Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 26 mar 2011

    Idefix po co piszesz takie głupoty, że ktoś przejmuje się tą lista?
    To jest niezgodne z prawem i tyle. Inne dywagacje na ten temat nie mają sensu.

    "Choć Państwo Polskie kościołom i związkom wyznaniowym gwarantuje autonomię i niezależność, to przy przetwarzaniu danych osobowych muszą one przestrzegać podstawowych zasad ochrony."

    Odsyłam przy okazji do ustawy o ochronie danych osobowych i analizy.

    Cytuj
  • 27 mar 2011

    [quote=gość: From]Ja nie mam nic przeciwko nowej świątyni. Była potrzebna. Wiadomo że wszystkiego się naraz nie da zrobić i potrzeba na to cierpliwości. Tylko jak ktoś wyskakuje z pomysłem pomnika za jakieś kosmiczne sumy i daje na zbiórkę tej sumy tak krótki okres czasu , jeszcze do tego w trakcie budowy... no to przepraszam ale wiadomo ,że ludzie będą szeptać za plecami.
    Poza tym teksty typu: "jak nie masz na ofiarę to po co przychodzisz do kościoła" albo listy płac i niejaki obowiązek już kwartalnych datków itp są tylko początkiem do przekraczania pewnej granicy.
    Należy też uszanować gospodarność proboszcza ale chciałbym żeby zachował przy tej budowie pewne umiarkowanie.
    pozdrawiam.[/quote
    1. Pomnik nie ma nic wspólnego z budową Kościoła, wolne datki, nikogo do niczego nie zobowiązują. W informacji jakie posiadam to w kasie na pomnik jest już ponad 20 tyś. Zatem, krótki czas, idea i informacja związana a tym na ambonie, z czegoś muszą wynikać! z czego? przeglądnij sobie listę biuletynu budowy Kościoła, sumy tam zamieszczone w porównaniu z datkami na pomnik są niczym dla parafii, dlatego możemy sobie tutaj pisać i włosy wyrywać, lokalni krezusi i tak dołożą.
    2. Opublikowanie listy nie łamie prawa, co jedynie go narusza. Dochodzenie swoich praw zbyt kosztowne dla indywidualnych jednostek.
    3. ta lista to taka skrzywiona wersja zasady per desuetudinem, pomimo sankcji prawnych, listy są ogłaszane i tyle. Myślę, że lepszym przykładem łamania danych osobowych jest przedstawienie listy mieszkańców i ewentualnych wpłat przy okazji walnego zebrania "spółki wodnej". To jest dopiero groteska.

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    To jest nieprawda.

    Prawo jest żywe w takiej formie w jakiej jest zapisane. Pisanie, że dochodzenie swoich praw jest zbyt kosztowne dla jednostki ,to tylko dowód na to w jakim kraju żyjemy, bo Ty tak myślisz i dowód na to jak prawo jest nieprzestrzegane.
    Takie spojrzenie można przytoczyć np. do jazdy busem w 40 osób.
    To umowa społeczna. Godzimy się na to.

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Nie lubię też hipokryzji. Piszesz ,że datki na pomnik nie mają nic wspólnego z budową. To może ministranci wyjdą z puszkami po mszy.

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    [quote=gość: From] Nie lubię też hipokryzji. Piszesz ,że datki na pomnik nie mają nic wspólnego z budową. To może ministranci wyjdą z puszkami po mszy. [/quote]
    a ja nie bardzo wiem, co ty człowieku chcesz napisać, bo coś chcesz, ale ci to nie bardzo wychodzi, fakt, różnimy się podejściem. Ja opisuję sprawę realnie, ty bajasz w obłokach miłości pragnienia oraz w nienawiści do hipokryzji - w jakikolwiek sposób ma to związek z kościołem i pomnikiem - no nie raczyłeś już się tym z nami pochwalić, ale z pewnością będzie to bardzo cenne. Nawet jeżeli ministranci wyjdą zbierać na pomnik, to będzie na pomnik...

    Podam ci prosty przykład - jeżeli nie zrozumiesz, to mogę go przedstawić obrazowo.
    Z publikacją danych osobowych przez instytucje kościelne jest podobnie (ale celowo nie napisałem, ze tak samo) jak z pewnymi przepisami, które są, ale w pewnych sytuacjach się ich nie przestrzega - choćby sylwester i zakaz picia w miejscach publicznych - pójdziesz wlepiać mandaty na rynek tuż po północy? Dzień wagarowicza i luźne lekcje w szkołach lub ich brak - będziesz zawiadamiać prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez szkoły? NIE
    bo to zachowania, które pomimo precyzyjnego unormowania nie zawsze przewidują sankcję w rzeczywistości.
    Tak robi również Kościół, przez wieki czczony i uwielbiany przez władze (sam nią będąc) i społeczeństwo. Mentalność Kościoła została do dziś, nie potrafi się podnieść i znaleźć w XXI wieku. Stąd też taka sytuacja w Trzemeśni.
    Tobie się może to nie podobać, kilku innym również, ale Ci którzy mają wpłacone po 3 tyś świecą się na liście i są dumni.
    Jak wspomniałem jestem realistą i uwierz mi, nie stać Cię na dochodzenie praw w tej sprawie w sądzie cywilnym a zwłaszcza w Myślenicach. Ale bajać możesz, każdy z Nas.
    Takie podejście społeczne w relacjach z Kościołem należy zmieniać najpierw w społeczeństwie, a potem ewentualnie w sądzie.
    Nie zarzucaj mi, że kłamię, że jestem hipokrytą, bo mnie nie znasz... a co jedynie to pomawiasz, używając do tego karkołomnej i nie logicznej "argumentacji".

    2 Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Jak wezwiesz policję w Sylwestra, to spiszą. Jak złożysz doniesienie do prokuratury- będą węszyć. Proste. Jak nic nie robisz, to nic się nie dzieje. Jak nie zrobisz larum, to kościół będzie się tak odnajdywał i podnosił aż do końca świata. Tak jest poprostu wygodniej. Bardzo ładnie i obrazowo bronisz całej sytuacji.
    Co do sądu to nie musi Cię być stać. Jeżeli adwokat powie, że sprawa jest do wygrania na podstawie przepisów - czarne na białym - to całość pokrywa przegrany i już. Z Twoim podejście do sprawy gość, który zarobił tyle kasy na naszej klasie (za użycie jego foty w reklamie) do dzisiaj nic by nie miał.

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Widzisz irussus sam nie wiem o co ci chodzi. Porównujesz łamanie przepisów prawa i przedstawiasz to w sposób... "przecież to takie niewinne i ludzkie" ...szampan w sylwestra i ucieszone dzieci na wagarach. Dla mnie to śmieszne. Pisałem ,że twoje spojrzenie na takie listy można porównać do jazdy busem w 40 osób. Nikt nie dzwoni na policję,że to niebezpieczne...bo każdy chce dojechać do domu ,a kierowcy busów zarobić.Wszyscy się na to zgadzają.
    Ja na pewno nie zamierzam nikogo oskarżać. Zwracam tylko uwagę na łamanie prawa, którego można w prosty sposób uniknąć nadal drukując listy datków.
    Nie nazwałem cię kłamcą ani hipokrytą. Odnoszę się tylko do tego co piszesz , a nie do twojej osoby. Jeśli cie uraziłem to przepraszam.

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    No to dacie znać, co się Wam udało zdziałać na drodze prawnej? czekam z niecierpliwością. Przecież to takie proste, prawnik mówi wygrana i już jest. Kiedy składacie pozew?

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    oto przykład zacietrzewienia i niedopuszczania do siebie tego, co mówią inni. Irussusie zadziwiasz swoją nadinterpretacją. może troszkę więcej dystansu do siebie?

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Po dzisiejszej inauguracji musimy rozpisać konkurs na NOWEGO ORGANISTĘ. Ten to dramat.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    A dlaczego p. Beata już nie gra?

    Cytuj
  • adzygmunt 4 kwi 2011

    W "rzeczy samej" P. Beata podobno przy nadziei!

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    ...miedź na dachu ta kubatura do ogrzania, koszty min poświęcenia o czym chyba nie każdy wie ale biskupowi wręczono 25 tysięcy zł....paranoja kto to za 10 lat utrzyma, naniosą pisiory następny podatek?....Boże zachowaj

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Mądry człowiek powiedział kiedyś, że księża mają nad nim tyle władzy na ile on pozwoli i tyle........... Więc nie narzekajcie skoro dajecie, albo nie narzekajcie jak nie dajecie i tyle.......

    1 Cytuj
  • 5 kwi 2011

    sebo77 jak nie wiesz to nie pisz i nie rozsiewaj plotek! -Biskupowi wręczono tylko 5 tyś ,które przekazał na budowę Centrum Jana Pawła :) (chyba że ty zgarnąłeś te pozostałe 20 tyś ha,ha ha )
    Oj ludzie ,ludzie jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził !!!!!!!!!!!!!!!

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    [quote=gość: pipi] Po dzisiejszej inauguracji musimy rozpisać konkurs na NOWEGO ORGANISTĘ. Ten to dramat. [/quote]
    Wręcz przeciwnie, same plusy. Może trzeba tylko odpowiednio wyregulować głośność organów do ogólnych potrzeb. Harmonizacja wybitna, nowoczesna i bardzo rozbudowana. Potrzeba trochę czasu, aby pan organista zapoznał się z kulturą muzyczną środowiska parafialnego.

    3 Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Wesoły strażak i fxf - popieram, ludzie gadają i gadać będą, każdy doda coś od siebie i wychodzą niestworzone rzeczy.

    Ludzie, ludzie trochę pokory!

    1 Cytuj
  • 6 kwi 2011

    [quote=gość: wesoły strażak] Mądry człowiek powiedział kiedyś, że księża mają nad nim tyle władzy na ile on pozwoli i tyle........... Więc nie narzekajcie skoro dajecie, albo nie narzekajcie jak nie dajecie i tyle....... [/quote]

    To pewnie ten sam powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają. Trochę nie wiem, co chciałeś Nam przekazać...

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    A ja nadmienię że proboszcz Marian, ma internet na plebani i znakomicie się nim posługuje a zdobycie IP komputerów osób tak lamentujących tutaj nie jest problemem... więc katoliku strzeż się ;D

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    Tylko tyle, że na przykład proboszcz może ci nakazać tylko tyle ile sam zaakceptujesz. Przykład: kochani wierni wybudujemy sobie np. pomnik , więc proszę po 100 zł od każdej rodziny więc albo to akceptujesz i dajesz, albo to masz w ...głębokim poważaniu " i nie dajesz. No i co ci wtedy proboszcz zrobi ?????

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    Obsmaruje Ci tyłek na forum jako "gość"- skoro taki biegły w posługiwaniu się internetem. A tak na marginesie, jak przyjaciele proboszcza chcą kontrolować IP na tym forum to może przy okazji sprawdzili by historię przeglądarki w komputerze proboszcza. Ktoś mógłby się nieźle zdziwić...

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    Czyżbyś Myśleniczaninie coś insynuował?

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    No i co mu po moim IP...zwłaszcza, że nie mam stałego :-))) Jak chcecie to mogę tutaj Wam wrzucać codziennie :-)

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    Mysleniczanin007 i po co takie "mielenie jęzorem", może nie oczerniaj ludzi, mówisz o innych a może ty sam nie lepszy jesteś. Nie mów jak nie widziałeś. Dajcie spokój proboszczowi bo krzywdy od niego żadnej nie macie!!!

    Cytuj
  • 9 kwi 2011

    Wybacz mój sarkazm z poprzedniego postu, chciałbym jedynie zaznaczyć że zanim się coś napisze, tak jak na przykład "fred" należy się zastanowić. Relatywnie - odwiedzanie tego forum przez osoby które oficjalnie się do tego nie przyznają, jest mi znane. Nie raz słyszę komentarze na temat poszczególnych wypowiedzi czy notek z tego forum. To samo było jeszcze za czasów starego forum które - "nagle znikło"...
    Więc proszę zachować powagę i nie wyrażać swoich opinii bez wcześniejszego zastanowienia. Sprawy proboszcza mnie nie interesują więc nie będę wnikał, gdybym "dotował" tę parafię mógłbym mieć własną opinię. Proszę mnie więc w to nie mieszać.
    Z wyrazami szacunku, pozdrawiam serdecznie.

    Cytuj

Odpowiedz