą brać czynny udział w dyskusji.Zresztą zauważyłam, że kilku radnym bardzo się śpieszyło i nie mieli czasu, na ich zdaniem, durne dyskusje.

  Jak myślicie ? Ustawa została przyjęta ?

  Z moich obserwacji :

  Szanowny Wójt ma jedną zasadę : zakrzyczeć, a jeśli nie pomoże to wyśmiać czy zmieszać z błotem nieposłusznego Radnego.
  Tylko 2 Radnych miało swoje zdanie, ale bardzo niepewnie próbowało się nim podzielić. Pytanie tylko po co ? Reszta radnych nie jest zupełnie zainteresowana odmiennymi poglądami, przecież uchwałę i tak trzeba przyjąć !


  Wyszłam w połowie, widziałam to co chciałam zobaczyć i przyznam, że moja głowa nie wytrzymała donośnego tonu Wójta.  Oczywiście nie ma tutaj żadnych cytatów, nie pamiętam dokładnie słowa w słowo.  myśleniczanin też napisał, że mamy tu nie pisać na temat Pcimia.
  11 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2011 - 10:35
  gość: MarzenaMarzena napisał/a:
  Byłam gościem na posiedzeniu Rady Gminy Pcim.Zostałam bardzo miło przywitana przez Przewodniczącą Rady, Wójta oraz całą resztę zebranych.Moje poważne zastrzeżenia dotyczą uchwały, która pozwala na bezprzetargowe wydzierżawienie sporej działki w centrum Pcimia.Pan D.O. tłumaczy, że działka ta była nieużytkowana przez wiele lat i nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz przynosiła dochód. Były jakieś osoby chętne, ale nie przyjęły wymagań jakie postawił przed nimi Wójt. Według Wójta, prowadzona działalność na tej nieruchomości nie może oszpecać okolicy, wręcz przeciwnie. Na pytania członka rady : jakim cudem skład materiałów przyczyni się do estetyki krajobrazu w Pcimiu ? Wójt odpowiedział, że samo przyjęcie uchwały nie jest jeszcze podpisaniem umowy, a daje ono tylko zielone światło Wójtowi i nie należy się tym przejmować. Pewien Sołtys, bardzo nieśmiało zapytał, jak to będzie wyglądało i jakie są gwarancje, że prowadzona tam działalność nie będzie brzydkim dodatkiem. Wójt , bardzo zdenerwowany odpowiedział, że minimalna znajomość prawa jest mile widziana i należy wiedzieć, że działki mają swoje oznaczenia i nie można prowadzić działalności niezgodnej z tymi oznaczeniami.Poniżej przedstawiam oznaczenia :Symbole używane w ewidencji gruntówR – grunty orneS-R, S-Ł, S-Ps – sadyŁ – łąkiPs – pastwiskaB-R, B-Ł, B-Ps – grunty rolne zabudowaneWsr – grunty pod stawamiW – rowyLs – lasyLz, Lz-R, Lz-Ł, Lz-Ps – grunty zadrzewione i zakrzewioneB – tereny mieszkanioweBa – tereny przemysłoweBi – inne tereny zabudowaneBp – tereny przeznaczone pod zabudowę (niezabudowane)Bz – tereny rekreacyjno-wypoczynkoweN – nieużytkidr – drogiSymbole używane w planie miejscowymMN – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnejMW – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnejU – tereny zabudowy usługowejUS – tereny sportu i rekreacjiR – tereny rolniczeRM – tereny zabudowy zagrodowejP – tereny obiektów produkcyjnychZN, ZP – tereny zieleniZL – lasyZZ – tereny zagrożone powodziąKD, KDW – tereny drógJak widać, oznaczenia te są ogólne i na terenie oznaczonym U - można wybudować budynek i prowadzić w nim działalność usługową , jaką ? A jaką chcesz.Ja zapytałam komu będzie wydzierżawiona działka - odpowiedziano mi , że firmie Interbau z Pcimia.Zapytałam również dlaczego Rada ma podejmować decyzje nie znając szczegółów - czyli w ciemno, to usłyszałam że Pan Wójt nie będzie ze mną dyskutować ponieważ nie jestem członkiem Rady. Oczywiście nie ma racji. Mieszkańcy mogą brać czynny udział w dyskusji.Zresztą zauważyłam, że kilku radnym bardzo się śpieszyło i nie mieli czasu, na ich zdaniem, durne dyskusje. Jak myślicie ? Ustawa została przyjęta ?Z moich obserwacji :Szanowny Wójt ma jedną zasadę : zakrzyczeć, a jeśli nie pomoże to wyśmiać czy zmieszać z błotem nieposłusznego Radnego.Tylko 2 Radnych miało swoje zdanie, ale bardzo niepewnie próbowało się nim podzielić. Pytanie tylko po co ? Reszta radnych nie jest zupełnie zainteresowana odmiennymi poglądami, przecież uchwałę i tak trzeba przyjąć !Wyszłam w połowie, widziałam to co chciałam zobaczyć i przyznam, że moja głowa nie wytrzymała donośnego tonu Wójta.Oczywiście nie ma tutaj żadnych cytatów, nie pamiętam dokładnie słowa w słowo.myśleniczanin też napisał, że mamy tu nie pisać na temat Pcimia.
  Dzierżawa bez przetargu ? To są jakieś jaja !

  cyt." D.O. tłumaczy, że działka ta była nieużytkowana przez wiele lat i nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz przynosiła dochód"

  To co robił pierwszą kadencję ? Nie wiedział o tym, że "na działce można zarobić" ? Dla mnie jest to niegospodarność.
  9 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2011 - 10:36
  oj, przepraszam !
  Oczywiście uchwała - zwykłe przejęzyczenie.
  W Polsce Ustawy uchwala Sejm , nie Rada Gminy Pcim :)
  2 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2011 - 11:11
  Jakiś czas temu słyszałam jakieś plotki na temat wspomnianej firmy i jej powiązań z UG. Nie mogę tego jednak powtarzać, ponieważ nie mam pojęcia czy są prawdziwe.

  Ale mam takie pytanie -

  Ponieważ 3 przetarg na działki nr 7434 i 12359 o łącznej powierzchni 1,6400ha został ogłoszony, to może powinniśmy to trochę bardziej rozreklamować ? Czy będziemy czekać, aż zakupi ją za psie pieniądze ktoś ....... ?
  8 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2011 - 11:28
  gość: MarzenaMarzena napisał/a:
  Jakiś czas temu słyszałam jakieś plotki na temat wspomnianej firmy i jej powiązań z UG. Nie mogę tego jednak powtarzać, ponieważ nie mam pojęcia czy są prawdziwe.Ale mam takie pytanie - Ponieważ 3 przetarg na działki nr 7434 i 12359 o łącznej powierzchni 1,6400ha został ogłoszony, to może powinniśmy to trochę bardziej rozreklamować ? Czy będziemy czekać, aż zakupi ją za psie pieniądze ktoś ....... ?
  Przecież to jest sposób na to aby poszła ona w ręce osób "namaszczonych".

  NIC NIE DZIEJE SIĘ PRZYPADKOWO.
  7 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2011 - 11:42
  Ala, święta racja !

  Czyli moim zdaniem powinniśmy przynajmniej spróbować i rozreklamować ten przetarg wszędzie gdzie się tylko da ? W przeciwnym razie, swoją bierną postawą, pomożemy w tym przedsięwzięciu.

  Możemy liczyć na to, że nikt się nie zgłosi, ale chyba jednak nie mamy na co liczyć ?
  8 Cytuj Zgłoś
 • 07.09.2011 - 11:47
  Aha, jeszcze jedno !

  Każdy mieszkaniec może brać udział w posiedzeniu.

  I wiecie co ? Radzę Wam, żeby kiedyś się na takie posiedzenie wybrać !
  Będziecie wiedzieli co robią Wasi Radni i czy na pewno powinni być znowu wybrani.
  8 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz