Forum » Społeczeństwo

KOD - Komitet Obrony Demokracji

  • Beata 6 wrz 2018

    W co ci ludzie grają?
    Co chcą osiągnąć?
    Nie mają wrażenia, że się kompromitują podważając na każdym kroku demokrację i jej zasady?

    46 45 Cytuj
  • 6 wrz 2018

    Ja rozumiem, że wybory i rzucono cię na pole walki elektronicznej z drugim sortem. Ale po co otwierać nowe tematy jak starych dość ????

    29 30 Cytuj
  • Beata 6 wrz 2018

    Te pytanie nie padały a tym bardziej odpowiedzi na nie.
    Ja nie sortuję. Sami się sortujemy, czasem dla uciechy gawiedzi tak jak to miało miejsce 1 września w Pcimiu.

    31 36 Cytuj
  • 7 wrz 2018
    Bagietka napisał/a:

    W co ci ludzie grają? Co chcą osiągnąć? Nie mają wrażenia, że się kompromitują podważając na każdy kroku demokrację i jej zasady?

    I tak do bez końca pisowskie trolle piszą herezje jakich mało gwałcąc logikę inteligentnych ludzi.

    25 22 Cytuj
  • 7 wrz 2018

    PISiaki. Zobaczycie. Przyjdzie taki czas gdy wspomnienie że należało się do PIS będzie czymś kompromitującym. Przyjdzie taki czas jak własne dzieci wam wypomną że rozwaliliście ład konstytucyjny w Polsce. Następni rządzący rozliczą was odpowiednio bo wasze grzechy są spisane a odpowiedzialność będzie wyciągnięta.
    zdjecie

    27 39 Cytuj
  • Andrzej 7 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    PISiaki. Zobaczycie. Przyjdzie taki czas gdy wspomnienie że należało się do PIS będzie czymś kompromitującym. Przyjdzie taki czas jak własne dzieci wam wypomną że rozwaliliście ład konstytucyjny w Polsce. Następni rządzący rozliczą was odpowiednio bo wasze grzechy są spisane a odpowiedzialność będzie wyciągnięta.

    Nikt nikogo nie rozliczy. Pisałem to już wielokrotnie i napiszę jeszcze raz. Nie będzie rozliczania, nie będzie trybunału stanu, nie będzie niczego, jak mawiał klasyk.

    11 9 Cytuj
  • Beata 9 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    PISiaki. Zobaczycie. Przyjdzie taki czas gdy wspomnienie że należało się do PIS będzie czymś kompromitującym. Przyjdzie taki czas jak własne dzieci wam wypomną że rozwaliliście ład konstytucyjny w Polsce. Następni rządzący rozliczą was odpowiednio bo wasze grzechy są spisane a odpowiedzialność będzie wyciągnięta.

    Będę się może ustosunkowywała do jednego punktu dziennie.
    Dzisiaj pkt 1.

    Poprzedni Sejm wprowadzał nadprogramowych sędziów TK, a wszystko przez napisaną przez Prezesa TK ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, wprowadzoną do legislacji przez Komorowskiego, gdyż Prezes TK nie mógł tego zrobić.
    Większość sejmowa, Prezydent oraz POlityczny prezes TK złamali wtedy Konstytucję i zasady państwa prawa oraz sposobu powoływania sędziów TK na zbliżające się wakaty.
    Kolejna większość parlamentarna miała wręcz obowiązek do naprawienia błędu, którego celem było obsadzenie swoimi, POlitycznymi sędziami miejsc, które miały być obsadzone już przez nową większość Sejmową.

    Punkt 2 jest już konsekwencją tych działań gdyż cały sposób powołania tych sędziów (tych prawidłowych i tych nadprogramowych) zachodził na podstawie powyższej, wadliwej ustawy.
    Platforma i Rzepliński sami sobie strzelili w stopę, gdyż nie tylko stracili tych których chcieli powołać bezprawnie ale również tych których mogli wybrać, gdyby wybierali na podstawie poprzedniej, niekombinowanej ustawy o TK.

    Świetnie tą sprawę opowiedział Leszek Miller, którego także Platforma i PSL chcieli wciągnąć do tego procederu. Zaproponowano mu, że SLD będzie mogło sobie wybrać jednego z tych nadprogramowych sędziów. Odpowiedział "nie zgodziłem się, gdyż wiedziałem,że kupczenie sędziami na pewno nie skończy się dobrze po wyborach, gdy będzie rządził PiS"

    Warto posłuchać, bo Miller w tym temacie był całkowicie z boku i powiedział jak naprawdę było.

    Pkt. 3 jest także konsekwencją walki o to kto ma rację. POlityczny Rzepliński stał przy swoim pomimo, że równocześnie zanegował konstytucyjność ustawy o TK, której sam był autorem.

    21 23 Cytuj
  • 9 wrz 2018

    KOD z tego co się orientuje to jakaś nawiedzona grupa fanatyków których piecze i boli dupka bo ich ukochana partia nie wygrała wyborów, a Ci wielcy wasi politycy was wysyłają byście walczyli o demokracje, a sami siedzą i pierdzą w stołki, jesteście najmniej szanowaną grupą w Polsce, już parady homoseksualne są bardziej sensowne i poważne niż ten wasz cyrk xD gardzę wami totalnie, gardzę tą całą polityką i pis i po to dla mnie to ta sama mafia, ale wy pokazujecie jakimi jesteście amebami umysłowymi xD mam nadzieje że wasz bóg tusk was tak wygrzmoci że nie będziecie się rozmnażać xD nawet mi was nie żal

    21 16 Cytuj
  • 9 wrz 2018
    maciej27luis napisał/a:

    KOD z tego co się orientuje to jakaś nawiedzona grupa fanatyków których piecze i boli dupka bo ich ukochana partia nie wygrała wyborów, a Ci wielcy wasi politycy was wysyłają byście walczyli o demokracje, a sami siedzą i pierdzą w stołki, jesteście najmniej szanowaną grupą w Polsce, już parady homoseksualne są bardziej sensowne i poważne niż ten wasz cyrk xD gardzę wami totalnie, gardzę tą całą polityką i pis i po to dla mnie to ta sama mafia, ale wy pokazujecie jakimi jesteście amebami umysłowymi xD mam nadzieje że wasz bóg tusk was tak wygrzmoci że nie będziecie się rozmnażać xD nawet mi was nie żal

    a mnie Ciebie żal, bardzo...

    15 16 Cytuj
  • Beata 9 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    PISiaki. Zobaczycie. Następni rządzący rozliczą was odpowiednio bo wasze grzechy są spisane a odpowiedzialność będzie wyciągnięta.

    Możesz napisać o co konkretnie chodzi w przypadku punktów 4,5,6?
    Pytam, bo są to takie ogólniki propagandowe, że naprawdę ciężko zgadywać co autor miał na myśli.

    4. w którym przypadku naruszony jest konstytucyjny porządek prawny. Konkrety proszę

    5. Przykład na złamanie zasady, że to sądy sądzą i są odrębną i niezależną częścią trójpodziału?

    6. Gdzie złamano zasadę, że to Konstytucja jest najwyższym prawem? Konkrety proszę.

    Bez konkretów nie da się odpowiedzieć na te bzdury.

    13 23 Cytuj
  • 9 wrz 2018

    Większość tych punktów była przedystkutowana wzdłóż i wszerz na tym forum. Nie mam tyle czasu by je poraz kolejny wałkować. Jak coś to mogę się wypowiedzieć na tematy które najbardziej mnie "bolą" i napawają lękiem o przyszłość.

    Np. trójpodział

    Trójpodział władzy zapisany w konstytucji zakłada 3 filary. Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza W założeniu powinny być równe, sprawdzać się, hamowac się, kontrolować.
    https://www.infor.pl/prawo/konstytucja/omowienie-konstytucji/76866,Jak-rozklada-sie-podzial-wladzy-w-Rzeczypospolitej-Polskiej.html
    Jeśli sądy są niezależne to kontrolują czy np.władza ustawodawcza została wybrana poprawnie, czy władza wykonawcza nie działa np w interesie pewnej grupy osób itd. Funkcjonuje to lepiej / gorzej ale daje jakieś tam gwarancje demokracji.

    Co robi PIS. Otóż a pomocą przeróżnych ruchów opisanych tutaj
    https://oko.press/senat-przyjal-ustawe-o-sadach-bez-poprawek-zobacz-po-co-pis-ta-ustawa/
    obsadza filar sądowy swoimi ludźmi powodując że niezależność tego filaru względem władzy znika.
    Po ukończeniu tego procesu sądy będą tylko legitymizowac poczynania władzy ustawodawczej.

    Jestem zdziwiony że społeczeństwo pozawala na coś takiego. A PISowcy tak ochoczo to wspierają. To kończyło się w przeszłości źle:

    https://www.rp.pl/Swiat/307059903-Zamach-na-trojpodzial-wladzy.html
    http://wyborcza.pl/7,75399,21575373,posluszny-prezydentowi-wenezuelski-sad-najwyzszy-uniewaznil.html

    16 11 Cytuj
  • Beata 9 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    Większość tych punktów była przedystkutowana wzdłóż i wszerz na tym forum. Nie mam tyle czasu by je poraz kolejny wałkować. Jak coś to mogę się wypowiedzieć na tematy które najbardziej mnie "bolą" i napawają lękiem o przyszłość.

    Np. trójpodział

    Trójpodział władzy zapisany w konstytucji zakłada 3 filary. Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza W założeniu powinny być równe, sprawdzać się, hamowac się, kontrolować.
    https://www.infor.pl/prawo/konstytucja/omowienie-konstytucji/76866,Jak-rozklada-sie-podzial-wladzy-w-Rzeczypospolitej-Polskiej.html
    Jeśli sądy są niezależne to kontrolują czy np.władza ustawodawcza została wybrana poprawnie, czy władza wykonawcza nie działa np w interesie pewnej grupy osób itd. Funkcjonuje to lepiej / gorzej ale daje jakieś tam gwarancje demokracji.

    Widzę, że kolega ma braki w Monteskiuszu, na którego zawsze powołują się sędziowie.
    Podstawa w trójpodziale to poza niezależnością, wzajemna kontrola.
    Jak to napisał Monteskiusz. Jakakolwiek z tych władz wyjęta spod kontroli ZAWSZE ulega patologizacji. Dlatego też w swoim dziele "O duchu Praw" zaznaczył, że żeby trójpodział działał poprawnie, należy spełnić wszystkie zasady, które opisuje w rozdziale O sędziach i zawodzie sędziego.
    Może warto się dokształcić i nie trzymać się propagandowych frazesów?

    m_markos napisał/a:

    Co robi PIS. Otóż a pomocą przeróżnych ruchów opisanych tutaj
    https://oko.press/senat-przyjal-ustawe-o-sadach-bez-poprawek-zobacz-po-co-pis-ta-ustawa/
    obsadza filar sądowy swoimi ludźmi powodując że niezależność tego filaru względem władzy znika.
    Po ukończeniu tego procesu sądy będą tylko legitymizowac poczynania władzy ustawodawczej.

    Jestem zdziwiony że społeczeństwo pozawala na coś takiego. A PISowcy tak ochoczo to wspierają. To kończyło się w przeszłości źle:

    https://www.rp.pl/Swiat/307059903-Zamach-na-trojpodzial-wladzy.html
    http://wyborcza.pl/7,75399,21575373,posluszny-prezydentowi-wenezuelski-sad-najwyzszy-uniewaznil.html

    Czyli sugerujesz, że sędziowie powoływani przez PiS nie są niezależni i niezawiśli? A skąd się pojawili? Spadli z nieba wraz z PiSem? To PiS ich nominował partyjnie?
    Jeżeli tak, to wcześniejsi byli zapewne POwscy? Tak uważasz? Przecież publicznie oznajmił to senator Rulewski z Platformy, że w sprawie Sawickiej mieliśmy swojego sędziego, bo jaki inny sędzia zrobiłby z winnej korupcji posłanki osobę pokrzywdzoną?

    Jeżeli w ten sposób myślisz, to mamy jawnie do czynienia z sędziami politycznymi i problemem twoim jest to, że teraz wymienia się sędziów POwskich na PiSowskich?

    12 20 Cytuj
  • 9 wrz 2018

    Kolejny mędrek, jakiś m_markos wylewa żale i wyssane z brudnego paluch "mądrości" próbując siać zamieszanie. Nie wiem czy celowo czy to jest granica jego intelektualnych możliwości? Taki mur o który tłucze głową i nie może się przebić. Ten mur był kiedyś realny, w Berlinie. Dzielił świat normalny i rzeczywistość tworzoną przez ówczesnych "mędrków", którzy jak współczesne różne pokraczne hybrydy lewicowe (KOD-y, sieroty po PRL-u, Nowoczesna i oczywiście PO) próbują skolonizować lewicową chorobą umysły ludzi i wprowadzić je w życie. Przecież wiedzą lepiej co obywatelowi jest potrzebne. Tak i ten mędrek m_markos wie lepiej. Wiedział lepiej Marks, Lenin, Józef Wisarionowicz, Pol-Pot, Che-Guevara itd. Spadkobiercami tych pomysłów jest również niestety część elit Zachodu, którym tak podlizuję się rodzime mędrki i stamtąd oczekują wsparcia, wbrew woli większości. Jakże daleko odeszli (elity Zachodu) od idei ojców założycieli UE. Ukochanym słowem tych swojskich mędrków jest słowo- zaklęcie: "postęp" ale również wolność, równouprawnienie, homofobia, nietolerancja, którymi żonglują by pogrążyć przeciwnika. Postępem wg nich jest wszystko to co niszczy tradycję, rodzinę i zasady i oczywiście szczególnie mędrki atakują katolicyzm. To zasady zdrowego społeczeństwa. Chore, pokręcone umysły to bardzo uwiera. Teraz wróćmy do wywodów mędrka. Jak każdy z brakami wykształcenia nadrabia pseudo-prawnymi wywodami, posługują się i przytaczając rzekomo potwierdzające jego wywody w punktach zarzuty "totalnej opozycji". Słuchaj więc mędrku. Demokracja to forma rządzenia i system rządzenia, w którym suweren aktem wyborczym decyduje, którzy jego przedstawiciele będą sprawować władzę. Wybierają członków Parlamentu. Parlament tworzy prawo. Sądy działają na podstawie tworzonego prawa i w jego granicach (zasada legalizmu). Są niestety tacy, którzy nie przyjmują do wiadomości wyników ostatnich wyborów parlamentarnych. Kończy się im świat gdy bezkarnie okłamywali współobywateli i na potęgę ich okradali. Teraz próbują ocalić enklawy minionej bezkarności. Szanowna Bagietko! Nie odpowiadaj na zaczepki tych co muszą odejść w niebyt. To węże, które zjadają własne ogony.

    11 20 Cytuj
  • 9 wrz 2018
    Lech Kosyjan napisał/a:

    Kolejny mędrek, jakiś m_markos wylewa żale i wyssane z brudnego paluch "mądrości" próbując siać zamieszanie. Nie wiem czy celowo czy to jest granica jego intelektualnych możliwości? Taki mur o który tłucze głową i nie może się przebić. Ten mur był kiedyś realny, w Berlinie. Dzielił świat normalny i rzeczywistość tworzoną przez ówczesnych "mędrków", którzy jak współczesne różne pokraczne hybrydy lewicowe (KOD-y, sieroty po PRL-u, Nowoczesna i oczywiście PO) próbują skolonizować lewicową chorobą umysły ludzi i wprowadzić je w życie. Przecież wiedzą lepiej co obywatelowi jest potrzebne. Tak i ten mędrek m_markos wie lepiej. Wiedział lepiej Marks, Lenin, Józef Wisarionowicz, Pol-Pot, Che-Guevara itd. Spadkobiercami tych pomysłów jest również niestety część elit Zachodu, którym tak podlizuję się rodzime mędrki i stamtąd oczekują wsparcia, wbrew woli większości. Jakże daleko odeszli (elity Zachodu) od idei ojców założycieli UE. Ukochanym słowem tych swojskich mędrków jest słowo- zaklęcie: "postęp" ale również wolność, równouprawnienie, homofobia, nietolerancja, którymi żonglują by pogrążyć przeciwnika. Postępem wg nich jest wszystko to co niszczy tradycję, rodzinę i zasady i oczywiście szczególnie mędrki atakują katolicyzm. To zasady zdrowego społeczeństwa. Chore, pokręcone umysły to bardzo uwiera. Teraz wróćmy do wywodów mędrka. Jak każdy z brakami wykształcenia nadrabia pseudo-prawnymi wywodami, posługują się i przytaczając rzekomo potwierdzające jego wywody w punktach zarzuty "totalnej opozycji". Słuchaj więc mędrku. Demokracja to forma rządzenia i system rządzenia, w którym suweren aktem wyborczym decyduje, którzy jego przedstawiciele będą sprawować władzę. Wybierają członków Parlamentu. Parlament tworzy prawo. Sądy działają na podstawie tworzonego prawa i w jego granicach (zasada legalizmu). Są niestety tacy, którzy nie przyjmują do wiadomości wyników ostatnich wyborów parlamentarnych. Kończy się im świat gdy bezkarnie okłamywali współobywateli i na potęgę ich okradali. Teraz próbują ocalić enklawy minionej bezkarności. Szanowna Bagietko! Nie odpowiadaj na zaczepki tych co muszą odejść w niebyt. To węże, które zjadają własne ogony.

    Kaczyński staje się polskim Adenauerem? Kpisz Waść. Kaczyński i Orban to populiści, którym bliżej do Putina i Erdogana. PiS Polsce wstyd przynosi, uwłacza naszemu wkładowi w rozwój demo0kracji, kompromituje. Tworzy z Polski ksenofobiczny, zaściankowy kraj typu Węgry. Oni byli z Hitlerem, Polska nie. I to nas uratuje. To pokłady nacjonalizmu i sobkostwa oraz zaściankowości, które przy PiS-ie wypłynęły i w euforii, że je suweren wybrał wyją i wyją. Jednak już coraz niepewniej poruszają się po kraju. Została im tylko prowincja, ale i tu ludzie przezierają na oczy. Przykre, ale PiS pokazał brzydką twarz Polski i Polaka. Sporo tego jest, ale to niecała Polska. Monteskiusza to sobie postudiuj i trójpodział władzy też, bo bredzisz po pisowsku. Ta ich nowomowa i dualizm prawny tworzy chaos, który najbardziej Polsce szkodzi. Patrioci? Kpiny z Polski żeście zrobili.

    17 14 Cytuj
  • 9 wrz 2018

    Jeszcze to nastawienie ludzi takich jak @bagietka odkrywa prawdziwe intencje PIS. Niema gdzieś naszych to ich wprowadzimy, bo jak nie ma to znaczy że są z PO i z opozycji. Przecież "każdy wie" że albo jest się PIS albo przeciwko.

    Osoby kierujące się dobrem państwa widząc potrzebę zmian bo nikt nie twierdzi że było OK to proponowały by zmianę funkcjonowana sądów tak by zachować niezależność filaru sądowniczego.

    Opcji jest naprawde kilka, łącznie z wyborem sędziów sądu najwyższego przez społeczeństwo w wyborach bezposrednich:

    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/747732,jak-wybierac-najlepszych-sedziow.html

    Ale po co robić wypracowywać apolityczny stabilny system sądowniczy jak tyle głodnych władzy PISiaków którzy od razu chcą być "mężami stanu" ala kapuś Przyłębska. Przecież takie "dobre" geny komunistycznego prokuratora Piotrowicza który bronił księdza pedofla w postaci córki nie mogą się zmarnować dlatego dostaje posadkę prokuratora bez konkursu.

    PIS to fanatyczna patologia. Żadne argumenty ich nie przekonają że białe to białe a czarne to czarne. Szkoda strzępić klawiatury

    18 9 Cytuj
  • 9 wrz 2018
    Lech Kosyjan napisał/a:

    Jak każdy z brakami wykształcenia nadrabia pseudo-prawnymi wywodami, posługują się i przytaczając rzekomo potwierdzające jego wywody w punktach zarzuty "totalnej opozycji". Słuchaj więc mędrku. Demokracja to forma rządzenia i system rządzenia, w którym suweren aktem wyborczym decyduje, którzy jego przedstawiciele będą sprawować władzę. Wybierają członków Parlamentu. Parlament tworzy prawo. Sądy działają na podstawie tworzonego prawa i w jego granicach (zasada legalizmu). Są niestety tacy, którzy nie przyjmują do wiadomości wyników ostatnich wyborów parlamentarnych.

    Ty panie demokrato.

    Konstytucja Rzeczypospolitj Polskiej to najważniejszy akt prawny w Polsce. Jest ona po to by państwo było stabilne, przewidywalne i sprawiedliwe. Demokracja tez jest tam zapisana. Każdy rządzący wyłoniony w wyborach ma rządzić kierując się jej zapisami. Jeśli rządzącym się nie podoba ona to mogą ją zmienić pod siebie pod warunkiem uzyskania 2/3 głosów sejmu.

    Tekst masz tutaj.
    http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

    Jak to jest że ten Twój rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.

    Jeśli obecni rządzący nie przestrzegają konstytucji to co stoi na przeszkodzie by ich następcy też jej nierespektowali a stąd już krok do upadku rządów prawa.

    PISiaki macie klapki na oczach.

    18 8 Cytuj
  • Andrzej 9 wrz 2018

    Teraz trzeba Kaczyńskiego usunąć z Sejmu. W końcu ma już wiek emerytalny. Resztę dziadków też.

    17 9 Cytuj
  • Beata 9 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    Opcji jest naprawde kilka, łącznie z wyborem sędziów sądu najwyższego przez społeczeństwo w wyborach bezposrednich:

    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/747732,jak-wybierac-najlepszych-sedziow.html

    Ale po co robić wypracowywać apolityczny stabilny system sądowniczy jak tyle głodnych władzy PISiaków którzy od razu chcą być "mężami stanu" ala kapuś Przyłębska. Przecież takie "dobre" geny komunistycznego prokuratora Piotrowicza który bronił księdza pedofla w postaci córki nie mogą się zmarnować dlatego dostaje posadkę prokuratora bez konkursu.

    PIS to fanatyczna patologia. Żadne argumenty ich nie przekonają że białe to białe a czarne to czarne. Szkoda strzępić klawiatury

    Bzdury Pan piszesz. Sama jestem za tym by sędziów wybierać w wyborach powszechnych tylko, że do tego potrzebna jest zmiana Konstytucji. Myślisz, że PiS nie brał tego pod uwagę? Jeżeli tak to bardzo się mylisz. Gdyby PiS miał większość Konstytucyjną razem z Kukiz15 to byłby to najszybszy, najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zrobienie wreszcie porządków w sądach. Ale tak nie jest więc zmiany są trudniejsze. Warto jednak wiedzieć o tym jakie były opinie w koalicji rządzącej na ten temat zanim się coś zaczyna pisać.

    11 22 Cytuj
  • 9 wrz 2018

    Mędrek mnie zaczepia. Jeden mi mówi bym poczytał Monteskiusza a inteligentny człowiek by zauważył, że wcześniej "bagietka" dokładnie o tym napisała. Więc niepotrzebne były powtórzenia. Momentalnie też epitetami obdarzył Wiktora Organa. Pisałem żeby nie stosować zdań ocennych w stylu: on jest głupi, matoł. populista, zaściankowy typu Węgry,pokłady nacjonalizmu i sobkostwa oraz zaściankowości, kpiny z Polski żeście zrobili itd. Ręce opadają jak się to czyta. Wiktor Orban ma ogromne poparcie rodaków. To co mówi to nie indywidualna postawa. Wyraża swoimi słowami i przede wszystkim czynami to czego życzy sobie zdecydowana większość Węgrów. To że to się nie podoba "elitom" lewicowym w UE i naszym mędrkom powyżej jest bez znaczenia. Wieczna tęsknota tych elit "skrojenia" Europy na ich modłę i wprowadzenia w życie tych pomysłów przyniosła w historii ogromne tragedie społeczeństwom, Wystarczy przypomnieć Lenina i komunizm, czy też Pol-Pota i Kambodżę, Koreę Pn., Kubę. Oni jednak z uporem wiedzą co jest dla ludzi najlepsze. Próbuję na się przy pomocy inżynierii społecznej wrócić do tych pomysłów.Mniejszość ma terroryzować większość. Marzy się im publiczne obściskiwanie facetów w stringach, uczynienie dwunastoletnich dziewczynek kobietami, urządzenie dzieciom w przedszkolu "kącików samogwałtu" itd. itd. A najlepiej wrócić do pomysłu komunistów i odbierać "oszołomom katolickim" dzieci i wychować ich w duchu tolerancji, wolnej miłości i wmówić im, że mogą sobie wybrać płeć. Jak w każdym stworzeniu jest część ludzi, którzy z różnych powodów mają skrzywiony ogląd rzeczywistości. Na drzewie jest część jabłek robaczywych i rozsądny sadownik nie roznosi robaki na wszystkie jabłka by wszystkie były robaczywe. Są też grubi i chudzi, są chorzy i zdrowi, są wysocy i niscy, są inteligentni i mający ograniczenia intelektualne i żaden lewicowiec tego nie wyrówna. Taki jest nasz los i to szanujemy. My Polacy mamy wspaniałą historię i tradycję. Jesteśmy dumni, że największym Polakiem w historii jest Jan Paweł II. Wiara naszych Ojców jest wielką częścią przekazu kulturowego. Chcemy kontynuować dorobek pokoleń, które z takim uporem dążyły do wolności. Naród, który zrezygnuje ze swojej tożsamości nie przetrwa a jego obywatele przez pokolenia będą usługiwać innym. Jeśli mędrek radzi mi czytać Monteskiusza, choć zapewniam, że studiowałem go z niezłym rezultatem, w rewanżu proponuję mu by poczytał co sądzili o demokracji Platon i Arystoteles. Znowu się mędrek m_markos odezwał i przywołuje "konstytucję". Konstytucję trzeba napisać na nowo. To ustawa zasadnicza pisana przez Kwaśniewskiego, Geremka i Mazowieckiego na zamówienie "łże elit". Więcej mędrkom nie odpowiadam.

    11 12 Cytuj
  • Beata 9 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    Jak to jest że ten Twój rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.

    Jeśli obecni rządzący nie przestrzegają konstytucji to co stoi na przeszkodzie by ich następcy też jej nierespektowali a stąd już krok do upadku rządów prawa.

    PISiaki macie klapki na oczach.

    Proszę wpierw podać podstawę prawną twierdzenia, że rząd Zjednoczonej Prawicy łamie Konstytucję?
    Proszę to zrobić zgodnie z zasadą tejże Konstytucji. Wtedy porozmawiamy na poważnie.

    8 22 Cytuj
  • 9 wrz 2018
    m_markos napisał/a:

    Ty panie demokrato.

    Konstytucja Rzeczypospolitj Polskiej to najważniejszy akt prawny w Polsce. Jest ona po to by państwo było stabilne, przewidywalne i sprawiedliwe. Demokracja tez jest tam zapisana. Każdy rządzący wyłoniony w wyborach ma rządzić kierując się jej zapisami. Jeśli rządzącym się nie podoba ona to mogą ją zmienić pod siebie pod warunkiem uzyskania 2/3 głosów sejmu.

    Tekst masz tutaj.
    http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

    Jak to jest że ten Twój rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.

    Jeśli obecni rządzący nie przestrzegają konstytucji to co stoi na przeszkodzie by ich następcy też jej nierespektowali a stąd już krok do upadku rządów prawa.

    PISiaki macie klapki na oczach.

    "Se" poczytaj tu: https://www.rp.pl/Polityka/180719654-Aleksander-Kwasniewski-Konstytucji-nie-obroni-sie-przed-rewolucja.html

    [...]W pracach nad konstytucją nie brały udziału środowiska, które są dzisiaj u władzy.

    Taki był układ parlamentarny. Porozumienie Centrum nie weszło do Sejmu. Prawica nie dogadała się w Konwencie Św. Katarzyny i do Sejmu nie weszła. Stałem na czele Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego i zabiegałem o to, żeby projekty środowisk prawicowych, które były składane w kadencji 1991-1993, były rozpatrywane, mimo że nie musiałem tego robić, bo w parlamencie obowiązuje zasada dyskontynuacji. Reprezentanci każdego z projektów uczestniczyli w naszych obradach. Dopuściliśmy również projekt obywatelski sponsorowany przez Solidarność. Proces prac nad konstytucją był pluralistyczny i demokratyczny, czego życzę moim następcom, którzy chcą zmieniać konstytucję.[...]

    Na układy, nie ma rady. Ale zawsze można się napić.
    [...]Na pohybel wszystkim - to jest piękny toast, co?[...]

    8 13 Cytuj
  • 10 wrz 2018
    Bagietka napisał/a:

    Proszę wpierw podać podstawę prawną twierdzenia, że rząd Zjednoczonej Prawicy łamie Konstytucję? Proszę to zrobić zgodnie z zasadą tejże Konstytucji. Wtedy porozmawiamy na poważnie.

    Nie napisałaś jeszcze nic mądrego w tej dyskusji. Twoje wypowiedzi kończą się tylko pytajnikami.

    Przykład masz tutaj:
    Rząd "prawa i sprawiedliwości" łamie otwarcie konstytucję wygaszając sędziów w tym sędzię SN GERSDORF choć wg konstytucji sędziowie są nieusuwalni.

    14 11 Cytuj
  • 10 wrz 2018
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    "Se" poczytaj tu:

    To Ty Se poczytaj co mówił Lech Kaczyński a co robi Jarek Kaczyński. Jakoś dawniej nie było obiekcji co do sposobu funkcjonowania państwa

    ---------------
    Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym - powiedział w
    Warszawie prezydent Lech Kaczyński na uroczystości powołania nowego prezesa TK.
    Prezydent: Trybunał Konstytucyjny jest i będzie niezależny

    Prezydent zaznaczył, że TK ma olbrzymią władzę, a jego sędziowie są w praktyce nieodwoływalni przed końcem kadencji. Wyraził przekonanie, że powołanie sześciorga nowych sędziów nie zmieni "podstawowej substancji", a Trybunał pozostanie całkowicie niezależny. Tam, gdzie istnieje przejrzyste prawo, tam są organy kontroli konstytucji; to władza, której istnienie i kompetencje są co do zasady niepodważalne - mówił.

    https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-trybunal-konstytucyjny-jest-i-bedzie-niezalezny-6037670700184705a
    ---------------

    15 8 Cytuj
  • 10 wrz 2018
    Lech Kosyjan napisał/a:

    Znowu się mędrek m_markos odezwał i przywołuje "konstytucję". Konstytucję trzeba napisać na nowo. To ustawa zasadnicza pisana przez Kwaśniewskiego, Geremka i Mazowieckiego na zamówienie "łże elit". Więcej mędrkom nie odpowiadam.

    To niby Kwaśniewski Geremek Mazowiecki to przez kogo zostali wybrani jak nie przez Polaków? A zapomniałem, słuszna partia jest tylko jedna. W końcu przydomek pan demokrata zobowiązuje.

    Konstytucję można przeprojektować ale do tego ma być zgoda większości i kompromis różnych grup społeczeństwa. Są oficjalne ścieżki do tego w naszym państwie.

    13 8 Cytuj
  • 10 wrz 2018

    To są oficjalne ścieżki w naszym państwie? to nie jest to już państwo PiS?... cholera, nie wiedziałem. Widzę spore kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Podaję więc: w Konstytucj nawet tej ułomnej jest określiona kadencja prezesa Sądu Najwyższego. Konstytucja RP art.87 pkt 1, art. 176 pkt.2, art. 178 pkt 1, art. 180 pkt 2, 4, 5 , art. 183 pkt 2, art. 185, art. 187 pkt 4, Konstytucja mówi jedynie ile wynosi kadencja prezesa Sądu Najwyższego. To ile wynosi nie oznacza, że jest nieodwoływalny w szczególnych okolicznościach zgodnie z prawem stanowionym przez Sejm. Co będzie gdy sędzia sprzeniewierzy się zasadom i godności urzędu? Np. popełni przestępstwo, zaangażuje sie politycznie w przestrzeni publicznej, wyda skandaliczny wyrok, zachowa się moralnie nagannie. W tym wypadfku nie był odwołany a wygaszona została kadencja z uwagi na wiek. Prezes Sądu Najwyższego jest równmież sędzią - odkrywcze prawda? Zastosowanie ma art. 180 pkt 4 i myślę, że 3 biorąc pod uwagę wypowiedzi i zachowanie osoby sprawującej obecnie tą funkcję (sprawa znicza - udział w manifestacji politycznej, wypowiedzi w prasie i za granicą) Niezawisłość-niezależność, niepodległość; niezawisłość sędziowska - konstytucyjna zasada wymiaru sprawiedliwości, polegająca na tym, że sędzia przy orzekaniu spraw kieruje sie tylko ustawą i swoim wewnętrznym przekonaniem. "Bolek" też został wybrany przez Polaków. To nas interesuje a nie kto wybrał. Proszę obserwować jak to siędzieje np. w USA i nie wypisywać bredni i swoich przemyśleń - bo to mędrkowanie.

    9 7 Cytuj

Odpowiedz