Forum » Społeczeństwo

PIS się już PAKUJE!!!

  • 23 lut 2019
    albert7575 napisał/a:

    a oto jak POwcy budowali gazoport

    Chaos i niekompetencja

    Wydawało się, że korzyści płynące z uruchomienia gazoportu dla wszystkich w Polsce są oczywiste. Tymczasem premier Donald Tusk, gdy doszedł do władzy, blisko przez rok, bo do lata 2008 r., zastanawiał się nad samą koniecznością kontynuowania budowy gazoportu. Uznał wprawdzie, że wycofać się z tych planów nie sposób, ale proces inwestycyjny, realizowany pod rządami obecnej ekipy, jest pasmem kolejnych poważnych zaniedbań oraz pojawiających się z dużą częstotliwością skandali.

    Z opóźnieniem rozpoczęto prace budowlane, gdyż rząd PO-PSL nie potrafił poradzić sobie ze zaktualizowaniem dokumentacji projektowej i środowiskowej. Terminy prac konstruktorskich były przekraczane z powodu problemów związanych z przekształceniami własnościowymi w obrębie spółki budującej terminal. Spowodowane przez działania rządu PO bankructwa firm budowlanych, wyniszczonych przy okazji budowy autostrad, miały ogromny wpływ na zahamowanie prac w gazoporcie. W sierpniu 2012 r. spółka Hydrobudowa, która była podwykonawcą konsorcjum budującego gazoport, popadła w ogromne zaległości finansowe, co doprowadziło do wstrzymania prac, w tym zejścia pracowników z placu budowy.
    Na dodatek na przełomie lat 2012/2013 media podały, że włoska prokuratura podejrzewa szefa włoskiego koncernu Saipem, prowadzącego inwestycję, o łapówkarstwo. Po postawieniu zarzutów prezes tej spółki podał się do dymisji. W tym czasie również do dymisji podał się minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski, osobiście odpowiedzialny za postępy – a raczej ich brak – w budowie gazoportu, a kolejni prezesi Polskiego LNG (spółki zarządzającej budową oraz mającej później eksploatować gazoport) byli odwoływani ze stanowisk.

    Po terminie i drogo

    Te wszystkie zaniedbania oraz brak należytej staranności po stronie kolejnych ministrów w rządzie Tuska, a także samego premiera, spowodowały, że gazoport nie będzie oddany w terminie. Choć jeszcze w marcu 2013 r. minister Budzanowski publicznie zapewniał, że gazoport będzie oddany do użytku w 2014 r. We wrześniu 2013 r. podpisano jednak dokument, w którym władze wyraziły zgodę na półroczne opóźnienie w realizacji kontraktu. Terminal, wedle nowych założeń, ma być gotowy do 30 grudnia 2014 r. Jeżeli jednak zważy się na dotychczasowy stan zrealizowanych prac oraz zakres opóźnień w wykonywaniu harmonogramu poszczególnych robót, można założyć, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

    Tymczasem od 1 stycznia 2015 r. jesteśmy zobowiązani do przyjęcia pierwszego transportu płynnego gazu, który przypłynie z Kataru. W ramach kontraktu, nawet jeżeli nie będziemy mogli odebrać dostaw, to i tak za gaz będziemy musieli zapłacić – umowa opiera się bowiem na formule „bierz lub płać” (take or pay).
    Rząd Donalda Tuska nie tylko nie jest w stanie ukończyć w terminie budowy strategicznej dla bezpieczeństwa państwa inwestycji, ale też nie jest w stanie trzymać się założonego na jej cel budżetu. Lądowa część gazoportu, która według założeń rządu Jarosława Kaczyńskiego, miała kosztować 2,1 mld zł, pod rządami PO będzie dużo droższa. Na początku września 2013 r. podpisano aneks, z którego wynika, że koszty wzrosną aż o 300 mln zł, a więc o ok. 15 proc.! Trudno o dobitniejszy przykład dowodzący nieudolności obecnej władzy, niezrozumienia wagi kluczowej dla polskiej racji stanu inwestycji, a także towarzyszącego temu kompletnego nieliczenia się z publicznymi pieniędzmi.

    Nawet te pierdoły z pisowskiej propagandy się bronią.
    Były problemy? były, bankrutowały firmy, bankrutowały, skończyli po trudach budowę gazoportu? skończyli.
    I co to ma bronić nieudolność PiS, którzy nie zrobili żadnego projektu poza papierem?
    Zmiłuj się czy jesteś jakimś durniem?
    Każdą pierdołę kupujesz.
    Kto lepszy ten co ci obiecuje budowę domu, czy ten który po zawiłościach go ci przekazał?

    A jak wyliczasz, jak to Pis kalkulował a złe PO zrobiło drogo, to dam ci przykład PiS, którzy zatrzymali budowę autostrady Gdańsk Toruń po przejęciu władzy w 2007r bo poprzedni złodzieje wzięli łapówki (wg.PiS) napchali kieszenie i podpisali złą umowę i co? te durnie z Pis z tym samym konsorcjum po dwuletniej nie budowie, podpisali umowę, z ceną dwukrotnie wyższą.
    Może mi to wytłumaczysz, pisowski ortodoksie?

    5 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Teraz szastają kasa która zastali. .

    Teraz to "pojechałeś po bandzie". Przypomnij sobie, kto powiedział, że [i] nima piniędzy [/i]. A jak nie było "piniędzy" to nie było czym szastać.

    4 3 Cytuj
  • 23 lut 2019
    albert7575 napisał/a:

    człowieku napisz mi co za PO wybudowano a nie pisz mi co od 90 roku wybudowano,zachowujesz sie jak imbecyl

    Kolego czy ty myslisz, że bono Ci napisze? Jemu wmówili budowę autostrad ale zapomnieli napisać o setkach rozłożonych firm bo gwarantem był rząd.
    To datowane na czasy zielonej wyspy :
    https://www.tygodnikprzeglad.pl/wielkie-kontrakty-wielkie-plajty/
    https://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/891628,Kto-pograzyl-polskie-firmy-budujace-aurtostrady
    jest i ówczesna TVP
    https://www.tvp.info/14535487/kto-stracil-na-budowie-autostrad-po-prostu-rozlicza-rzad
    Bono teraz chodzi z transparentami i udaje nieświadomego gdzie są te "piniondze których PO prostu ni ma" cytując wieszcza Rostowskiego. Na jakiej biedzie ludzkiej, rozżaleniu PO budowało swoją Polskę. Tak miało to trwać i tego brakuje Bonowi. Nie przyjmuje do wiadomości tego co wcześniej o VATcie wskazałem.
    Nic Ci bono nie napisze, bo w większość inwestycji była mocno szemrana. Autostrady a na niej dolomit to początek góry lodowej, a co do nawet autostrad stricte to się teraz okazało, że nawet jakości betonu trzeba pilnować a nikt tego wcześniej nie zrobił. Bonowi też to do głowy nie przyszło. Ale czego ja wymagam......sfera marzeń.

    5 3 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Nawet te pierdoły z pisowskiej propagandy się bronią.
    Były problemy? były, bankrutowały firmy, bankrutowały, skończyli po trudach budowę gazoportu? skończyli.
    I co to ma bronić nieudolność PiS, którzy nie zrobili żadnego projektu poza papierem?
    Zmiłuj się czy jesteś jakimś durniem?
    Każdą pierdołę kupujesz.
    Kto lepszy ten co ci obiecuje budowę domu, czy ten który po zawiłościach go ci przekazał?

    A jak wyliczasz, jak to Pis kalkulował a złe PO zrobiło drogo, to dam ci przykład PiS, którzy zatrzymali budowę autostrady Gdańsk Toruń po przejęciu władzy w 2007r bo poprzedni złodzieje wzięli łapówki (wg.PiS) napchali kieszenie i podpisali złą umowę i co? te durnie z Pis z tym samym konsorcjum po dwuletniej nie budowie, podpisali umowę, z ceną dwukrotnie wyższą.
    Może mi to wytłumaczysz, pisowski ortodoksie?

    no i to sa twoje argumenty
    jakie elity taki elektorat, IMBECYLIZM nic wiecej

    pytałęś co wybudował PIS to ci napisałem,ty masz zryty mózg i nawciskane propagandowe POwskie hasła skoro twierdzisz ze skoro PO zakonczyo budowe to był to ich projekt,gdyby PIS dokonczył kadencje to gazoport powstał by w terminie a jego koszt zamknał byb sie w budzecie a nie przekroczył 300mln publicznych pieniedzy o ktore teraz tak placzesz ze PIS je ludziom rozdaje

    ale nie odbiegajac od sprawy...
    przeczytam w koncu co to PO wybudowało albo zapoczatkowało chociaz przez te 8 lat swoich rzadów? ja szukałem i nie znalazłem...pomoge ci....nie znajdziesz,PO nic nie wybudowało poza orlikami,a te raczej do strategicznych dla gospodarki nie naleza
    tylko sprawdz dobrze zeby nie było kiksa jak z tym gazoportem

    3 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Jak uważasz, że autostrady A2, A4, euro, Gazoport, Rozbudowa Portu, Czy lotnisko Okęcie w obecnym kształcie były zbudowane po 90 roku, to jest mi Ciebie bardzo żal.
    Może po prostu za późno się urodziłeś, pogadaj z babcią, ona ci najlepiej opowie co było po 1990 r.

    Łóżka polowe na ulicach zamienione na kramy odpustowe, na których mogłeś kupić banany puszkę Coli, albo iść na Kościuszki do sklepu kolonialnego Pani Kaczmarczykowej, po orzeszki w lukrze i czekoladki Deli z Czech i czekoladę z Węgier. Po niej w tym samym lokalu chłopcy którzy później otworzyli PACO, sprzedawali sprzęt RTV przywożony z Niemiec i Austrii, w bagażnikach samochodów osobowych, a kupowany w tamtejszych MACRO. Pozostałe sklepy świeciły pustkami.

    Moje pokolenie pamięta Tuska, jako największego budowniczego w nowym ustroju, wcześniej byli podobni do pis ZChN-y, Goryszewscy, Glapińscy i tacy tam ideolodzy nic poza sporami nie wnoszący.
    Do Gliwic, jeszcze 2010 roku jeździło się przez Katowice centrum, Chorzów Batory, Bytom a dalej poniemiecką drogą z płyt, które miały uskok na łączeniach 10 cm.
    Gówno dziecino wiesz, a się mądrzysz.

    napisz mi co PO zbudowała w latach 2007 -2015
    konkretnie

    autostrada A2 -PO wybudowała 150 km tej autostrady za 8 lat swoich rzadów
    autostrada A4 --PO wybudowała ok 260 km tej autostrady za 8 lat swoich rzadów

    wszystko znajdziesz w wikipedi

    Okecie? tylko modernizacja terminali ZA 8 LAT RZADÓW

    o rozbudowie jakiego portu piszesz.....?
    a sprawe gazoportu juz sobie wyjasnilismy

    4 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    albert7575 napisał/a:

    Rząd Donalda Tuska nie tylko nie jest w stanie ukończyć w terminie budowy strategicznej dla bezpieczeństwa państwa inwestycji, ale też nie jest w stanie trzymać się założonego na jej cel budżetu. Lądowa część gazoportu, która według założeń rządu Jarosława Kaczyńskiego, miała kosztować 2,1 mld zł, pod rządami PO będzie dużo droższa. Na początku września 2013 r. podpisano aneks, z którego wynika, że koszty wzrosną aż o 300 mln zł, a więc o ok. 15 proc.! Trudno o dobitniejszy przykład dowodzący nieudolności obecnej władzy, niezrozumienia wagi kluczowej dla polskiej racji stanu inwestycji, a także towarzyszącego temu kompletnego nieliczenia się z publicznymi pieniędzmi.

    Jak uważasz, że autostrady A2, A4, euro, Gazoport, Rozbudowa Portu, Czy lotnisko Okęcie w obecnym kształcie były zbudowane po 90 roku, to jest mi Ciebie bardzo żal.
    Może po prostu za późno się urodziłeś, pogadaj z babcią, ona ci najlepiej opowie co było po 1990 r.

    Łóżka polowe na ulicach zamienione na kramy odpustowe, na których mogłeś kupić banany puszkę Coli, albo iść na Kościuszki do sklepu kolonialnego Pani Kaczmarczykowej, po orzeszki w lukrze i czekoladki Deli z Czech i czekoladę z Węgier. Po niej w tym samym lokalu chłopcy którzy później otworzyli PACO, sprzedawali sprzęt RTV przywożony z Niemiec i Austrii, w bagażnikach samochodów osobowych, a kupowany w tamtejszych MACRO. Pozostałe sklepy świeciły pustkami.

    Moje pokolenie pamięta Tuska, jako największego budowniczego w nowym ustroju, wcześniej byli podobni do pis ZChN-y, Goryszewscy, Glapińscy i tacy tam ideolodzy nic poza sporami nie wnoszący.
    Do Gliwic, jeszcze 2010 roku jeździło się przez Katowice centrum, Chorzów Batory, Bytom a dalej poniemiecką drogą z płyt, które miały uskok na łączeniach 10 cm.

    Przed Tuskiem nic się nie robiło, bo czekano na pieniądze z UE, Do Zakopanego były takie koleiny że niskie samochody brzuchem tarły o asfalt, a Kraków Myślenice w deszczu nie można było jechać po swoim pasie tylko pomiędzy pasami bo strumienie wody płynęły po koleinach a opony były uniwersalne, polskie bo Dębica robiła w technologii z lat 70-tych.

    Gówno dziecino wiesz, a się mądrzysz.

    5 3 Cytuj
  • 23 lut 2019
    albert7575 napisał/a:

    napisz mi co PO zbudowała w latach 2007 -2015
    konkretnie

    Przecież Ci wyżej napisalem, że Ci nie odpowie i uzasadniłem dlaczego.

    bono napisał/a:

    Teraz szastają kasa która zastali.

    Bono tego nie rozumie, zamknął oczy jak czytał mój wątek o VATcie. On myśli, że PiS zastał pieniądze POukładane i POgumkowane :-))) Tak mu powiedzieli. Zastał takie długi jak lokalnie w Myślenicach tylko u góry miał oto większy wymiar. Ale myślisz, że przyswoi wiedzę?

    spróbuję jeszcze raz
    https://www.youtube.com/watch?v=k590KNmdr18

    i tu

    https://www.youtube.com/watch?v=Pmn3AUUYQ28

    on w to na prawdę wierzy, że zastali i rozdają. Chłop prostych cyfr dodać nie potrafi. Skoro rozdają i rozdają i rozdają trzeci rok z rzędu to jak się spadek zadłużenia publicznego?
    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlug-sektora-publicznego-w-dol-po-raz,135,0,2402183.html
    Bono wierzy, że te pieniądze (tzw SKOK Tuska) z OFE PO zostawił w reklamówkach aby PiS je teraz rozdawał :-))) nie umie powiązać wpływów VAT i CIT z PKB i spadkiem zadłużenia publicznego w przeliczeniu.

    4 5 Cytuj
  • 23 lut 2019
    taki_gość napisał/a:

    Teraz to "pojechałeś po bandzie". Przypomnij sobie, kto powiedział, że nima piniędzy . A jak nie było "piniędzy" to nie było czym szastać.

    sedno sprawy,Rostowski cały czas powtarzał ze pieniedzy nie ma,to niby skad sie wzieły po pół roku rzadów PIS,Pierwsze pozytywne sygnały odnosnie zciagalnosci VATu zaczeły sie juz po 3 miesiacach

    bono napisał/a:

    Jak uważasz, że autostrady A2, A4, euro, Gazoport, Rozbudowa Portu, Czy lotnisko Okęcie w obecnym kształcie były zbudowane po 90 roku, to jest mi Ciebie bardzo żal.
    Może po prostu za późno się urodziłeś, pogadaj z babcią, ona ci najlepiej opowie co było po 1990 r.

    Łóżka polowe na ulicach zamienione na kramy odpustowe, na których mogłeś kupić banany puszkę Coli, albo iść na Kościuszki do sklepu kolonialnego Pani Kaczmarczykowej, po orzeszki w lukrze i czekoladki Deli z Czech i czekoladę z Węgier. Po niej w tym samym lokalu chłopcy którzy później otworzyli PACO, sprzedawali sprzęt RTV przywożony z Niemiec i Austrii, w bagażnikach samochodów osobowych, a kupowany w tamtejszych MACRO. Pozostałe sklepy świeciły pustkami.

    Moje pokolenie pamięta Tuska, jako największego budowniczego w nowym ustroju, wcześniej byli podobni do pis ZChN-y, Goryszewscy, Glapińscy i tacy tam ideolodzy nic poza sporami nie wnoszący.
    Do Gliwic, jeszcze 2010 roku jeździło się przez Katowice centrum, Chorzów Batory, Bytom a dalej poniemiecką drogą z płyt, które miały uskok na łączeniach 10 cm.

    Przed Tuskiem nic się nie robiło, bo czekano na pieniądze z UE, Do Zakopanego były takie koleiny że niskie samochody brzuchem tarły o asfalt, a Kraków Myślenice w deszczu nie można było jechać po swoim pasie tylko pomiędzy pasami bo strumienie wody płynęły po koleinach a opony były uniwersalne, polskie bo Dębica robiła w technologii z lat 70-tych.

    Gówno dziecino wiesz, a się mądrzysz.

    mam 44 lata,wiec jak wygladała Polska po 90 roku doskonale pamietam,a zapamietałem z tego najbardziej 25 % bezrobocie ,płacz ludzi likwidowanych firm,fabryk,pamietam kuroniowke,wyjazdy na handel, do Jugosławi tez pamietam,sprawcą tych rzeczy był Balcerowicz,ale....pamietam tez póżniejszy okres po 95 roku,wtedy juz pracowałem,pamietam ze było sporo pracy,firmy przyjmowały pracowników,ludzie zostawali na nadgodziny,płacili niezle...stawka,do tego nadliczbowe i do tego jeszcze do kieszeni...ale ale,za dobrze było chyba bo...Balcerowicz stwierdził ze trzeba schłodzic gospodarke...pamietam ze...nadgodziny juz nie były potrzebne,na 5 dni w tygodniu nie było pracy,pracowalismy od poniedzialku do czwartku,mało tego,juz sie nie mówiło ze beda przyjmowac tylko ze beda zwalniac....pamietram doskonale lata 90te

    skoro tak cały czas nawiazujesz do tego ze PIS nic nie buduje a tylko ci wszyscy inni od poczatku lat 90tych budowali to czemu nie siegniesz bardziej wstecz do drugiej połowy lat 40tych i piedziesiaty gdy Warszawe odbudowywali...czemu nie przytoczysz lat 70tych i gierka,on chyba najwiecej budował

    4 3 Cytuj
  • Andrzej 23 lut 2019

    @wkibic populizm Kaczyńskiego dobrze się sprzeda, bo wszystkie obiecanki chcą wprowadzić przed wyborami. A wtedy to żadne taśmy nie pomogą...

    2 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    albert7575 napisał/a:

    sedno sprawy,Rostowski cały czas powtarzał ze pieniedzy nie ma,to niby skad sie wzieły po pół roku rzadów PIS,Pierwsze pozytywne sygnały odnosnie zciagalnosci VATu zaczeły sie juz po 3 miesiacachmam 44 lata,wiec jak wygladała Polska po 90 roku doskonale pamietam,a zapamietałem z tego najbardziej 25 % bezrobocie ,płacz ludzi likwidowanych firm,fabryk,pamietam kuroniowke,wyjazdy na handel, do Jugosławi tez pamietam,sprawcą tych rzeczy był Balcerowicz,ale....pamietam tez póżniejszy okres po 95 roku,wtedy juz pracowałem,pamietam ze było sporo pracy,firmy przyjmowały pracowników,ludzie zostawali na nadgodziny,płacili niezle...stawka,do tego nadliczbowe i do tego jeszcze do kieszeni...ale ale,za dobrze było chyba bo...Balcerowicz stwierdził ze trzeba schłodzic gospodarke...pamietam ze...nadgodziny juz nie były potrzebne,na 5 dni w tygodniu nie było pracy,pracowalismy od poniedzialku do czwartku,mało tego,juz sie nie mówiło ze beda przyjmowac tylko ze beda zwalniac....pamietram doskonale lata 90te

    skoro tak cały czas nawiazujesz do tego ze PIS nic nie buduje a tylko ci wszyscy inni od poczatku lat 90tych budowali to czemu nie siegniesz bardziej wstecz do drugiej połowy lat 40tych i piedziesiaty gdy Warszawe odbudowywali...czemu nie przytoczysz lat 70tych i gierka,on chyba najwiecej budował

    A wiec zakończmy dyskusje tym,
    ze ja zapamiętałem Tuska jako Donalda Odnowiciela i nie ma dla mnie żadnego argumentu abym zmienił zdanie. Zaś dla mnie Kaczyński jest nieporozumieniem i największym szkodnikiem wolnej Polski.
    Ty uważasz na odwrót. Ok. Demokracja każe nam wybrać.
    Ja wybieram Tuska ty zostań przy Kaczyńskim, podajmy dobie dłonie i pozostańmy przyjaciółmi mający inne poglądy. To w demokracji jest norma.
    Pozdrawiam.

    6 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    A wiec zakończmy dyskusje tym,

    A teraz czekamy na nowy wątek ....

    2 4 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    A wiec zakończmy dyskusje tym,
    ze ja zapamiętałem Tuska jako Donalda Odnowiciela i nie ma dla mnie żadnego argumentu abym zmienił zdanie. Zaś dla mnie Kaczyński jest nieporozumieniem i największym szkodnikiem wolnej Polski.
    Ty uważasz na odwrót. Ok. Demokracja każe nam wybrać.
    Ja wybieram Tuska ty zostań przy Kaczyńskim, podajmy dobie dłonie i pozostańmy przyjaciółmi mający inne poglądy. To w demokracji jest norma.
    Pozdrawiam.

    Słucham? Ty coś mówisz o demokracji? Ty ale do tej pory mówiłeś że demokratycznie wybrany był Tusk odnowiciel ale już niedemokratycznie PiS. Wyhejtujesz na setki stron i mówisz o przyjaźni? Nadwyrężasz pewne słowa. Możemy się znać i sobie nie szkodzić klikaniem....to już będzie sukces.
    Przestaniesz trolować czy jedziemy z nowym wątkiem?

    bono napisał/a:

    Jak uważasz, że autostrady A2, A4, euro, Gazoport, Rozbudowa Portu, Czy lotnisko Okęcie w obecnym kształcie były zbudowane po 90 roku, to jest mi Ciebie bardzo żal.
    (...)
    Moje pokolenie pamięta Tuska (...)Do Gliwic, jeszcze 2010 roku jeździło się przez Katowice centrum, Chorzów Batory, Bytom a dalej poniemiecką drogą z płyt, które miały uskok na łączeniach 10 cm.

    Przed Tuskiem nic się nie robiło, bo czekano na pieniądze z UE (...) a opony były uniwersalne, polskie bo Dębica robiła w technologii z lat 70-tych.

    Gówno dziecino wiesz, a się mądrzysz.

    zapomniałeś o dwóch kładkach zbudowanych i oddanych w 2015 roku :-)))

    coś Cię demencja chyba bierze. Nie zbyt dokładnie pamiętam wcześniej ale w 99r miałem już opony na dwa sezony i lato i zima więc Twój postęp zatrzymał się do 2010roku czyli czasów Tuska i wtedy ruszył ? Ty weź :-))) on Ci faktycznie pokazał że wynalazł koło :-) czy ogień też nauczył rozpalać ?

    3 4 Cytuj
  • 24 lut 2019
    bono napisał/a:

    Jak uważasz, że autostrady A2, A4, euro, Gazoport, Rozbudowa Portu, Czy lotnisko Okęcie w obecnym kształcie były zbudowane po 90 roku, to jest mi Ciebie bardzo żal.
    Może po prostu za późno się urodziłeś, pogadaj z babcią, ona ci najlepiej opowie co było po 1990 r.

    Łóżka polowe na ulicach zamienione na kramy odpustowe, na których mogłeś kupić banany puszkę Coli, albo iść na Kościuszki do sklepu kolonialnego Pani Kaczmarczykowej, po orzeszki w lukrze i czekoladki Deli z Czech i czekoladę z Węgier. Po niej w tym samym lokalu chłopcy którzy później otworzyli PACO, sprzedawali sprzęt RTV przywożony z Niemiec i Austrii, w bagażnikach samochodów osobowych, a kupowany w tamtejszych MACRO. Pozostałe sklepy świeciły pustkami.

    Moje pokolenie pamięta Tuska, jako największego budowniczego w nowym ustroju, wcześniej byli podobni do pis ZChN-y, Goryszewscy, Glapińscy i tacy tam ideolodzy nic poza sporami nie wnoszący.
    Do Gliwic, jeszcze 2010 roku jeździło się przez Katowice centrum, Chorzów Batory, Bytom a dalej poniemiecką drogą z płyt, które miały uskok na łączeniach 10 cm.

    Gówno dziecino wiesz, a się mądrzysz.

    aż sprawdziłem bo często korzystałem z betonki od Gliwic. Po co Ty przejaskrawiasz? Zdajesz sobie sprawę ze uskok 10cm to wjazd/zjazd z krawężnika, weź mi to pokaż przy 40km/h a na betonce optymalna prędkość do drgań był 100-120km/h, uskoki były ale max 1-2cm.

    Przejazd przez cały Śląsk ruszył chyba w 2005 a max w 2006roku. Więc nie wiem po co do 2010roku jeździłeś do Gliwic przez Bytom (szybsza trasa bez autostrady była przez Mikołów). Nikt Ci nie powiedział że nowa droga jest czy myślałeś, że to kłamstwo, obłuda i działanie PiS? Czekałeś do wyborów Tuska żeby Ci dał za darmo aktualizację Automapy w nawigacji czy używasz starej do tej pory?
    Ten rok 2010 to faktycznie chyba Ci życie uratował, to tłumaczyłoby takie ohy i ahy Twojego uzdrowiciela wszystkich narodów Polski , baaaaa nawet Europy.

    Tato, a się mądrzysz..... :-) śmieszny jesteś, aleś się wkręcił :-)))

    2 8 Cytuj
  • 24 lut 2019

    Zdaniem pani doktor twardy elektorat PiS oczywiście kupi kolejne obietnice partii rządzącej, podobnie jak ci, którzy zostali kupieni już wcześniej. Teraz PiS będzie przekonywał, że jeżeli nie wygra w wyborach, to te wszystkie socjalne bonusy zostaną zabrane. Jednak ta konwencja pokazała, że PiS nie potrafi poradzić sobie z sytuacją, w jakiej się znalazł
    - Co najmniej od wyborów samorządowych PiS jest w zadyszce, przestał narzucać narracje i tematy, o których się rozmawia. Oczywiście jest to próba narzucenia narracji, podobnie jak w przypadku list do PE, ale to są sprawy chwilowe, które mają przykryć problemy, w których PiS się znalazł - mówi Anna Materska-Sosnowska i dodaje: - Z czysto marketingowego punktu widzenia to Biedroń miał perfekcyjnie przeprowadzoną konwencję. Tutaj widzieliśmy powtórkę z czasów zjazdów jedynej słusznej partii, gdzie przemawiał Gomułka, a reszta klaskała bez specjalnego entuzjazmu.

    6 3 Cytuj
  • 24 lut 2019

    ABW w rękach generała- kaprala po przyśpieszonym kursie, Zamiast BOR-u SOP z kierowcami po przyśpieszonych kursach. Wystarczy doświadczenie z jazdy TIR-em. Szef BOR-u generał Pawlikowski zamieszany w aferę korupcyjną na kolei, cicho sza, wypadek Szydło cicho sza. To jest budowanie. To jest dobra zmiana. poczucie bezpieczeństwa wzrosło sakramencko. Armia rozłożona przez Macierewicza i Błaszczaka. Awanse oficerskie w tym samym stylu, co w ABW i SOP. Obecny generał szef SOP-u dał blamaż na całej linii. PiS nie zbudował nic konkretnego w zakresie inwestycji, tylko rozdaje. Największe spustoszenie robi w instytucjach państwa, rozkładając je na łopatki. To szaleńcy, oddający państwo w ręce ludzi niekompetentnych lub tych, na których mają haki. Taki wykona każde polecenie z Nowogrodzkiej. To plaga. Mógłbym tu mnożyć przykłady na to, ale nie ma sensu. Kto chce, ten sam widzi. Byłem wczoraj na Placu Defilad. Rozglądałem się za Pałacem Saskim. Deklarują, że odbudują. Zaczną, narobią bałaganu i jakieś PO musi zbudować , podobnie jak z gazoportem, Świnną Porębą i wielu przez Bono przytaczanymi inwestycjami. Oni nie są w stanie nic zbudować. To awanturnicy, chuligani. Obiecanki przedwyborcze rujnujące finanse państwa oraz zatrzymywanie widowiskowe szefów największych spółek skarbu państwa z czasów PO, Lotosu, PKN Orlen przykryć mają afery PiS-u. Wyznawców im nie ubywa, ale sami się wykończą, bo Kacxzyński i spółka nie potrafi budować. Nic. To szabrownicy ubrani w patriotyczne szaty. Szkodniki.

    6 3 Cytuj
  • 24 lut 2019

    Awaturnikami to jesteście Wy tutaj. Pisałem wielokrotnie, że piszecie po to aby poobrzucać obornikiem, stoicie w gównie po kolana i nie sposób nawet do Was podejść i pomóc wyciągnąć.
    Andrzeju Ty miałeś swój czas, pokazałeś to tutaj.
    http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=1760
    Tu pokazałeś swoją fachowość na stanowisku, marzy Ci się powrót na stanowisko takich "fachowców" jak Ty? A z tej 1,5 bańki wytłumaczyłeś się gdzie jest pokrycie?
    Czego Ty jeszcze oczekujesz? Dodatkowo byłeś nauczycielem. Powinieneś pomagać aby jak najszybciej powstała kolej bo może jakąś pracę po technikum kolejowym może dostaniesz -nie wiem młotkiem w koło będziesz stukał- ale zawsze byłoby to bardziej pozyteczne niż to co uprawiasz tutaj, czyli zasypywanie gównem postów powyżej, w kółko to samo piszesz.
    Nauczyli Cie na Jagiellonce za PRLu resortowego trolowania co też czynisz. Masz piękne zdjęcie z figurami Lenina i Putina, widać na nich jak dumą napawasz, szkoda tylko że pajacowate te zdjęcia w takim środowisku. Może wrzucisz je tu i się pochwalisz :-))) beka będzie. :-)))

    3 9 Cytuj
  • 24 lut 2019

    Choć z powodu o oskarżeń szefa izraelskiego MSZ o „antsemityzm wyssany przez Polaków z mlekiem matki” ubiegłotygodniowy szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu został odwołany, nie przeszkodziło to premierom Czech, Słowacji i Węgier w dwustronnych spotkaniach z Beniaminem Netanjahu. Na nieobecności Polski najbardziej skorzystał premier Węgier.

    6 4 Cytuj
  • 24 lut 2019

    Ale media były w temacie w jakim celu to przepisujesz tutaj? Przecież nie po konieczność dyskusji tylko trolowania i pozycjonowania.

    Węgrzy to dobre narzędzie czyli pozytyw skoro skorzystał :-))) czegoś nie rozumiesz?

    1 7 Cytuj
  • 24 lut 2019

    Wokół premiera do tego stopnia zrobiło się pusto, że nawet jego najbliższy stronnik Jarosław Gowin zaczął rozpowiadać wśród swoich ludzi, że Morawiecki jest obciążeniem dla Zjednoczonej Prawicy – opowiada polityk PiS. Przy Morawieckim, który nie zbudował w PiS własnej frakcji, trwa właściwie tylko wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Ale taki sojusznik to raczej osłabienie niż wsparcie. Nie dość, że Gliński ma słabiutką pozycję w partii, to w PiS są na niego wściekli, bo zamiast u progu kampanii wyborczej zamykać konflikty, Gliński generuje kolejne. Najnowsze dotyczą Europejskiego Centrum Solidarności nieprzedłużenia kontraktu dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
    Na trzy miesiące przed eurowyborami, które będą przygrywką do jesiennej walki o utrzymanie władzy, w PiS zapanował największy chaos w historii partii.
    - Co chwilę wybuchają afery, z których coraz trudniej wytłumaczyć się wyborcom – mówi mój rozmówca z władz PiS. Po aferze w KNF trzeba było świecić oczami za wysokie pensje w NBP, którym zarządza Adam Glapiński, jeden z najbliższych ludzi Kaczyńskiego od czasów jego pierwszej partii Porozumienia Centrum. Później były afera z chrześniakiem wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego, który zdaniem kontrolerów w KGHM – próbował ustawiać przetargi w kombinacie. Do tego doszło zatrzymanie byłego szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza Bartłomieja M. A jakby tego było mało, wybuchła afera z taśmami Kaczyńskiego, którego austriacki biznesmen oskarżył o oszustwo. Te nagrania uderzyły w samo serce PiS, czyli w wizerunek prezesa.
    Kaczyński, który do tej pory kontrolował wszystko w partii, całe godziny spędza na naradach, jak wybrnąć z kryzysu taśmowego.

    Kaczyński stał się zakładnikiem Ziobry. Ziobro czai się na Morawieckiego. Brudziński poczeka na swoją szansę w Brukseli. Obóz władzy jeszcze nigdy nie był w takim kryzysie.
    W piątek 15 lutego Jarosław Kaczyński wezwał premiera na rozmowę w cztery oczy.
    – Oskarżył Morawieckiego za organizowanie „irańskiego szczytu” za plecami prezesa. Powiadomił go dopiero wtedy, gdy przygotowania szły pełną parą i nie dało się odwołać szczytu – mówi ważny polityk PiS. Kaczyński, tak jak opozycja, jest przekonany, że szczyt był klapą. Polacy zapamiętają ponaglenia amerykańskich polityków dotyczące restytucji mienia żydowskiego i opinię szefa izraelskiego MSZ, że że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.
    Według źródeł „Newsweeka” po raz pierwszy, odkąd Morawiecki objął funkcję, jego premierostwo wisiało na włosku. W PiS krążyły nawet nazwiska następców – minister pracy Elżbiety Rafalskiej, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

    3 3 Cytuj
  • 24 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Według źródeł „Newsweeka”

    Oplułem monitor ze śmiechu. Te twoje źródła ....... poszukaj tam informacji i podeslij bonowi bo on do 2010roku jeździł drogami szutrowymi do Katowic :-))) , z jednej łapanki jesteście :-)))

    3 7 Cytuj
  • 25 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Wokół premiera do tego stopnia zrobiło się pusto, że nawet jego najbliższy stronnik Jarosław Gowin zaczął rozpowiadać wśród swoich ludzi, że Morawiecki jest obciążeniem dla Zjednoczonej Prawicy – opowiada polityk PiS. Przy Morawieckim, który nie zbudował w PiS własnej frakcji, trwa właściwie tylko wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Ale taki sojusznik to raczej osłabienie niż wsparcie. Nie dość, że Gliński ma słabiutką pozycję w partii, to w PiS są na niego wściekli, bo zamiast u progu kampanii wyborczej zamykać konflikty, Gliński generuje kolejne. Najnowsze dotyczą Europejskiego Centrum Solidarności nieprzedłużenia kontraktu dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
    Na trzy miesiące przed eurowyborami, które będą przygrywką do jesiennej walki o utrzymanie władzy, w PiS zapanował największy chaos w historii partii.
    - Co chwilę wybuchają afery, z których coraz trudniej wytłumaczyć się wyborcom – mówi mój rozmówca z władz PiS. Po aferze w KNF trzeba było świecić oczami za wysokie pensje w NBP, którym zarządza Adam Glapiński, jeden z najbliższych ludzi Kaczyńskiego od czasów jego pierwszej partii Porozumienia Centrum. Później były afera z chrześniakiem wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego, który zdaniem kontrolerów w KGHM – próbował ustawiać przetargi w kombinacie. Do tego doszło zatrzymanie byłego szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza Bartłomieja M. A jakby tego było mało, wybuchła afera z taśmami Kaczyńskiego, którego austriacki biznesmen oskarżył o oszustwo. Te nagrania uderzyły w samo serce PiS, czyli w wizerunek prezesa.
    Kaczyński, który do tej pory kontrolował wszystko w partii, całe godziny spędza na naradach, jak wybrnąć z kryzysu taśmowego.

    Kaczyński stał się zakładnikiem Ziobry. Ziobro czai się na Morawieckiego. Brudziński poczeka na swoją szansę w Brukseli. Obóz władzy jeszcze nigdy nie był w takim kryzysie.
    W piątek 15 lutego Jarosław Kaczyński wezwał premiera na rozmowę w cztery oczy.
    – Oskarżył Morawieckiego za organizowanie „irańskiego szczytu” za plecami prezesa. Powiadomił go dopiero wtedy, gdy przygotowania szły pełną parą i nie dało się odwołać szczytu – mówi ważny polityk PiS. Kaczyński, tak jak opozycja, jest przekonany, że szczyt był klapą. Polacy zapamiętają ponaglenia amerykańskich polityków dotyczące restytucji mienia żydowskiego i opinię szefa izraelskiego MSZ, że że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.
    Według źródeł „Newsweeka” po raz pierwszy, odkąd Morawiecki objął funkcję, jego premierostwo wisiało na włosku. W PiS krążyły nawet nazwiska następców – minister pracy Elżbiety Rafalskiej, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

    Daj na mszę, bo wkrótce Ci się marzenia spełnią ....

    1 2 Cytuj
  • 25 lut 2019

    Tak sobie myślę, że Żydzi z Izraela uratowali nam tyłek i pomogli abyśmy na Bliskim Wschodzie,
    wyszli z twarzą.
    Po tym szczycie bez udziału Iranu, o Iranie (okazało się że to był szczyt o Polsce i jej zobowiązaniach względem Żydów), zyskaliśmy wrogość a co najmniej niechęć Bliskiego Wschodu.

    Na szczęście Żydzi z Izraela przekazali w świat, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki, co nam zaskarbiło wśród arabów dużą sympatię, natomiast przekaz dla pozostałej części świata jest nam obojętny bo Niemcy i Francja i Rosja to nasi wrogowie, inni jak mi. Węgry czy Słowacy kolaborowali
    z ówczesnymi Niemcami a USA, jest żydowskie, więc i tak powielają przekaz izraelski.

    Tak , że ta uroczystość w Warszawie z udziałem, naszych nauczycieli, okazała się wielkim sukcesem.

    6 1 Cytuj
  • 25 lut 2019

    Zaś co do obcej armii zapewniającej nam pokój. Była już taka armia na ziemiach zachodnich i wypełniła swoją misje w 100% bo Niemcy tych ziem nie odbili.
    Stad nasza sympatia do obcych armii na naszej ziemi.
    Nie wiem jak będzie z ta nowa sojusznicza armia, czy tez odejdzie gdy zechcemy?

    5 1 Cytuj
  • 25 lut 2019

    A program wyborczy PiS, podoba mi się dostanę 500 zł od lipca a ojciec mówi ze za 1100 to może na nich zagłosować.
    Ja mam tylko większe oczekiwania, bo myślałem, ze po kadencji w której wszystko poszło S górę , zrewaloryzuje te 500 na 700 ale ja jeste skąpy, może inni tak nie maja.

    Ale uprzedzam, ze jak inni przebija PiS i podbija stawkę to oni maja mój głos i mojego ojca, bo on tez leci na kasę.

    10 2 Cytuj
  • 25 lut 2019

    Napisz jeszcze kilka postów jeden pod drugim, bo trzy to za mało

    1 9 Cytuj

Odpowiedz