Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 29 gru 2012
    Trzemeśnia The Best napisał/a:

    Słuchajcie nikt z was nie ma racji ksiądz Marian był w naszej parafii bardzo długo i był bardzo dobrym proboszczem jak i katechetą.Owszem miał swoje różne dziwne teksty, ale był naprawdę dobry.Nie możecie go tak bezczelnie osądzać!On mógł raz pójść do kasyna i grać ale chciał to zrobi dla parafii.Owszem może pożyczył od bogatych ludzi pieniądze ale nie na kasyna tylko na kościół.Jeżeli bogaci ludzie pożyczali mu pieniądze to ich sprawa i niech nie mają teraz pretensji do niego!!!!Ksiądz Marin jest chory i oddał się do dyspozycji Kardynała ponieważ nie mógł sobie już poradzić z byciem proboszczem.Ksiądz Marin jest dobrym człowiekiem i zrezygnował z posady proboszcza u nas w parafii, aby go przenieść do parafii gdzie mieszka jego siostra.Ksiądz Marin powiedział do ministrantów że ludzie wbili mu nóż w plecy.Po prostu go zdradzili a on im ufał.To dziwne, że kiedy w parafii św.Klemensa zaczęło brakować pieniędzy na kościół to rada budowy kościoła nagle zrezygnowała i wycofała się.To niesprawiedliwe!!!!Człowiek od 15 lat buduje kościół i stara się aby ludzie mieli gdzie się modlić po za domem, a oni i tak są nie wdzięczni!!!!To skandal!!!!To nie prawda że ksiądz Marin pożyczał pieniądze od parafin na kasyna tylko na skończenie budowy kościoła!!!!Robił składki na różne rzeczy nie po to aby przegrać w kasynie, ale po to by wygrać coś dla parafii lub przeznaczał składki na inne cele.Może i ksiądz Marian raz poszedł grać w kasynie i mógł się wciągnąć ale nie możemy tego nazwać hazardem ponieważ on to zrobił dla naszej parafii aby Ci ludzie którzy w naszej parafii są głodni, bezdomni, lub chorzy bez opieki, mieli pożywienie, schronienie i opiekę!!!!Te różne plotki które nie którzy tu piszą to nieprawda!!!!!Ksiądz Marin nie miał żadnych kobiet na boku czy coś w tym stylu, nie on był pożądnym, szczerym i uczciwym człowiekiem jak i księdzem!!!!Nikt z Was nie ma racji!!!Ci którzy obrażają księdza Mariana są podli!!!!Powinni się wstydzić!!!!

    CO ZA BREDNIE!

    7 38 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Moi drodzy mam wiadomość od wróżbity Macieja odnośnie naszego proboszcza cytuję.
    "proboszcz ten zamieszany jest w bardzo złe sprawy i teraz one wszystkie zaczynają wychodzić na jaw. Widzę, że proboszcz z kościelnej kasy zaczał wyciągac pieniądze na własny użytek. Dostrzegam, że kiedy pieniędzy zaczynało brakować, wtedy musiał on pożyczać od nieuczciwych ludzi, którzy później żądali od niego ogromnych odsetek".

    4 31 Cytuj
  • Andrzej 29 gru 2012
    kuleszka80 napisał/a:

    Moi drodzy mam wiadomość od wróżbity Macieja (...)

    Kolego, powtarzasz się.

    kuleszka80 napisał/a:

    CO ZA BREDNIE!

    Przestań trollować i krzyczeć.

    5 19 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Kościół to nie jest kamień, kostka brukowa i stacje drogi krzyzowej! Kościół nalezy do Chrystusa i przez niego zostal stworzony. Jaki majątek? Za jaki majatek ma byc Dziwisz odpowiedzialny przed Chrystusem? Na Miłość Boską! Przestańcie obrażać Boga, bo plujecie na jego nauke! Po co Wy chodzicie do Kościoła? Po co budowaliście ta świątynie? Brakowało Wam złotego cielca? Gdzie jest miłość, przebaczenie, przypowieść o synu marnotrawnym? Jakie do cholery msze święte zaplacone? Na konto Jezusa Chrystusa mial Marian te datki przekazac? Chcecie sobie kupić wjazd do nieba? Na koniec powiem wam w tajemnicy, tylko nikomu nie mowcie: NIE O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZI!

    27 9 Cytuj
  • 29 gru 2012
    bad mother*****er napisał/a:

    Kościół to nie jest kamień, kostka brukowa i stacje drogi krzyzowej! Kościół nalezy do Chrystusa i przez niego zostal stworzony. Jaki majątek? Za jaki majatek ma byc Dziwisz odpowiedzialny przed Chrystusem? Na Miłość Boską! Przestańcie obrażać Boga, bo plujecie na jego nauke! Po co Wy chodzicie do Kościoła? Po co budowaliście ta świątynie? Brakowało Wam złotego cielca? Gdzie jest miłość, przebaczenie, przypowieść o synu marnotrawnym? Jakie do cholery msze święte zaplacone? Na konto Jezusa Chrystusa mial Marian te datki przekazac? Chcecie sobie kupić wjazd do nieba? Na koniec powiem wam w tajemnicy, tylko nikomu nie mowcie: NIE O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZI!

    Trzeba wyjaśnić kwestie finansowe taka jest prawda.

    4 11 Cytuj
  • 29 gru 2012

    widzę że coraz więcej mądrych parafian się odzywa na prawdę każdemu kto przez chwile uwierzył w te brednie ludzi którzy nie maja swoich problemów tylko zajmują się plotami powinni się wstydzić przed sobą i bogiem ks.Marian wam na pewno wybaczy bo ma dobre serce ale zawiódł się i na pewno do końca życia nie zapomni jak parafia trzemeśnia się mu odpłaciła za lata pracy i stracone zdrowie na naszej trzemeśniańskiej ziemi. takie brednie jak tu są nieraz pisane pokazują tylko jak łatwo można manipulować ludżmi.Serce się kraje jak można zniszczyć człowieka w kilka dni.Ja modle się o siłę i zdrowie dla naszego ks.Mariana mam nadzieje że Pan Bóg mu wynagrodzi a innym zapłaci za judaszowy fałsz popieram wszystkich którzy walczą o jego dobre imię.

    25 8 Cytuj
  • 29 gru 2012
    kasia pus napisał/a:

    widzę że coraz więcej mądrych parafian się odzywa na prawdę każdemu kto przez chwile uwierzył w te brednie ludzi którzy nie maja swoich problemów tylko zajmują się plotami powinni się wstydzić przed sobą i bogiem ks.Marian wam na pewno wybaczy bo ma dobre serce ale zawiódł się i na pewno do końca życia nie zapomni jak parafia trzemeśnia się mu odpłaciła za lata pracy i stracone zdrowie na naszej trzemeśniańskiej ziemi. takie brednie jak tu są nieraz pisane pokazują tylko jak łatwo można manipulować ludżmi.Serce się kraje jak można zniszczyć człowieka w kilka dni.Ja modle się o siłę i zdrowie dla naszego ks.Mariana mam nadzieje że Pan Bóg mu wynagrodzi a innym zapłaci za judaszowy fałsz popieram wszystkich którzy walczą o jego dobre imię.

    ..., a ja modlę się o to żeby ktoś w końcu wyjaśnił tą sprawę.

    11 8 Cytuj
  • 29 gru 2012

    ciekawe kuleszka czy dałeś choć 10zł na kościół co tak tylko kasa cię interesuje wszysto się wyjaśni szybko i może zadziwić nie jednego dla mnie sprawa jest jasna!!!

    13 9 Cytuj
  • 29 gru 2012
    kasia pus napisał/a:

    ciekawe kuleszka czy dałeś choć 10zł na kościół co tak tylko kasa cię interesuje wszysto się wyjaśni szybko i może zadziwić nie jednego dla mnie sprawa jest jasna!!!

    Gdybym nie dał to bym nie pisał. Mi bardziej niż na kasie zależy na wyjaśnieniu sprawy. W innych parafiach księża odchodzą w bardziej godny sposób z parafii.

    6 7 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Ks.Marian dawno powinien roziązać te rady w Trzemeśni i w Porębie tą niby "elitę powiązana rodzinnie i bisnesowo", i wybrac ludzi, którzy sie znaja na budownictwie, maja wyczucie sacrum, piękna.itd. Ile utopiono pięniedzy przez ich doractwo, załatwianie firm,czy zle wykonane,byle jak prace?To oni zniczczyli Proboszcza Mariana!.Rozwiązan było wiele ale maja znajomosci ...Myślę,że nowy proboszcz rowiąże ten problem i rozwiaze te "rady bez radne" -spalone i wybierze nowe,zeby proboszczowi pomagały a nie rządziły parafią.Wielu ntwet listy nie podpisze,zeby sie przypadkiem nie na razić tej"elicie".Jeden z rady namawiał mienie kiedyś, nawet bym wstąpił do Socjalistycznej Młodziezy Wiejskiej..."Macie oczy a nie widzicie,macie uszy a nie słyszycie".Bądzmy odważni i szukajmy prawdy i zróbmy z tym porządek!

    25 6 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Dobra teraz cale to forum zebrać do kupy spisac na papier nadac jakiś tytuł i wydac książkę ale bo nie to wszystko sie nadaje na film Komediowy bo tu niezly jest scenariusz.
    A tak na serio to ciekwych bajek można sie tu dowiedzieć

    1 11 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Przypomniałem sobie taki drobne szczegół jak był Kardynał Dziwisz na poswięceniu światyni..,mówił, że chyba Dziekan Myślenicki zazdrości tej światyni Trzemeśni. A pózniej w remizie radny,czy radni zaprosili zespół dzieci z Lipnicy by przedstawiły mu jasełka.Myslałem początkowo,że to nasze dzieci ale sie myliłem i pomślałem sobie przeciez nasze dzieci nie są gorsze i też by pokazały na co ich stać,,, ale "trzeba było sie pokazać"!Wszystko dla taniego rozgłosu na pokaz, bo przeciez nas stać!

    11 8 Cytuj
  • 29 gru 2012

    To co sie stało dwa dni przed świetami przez Kurie to skandal!! Odebrano nam radość ze swiętą, czułem sie w kosciele jak na pogrzebie chodzi o odczucia,Nawet mi sie kolęd nie chciało spiewać.Pomyslałem sobie gościenie maja roztropności, nie rozumieja na czym polega praca duszpasterska.Watykan tak nie robi!!!Uczyniono nam wielką krzywdę moralną! oraz Ks. Proboszczowi Marianowi.

    25 5 Cytuj
  • 29 gru 2012

    DO PISOWIEC-A: PONAWIAM MOJE PYTANIE: POKAŻ MI MÓJ POST W KTÓRYM OBRAŻAM MARIANA W.

    2 23 Cytuj
  • 29 gru 2012
    maxa napisał/a:

    Odebrano nam radość ze swiętą

    CZŁOWIEKU MÓW ZA SIEBIE BO MI AKURAT NIE ODEBRANO ŻADNEJ RADOŚCI!!!!!
    A TA ZMIANA TO RACZEJ NA PLUS.

    W MIASTACH PROBOSZCZE CZĘSTO SIĘ ZMIENIAJĄ I NIKT NIC SOBIE Z TEGO NIE ROBI.
    WSTYD MI ZA TRZEMEŚNIE.

    5 28 Cytuj
  • 29 gru 2012

    dajcie już spokuj to już nudne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    4 8 Cytuj
  • 29 gru 2012

    pks czemu piszesz marian w czy według ciebie ten ksiądz jest przestępcą?

    12 5 Cytuj
  • 29 gru 2012
    pawka napisał/a:

    pks czemu piszesz marian w czy według ciebie ten ksiądz jest przestępcą?

    Pisze Marian W. bo mi wolno. :)

    5 29 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Dwóch Marianów rządziło wsią jeden sołtys drugi ksiądz.

    7 17 Cytuj
  • 29 gru 2012
    pawka napisał/a:

    czy według ciebie ten ksiądz jest przestępcą?

    Na to pytanie odpowiedź chyba znasz, nie??????

    2 24 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Żałuję, że czytam to wszystko. Jak ktoś chodzi do kościoła to powinien wiedzieć, że co roku na rozliczeniu było mówione że parafia jest zadłużona. Wybieraliśmy komitet najmądrzejszych ludzi z naszej parafii i mieli wgląd do wszystkich zbiórek, organizacji festynów (czy były zyski czy straty wiedzieli o tym), przetargów firm budowlanych, czyli wiedzieli jakimi pieniędzmi mogą gospodarować. Dlaczego mimo długów nie wstrzymywali wydatków które można było przesunąć w czasie (to oznacza, że nie potrafią liczyć). Wielkie zadłużenie nie mogło powstać w ciągu roku. Z mojego punktu widzenia widać, że parafia bardzo dobrze stoi finansowo - proboszcz się zmienił, a prace budowlane nadal trwają pełną parą, kto teraz będzie za to płacił ( może komitet który znakomicie gospodaruje pieniędzmi). Jak ktoś już wyżej wspomniał największą sensację dostaliśmy w prezencie świątecznym od Kardynała Dziwisza (domyślam się, że zyski z naszej parafii będą mniejsze dla kurii za ten prezent). Kardynał umie napisać bardzo długi list do parafian ale wtedy gdy potrzeba wsparcia finansowego poza nasza parafią, ale 3 zdań aby parafianom wyjaśnić to się nie da napisać dlaczego ksiądz został odwołany, bo plotki tylko szkodzą naszej parafii. Skończcie to oczernianie ks. Mariana, jak masz dowody na to, że przegrał w kasynie to sie ujawnij zagramy razem, nie masz dowodów to po co oczerniasz. Był jeden Judasz co zdradził Pana Jezusa, niestety na świecie jest coraz więcej tego typu ludzi.
    Jestem za ks. Marianem bo dużo zrobił dla nas wszystkich. Nawet Ci co nie dali na kościół a oczerniają księdza Mariana - miło teraz usiąść w wygodnej ławce i mieć podgrzewane buty. Te plotki naprawdę już są nudne.
    Pozdrawiam wszystkich którzy są za księdzem Marianem. Niech sprawa w końcu się wyjaśni.

    41 6 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Uważam,że jeżeli w parafii jest taka duża inwestycja jak budowa kościoła to jakim prawem kuria pobiera część składek, jak mają sumienie biskupi brać pieniądze za przyjazd i za poświęcenie np Kamienia węgielnego czy placu pod kościół? Kuria powinna pomóc!

    34 5 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Popieram ....

    ToTylkoJa napisał/a:

    Uważam,że jeżeli w parafii jest taka duża inwestycja jak budowa kościoła to jakim prawem kuria pobiera część składek, jak mają sumienie biskupi brać pieniądze za przyjazd i za poświęcenie np Kamienia węgielnego czy placu pod kościół? Kuria powinna pomóc!

    Popieram !

    24 5 Cytuj
  • 29 gru 2012

    A jakie korzyści czerpała z tego biznesu Rada Parafialna?Może mi ktoś łaskawie powie?

    14 7 Cytuj
  • 29 gru 2012

    Najlepiej gdyby sama Rada Parafialna odpowiedziała na to pytanie oraz co się działo z pieniędzmi które przechodziły przez ich ręce.

    33 4 Cytuj

Odpowiedz