Forum » Okolice SKANDAL W JASIENICY

 • 17.03.2015 - 8:19
  W Jasienicy kolejny raz złamano Art. 25. 3 Konstytucji mówiący iż: "Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego".
  Od czasu "panowania" administratora i obecnej radnej taki rozdział nie istnieje! Powiedzenie "ręka rękę myje" myje ma tu jak najlepsze zastosowanie! Administrator wtrąca się we władzę publiczną, radna w sprawy kościele. Wszystko robią pod własne "widzi mi się", narzucając swoje zdanie innym, a ten kto ma inne zdanie jest szykanowany. Ludzie, którzy są aktywni, starają się coś dla tej miejscowości zrobić, są niszczeni, bo nie działają pod dyktando tego duetu!
  Patologia goni patologię, a teatr hipokryzji trwa nadal. Najpierw była "sugestia" na Mszy Św. w dniu wyborów na kogo trzeba głosować (podając hasło wyborcze konkretnej osoby), teraz kościół stał się miejscem lokalizacji wyborów! W normalnej miejscowości taka sytuacja nie miała by racji bytu, ale w Jasienicy teraz jest wszystko możliwe.
  http://www.jasienica-solectwo.pl/oswiadczenie-dot-lokalizacji-wyborow-soleckich-w-jasienicy/
  I jeszcze jedno, w nadchodzących wyborach na Dyrektora Szkoły startuje katechetka, totalnie podległa administratorowi. Agitacja też już trwa. No to będziemy mieć trio, któremu jak się ktoś przeciwstawi, to może już szukać innego miejsca zamieszkania...
  Szkoda...
  A dlaczego używam słowa "administrator" a nie "proboszcz"? Bo Jasienica ma tylko administratora! Ciekawe dlaczego po tylu latach nadal nie jest proboszczem?
  http://www.diecezja.pl/parafie/lista-parafii/37-sulkowice/parafia-sw-anny.html
  86 36 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 8:33
  Jaki naród taka władza, nie trzeba było wybierać popieranej przez administratora.Tak wybraliście tak macie, nie płaczcie nad rozlanym mlekiem.
  64 32 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 9:32
  Po 1. wiele osób głosowało na nią "bo ksiądz kazał",
  po 2. od pewnego czasu większość mieszkańców (niezależnie od wieku i wykształcenia) wyłączyła logiczne myślenie, albo myślenie w ogóle, bądź też są tak zastraszeni,
  po 3. główny opozycyjny kandydat też miał dużo głosów.
  65 26 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 12:04
  Szkoda że administrator nie kandyduje na sołtysa, dyrektora szkoły, przy okazji może zrobili by go proboszczem kto wie !?!

  A w Jasienicy ......cóż, większość ludzi nie myśli a przy tym nie ma swojego zdania..... Takie trochę ,,Ranczo".
  66 21 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 12:09
  Ciekawe czy ludzie w Jasienicy wiedzą o wyczynach tego księdza w poprzednich parafiach?
  A bywało różnie...
  63 28 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 17:06
  taka patologia nie tylko w jasienicy,w sulkoicach terror sieje bur istrz i jego zastepczyni,zreszta swojego czasu i probosz machlojke zrobil

  mieszkancy Jasienicy,taczki i proboszcza do Bysinki,nie on ten kosiol budowal i nie ze swoich pieniedzy,tym bardziej ze proboszcza sie nie wybiera,a jest od przydzielony odgornie
  41 26 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 18:12
  ale o ksiedzu proboszczu z Jasienicy to mowia nawet mieszkancy Mogilan,

  ksiadz jest od mszy i sakramentow a nie od zbierania kasy,masz szczescie niudacznik ze znalazl takie miejsce gdzie nie kapie mu na glowe i doistanie od mieszkancow cos zjesc
  40 19 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 18:21
  Tutaj brakuje jeszcze kilka osób które są w ekipie rządzącej. Sołtys nie należy do osób które nie umiją pogodzić się z przegraną, to osoba która moim zdaniem walczy o rozdział kościoła od administracji samorządowej. Kościół powinien służyć tworzeniu wspólnoty a nie mieszać się w sprawy "władzy"
  50 8 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 18:24
  ha ha ha wszedzie gadają tylko o księdzu i o radnej... niedługo na taczkach ich wywiozą... ...
  39 14 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 18:47
  " Z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska" (Jan 2.16).
  48 8 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 18:50
  hanshans85 napisał/a:
  " Z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska" (Jan 2.16).
  ksiądz chyba nie zapoznał sie jeszcze z Pismem Świętym
  39 19 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 18:57
  TakaSobieJa napisał/a:
  Soltys może i potrafi sie pogodzic ze swoja przegrana ale nie potrafi sie tym pogodzić Jego tesciowa, ktora co rusz to przezywa i ciagla ma "ale" do ks. Marka, nawet w trakcie kolędy nie odpuscila....OT CO!
  Byłaś tam?
  26 8 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:19
  Dajcie spokój... cała ta sytuacja jest wg mnie robieniem z igły wideł... po co to wszystko naglaśniać?? i własnie po takim czyms ludzie beda sie śmiać: ośmieszacie i Jasienice, i Jasieniczan, i ksiedza, i soltysa... naprawde wstyd! to jest sprawa naszej wsi a nie calego świata!! wystarczy ze facebook trąbi o tej durnej sprawie... Pozdrawiam
  25 18 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:27
  Burdas napisał/a:
  Posłuchajcie.. O co wam tak naprawdę chodzi? Przeszkadza to wam? Czy przeszkadza to waszej rodzinie? Czy przeszkadza wam ksiądz który przez te 2 lata zrobił dla naszego kościoła wiele? O co wam wy debile że się tak zwrócę, do *****a chodzi? Czy wam sprawia to jakiś problem? Starcza wam idioci na żarcie dla rodzin? Myślę że starcza, Ks.Marek jest na tyle posłuszny że pomoże każdemu mieszkańcowi Jasienicy i wybaczy... Ludzie czy wy znacie takie słowo jak "ZGODA" ? Widocznie nie.. Typowa pOLITYKA w Jasienicy, pan Bylica obiecuje obiecuje i gówno z tego wychodzi :)... Był spokój, to oczywiście świnie wtykną swoje zasrane ręce i muszą już dogryzać. Dam wam rade :D Nadawilibyście się najlepiej tam do tego koryta politycznego co jesteśmy nonstop okradani :) .. Hmmm mam pomysł, a może zróbmy dwie JASIENICE, zaproponujemy Bysinie aby nazwali się "JASIENICĄ" i DEBILE pójdą do nich a konkretni i normalni ludzie zostaną tu... Jeszcze raz wam do tych pustych pierdolonych łbów przegadam.. CO WY ***** CHECIE OD TEGO KSIĘDZA?!!!!... Najbardziej śmieszy mnie to że ludzie gadają że pije jak nienormalny ... Boże, naprawdę? A to człowiek czy robot? Następna sprawa... Hemm wydaje mi się że także maczają tu ręce natanki :D Bo przecież oni jak się dowiedzą to odrazu powiedzą jakieś "głupie" zdanie :) Także mówię wam :) Nie wygracie z tym.. Nigdy :D Ks.Marek był i będzie w tej parafii a my czyli większość mieszkańców Jasienicy zrobimy to tak abyście zamknęli swoje zasrane mordy ;) Pozdrawiam wszystkich którzy są za Księdzem Markiem a ci co nie to niech się pocałują w dupe ! Szmaty
  CZŁOWIEKU ILE JADU, ILE ZŁOŚCI CHAMSTWA, .... skoro takim językiem bronisz swoich kumpli, księdza i radną...i Jaśienice , to niedługo ale Ciebie wywiozą na taczkach z pozostałymi!!! żal......................
  53 20 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:27
  osap napisał/a:
  Po 1. wiele osób głosowało na nią "bo ksiądz kazał",
  po 2. od pewnego czasu większość mieszkańców (niezależnie od wieku i wykształcenia) wyłączyła logiczne myślenie, albo myślenie w ogóle, bądź też są tak zastraszeni,
  po 3. główny opozycyjny kandydat też miał dużo głosów.
  hahahah ksiądz kazał..żenada... to może w remizie wybory? chyba nie bo podłoga się niszczy ...może w szkole ? jak pani dyrektor przykładem świeci żeby do sulkowic do koscioła jezdzi :D pozdro 600 .
  27 20 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:30
  Do Burdas: czy nie rozumiesz, ze tu nie chodzi o księdza, ale o zwykły rozdział kościoła i polityki? Chyba nie. I kultura wypowiedzi też jest Ci słabo znana skoro ludzi o innym zdaniu tak wyzywasz..
  33 14 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:31
  Z twoją ortografią to lepiej że byś mi nie odpowiadał ;)
  4 21 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:37
  źle Wam jest ? jak ksiądz teraz po kolędzie rozmawia, a nie czyta kto ,ile zapłacił czy też, że jego rubryka jest pusta..hm, też myśl ..dlaczego Pan Sołtys nie startował w wyborach w Trzebuni ?
  20 16 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:38
  Widzę, że niektórym na tym forum chodzi o zwykłe wyzywanie się a nie o dyskusję nad problemem. Przecież to nie jest "normalne", że wybory przeprowadza się w salce kościelnej. Nie popieram żadnej ze stron konfliktu - patrzę jednak na niego z boku i widzę, że niektórzy nie mają pojęcia na czym polega rozdział pomiędzy państwem a kościołem...Gdyby nie było wtrącania się jednej strony w kompetencje drugiej, tych dyskusji raczej by nie było, nieprawda?
  27 8 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:41
  brudas....? o co chodzi z tym ze ksiadz probosz im wybaczy,co taki pasozyt moze komus wybaczyc,z czyjego garnuszka je
  nie wiem czy to prawda czy nie,ale slyszalem ze ten probosz ustalil odgornie stawki na ofiare czy cos w tym rodzaju....,prawda to czy nie?
  17 12 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:50
  albert7575 napisał/a:
  brudas....? o co chodzi z tym ze ksiadz probosz im wybaczy,co taki pasozyt moze komus wybaczyc,z czyjego garnuszka je
  nie wiem czy to prawda czy nie,ale slyszalem ze ten probosz ustalil odgornie stawki na ofiare czy cos w tym rodzaju....,prawda to czy nie?
  słyszałeś ? chyba ? czy cos w tym stylu ? więc nie wiesz a piszesz. ..ŻENADA !
  5 15 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:54
  Lud boży słuchać powinien swoich pasterzy, nawet jak to są pasterze nie najlepsi,wszak każdy z nich powołany jest przez samego Pana Jezusa. Prawdą jest jednak ,że dobry pasterz troszczy się o życie wieczne owiec a nie takie dyrdymały doczesne jak to , gdzie będą wybory , kto je wygra i o to by wykorzystywać luki prawne i powołać katechetkę na dyrektora. Zaznaczyć należy ,że katecheta nawet nie może być wychowawcą klasy a dyrektorem może. Znany jest w powiecie fakt , że dyrektorem jednej ze szkół była katechetka i źle skończyła. A zgorszeniem było ,iż katechetkę tę zdradził własny konkubent.
  23 4 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 19:57
  też sadzę że "skandal w Jasienicy" to przesadzony tytuł.. a nazywając księdza "pasożytem" to jest grubo pod marginesem ponieważ On nie prosi o jedzienie, ludzi sami dają jajka, mleko, sery...a ksiądź nie prosi o wypranie bielizny koscielnej przed każdym weselem czy też w kolejności panien we wsi. Jest od tego pralka czy też pralnia.
  22 11 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:00
  Pragnę podziękować sołtysowi za ośmieszanie naszej wioski jest to Osoba na która glosowałem, czuję się współwinny za ten niby " skandal". Przepraszam was Drodzy Mieszkańcy Jasienicy!!!
  34 16 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:05
  Piszę do mieszkańców Jasienicy: Pamiętacie jak było na Mszy Świętej, jak Ks marek zapytał czy ma szukać kogoś na swoje miejsce, czy uważamy że źle prowadzi parafię? i wtedy wszyscy ludzie w kościele powiedzieli "NIE"... dlaczego wtedy ten który myśli inaczej nie wstał i nie powiedział "TAK"??
  31 13 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:10
  zamek napisał/a:
  Pragnę podziękować sołtysowi za ośmieszanie naszej wioski jest to Osoba na która glosowałem, czuję się współwinny za ten niby " skandal". Przepraszam was Drodzy Mieszkańcy Jasienicy!!!
  Pan Robert co jak co to jak sie wypowiada to się podpisuje, nie tak jak tutaj wiekszośc..... wiedz daj spokój!!!
  15 15 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:11
  setupsetup napisał/a:
  Pan Robert co jak co to jak sie wypowiada to się podpisuje, nie tak jak tutaj wiekszośc..... wiedz daj spokój!!!
  pewnie tak jak Ty ---> setupsetup hehehehe.
  12 6 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:11
  pozdro 600 napisał/a:
  słyszałeś ? chyba ? czy cos w tym stylu ? więc nie wiesz a piszesz. ..ŻENADA !
  a widzisz tam znak zapytania???? widzisz???widzisz????,tak slyszalem wiec pytam,rzecz w tym ze opowiedzi od ciebie nie otrzymalem wiec moze byc w tym ziarenko prawdy ,badz to prawda

  zamek,ale o soltysie z Jasienicy nikt nie mowi wszyscy smieja sie z proboszcza z Jasienicy,a takie sprawy powinny byc naglasniane ,nie tylko w jasienicy ksieza robia rozne zle rzeczy probl;em tylko w tym ze jest grupa parafian ktora ich broni,tak bylo miedzy innym w jakiejs parafi w polsce (nie pamietam juz jakiej) gdzie probosz zostal oskarzony o pedofila,przesluchane dziewczynki od 9 do nastu lat (sprawa trwala kilka lat wiec kiedys dziesiecioletnie teraz juz nastoletnie) opowioedzialy jak to je proboszcz bral nad rzeke i co z nimi wyprawial,ale oczywiscie znalazla sie grupa parafian broniacych proboszcz,najpierw ze nieprawda,a pozniej ze no to co,to nic takiego....
  15 9 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:12
  ja sądzę ze to jest sprawka radnej, żeby narobić zamieszania... zresztą tak jak lubi!
  17 8 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:14
  tab1 napisał/a:
  ja sądzę ze to jest sprawka radnej, żeby narobić zamieszania... zresztą tak jak lubi!
  Z tego co mi się wydaje to radna "trzyma" z proboszczem wiec zły trop .
  13 3 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:16
  [cytat=albert7575]a widzisz tam znak zapytania???? widzisz???widzisz????,tak slyszalem wiec pytam,rzecz w tym ze opowiedzi od ciebie nie otrzymalem wiec moze byc w tym ziarenko prawdy ,badz to prawda


  i nie otrzymasz od nikogo odpowiedzi bo to kłamstwo i bzdura. Może pomyliłes z Ks. Andrzejem.
  4 6 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:19
  Wybory w salce katechetycznej, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Głosowanie pod czujnym okiem księdza i jego radnej ... super. A poźniej msza święta pokutna dla tych co głosowali niewłaściwie.

  A tak na serio. Panie burmistrzu brak zgody na takie coś. Proszę poczytać o wyborach. Akt głosowania ma odbywać się w sposób swobodny, bez nacisków, pod kontrolą społeczną. Nie czujemy się swobodnie w takiej sytuacji. Niektórzy są też niewierzący, dlaczego mają głosować w kościele? Od czego jest szkoła i strażnica, budynki które od lat służą lokalnej społeczności.
  27 6 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:19
  Ja nie wiem....czytam i nie wierze.Czy niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nagle robicie tak żeby przyłożyć Księdzu. Wina jest tylko po stronie Radnej. Ona zmąciła i skonfliktowała tą wieś. A jako że przy Księdzu Marku cały czas jest no to i posłuch ma. A ludzie we wszystko uwierzą swemu Pasterzowi. Ksiądz nie jest problem ale chore ambicje tej Pani. Teraz atakujecie Sołtysa a jako jedyny ma odwagę o tym mówić- bo to co się dzieje jest chore.
  26 7 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:20
  Hmm oczywiście że są ustalone stawki..nie tylko u księdza, ale u innych osób odpowiedzialnych za udostępnienie kościoła np. na pogrzeb czy ślub. Ale tak jest akurat w całym kraju..
  5 6 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:25
  Pani Radna...do roboty , bo z tego co wiem to tylko o organizowanie zabaw Pani chodzi. I do tego jeszcze szczytne hasła padają że niby na cele charytatywne. Bzdura. Tyle spraw we wsi odłogiem stoi. Jest Pani tak blisko burmistrza, ale zadowala się Pani jakimiś tam wiecprzewodnictwem w radzie. I co z tego?...Umie Pani tylko mieszać. Zniszczyła Pani szkołe, strażaków, no to wybory trzeba zrobić w kościele...bo tam Pani jest wielkim sponsorem
  27 7 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:27
  alfa napisał/a:
  Ja nie wiem....czytam i nie wierze.Czy niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nagle robicie tak żeby przyłożyć Księdzu. Wina jest tylko po stronie Radnej. Ona zmąciła i skonfliktowała tą wieś. A jako że przy Księdzu Marku cały czas jest no to i posłuch ma. A ludzie we wszystko uwierzą swemu Pasterzowi. Ksiądz nie jest problem ale chore ambicje tej Pani. Teraz atakujecie Sołtysa a jako jedyny ma odwagę o tym mówić- bo to co się dzieje jest chore.
  100% racji!!
  18 7 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:27
  tab1 napisał/a:
  ja sądzę ze to jest sprawka radnej, żeby narobić zamieszania... zresztą tak jak lubi!
  to że ty tak sądzisz to nie znaczy ze jest to prawdą dlaczego przypisujesz ten post Pani Radnej skoro z załaczonych linków wynika iż są to słowa sołtysa ,naszej wsi Jasienica ośmieszył nasz wies na cała gminę Myślenice a teraz najlepiej jest umyć ręce od tego i zrzucić na Radną
  15 18 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:28
  m_markos napisał/a:
  ... Niektórzy są też niewierzący, dlaczego mają głosować w kościele? Od czego jest szkoła i strażnica, budynki które od lat służą lokalnej społeczności.
  Brawo! To bardzo ważne stwierdzenie! Poza tym Ci wierzący też moga nie chcieć głosować pod okiem księdza.a niestety nasuwa się takie skojarzenie...
  17 5 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:28
  albert7575
  Irytuje mnie ta osoba która to napisała bynajmniej nie miała na celu dobra dla jasienicy lecz wykpienie naszej społecznosci w oczach naszej gminy a Pan Sołtys jawnie się do tego przyznaje na facebooku(Sołectwo Jasienica).
  19 7 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:29
  tab1 napisał/a:
  100% racji!!
  Popieram ! Ksiądz Marek nie wie jaka Pani Radna jest na prawdę .
  11 9 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:34
  "Niektórzy są też niewierzący, dlaczego mają głosować w kościele? Od czego jest szkoła i strażnica, budynki które od lat służą lokalnej społeczności."
  ależ nikt nie każe się modlić tym niewierzącym lub szkoła się kojarzy z Pani Dyrektor, która jest przeciw naszemu Kosciołowi
  6 7 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:50
  Jak widać przeciwnicy sołtysa operuja jezykiem- szmaty, debile itp. cuda. Nigdy was nie bedzie stac na dyskusje, na rozwiazywanie problemow. dla was liczy sie tylko chamstwo, nienawisc. Widac ze jestescie przy boku radnej ktora potrafi skupic wokol siebie ludzi pozbawionych wlasnego zdania i myslenia. niech wami mianipuluje dalej.pozdro
  27 16 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:56
  Tutaj są także ludzie którzy są innego zdania niż Radna czy Sołtys. Mnie jak najbardziej odpowiada ksiądz proboszcz!!!!
  19 11 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 20:58
  zamek napisał/a:
  albert7575
  Irytuje mnie ta osoba która to napisała bynajmniej nie miała na celu dobra dla jasienicy lecz wykpienie naszej społecznosci w oczach naszej gminy a Pan Sołtys jawnie się do tego przyznaje na facebooku(Sołectwo Jasienica).
  ale ja nie wiem co sie pisze,ja tylko mowie to co slyszalem pod krakowem,o soltysnie nic nie slyszalem,slyszalem tylko o proboszczu,wiec jesli w moich oczach ktos osmiesza jasienice to proboszcz i jakas katechetka,nie jestem z jasienicy,wiem tylko tyle co slyszalem (juz dawno) i jesli ktos z Jasienicy pisze o tym na forum jestem sklonny w to wierzyc
  13 8 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 21:05
  Witam.
  Chciałbym tutaj zaznaczyć że ksiądz oraz radna dbają tylko o dobro mieszkańców i jest ono dla nich najważniejsze. Natomiast osoby zainteresowane porozumieniem zapraszamy jutro o 15stej na plebanie na rozmowy dotyczące sytuacji w naszej wsi, celem porozumienia oraz zażegnania kryzysowej sytuacji.
  22 25 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 21:07
  Fittt napisał/a:
  Witam.
  Chciałbym tutaj zaznaczyć że ksiądz oraz radna dbają tylko o dobro mieszkańców i jest ono dla nich najważniejsze. Natomiast osoby zainteresowane porozumieniem zapraszamy jutro o 15stej na plebanie na rozmowy dotyczące sytuacji w naszej wsi, celem porozumienia oraz zażegnania kryzysowej sytuacji.
  I niech na 15:00 przyjdą Ci wszyscy którzy obraźliwie nazywali proboszcza !.
  24 12 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 21:07
  pozdro 600 napisał/a:
  ależ nikt nie każe się modlić tym niewierzącym lub szkoła się kojarzy z Pani Dyrektor, która jest przeciw naszemu Kosciołowi
  Wierzący, niewierzący, każdy ma prawo do głosowania bez nacisków. Doceń to prawo bo jest stworzone i dla Twojego dobra.

  W Jasienicy prawo wyborcze jest łamane bowiem głosowanie w salce katechetycznej jest formą nacisku ze strony księdza i radnej, a tego sobie nie życzymy.

  Religia ma być w kościele a elementy państwowości w budynkach samorządowych. To jest zdrowy podział, tak było od dawna i tak dalej powinno być.
  31 11 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 21:11
  [cytat=m_markos]Wierzący, niewierzący, każdy ma prawo do głosowania bez nacisków. Doceń to prawo bo jest stworzone i dla Twojego dobra.


  ale skąd wiesz ze bedą tam jakies naciski ?
  9 9 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 21:11
  Witam,nie mam nic do księdza Marka ,jednak wydaje mi się ze to nie ten sam ksiadz ,który zaczynal u nas posługe kaplańską.Teraz zaczyna dzielic parafię na takich którzy moga mu sie przydać ,którzy coś przyniosa ,daja na kościół ,nawet radę parafialną sam wybrał ,ponieważ te wybory to fikcja .Kto chcial rzucil na siebie odpowiednią ilość glosów a ksiądz reszte dokonal sam.Nie mówię o wszystkich zasiadających w radzie .Uwazam że powinien kierowac się opinią danej osoby ktora bedzie zasiadala w radzie.Nie kierowac się dobrym materialnym tylko dobrym duchowym.Korzyści to nie wszystko ,liczy się tez charakter tej osoby ,oraz jej postepowanie wobec sasiadów,oraz zaprzestanie robic ludziom krzywdy,taka osoba nie powinna zasiadac w radzie,jednak ksiadz na nic nie zwazal sam tak postanowil i wybral.Co się tyczy terażniejszych wyborów uważam ze nie powinny odbywać się w kościele,kościol nie jest do takich celów.Potem znów bedą niesnaski oraz spekulacje odnośnie wybranych osób .W zależności kto bedzie liczyl glosy.Jeszcze raz powtarzam nie mam nic przeciwko księdzu ,tylko chciałabym zeby traktowal jednakowo wszystkich parafianów,nawet o tym traktowaniu dal poznac się chodząc po koledzie,gdzie u jednych ,zmęczony byl po parę minut siedział ,potem okazalo się ze wlasnie u takiej rodziny której nikt z mieszkańców nie lubi za ich postępowanie siedział bardzo długo aby pokazać taka z nimi solidarność.Teraz nie czas na spory ,przekamażanie się kiedy na świecie coraz gorzej ,kiedy kłębią się czarne chmury wojny,teraz jedność potrzebna,której tak bardzo jasienicy brakuje.
  19 10 Cytuj Zgłoś
 • 17.03.2015 - 21:13
  Pan Sołtys ponownie otworzył "Puszkę Pandory" i wieś się obudziła,nie wiem co miał na celu tym niby skandalem zrobić ale na pewno Sobie tym nie pomógł.Ludzie w Jasienicy sami nie wiedzą czego chcą,za długo trwała dyktatura ks.Andrzeja.
  PS. PANIE SOŁTYS MĘŻCZYZNY NIE OCENIA SIĘ PO TYM JAK ZACZYNA ALE PO TYM JAK KOŃCZY WIEC PORAŻKA!!!!
  22 28 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz