Forum » Okolice Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

• 12.06.2018 - 9:30
    Do prowadzącego boisz się pisania o Bogu.powycinałeś dogmaty Soborowe ktoś się przypatrzy Twojej ingerencji i powie sprawdzam wolność sumienia i wyznania.Oki chomeo
    28 52 Cytuj Zgłoś
  • 12.06.2018 - 20:04
    Chomeo jesteś upośledzony?
    46 21 Cytuj Zgłoś
  • 12.06.2018 - 20:05
    Co tam cebulaki? Nic nowego w temacie ? :)
    35 22 Cytuj Zgłoś
  • 12.06.2018 - 22:09
    UnaVeglia napisał/a:
    PO1. Człowieczku... Nie wiesz nic o BOGU więc się nie odzywaj[...]

PO2. Ja nigdy nie udzielam się na forum...bo nie lubię kłamać... A tu zostaje (niestety) wszystko-co napisze...wiec jeśli coś pisze to tylko wtedy KIEDY wiem, że nikomu(ani sobie) nie zrobię krzywdy "słowem(obmawianie, OBRAŻANIE, kłamanie itd) ...
    [...]
    Ty tak na poważnie?? Albo nie rozumiesz tego co piszesz, albo nie znasz słowa obłuda.

UnaVeglia napisał/a:
    [...]
    A z drugiej strony nie wydaje mi się żebyś był z innej parafii, ponieważ za bardzo się tu udzielasz...za bardzo się kłócisz... Poprostu powinieneś być obiektywny - a tego nie widzę, nie słyszę... Więcccc....???
    Więc jak? Robimy spotkanie zapoznawcze? Bo chyba nie macie się czego wstydzić i chcecie sprawdzić czy jesteśmy tym za kogo się podajemy.
    57 23 Cytuj Zgłoś
  • 12.06.2018 - 22:41
    Dramat !!! Ta dyskusja stała się rozmową na temat j. polskiego a nie istotnej kwestii !!!!
    36 31 Cytuj Zgłoś
  • 12.06.2018 - 22:54
    Dokonujecie porównań księdza który był przez 30 lat do księdza który ma staż niecałe 3 lata gdzie na każdym kroku jest szykanowany , porównywany do poprzednika !!!! Nigdy tak naprawdę nie dostał szansy by się wykazać !!! Nasze społeczeństwo jest bardzo zacofane ... !!!
    35 56 Cytuj Zgłoś
  • 12.06.2018 - 23:05
    Dobry wieczór.
    Czy wszyscy wiedzą że ks.Moskała od Nas już nie długo odejdzie?
    Jeżeli nie,to poinformujcie innych parafian,że jeszcze dwie niedziele tutaj będzie,a później już Go tutaj
    zapewne nigdy już nie zobaczymy.
    I co dalej? Ponoć ma tutaj przyjechać Książkiewicz na białym rumaku i ma wszystko wrócić do normy i ma być wszystko pięknie i wspaniale,tak jak to było dawniej.
    Buntowników,którzy odważyli się stanąć po stronie ks.Moskały może się nie zlinczuje,ale zapewne poniosą srogą kare, jeżeli zechcą wrócić do wspólnoty parafialnej w Krzczonowie.
    Tylko takie pytanie...Czy to co zostanie zrodzone z tej zawieruchy,nienawiści,kłamstwa,oczerniania tegoż księdza o jakieś wymyślone historie związane z zachowaniem tegoż proboszcza,które po zweryfikowaniu okazywały się JUDASZOWYMI OSZCZERSTWAMI, JUDASZOWYMI OSZCZERSTWAMI,ten kościół będzie jeszcze wspólnotą ?
    Myślę że nie będzie.
    Może to co powstanie nie będzie się nazywało Parafia rzymskokatolicka ,ale jakaś sekta,
    sekta której guru będzie były proboszcz i budowniczy obecnego budynku kościelnego(zagrzybionej piwnicy) ks.Książkiewicz.
    Ja osobiście nie chcę do czegoś takiego należeć,bo uważam,że to co stworzą ZACNI TEJ PARAFII,nie będzie miało nic,a nic wspólnego z naszą wiarą,a przede wszystkim z Bogiem.Poprzez należenie do takiej wspólnoty opartej na kłamstwie,fałszu,obłudzie i jeszcze raz kłamstwie ELITY,która za priorytet postanowiła zniszczyć za wszelką cenę ks.Moskałe nie będę ZBAWIONY.
    Więc proszę Was Parafianie,którzy macie jeszcze trochę rozumu w głowie zastanówcie się czy chcecie należeć do wspólnoty której fundamentem będzie zniszczenie niewinnego człowieka.
    37 72 Cytuj Zgłoś
  • 12.06.2018 - 23:50
    WYROK napisał/a:
    Dobry wieczór.
    Czy wszyscy wiedzą że ks.Moskała od Nas już nie długo odejdzie?
    Jeżeli nie,to poinformujcie innych parafian,że jeszcze dwie niedziele tutaj będzie,a później już Go tutaj
    zapewne nigdy już nie zobaczymy.
    I co dalej? Ponoć ma tutaj przyjechać Książkiewicz na białym rumaku i ma wszystko wrócić do normy i ma być wszystko pięknie i wspaniale,tak jak to było dawniej.
    Buntowników,którzy odważyli się stanąć po stronie ks.Moskały może się nie zlinczuje,ale zapewne poniosą srogą kare, jeżeli zechcą wrócić do wspólnoty parafialnej w Krzczonowie.
    Tylko takie pytanie...Czy to co zostanie zrodzone z tej zawieruchy,nienawiści,kłamstwa,oczerniania tegoż księdza o jakieś wymyślone historie związane z zachowaniem tegoż proboszcza,które po zweryfikowaniu okazywały się JUDASZOWYMI OSZCZERSTWAMI, JUDASZOWYMI OSZCZERSTWAMI,ten kościół będzie jeszcze wspólnotą ?
    Myślę że nie będzie.
    Może to co powstanie nie będzie się nazywało Parafia rzymskokatolicka ,ale jakaś sekta,
    sekta której guru będzie były proboszcz i budowniczy obecnego budynku kościelnego(zagrzybionej piwnicy) ks.Książkiewicz.
    Ja osobiście nie chcę do czegoś takiego należeć,bo uważam,że to co stworzą ZACNI TEJ PARAFII,nie będzie miało nic,a nic wspólnego z naszą wiarą,a przede wszystkim z Bogiem.Poprzez należenie do takiej wspólnoty opartej na kłamstwie,fałszu,obłudzie i jeszcze raz kłamstwie ELITY,która za priorytet postanowiła zniszczyć za wszelką cenę ks.Moskałe nie będę ZBAWIONY.
    Więc proszę Was Parafianie,którzy macie jeszcze trochę rozumu w głowie zastanówcie się czy chcecie należeć do wspólnoty której fundamentem będzie zniszczenie niewinnego człowieka.
    Masz zupełną rację!!!

Nic dodać nic ująć!!!

Pamiętajcie "nieraz przegrana czyni wygranym"!!!

Chyba nie muszę interpretować o co chodzi....jesli Jesteście wierzącymi ludźmi to rozumiecie....

I na Waszym miejscu nie ma się z czego cieszyć... O zgrozo...

"... Nadejdzie dzień mojego gniewu(...)
    Przyjde sądzić ludzkie czyny(...) Powiadam Wam: nie ostanie sie ani jeden zły uczynek...ani jedna zła dusza (...)
    Jam jest ten, który sądzi żywych i umarłych(...)
    Módlcie się bo bliskie jest Królestwo Niebieskie(...)
    Módlcie się byście nie pomarli w/z nienawiści, BO JA JESTEM MIŁOŚCIĄ i dam ją każdemu kto się do mnie ucieka(...)
    Proście a otrzymacie(...)Dawajcie a będzie Wam dane(...)Wybaczajcie a i Ja Wam przebacze(...)"

Z katechizmu:

"BÓG JEST SĘDZIĄ SPRAWIEDLIWYM, KTÓRY ZA DOBRO WYNAGRADZA, A ZA ZŁO KARZE"

35 65 Cytuj Zgłoś
  • 13.06.2018 - 0:42
    UnaVeglia napisał/a:
    Hmmm... (odnośnie kościoła przez małe "k") uważasz, że to powód, żeby księdza WYRZUCAĆ?... Patrzcie-mówi ta co zamiast domu ma wille...A tak naprawde(...)
    Jestem okropnie zasmucona, słysząc tego typu " powody"-POWODY, które są
    Po1. m.in powodem do usunięcia księdza (ludzie zastanówcie się Czy napewno to powód? Ten powód mówi tylko o Was jacy jesteście... "materialisci" itp itd)

Po2. A może są, kolejnym powodem A RACZEJ KOLEJNYM OSZCZERSTWEM...
    Jak możesz mówić, że nic nie jest zrobione??? ...sluchaj uważnie na "ogloszeniach" gdy ksiądz mówi Ci/Wam co jest zrobione... (np. nagłośnienie na cmentarzu, ocieplenie stropu/dachu, wymieniony piec, komin, pomalowane ogrodzenie... itd) masakra aa aaa!!!

Po3. może powód ZAZDROŚCI, ZAWIŚCI, że "zacni" przedsiębiorcy nie mają zarobku? - jak to było za "tamtych lat".
    Jeśli tak myślicie to, to jest przykree... Tak na marginesie - ksiądz prosił/pytał czy ktoś zechciałby zrobić daną" pracę".

Więc skończcie już z tym kościołem bo to ŻADEN POWÓD!!!

Więc jak widać nie macie żadnych podstaw/dowodów/powodów do usunięcia księdza!

Co do kawy ma pyszną...???? Wiem bo piłam... Jak i wielu sprzątających kościół w sobotę, którzy przyjmują zaproszenie ksiedza... Czy to też powód do usunięcia ksiedza??

Wycieczki - dawniej ich nie było...a teraz dzieci mają wszystko by ich zachęcić do służenia (ministranci), do śpiewania(scholka) itd

Ponadto do Waszej wiadomości KOLONIA na którą miały jechać została odwołana ....więc WSIOWI BIZNESMENI idźcie teraz do tych rodziców i dzieci i FUNDUJCIE WCZASY.
    Wy zapewne pojedziecie i (być może)będziecie ŚWIĘTOWAĆ Zwycięstwo...ale pamiętajcie!! Jesteście spaleni w naszych oczach...

Hmmm...podsumowując TAKIE TO SĄ TE POWODY, KTÓRYMI SIĘ KIERUJECIE... te powody są śmieszne...jak i wiele innych.

Poprostu UPATRZYLIŚCIE SOBIE KSIĘDZA ZA CEL... już od samego początku...
    Ludzie, którzy to czytacie (sąsiednie parafie) WYSTARCZY, ŻE SPOJRZYCIE NA PIERWSZY WPIS (data!!!!) Księdza jeszcze tu nie było....a już było pisane na Jego temat.
    Cytuję, Bo nie chce mi się drugi raz pisać... Za co ksiądz jest (według Was wyrzucony) NIECH ŚWIAT WIDZI I SIĘ ŚMIEJE... czy to są POWAŻNE powody??

Ps: Ksiądz JESZCZE NIE ODCHODZI... my na to nie pozwolimy...

SŁOWO DO KURII... :

I Parafia NIE JEST PODZIELONA(to nie powod) TYLKO POPIER....NA!!
    KRZCZONÓW to siedlisko diabła...

Rozwine temat...

Zaczęło się to z dniem wyrzucenia KSIĘDZA ZAPAŁOWICZA (i INNYCH księży ) i teraz praktycznie te same osoby/potomkowie ROBIĄ Z TYM (OBECNYM KSIEDZEM)...

Jesteśmy(a raczej JESTEŚCIE) numerem 1 w Kurii-Choć to Wam się udało...

na nic to Wasze PiSanie.... A moje czytanie... Idę spać.

NIE-dobranoc.
    29 65 Cytuj Zgłoś
  • 13.06.2018 - 4:37
    Powodzianin_ napisał/a:
    Poczytaj czym jest metafora i przenośnia, bo ewidentnie nie rozumiesz definicji środka stylistycznego

Bez odbioru.
    o czym Ty mówisz człowieku? chcesz na siłę pokazać jaki to mądry nie jesteś znawco polszczyzny a nie potrafisz zrozumieć o co mi chodzi :-) 'oranie' to metafora? czego niby?

ludzie tutaj są na tyle przyzwyczajeni do rzucania obelg i obrazy innego człowiek, że jak się ''uczepi'' (metafora taka) człowiek jednego słowa to i Tak jest z automatu obrażany.

dzieci, dzieci i jeszcze raz dzieci
    12 45 Cytuj Zgłoś
  • 13.06.2018 - 4:59
    macie tyle do powiedzenia na forum, ciągle pretensje do innego o wszystko i o nic, ktoś traktowany jako zwolennik - to zły, ktoś traktowany jako przeciwnik - to zły, ktoś bezstronny - to też zły.

nie rozumiecie sensu forum publicznego - tu się rozmawia a nie obraża jeden drugiego, tylko cytować umiecie i rzucić bluzgą w czyimś kierunku bo ktoś napisał swoje zdanie a jest ono inne niż twoje :-)

ktoś napisał o spotkaniu wszystkich tu aktywnych cwaniaków, którzy wolą rzucić obelge na forum w czyimś kierunku niż się ujawnić i powiedzieć to komuś w twarz - zwykle tchórze i tyle!

żaden z tych cwaniaków nie powtórzy publicznie słów, które napisał w czyimś kierunku bo to zwykle tchórze i napinacze internetowi

żeby jasność była bo i Tak nie każdy zrozumie - mam na myśli wszystkich - przeciwnych i tych 'za'.
    23 42 Cytuj Zgłoś
  • 13.06.2018 - 10:47
    Co tam ???? doktorku sovieticusie to jest złożony temat nie na twoje aj qiu
    Oki
    7 24 Cytuj Zgłoś
  • 13.06.2018 - 15:14
    ilość minusów dowodzi tezie - prawda w oczy kole lub jak ktoś woli, prawda boli:-)

sami cwaniacy i tchórze - myślicie, że Internet daje wam anonimowość i możliwość dowartościowania się przez wyzywanie i obrażanie drugiego człowieka a na żywo boicie się przedstawić swoich racji i zdania - nie jesteście anonimowi - adres IP mówi więcej niż się wam wydaje także powodzenia bo kiedyś zapuka do waszych domów policja za obrazanie innych

wszyscy ( Ci za i Ci przeciw) jesteście siebie warci
    17 31 Cytuj Zgłoś
  • 13.06.2018 - 16:25
    Boleć to może twoja indolencja a zjawisko człowiek radziecki odnoszę do sposobu myślenia Oki
    5 15 Cytuj Zgłoś
  • 13.06.2018 - 19:10
    BrAwUrOwY kReDeNs napisał/a:
    ilość minusów dowodzi tezie - prawda w oczy kole lub jak ktoś woli, prawda boli:-)

sami cwaniacy i tchórze - myślicie, że Internet daje wam anonimowość i możliwość dowartościowania się przez wyzywanie i obrażanie drugiego człowieka a na żywo boicie się przedstawić swoich racji i zdania - nie jesteście anonimowi - adres IP mówi więcej niż się wam wydaje także powodzenia bo kiedyś zapuka do waszych domów policja za obrazanie innych

wszyscy ( Ci za i Ci przeciw) jesteście siebie warci
    Chcialem sie zapytac czy piszac to sie spusciles?
    16 13 Cytuj Zgłoś
  • 13.06.2018 - 21:30
    Konto usunięte napisał/a:
    Chcialem sie zapytac czy piszac to sie spusciles?
    liczysz, że uda Ci się mnie sprowokować i wtedy będziesz mógł błyszczeć inteligencja jak teraz z tej wypowiedzi? myślę, że młodzieniec z Ciebie, który jak pisałem wcześniej chce się dowartościować lub starszy jegomość, który ma swoje lata a zachowuje się jak zwykły gówniarz.

w każdy bądź razie widzę, że niektórzy a zwłaszcza Ty poczułeś się dotknięty moim postem i stąd taka wypowiedź na 'najwyższym' poziomie ;-)
    15 28 Cytuj Zgłoś
  • 14.06.2018 - 4:46
    Ktoś tu ma ropne zapalenie żołędzia...
    19 11 Cytuj Zgłoś
  • 16.06.2018 - 14:20
    Konto usunięte napisał/a:
    Ktoś tu ma ropne zapalenie żołędzia...
    ON teraz w cenie ;-)
    3 6 Cytuj Zgłoś
  • 16.06.2018 - 14:27
    Temat przygasł jak pet w popielniczce i nie ma się z czego pośmiać. Jedźcie po sobie jak wściekłe psy bo weekend w pełni, to czas dla forumowiczów. Jutro będzie o czym pogadać pod kościołem. Cebulandio obudź się!
    10 7 Cytuj Zgłoś
  • Wczoraj 13:57
    Chyba nie muszę tłumaczyć jak nazywa się człowiek który sam się z siebie śmieje
    Oki
    3 9 Cytuj Zgłoś
  • Wczoraj 14:55
    BrAwUrOwY kReDeNs napisał/a:
    ON teraz w cenie ;-)
    a u gejów panuje kiła.
    7 3 Cytuj Zgłoś
  • Wczoraj 18:24
    Dokładnie o to mi chodziło by wywieść was pole a tu sciernsko
    Oki
    3 10 Cytuj Zgłoś
  • Wczoraj 20:57
    chomeo pijesz denaturat?
    6 5 Cytuj Zgłoś
  • Wczoraj 21:46
    Chyba masz nie wszystkich w domu chodzi o głowę
    Oki
    4 9 Cytuj Zgłoś
  • Dzisiaj 4:31
    Pamiętaj nie uciskaj biednego bo BÓG obrońcą Jego.
    Oki
    2 8 Cytuj Zgłoś
  • Dzisiaj 10:06
    Wcale w tym wszystkim nie chodzi o mnie lecz o Ramię CHRYSTUSA którym jest...zgadnij Kto....
    Oki
    1 5 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz