Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 20 mar 2011

    Na tej liście są moi rodzice - zadowolony. Jakbym ja był na tej liście...to od razu byłbym u proboszcza, jeszcze po mszy!

    Zresztą, zawiadomienie do prokuratury może złożyć każdy i sprawą w stronie być nie muszę - kochany drogi robalu.

    1 Cytuj
  • 20 mar 2011

    Możesz mi odpowiedzieć Marko na pytanie: Czy Twoi Rodzice protestują przeciw umieszczeniu na liście?

    3 Cytuj
  • 20 mar 2011

    tak, tylko... się boją proboszcza, a ja nie bardzo wiem czego/kogo. Zresztą pewnie jak większość ludzi na tej liście. Bo później chrzest, bo później ślub, bo później pogrzeb... a ja nie widzę związku. Jak coś uważam za złe, to głośno o tym mówię!

    1 1 Cytuj
  • 20 mar 2011

    Ludzie ale macie problem, wpłaćcie pieniądze anonimowo, wrzućcie do skarbony albo idźcie do proboszcza i dajcie mu zaznaczając że nie chcecie być na żadnej liście z imienia i nazwiska- problem z głowy. I tak każdy wie kto jest zamożny w parafii a kto nie, więc w czym problem. Co do proboszcza nie dam powiedzieć na niego złego słowa, jest w porządku, dużo robi dla parafii - no a cóż się dziwić że jeśli ktoś sobie z nim bimba to czego może się później spodziewać - takiego samego traktowania. Ksiądz tez człowiek. Ja nigdy nie miałam z nim problemu, przy ślubie, chrzcie, wręcz przeciwnie bardzo mile mnie zaskoczył, ze można z nim tak wszystko po ludzku załatwić.

    2 1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    A po co nam pomnik między jednym a drugim kościołem???? Nie dość pieniędzy już daliśmy???? Jest jeszcze kredyt do spłacenia i dużo do roboty zarówno w kościele jak i koło niego!!! Czy nasz proboszcz myśli, że my mamy bank z kasą??? Po co takie drogie stacje drogi krzyżowej i w dodatku wcale nie są ładne!!! Po to że trzeba jak najwięcej wykosić od ludzi, bo do kurii trzeba pieniądze dać. A jesteśmy jedną z kilku parafii, która najwięcej do kurii pieniędzy oddaje! Mieliśmy tylu fajnych księży! I co się z nimi stało??? Nasz księżulek ich wykosił!! Teraz zostało ich dwóch. Jeden Kase zbiera a drugi za dziewczynkami goni. Trzeci jak jest to wzbudza pogardę, bo każdy wie co robił w szkole dzieciom kilkanaście lat temu. I jak taka parafia ma działać. Ludzie kota czy psa zabiją i idą siedzieć. Ukradna bo nie maja co jesc to do więzienia. A oni robią co chcą wydają naszą kasę i nikt im nic ie zrobi!!1 Paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Niech sobie przeczytają co tu pisze to im może coś do myślenia da.

    3 2 Cytuj
  • 21 mar 2011

    a co sądzicie o wzniosłych kazaniach Mariana i modulacji głosu, kiedy je głosi? :)

    2 Cytuj
  • 21 mar 2011

    On w ogóle przesadza! Jakoś inni księża potrafią mówić ładne kazania (krótkie i z jakimiś ciekawostkami) a on wiecznie jedno i to samo, to co już każdy wie. Mnie osobiście bardzo podobały się kazania księdza Marka i powiem szczerze, że bardzo mi ich brakuje ;(

    2 1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    [quote=gość: Oburzona :/] A po co nam pomnik między jednym a drugim kościołem???? Nie dość pieniędzy już daliśmy???? [/quote]
    Byłem tam w tyn nowym kościele...
    Kościół jeszcze jeszcze... ale dojście do kościoła bez woderów - NIEMOŻLIWE !

    To taki problem dzisiaj położyć płytki czy kostkę ???

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    Oburzona:/ ale masz wyobraźnie... oskarżasz tu o takie rzeczy,chyba że byłaś ganiana przez tego księdza,a może Ci się wydawał:) bo wyobraźnie co poniektórzy mają taką że koń by się uśmiał.
    A co do kazań to owszem,ksiądz Marek mówił ciekawie i dało się słuchać ale bym powiedziała że ksiądz Darek wcale nie mówi gorzej!

    1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    Do justynka-też mieliśmy tak jak Ty,żadnych problemów przy ślubie ani chrzcie,a tak nas straszyli jaki to on nie jest.

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    wera! nikt mnie nie ganiał. Mam sporo lat więc wiem trochę co się tu w parafii dzieje. Wiem jak wyglądają spotkania z rady. I dużo ludzi jest przeciw proboszczowi. Jakbyś się bardziej interesowała co się w parafii i szkole działo i dzieje to byś wiedziała. A co do kazań to pisałam o księdzu Marianie. Do kazań księdza Darka nie mam nic.

    2 1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    [quote=gość: trze%u017Awy] gość: Oburzona :/ napisał/a: A po co nam pomnik między jednym a drugim kościołem???? Nie dość pieniędzy już daliśmy????
    Byłem tam w tyn nowym kościele...
    Kościół jeszcze jeszcze... ale dojście do kościoła bez woderów - NIEMOŻLIWE !

    To taki problem dzisiaj położyć płytki czy kostkę ??? [/quote]

    To jak szedłeś do kościoła to nie widziałeś że są krawężniki poukładane i schody zrobione żwir pod kostkę wysypany. Przecież to nie wina księdza że śnieg spadł i uniemożliwił dokończenie inwestycji. Zrobi się sucho to na pewno dokończą układanie kostki. a dla ciebie to na pewno czerwony dywan rozwiną żebyś się nie ubrudził lalusiu. Po za tym jak ci nie pasuje dojście to idź do innego kościoła nie szukaj dziury w cały. Wszystko byście chcieli na już ale od siebie to nic nie dacie.

    2 1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    Oburzona co Ci przeszkadza w kazaniach proboszcza. To że upomina ludzi o zamykanie dziwi do kościoła bo jest ogrzewany. Jak Ci nie odpowiada to przenieś się do innej parafii, nik przecież nie każe Ci chodzić do kościoła w Trzemeśni.

    2 1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    właśnie... :) w taki sposób mówią te kazania ,że te głośniki to są zbędne. Pomnik mi odpowiada ... będzie na co popatrzeć w czasie kazań. ;)

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    Tak mi się nasunęło:

    "Chodzenie do kościoła czyni cię chrześcijaninem tak samo, jak stanie w garażu czyni cię samochodem."

    Pozdrawiam wszystkich krytykujących.

    3 Cytuj
  • 21 mar 2011

    eee tam krytykujących :)
    to ludzi wypowiedzi.

    musimy jeździć do kościoła na rowerach i parking z głowy ;)

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    Stacje...to prażka. I te nazwy? Chyba coś się pozmieniało, pewnie na jakimś Soborze Watykańskim :-))))

    Dojście od kościoła - pisałem o tym wyżej. Upokarzające. Ale ludziom na wsi można tak zrobić, bo przecież do zagrody też jakoś chodzą, to do kościoła w błocku nie przejdą? Ja osobiście wolałbym parking i normalne dojście, a potem stacje, ale to moja opinia.

    Kazania - szkoda nawet gadać. Już słyszałem o ksywie: Ksiądz Duch :-D

    1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    ja szczerze mam to gdzieś ...czy będzie pomnik.( jak dacie to będzie :)
    wisi mi też ,że ksiądz fałszuje i jak mówi kazania...mam na to jakieś swoje spojrzenie (brak talentu). trudno... chociaż mógłby nie przesadzać z tym śpiewaniem, bo flaki się gotują ;)

    trzeba zrobić to co jest do zrobienia i nie przesadzać z tym narzucaniem woli i uszanować innych.

    tak mi się to wydaje :)

    2 Cytuj
  • 22 mar 2011

    Słuchaj idefix! Skoro taki mądry jesteś to pewnie albo jesteś jednym ze sponsorów albo masz znajomości z księdzem albo po prostu nic nie dajesz i ci to wisi. Po co nam pomnik jak za te pieniądze można zrobić dojście do kościoła albo dużo innych rzeczy! Co wy myślicie, że ludzie kasą srają????? Każdy ma swoje wydatki w domu. Zbiórki są co kwartał i do tego jeszcze składki, kolęda i inne. A zamiast robić potrzebne rzeczy i spłacać kredyt, żebyśmy na czysto wyszli to najlepiej jeszcze pomnik postawić za taką wielką kasę! A po co nam ten pomnik?? Nie da sie go później zrobić jak już wszystko będzie zrobione???? Tylko ludzi się na koszty naciąga. I znowu biskup przyjedzie i będzie go święcił i kasa zniknie bo trzeba mu będzie dać!

    2 1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    Oburzona nie jestem sponsorem nie mam z księdzem układów. dobrze wszyscy wiedzą że ksiądz Marian zaczął robić kostkę na jesieni tylko mu aura niesprzyjająca przeszkodziła. Pieniądze na nią są tylko niema sensu tego robić na błocie bo po 6miesiącach cała kostka będzie jak fala na Dunaju. Potem będziecie mu wygarniać że dziadowska ekipa że zmarnowane pieniądze itd. itp. Nie pasuje to do Poręby albo innego kościoła jest ich dużo w naszej gminie. Co do pomnika to jestem zdania iż można z nim poczekać chociaż jak znajdą się sponsorzy to proszę bardzo można go postawić. Co do składek kwartalnych kolęd itd każdy daje tyle na ile go stać no chyba że komuś duma nie pozwoli być gorszym niż sąsiad to nich się pożycza i daje JEGO problem.

    1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    IDEFIX jak mogła Księdza zaskoczyć pogoda w listopadzie!!!! Są rzeczy które można przewidzieć a śnieg w listopadzie to nic nadzwyczajnego!

    1 1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    Chciał zrobić człowiek dobrze i położyć jak najszybciej kostkę. Zaczął na jesieni położył jak wszyscy widzą krawężniki podsypał alejkę żwirem pod kostkę i spadł śnieg. Jakby nie to że zaczął w październiku to byście teraz chodzili po pas w błocie. Ale oczywiście najlepiej to jest narzekać ale jak przyjdzie co do czego to nikt się nie odezwie. Na forum to najłatwiej komuś błędy wypominać. Jak jesteście tacy odważni to idźcie na plebanie i wygarnie to proboszczowi Wielcy chrześcijanie co w kościele w pierwszej ławce siedzą, a poza kościołem NADAJĄ NA KOGO SIĘ DA.

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    I jeszcze przekażcie sobie znak pokoju

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    A co wy myślicie, że ks. Marian robi to wszystko dla siebie? Przecież nie zabierze tego ze sobą na tamten świat. To jest dla nas wszystkich i kościół pozostanie na następne pokolenia.

    1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    Ha ha ha - śnieg zaskoczył. Tak jak słusznie zauważyła modniara, w naszej strefie klimatycznej przeważnie w listopadzie jest pierwszy śnieg - mógł zadzwonić, to bym mu doradził ;-)

    Zresztą, jak się nie udało zrobić, to trzeba było robić w mszę w starym kościele, a nie stawiać sobie za punkt honoru msze w nowym kosztem parafian. Nie żyjemy w średniowieczu.

    Jak ktoś mówi, jak Wam nie pasuje, to won do innego kościoła, to jest dla mnie poniżej poziomu. Chyba mamy prawo do dyskusji i wyrażania swoich opinii. Jak komuś nie pasuje, to może podać swoje spojrzenie na temat.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz