Forum » Społeczeństwo

KOD - Komitet Obrony Demokracji

  • Beata 10 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    Nie napisałaś jeszcze nic mądrego w tej dyskusji. Twoje wypowiedzi kończą się tylko pytajnikami.

    Przykład masz tutaj:
    Rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.

    Sędziowie są nieusuwalni. Zastanawiałeś się nad znaczeniem tego zdania? Widzę, że chyba nie. Sędzia w stanie spoczynku nadal jest sędzią. Jest nieusuwalny. Przeszedł w stan spoczynku i jest sędzią w stanie spoczynku.
    Wystarczy trochę pomyśleć.
    Gdyby było tak jak piszesz i nieusuwalność byłaby brakiem możliwości usunięcia sędziego ze stanu czynnego, nie byłoby żadnych barier wiekowych dotyczących zawodu sędziego zapisanych w Konstytucji. Trochę logiki.

    7 19 Cytuj
  • 10 wrz 2018
    Lech Kosyjan napisał/a:

    Mędrek mnie zaczepia. Jeden mi mówi bym poczytał Monteskiusza a inteligentny człowiek by zauważył, że wcześniej "bagietka" dokładnie o tym napisała. Więc niepotrzebne były powtórzenia. Momentalnie też epitetami obdarzył Wiktora Organa. Pisałem żeby nie stosować zdań ocennych w stylu: on jest głupi, matoł. populista, zaściankowy typu Węgry,pokłady nacjonalizmu i sobkostwa oraz zaściankowości, kpiny z Polski żeście zrobili itd. Ręce opadają jak się to czyta. Wiktor Orban ma ogromne poparcie rodaków. To co mówi to nie indywidualna postawa. Wyraża swoimi słowami i przede wszystkim czynami to czego życzy sobie zdecydowana większość Węgrów. To że to się nie podoba "elitom" lewicowym w UE i naszym mędrkom powyżej jest bez znaczenia. Wieczna tęsknota tych elit "skrojenia" Europy na ich modłę i wprowadzenia w życie tych pomysłów przyniosła w historii ogromne tragedie społeczeństwom, Wystarczy przypomnieć Lenina i komunizm, czy też Pol-Pota i Kambodżę, Koreę Pn., Kubę. Oni jednak z uporem wiedzą co jest dla ludzi najlepsze. Próbuję na się przy pomocy inżynierii społecznej wrócić do tych pomysłów.Mniejszość ma terroryzować większość. Marzy się im publiczne obściskiwanie facetów w stringach, uczynienie dwunastoletnich dziewczynek kobietami, urządzenie dzieciom w przedszkolu "kącików samogwałtu" itd. itd. A najlepiej wrócić do pomysłu komunistów i odbierać "oszołomom katolickim" dzieci i wychować ich w duchu tolerancji, wolnej miłości i wmówić im, że mogą sobie wybrać płeć. Jak w każdym stworzeniu jest część ludzi, którzy z różnych powodów mają skrzywiony ogląd rzeczywistości. Na drzewie jest część jabłek robaczywych i rozsądny sadownik nie roznosi robaki na wszystkie jabłka by wszystkie były robaczywe. Są też grubi i chudzi, są chorzy i zdrowi, są wysocy i niscy, są inteligentni i mający ograniczenia intelektualne i żaden lewicowiec tego nie wyrówna. Taki jest nasz los i to szanujemy. My Polacy mamy wspaniałą historię i tradycję. Jesteśmy dumni, że największym Polakiem w historii jest Jan Paweł II. Wiara naszych Ojców jest wielką częścią przekazu kulturowego. Chcemy kontynuować dorobek pokoleń, które z takim uporem dążyły do wolności. Naród, który zrezygnuje ze swojej tożsamości nie przetrwa a jego obywatele przez pokolenia będą usługiwać innym. Jeśli mędrek radzi mi czytać Monteskiusza, choć zapewniam, że studiowałem go z niezłym rezultatem, w rewanżu proponuję mu by poczytał co sądzili o demokracji Platon i Arystoteles. Znowu się mędrek m_markos odezwał i przywołuje "konstytucję". Konstytucję trzeba napisać na nowo. To ustawa zasadnicza pisana przez Kwaśniewskiego, Geremka i Mazowieckiego na zamówienie "łże elit". Więcej mędrkom nie odpowiadam.

    Bagietka Monteskiusza " zgwałciła". Populista nie musi być matołem. Wręcz odwrotnie - wyrafinowanym cynikiem. Węgrzy leczą kaca po Wersalu. Izolują się przez to i wrogów naokoło mają. Nie podoba się to nie tylko lewicowym elitom UE, ale przede wszystkim sæsiadom; Czechom, Słowakom, Ukraińcom, Rumunom. Z nimi daleko nie zajdziemy. Izolacja.Na rzekomą lewicowość elit UE lekarstwem nie może być nacjonalizm, sobkostwo, ksenofobia, brak solidarności i brzydka PiSowska twarz Polski. Dumę Polski i z Polski rozmienia PiS na drobne. Wstajemy z kolan, ładując łebem w sufit. Arystoteles po PiSowsku się marzy? PiSowskie elity. Widzimy tych Misiewiczów, Ziobrów i innych niedouczonych . Nie matura , lecz chęć szczera. PiSowskie elity. Szambo wypłynęło. Ty je jeno w patriotyczny sos przystrajasz. Śmierdzi potwornie. Konstytucja.

    12 11 Cytuj
  • 10 wrz 2018
    Bagietka napisał/a:

    Sędziowie są nieusuwalni. Zastanawiałeś się nad znaczeniem tego zdania?
    ....
    Trochę logiki.

    Właśnie trochę logiki a nie krętactw.
    Nieusuwalność jest czym jest.
    PIS nie miał prawa usunąć sędzi Gesdorf bo to jest zagwarantowane konstytucją. Jakieś bzdurne wytłumaczenia nic nie znaczą.

    13 7 Cytuj
  • Beata 10 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    Właśnie trochę logiki a nie krętactw.
    Nieusuwalność jest czym jest.
    PIS nie miał prawa usunąć sędzi Gesdorf bo to jest zagwarantowane konstytucją. Jakieś bzdurne wytłumaczenia nic nie znaczą.

    O nieusuwalności już pisałam i możesz to sobie potwierdzić w samej Konstytucji czy gdzie tam chcesz. Poza tym ta sama Konstytucja reguluje sprawę przenoszenia w stan spoczynku lub do innych placówek. Nikt nie usuwa sędziów gdyż są oni nieusuwalni i jedynie przechodzą w stan spoczynku. Sędzią jest się dożywotnio poza kilkoma wyjątkami natury przestępczej. Nawet chory psychicznie sędzia nadal pozostaje sędzią.

    Proszę więc czytać Konstytucję całościowo a nie wybiórczo, gdy chodzi o określone zagadnienie.
    Sama Konstytucja kieruje do przepisów szczegółowych zawartych w ustawie o określonych jednostkach z racji tego że Konstytucja jest szkieletem a po szczegóły kieruje do ustaw okołokonstytucyjnych.

    Art 180
    1. Sędziowie są nieusuwalni.
    2. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie.
    3. Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa.
    4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.
    5. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.

    Zachodzą więc tutaj dwie zmienne, które wpisują się w powyższe punkty (4 i 5). TK za bodajże prof Safiana wydał już wyrok na temat regulacji stanu spoczynku, więc proszę nie insynuować, że jest inaczej.
    Zmiana ustroju sądów także obecnie zaszła, więc jest druga podstawa do regulacji.

    Natomiast jeżeli chodzi o kadencję I Prezes SN to jest podstawowe pytanie. Czy I Prezes SN może kierować tą instytucją jeżeli nie zastosowała się do ustawy o SN i nie wyraziła zgodnie z nią chęci do dalszego orzekania? Nie wyraziła chęci więc przeszła w stan spoczynku, więc czy może być I Prezesem SN nie będąc sędzią w stanie czynnym, który nie może podejmować żadnych decyzji (proszę zapoznać się ze znaczeniem "sędzia w stanie spoczynku"?
    Sędzia Gersdorf nie została usunięta ze stanu sędziowskiego. Została automatycznie usunięta ze stanowiska I Prezes, gdyż nie wyraziła dalszej chęci bycia sędzią w stanie czynnym. Sędziowie działają w granicach prawa czyli Konstytucji i ustaw. Mają obowiązek przestrzegania i jednej i drugich a o niekonstytucyjności zgodnie z samą Konstytucją decyduje tylko i wyłącznie Trybunał Konstytucyjny do którego sędzia Gersdorf miała prawo wystąpić z pytaniem.

    Czy można być kierownikiem nie będąc pracownikiem?

    Krzykactwo KONSTYTUCJA wymaga jednak znajomości tejże, bo w innym przypadku wychodzi się na buraka lub KODomitę.

    5 21 Cytuj
  • 10 wrz 2018

    Bagietko! Ja nie mam czasu pojedynkowaś się z przeciwnikami, którzy walą cepami na oślep. Kobiety są wytrwalsze. Powodzenia.

    8 8 Cytuj
  • Beata 10 wrz 2018
    Lech Kosyjan napisał/a:

    Bagietko! Ja nie mam czasu pojedynkowaś się z przeciwnikami, którzy walą cepami na oślep. Kobiety są wytrwalsze. Powodzenia.

    Zapisy konstytucyjne nazywasz cepami. Też tak można ;)

    4 19 Cytuj
  • 13oddział 10 wrz 2018

    Poważnie rzecz biorąc to fanatyzm przeciwników i zwolenników jakiejkolwiek partii w Polsce jest dla mnie przerażający. Jak już ktoś obierze jedynie słuszną drogę to nie ma przebacz : Racje ma partia X i jej prezes, przewodniczący czy jakiś inny super wódz. Wszystko co robi nasza partia jest piękne i święte. Partia broni, Partia radzi , Partia nigdy cie nie zdradzi.

    12 1 Cytuj
  • Beata 10 wrz 2018

    Raczej wolałabym wypowiedzi na temat, który trwa, ale widzę, że ciężko podważać zapisy w Konstytucji i odwracać je "na swoją modłę". Co pozostaje w takiej sytuacji jak nie ucieczka od tematu w poboczne kierunki i różnorakie inwektywy.
    Ja od samego początku uważałam KODomitów za zmanipulowanych fanatyków i z każdym miesiącem utwierdzałam się w tym przekonaniu.

    5 20 Cytuj
  • 10 wrz 2018
    Bagietka napisał/a:

    Zachodzą więc tutaj dwie zmienne, które wpisują się w powyższe punkty (4 i 5). TK za bodajże prof Safiana wydał już wyrok na temat regulacji stanu spoczynku, więc proszę nie insynuować, że jest inaczej.
    Zmiana ustroju sądów także obecnie zaszła, więc jest druga podstawa do regulacji.

    Natomiast jeżeli chodzi o kadencję I Prezes SN to jest podstawowe pytanie. Czy I Prezes SN może kierować tą instytucją jeżeli nie zastosowała się do ustawy o SN i nie wyraziła zgodnie z nią chęci do dalszego orzekania? Nie wyraziła chęci więc przeszła w stan spoczynku, więc czy może być I Prezesem SN nie będąc sędzią w stanie czynnym, który nie może podejmować żadnych decyzji (proszę zapoznać się ze znaczeniem "sędzia w stanie spoczynku"?

    Władza sądownicza, sędziowie powinni być nieusuwalni i niepodlegli co gwarantuje im konstytucja. To sprawia że nie podlegają oni wpływom filarów władzy ustawodawczej oraz wykonawczej. Tylko wtedy ma sens trójpodział władzy.

    Tymczasem Ty piszesz że prezes SN nie ustosunkowała się "ustawie" płynącej z władzy ustawodawczej i będzie usunięta ze stanowiska do tego jeszcze przywołujesz "zmianę ustroju sądów". Przecież tym po prostu potwierdziłaś fakt że władza ustawodawcza po prostu robi zamach na władzę sądowniczą za pomocą sztuczek. Śmiejąc się z zapisu o nieusuwalnosci. Czy myślisz że ktoś inny co przyjdzie po PIS nie zabawi się podobnie.

    Biedny jest kraj w którym ośrodek władzy może sobie wymienić sędziów na swoje podobieństwo.
    Ludzie to popierający coś życzą źle Polsce. Władza traci aparat ją kontrolujący. Może robić co się jej rzewnie podoba.

    11 6 Cytuj
  • Beata 10 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    Władza sądownicza, sędziowie powinni być nieusuwalni i niepodlegli co gwarantuje im konstytucja. To sprawia że nie podlegają oni wpływom filarów władzy ustawodawczej oraz wykonawczej. Tylko wtedy ma sens trójpodział władzy.

    Tymczasem Ty piszesz że prezes SN nie ustosunkowała się "ustawie" płynącej z władzy ustawodawczej i będzie usunięta ze stanowiska do tego jeszcze przywołujesz "zmianę ustroju sądów". Przecież tym po prostu potwierdziłaś fakt że władza ustawodawcza po prostu robi zamach na władzę sądowniczą za pomocą sztuczek. Śmiejąc się z zapisu o nieusuwalnosci. Czy myślisz że ktoś inny co przyjdzie po PIS nie zabawi się podobnie.

    Biedny jest kraj w którym ośrodek władzy może sobie wymienić sędziów na swoje podobieństwo.
    Ludzie to popierający coś życzą źle Polsce. Władza traci aparat ją kontrolujący. Może robić co się jej rzewnie podoba.

    A Ty rozumiesz w ogóle co piszesz? Jacy niepodlegli? Sędziowie podlegają prawu a prawo tworzy władza ustawodawcza. Przecież sędziowie orzekają wyłącznie w granicach prawa i ustaw a kto pisze ustawy? Jak wygląda legislacja? Sędziowie czy prawnicy w procesie legislacyjnym mogą jedynie opiniować a jak każdy wie, tam gdzie 3 prawników tam trzy różne opinie. Nic poza opiniowaniem i doradztwem.
    Już mieliśmy raz przykład napisanej ustawy przez Prezesa TK, Rzeplińskiego, który później sam orzekł jej niekonstytucyjność.
    Sędziowie są nieusuwalni. Pisałam już o tym i nie chce mi sie powtarzać.
    Sędziowie podlegają władzy ustawodawczej właśnie poprzez ustawy i nie obracaj kota ogonem.
    Mają obowiązek przestrzegania Konstytucji i zapisów ustaw czyli prawa.
    Sędziowie są niezawiśli tylko i wyłącznie w czasie ich orzekania. Pracę i tryb postępowania przed sądami regulują ustawy, sporządzane w procesie legislacyjnym.

    Pora się pogodzić z niepodważalnymi prawnie faktami a nie pisać wciąż tych bredni. Taka jest Konstytucja i jest ona jaka jest. Nie mnie oceniać. Nie ja ją pisałam.
    Gersdorf sama się usunęła ze stanowiska. Każdy rozsądny, myślący człowiek wie, że PAD przyjąłby jej wymagane ustawą pismo w którym wyraziłaby ona chęć do przedłużenia dalszego statusu sędziego w stanie czynnym a jednocześnie pozostałaby na stanowisku Pierwszej Prezes SN.

    7 21 Cytuj
  • 12 wrz 2018

    Bagietko! Nie zrozumiałaś. To walenie cepami nie było do Ciebie. Napisałem to w tym sensie, że nasi przeciwnicy, którzy zamiast szabli stosują cepy i walą w plecy (to przenośnnia dotycząca ich malo inteligentnych argumentów). Tak się pojedynkują ludzie nie mający zasad. To było więc do tych mędrków, a Tobie życzyłem powodzenia wyrażając go slowem wytrwałość. Pozdrawiam Bagietkę i jeszcze raz życzę wytrwałości.

    4 17 Cytuj
  • Beata 12 wrz 2018
    Lech Kosyjan napisał/a:

    Bagietko! Nie zrozumiałaś. To walenie cepami nie było do Ciebie. Napisałem to w tym sensie, że nasi przeciwnicy, którzy zamiast szabli stosują cepy i walą w plecy (to przenośnnia dotycząca ich malo inteligentnych argumentów). Tak się pojedynkują ludzie nie mający zasad. To było więc do tych mędrków, a Tobie życzyłem powodzenia wyrażając go slowem wytrwałość. Pozdrawiam Bagietkę i jeszcze raz życzę wytrwałości.

    Luzik ;)
    W gnieździe szerszeni można się pomylić :)

    5 21 Cytuj
  • 14 wrz 2018
    Lech Kosyjan napisał/a:

    Bagietko! Nie zrozumiałaś. To walenie cepami nie było do Ciebie. Napisałem to w tym sensie, że nasi przeciwnicy, którzy zamiast szabli stosują cepy i walą w plecy (to przenośnnia dotycząca ich malo inteligentnych argumentów). Tak się pojedynkują ludzie nie mający zasad. To było więc do tych mędrków, a Tobie życzyłem powodzenia wyrażając go slowem wytrwałość. Pozdrawiam Bagietkę i jeszcze raz życzę wytrwałości.

    Kodeks Boziewicza dla takich krętaczy przewidywał kije. Zdolności honorowej PiSowskie ciury nie mają. Kije. Nie myśl ich z cepami. To skądinąd przydatne narzędzie. Krętactwo szabli niegodne. Dwadzieścia kijów pod Tereską ku uciesze gawiedzi.

    8 6 Cytuj
  • 14 wrz 2018

    Obecnie KOD utożsamia się z Solidarnością oraz z Wałęsą. Czy aby to nie jakieś rozdwojenie jaźni ?
    https://www.youtube.com/watch?v=YN-zIPMdy28

    zgodnie z dyrektywami ich mentorów czy nie należałoby KODowców potraktować w ten sposób?

    6 7 Cytuj
  • 14 wrz 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Obecnie KOD utożsamia się z Solidarnością oraz z Wałęsą. Czy aby to nie jakieś rozdwojenie jaźni ?
    https://www.youtube.com/watch?v=YN-zIPMdy28

    zgodnie z dyrektywami ich mentorów czy nie należałoby KODowców potraktować w ten sposób?

    Ależ to właśnie Wałęsa z ramienia poprzedniego ustroju zapewnił im dobrobyt który teraz im się odbiera. Zapomniałeś?
    Wałęsa wygrał w Totolotka a oni "grubą linię" Mazowieckiego.

    zdjecie

    zdjecie

    11 7 Cytuj
  • 14 wrz 2018
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Ależ to właśnie Wałęsa z ramienia poprzedniego ustroju zapewnił im dobrobyt który teraz im się odbiera. Zapomniałeś?
    Wałęsa wygrał w Totolotka a oni "grubą linię" Mazowieckiego.

    Czy ty coś masz z główka?
    Kiedyś do mnie pisałeś, ze nie można być tylko jednostronnym i należy tez należy u tych drugich zauważać pozytywy.
    Teraz jednostronnie walisz jak w bęben.
    Jakaś trauma depresja załamanie?

    11 12 Cytuj
  • 14 wrz 2018
    bono napisał/a:

    Czy ty coś masz z główka?
    Kiedyś do mnie pisałeś, ze nie można być tylko jednostronnym i należy tez należy u tych drugich zauważać pozytywy.
    Teraz jednostronnie walisz jak w bęben.
    Jakaś trauma depresja załamanie?

    Jednostronnie? Czyżby? Załączam myślenie!

    7 9 Cytuj
  • 15 wrz 2018
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Jednostronnie? Czyżby? Załączam myślenie!

    Tylko i wyłącznie jednostronnie !;)

    9 5 Cytuj
  • 25 wrz 2018

    KOD to banda złodzieji, a PIS na tle innych partii wypada najlepiej

    6 16 Cytuj
  • Andrzej 25 wrz 2018

    Czego banda?

    11 1 Cytuj
  • Beata 27 wrz 2018
    koperewa86 napisał/a:

    KOD to banda złodzieji, a PIS na tle innych partii wypada najlepiej

    Nie napisałabym, że to banda złodziei. Raczej to banda ludzi plasujących się na nizinach intelektu. O założycielach już można by było napisać inaczej. To ludzie bazujący i wykorzystujący tych z nizin intelektu.

    4 14 Cytuj
  • 2 paź 2018

    Maniakalne, bezmyślne i bezkrytyczne popieranie jednej -swoim zdaniem slusnej- opcji, albo pachnie fanatyzmem, albo jest podszyte interesem. Normalny, myślący człowiek jest podejrzliwy, czujny i ma wątpliwości. Bez wątpliwości nie ma rozwoju intelektualnego. Słowo "małpować" obrazuje to całkiem trafnie. Proszę więc nie małpować propagandowych hasełek przeciwko lub na poparcie którejś partii, tylko zacząć myśleć samodzielnie. Wówczas kody i inne wynalazki potrzebne nie będą. To wbrew pozorom dzieli tylko ludzi, na czym bardzo zależy PiSowi. Tworzenie tego typu organizacji to zatem strzał we wlasne kolano. Ludzie powinni się jednoczyć tylko w imię wlasnego, wspólnego interesu, nie przekonań.

    9 1 Cytuj
  • Beata 2 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Ludzie powinni się jednoczyć tylko w imię wlasnego, wspólnego interesu, nie przekonań.

    Chyba, że za łączeniem się w imię ideologii i przekonań wpisze się własne finansowe interesy.
    Tego już zapomniałaś ująć.

    2 10 Cytuj
  • 2 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Chyba, że za łączeniem się w imię ideologii i przekonań wpisze się własne finansowe interesy.
    Tego już zapomniałaś ująć.

    Nie zapomniałam, ponieważ nie miałam tego na myśli. Chodzi mi o interes ogółu, nie interes konkretnych jednostek czy partii.

    3 1 Cytuj
  • 3 paź 2018

    O rany, teraz dopiero zauważyłam, że ktoś w sierpniu br. odważył się zawiesić napis KONSTYTUCJA na Rondzie św.p. Pana Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego. Mam pytanie, czy Pan Poseł Szlachetka o tym wie, czy cokolwiek zrobił, aby wykryć tego zbrodniarza, czy powiadomił odpowiednie służby ?
    Czy zbrodniarz został już pojmany ? Wg. mnie powinien już gnić w kryminale.

    6 5 Cytuj

Odpowiedz