Forum » Społeczeństwo

Budujemy razem Polske

  • 19 sty 2019

    Tramp mówi o wyjściu USA z NATO.
    I chyba ma racje. Ten porządek narzucany przez zachód to lipa. Na przykładzie Azji można powiedzieć, ze komuna wcale nie odeszła a może zdominować nasza chrześcijańska cywilizacje.
    Buddyzm nie przeszkadzał komunie w Azji stad państwa Chiny czy Wietnam utrwalają ta religie. Ideologia tej religii i komunizmu są zbieżne.
    Stad Azją pędzi jak nakręcona . Pokazywana w programach tv krajów pochrzescijanskich biedota, ubóstwo np. Wietnamu jest próba poprawienia sobie samopoczucia. Przestano już tak pokazywać Chiny.
    My stajemy się skansenem świata. Domem seniora mijającej cywilizacji. Nieuchronnie uchodźcy nas zastąpią bo pobić emeryta i zająć jego dom gdy ten jest na wczasach, to żaden problem bo ten nie wykazuje nawet woli walki o swoje. Marzy o sobocie wolnej o niedzieli wolnej o urlopie, socjalnym minimum, wczesnej emeryturze.......
    Państwo trzeciego świata Wietnam, po okrutnej wojnie 90 mln ludzi, dalej komunistyczne ma miasta które rozwijają się nszybciej na swiecie . Kiedysiejszy Sajgon 7.5 mln to mały Szanghaj .
    Jeżeli my zachłysnęliśmy się naszym rozwojem to spójrzcie w Google i wpiszcie nowoczesny Ho Chi Minh, zrozumiecie na przykładzie zestawienia z Warszawa, ze to nie oni nas gonią a my ich. Musimy prowincji wietnamskiej bardzo uciekać aby małżeństwa mieszane wybierały wciąż Polskę jako miejsce pracy i życia.
    Podobnie zmienia się Laos Birma i Kambodża.
    A my tutaj debatujemy czy mamy zarabiać tyle co Niemcy.
    Niemcy te emerytury utrzymają , bo nowa krew już tam rośnie. Ale nie na długo, bo wędrówka ludów która się u nich zatrzymała, nie ma szans do mrówek z Azji. Bijmy się wiec o ostatnie w tym stuleciu miejsca w samolotach do Azji, bo za niedługo zajmiemy miejsce Rzymu, Pompei, starożytnego Paryża, Londynu, zaś Warszawa, Berlin będą takimi małymi przykładami współczesnych nowoczesnych enklaw.
    Co do NATO o którym na początku, nie pomogło w Wietnamie i Afryce, kultury nie narzucasz siła , sama do nas przyjdzie i jeszcze może się okazać ze zreformowany komunizm, ma przewagę nad zdemoralizowanym, geriatrycznym i zniewieściałym matriarchalnym i roszczeniowym światem który powoli zasypia w idei -rób mało, wypoczywaj, zarabiaj dużo i miej coraz większe oczekiwania wobec tych idei.

    12 798 Cytuj
  • 19 sty 2019

    Lubię to, założyłem nowy blog i w 10 minut 105 minusów.
    Ależ cholernie jestem poularny.

    4 798 Cytuj
  • 19 sty 2019

    Niech to ktoś zatrzyma . Bo do rana będzie ze dwa tys minusów .

    4 798 Cytuj
  • 19 sty 2019

    Nie czytałem, skończyłem po pierwszym zdaniu. Nurtuje mnie jednak pytanie - kto to jest "Tramp"?

    132 7 Cytuj
  • Andrzej 19 sty 2019

    To Trump, tak z rosyjska, gdzie nazwiska i nazwy w większości tłumacząc na rosyjski zapisuje się fonetycznie.

    P. S. Też odpadłem po czwartym zdaniu.

    3 8 Cytuj
  • 20 sty 2019

    Rosną w Polsce domy z czerwoniutkiej cegły,
    Domy wznosi piekarz, bo w tej pracy biegły.
    Handel Zagraniczny rozwijają zduni.
    Znają koniunktury z gawędzeń babuni.
    Domy, mosty, szkoły to domena szewców,
    A z krawców się robi zwycięstwa ich piewców.
    Piekarz, szewcy, zduni- każdy sercu bliski.
    Wspólnie zapracują na moją "Scotch Whisky"
    Azembski zaś whisky, aby spijać mógł:
    Rządzić musi ślusarz;
    Rządzić musi ślusarz;
    I musi ten ślusarz spokojnie spać bez trwóg

    Więc każdego ranka na "Armii Kennedy"
    Pilnie referuję Europy biedy:
    Jak się Zachód plącze w pętach kapitału
    I jak do ruiny zbliża się pomału.
    Potem do lodówki zaglądam ciekawie
    Oto "Johnie Walker" zaraz się zaprawię.
    I każdego co by mnie zaprawić chciał:
    Wydam ślusarzowi;
    Wydam ślusarzowi;
    Wydam ślusarzowi;
    Aby za swoje miał!

    8 78 Cytuj
  • 20 sty 2019

    Co tu się podziało z ocenami komentarzy? Nie dość, że liczby jakieś szaleńcze, to jeszcze jak wciskam "plus" to liczba plusów się nie zwiększa, a ocenę traktuje jako dodaną....

    6 7 Cytuj
  • 20 sty 2019
    bono napisał/a:

    Lubię to, założyłem nowy blog i w 10 minut 105 minusów.
    Ależ cholernie jestem poularny.

    a właśnie miałem zapytać po coś to założył? Jakieś badania zadowolenia z życia i rządów? A co do minusów sam widzisz jaką masz popularność - jak piwo bezalkoholowe. Nikomu się już nie chce z Tobą o Twoich problemach ze sobą samym klikać.

    3 13 Cytuj
  • 2 lut 2019

    To co zrobił TVN z pokazaniem materiału o uboju chorych krów to skur.ysyństwo.!
    Byliby uprawnieni takiego materiału, gdyby wcześniej pokazali taki materiał rządowi a ten olał sprawę i wyśmiał telewizję.
    Gdybym ja jako Polak zarządzał TVN, tak właśnie bym zrobił, pokazałbym materiał ministrowi rolnictwa.
    Ten powinien wypłacić telewizji nagrodę finansową za wykrycie tego draństwa, sprawę w najszybszym tempie winna przejąć ABW (bo to narodowa szkodliwość , a wręcz dywersja), temat powinien być utajniony, a winni w szybkim trybie wsadzeni do więzień.
    Tak takie sprawy załatwiają Niemcy, w obronie znaku towarowego Made in Germany, jako dobra narodowego, wspólnego dla wszystkich obywateli.

    12 60 Cytuj
  • 2 lut 2019
    Endrju napisał/a:

    To Trump, tak z rosyjska, gdzie nazwiska i nazwy w większości tłumacząc na rosyjski zapisuje się fonetycznie.

    P. S. Też odpadłem po czwartym zdaniu.

    Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

    1 3 Cytuj
  • 2 lut 2019
    bono napisał/a:

    To co zrobił TVN z pokazaniem materiału o uboju chorych krów to skur.ysyństwo.!
    Byliby uprawnieni takiego materiału, gdyby wcześniej pokazali taki materiał rządowi a ten olał sprawę i wyśmiał telewizję.
    Gdybym ja jako Polak zarządzał TVN, tak właśnie bym zrobił, pokazałbym materiał ministrowi rolnictwa.
    Ten powinien wypłacić telewizji nagrodę finansową za wykrycie tego draństwa, sprawę w najszybszym tempie winna przejąć ABW (bo to narodowa szkodliwość , a wręcz dywersja), temat powinien być utajniony, a winni w szybkim trybie wsadzeni do więzień.
    Tak takie sprawy załatwiają Niemcy, w obronie znaku towarowego Made in Germany, jako dobra narodowego, wspólnego dla wszystkich obywateli.

    Trochę masz rację ale brak Ci doświadczenia. Akurat Niemce są mistrzami w budowaniu niby jakości, następnie wyśmiewaniu całej reszty, ze nie nadąża za nimi a na końcu po udowodnieniu kamuflują wszelkie wpadki których jest co rusz na każdym poziomie. Aaaaa no i nie wyobrażasz sobie poziom łapówkarstwa w Niemczech. O tym się po prostu nie mówi. Nie znajdziesz tam takich programów nawet jak nakręcone w ukryci przez TVN u nas. O ichniejszych wałach w jedzeniu nawet nie chce mi się uruchamiać wystarczy, że mają podwójne standardy wszelakiej produkcji noooo ale przecież twierdzą, że nie ma Europy dwóch prędkości.....weź Ty przestań jak nie masz pojęcia. Zaczerpnij wiedzy o źródłach na których się wzorujesz.

    https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-palacy-problem-bmw-wpadka-za-wpadka,nId,2811998

    od około 2006roku błąd planowany w niemieckiej motoryzacji goni błąd. Zmowa goni zmowę. Zaniżanie jakości. Planowane postarzanie. O tym wszyscy wiedzą i to nie jest jakimś wyczynem. Wyczynem jest wyegzekwowanie swoich praw za które zapłaciłeś u Niemieckiego producenta. Miałeś kiedyś coś wspólnego z tym tematem? A może słyszaleś takie bzdury "że to klient nie umie użytkować niemieckiego produktu" :-))) jesli myślisz, że to standard spróbuj innej motoryzacji.

    2 5 Cytuj
  • 2 lut 2019

    Ty chyba nie czytałeś tego o czym napisałem, albo czytasz bez zrozumienia.
    Toz ja dałem przykład Niemiec jako tych którzy chronią , aby zła o nich opinia nie ujrzała światła dziennego.

    Na ich przykładzie sugerowałem sposób postępowania w podobnych przypadkach.

    6 3 Cytuj
  • 2 lut 2019

    A wystarczy być uczciwym......
    No ale jak to mówią: "ryba psuje się od głowy", "przykład idzie z góry"......
    Strach kupić cokolwiek po prostu...

    6 2 Cytuj
  • 3 lut 2019

    Są neutralne informacje w rządowej tv na temat konwencji Biedronia.
    Oby to trwało.
    I gdy nowa partia zagospodaruje np 25 % poparcia obawiam się ze rządowe media ruszą do natarcia i szukania haków na nowego konkurenta. Obym się mylił.

    8 2 Cytuj
  • 3 lut 2019
    bono napisał/a:

    Są neutralne informacje w rządowej tv na temat konwencji Biedronia.
    Oby to trwało.
    I gdy nowa partia zagospodaruje np 25 % poparcia obawiam się ze rządowe media ruszą do natarcia i szukania haków na nowego konkurenta. Obym się mylił.

    zdjecie

    1 8 Cytuj
  • 3 lut 2019

    Ziennikarz który nagrał ubój chorych zwierząt, powiedział ze dwa tygodnie przed materiałem w TVN, poinformował organy państwowe o praktykach w ubojni. Przez dwa tygodnie nie było żadnej reakcji, mimo ze praktyka w branży była znana.

    4 1 Cytuj
  • 4 lut 2019

    No cóż, Wiosna przebiła PiS w budowaniu ojczyzny, bo i emerytura godna i miesiąc na specjalistę i religia godnie bo w kościelnych salach i kościół będzie szczęśliwy, bo będzie zarabiał na siebie (żaden honor być na zapomodze państwa jak jakiś dziad) i na dziecko pierwsze będzie pomoc dla rodzin i prawo zacznie obowiązywać i fanaberie prezydenta zostaną osądzone przed Trybunałem Stanu.

    Skąd pieniądze?, tu czekamy na kalkulacje i wyliczenia, ale Biedroń Słupsk postawił na nogi a nie zadłużył, nie sądzę aby rozdawał prezenty z kapelusza.
    Jak PiS obiecywał też się wydawało że nie ma za co. Może teraz Wiosna widzi rezerwy w złym zarządzaniu przez PiS i pieniądze płynące pod stolikami.

    Osobiście bardzo im kibicuję, bo już mi się chce rzygać współczesną solidarnością, która zepsuła swoją markę tak, jak zniszczyli markę polskiego mięsa gnoje i mendy, markę za którą trzeba było zapłacić dwudziestoletnią pracą, a teraz ta marka runęła jak domek z kart.

    3 2 Cytuj
  • 4 lut 2019

    Wałęsa tak postawił na lewą nogę, że lewica do dziś nie może się pozbierać. Zamiana ról. Przejęła prawicowe pieniactwo i rozdrobniła się beznadziejnie. PiS rządzi samodzielnie dziéki temu. Wiosna w jesieni blednie. Jesienią trzy bloki powinny wystartować D'Hondt o tym przypomina. Koalicja Obywatelska, PSL z przybudówkami i blok lewicowy contra PiS. Biedroń , nolens volens, wspiera PiS. Idee? Idee są ideami. Przechył prawicowy mamy. Rozdrabnianie lewicy to szaleństwo. PiS powinni rozwalić narodowcy. Już to robią, a tu Biedroń się wciska i przeszkadza. Sukcesem Biedronia byłoby stworzenie bloku lewicowego. Inaczej zagra na PiS.

    1 2 Cytuj
  • 4 lut 2019

    Wydaje mi się ze on chce zbudować blok lewicowy ale samodzielnie, bez udziału byłych lewicowców.

    2 1 Cytuj
  • 4 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Wałęsa tak postawił na lewą nogę, że lewica do dziś nie może się pozbierać. Zamiana ról. Przejęła prawicowe pieniactwo i rozdrobniła się beznadziejnie. PiS rządzi samodzielnie dziéki temu. Wiosna w jesieni blednie. Jesienią trzy bloki powinny wystartować D'Hondt o tym przypomina. Koalicja Obywatelska, PSL z przybudówkami i blok lewicowy contra PiS. Biedroń , nolens volens, wspiera PiS. Idee? Idee są ideami. Przechył prawicowy mamy. Rozdrabnianie lewicy to szaleństwo. PiS powinni rozwalić narodowcy. Już to robią, a tu Biedroń się wciska i przeszkadza. Sukcesem Biedronia byłoby stworzenie bloku lewicowego. Inaczej zagra na PiS.

    Zdajesz sobie sprawę, ze PO, koalicja obywatelska, PSL mogą nie reprezentować wszystkich poglądów, a SLD jest skompromitowane i ludzie mogą nie chcieć głosować na nich?

    Odpowiedz proszę mi na pytanie, która z partii powyżej wrzuciła choćby projekt ustawy na temat:

    refundacja in vitro
    związki tej samej plci
    likwidacja/renegocjacja konkordatu
    usunięcie religii ze szkół, wzmocnienie nauki języków, matematyki
    uniezależnienie od brudnej energii
    edukacja włączająca
    edukacja seksualna
    decentraizacja i debiurokratyzacja

    Cel „wszyscy na PiS” niby zacny, ale jak go ma zrealizować Biedron idąc ramie w ramie z Niesiołowskim ( https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/niesiolowski-problemy-gejow-sa-fikcyjne,39644.html ) dla którego fakt ze pary jednopłciowe dziedziczą ale musza płacić podatek, nie mogą się wspólnie rozliczać, nie mogą decydować o zdrowiu i życiu drugiego, nie zostaną poinformowani w przypadku gdy jednemu się coś stanie przez szpital, nie zostaną dopuszczeni do odwiedzin w szpitalu gdy drugi będzie nieprzytomny...
    Fakt ten jest deprecjonowany przez Stefana.
    Nikt nie chce na nich już głosować, bo każdy wie, ze to takie same „katole” jak PiS. Chyba się zgodzisz ze najwyższa pora na trzecia sile, lewicowa skoro PO nie realizuje żadnych postulatów lewicowych i nie potrafi się określić czy jest partia centrum czy prawicy?

    SLD przemilczmy, gdyż oni tez nie wprowadzali postulatów lewicowych, jedynie sobie nimi wycierali buzie.

    7 Cytuj
  • 4 lut 2019

    O prostych sprawach mów prosto: nie buzie ale gęby. No i teraz w kupie siła pod przywództwem pedała pod dyrekcją Biebrzyńskiego który pogrążył wielu :-))) i tym żyjecie Wy i ćwiartka Polski. Każdy zdrowomyślący może postawić tylko jedną tezę na podstawie cząstkowych danych. Ja w takich burzach w szklance wody (np. podobnie jak "dama" Lubnauer :-))) ) a kiedyś Rychu od 6 króli wiem, że coś/ktoś jest podsunięty na pożarcie a chodzi zapewne o całkiem inny temat, niebawem pewnie wyjdzie o jaki :-)))

    https://www.o2.pl/artykul/biedron-zaklada-partie-doradza-mu-jakub-bierzynski-czlowiek-odpowiedzialny-za-sukces-nowoczesnej-6284212816615553a

    tu troche o Biebrzyńskim który nawet wśród dziennikarzy TVN nie jest poważany za swoje poustawiane i zapłacone światopoglądy

    bono napisał/a:

    Ziennikarz który nagrał ubój chorych zwierząt, powiedział ze dwa tygodnie przed materiałem w TVN, poinformował organy państwowe o praktykach w ubojni. Przez dwa tygodnie nie było żadnej reakcji, mimo ze praktyka w branży była znana.

    W branży ??? Człowieku powiedz jasno w Europie. A wiedzialeś o tym? Czy tamtejsza TV czy prasa podała to do wiadomości w Niemczech? A dlaczego u nas zostało zlokalizowanych kilka placówek które kupiły to mięso a we Francji w 2018 pozamiatali, poprzykrywali jak w Niemczech i do dzisiaj nie ujawnili kto kupił to mięso? A może zjadłeś bo kupiłeś w myślenickim Kauflandzie? Wyegzekwujesz od nich podobną szybką reakcję jak u nas? Ależ nie trzeba pohejtować bo jest temat który okazał się na wpół prawdziwy bowiem mięso podobno w żadnym z punktów nie było skażone ani padliną. Ale dla Was jest temat jest jazda. No i czy nie ma dwóch standardów w UE skoro od tamtych nie idzie wyegzekwować tego z prawa weterynaryjno-stanitarnego którego oczekują od nas?

    Francja obecnie odciągając oczy od Makrona :
    https://www.salon24.pl/u/andrzej111/931766,czy-nowa-afera-miesna-nie-okaze-sie-drugimi-urodzinami-hitlera

    a tu "krystaliczna" Francja bo jakżesz można tak oszukiwać jak w Polsce
    http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/afera-miesna-we-francji-21-osob-zatrzymanych,94880.html

    Ty a wiedziałeś o tym? U nas mówi się o kilogramach tam o tonach. Wiedziałeś o tym wtedy? Nagłośnili to jak nasze "dobro" narodowe czyli TVN odgrywające się aferą za ich urodziny Hitlera
    https://www.dw.com/pl/afera-mi%C4%99sna-w-niemczech-sprzedano-tysi%C4%85ce-ton-zepsutego-mi%C4%99sa/a-17210442

    jedna wielka popieprzona hipokryzja europejska

    2 8 Cytuj
  • 4 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    O prostych sprawach mów prosto: nie buzie ale gęby. No i teraz w kupie siła pod przywództwem pedała pod dyrekcją Biebrzyńskiego który pogrążył wielu :-))) i tym żyjecie Wy i ćwiartka Polski. Każdy zdrowomyślący może postawić tylko jedną tezę na podstawie cząstkowych danych. Ja w takich burzach w szklance wody (np. podobnie jak "dama" Lubnauer :-))) ) a kiedyś Rychu od 6 króli wiem, że coś/ktoś jest podsunięty na pożarcie a chodzi zapewne o całkiem inny temat, niebawem pewnie wyjdzie o jaki :-)))

    https://www.o2.pl/artykul/biedron-zaklada-partie-doradza-mu-jakub-bierzynski-czlowiek-odpowiedzialny-za-sukces-nowoczesnej-6284212816615553a

    tu troche o Biebrzyńskim który nawet wśród dziennikarzy TVN nie jest poważany za swoje poustawiane i zapłacone światopoglądy

    Lepiej być gejem niż zakompleksionym prostakiem wyzywającym ludzi na forach internetowch.

    W sumie to musi być frustrujace nie moc inaczej komuś,dowalić, jak obrazić za orientacje. Dno.

    8 Cytuj
  • 4 lut 2019

    Nikogo nie obrażam, stwierdzam fakt, gdzie tam kogoś wyzwałem? Czy może jest inaczej? Takie są fakty, chcesz z nimi walczyć udowadniać biel bielszą od bieli?
    Afroamerykanin czy czarnoskóry pochodzenia afrykańskiego to murzyn (jak w książce dla dzieci murzynek Bambo) i odwrotnie a pederasta w skrócie w slangu pedzio/pedał to homoseksualista i odwrotnie. Gdzie tu człowieku obraza ? Używam prostszego języka po prostu. Tu masz za PWNem.
    https://sjp.pwn.pl/slowniki/peda%C5%82.html

    A tak poważnie to dla mnie jest bardziej choroba niż orientacja czy inna orientacja. Jeśli używasz słowa inna orientacja czyli właściwa jest ta inna do innej tak, inna w dopowiedzeniu do normalnej, ogólnej? Logiczne? Jeśli stwierdzasz fakt to jak ja mogę obrazić pederastę za to że nim jest to tak jak Ty czy ja miałbym się obrazić za stwierdzenie, że jesteś w normalnej orientacji (przynajmniej ja, bo Ty to nie wiem).
    Hmmm ja tam nie widzę w sobie żadnych kompleksów, nie wiem o czym mówisz. Bardzo dobrze i stabilnie mi się żyje z moim uosobieniem. Nie mam z nim żadnych problemów.

    2 8 Cytuj
  • 4 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Nikogo nie obrażam, stwierdzam fakt, czy może jest inaczej? Afroamerykanin to murzyn i odwrotnie a pederasta w skrócie w slangu pedzio, pedał to homoseksualista i odwrotnie. Gdzie tu człowieku obraza ? Używam prostszego języka po prostu. Tu masz za PWNem.
    https://sjp.pwn.pl/slowniki/peda%C5%82.html

    Nikogo nie obrażasz, a linkujesz do PWN w którym masz wytłumaczone, że to określenie obelżywe.

    Z tego samego źródła, definicja słowa obelżywy, bo ewidentnie nie kumasz czaczy...

    [cytat]obelżywy «obrażający kogoś»
    • obelżywie • obelżywość[/cytat]

    https://sjp.pwn.pl/slowniki/obel%C5%BCywy.html

    Na tym może zakończmy, nie przywykłem do dyskusji z prostakami.

    Vivaldi napisał/a:

    A tak poważnie to dla mnie jest bardziej choroba niż orientacja czy inna orientacja. Jeśli używasz słowa inna orientacja czyli właściwa jest ta inna do innej tak, inna w dopowiedzeniu do normalnej, ogólnej? Logiczne? Jeśli stwierdzasz fakt to jak ja mogę obrazić pederastę za to że nim jest to tak jak Ty czy ja miałbym się obrazić za stwierdzenie, że jesteś w normalnej orientacji (przynajmniej ja, bo Ty to nie wiem).
    Hmmm ja tam nie widzę w sobie żadnych kompleksów, nie wiem o czym mówisz. Bardzo dobrze i stabilnie mi się żyje z moim uosobieniem. Nie mam z nim żadnych problemów.

    Pomijając fakt, że edytujesz odp. po jej wysłaniu, to takie info. To nie choroba, Twoje własne odczucia nikogo nie interesują, liczą się fakty naukowe. Jeśli nie potrafisz dosrać komuś inaczej jak przyczepić się do jego orientacji seksualnej to masz słabe argumenty.
    Nie zamierzam sprowadzać dyskusji do tego kto z kim sypia - jeśli nie posiadasz innych argumentów, nie odpowiadaj na moje komentarze. I naucz się czytać ze zrozumieniem definicje do których się odnosisz.

    Mogę ci tylko powiedzieć, że prędzej czy później obudzisz się w Polsce, w której Jacek z Antkiem zawrą związek partnerski, Agnieszka będzie mogła usunąć legalnie ciąże, bez strachu że wpadnie w ręce jakiegoś szarlatana, Kościół będzie musiał płacić podatki, a gówniarze nie będą zamykani za spalenie jednego skręta.

    WIOSNA nadchodzi.

    6 3 Cytuj
  • 4 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    nie przywykłem do dyskusji z prostakami.

    Możemy przejść na poziom konwersowania, uwierz mi potrafię się dostosować wyżej i niżej ale po co skoro nie przywykniesz. Możesz zmienić poziom merytoryki ale nie myślenia. Obłożenie bezmyślności w słowa dywagowane nie zmieni poziomu ani wiedzy ani przekazu może zmienić jej formę ale Twojego myślenia nie poprawi. Przywyknąć oznacza dostosować się. Może już czas....

    https://www.wykop.pl/link/1940302/okreslenie-pedal-nie-obraza-sad-moze-uchodzic-za-obrazliwe-ale-nie-jest/

    https://natemat.pl/52935,ty-pedale-jako-uniwersalne-wyzwisko-poniza-i-obraza-czy-proby-odczarowania-pedala-odniosa-skutek

    Lechu mówił w bezpośredniej formie o pedałach, Romek Giertych, Michał Kamiński, przecież oni z Twoich opcji i takie tam .....
    https://www.telemagazyn.pl/artykuly/michal-pirog-ujawni-ktorzy-politycy-sa-gejami-22941.html

    2 8 Cytuj

Odpowiedz