Forum » Okolice

Aktualności z Trzemeśni

  • 9 sie 2017

    OSP Trzemeśnia ma samochód od tygodnia, Ma także wydzierżawiony plac między ośrodkiem zdrowia i szkołą. O samochód dbają i stary spalony także był zadbany Nie dbają o plac zabaw Jest postawiony nowy bardzo okrojony w funkcje a jak mówi radny nadaje się na podwórko przydomowe. Nie ma do niego dojścia, dziry po wyrwanych starych konstrukcjach, chyba, żeby zdobyć specjalność armagedo*u. Nie ma ławeczki, nie ma kosza na śmieci, nie ma huśtawki / huśtawka waga nie była zbyt oblegana/, nie ma koła obrotowego. Czyli rzeczywiście, radny ma rację, na własne podwórko nadaje się.
    Za ten stan ktoś odpowiada dzierżawca czy wydzierżawiający?
    Czekamy na wypadek czy określenie do kogo dbanie o plac zabaw należy?

    20 9 Cytuj
  • adzygmunt 9 sie 2017

    To trudne tematy ale z nimi OSP, szkoła i UMiG M-ce powinien się z nimi zmierzyć.
    W Trzemeśni jest jeszcze parę tematów Np stłuczone lustro drogowe skrzyżowanie na Bulinę, ohyda malunek - świeży na murze szkoły, Na wandalizm jest tylko jedna rada niechybna sroga kara

    20 8 Cytuj
  • 22 sie 2017

    o czym my mówimy. stary plac zabaw to była ruina - fakt że było dużo zabawek ale ani jedna cała i nie zniszczona - połamany podest do równoważni, połamane zabawki bujaczki, ułamane szczebelki w drabince itp. itd..
    to co jest teraz to splunięcie w twarz rodzicom małych dzieci przez radnego i sołtysa a także wszystkich w UMiGm Myślenice z szefunciem tego cyrku na czele.
    co to ma być?
    plac zabaw czy próba ratowania własnego sumienia przez jakiegoś wybrańca narodu - na zasadzie "przecież macie nowy plac".
    kury u sąsiada mają więcej miejsca do zabawy niż dzieci na tym placu.
    Pytam się co się stało ze starymi zabawkami? Bo widziałem je kiedyś po demontażu na ciężarówce pod domem pewnego radnego w Porębie. Czemu tam było Panie Dąbrowski! Ma Pan zakład utylizacji czy co?

    Druga sprawa. Wyrwano z ziemi stare zabawki a dziury po nich zasypano na odwal się ziemią. jest nie równo i dzieci mają kolejne zagrożenie kiedyś zepsute zabawki teraz krzywy teren koło jednej!!!! zabawki. Nie ma gdzie wyrzucić śmieci więc leży na trawie, nie ma gdzie roweru zostawić jak się z dzieckiem przyjedzie więc leży na trawie. Trawa taka że jak człowiek odejdzie od roweru to go potem ciężko znaleźć. Może by tak łąkę OSP kosiło nie tylko przed festynem.

    Wszyscy ręce do ludzi wyciągają - polityczni przed wyborami, OSP co roku z kalendarzami, księża na festynie i na składkach - a jak przyjdzie zrobić coś dla dzieci to nie ma komu.

    Przyjdzie i na Was czas rozliczeń za to zachowanie. Teraz ABG na murze szkoły i na starej strażnicy. Jak olejecie temat małych dzieci to niedługo na innych murach bo dzieci w Trzemeśni nie mając gdzie się bawić poszukają sobie rozrywki. Nie zadbacie o małe to jako starsze się Wam odpłacą.

    Więc do roboty

    29 6 Cytuj
  • 22 sie 2017

    Przypominom że do roboty jest cham i traktor ^^

    8 13 Cytuj
  • adzygmunt 22 sie 2017

    ABG ma jakiś sens, czy to tylko wandalizm?

    14 6 Cytuj
  • Andrzej 23 sie 2017

    Zapewne Armia Białej Gwiazdy. Tylko wandalizm.

    @zniesmaczony - skorzystaj z biernego prawa wyborczego, weź kandyduj na radnego, sołtysa, (na proboszcza chyba się nie da) to zagłosuję na Ciebie. Bo jak na razie, to tylko narzekasz, że sołtys nic nie robi, OSP nic nie robi, ksiądz nic nie robi, radny nic nie robi, ludzie dojeżdżają do Krakowa, ale bez Ciebie...

    10 14 Cytuj
  • 23 sie 2017

    Endrju Zapewne Armia Białej Gwiazdy. Tylko wandalizm. Czyli kibole Wisły?

    11 3 Cytuj
  • Andrzej 24 sie 2017

    Albo raczej gównażeria, nie kibole. Kibole to tacy bez karków, dorośli.

    12 2 Cytuj
  • 24 sie 2017

    Spoko Endrju masz jak w banku następne wybory kandyduje :) to już 2 podpisy mam. Kurcze trochę mało aby się w ogule móc ubiegać. Dobrze wiesz jak wyglądają wybory lokalne. W Porębie od lat ten sam gość a jak zapytasz prywatnie to każdy powie że to ...... i tu parę określeń nie do cytowania. W Trzemeśni jego brat który jak widać ma w d..pie Trzemeśnię bo nawet chodnika nie ma a już 2 lata temu na zebraniu obiecali do metalopslatyki i na Zasań.

    Wypowiedział człowiek swoje zdanie i już się nie podoba. Ludzie wolą aby było po staremu bo nowego się boją. Toteż jest jak jest a w zasadzie nie ma nic. Ot smutny obraz Trzemeśni. Sorry wandalizmu jest coraz więcej.

    Mówisz że narzekam. OSP- zanim ruszą tyłki to Poręba już dawno w wozach jedzie. Raz podszedłem bo szerszenie na szczycie dachu zrobiły gniazdo - nie mają drabiny a tak wogule to dzwoń Pan na państwową - porażka.
    Sołtys - powiedz mi co gość zrobił dla wsi? Wiem że mało może i nie ma kasy ale kurcze gdzie efekty pracy.
    Radny - to samo.
    Ja się nie czepiam. Ja płacę na nich w podatkach i mam prawo wymagać. Przeszkadza ci to to już twój problem. Nie musisz ze mną jeździć ja mam z kim a motywacji moich przejazdów i chęci jazdy z innymi i tak byś nie zrozumiał więc się nawet nie staraj.

    21 9 Cytuj
  • 24 sie 2017

    Sołtys i radny to jedna wielka ściema - spójrzcie na Łęki - jakoś tam się da rady. A nie chodzić i adorować ty...ki a kaska leci. Do tego po co powycinali te drzewa co były choćby koło przedszkola - zrobili patelnię maluchom. Na wiosnę były przycinane aby nie stanowiły zagrożenia a teraz wycęli - chyba kasy w budżecie mamy zbyt dużo.

    37 6 Cytuj
  • 10 wrz 2017

    akurat dobrze że wycieli te drzewa. wszystkie drzewa mogliby wyciąć wzdłuż drogi. szczególnie te paru metrowe. lipy i topole to nieporozumienie wzdłuż drogi. zawieje mocniejszy wiatr i się łamią na drogę. cień dzieciakom zapewni choćby dobrze utrzymana jarzębina lub inne drzewka do ok 4m a nie takie badylaki.

    14 7 Cytuj
  • 10 wrz 2017

    Akurat przy przedszkolu były jabłonie i akacje i jak już wcześniej wspominałam ładnie na wiosnę wypielęgnowane aby własnie nie były zagrożeniem podczas silnych wiatrów.

    20 3 Cytuj
  • 26 wrz 2017

    Nie bądźcie żałośni z tym parkingiem za "Ośrodkiem Zdrowia" nawet nie wiem czy go można tak nazwać..... Gabinetów tyle, a tylko dwóch lekarzy... śmiech!!!!!!!!!!!!!!!!! Nasza wielka Pani doktor musi mieć specjalny gabinet, żeby mogła się przebrać tak jak by tego nie mogła zrobić w swoim gabinecie. Zakład rehabilitacji rehabilitacji, który jest czynny 2-3 godziny dziennie raczej nie ma aż tylu pacjentów, żeby potrzebowali parkingu!!!!
    PAN POLANOWSKI zamiast zgłaszać swoje durne pomysły, lepiej by się wyprowadził z domu obok szkoły (który nie jest jego!!!!) dzięki czemu można by było go zagospodarować w o wiele lepszy sposób!!!! Nie mówiąc już o tym, że stwarza ZAGROŻENIE jeżdżąc tam samochodem, gdzie w każdym momencie dziecko może wyskoczyć ze szkoły!!!

    23 13 Cytuj
  • 26 wrz 2017

    abcd1234 dostałeś w kość na wufie?
    A parking zostanie dla Ciebie, oby nie!

    9 12 Cytuj
  • 26 wrz 2017

    Oj akurat z W-F nie było u mnie problemu wręcz przeciwnie!!!!!!!!!!
    Nie rozumiem tylko z jakiej racji ON tutaj mieszka?!?!?!?!?!?! Czy nie można by było tego miejsca wykorzystać w jakiś inny sposób?!?!?!

    17 8 Cytuj
  • adzygmunt 26 wrz 2017

    To w końcu o co Ci biega? Interpeluj na zebraniu ogólnym wsi a nie pod przykrywką abcd1234

    13 10 Cytuj
  • 26 wrz 2017

    O jego "rzekome" dobre działanie na rzecz naszej wsi.... Niech wróci skąd przyjechał i tam się wymądrza!!!
    A po co przychodzić na zebranie skoro i tak nikt nie dopuści do głosu?!?!?! a jak już by się człowiek zdołał wypowiedzieć to by go pewnie zaszczuli!!!!!

    19 7 Cytuj
  • Andrzej 27 wrz 2017

    Rewitalizacja ośrodka zdrowia IMVHO nie jest rzekomym działaniem, to się dzieje na prawdę. Poza tym SIO to nie tylko ośrodek zdrowia. A że tak zapytam: co Ty uczyniłeś dla swojej miejscowości? Który projekt został zgłoszony przez ciebie w ramach budżetu obywatelskiego?

    11 7 Cytuj
  • 27 wrz 2017

    no dobra a po co wymieniać chodnik przed szkołą i przedszkolem? chodnik w stronę poręby kończy się nagle przy dawnym klubie. dalej ludzie idą jezdnią, nieraz po ciemku bo światło nawala. zamiast tam pociągnąć parę metrów chodnika wymienia się już istniejący. Ja rozumiem że centrum wsi musi być odpicowane ale kurcze poza Kościołem i szkołą też ma miejsce życie w Trzemeśni i ludzie chcą się czuć bezpiecznie idąc ulicą. Bo co z tego że pod szkołą dziecka nie walnie auto bo ma nowy chodnik ale jak pójdzie do domu np. w kierunku Poręby to na łukach koło skalnika pędzące grubo ponad 50km auta go rozjadą.
    gdzie sens i logika.
    polityczne marionetki obiecały 2 zebrania temu chodnik do metaloplastyki i na zasań. nie ma ani jednego z nich. miało być boisko wielofunkcyjne koło strażnicy nie ma. więc może nie nakłaniajcie ludzi do chodzenia na zebrania bo jak widać to strata czasu. idziesz naobiecują ci marionetki bóg wie czego a potem lipa tylko śmieszny placyk zabaw dla dzieci przypominający zabawkę z czyjegoś ogródka.
    a parking koło ośrodka zdrowia. po co skoro ludzie którzy podjeżdżają pod sklep i tak stają na jezdni lub połową na jezdni a połową na chodniku blokując ruch. po co im parking skoro i tak nie umieją z niego korzystać. tak samo jak na mszy w niedzielę. nie chce się ruszyć tyłka parę metrów spod strażnicy lub cmentarza to zatrzymują się wzdłuż chodnika koło kościoła - bo o tym aby przyszli raz w tygodniu na ,msze na nogach to nawet nie myślę. po co więc parking najpierw spaliniarze musieliby chcieć chodzić na nóżkach i z nich korzystać a nie jak teraz zaparkować byle gdzie byle jak najbliżej aż się dziwię że nikt nie zgłosił parkingu dla aut pod ołtarzem.

    a dlaczego niektórzy nic nie zgłosili - może dlatego że mają meldunki gdzie indziej i nie mieli takiego prawa!

    20 Cytuj
  • 27 wrz 2017

    Czy ktoś wie kto odpowiada za redakcję strony internetowej sołectwa (http://solectwotrzemesnia.manifo.com/ )?
    Pisałem do administratora kilkukrotnie w sprawie błędnego rozkładu jazdy umieszczonego na tej stronie, niestety żadnego odzewu. Jeśli już taką stronę się tworzy to wypadałoby odpowiadać na maile.

    A chodzenie na zebrania i tak nie ma sensu, bo są obietnice dot. chodników w innych miejscach niż "centrum" Trzemeśni, ale żadnego działania. Wymiana chodnika koło szkoły jest bez sensu skoro w innych częściach miejscowości nie ma go w ogóle.

    17 1 Cytuj
  • Andrzej 29 wrz 2017
    zniesmaczony pizzą napisał/a:

    no dobra a po co wymieniać chodnik przed szkołą i przedszkolem? chodnik w stronę poręby kończy się nagle przy dawnym klubie. dalej ludzie idą jezdnią, nieraz po ciemku bo światło nawala. zamiast tam pociągnąć parę metrów chodnika wymienia się już istniejący.

    Zgadzam się. Pomimo fatalnego już stanu chodnika koło szkoły i przedszkola, powyżej Hajduka chodnik powinien być priorytetem. Również problematyczny, wspomniany przez Ciebie, odcinek powyżej skalnika jest dość newralgiczny. Dla dzieciaków wracających ze szkoły zapewniłby on sporo więcej bezpieczeństwa.

    [cytat]a parking koło ośrodka zdrowia. po co skoro ludzie którzy podjeżdżają pod sklep i tak stają na jezdni lub połową na jezdni a połową na chodniku blokując ruch. po co im parking skoro i tak nie umieją z niego korzystać.
    [/cytat]

    Dzisiaj o godzinie 6:30 na 6 miejsc parkingowych, 4 były zajęte.

    [cytat] tak samo jak na mszy w niedzielę. nie chce się ruszyć tyłka parę metrów spod strażnicy lub cmentarza to zatrzymują się wzdłuż chodnika koło kościoła - bo o tym aby przyszli raz w tygodniu na ,msze na nogach to nawet nie myślę. po co więc parking najpierw spaliniarze musieliby chcieć chodzić na nóżkach i z nich korzystać a nie jak teraz zaparkować byle gdzie byle jak najbliżej aż się dziwię że nikt nie zgłosił parkingu dla aut pod ołtarzem.
    [/cytat]
    To już jest kwestia kultury i wychowania oraz współżycia społecznego. Parafrazując klasyka, musi niejedno pokolenie wymrzeć, aby coś się zmieniło.

    [cytat]a dlaczego niektórzy nic nie zgłosili - może dlatego że mają meldunki gdzie indziej i nie mieli takiego prawa![/cytat]
    To nie mają też z prawa krytykować wysuniętych dwóch (sic!) pomysłów, gdyż ich zamieszkiwanie we wsi nie przyniosło żadnej korzyści w przyznawaniu budżetu obywatelskiego- ten jest przyznawany na mieszkańca w wysokości 15 złotych.

    10 2 Cytuj
  • 29 wrz 2017

    mimo że nie mam tu meldunku swojego pita rozliczam na miejscu. z tych m.in. pieniędzy zrealizowany zostanie ten wydatek więc chyba jakieś prawo do krytyki jednak mam.

    12 2 Cytuj
  • 29 wrz 2017

    fakt jest taki i niektórym przypominam, że parking do ośrodka jest również pod kościołem i z taką myślą był on tworzony tak duży, ale że niektórym d..y się nie chce ruszyć i przejść kilka kroków do ośrodka to już inna sprawa.
    Ale fakt Trzemeśnia nigdy nie będzie solidarna a jak już Dąbrowscy żądzą to każdy widzi jak jest. Niby coś tam robią ale przecież tak czy siak by zrobili bo muszą te pieniądze gdzieś włożyć. Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego gmina Myślenice nie bierze udziału w tak wielu projektach m.in. odnośnie np. małopolskiej niani http://www.dobczyce.pl/malopolska-niania-rusza-skladanie-wnioskow.html tak jest np. w Dobczycach, a myślenice zostały zaproszone do tego typu projektu, wystarczy sprawdzić listę.
    Dlaczego gmina Myślenice nie bierze udziału w programie dofinansowania szczepień dla dzieci na sepsę, już od kilku lat tego nie robi. Dobczyce dały 10 000 zł na takie szczepienia i Powiat Myslenice dał tyle samo, Wiśniowa po równo z Powiatem 3 000 zł, cena szczepionki to 84 zł, czy naszej Gminy nie stać choćby na te 10 000 zł......???????????????
    NIE lepiej wydać kasę na takie projekty które później przyniosą Gminie kasę - kanalizacja, wodociagi, śmietniska, galerie, markiety.

    Kochani zastanówcie się czy warto mieć takich włodarzy? Stawiam za przykład Dobczyce, nie tylko to co wymieniłam wyżej, choćby głupie ksero w Gminie zrobili mi za free a były to moje prywatne wyniki badań, choćby wykaszane pobocza regularnie - a u nas - spójrzcie przez okno samochodu, syf, kiła i mogiła - pobocza raz w roku przejadą, chodniki zarastają trawą - kto by to sprzątał?
    Już nie długo będzie okazja na podsumowanie - mam nadzieję że już nie nabierzecie się na te pseudo przykrywki i przepisywanie się z ugrupowania do ugrupowania - dla zainteresowanych można sobie sprawdzić jak było w ostatnich wyborach.

    24 6 Cytuj
  • 2 paź 2017

    dziewczyno o czym ty marzysz? w tej wsi jest za wcześnie na zmiany na lepsze. tutaj dalej pokutuje i będzie pokutować głosowanie na zasadzie "o tego znam fajny chłop z niego jest" a nie kompetencje czy realizacja obietnic.

    19 Cytuj
  • Pablo 10 paź 2017

    To może chociaż tym dzieciakom kamizelki odblaskowe kupcie....???!!!

    ...jak się chodnika nie da teraz zrobić.

    12 1 Cytuj

Odpowiedz