Forum » Okolice

Brak oświtlenia na odcinku drogi powiatowej w Osieczanach.

  • adzygmunt 24 lis 2009

    Nie ładnie ;)
    To zapewne wg Ciebie była nieudana riposta na głupie gadanie!
    A kto głupio mówi?
    Adz wiele robi fizycznie za kogoś tam i nie zaszkodzi mu jeszcze jedna praca.
    Szykuje mu się nowa fucha! W Trzemeśni wybudowano plac zabaw dla dzieci, niestety nie dla dużych dzieci, które to, ze złości w desperackim akcie wandalizmu postanowiły szybko ów ogródek zrównać z ziemią. Już są pierwsze efekty!
    Tak trzymać wandale z Trzemeśni, tak trzymać!!!

    Cytuj
  • 26 lis 2009

    Nie czuję sie na tyle kompetentny,żeby oeniać kto mówi głupio , a kto nie, ja prosty wieśniak jestem.
    Jeśli chodzi o plac w Trzemeśni to można go było pewnie umieścić przy szkole albo w przedszkolu może posłużył by dłużej bo niestety bezmyślnych debili nie brakuje nigdzie.

    Cytuj
  • - - 29 lis 2009

    Jechałem wczoraj ok 23.00 przez Osieczany i jest coraz NIEBEZPIECZNIEJ.
    Na odcinku od skrzyżowania Osieczany- Myslenice przez most na Rabie CIEMNO i BRAK CHODNIKA aż do tzw centrum i potem tez BRAK OSWIETLENIA za Kosciołem do Drogini. Samochody o mało co nie rozjezdzają pieszych na tych odcinkach. Jest bardzo niebezpiecznie.
    Są szanse na oswietlenie tych odcinkow? Czy ktoś ma jakiś pomysł aby DROGI POWIATOWE zrobiły coś w tej sprawie. Bezpieczenstwo jest najwazniejsze!

    Cytuj
  • 29 lis 2009

    Skrzyżowanie w stronę Osieczan jest czarne... Od zawsze... czemu jest aż tak dziwnie tam ciemno?... Mówione było, że jest to bardzo niebezpieczne, to prawda, wszystko przez wyjazd ze stacji...

    Na drogach jest ciemno, było zawsze, oczywiście, że dobrze by było gdyby montowano nowe oświetlenie, bez wątpienia podniosłoby to w sposób znaczny bezpieczeństwo. Ale niestety piesi przez bardzo proste czynności też w znaczny sposób podnieśliby bezpieczeństwo. Wystarczy głupią opaskę odblaskową owinąć wokół spodni czy ręki, piesi nie zdają sobie sprawy, że kierowca tak naprawdę dostrzega ich bardzo późno, szczególnie jak są na ciemno ubrani. Pieszego w światłach mijania widać w odległości ok 40-50 metrów, a gdy ma opaskę nawet z 300 metrów. Ile pieszych ma jakieś elementy odblaskowe jak prowadzicie? wg mnie to 0%. niestety...

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    czy ktoś wie co w końcu z tym rondem na Osieczany? Rondo chyba rozwiązałoby sprawę (mam nadzieję, że także oświetlenia).

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    Nie wszystko na raz bo się mieszkańcom w głowach poprzewraca i zapomną do wyborów.
    Na razie chodniczek,kawałek nakładki asfaltowej,powoli został jeszcze prawie rok.

    Cytuj
  • adzygmunt 1 gru 2009

    Napisałbym Pesymisto, że propagujesz demokrację tuczonej świni! :(

    Cytuj
  • 1 gru 2009

    [quote]czy ktoś wie co w końcu z tym rondem na Osieczany? Rondo chyba rozwiązałoby sprawę (mam nadzieję, że także oświetlenia).[/quote]

    Jechałem dzisiaj wieczorem do Osieczan... powiem tak: TRAGEDIA !
    Sajgon zaczyna się od skrzyżowania Słowackiego z drogą do Osieczan a potem - takie wertepy, że jedzie się samochodem niczym wozem drabiniastym, oświetlenia faktycznie brak a poboczem (którego tak naprawdę NIE MA) wędrują nieoznakowani piesi !

    Czy w tym naszym grajdole w ogóle ktoś panuje nad stanem dróg ?!
    Co będzie po zimie ? Strach pomyśleć :(

    Cytuj
  • adzygmunt 1 gru 2009

    Odpowiedź jest niezwykle prosta. Nad stanem tej drogi czuwa nauczyciel "zpt" - Monte Grabi! :(
    Abiturient akademii Słodowego ;(

    Cytuj
  • 11 gru 2009

    Co do poruszanych tematów IDĄ WYBORY!!!!! może się coś ruszy, a co do działalności radnego - wypłaty za funkcję pewnie pobiera, więc o co wam chodzi!

    Cytuj
  • 11 gru 2009

    kolejny "znawco" tematu weź pod uwagę, że radny (myślę,że chodzi o tego z Osieczan) jest radnym gminy, a tu chodzi o drogę powiatową do której gmina raczej nie może się wtrącać i dokładać! A ponadto to chyba żal dietki, pewnie jakby tobie płacili to nie miałbyś nic przeciw temu co ??

    Wystartuj w wyborach, popracuj społecznie, zostań radnym i wtedy pochwal się tym co zrobisz.

    LUDZIE ALE TA BEZINTERESOWNA ZAWIŚĆ JEST WKURZAJĄCA111

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    - "adwokacie" uciśnionych do twojej wiadomości radny tak jak sołtys, czy też inna osoba pełniąca funkcję publiczną jest reprezentantem społeczności, która ją na to stanowisko powołała(wybory).
    - radny może a nawet powinien zająć się każdą sprawą choćby była to mission impossible , jeżeli tylko stanowi ona problem dla mieszkańców bo to też są jego obowiązki.
    - złota zasada "jak nie potrafisz to się nie pchaj" i bezinteresowna zawiść nie
    ma tu nic do rzeczy, bo sprawa dotyczy nie osoby a realnego problemu.

    Cytuj
  • adzygmunt 13 gru 2009

    I to jest sedno sprawy, że ludzie w Osieczanach nie wiedzą, czy ktoś interpelował w sprawie oświetlenia drogi i jej naprawy, Z jednej strony poszarpana krawędź drogi z drugiej wysoki krawężnik jak mur chiński plus ciemność. Horror!
    Droga jest już za główna częścią Osieczan i mieszkańcy maja problem z głowy, gorzej z tymi co mają domy dalej, lub z tymi którzy jada tam okazyjnie i nie znają dziur!
    Radni Podmokły, Dąbrowski, Moryc /powiat/ powinni wesprzeć solidarnie radnego Wójtowicza.
    A przystanek przy InterZoo rozpacz!!!

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    tak się składa, że wiem kto i o co interpelował jeśli chodzi o problemy Osieczan, znam też tych wymienionych radnych. Nie uwazam jednak w przeciwieństwie do niektórych, że zjadłem wszystkie rozumy i znam się na wszystkim najlepiej.

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    precedensem jest że komendant straży miejskiej jest rodem z Osieczan i pewnie jemu to wszystko nie przeszkadza pozdrowienia dla pana BURKATA

    Cytuj
  • adzygmunt 14 gru 2009

    Wieśniak dobrze, że znasz tych panów, może i ja ich znam? Nic z tego jednak nie wynika.
    Dygresja o rozumach, to wycieczka w którą stronę? Czy w ogóle ma tu miejsce?
    Pisząc post*a chciałem i nadal chcę wiedzieć, czy
    * radni, znajomi lub nie, pracują nad tym problemem,
    * czy w ogóle rady samorządowe powiatu i gminy wiedzą o nim.
    Po co tu szukać drugiego dna?

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    może niedługo zajmie się tym radny polanoski

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    z tego co wiem to w żadnej radzie nie ma polanoskiego, czy będzie chyba nie, bo swoje lata już ma!

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    Dobra wniosek jest taki: jest problem dotyczący bezpieczeństwa z którym nikt nie jest w stanie od lat sobie poradzić z tych czy innych przyczyn. Więc co? dopiero jak zdarzy się tragedia to znajdzie się rozwiązanie?, a odcinek naprawdę masakra, zwłaszcza we mgle. Tak już przecież było na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i K.Wielkiego na dolnym przedmieściu. Po fakcie dało się krzyżówkę przebudować!!!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 14 gru 2009

    Raczej nie wspominaj tamtego wypadku. Po co wywoływać wilka z lasu. Ile to młodych ludzi zginęło? czternastu?
    Takim miejscem, które potencjalnie niesie podobne zagrożenie jest skrzyżowanie z mostu osieczańskiego na Słowackiego. Ciemno, jak dochodzi mgła, to w ostatniej chwili skręca się jadąc od strony miasta Nic nie widać.Tam jest potrzebne skrzyżowanie ze światłami albo rondo. I wszystko porządne oświetlenie.

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    a tymczasowo można postawić po prostu najzwyklejsze słupki wygraniczające skrzyżowanie.... eeeehhh nic nie myślą... szkoda...

    Cytuj
  • 15 gru 2009

    Rondo podobno jest w planach, a kiedy realizacja?????????????, ale odcinek z Osieczan do ul. słowackiego łącznie z krzyżówką naprawdę prosi się o przebudowę.
    Na razie istnieje mało uczęszczana alternatywna droga koło Bysinki ,ale to tylko jeśli chodzi o dojazd do Myślenic.

    Cytuj
  • 16 gru 2009

    może nad całą gminą rozłozyliby cos a la parasol /bo mni to wkurza jak muszę swój trzymac w rece no i oczywiście jakies osłony przeciwwiatrowe/wiatr jeszcze bardziej mnie wkurza

    Cytuj
  • adzygmunt 16 gru 2009

    746 :D po co Ci to, taki żart, czy brak wyczucia spraw społecznych?

    Cytuj
  • 16 gru 2009

    sprawy społeczne najlepiej robić czyimis rękami /a jeżeli cos nie wyjdzie to pluc na niego dopuki ma się slinę w gebie

    Cytuj

Odpowiedz