Forum » Okolice

Nisko latający samolot - TOKARNIA !

  • 23 kwi 2015

    Dzisiaj w godzinach wieczornych (19-20) dwukrotnie zaobserwowałam nisko lecący samolot w okolicach Tokarni. Leciał on na tyle nisko, że momentami zastanawiałam się, czy nie zawiesi się na którejś z linii wysokiego napięcia. Ciekawe jest to, że nie leciał on w linii prostej, a szeroko pojętym `slalomem`. Ktoś? coś? ktoś widział? Wie co to, kto to i w jakim celu? W obu momentach hałas był niesamowity, z czystej ciekawości poszukuję informacji.

    8 4 Cytuj
  • Daniel 24 kwi 2015

    Widziałem ten samolot w Pcimiu , mimo tego że jechałem samochodem, przez chwile byłem w szoku że tak nisko samolot leciał i to z dość dużą prędkością , tyle że to już było po 20 za ciemno żeby dopatrzyć jaki model to był ,

    4 2 Cytuj
  • mirek@ 24 kwi 2015

    nagrajcie go az trudno uwierzyc w to co piszecie

    9 3 Cytuj
  • 24 kwi 2015

    Poważnie nad moim domem taki huk strasznie był, wyszłam na balkon a tu samolot leci tak strasznie nisko aż strach to było w Pcimiu i leciał właśnie na tokarnie i to była ok 19

    7 2 Cytuj
  • 24 kwi 2015
    mirekm napisał/a:

    nagrajcie go az trudno uwierzyc w to co piszecie

    samolot leciał z taką prędkością, że nie zdążyłam nawet odblokować telefonu ;)

    7 3 Cytuj
  • 24 kwi 2015

    był już jeden wątek o nisko latających samolotach http://forum.miasto-info.pl/okolice/4454,samoloty-wojskowe-nad-bienkowka.html < ---- może chodzi Wam o te samoloty :)

    1 2 Cytuj
  • 24 kwi 2015

    Ten wątek był w marcu, a te samoloty byly wczoraj ;) i raczej nie wyglądał na wojskowy.

    5 1 Cytuj
  • 24 kwi 2015

    Widziałem ten samolot i miałem go za plecami...leciał tak nisko,że aż musiałem się schylić ...niesłychane....

    8 14 Cytuj
  • 24 kwi 2015

    ale że pasażerski?

    4 3 Cytuj
  • 24 kwi 2015

    mi się też wydaje że to był pasażerski, na wojskowy raczej nie wyglądał,

    2 5 Cytuj
  • 24 kwi 2015

    Leciał tak nisko ,że mi upierniczył pompon od czapki !

    15 20 Cytuj
  • 25 kwi 2015

    dziękuję za poważne odpowiedzi ;) przynajmniej wiem, że celem niskiego lotu
    samolotu było upierniczenie pomponu od czapki ;)

    20 Cytuj
  • 25 kwi 2015

    o tej porze roku nosi się czapki z daszkiem,a nie z pomponem....!!!!!!!

    10 1 Cytuj
  • 25 kwi 2015

    To nic innego jak CASY - wojskowe transportowe samoloty . Latają nisko w ramach ćwiczeń w terenach górzystych (szczególnie w kotlinach ) które imitują tereny np.w Afganistanie .Do zahaczenia o cokolwiek jeszcze im daleko - choć różnie bywa .

    9 2 Cytuj
  • 27 kwi 2015

    CASY są białe? ;)

    3 1 Cytuj
  • 28 kwi 2015

    W sieci jest dużo zdjęć tych samolotów - polecam sprawdzić .

    4 Cytuj
  • 28 kwi 2015

    może to być również M28B- mają na nim loty szkoleniowe,a cacy zwykle latają po dwie....

    http://www.8bltr.wp.mil.pl/pl/32.html

    3 1 Cytuj
  • 28 kwi 2015

    Casa i Bryza to całkowicie inaczej wyglądające samoloty i bardzo łatwo je rozróżnić, nawet amatorowi lotnictwa. Jeśli dla kogoś są takie same, pilnie do okulisty ;-)

    3 4 Cytuj
  • 29 kwi 2015

    może leciał do Ciebie po kapuśniaczek...

    1 7 Cytuj
  • Andrzej 30 kwi 2015

    Dzisiaj widziałem jadąc do Krakowa rano jak w Gaju nisko leciały 2 większe samoloty (pewnie te same) i jeden mniejszy, wojskowe, szare. Niestety, ciężko było się im przyglądnąć jadąc kilkadziesiąt km/h i siedząc za kółkiem.

    3 Cytuj
  • 30 kwi 2015

    chyba jechalismy o tej samej porze bo też je widziałem,konkretnie to byłem w Gaju a one były nad krakowem ,dwie casy i jedna bryza,pryza pierwsza za nia dwie casy,casy dość czesto lataja nad gajem,lecą na poludniowy-wschód....

    seal,ale nikt nie wie co to za samoloty leciały nad tokarnią wiec co tu odróżniać?

    5 Cytuj
  • 16 cze 2015

    W ostatnim czasie wieczorami można je znów zaobserwować dość często w okolicach Tokarni. Latają zwykle po zmroku, ciężko zobaczyć cokolwiek prócz zielonych świateł - około dwóch razy w tygodniu można je zauważyć.

    3 Cytuj
  • 1 lip 2015

    Od ok. 3 dni w rejonie lataja wojskowe smiglowce. Wie ktos co one tu robia? Loty cwiczebne czy jak?

    2 Cytuj
  • Andrzej 1 lip 2015

    Nie pozwalają mi spać w nocy.

    1 3 Cytuj
  • 3 kwi 2016

    Lepiej wytnijcie brzozy nim znow sie zacznie.....

    13 10 Cytuj

Odpowiedz