Forum » Okolice

Internet światłowód w Trzemeśni

  • 6 sty 2019

    Ktoś orientuje się którędy ma przebiegać budowa światłowodu którą ogłaszał Proboszcz na mszach w ogłoszeniach ?

    1 Cytuj
  • 7 sty 2019

    Podejrzewam że Fiberlink, takie info z ich strony:
    " Informujemy, iż dnia 1 grudnia 2018 r. nastąpiło połączenie sieci oraz infrastruktury informatycznej operatora FASTERNET działającego na terenie powiatu myślenickiego - z siecią FIBERLINK. Celem połączenia jest poprawa jakości świadczonych usług w sieci FASTERNET i dostarczenie klientom kompleksowej oferty w zakresie nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych."

    1 Cytuj
  • 8 sty 2019

    Fasternet to dobry był z 10 lat temu. Jak ktoś zobaczy ich stronę to się zatrzymała 5 lat temu.

    1 1 Cytuj
  • Pablo 9 sty 2019
    kar9876 napisał/a:

    Fasternet to dobry był z 10 lat temu. Jak ktoś zobaczy ich stronę to się zatrzymała 5 lat temu.

    Płacisz za stronę providerea czy za dostęp do Internetu? Co ma piernik do wiatraka?. Sporo firm ma strony informacyjne, żeby był tam tylko kontakt do nich. W żaden sposób jakość strony nie odzwierciedla poziomu usług tych firm...

    Napisz lepiej czy usługi mają na dobrym poziomie i jakie mają wyjścia w świat. Ogólnie czy warto...

    1 2 Cytuj
  • 9 sty 2019

    [cytat=Pablo]
    To wchodząc na tą stronę jaką widzisz promocje z przed 5 lat. Bylem w sieci dlugi czas i dobrego zdania nie mam.

    2 2 Cytuj
  • Pablo 9 sty 2019
    kar9876 napisał/a:

    [cytat=Pablo]
    To wchodząc na tą stronę jaką widzisz promocje z przed 5 lat. Bylem w sieci dlugi czas i dobrego zdania nie mam.

    No widzisz....
    A @robal napisał w swoim pierwszym poście, po co firma z Mogilan włączyła strukturę tego operatora do swojej sieci.

    Ale fajnie, że napisałeś jakie masz swoje doświadczenie, jako ich klient... Dzięki!

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 12 sty 2019

    Ja też jestem w Fasternet i nie jest tragicznie. Zdarzały się drobne potknięcia, ale zazwyczaj jest, jak w umowie. Teraz czekam na światłowód...

    1 Cytuj
  • 15 sty 2019

    [cytat=Endrju] A ile płacisz na miesiąc i jaka masz prędkość pobierania na testach.

    1 Cytuj
  • 16 sty 2019

    a teraz wypowiem się JA sam....no właśnie właściciel FASTERNET.PL....owszem wszystkich już Was uspokajam....i jednocześnie informuję iż FASTERNET.PL połączył się z FIBERLINK.PL....dlaczego ano dlatego aby ta Nasza wioska i podległe jej dookoła miały najnowocześniejszą sieć internetową. Dlaczego się połączyliśmy....prosta sprawa .... - NIE STAĆ NAS było na tą chwilę na wybudowanie ze swoich środków takiej infastruktury. O więcej nie pytajcie tylko cieszcie się, iż dopiąłem swego, choć przykro mi z powodu, że Sam, tzn. jako FASTERNET.PL tego nie dokonałem. Chciałbym jednocześnie podziękować wszystkim Naszym pierwszym Klientom/Abonentom z Trzemeśni, którzy pamiętają jak zaczynałem budowę tejże sieci (chodząc na nogach z wiertarką, anteną,uchwytem,drabiną....:-) Oj to były czasy, które warto wspominać.

    ps. dla tych od "strony internetowej" nie zmienię jej abyście nie mięli satysfakcji. Sam zrób tyle co Ja w życiu to porozmawiamy. Oczywiście proszę tego nie potraktować jako atak z mojej strony a jedynie wskazówkę na życie....

    7 9 Cytuj
  • 16 sty 2019
    Janusz Szydlak napisał/a:

    a teraz wypowiem się JA sam....no właśnie właściciel FASTERNET.PL....owszem wszystkich już Was uspokajam....i jednocześnie informuję iż FASTERNET.PL połączył się z FIBERLINK.PL....dlaczego ano dlatego aby ta Nasza wioska i podległe jej dookoła miały najnowocześniejszą sieć internetową. Dlaczego się połączyliśmy....prosta sprawa .... - NIE STAĆ NAS było na tą chwilę na wybudowanie ze swoich środków takiej infastruktury. O więcej nie pytajcie tylko cieszcie się, iż dopiąłem swego, choć przykro mi z powodu, że Sam, tzn. jako FASTERNET.PL tego nie dokonałem. Chciałbym jednocześnie podziękować wszystkim Naszym pierwszym Klientom/Abonentom z Trzemeśni, którzy pamiętają jak zaczynałem budowę tejże sieci (chodząc na nogach z wiertarką, anteną,uchwytem,drabiną....:-) Oj to były czasy, które warto wspominać.

    ps. dla tych od "strony internetowej" nie zmienię jej abyście nie mięli satysfakcji. Sam zrób tyle co Ja w życiu to porozmawiamy. Oczywiście proszę tego nie potraktować jako atak z mojej strony a jedynie wskazówkę na życie....

    HAHAHa ... z tego co ptaszki ćwierkają ... to kilka lat temu dostałeś właśnie dotację na rozwój tejże swojej "wielkiej" sieci ... tyle, że również te ptaszki donoszą, że zamiast kupić porządne anteny rozwaliłeś to na pierdoły i dziadostwo. Dlatego ów sieć tak tragicznie działa. Nie rób z siebie zbawiciela wioski ... bo Tobie siano jeszcze z butów wystaje.

    9 1 Cytuj
  • 17 sty 2019

    Człowieku jeśli masz coś do mnie to się ujawnij, a nie wypisuj kłamstw. Zastanów się co piszesz bo to nie prawda.

    1 3 Cytuj
  • 17 sty 2019

    Dla mojej przyjemności nie musisz jej zmieniać stwierdziłem tylko fakty.
    Jednak się pojawił nowy komunikat żeby abonenci przyszli do salonu bo nie będą mieć dostępu do sieci. Może jest to dla nich dobra rzecz bo nastąpi rozwiązanie umowy.

    1 Cytuj
  • Andrzej 17 sty 2019
    kar9876 napisał/a:

    A ile płacisz na miesiąc i jaka masz prędkość pobierania na testach.

    60 zeta, mam 12Mbps/4Mbps, stabilnie. Również, jak ściągam pliki z netu (np. steam, instalacja gry, czy xbox), mam deklarowaną prędkość.

    1 Cytuj
  • 17 sty 2019

    A na tej stronie ile ci pokazuje

    http://m.speedtest.pl/

    1 Cytuj
  • Andrzej 17 sty 2019

    10Mbps/3.4Mbps, opóźnienia 18ms. Test robiony przed chwilą, z komórki, połączonej po WiFi z routerem. Dodatkowo na dole młodzi grają na kompach. Mam screen, mogę wrzucić.

    1 Cytuj
  • 17 sty 2019
    Endrju napisał/a:

    60 zeta, mam 12Mbps/4Mbps, stabilnie. Również, jak ściągam pliki z netu (np. steam, instalacja gry, czy xbox), mam deklarowaną prędkość.

    Trzymam kciuki, żebyście mieli lepszą ofertę. Wiem, że to słabe porównanie, ale jednak płacę tyle samo co Ty...

    Kraków, 60 zł, UPC, 293 Mb/s ściąganie, 20 Mb/s wysyłanie, ping 19.

    1 Cytuj
  • Andrzej 17 sty 2019

    Ty masz po kablu, od, jakby nie patrzyć, potentata. Ja to mam z radiówki. Kraków to nie Trzemeśnia...

    1 Cytuj
  • 17 sty 2019

    Ale ja o tym wiem, tylko sam poziom dysproporcji jest przerażający. To już podpada pod wykluczenie cyfrowe.

    Też miałem "tu w powiecie" radiówkę i tak beznadziejnego internetu to przyznam się szczerze nie miałem. 3m więc kciuki, żeby wam kable podciągneli.

    2 1 Cytuj
  • Andrzej 18 sty 2019
    kar9876 napisał/a:

    A na tej stronie ile ci pokazuje
    http://m.speedtest.pl/

    Screenshot z dzisiaj
    zdjecie

    1 Cytuj
  • 18 sty 2019

    Ja mam Orange mobilny pobieranie 70 Mb/s wysyłanie 5.4Mb/s opóźnienie 25 test rano teraz 62/6/42. Mniej niż 30 nie mam. Wiem że to nie jest super ale jak dla domu wsam raz chodzi

    1 Cytuj
  • Andrzej 18 sty 2019

    To o wiele lepiej niż u mnie

    1 Cytuj
  • 19 sty 2019

    [cytat=Endrju] Jak się nie myle to tobie teraz przysługuje prawo do wypowiedzenia tej umowy co masz ze względu na zmiany dostawcy ale dopytaj się kogoś bo na stronie dostawcy twojego pisze że od lutego nie będziecie mieć dostępu do sieci jak nie podpiszecie aneksu. Więc może to oznaczać że umowa samoistnie zostanie rozwiązana.
    Co do internetu mobilnego to zależy gdzie mieszkasz jak daleko mieszkasz od nadajnika i jaki operator. Teraz zrobiłem test Internetu dla samego telefonu z sieci Orange 85/15/26.

    1 Cytuj
  • Andrzej 19 sty 2019

    Moja Umowa i tak wygasa w lutym. Aneks podpisałem, teraz czekam na ten światłowód.

    1 Cytuj
  • 19 sty 2019

    To ciekawy jestem co to będziesz miał i za ile kasy. Żeby się nie okazało że jedno lepsze od 2

    1 Cytuj
  • 1 kwi 2019

    Pytanie zasadnicze mam jedno nowa sieć światłowodowa będzie pozyskiwać sygnał internetowy za pomocą drogi radiowej czy światłowodem ?

    1 1 Cytuj

Odpowiedz