Forum » Praca

Praca dla osób niepełnosprawnych, Zakłady pracy chronionej - pytania.

  • 5 sie 2018

    Witam, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji.

    Jestem przed 30stką. Od kilku lat jestem osobą niepełnosprawną fizycznie, obecnie II grupy tzn. o umiarkowanym stopniu - nadal z niedowładami kończyn dolnych mimo rehabilitacji. W praktyce wygląda to tak, że poruszam się o kulach jednak nie jestem w stanie przejść dłuższej odległości, szybko się męcze oraz łatwo tracę równowagę także wszelakie prace typowo fizyczne odpadają.

    Niestety wykształcenie zawodowe już do niczego mi się nie przyda. Wiadomo - gdybym miał np. średnie i odpowiednie kwalifikacje pozwalające na pracę za biurkiem to nie miałbym problemu ale tego co się stało nie byłem w stanie przewidzieć.

    Dodam jeszcze, że nie mam jakichś specjalnych oczekiwań co do pracy i to nie tyle z braku ambicji co ze świadomości sytuacji w jakiej się znajduje.
    Trochę się dziwię, ponieważ z jednej strony zatrudnianie osób z II grupą niesie dla pracodawców wiele korzyści jak dofinansowania do wynagrodzenia, refundacja składek ZUS czy zwrot kosztów wyposażenia/przystosowania stanowiska pracy - z drugiej jednak strony przeszukując portale ogłoszeniowe wcale nie widać wielu tego typu ofert. Oczywiście mam na myśli oferty dla osób bez lepszego wykształcenia...

    Wiem, można się dokształcić ale ja potrzebuje czegoś "na już".

    Pobrałem wykaz zakładów pracy chronionej w małopolsce i z naszego miasta jest to firma Gubad(Cegielskiego 5). Oprócz tego, w pobliżu Myślenic jeszcze Crawtico(Siepraw) i Elektroplast(Stróża).
    Może ktoś z Państwa pracuje w ww. firmach? Nie oczekuje, że czeka tam wolne miejsce pracy jednak ciekaw jestem z jakimi niepełnosprawnościami ludzie tam pracują.
    Reszta z wykazu to Kraków(w większości) i inne miasta powiatowe.

    Myślę, że z pewnością są tu na forum również osoby niepełnosprawne, odezwijcie się. Jeżeli ktokolwiek ma jakieś rady proszę pisać.

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

    Pozdrawiam !

    5 1 Cytuj
  • 5 sie 2018

    Niestety prawdziwe zakłady na terenie naszego miasta dla osób niepełnosprawnych już nie istnieją. Jedynym takim zakładem na naszym terenie dla takich osób była Spółdzielnia"RABA"

    5 2 Cytuj

Odpowiedz