Forum » Okolice Nowy kościół w Trzemeśni

• 25.12.2012 - 10:55
    irussus napisał/a:

Konkludując powyższe wypowiedzi, jesteś z Trzemeśni :)
    Tak, i co w związku z tym?

irussus napisał/a:
    .Za to ty posiadasz bardzo wiarygodne źródło informacji ze sprawy. Nic tylko winszować światłości w wydaniu sera i mleka bazarowego.
    Nie wiem, więc zadałem pytanie gdyż na jednej z mszy wprowadzających nowego proboszcza padły takie słowa z ust księdzą: "ks.Marian zostaje póki co w parafii i oddał sie do dyspozycji Kardynała".

sss2313 napisał/a:
    Mówił na Pasterce zeby sie modlic za zdrowie Ks. Mariana bo jest chory
    kiedy takie słowa padły bo coś nie pamiętam?
    19 18 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 11:31
    sss2313 napisał/a:
    Mówił na Pasterce zeby sie modlic za zdrowie Ks. Mariana bo jest chory
    Ja sobie nie przypominam, żeby tak mówił.
    17 25 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 13:44
    Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !
    13 41 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 13:55
    trzemesniaa napisał/a:
    Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !
    Członkowie rady znów zapukają do drzwi, swoją drogą ciekaw bardzo jestem jak nowy proboszcz sobie z tym wszystkim poradzi
    13 22 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 14:59
    trzemesniaa napisał/a:
    Jak to co? trzeba znowu on naiwnych parafian pozbierać kasę. Ja mam szczęście bo nigdy nie dałem (ani nie dam) na kościół ani złotówki.
    18 44 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 16:02
    Ks Marian Wieczorek byl bardzo dobrym proboszczem, jestem pewien ze wszyscy ktorzy mieli go okazje poznac -nie zaprzeczy mi. Budowa kosciola z jaka sie zmagał, wymagała ciezkiej pracy, wszystko bylo na jego glowie, kazdy nawet najmniejszy szczegol dopracowywal jak najlepiej tylko potrafil. Oczywiscie mial dlugi, bo to chyba normalne przy takim przedsiewzieciu. Ludzie nie byli w stanie wylozyc takich kwot a trzeba bylo zaplacic za wszystkie prace i materialy. Co roku wszyscy parafianie byli informowani o stanie zadluzenia oraz o pracach jakie byly wykonane. Nawet jesli zaczal grac w tym kasynie, to nie nalezy go skreslac... Oczywiscie bylo to zle posuniecie z jego strony ale ludzie popelniaja bledy a on na bank nie chcial wygrac tych pieniedzy dla siebie tylko mial na celu uregulowanie zaleglych platnosci. Ksiadz Marian jest bardzo dobrym czlowiekiem i mam nadzieje ze sprawa sie jak najszybciej wyjasni i zostanie z nami!
    75 11 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 16:08
    trzem123 napisał/a:
    Ks Marian Wieczorek byl bardzo dobrym proboszczem, jestem pewien ze wszyscy ktorzy mieli go okazje poznac -nie zaprzeczy mi. Budowa kosciola z jaka sie zmagał, wymagała ciezkiej pracy, wszystko bylo na jego glowie, kazdy nawet najmniejszy szczegol dopracowywal jak najlepiej tylko potrafil. Oczywiscie mial dlugi, bo to chyba normalne przy takim przedsiewzieciu. Ludzie nie byli w stanie wylozyc takich kwot a trzeba bylo zaplacic za wszystkie prace i materialy. Co roku wszyscy parafianie byli informowani o stanie zadluzenia oraz o pracach jakie byly wykonane. Nawet jesli zaczal grac w tym kasynie, to nie nalezy go skreslac... Oczywiscie bylo to zle posuniecie z jego strony ale ludzie popelniaja bledy a on na bank nie chcial wygrac tych pieniedzy dla siebie tylko mial na celu uregulowanie zaleglych platnosci. Ksiadz Marian jest bardzo dobrym czlowiekiem i mam nadzieje ze sprawa sie jak najszybciej wyjasni i zostanie z nami!
    Wg mnie był normalnym księdzem, a nie wspaniałomyślnym jak tu piszesz.
    15 63 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 16:31
    PKS Fan napisał/a:
    Miku napisał/a:
    byleś nie szargał czyjejś( w tym przypadku ks. Mariana) godności.
    POKAŻ MI POST W KTÓRYM JA "SZARGAM" GODNOŚĆ KS. MARIANA

Miku napisał/a:
    od 11 lat jestem lektorem
    No właśnie. Przypuszczałem, że jesteś blisko "związany" z kościołem.

PS. Gratuluje zainteresowań. Naprawdę super-lektor.
    po co nawet stwarzasz takie przypuszczenia, że to nie bajki. a co to ma być skoro nikt nic nie wie, zamiast temu zaprzeczy w jakiś sposób potwierdzasz i dajesz ludziom powód do gadania. Lepiej zdementować plotki i czekać na fakty.
    No i jeżeli twierdzisz, że bycie lektorem to złe zainteresowania to może lepiej siedzieć gdzieś z kumpalmi na przystanku przy piwie, jak wiele osób z mojego roku, którzy w ty czasie kiedy ja wstąpiłem do służby liturgicznej oni zostali obojętni.
    a tak po za tym to faktycznie jest się czym chwalić, że nie dałeś ani złotówki
    30 11 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 18:40
    Drodzy "czcigodni" członkowie rady budowy kościoła. Dziękujemy WAM że zadecydowaliście za nas "parafian" o odebraniu GODNOŚCI i dobrego imienia naszemu proboszczowi Ks. Marianowi Wieczorkowi. W tym szczególnym czasie świąt które powinny być spędzane w atmosferze miłości, zgody... Wy tak po prostu bez skrupułów zniszczyliście człowieka. Kto wam dał prawo do decydowania za całą wspólnotę??!!!! JAK WAM NIE WSTYD!! NIE MACIE SUMIENIA!
    Wdzięczni za okazaną Nam dobroć i życzliwość ze strony naszego proboszcza ks Mariana
    Stoimy murem za Nim. NIE POZWOLIMY SZARGAĆ JEGO DOBRE IMIĘ!
    Pełni żalu Parafianie
    79 17 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 18:53
    Plotka powielona przez wielu ludzi może narobić tylko złego.Opowieści i hazardzie kasynach na Słowacji przegranych pół miliona to żenada.Jak można coś takiego opowiadać nie mając żadnych dowodów,więcej modlitwy za naszego Ks Proboszcza bo to najbardziej mu jest teraz potrzebne.A co do potraktowania Ks Mariana przez Kurie to oburzające że w taki sposób potraktowano osobę która postawiła nam i naszym dzieciom tak piękną świątynie bez możliwości pożegnania się z parafianami .Ale my Księże Marianie pamiętamy i CI nie zapomnimy zaangażowania,poświecenia i ciężkiej pracy. Ks Profesor prosił by nie robić z tego sensacji ale sensacja ma jedno imię DZIWISZ.
    67 13 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 19:07
    Miku napisał/a:
    po co nawet stwarzasz takie przypuszczenia, że to nie bajki.
    A SKĄD WIESZ, ŻE TO BAJKI?

Miku napisał/a:
    a tak po za tym to faktycznie jest się czym chwalić, że nie dałeś ani złotówki
    No wiem, że jest się czym chwalić. Wg mnie 80% księży to obłudnicy - dlatego nie daje ani złotówki.
    -----
    NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ MI NA PYTANIE: POKAŻ MI MÓJ POST W KTÓRYM OBRAŻAM KS. MARIANA.

SPOKJ123 napisał/a:
    Pełni żalu Parafianie
    Mów za siebie!

Zadziwia mnie, że nagle konta: 6486, 6488 i 6489 założone jeden po drugim-piszą w tym temacie.
    8 54 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 19:18
    Ciekawe tylko kto zapłaci za pomniki oraz za stacje drogi krzyżowej na które składali się parafianie. Co miała zrobić rada parafialna jak za faktury trzeba zapłacić a na koncie pustki ?
    Nowemu proboszczowi to współczuje , intencje mszalne wykupione na grubo ponad pół roku i trzeba to odprawić a kasa dawno przetrawiona .
    12 75 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 19:21
    trzemesniaa napisał/a:
    Ciekawe tylko kto zapłaci za pomniki oraz za stacje drogi krzyżowej na które składali się parafianie. Co miała zrobić rada parafialna jak za faktury trzeba zapłacić a na koncie pustki ?
    Nowemu proboszczowi to współczuje , intencje mszalne wykupione na grubo ponad pół roku i trzeba to odprawić a kasa dawno przetrawiona .
    No. dokładnie. Ja też mu współczuje z tego powodu i to szczerze. :)
    9 66 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 19:27
    Skoro parafia tonie w długach to w jaki w sposób nowy proboszcz ma ja z nich wyciągnąć . Na jakiej podstawie zgodził się objąć stanowisko proboszcza "w tak zadłużonej parafii"
    48 7 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 19:31
    SPOKJ123 napisał/a:
    Na jakiej podstawie zgodził się objąć stanowisko proboszcza
    Mylisz się - kuria wysyła proboszcza na parafie a on "nie ma nic do gadania".
    9 69 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 19:55
    Gdyby nie proboszcz Marian to nie mielibyśmy takiego pięknego kościoła oraz tylu wspaniałych parafian
    65 18 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 21:00
    Witam.
    Chcę na tym forum wyrazić uznanie dla szybkiej decyzji Kardynała.
    Jest to jedyna z możliwych decyzja zabiezpieczająca majątek Parafii, budowany od wielu pokoleń.

Zacytuję słowa znajomego księdza zorientowanego w sytuacji:
    " Widać, że diabeł nie śpi i próbuje na zaistniałej sytuacji upiec swoją pieczeń.
    W żadnym wypadku nie należy podpisywać tej petycji.
    I trzeba to ludziom uświadamiać.
    Decyzja Ks. Kardynała ma na celu dobro parafii.
    I nie ma on obowiązku tłumaczyć się przed każdym, dlaczego taką decyzję podjął.
    Bo jest pierwszym odpowiedzialnym za parafię przed Bogiem samym.
    Aby postawić tamę zakusom złego musimy się bardzo dużo modlić w tej intencji.
    To jest jedyne lekarstwo na tę chorobę"(koniec cytatu)

W tej sytuacji potrzeba zaufać Kardynałowi, i poczekać na wyjaśnienie sprawy.
    W/g mojej wiedzy sprawa jest "porażająca".
    Myślę że Kardynał wie co robi, w sprawie została powołana specjalna Komisja w Kurii.

Wydaje się że na ten moment jedyną możliwą pomocą dla Ks. Mariana było odsunięcie go od funkcji proboszcza i dostępu do środków finansowych.

Dalsze sprawy będą wyjaśniane sukcesywnie.
    18 126 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 21:25
    CIEKAWE SKĄD WIESZ O TAKICH RZECZACH TERAZ TO TY PRÓBUJESZ ROZSIEWAĆ PLOTKI.
    56 12 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 21:32
    JESTEM ZA KS. MARIANEM I NIE POZWOLE GIO OBCZERNIAC
    75 14 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 21:34
    JA TEŻ
    66 14 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 21:38
    zgadzam się z Rambo nie mamy pewności o tym czy to jest prawda
    54 10 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 21:43
    ej wyskakuje wam taki błąd aplikacji
    to trzeba wtedy odświeżyc a to co się logowalście zostawic i wystarczy tylko zamnkąć to logowanie i już mamy komentarz
    6 11 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 22:28
    Drodzy parafianie łatwo oczernić Go gorzej to wyprostować
    60 7 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 22:46
    Czy do was nie dociera że ksiądz proboszcz zamiast wypłacać firmom za pomniki i za stacje drogi krzyżowej po prostu przesrał pieniądze , Zobaczymy czy dalej będziecie go bronić jak przyjedzie komornik na parafie. .
    11 68 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 22:55
    PKS Fan napisał/a:No wiem, że jest się czym chwalić. Wg mnie 80% księży to obłudnicy - dlatego nie daje ani złotówki.

Podejrzewam, że nawet dziesięciu księży nie znasz osobiście, ale szufladkować już możesz innych....

Od kilkunastu lat działałam w Ruchu Światło-Życie i jestem z tego dumna. Poznałam wielu księży i wiem, że ludzie, którzy wypisują na ich temat bzdury (np. PKS Fan) nie mają w ogóle z nimi kontaktu!!! Nie rozumiem jak można wypowiadać się na tematy, o których nie ma się zielonego pojęcia.
    Osoby, które znają ks. proboszcza Mariana, doskonale wiedzą, iż jest to na tyle mądry, inteligentny i odpowiedzialny człowiek, że nigdy nie uwierzą w jakiekolwiek plotki o hazardzie. Nie chcę tu gloryfikować księdza proboszcza, ponieważ jest, tak jak my, tylko człowiekiem i jak każdy z nas posiada wady. Większość parafian zdążyła się przekonać na własnej skórze nie raz, że ksiądz proboszcz miewał swoje "humorki" i potrafił nieźle człowieka zrównać z ziemią. Odpowiednie podejście do jego wahań nastroju pomagało we współpracy. Mimo kilkukrotnych "spięć" bardzo go szanuję i darzę sympatią. Zawsze potrafił docenić wysiłek i trud jaki człowiek wnosił w przygotowanie celebrowanych uroczystości. Sam pomimo swoich problemów ze zdrowiem poświęcał każdą chwilę dnia na posługę ludziom (choćby całodzienną spowiedzią, będąc o jednym posiłku i chorym na cukrzycę).
    Jeżeli chodzi o długi parafii to należy pamiętać o tym, że sam żadnej władzy nie posiadał... O wszystkim decydowała Rada Budowy Kościoła, która ok. roku temu "obraziła" się na księdza proboszcza i powiedziała, iż nie będzie chodziła po składce. Było to delikatnie mówiąc infantylne zachowanie, biorąc pod uwagę zadłużenie parafii. (Bez pieniędzy długów raczej się nie spłaci)
    Jeżeli chodzi o zachowanie Kurii, błagam, przejrzyjcie na oczy!!! Ks. kardynał Dziwisz jest tylko "pionkiem", jego zadaniem jest reprezentowanie władz i podpisywanie tego, co dostanie na biurko. Kilka lat temu, gdy ludzie składali błahe skargi na ks. proboszcza, "kuria" stwierdziła, że "na kurę co złote jajka znosi się nie donosi". Najwidoczniej "kura" przestała "znosić złote jajka" (brak składek = mniej pieniędzy dla kurii).
    Postępowanie kurii w stosunku do ks. proboszcza Mariana jest karygodne!!! Jak ma się do tego głoszenie przez nich sprawiedliwości i miłosierdzia?? Zabrakło pieniędzy, więc się żegnamy?? Jeszcze w jaki sposób??!!!!
    Wstyd mi za osoby, które odważyły się zgłosić do kurii z takimi pomówieniami i oszczerstwami!!
    Musiały ładnie WKUPIĆ się w łaski zasiadających tam osobistości (rodziny niejednych z tych jakże czcigodnych person cieszą się olbrzymimi majątkami, które im zawdzięczają).
    Z przykrością stwierdzam (mogę, bo znam realia), że istnieje wielu wspaniałych "księży z powołania", którzy zostają spychani na "margines" po to, by niedowartościowani, egoistyczni i rządni pieniędzy oraz władzy mogli spełnić swoje życiowe cele. Oby większość zaczęła dostrzegać te, jakże wartościowe jednostki.

Pozdrawiam serdecznie
    81 13 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 23:09
    Parafianie przy kosciele sw. Klemensa w Trzemesni prosimy o pozostawienie naszego proboszcza ks. Mariana Wieczorka na Jego dotychczasowym stanowisku. Całe swoje lata poświęcił na budowanie Kościoła, Jego ciekawe pomysły, pracowitość, zaangażowanie, umiejętność zjednywania ludzi, otwartość i ciepło sprawiły, że zarażał energią i chęcią pomocy innych ludzi.Czuliśmy zawsze, że oprócz roli Kapłana jest jednym z nas. Dzięki jego upartości i determinacji tak szybko mogło dojść do ukończenia tak pięknego Kościoła. Ksiądz Marian Wieczorek dał się poznać jako człowiek pracowity, pełen dobroci, sympatii i ciepła. Zawsze znalazł chwilę, aby zamienić z kimś choć parę słów, dodać otuchy i obdarzyć uśmiechem. ZAWSZE POZOSTANIE W NASZYCH SERCACH !!!
    79 11 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 23:16
    [cytat=szymonn]
    Zacytuję słowa znajomego księdza zorientowanego w sytuacji:
    " Widać, że diabeł nie śpi i próbuje na zaistniałej sytuacji upiec swoją pieczeń.
    W żadnym wypadku nie należy podpisywać tej petycji.
    I trzeba to ludziom uświadamiać.
    I nie ma on obowiązku tłumaczyć się przed każdym, dlaczego taką decyzję podjął.
    Bo jest pierwszym odpowiedzialnym za parafię przed Bogiem samym.
    Aby postawić tamę zakusom złego musimy się bardzo dużo modlić w tej intencji.
    To jest jedyne lekarstwo na tę chorobę"(koniec cytatu)
    Niech znajomy ksiądz nie straszy nas diabełkiem. Nawet Papież Benedykt XVI tłumaczy się na "twitterze" przed wiernymi i nie tylko.
    93 10 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 23:18
    W pełni się zgadzam z użytkownikiem szymonn.
    Majątek parafii był budowany od wielu pokoleń i nie można pozwolić nikomu tego zaprzepaścić.
    Szybka reakcja miała na celu uchronienie parafii przed jeszcze większymi konsekwencjami.
    Co do pomysłu budowy Nowej Świątyni był on już zapoczątkowany przed przyjściem do parafii ks. Mariana i jest zasługą głównie samych parafian.
    Jedyną możliwą Kardynała w zaistniałej sytuacji było odsunięcie Ks. Mariana od funkcji proboszcza i dostępu do środków finansowych.
    8 76 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 23:22
    cytat
    I nie ma on obowiązku tłumaczyć się przed każdym, dlaczego taką decyzję podjął
    UWAZAM ZE MA OBOWIAZEK WYTŁUMACZYC SIE DLACZEGO JEST TAKA DECYZJA...
    55 13 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 23:23
    Alex napisał/a:
    W pełni się zgadzam z użytkownikiem szymonn.
    Majątek parafii był budowany od wielu pokoleń i nie można pozwolić nikomu tego zaprzepaścić.
    Szybka reakcja miała na celu uchronienie parafii przed jeszcze większymi konsekwencjami.
    Co do pomysłu budowy Nowej Świątyni był on już zapoczątkowany przed przyjściem do parafii ks. Mariana i jest zasługą głównie samych parafian.
    Jedyną możliwą Kardynała w zaistniałej sytuacji było odsunięcie Ks. Mariana od funkcji proboszcza i dostępu do środków finansowych.
    Nie zapomnijmy o tym że nadal nie wiadomo oficjalnie czy to o to chodzi. Bo takie gadanie żę "znajomy ksiądz powiedział" lub "jestem osobą blisko związaną z kościołem/ księdzem/ kardynałem/ papieżem" to można sobie darować.

PARAFIANIN12 napisał/a:
    cytat
    I nie ma on obowiązku tłumaczyć się przed każdym, dlaczego taką decyzję podjął
    UWAZAM ZE MA OBOWIAZEK WYTŁUMACZYC SIE DLACZEGO JEST TAKA DECYZJA...
    Popieram, proboszcz był niejako osobą publiczną i powinno zostać wyjaśnione z jakich powodów został pozbawiony stanowiska. No ale Dziwisz już tak niestety ma... co mu sie uwidzi to to robi i w nosie ma zdanie innych (przykład. pochówek Kaczyńskiego na wawelu)
    29 23 Cytuj Zgłoś
  • 25.12.2012 - 23:28
    Myślę, że w niedługim czasie sprawa zostanie dogłębnie wyjaśniona…
    17 34 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 0:05
    NIE POZWÓLMY MÓWIC TAK O KS, MARIANIE, W 100% JEST NIE WINNY
    58 16 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 0:09
    Parafianie przy kosciele sw. Klemensa w Trzemesni prosimy o pozostawienie naszego proboszcza ks. Mariana Wieczorka na Jego dotychczasowym stanowisku. Całe swoje lata poświęcił na budowanie Kościoła, Jego ciekawe pomysły, pracowitość, zaangażowanie, umiejętność zjednywania ludzi, otwartość i ciepło sprawiły, że zarażał energią i chęcią pomocy innych ludzi.Czuliśmy zawsze, że oprócz roli Kapłana jest jednym z nas. Dzięki jego upartości i determinacji tak szybko mogło dojść do ukończenia tak pięknego Kościoła. Ksiądz Marian Wieczorek dał się poznać jako człowiek pracowity, pełen dobroci, sympatii i ciepła. Zawsze znalazł chwilę, aby zamienić z kimś choć parę słów, dodać otuchy i obdarzyć uśmiechem. ZAWSZE POZOSTANIE W NASZYCH SERCACH !!!
    47 9 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 0:10
    Mnie najbardziej ciekawi skąd Wy o tym wszystkim wiecie?
    Wychodzi na to, że doskonale się bawicie za "te pieniądze", a kozioł ofiarny się znalazł. Wytłumacz mi nadczłowieku, który zajmuje się majątkiem parafii, bo ja o niczym nie wiem.
    Wydaje się, że w tej parafii niektórzy posiadają tajemną wiedzę. Ja zawsze byłem ciekawy świata. Nie odmawiajcie mi nauki.

aha przepraszam to wiedza zastrzeżona dla wybrańców. Zapomniałem,że jestem nikim.
    Jeszcze raz przepraszam, że mnie to zastanawia dlaczego tak się stało. Przepraszam, że podpisałem petycje. Nie powinienem tego robić.
    Najmocniej przepraszam szanownych właścicieli majątku parafii.
    90 10 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 0:19
    do "kukuryku" po co podpisywałes???
    7 12 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 0:33
    kukuryku napisał/a:

bo ja o niczym nie wiem
    77 4 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 8:34
    Jak nie wierzycie to sobie przyjdźcie na plebanie do Ks. Mariana i zapytajcie go czy grał w kasynach ... Pozdrawiam niedowiarków . Ciekawy jestem jakie będzie sprawozdanie finansowe parafii w sylwestra.
    14 41 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 8:49
    Szkoda tylko że decydują nie którzy ludzie za nas a my nie mamy nic do gadania:::(
    51 2 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 9:02
    Ty naprawdę myślisz, że użytkownicy nie wiedzą, że to pisze jedna i ta sama osoba?
    5 45 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 9:06
    rśż wiem co piszę napisał/a:
    Od kilkunastu lat działałam w Ruchu Światło-Życie
    Wiadomo, że swój będzie bronił swego.

A tak na marginesie: mylisz się ja znam dużo księży i wiem, że to obłudnicy. Dlaczego kościół w ogóle miesza się do polityki? Dla mnie kościół+rm+pis=obłuda
    13 48 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 9:10
    Nie mieszaj polityki do sprawy kościoła
    32 7 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 9:15
    parafia napisał/a:
    Nie mieszaj polityki do sprawy kościoła
    Wybacz, ale kościół się sam miesza do polityki propagując teorie PiS-u i chwaląc RM i T.R. WAM.
    15 41 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 9:45
    A CZY POLITYCY TO LUDZIE STOJĄCY PONAD PRAWEM?
    Dlaczego kościół który reprezentuje miliony ludzi ma być pozbawiony prawa krytyki rządzących?
    Dlaczego" Kościół Łagiewnicki" jest cacy a "Toruński "be?
    Ludzie niewierzący w imię ich pojętej wolności mają prawo krytykować i pouczać Kościół jak ma postępować natomiast Kościołowi wara od mieszania się w sprawy dotyczące katolików?Ciekawy sposób pojmowania wolności,równości i demokracji.?
    Parafia jakoś rozwiąże ten problem bez pomocy" życzliwych".
    PKS Fan wyluzuj trochę bo ta" polityka miłości" Cię wykończy.
    51 3 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 10:05
    Jestesmy głęboko zaniepokojeni decyzją podjętą przez Arcybiskupa i Metropolitę Krakowskiego Stanisława Dziwisza!!!Prosimy o upublicznienie materiałów i dowodów świadczących na popełnione błędy przez ks. Mariana Wieczorka. Proszę o upublicznienie materiałów i dowodów świadczących na popełnione błędy przez księdza Mariana. Poczynię ponadto odpowiednie kroki aby sprawa ta została nagłośniona!!!
    50 19 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 10:25
    Jak każdy parafianin masz prawo być zaniepokojony decyzją Arcybiskupa tak samo jak Arcybiskup jako zwierzchnik miał prawo podjąć taką decyzję.Nie wiem czy większy rozgłos będzie korzystny dla wszystkich,coś chyba musiało być na rzeczy bo nikt poważny nie podejmuje decyzji od tak sobie.
    25 38 Cytuj Zgłoś
  • Adam 26.12.2012 - 11:04
    Podejrzewam, że nawet jakby nasz ksiądz grywał w tych domniemanych kasynach, to nie mielibyśmy jednego ale cztery pomniki Papieży stojące z każdej strony kościoła i to kupione za gotówkę przywiezioną z tych rzekomych kasyn.
    Jest dobrym kapłanem to i w kasynie sobie poradzi.
    Pozdrowienia.
    52 3 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 11:47
    Witam. Ja nie mam nic do KS KANONIKA MAGISTRA MARIANA bo to był i jest dobry człowiek ale czytalem kilkanaście wpisów ktore zostaly napisane od 22 grudnia do teraz i chcialem napisac że niestety on już nie jest proboszczem i dlatego lepiej używać określenia Kanonik lub poprostu Ksiądz Marian i życzę mu żeby ta sprawa sie wyjaśniła jak najprędzej i wrócił do nas no już jak Wikary :)

A co do nowego proboszcza KS Andrzeja to zrobił nie wiem jak na innych ale na mnie dobre wrażenie.Wiadomo że początki są trudne ale da rade i może będzie taki sam jak Ks Marian oczywiście z tej dobrej strony ale i lepszy.
    8 33 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 12:05
    Dla dobra Parafian jak i samego Księdza Mariana, myślę że rozgłos sprawy jest niewskazany. Zainteresowanym proponuję poczekać, sprawa dotyczy wielu parafian i zostanie pewnie dogłębnie wyjaśniona. Zgodzę się, każdemu z nas może się coś takiego przytrafić dlatego daleki jestem od osądów - myślę, że Ks. Marian bardzo potrzebuje teraz naszej modlitwy i na tym bym zakończył ten temat na forum. Są Święta więc proponuję, żeby każdy zajął się ich spędzaniem w gronie Rodziny a sprawę pozostawił do rozwiązania Opatrzności Bożej.
    15 44 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 13:04
    Dlaczego ludzi chorych nie pozostawia się Opatrzności Bożej tylko szukają pomocy u lekarzy? Rozgłos jest nie wskazany dla osób zamieszanych w tą sprawę ale my jako parafianie powinniśmy modlić się i wspierać Księdza Mariana za to co zrobił dla parafii. Który ksiądz przy ołtarzu ma tyle ministrantów i lektorów, którzy bardzo go lubią ,który ksiądz swój czas wolny spędza z młodzieżą zabierając ich na wakacje w tym dofinansowując dzieciom z rodzin których nie stać na kolonie jest wiele innych dobrych zasług które można by wymieniać, Inni powinni brać z niego przykład, bo na własne oczy widziałam jak Ksiądz Marian angażował się podczas prac budowlanych kościoła,Malo takich księży którzy po śmierci Jana Pawła II co miesiąc o godzinie ''21:37'' tak wiernie i z ufnością do Pana Boga modlił się o to by nasz Papież został błogosławionym.Ksiądz Marian jest tak dobrym człowiekiem, że sobie odmawiał aby pomagać innym,Myślę,że teraz my jako parafianie powinniśmy mu pomóc,a przede wszystkim podziękować,,,
    68 2 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2012 - 13:10
    trzemesniaa napisał/a:
    niech się dzieje co chce, Pomnik to tylko symbol .... A jak już zapłaciła parafia to o co WAM się wszystkim rozchodzi, bo jak to czytam , to widzę że tylko o pieniądze ...Żal mi materialistów!!!!!
    61 3 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz