Forum » Społeczeństwo Prawo jazdy

 • 21.01.2018 - 9:34
  Chciałem zapytać o prawo jazdy. Jak ocenilibyście stopień trudności? Zarówno jeżeli chodzi o teorie jak i o praktykę. Kolejna sprawa, to czas jaki potrzebny od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu.
  2 4 Cytuj Zgłoś
 • 21.01.2018 - 20:28
  Przeprowadzasz jakąś ogólną ankietę ?
  1 4 Cytuj Zgłoś
 • 23.01.2018 - 14:14
  Stopień trudności niski. Cała procedura podobna jak przy pozwoleniu na broń palną.
  W części teoretycznej pojawia się kilka pytań, na które poprawna odpowiedź jest teoretycznie poprawna, ale niezgodna z praktyką, jak o upuszczenie powietrza z opony w samochodzie zakopanym w śniegu. Teoretycznie ok, będzie łatwiej wyjechać, ale kontrolowane spuszczanie powietrza, zimą, ze skostniałymi z zimna palcami? Są lepsze sposoby :) Ale większość pytań jest prosta i logiczna.

  Część praktyczna jest podobnie prosta, myślę że 2-3 razy może się noga powinąć, ale głównie przez stres albo przypadek. Np moja żona nie zdała prawa jazdy zaraz przed końcem egzaminu już prawie pod ośrodkiem. Wracała pod ośrodek i z pomiędzy samochodów zaparkowanych na poboczu, wbiegła jej pod maskę kobieta, żona od razu zahamowała, ale egzaminator się wystraszył i również wcisnął hamulec. Powiedział po tym, że ją przeprasza, bo nie musiał hamować, tylko się wystraszył, ale nie może zaliczyć egzaminu, bo fakt wciśnięcia przez niego hamulca będzie w jakiejś tam dokumentacji i to automatycznie ustala wynik negatywny.
  Ale jeśli ktoś nie zda więcej niż 3 razy, to albo robi to specjalnie, albo nie nadaje się do jazdy samochodem.

  Czasu od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu nie pamiętam.
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • 24.01.2018 - 10:09
  Tak jak kolega wyżej napisałe, nie jest to jakiś wielki wyczyn zdać prawo jazdy. W zasadzie to każdy kto chce i jest odpowiednio zmotywowany - nie powinien mieć problemów ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy.
  Zwłaszcza, że pytania sa ogólnodostępne:
  1. http://mib.gov.pl/2-Prawojazdy.htm
  2. https://www.ltesty.pl/demo/69 - demo testu
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 24.01.2018 - 18:19
  andnosal napisał/a:
  Chciałem zapytać o prawo jazdy. Jak ocenilibyście stopień trudności? Zarówno jeżeli chodzi o teorie jak i o praktykę. Kolejna sprawa, to czas jaki potrzebny od chwili zapisania się na kurs do odebrania dokumentu.
  Znam taką , co już piąty raz zdaje.... Znam tez taką co zdała za pierwszym razem.... Wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji oraz stopnia opanowania emocji...... Niestety często gęsto emocje i stres biorą górą i królują nad umiejętnościami.... Życzę Ci wszystkiego dobrego i lepiej nie karm się komentarzami ściągniętymi z neta, bo zwykle zamiast pomóc to jeszcze bardziej deprymują..... Uwierz w swoje możliwości i "miej jaja" :-) Pozdrawiam
  1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz