Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • 3 lip 2016

    Widać byznesmeni którzy gumofilce zamienili na lakierki,stare jelcze na Scanie a siekiery na tartaki chcą teraz decydować "kto będzie reprezentował Boga" w Krzczonowie.Widać kasa przewróciła w głowach a najgorsze w tym że" przewrót" się udał czyli jednak piniądze to wszystko.Na Kurię w tym sporze raczej bym nie liczyła tam ważne jest mieć a nie być .

    135 55 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Ja jestem krawcem, nie teologiem, ale lubię waszego proboszcza, fajny chłop, dzisiaj pokazał klasę. W zestawieniu z innymi to jest mistrz. Jeżeli chcesz jjjj2 to ci uszyję ze skóry kamizelkę, tylko podaj mi swój rozmiar. Obierzesz w Pcimiu.

    125 52 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Zapomniałem jjjj2 , że nie myślę o kamizelce bezpieczeństwa, ani ratunkowej, ale zwyczajnej kowbojskiej

    122 51 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Zwyciężyły pieniądze i fałsz. To co zrobili to się im wróci i zobaczą. Ręka Boska ich dosięgnie Judasze.
    Ks. J dziękujemy z całego serca jest wspaniałym człowiekiem i kapłanem.
    Za dobro, modlitwę i okazane serce dziękujemy.
    Jest kapłanem wszystkich i dla wszystkich miał czas, nie liczyły się układy.

    135 53 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Wiem że nie chodzi tu o porównywanie byłego proboszcza z aktualnym: ALE jakoś nie przeszkadzało wam, że poprzedni proboszcz na kazaniu nazywał ludzi ,,baranami” bo w niedziele chodzą do sklepu i pukają strasznie żeby został otwarty więc biedni właściciele ,,muszą” otwierać w niedzielę i grzeszyć, to że wypominał że dzieciom cukierki kupił i nazywał je ,,chołotą” która cukierków nie widziała i się po nie pcha, to że przez 30 lat po kolędzie chodził i nie znał imion parafian (no chyba że tych bogatych), to że wciąż o kasę wołał i wypominał, że widzi że parafianie bogaci są a na tace nie dają, to że jak jeszcze w szkole uczył to go wiecznie nie było bo miał ,,interesy do załatwienia”, to że inne zasady obowiązywały tych co dobrze zapłacili od tych co nie dali, to że 150 zł w kasie na odchodne dostawił, że maszynę do gotowania na odchodne za 5 tys. sobie zażyczył …wtedy nie biegaliście do kurii …Absolutnie nie można odmówić poprzedniemu proboszczowi, że był świetnym ,,biznesmenem” , że piękny kościół i wokół kościoła zrobił (ze składek w sumie no ale niech będzie że ,,On”)Nie odmawiam poprzedniemu proboszczowi zasług ale on również miał wady i to nie małe jak każdy człowiek. Uważam również że już dawno życie duchowe w naszej parafii zeszło na dalszy plan bo liczyły się tylko piękne otoczenie idt… Czy poprzedni ksiądz choć raz pomógł komuś biednemu bezinteresownie jak ten wiele razy uczynił???? Czy choć raz nie wypomniał że cukierki dzieciom kupił??? Czy odpowiednio zadbał o stronę duchową????
    Czy ten ksiądz coś wam zrobił, że wypędziliście go jak zbrodniarza????? Jak się go chcieliście pozbyć to trzeba było to z kulturą zrobić a nie takie piekło rozpętywać i niszczyć człowieka- WSTYD WSTYD WSTYD….I to ci co ponoć nic sobie do zarzucenia nie mają. Mam nadzieję że się choć teraz opamiętacie jak zobaczyliście co żeście narobili ….Przepraszam, że włączam się w dyskusję ale nie sposób nic nie powiedzieć jak na podstawie plotek się tak zaszczuwa człowieka…
    Co do pozostania księdza J. u nas – myślę że już nie chce ( nie dziwię się)- Piękną nam ,,niektórzy ” parafianie ,,reklamę” zrobili w powiecie i pewnie nie tylko…

    I ostatnia rzecz tak sobie myślę aby Ci którzy do kurii chodzili, żeby zamieścili tu oficjalne pisma które w imieniu całej parafii tam zanosili tzn jakie potwierdzone zarzuty na tego księdza mieli (to być może ktoś zdanie zmieni), również odpowiedzi które otrzymywali z kurii – może cała parafia mogła by je w końcu zobaczyć ???? Bo jak do tej pory to kilka osób o reszcie parafii decydowało więc chcemy wiedzieć co tak ,,strasznego” zrobił ten ksiądz że jak wy to twierdzicie został ,,usunięty” – choć przecież ewidentnie sam zrezygnował…

    139 53 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Dobry wieczór wszystkim! Coś mało dziś przeciwników ks J , pewno świętują "zwycięstwo" !? albo raczej swoja porażkę !!! Chociaż nie może piszą już pismo na kolejnego ks - zapomniałem pismo już maja tylko dane ks zmienią !!!!! A że znajomości w kurii już są to będzie im prościej i szybciej się dostać :) !!!!! Dane nowego już pewno znają ! :)

    127 49 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Dużo zdrowia życzę księdzu J bo trochę parafianie go odebrali . Ks wychodzi z tego zwycięsko z podniesiona głową a my powinniśmy się wstydzić zachowania niektórych parafian !!! Wydaje mi się że już ich sumienie gryzie , bo jakoś dziwnie ucichli !!!!!

    127 52 Cytuj
  • 3 lip 2016

    I ostatnia rzecz tak sobie myślę aby Ci którzy do kurii chodzili, żeby zamieścili tu oficjalne pisma które w imieniu całej parafii tam zanosili tzn jakie potwierdzone zarzuty na tego księdza mieli (to być może ktoś zdanie zmieni), również odpowiedzi które otrzymywali z kurii – może cała parafia mogła by je w końcu zobaczyć ???? Bo jak do tej pory to kilka osób o reszcie parafii decydowało więc chcemy wiedzieć co tak ,,strasznego” zrobił ten ksiądz że jak wy to twierdzicie został ,,usunięty” – choć przecież ewidentnie sam zrezygnował…[/cytat]

    Jestem za publikacją tych pism i podpisów złożonych przez "parafian" najlepiej na stronie parafialnej. Myślę, że mamy prawo poznać Tych, którzy za nas zdecydowali o odejściu Księdza. Ze swojej strony życzę Księdzu J. dużo łask Bożych. :)

    127 46 Cytuj
  • 3 lip 2016

    gugis i dd22 zgadzam sie z Wami !!!! Wszyscy powinni te pisma poznać !!!!

    117 46 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Tak analizując ostatni okres w naszej parafii jedna myśl przychodzi mi do głowy, ja, jako praktykujący katolik, nie tylko od święta, zawsze chodziłam i chodzę do kościoła dla Boga, po to aby się pomodlić, uczestniczyć we Mszy Św. czy innych Nabożeństwach, a nie dla Księdza, czy to był poprzedni ksiądz proboszcz czy obecny. Natomiast w związku z ostatnimi wydarzeniami nasuwa się tylko jedna przykra refleksja – zagubiliśmy naszą wiarę, czy to jest postawa chrześcijańska – oczerniać kogoś; dla większości ludzi liczą się tylko pieniądze i prestiż, w głowie się nie mieści , jak można się wypowiedzieć, że w parafii „decydują ci którzy utrzymują parafię”, czytaliście kiedykolwiek Pismo Święte, chyba nie, to polecam zwłaszcza przypowieść o wdowim groszu, która doskonale pokazuje że niekoniecznie liczą się tylko rzeczy materialne, ale również inne wartości duchowe, które możemy z siebie dać.
    Na marginesie słowa podziękowania i wdzięczności dla Księdza J za wszystkie odprawione nabożeństwa czerwcowe i te za naszą parafię, jak również wszystkie Msze Św. odprawione za parafię oraz bardzo dogłębną analizę pisma św. w kazaniach, które poruszały sumienia i skłaniały do zastanowienia się nad własnym życiem i postępowaniem.

    126 48 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Proponuje te 80 tys.które jest w kasie parafialnej dac Z.ksiażkiewiczowi a on napewno dobrze to zainwestuje i znowu będziemy na zero.Panie k.J będzie nam księdza bardzo brakowało, to znaczy według mojej oceny ok.70procent w Krzczonowie i gdzieś ok.95procent ludzi na Zawadce są zPanem i nie wiem dlaczego garstka ,,elity,, ma decydować za wszystkich?Panie ks.J gdzie ja teraz będe chodził do kościoła?, bo tutaj do nas to niebardzo, a może pojdzie ksiądz gdzieś niedaleko od nas to wtedy nie jednym autobusem (jak ta banda pojechała do kurii donieść na księdza), ale dziesięcioma pojedziemy tu z parafii,żeby posłuchać Pańskiego kazania, a mówił ksiądz piękne kazania, naprawde piękne.Życze księdzu wszystkiego najlepszego! DO ZOBACZENIA.

    129 51 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 4 lip 2016

    Odniosę się to wypowiedzi pewnej osoby, która wspomniała o praktykach poprzedniego księdza odnośnie kolędy - słuszna uwaga!

    W sprawie obecnego (w zasadzie już byłego) skakał jeden na drugiego a w sprawie "starego" nikt nie interweniował w kurii:) te 150 minimum kolęda od rodziny i do tego 150 na Kościół od domu, chrzciny i śluby niby "co laska" Ale i tak to były duże sumy, które ludzie wykładałi bo jeden przed drugim podnosił stawkę a proboszczowi taki układ pasował tylko, że przyszedł ktoś mniej zamożny i musiał się dostosować do cennika bo co ksiądz powie jak ktoś da mniej niż obowiązująca stawka a do tego upublicznianie datków w kościele (dziwna praktyka) :)

    109 42 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Ks. Z. namieszał dość, niech się trzyma z daleka parafii. Widać jak było z powołaniami, jak ks. Z dbał o stronę duchową, zawsze w pośpiechu a do interesów to była tęga głowa. Zgraja jak spotkała innego ks. to nie mogła się pogodzić i stąd ta nienawiść i opluwanie nowego. Oby następny dał im dobrze popalić. To co wtedy będą robić, kolejne pisma? Ksiądz będzie miał spokój

    117 46 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Dziwię sie kurii wyglada na to ze to tez banda

    104 45 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Trzeba ingerować do Kurii, niech się opamiętają,
    A co do pisma na K. J. bardzo proszę autorów o udostępnienie na forum i przeczytanie w kościele, bo jak już kilka osób pisało bardzo dużo parafian nie ma pojęcia co w nim napisane i że w ogóle było pisane. Przestańcie już kłamać, mataczyć Wy sprawiedliwi!!!!!! Nie usuwajcie niewygodnych Wam wpisów, bo nic tym nie osiągniecie, a tylko poświadczacie to co już wszyscy o Was wiedzą i Waszą "sprawiedliwość" znają!!!!!! Nie wiem czy to co dzieje się od wczoraj w parafii (chodzi mi o pomstowanie i oburzenie) i co piszą na tym forum, dało Wam coś do myślenia?
    Nie wstyd Wam? Nadal jesteście tak upewnieni w swoich prawych (wg Was) działaniach?

    108 43 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Lecę po popcorn i colę, bo coraz ciekawiej się robi.

    81 8 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Proponuje ks.Z, trociorzów i króliczki zapakować do jednego wora i kupić im bilet w jedną stronę na bezludną wyspe, to miejsce idealne dla nich. Bo do życia wśród innych ludzi się nie nadają.

    112 44 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Jest zdecydowana wiekszosc za k.J.to chyba widać i czuć a ci biznesmeni niech się wstydzą bo wszyscy wiedza

    114 46 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 4 lip 2016

    Widzę, że już po nazwiskach lecą posty:) trochę nie ładnie, nie wiem czy ja ale na pewno ktoś zauważył żeby pewne kwestie załatwić osobiście w cztery oczy a nie czując się bezkarnie obrażać innych na forum bo to raczej miejsce to wyrażania opinii i dyskusji na jakiś temat a nie wywlekanie spraw o których powinno się rozmawiać wewnątrz wspólnoty bo to do niczego nie prowadzi.

    Kuria to też "dobra" instytucja bo przecież każda parafia, A raczej proboszcz uiszcza opłatę Na poczet kurii - wiem, że proboszcz z pewnej parafii dość słono sypie kurii Ale za to ma wolną rękę Na parafii i pewność, że nikt mu Nie karze się wyprowadzić jak odejdzie na emeryture. mało tego, jego chojnosc jest Na tyle pomocna, że z sytuacji Kiedy Na jego parafii pojawił się nowy ksiądz, który nie był lasy Na pieniądze i miał podejście do dzieci został szybko oddelegowany z parafii po interwencji proboszcza Tak więc pieniądz rządzi z kościele A kto się Nie umie podporządkować to jest tematem rozmów i plotek A co za Tym idzie to już wiadomo po sytuacji z jakiej znalazła się parafia i były już proboszcz.

    Ludzie Tak jak jeden przed drugim tutaj Na forum będą się wywyższac Tak samo przy księdzu będą podnosic poprzeczkę finansową bo jak ksiądz mówi że wystarczy np . 200 to przyjdzie ktoś kto da 500 bo czemu Nie. do czego takie zachowanie prowadzi? wg mnie apetyt rośnie z miarę jedzenia i ucząc księdza (już Nie mówię akurat w kwestii parafii) że dostaje coraz więcej A za jakiś czas się ma pretensje że wymaga jeszcze więcej to coś tutaj jest Nie halo...

    Zrobić otwarte referendum i wybory Na ludzi kompetentnych i odpowiedzialnych. ludzi, którzy będą głosem parafii i Nie będą bać rozmowy Na dziwne i przyziemne tematy bo zaraz przyjdzie Nowy proboszcz i znowu będzie podobna sytuacja czyli plotki i szukanie dziury z całym A Nie wiem ile kuria wytrzyma pielgrzymek do nich w sprawie proboszczów:)

    100 33 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Przeczytałem i to ze zrozumieniem, skoro cytujesz posta to się zgadzasz z nim a nie moja wina ze ktoś go usunął i ty się pod nim podpisujesz, wiec to tak jakbyś ty go zamieścił... skończcie juz ta szopkę bo nie warto ..

    55 69 Cytuj
  • 4 lip 2016
    Detektyw123 napisał/a:

    Przeczytałem i to ze zrozumieniem, skoro cytujesz posta to się zgadzasz z nim a nie moja wina ze ktoś go usunął i ty się pod nim podpisujesz, wiec to tak jakbyś ty go zamieścił... skończcie juz ta szopkę bo nie warto ..

    Chcesz poznać autora wpisu to pisz do administratora, który usunął go w nocy.

    23 83 Cytuj
  • 4 lip 2016
    krissss napisał/a:

    Tak? Nieładnie na forum? A co te dupki zrobiły z księdzem właśnie na forum!!!??? Tu mandzik pisze PRAWDĘ, a tamci same oszczerstwa i NIESŁUSZNE pomówienia i kłamstwa.

    Nazywajcie ich jak chcecie "dupki" "kroliki" "trociorze" "biznesmeni" ale nie bali się odezwać i w szczególności nie boją się was i pomówień na swój temat. A was jak można nazwać ?? Lizusy chyba najbardziej odpowiednie słowo!

    53 106 Cytuj
  • 4 lip 2016

    "Sprawa zostanie skierowana dzisiaj na policję w związku z naruszeniem prywatności poszczególnych osób."

    42 78 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 4 lip 2016

    Ten post dedykuję wszystkim którzy lubią dać minusa lub rzucić puste obelgi - dawać minusy i czuć się lepiej - śmiało :-)

    32 56 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Widzę,że wielu z Was nie ma w ciągu dnia nic konkretnego do roboty i zapewne do powiedzenia publicznie też nie miało,podczas całej tej szopki z księdzem.Na forum natomiast jesteście rozgadani jak nic. Dlatego pewnie Ci co mieli do powiedzenia i podpisali się pod tym rozstrzygnęli spór na swoją korzyść.Anonimowo każdy jest "kozakiem"
    Pozdrawiam obie strony barykady.

    23 66 Cytuj

Odpowiedz