Forum » Okolice

Złamanie ciszy wyborczej!

  • 12 kwi 2015

    W dniu dzisiejszym odbyły się wybory na Burmistrza Dobczyc. Nie jestem mieszkańcem tamtej gminy, lecz przez przypadek zaglądnąłem dzisiaj na stronie mysleniceitv.pl i ujrzałem spot wyborczy i poparcie dla Pawła Machnickiego http://www.myslenice-itv.pl/konkretny-program-duze-doswiadczenie-owocna-wspolpraca-pawel-machnicki-kandydat-na-burmistrza-gminy-i-miasta-dobczyce/
    Jest to oburzające, że TELEWIZJA INTERNETOWA łamie prawo- powinny się tym zająć odpowiednie służby.

    17 9 Cytuj
  • 12 kwi 2015

    Przy wyborach w listopadzie osobiście zgłaszałem podobny incydent na policji. Niestety Pan policjant na dyżurce nie miał zielonego pojęcia o kodeksie wyborczym. Sprawa nie ujrzała światła dziennego. Łącznie dokonałem 3 zgłoszeń na policji gdzie 2 sprawy umorzono z powodu nie wykrycia sprawcy, a ta podobna sytuacja do opisanej powyżej niestety nie znam rozwiązania.
    Wszystko zostało zupełnie olane przez policję. Powinny od razu być informacje o łamaniu ciszy wyborczej. A obyło się, bez żadnych incydentów. Ciekawe.

    5 6 Cytuj
  • Andrzej 12 kwi 2015

    Ta cała cisza wyborcza, to jakaś wierutna bzdura. Kto to w ogóle wymyślił?

    6 2 Cytuj
  • 13 kwi 2015
    Endrju napisał/a:

    Ta cała cisza wyborcza, to jakaś wierutna bzdura. Kto to w ogóle wymyślił?

    Dokładnie. Co to zmienia? Ktoś zmieni zdanię na godzinę przed głosowaniem?

    5 2 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Wybory były w Koziarowie a spot był na stronie Telewizji z Myślenic.A gdyby to były wybory w Koziej Wólce odległej od nas o np. 500 km to też nie wolno byłoby nadać w tym dniu wywiadu z kandydatem?
    Zwolennikom przeciwnika puszczają nerwy???

    7 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015
    krowka123 napisał/a:

    Wybory były w Koziarowie a spot był na stronie Telewizji z Myślenic.A gdyby to były wybory w Koziej Wólce odległej od nas o np. 500 km to też nie wolno byłoby nadać w tym dniu wywiadu z kandydatem?
    Zwolennikom przeciwnika puszczają nerwy???

    Jest to telewizja powiatowa, czyli nie tylko Myślenic lecz również DOBCZYC, Pcimia, Lubnia itd. Cisza wyborcza jest ciszą wyborczą. W tym przypadku została złamana. Jeśli Ty złamiesz prawo gdziekolwiek będziesz( jak to napisałeś np 500km od swojego domu) odpowiadasz za swój czyn w taki sam sposób.
    Ponadto nie jestem niczyim zwolennikiem jak i przeciwnikiem tak jak wspomniałem na początku. Nie jestem mieszkańcem gminy Dobczyce, ani Myślenice.

    2 4 Cytuj
  • 13 kwi 2015

    Cisza wyborcza w wyborach uzupełniających obowiązuje chyba w okręgu gdzie te wybory się odbywają?Mogę się mylić więc proszę mnie wyprowadzić z błedu.

    2 1 Cytuj
  • Bartosz Cwynar 13 kwi 2015

    Wystarczy poczytać Kodeks Wyborczy lub zasięgnąć opinii fachowców, choćby z delegatury KBW w Krakowie. Spot został wyemitowany w trakcie kampanii wyborczej i zgodnie z prawem mógł znajdować się na stronie internetowej również w czasie ciszy wyborczej. Nie ma bowiem obowiązku usuwania już wstawionych materiałów, a jedynie nie wolno umieszczać nowych, także Myślenice iTV Telewizja Powiatowa nie złamała ciszy wyborczej, ani w listopadzie ani teraz. Proponuję więc zamknąć dyskusję, a zarazem ten wątek.

    11 Cytuj

Odpowiedz