Forum » Okolice

Brak oświtlenia na odcinku drogi powiatowej w Osieczanach.

  • - - 30 wrz 2009

    Brak oświtlenia na odcinku drogi powiatowej w Osieczanach. To skandal aby na tak ruchliwej drodze nie było lamp. Już tyle lat jest oswietlenie w mniejszych wioskach i na drogach bocznych a w naszej miejscowosci ciemnośc. To skandal aby dzieci wracały jesienią w takich warunkach po drodze ze szkoły lub kościoła. Co na to sołtys?

    Cytuj
  • 30 wrz 2009

    sołtys jak to sołtys jak go nie pogoni to tyłka nie ruszy:)

    Cytuj
  • adzygmunt 30 wrz 2009

    A jakie zdanie ma radny Wujol?

    Cytuj
  • - - 30 wrz 2009

    Podobno nie tak dawno zrobiono oswietlenie w Porębie od konca drogi głównej az po ostatnie domy pod lasem. Ten odcinek drogi w Osieczanach to wstyd dla miejscowości! Temat zarosniętego chodnika już został omówiony ale jest to dowód jak się dba tak się ma!

    Cytuj
  • 30 wrz 2009

    Jacy radni takie oświetlenie i inne inwestycje.Do kościoła oświetlenie ale to chyba nie dzięki radnemu tylko interwencji sił wyższych.

    Cytuj
  • 30 wrz 2009

    Zgadzam się, że brak oświtlenia w Osieczanach to skandal i przeraża mnie to z punktu widzenia bezpieczeństwa, tym bardziej, że to droga ruchliwa.
    Poza tym jest jeszcze jeden problem, mianowicie: fatalny stan nawierzchni w Osieczanach (w kierunku Buliny), droga była remontowana niedawno, a znów wypadły ogromne dziury i człowieka szlag trafia jak kilka razy dziennie musi tamtędy przejechać, ale nikogo to nie interesuje. Może wspólnymi siłami udałoby się jakoś na to wpłynąć?

    Cytuj
  • 30 wrz 2009

    A kto odbierał drogę po remoncie,może jemu taczki i smołę niech naprawia.

    Cytuj
  • - - 1 paź 2009

    Droga ruchliwa- droga powiatowa- zyjemy w 21 wieku a ten odcinek to 19 wiek

    Cytuj
  • adzygmunt 1 paź 2009

    Monte Grabi nie widzi "muru chińskiego", który odgradza ulice od chodnika. Norma jest inna wysokości krawężnika od asfaltu. Wymyślono ja dlatego by ociekający od zderzenia nie katapultował się na księżyc.
    Monte Grabi ma sobie za nic także stan zatoczki przy InterZoo. Chce na złość zrobić panu S, który "uciekł" z podatkami do Dobczyc?
    Oj Don Wujol nie powinien liczyć na powtórny wybór. Zna się na sporcie i edukacji, to trzeba przyznać, i niech mu to wystarczy!!!
    Przyznaje moim poprzednikom rację! Osieczany staja sie zapyziałą dziurą.
    Zobaczcie jak jest w Porębie! Tam radny ze skóry wyskakuje by mieć zaklepany wybór!!! :)

    Cytuj
  • 27 paź 2009

    przeciesz osieczany maja juz swojego radnego wiec niech cos robi i bierze prezyklad z PORĘBY!!!! dupki

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    dawno juz proponowałem znajomym z Osieczan żeby po prostu w ramach protestu przynajmniej co jakiś czas blokowali tę drogę! Może szanowną władzę by to ruszyło ! O oświetlenie drogi i DOKOŃCZENIE CHODNIKA w stronę Myślenic upominają się tam już chyba ze dwadzieścia lat. No ale jeszcze było na tych drogach za mało zabitych (chyba tylko trzech pieszych). Ja nie rozumiem dlaczego obecnie przy słynnej modernizacji drogi do Wiśniowej nie ujęto tego problemu do realizacji. Sołtys w tej sprawie chyba niewiele może, Monte Grabi pewnie olewa wszystkie pisma jego i Rady Sołeckiej . Być może o lokalizacji poszczególnych inwestycji faktycznie decyduje siła przebicia poszczególnych radnych a nie zdrowy rozsądek. Jeśli chodzi o oświetlenie przy kościele to czego się dziwić, wszak żyjemy w państwie prawie wyznaniowym i żądania czarnej przewodniej siły narodu muszą byc zaspokojone w pierwszej kolejności!

    Cytuj
  • adzygmunt 19 lis 2009

    A czy Don Wujol coś ma w sprawie do powiedzenia?
    Może jednak monituje, tylko Osieczany czyt. wyborcy nic nie wiedzą?

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    a co ci ten nieszczęsny Don Wujo odpowie i w której sprawie? Jeśli chodzi o chodniki i oświetlenie drogi głównej to nie załatwili poprzednicy pewnie i on nie załatwi. Jeśli chodzi o oświetlenie przy kościele to wiadomo jak było, jaśnnie wielmożny pleban pewnie był gdzie trzeba i swoim autorytetem załatwił, przecież pewnym osobistościom się NIE odmawia ( bo wiadomo....) choćby na wsi były pilniejsze potrzeby.
    A temat wyborów na wsi to już inna sprawa. zobaczysz "wysyp" całej gamy "społeczników" którzy przed wyborami będą chcieli naprawić świat, ale przez cztery lata to nawet dupy nie ruszyli na jakieś zebranie wiejskie, lub spotkanie z burmistrzem , radnym itp. BO SZKODA CZASU NA GŁUPOTY!!

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    Poruszyliście temat i od razu zabrali się do roboty.Przejeżdżając przez Osieczany widziałem jakąś ekipę która pracowała przy oświetleniu koło kościoła.

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    no tak słupy przy kościele obwieszone lampami PO DWIE NA SŁUPIE!!!!! dobrze że sobie pleban nie zarzyczył więcej! A potem na zebraniu wiejskim ludzie dowiedzą się, ze limit lamp na Osieczany już sie wyczerpał. Jeszcze jedna uwaga, to chyba jest droga powiatowa, więc może w ramach słynnego remontu coś się jednak ruszy. A tak nawiasem mówiąc to do tego dziwnego (wybiórczego) remontu to kawałek drogi przez Osieczany był chyba najlepszy.
    Aha, jeśli chodzi o zarośnięte chodniki to chyba ich czyszczenie jest też obowiązkiem GOSPODARZA CZYLI POWIATU. (no ale może się mylę i powinna to zrobić np. Rada Sołecka albo Parafialna albo przysłowiowy Kowalski z Sołtysem)

    Cytuj
  • 20 lis 2009

    Już wiem czemu montowali dodatkowe lampy! Jaśnie wielmożny biskup przyjeżdża !!!!
    i tak dobrze, że wstążkami nie udekorowali drogi przez Osieczany !!

    Cytuj
  • adzygmunt 21 lis 2009

    A potworne dziury na drodze zostały zasmarowane mazią asfaltową, a brud na obu przystankach wysprzątano czy zasłonięto zieleniną?
    A dziury na przystanku Interzoo zasypano chociaż tłuczniem?
    Onego czasu jak były wizyty dygnitarzy PRLu korzyść była wymierna w wyglądzie miejscowości. Potrafiono nawet trawę malować na zielono. A tu taka mizeria!
    A fe Osieczany!!! :D

    Cytuj
  • - - 21 lis 2009

    Doszły mnie słuchy od dobrze poinformowanej osoby ze na bocznych ulicach w Trzemeśni i Porębie mają robic oswietlenie. Jak się chce to mozna!

    Osieczny to wies zapomniana przez .......

    Cytuj
  • Krystian 21 lis 2009

    Mogliby zrobić światła na skrzyżowaniu na osieczany (ul.słowackiego) Czasami jazda tam to istna męka.

    Cytuj
  • 21 lis 2009

    a może rondo??

    Cytuj
  • 21 lis 2009

    Szanowny Adzygmuncie, no przecież biskup nie będzie szedł pieszo żeby zobaczyć jakieś dziury albo przystanek. Na pewno pojedzie na jakimś skromnym osiołku.
    A tak na poważnie to chodnik i oświetlenie powinno tam być od skrzyżowania na Myślenice aż do Poręby i jest to psi obowiązek powiatu BEZ udziału gminy, bo gmina według mnie NIE powinna sponsorować powiatu! (albo przejąć wszystkie drogi wraz z dotacjami na ich utrzymanie)

    Cytuj
  • adzygmunt 21 lis 2009

    Biskup na pewno nie!
    Ale jego świta i ochroniarze?
    Od dawna "molestuję" o reorganizację skrzyżowania Osieczany most Słowackiego.
    Lecz dopiero teraz uświadomiłem sobie, że jest tam ciemno jak u ...murzyna w kieszeni!
    Gdyby nie światła oddalonych zakładów lub księżyca, to "zaoczyć" skrzyżowanie byłoby trudno!
    A we mgle to już nie tylko obcy jadą na Borzętę i tamże na skrzyżowaniu "dólnej wsi" pukają ze złością w kierownicę!!!
    PS napisałem z rozpędu "dulnej" Potem pomyślałem, że odmienia się na "dolnej", zmieniłem na "dulną wieś" i głupio wygląda jak kierowcy tam zawracający!

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    adz ty nie molestuj a weż się do roboty bo na razie to tylko głupio gadasz, i zachowujesz się jakbyś był najmądrzejszy

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lis 2009

    Proponuję: Ci pipku weźmy się do społu do roboty. Przywieź taczkę tłucznia. Ja podrzucę Ci Monte Grabi, albo PKS/BUS.
    A jak myślisz Pipku, po czym głupi głupiego poznaje?

    Cytuj
  • 23 lis 2009

    Widzę, że kiedy zaczyna brakować argumentów to ADZ wyjeżdża z głupkami. Ładnie to tak? Po drugie nie wiem czemu Pipek do spółki z ADZ ma remontować jakieś dziury, to zakichany obowiązek powiatu (BO TO JEST DROGA POWIATu)

    Cytuj

Odpowiedz