Forum » Okolice

Bezpieczna szkoła

  • adzygmunt 3 wrz 2009

    W Trzemeśni budowana jest sala gimnastyczna. Przy niej powstaje ogromny zbiornik p.pożarowy. To kosztuje duże pieniądze, ale może tak trzeba, chociaż obok kilka metrów jest rzeka.
    Nikt nie pomyślał, że przy okazji tej budowy tanim kosztem, bo wykonawca jest na miejscu konieczne jest wybudowanie schodów p.pożarowych.
    Odpukać, odpukać, odpukać - gdyby tak na parterze gimnazjum wybuchł pożar, zadymienie etc, to 150 uczniów będzie skakało z pierwszego pietra.
    Nie ma żadnej możliwości by przy jednych schodach szerokości metra zejść na parter /w dym i ogień/ i przy tak dużej liczbie uczniów.
    Jest czas by dobudować niezależne zejscie!!!

    Cytuj
  • 3 wrz 2009

    Że co? Tylko jedne schody w takim budynku? Kto na to pozwolił? Kto zatwierdził plany? A przepisy bezpieczeństwa? A plany ewakuacyjne? Przecież to jest absurd żeby w szkole były tylko jedne schody! Gdyby, nie daj Boże, wybuchł pożar, to przez te jedne schody nie uda się wyjść wszystkim uczniom. To jest jakaś paranoja. Mam nadzieje, że ktoś z tym zrobi porządek zanim dojdzie do jakiejś tragedii.

    Cytuj
  • adzygmunt 10 cze 2010

    Wiem o interwencji w straży pożarnej w tej sprawie. Wiem również, że w odpowiedzi na interwencję sytuację uznano za prawidłową. Jedne schody z piętra na dół. Kto zna budynek Gimnazjum w Trzemeśni wie że w kryzysowej sytuacji może nie być tak poprawnie jak w pisemnej odpowiedzi.
    jest chyba lepiej dmuchać na zimne, niż powiedzenie: mądr Polak...

    Cytuj

Odpowiedz