Forum » Okolice

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

  • 22 sie 2011

    Panie "wuju" a słyszałeś o czymś takim jak pieniądz robi pieniądz. Wasz wójt obejmując stanowisko posiadał chyba znaczne dochody, bo pracował na jakimś stanowisku kierowniczym. Miał więc z czego inwestować. A z tego co słyszałem to kredytów na inwestycje też ma sporo. TYLKO MĄDRE INWESTYCJE SAME SIĘ UTRZYMUJĄ I ROZWIJAJĄ. Wiekszość moich znajomych zaczynała od paru groszy a obecnie posiadają spore firmy i inwestycje. ALE SPORE KREDYTY TEŻ.
    Najpierw więc prześledź BIP w oświadczeniach majątkowych za ostatnie kilka lat a potem oskarżaj.

    3 7 Cytuj
  • 22 sie 2011

    [quote=gość: Trzeźwo myślący.]
    Najpierw więc prześledź BIP w oświadczeniach majątkowych za ostatnie kilka lat a potem oskarżaj. [/quote]
    Jakie oskarżenia??? Są wątpliwości, pytania, które ma wiele osób w tej gminie.
    Piszesz o oświadczeniach majątkowych: popatrzmy na oświadczenie majątkowe z 2006-2007 r., w którym O. nie wykazał że jest w posiadaniu pensjonatu i prowadzi działalność gospodarczą pełniąc funkcję publiczną. Zatem gdzie zgodność z prawem Kolego trzeźwo myślący? Wgląd do oświadczeń majątkowych ma każdy, zerkajmy i weryfikujmy. Pomijając już same sprawy na linii Elektroplast - PFRON z tamtych lat, pilnujmy naszego bytu, rozumie się gminy.

    6 Cytuj
  • 22 sie 2011

    trzeźwo myślący, naiwny jesteś, tak bywa, ale nie musi być. Sęk w tym, że Twoi znajomi zaczynali biznesy od paru groszy i dobrze inwestowali, a O biznesu niby nie prowadzi, w El. funkcje kierownika/ dyrektora pełnił i zaufaniem się cieszył pełnym, to on nie wiedział, co sie dzieje i w tym nie uczestniczył, skoro właściciele mają zarzuty, a to czy współpracując z konkurencją kręcił lewe lody, chcąc się w przyszłości usamodzielnić, chcąc zostac biznesmenem, to tylko właściciele są w stanie udowodnić lub nie, bo w papierach wszystko gra i wyprowadzany majątek lub pozyskiwany od konkurencji na kogo innego stoi, Twoi znajomi chyba tak nie inwestowali, taka osoba została dopuszczopna do pieniędzy publicznych i to budzi wielki niepokój, bo gospodarzyć pieniędzmi PFRON czy gminy można populistycznie, inaczej niż w biznesie bez dotacji, jednym słowem, to co robił w El. to sprawa właścicieli i organów ścigania, skoro PFRON, a to, co robi w gminie to sprawa publiczna. Albo biznes [ pożal się Boże w jego wypadku ] albo gmina i samorządowiec z prawdziwego zdarzenia. niszczył poprzedniego wójta uczciwego samorządowca nie przebierając w metodach [ donosy, rozróby jako radny ], jako wójt szkalował kolejnego wójta też uczciwego samorządowca. Tak, że Pcim strzelił sobie gola z takim " samorządowcem".
    To ani biznesmen, ani nie samorządowiec. Rozdarty ambicjonat , prący po trupach do celu. ale tacy się zdarzają. demokracja czasem ich wynosi, po to, aby spadli i innym przestrogę dali. to, że ma wrogów to oczywiste, to, że piszą, to dlatego, że gmina Pcim nie wydaje żadnej prasy, nie ma opozycji w radzie, bo sprytnie przywożąc Kaczyńskiego i zatrudniając Sz. ludzi omamiono, zaprzestał też pisania o gminie opozycyjny blog , bo mimo prześmiewczego stylu oparty był na faktach od opozycyjnych radnych. Wasze forum dopuszcza tematy z okolic, więc tu piszą.

    2 Cytuj
  • 22 sie 2011

    Określenie "ma wrogów" jest z przesadzone, pewnie i ma, ale nie sami wrogowie krytykują politykę samorządową.Jak widać sa też osoby trzeźwo oceniające sytuację,które martwią się o to co dalej,domagające się zaprzestania szkodliwej w ich ocenie polityki finansowej i niejasnych posunięciach.Ja nie mam nic osobistego do O., ale do jego zachowania jako wójta mam już dużo zastrzeżeń.

    2 Cytuj
  • Marzena 23 sie 2011

    Trzeźwo myślący. - pieniądz robi pieniądz i takich ludzi należy szanować i tylko bić brawo ! Jeśli dorobili się własnych pieniędzy i zainwestowali je z zyskiem ...jednak :

    Dziennik Ustaw 2006 nr 216 poz. 1584
    Ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

    Jesteś albo wójtem, albo jednostką prowadzącą działalność, a dlaczego ? Nietrudno dojść do właściwych wniosków.
    Zresztą, trzebuniok, jasno opisał całą sytuację.

    5 Cytuj
  • 23 sie 2011

    czyli innymi słowy: mamy haka na wujtaka:-D

    4 Cytuj
  • 23 sie 2011

    Dziękuje Marzeno za Przepisy odnośnie osób pełniących funkcje publiczne. Nie myślałem że są takie ograniczenia, prowadzę własną firme i na politykę nie mam czasu.
    http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/prawo-finansowe-i-bankowe/ustawa;o;ograniczeniu;prowadzenia;dzialalnosci;gospodarczej;przez;osoby,2006,216,1584,DU,2709.html
    Zastanawia mnie tylko skoro są sankcje za złamanie w/w przepisów łącznie z pozbawieniem stanowiska wójta dlaczego ten proceder trwa.
    No chyba ze w świetle przepisów pan O nic takiego nie posiada.
    Ale widzę ze wdepnąłem w gumiakach ze słomą w temat na którego nie znam i człowieka też.Chciałem tylko powiedzieć że brak pieniędzy wcale nie stawia człowieka z dobrymi pomysłami na różne biznesy na pozycji NIE DA SIĘ. Jeszcze raz powtarzam pieniądz robi pieniądz.

    5 Cytuj
  • 23 sie 2011

    osoba publiczna mimo zakazu może przepisać firmę na żonę, córkę, syna, brata, zbyć udziały i to jest czytelne, ale pilnować trzeba , aby te podmioty nie korzystały z grosza publicznego dzielonego przez osobę , która zbyła...przynajmniej wiadomo jaki jest stan majątku i do kogo należy, ale co powiedzieć, gdy ktoś ma umowy ciche i udział w firmie lub celowo zakłada [ inwestuje ] firmę na kogoś, nie koniecznie z rodziny...te sprawy nie są odzwierciedlone w żadnych dokumentach skarbowych, tym bardziej w BIP-ie, wyprowadzać pieniądze z firmy i to nie swojej można na różne sposoby, lokować skrycie, mieć ciche umowy za współpracę np. z konkurencją, sprawy wychodzą po latach albo i nie, podobnie może być w gminie, skoro ktoś ma takie skłonności. Organy mogą być bezsilne w ściganiu, ale wyborcy powinni zrobić z tym porządek, choć gość sam korzystając populistycznie rozdaje pieniądz publiczny i głaszcze wyborców, wielu korzysta i niegospodarność się podoba etc. Myślę, że wyjaśniłem w czym rzecz. Po prostu osoba, której się powierza funkcję publiczną i którą się dopuszcza do pieniądza i majątku wspólnego winna być poza wszelkimi podejrzeniami. Chylę czoła przed ludźmi przedsiębiorczymi, umiejącymi inwestować, ale byłoby dobrze, aby zajęli się biznesem , nie łącząc go z działalnością publiczną. Opisany wyżej przypadek to karykatura, ni pies ni wydra, bo ani nie biznesmen, ani nie samorządowiec, lecz cwaniak próbujący dojść do czegoś przez kombinacje z pieniądzem pblicznym lub cudzym .

    6 Cytuj
  • Marzena 23 sie 2011

    Nic dodać , ale skoro wszyscy znamy sytuację, to musimy też coś z tym zrobić.
    Mam kilka pomysłów, ale muszę je dokładnie sprawdzić, żeby nie wypisywać tutaj bajeczek.

    Prawda jest taka, że niewiele osób czyta te nasze posty, za to wiele osób ma w nosie to co się dzieje.
    Na zasadzie : " i tak nic z tego nie mam ", szkoda, bo mógłbyś/mogłabyś mieć zyski, a nie straty.
    W tej chwili są to nasze straty i to się zacznie na nas bardzo szybko odbijać, na każdym z osobna!
    Trzeba rozmawiać i uświadamiać ludzi.
    Niedawno rozmawiałam z młodym małżeństwem i to naprawdę z inteligentnymi ludźmi, właśnie od nich usłyszałam zdanie, które zacytowałam wyżej. Byłam bardzo zaskoczona, wierzcie mi.

    7 1 Cytuj
  • 24 sie 2011

    Po prostu osoba, której się powierza funkcję publiczną i którą się dopuszcza do pieniądza i majątku wspólnego winna być poza wszelkimi podejrzeniami. Tyle i aż tyle. Faktów budzących podejrzenia nie stworzył pan H. z Trzebuni.

    9 Cytuj
  • 24 sie 2011

    A zapomniałem dodać.
    Panie H. jeśli chodzi ci o tego Wieśka i to boisko to proponowałbym ci, tak dla zdrowia ciała a przede wszystkim umysłu, wstać od tego komputera i przespacerować się na to boisko. Zauważyłbyś przy okazji (choć nie wiem do końca czy byś się zorientował) że trawa na tym boisku nie usycha bo jest sztuczna.

    1 6 Cytuj
  • Marzena 24 sie 2011

    Płemieł - Dlaczego przyszło Ci coś takiego do głowy ? Że niby ja uważam, że internet jest anonimowy ? Nic bardziej mylnego. W UG zostawiłam swój nr. tel., nazwisko, wysłałam również maila z prośbą o informację kiedy odbędzie się posiedzenie. O mnie prawdopodobnie wszystko już w Urzędzie wiedzą.
    Nie rozumiałam nigdy po co działać anonimowo ? Jeśli poświęcam swój czas, to chyba po to, by wiedzieć jak się sprawa kończy ?
    Jesteś jednym z tych, którzy chcą zniechęcić ludzi, ale takich osób będzie więcej :)

    Swoją drogą , sztuczna trawa na boisku - dziwnie głupie mi się to wydaje.

    4 1 Cytuj
  • 24 sie 2011

    "sztuczna trawa na boisku - dziwnie głupie mi się to wydaje"

    No tośmy se pogadali.

    5 Cytuj
  • 24 sie 2011

    płemieł nikt nie chciał z tobą dyskutować na blogu to teraz produkujesz sie tutaj:)). Fakt jest faktem ,że zarząd gminy pcim ma wszystkich głeboko w czterech literach. Najgorsze jest to ,że ci ludzie co go wybrali też mają wszystko w czterech literach i interesuje ich tylko "co z tego będę miał" . Jak przyjdzie płacić wyższe podatki a napewno przyjdzie to ci sami ludzie będą najwięcej "biadolić"

    6 Cytuj
  • Marzena 24 sie 2011

    He he, Płemieł, to tylko mnie się wydaje dziwne :) Ja lubię naturę i tyle.
    Ale sądzę, że to akurat nie jest takie ważne.

    MałyPolak napisał :
    Fakt jest faktem ,że zarząd gminy pcim ma wszystkich głeboko w czterech literach. Najgorsze jest to ,że ci ludzie co go wybrali też mają wszystko w czterech literach i interesuje ich tylko "co z tego będę miał" . Jak przyjdzie płacić wyższe podatki a napewno przyjdzie to ci sami ludzie będą najwięcej "biadolić"

    To jest to co nas interesuje :)

    6 1 Cytuj
  • 24 sie 2011

    Ja również nie będę działać anonimowo, tylko puki co trzeba szukać ludzi chętnych przyglądnąc się z bliska temu co jest w samorządzie. Widzę że istnieje naszej klasie konto "Mieszkańcy apelują" na którym ludzie zupełnie nieanonimowo wyrażają swoje niepokoje z powodu tego co się dzieje, tak że wiadomo kto kim jest i można się ze sobą kontaktować....................

    6 Cytuj
  • 24 sie 2011

    ja też nie jestem anonimowy, wkrótce spotykam się w sądzie z panem Obajtkiem w sprawach gminy, z faktami się nie dyskutuje, w każdej chwili i momencie mogę stanąć do konfrontacji. W świetle faktów jestem święcie przekonany o racji krytyków pana Obajtka i o tym, że taki czlowiek nie powinien być wójtem gminy i działaczem partii o nazwie prawo i sprawiedliwość wykorzystującym prezesa Kaczyńskiego do swoich podejrzanych interesów... przykład idzie z góry i Obajtek ma demoralizujący wplyw na samorząd i podległe mu instytucje a także ludzi...psuje standardy wypracowane przez poprzednich wójtów, ocenianych różnie, ale jednoznacznie ludzi uczciwych, za którymi nie ciągną się żadne podejrzenia o korupcję...cieszy mnie inicjatywa podjęta na forum i niech się płemieł cieszy, że przez poprzednika oraz pana H. z Trzebuni, który prawdopodobnie nawet nie wie, że takie forum istnieje i Obajtka oraz płemieła ma głęboko

    7 1 Cytuj
  • 29 sie 2011

    Przykra jest prawda dla nas mieszkańców, że wybraliśmy osobę co najmniej problematyczną i kontrowersyjną, która nie jest społecznikiem (bo nie umie nim być), ale ma mentalność biznesmena, czyli jest ukierunkowana na odniesienie prywatnych korzyści. Kiedyś zdarzyło mi się zwrócić bezpośrednio o pomoc, niestety zbyto mnie, można było odnieść wrażenie że przeszkadzam. Zagotowało się we mnie: przecież za to im płacę, przez 8 godzin w urzędzie siedzą dla mnie i dla innych - taka jest ich praca i obowiązek. Pytam zatem, w czyim interesie leży utrzymywanie z naszych pieniędzy takiej osoby za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie?

    8 2 Cytuj
  • Marzena 31 sie 2011

    Wierzyć się nie chce ! No , ale cóż , stało się i mam nadzieję, że ludzie teraz będą mądrzejsi.
    Szkoda tylko, że nowy wójt, zamiast gminę unowocześniać, to będzie musiał borykać się z pozostawionym bałaganem.
    Posiedzenie Rady Gminy odbędzie się 5.09 br. o 14.30

    2 Cytuj
  • 31 sie 2011

    co się stało się?

    Cytuj
  • 31 sie 2011

    [quote=gość: sodoma i gomora] Urząd Gminy to zakład pracy chronionej, bo tylko tam mógł pracować DO wg orzeczeń o inwalidztwie...toteż inwalidztwo informacyjne, chronienie informacji nie powinno dziwić, tylko w tej gminie może pracować wójt , ktory wyszedł z zakładu , w którym tyle niewiadomych, jak taką osobę można było dopuścic do grosza publicznego...w Pcimiu można. [/quote]

    Tak chroni księgową z firmy i jej córkę ściągając do pracy w UG. Najperw z nią pracował tam a teraz tu.
    Może chodzi o to aby ktość ukrył nieprawidłowości ?

    5 2 Cytuj
  • 2 wrz 2011

    [quote=gość: sodoma i gomora] Urząd Gminy to zakład pracy chronionej, bo tylko tam mógł pracować DO wg orzeczeń o inwalidztwie...toteż inwalidztwo informacyjne, chronienie informacji nie powinno dziwić, tylko w tej gminie może pracować wójt , ktory wyszedł z zakładu , w którym tyle niewiadomych, jak taką osobę można było dopuścic do grosza publicznego...w Pcimiu można. [/quote]
    trzeba było nie głosować a teraz nienarzekać !

    3 3 Cytuj
  • 3 wrz 2011

    obniżają cenę i na siłę chcą sprzedać, czemu na siłę, przecież ten milion na kanalizację to pikuś, więc o co chodzi, czy ktoś czeka i wie na co czeka [ zmiana planu pod niego], czy na wydatki bieżące brakuje:
    Wójt Gminy Pcim ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Pcimiu, gmina Pcim, powiat myślenicki.

    Nieruchomość stanowi działki nr 7434 i 12359 o łącznej powierzchni 1,6400ha wpisana w Księgę wieczystą Nr KR1Y/00043505/4 (pgr.12253/1,12258/1) oraz Lwh - 1169 (pgr.12614)
    Nieruchomość jest ogrodzona posiada pełny dostęp do infrastruktury technicznej - użytkowana jako kemping, zabudowana trzema drewnianymi domkami letniskowymi, każdy o pow. 25,1 m 2, budynkiem świetlicy (118,58 m2), umywalni, sanitariatów oraz drewnianą zadaszoną sceną.
    Nieruchomość zgodnie z obwiązującym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Pcim oznaczona symbolem 10UTk – tereny koncentracji obiektów i urządzeń obsługi ruchu turystycznego. Możliwość realizacji obiektów kubaturowych związanych z obsługą ruchu turystycznego typu: motel, zajazd pensjonat, hotel, schronisko z możliwością usług gastronomicznych i innych komercyjnych oraz różnorodnych obiektów sportowych wraz z koniecznym zapleczem gospodarczo-technicznym. W terenach tego użytkowania obowiązuje zakaz realizacji indywidualnej zabudowy letniskowej.

    Cena wywoławcza wynosi 1 490 000,00 zł

    Wadium w wysokości 74 500,00 zł uczestnicy przetargu winni wpłacić w terminie najpóźniej do dniu 01 września 2011 r. do godz.15-tej na konto bankowe nr:50859100070230000000420014 prowadzone przez KBS o/ Pcim. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Gminy.

    2 Cytuj
  • 3 wrz 2011

    Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy Pcim Nr 563 w sali Nr.17 o godz. 12-tej w dniu 05 września 2011 r.

    Cytuj
  • 3 wrz 2011

    Spółka leśna DO też sprzedana ?

    3 Cytuj

Odpowiedz