Forum » Praca Transport *** Nieuczciwa konkurencja.

• kierowca 30.12.2012 - 19:22
    ZDECYDOWANIE ODRADZAM TĄ FIRMĘ, BRAK SZACUNKU DLA KIEROWCY, ZMUSZAJĄ DO JAZDY NA WYŁĄCZNIKU TACHOGRAFU, PRZEŁADOWANĄ CIĘŻARÓWKĄ O KTÓRĄŚ TONĘ I TO W DODATKU Z ŁADUNKAMI ADR PORAŻKA !!!
    30 6 Cytuj Zgłoś
  • 30.12.2012 - 23:13
    Zgłoś gdzie trzeba....Należało by się jak nic państwu ,żeby zrobić im koło pióra!
    16 3 Cytuj Zgłoś
  • 31.12.2012 - 21:38
    również radze trzymać sie z dala od tej firmy, tak jak kolega powiedział PORAŻKA, przekręty, powinni licencje takim zabierać!!!
    15 3 Cytuj Zgłoś
  • 01.01.2013 - 13:12
    a ceny mają coraz wyrzsze
    9 3 Cytuj Zgłoś
  • 01.01.2013 - 17:42
    MOŻE TO DZIWNE ALE JA TEŻ NIE MAM NAJLEPSZEGO ZDANIA O TEJ FIRMIE
    9 3 Cytuj Zgłoś
  • 02.02.2013 - 17:22
    *** Nie uczciwa konkurencja.
    Dorabiają się kosztem kierowcy, robią robotę dwóch kierowców jednym, każąc mu jeździć na magnesie i przeginać czas pracy, dodatkowo biorą ładunki, których tonaż jest dużo większy niż dopuszczalna ładowność ich ciężarówek i tym samym zabierają zlecenia z przed nosa innym uczciwym przewoźnikom.
    12 3 Cytuj Zgłoś
  • 02.02.2013 - 18:44
    banda i klika starych rzeźbi a młodedo kierowcę przyjmuje na okres próbny za marne grosze i wypiepszy po to by wziąć następnego
    8 2 Cytuj Zgłoś
  • 02.02.2013 - 21:09
    wypiepsza bo który mądry kierowca to nie zgodzi się tak jeździć, co lepsze sam się zwolni. I Panowie nie ma się co długo zastanawiać tylko zgłaszać do Inspekcji Pracy i Transportu Drogowego, niech się za nich wezmą!!!
    4 Cytuj Zgłoś
  • Ełgeniusz Polski 02.02.2013 - 22:15
    Witam ... Panowie Kierowcy za żadne skarby tam nie idźcie pracować w firmie R .. lepiej nie mieć pracy niż jeździć dla tego cwaniaka... Zgłaszać to panowie do Inspekcji Pracy i Transportu Drogowego, Kierowcy nie dawać się.... niech wreszcie nabiorą do nas szacunku... Nie pozwólmy żeby nas traktowano jak gówno !!!..
    6 Cytuj Zgłoś
  • 02.02.2013 - 22:18
    a zgłosiłeś kolego? bo ja tak
    2 Cytuj Zgłoś
  • 02.02.2013 - 22:21
    i oby jak najszybciej im wpadli na firmę....
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 02.02.2013 - 22:34
    Panowie nie ma się co długo zastanawiać tylko zgłaszać do Inspekcji Pracy i Transportu Drogowego, niech się za nich wezmą!!!
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • kierowca 02.02.2013 - 22:40
    nie dajcie się Panowie zgłaszać do inspekcji pracy i transportu niech się wezmą za tych skrętów!!!
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 02.02.2013 - 23:53
    Widzę że ktoś z redakcji usunął nazwę firmy o którą chodzi, ciekaw tylko bardzo jestem dlaczego?????
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 10:29
    ITD nie lubi kontroli w firmach bo są czaso i pracochłonne i trzeba mieć trochę szarych komórek aby wyłapać nieprawidłowości a lepiej stać z fotoradarem i łapać kierowców.Nie liczyłbym na to że wpadnie kontrola i będzie cacy,w jednej z dużych firm transportowych była kilka lat temu kontrola to ponoć wiedzieli o niej wcześniej i było wszystko cacy.Kontrola czasu pracy to fikcja ,wpadają tylko płotki.
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 10:54
    ale kolego np będów z tachografu nie usuną że była ingerencja magnesem w impulsator albo odczytów z viatola że o tej i o tej godz była odbita bramka a wg tacho kierowca miał wtedy pauze, to tylko kilka z możliwości... także ITD ma pole żeby sie wykazać.
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 12:33
    Prosty a zarazem bezczelny sposób to zatrudnianie w spółeczce córce .Inspektorzy ITD albo nie potrafią albo nie chcą tego sprawdzić.Druga sprawa jak przechowywane są w firmie tarcze i kto jest w stanie się w tym połapać?ITD jest mocne na kierowców przekraczających prędkość a o przestrzeganie czasu pracy są śmieszni jak przed feriami pokazują swoje "akcje" które gówno dają.Kierowca po kilkunastu godzinach w firmie aby dorobić wsiada w auto u innego pracodawcy i na czarno zasuwa z wycieczką i w czasie kontroli pokazuje czystą piękną tarczkę.Albo na etacie pracuje od poniedziałku do piątku a w dni wolne w spółeczce córce zasuwa tym samym autem i wszystko OK?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 12:53
    nic nie bój do wszystkiego idzie dojść a tym bardziej jak sie coś stanie w momęcie jazdy na magnesie, wtedy już wgl ugotowani.
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 13:34
    Najprędzej ucierpi najmniej winny czyli kierowca który aby utrzymać rodzinę przy tych stawkach musi tyrać ponad siły .ITD albo jest za głupie albo woli łapać na fotoradar.Kto przestrzega przepisów o czasie pracy ręka do góry?
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 13:38
    po co otwierasz dwa tematy jak jedziesz na magnesi zatrzymaj się przy krokodylach i opowiedz im to a nie zaśmiecaj forum bo to nic nie da
    5 3 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 13:43
    więc właśnie o to w tym wszystkim chodzi żeby kierowcy się otrząśli nie zgadzali się na takie przeginania, niech w końcu dotrze do nich że sami na siebie " kręcą bat " i niech sie coś stanie to idą do kriminału. Zacznie brakować kierowców to zmądrzeją tacy przewoźnicy. I dziwi mnie też fakt że inni przewoźnicy nie wezmą sie za nie uczciwą konkurencje przecież oni są na tym stratni.
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 13:45
    a po to żeby to dotarło wkońcu do jak największej liczby przewoźników i kierowców bo najwyższa pora coś z tym zrobić
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 13:53
    czlowieku zglos sprawe gdzie trzeba, tak jak ktos wyzej napisal - jedziesz na magnesie to powiedz to policji...
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 14:09
    nowydzien92 napisał/a:
    sprawę już zgłosiłem, ale oprócz tego zależy mi aby inni przewoźnicy i kierowcy sie o tym dowiedzieli i też zareagowali w tej sprawie...
    to co pracowales tam i nie masz kontaktu z innymi pracownikami? dziwne to wszystko....
    4 4 Cytuj Zgłoś
  • kierowca 03.02.2013 - 14:30
    człowieku chodzi o to żeby kierowcy poszukujący pracy omijali ich z daleka, bo ciągle szukają kierowców, samo to daje do myślenia
    3 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 14:31
    nowydzien92 napisał/a:
    człowieku chodzi o to żeby kierowcy poszukujący pracy omijali ich z daleka, bo ciągle szukają kierowców, samo to daje do myślenia
    rozumiem ze tobie juz podziekowano za wspolprace w tej firmie?
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • kierowca 03.02.2013 - 14:34
    nie sam się zwolniłem bo w życiu nie będe pracował na takich warunkach
    2 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 14:37
    nowydzien92 napisał/a:
    nie sam się zwolniłem bo w życiu nie będe pracował na takich warunkach
    ok dzieki za odpowiedz, już rozumiem, teraz prowadzisz przeciw nim krucjate. nie chce ci się szukać nowej pracy?
    2 5 Cytuj Zgłoś
  • kierowca 03.02.2013 - 14:37
    i żle napisałem szukają JELENI a nie kierowców, i nie dajmy robić z nas jeleni. Żaden szanujący sie kierowca nie zgodzi sie na takie warunki!!!
    3 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 14:38
    nowydzien92 napisał/a:
    i żle napisałem szukają JELENI a nie kierowców, i nie dajmy robić z nas jeleni. Żaden szanujący sie kierowca nie zgodzi sie na takie warunki!!!
    ty sie zgodziłeś. tzn. ze wczesniej sie nie szanowałeś? kurde gubie się w tych twoich wpisach;/
    3 6 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 14:43
    Kierowca ciężarówki napisał/a:
    mam już nową prace i nie prowadze żadnej krucjaty tylko ku przestrodze bo wiele ludzi nie wie o takich rzeczach i przeciętny Kowalski nie wyobraża sobie że może np paść ofiarą wypadku takiej ciężarówki która jedzie przeładowana i kierowca na magnesie
    aha, dzięki za odpowiedź. teraz rozumiem. dalej jesteś kierowcą? no i nie odpowiedziałeś mi o tym szacunku
    4 2 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 14:44
    chyba usunąłeś swój wpis,szkoda myślałem że czegoś sie dowiem
    2 5 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 14:47
    mirekm zauważyłem że często występujesz w obronie "pokrzywdzonych "firm przez byłych pracowników którzy piszą jak byli wykorzystywani?Czyżbyś miał firmę i u ciebie wszystko było w zgodzie ze wszystkimi przepisami i nie wierzysz że ktoś może robić inaczej?
    6 Cytuj Zgłoś
  • kierowca 03.02.2013 - 14:49
    nic nie usunąłem ktoś tu coć mąci :) Oczywiście że dalej jestem kierowcą zawsze będę. Cały czas sie szanuję i nie zgodziłem sie na takie warunki...
    1 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 14:49
    pesymista napisał/a:
    mirekm zauważyłem że często występujesz w obronie "pokrzywdzonych "firm przez byłych pracowników którzy piszą jak byli wykorzystywani?Czyżbyś miał firmę i u ciebie wszystko było w zgodzie ze wszystkimi przepisami i nie wierzysz że ktoś może robić inaczej?
    niestety nie mam, jestem pracownikiem w korporacji - czyli nikim waznym, ale interesuja mnie motywacje ludzi bo nimi zarzadzam. teraz moje pytanie - sledzisz mnie?:)
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 14:56
    nowydzien92 napisał/a:
    nic nie usunąłem ktoś tu coć mąci :) Oczywiście że dalej jestem kierowcą zawsze będę. Cały czas sie szanuję i nie zgodziłem sie na takie warunki...
    ale wcześniej się zgodziłeś na samym początku, czy to znaczy że wtedy się nie szanowałeś a nabrałeś szacunku do siebie w trackie wykonywania pracy? Dlaczego od razu nie odrzuciłeś takiej oferty?
    3 Cytuj Zgłoś
  • kierowca 03.02.2013 - 14:59
    tak kolego bo czlowiek z czasem dopiero mądrzeje...
    3 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 15:01
    nowydzien92 napisał/a:
    tak kolego bo czlowiek z czasem dopiero mądrzeje...
    dzięki za odpowiedź. idę na schabowego i rosół.
    3 7 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 15:17
    Mirekm nie śledzę cię czytam wpisy na forum i mniej więcej kojarzę czyjeś poglądy .Zarządzanie ludźmi podoba mi się ,czy czasem nie doradzacie innym jak prowadzić firmę ,doicie z kasy firma upada i nie ma winnych.Zawsze zastanawiało mnie po co w firmie dyrektor jeżeli zatrudnia dodatkowo firmę doradczą -jak się nie zna to do łopaty a jak się zna to po co mu doradcy? Do wyprowadzenia kasy z firmy?Trochę nie na temat ale właśnie w jednej z firm transportowych tak było.
    6 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 03.02.2013 - 15:19
    pesymista napisał/a:
    Mirekm nie śledzę cię czytam wpisy na forum i mniej więcej kojarzę czyjeś poglądy .Zarządzanie ludźmi podoba mi się ,czy czasem nie doradzacie innym jak prowadzić firmę ,doicie z kasy firma upada i nie ma winnych.Zawsze zastanawiało mnie po co w firmie dyrektor jeżeli zatrudnia dodatkowo firmę doradczą -jak się nie zna to do łopaty a jak się zna to po co mu doradcy? Do wyprowadzenia kasy z firmy?Trochę nie na temat ale właśnie w jednej z firm transportowych tak było.
    hehe zle mnie zrozumiałeś i od razu wyprowadzasz tu jakieś ataki. zarzadzam swoim zespolem w korporacji w ktorej pracuje - stad moje zarzadzanie. to grupa 11 osob. nie ratujemy swiata, nie doimy krow ani innych firm, nie wyprowadzamy tez kas z firm o czym wspominasz :) moze troszke wyluzuj w koncu niedziela. i tak jest ciekawie z kierowcami :)
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 03.02.2013 - 16:07
    pesymista napisał/a:
    spoko wszystko co tyczy sie firm transportowych jest w temacie ;)
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 05.02.2013 - 20:40
    frycowe musisz zapłacić , a później do takiego syfu się przyzwyczaisz lub nie masz innej roboty, jeźdźi taki taki stary KAZAK chwali szefa ,za młodym się nie stawi i nie upomni - zarabia gówniane pieniądze a ze starości pomaga sobie w wykładaniu łokci na stół.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 05.02.2013 - 22:22
    skąd ty kolego to wszystko wiesz mialeś może okazje pracować tam ?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 07.02.2013 - 7:08
    dziwi mnie jedno...tyle płaczu,tyle żalu a ząden z was pracujących tam w tej firmie nie ma odwagi złośic tego ? jechałeś na magnesie?dlaczego go zalożyłes? załozyłeś go to byłeś swiadom tego co robisz i pojechałęs w trase.Musiałeś juz znać te ''tajniki''pracy. Mądrzy jesteście przez monitor a nie umiecie zgłośic tylko żalicie sie na forach?....ehh szkoda słów.
    4 2 Cytuj Zgłoś
  • 07.02.2013 - 10:12
    widać nie doczytałeś bo pisze jak BYK że zostało zgłoszone....
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 07.02.2013 - 10:14
    a temat na forum jest po to żeby zachęcić reszte którzy tam pracowali do zgłaszania im więcej tym lepiej a przewinęło sie bardzo duzo kierowców tam, ba ciągle szukają nowego...
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 07.02.2013 - 14:08
    no to faktycznie nie doczytałem.mój błąd. ale dalszych odp nie otrzymałem...
    1 Cytuj Zgłoś
  • 07.02.2013 - 17:55
    nie jechałem na magnesie...
    3 Cytuj Zgłoś
  • 07.02.2013 - 19:35
    Witam,kurcze ale sie na czytałem na temat tej firmy a byłem tam na rozmowie
    kwalifikacyjnej i dzieki za informacje
    2 Cytuj Zgłoś
  • 07.02.2013 - 19:52
    no i warto było założyć ten temat choćby dlatego że ty jeden dowiedziałeś się zanim zacząłeś pracować dla tych pożal się boże transportowców...
    2 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz