Forum » Społeczeństwo O audycie jakby cisza.

• 09.03.2019 - 14:11
    Czytaliście treść audytu przygotowanego na zlecenie nowego Burmistrza Miasta Myślenic?
    Audyt
    Umowy kredytowe
    Umowy pożyczkowe
    Bardzo ciekawa lektura na weekend. Można się z niej dowiedzieć jak trwoniono kasę UMiG na nagrody z okazji "Święta Lasu" (tylko dla zarządu)
    Czy też jak stworzono stanowisko: Stanowisko Dyrektora Urzędu żeby były kierownik mógł pobierać dwie pensje.
    Albo to że Kierowniczka Wydziału Promocji dostawała 5,000.PLN nagrody za zorganizowanie Festiwalu Piwa, przepraszam - wróć! Festiwalu Lata na zarabiu i to rok w rok!
    Albo że największym dłużnikiem Gminy Myślenice są: Tadaaaa! miejskie wodociągi.
    Jak ZUO zajmowało się ogrodnictwem.
    Ile miesięcznie kosztuje "karma dla bezpańskich kotów"
    Poczytajcie bo warto, jak trwoniono Wasze pieniądze...
    10 9 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2019 - 14:42
    Jeżeli audyt jest wiarygodny, poprzedni burmistrz musi iść do kryminału.
    Ciekawe czy tak się stanie, czy jak w centrum rządowym- wszyscy kradli ale pis posadził tylko swoich posadził.
    Oby ten scenariusz nie stał się obowiązujący w terenie.
    11 4 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2019 - 14:52
    Będzie się działo. A jak się rozszerzy o powiatowe gminy ościenne ?
    Juz widze maślane oczy byłych włodarzy i klasyczny tekst w takich sytuacjach : "nooo ja nie wiedziałem, bo gdybym wiedział nigdy bym do tego nie dopuścił".
    Pamiętacie jazgod przedwyborczy. Już wtedy było czuć, że bronią się rękami, nogami i zębami, każdym chwytem, nawet faknewsem, listami oczerniającymi PiS (miałem taki w skrzynce), było czuć że się boją, że coś się tam dzieje. Dawno nie widziałem tak agresywnej kampanii jak przed wyborami. To świadczy tylko o wierzchołku góry lodowej.
    8 9 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2019 - 16:09
    Vivaldi napisał/a:
    Będzie się działo. A jak się rozszerzy o powiatowe gminy ościenne ?
    Juz widze maślane oczy byłych włodarzy i klasyczny tekst w takich sytuacjach : "nooo ja nie wiedziałem, bo gdybym wiedział nigdy bym do tego nie dopuścił".
    Pamiętacie jazgod przedwyborczy. Już wtedy było czuć, że bronią się rękami, nogami i zębami, każdym chwytem, nawet faknewsem, listami oczerniającymi PiS (miałem taki w skrzynce), było czuć że się boją, że coś się tam dzieje. Dawno nie widziałem tak agresywnej kampanii jak przed wyborami. To świadczy tylko o wierzchołku góry lodowej.
    Czekam aż się kryminały zapełnią ościennymi i powiatowymi "prominentami", będzie się działo wszystkich wójtów niżej i wyżej postawionych, a nie należących do PiS, zapełnią więzienia.

Oj braknie miejsc, bo PiS ostatnio nie rządził w terenie, więc będzie kogo aresztować.
    Przeciwnicy polityczni, to wrogowie ustroju i zgniją w więzieniach.
    No cóż, jaka władza, taka sprawiedliwość.
    7 5 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2019 - 16:31
    Widzę, że się chłopcy nieźle bawią. Igrzyska mają. Audyt. W każdym ministerstwie był, wszystkie samorządy wojewódzkie najechało CBA. I co? I pstro. Zamykają przedstawicieli " dobrej zmiany." Teraz igrzyska w powiecie. Audyt odkrył to, o czym wszyscy wiedzieli. Żadnych rewelacji. Szkoda papieru i energii burmistrzów i forumowych achaczy. Inne gminy im się marzą. Zabawę rozszerzyć pragną. Przypomnę, że te bolszewickie metody w naszym powiecie rozpoczął dzisiejszy prezes Orlenu przed laty, obejmując rządy w jednej z gmin. Najpierw donosił przez 4 lata na ówczesnego gospodarza, w kampanii opluł, do pierdla obiecał wsadzić. I co? I g...o. Gość przez osiem lat publicznie kpił z niego, PiSu i Kaczyńskiego, pracował w podległej mu placówce i mimo intryg i kolejnych donosów g...o mu zrobili. Może by tak schedę po nim i obecnym burmistrzu w tej gminie poddać pod audyt, upublicznić i rechotać. Perypetie owego prezesa opisywały już liczące się media krajowe, Ziobrowa prokuratira umarzała. Może jeszcze audycik przypominający kombinacje nazewnictwem funkcji dla Pana burmistrza. Pełnomocnik wójta, wicewójt etc.w zależności od potrzeb osoby. Nazwy się zmieniały tylko kasa ta sama. Jak zabawa, to zabawa. Skoro chcecie rozszerzyć na powiat. To, proszę bardzo.
    S
    16 2 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2019 - 23:22
    bono napisał/a:
    No cóż, jaka władza, taka sprawiedliwość.
    owszem ale można też to parafrazować : jaka sprawiedliwość - taka władza.
    Prosiłem Cię i wnioskowałem oraz wzywałem do przykładów z Twojego życia. Nic z tego nie doczekałem się, co mnie nie dziwi.
    Zacznę od siebie, będzie Ci łatwiej : za POprzedników dostałem dwa mandaty skarbowe jeden za kase fiskalną za 3 minuty różnicy z czasem rzeczywistym, nikogo nie oszukałem, nie ukradłem, odprowadziłem podatek, a że się dowiedziałem, że jak funkcjonariusze tego resortu (tzn resortu skarbowego z tamtego czasu) wychodzą na miasto to musza bloczek "sprzedać" to już inna sprawiedliwość władzy
    A drugi mandat za spóźnienie z deklaracją (powodem był program księgowego) VATowską o 1 dzień (piątek/poniedziałek) podczas gdy sam podatek został zapłacony (przelewem !!! data !!!) przed terminem, zatem de facto brak faktu do ukarania.

W tym samym czasie szły u góry wały na miliardy, wały na paliwach, wały na karuzelach.....coś jeszcze o sprawiedliwości władzy??? Słucham !

Jeszcze raz Cię namawiam : odzywaj się z przykładami własnymi.....albo zamilcz producencie zadymy i fakenewsów oraz dezinformacji.

Teraz zakończę Ci przykład mandatu za deklarację VATowską. Pech chciał, że identyczny błąd jednego dnia księgowy zrobił w tamtym roku (2018). Już bylem zagotowany pamiętając poprzednie postępowanie mandatowe, ale odpowiedź wprawiła mnie w osłupienie : proszę Pana odnotowano prawidłową kwotę wpłaty podatku, błędy techniczne się zdarzają, błędy które nie mają wpływu na bilans, proszę się nie przejmować.
    Wiesz dobrze, że nie biorę żadnego 500+, nikt mnie niczym nie kupił, ale dla mnie to jest własnie DOBRA ZMIANA. Dobra zmiana na samym dole. Nikt na mnie nie żeruje.

Teraz Twoja kolej. Wypowiadaj się na własnych przykładach. Doczekam się czy masz za mało doświadczenia? Jeśli tak to przynajmniej nie pyskuj.
    5 9 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 7:56
    No to jak Panowie USA, UE czy Rosja?
    Z pod Rosji już wyszliśmy, przez chwilę wpadliśmy w objęcia UE
    a teraz wpisujemy się w protektorat USA.
    Która podległość jest bardziej niepodległa?
    4 6 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 12:25
    Po co szukać wrogów poza granicami. Oni już tu są. Wystarczy im pozwolić na wojenkę hybrydową a wygląda ona tak :
    "tu jest syf, beznadzieja, marazm, gnój, polityka zagraniczna leży, polityka polska dno i metr mułu, demokracji nie ma, sądy nie istnieją, plugastwo na które pozwala durne i debilowate społeczeństwo które tak wybrało, nietolerancja, już się pakujemy, już przyjdzie zemrzeć, ludzie ocknijcie się" - zarazem to "wspaniałe" tytuły na nowe artykuły którymi zasypujecie to forum.
    bono.....proponuję jak zwykle zacząć wybór od ...... siebie któraż to podległość jest niepodległa.
    3 6 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 17:53
    Coś tam bajdurzysz .
    Zadałem konkretne pytanie.
    Oczekuję konkretnej odpowiedzi, a ty dalej kombinujesz jak koń pod górę.
    4 4 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 18:44
    bono napisał/a:
    bono napisał/a:
    Coś tam bajdurzysz .
    Zadałem konkretne pytanie.
    Oczekuję konkretnej odpowiedzi, a ty dalej kombinujesz jak koń pod górę.
    Ja myślę że ktoś z byłych pracowników urzędu pójdzie na ugodę i zacznie sypać kolesi. Kto ma najwięcej do stracenia? Kto może najwięcej zyskać na współpracy? Kto miał wystarczająco wysokie stanowisko żeby był wiarygodny?
    Oto są konkretne pytania Bono.
    5 5 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 18:57
    bono napisał/a:
    Chyba bono pomyliłeś wątki. Wszak to wątek o audycie, a Ty swoje....
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 19:07
    taki_gość napisał/a:
    Chyba bono pomyliłeś wątki. Wszak to wątek o audycie, a Ty swoje....
    Robi za filmowego "Miałczyńskiego":
    https://www.youtube.com/watch?v=si47FUX2Bl4
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 19:41
    rewelacyjnie trafiony przekaz :-)))
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:06
    OK
    Mysleniczanin007 napisał/a:
    Robi za filmowego "Miałczyńskiego":
    https://www.youtube.com/watch?v=si47FUX2Bl4
    Zeszliśmy w wątku na produkcję filmową, to skojarzył mi się
    wątek ze SPATiF-u:
    klub pełen aktorów, wchodzi nawalony Himilsbach
    i woła na przywitanie:
    inteligencja wyp.erdalać.
    Na to wstał Gustaw Holoubek i rzekł:
    Nie wiem jak Państwo,
    ale ja wyp.erdalam.

Robię to samo i przenoszę temat do "Dobra zmiana" PiS
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:14
    bono napisał/a:
    OK
    Zeszliśmy w wątku na produkcję filmową, to skojarzył mi się
    wątek ze SPATiF-u:
    klub pełen aktorów, wchodzi nawalony Himilsbach
    i woła na przywitanie:
    inteligencja wyp.erdalać.
    Na to wstał Gustaw Holoubek i rzekł:
    Nie wiem jak Państwo,
    ale ja wyp.erdalam.

A ja już myślałem, że odchodzisz z forum jak pewien Kibic z Pcimia
    1 Cytuj Zgłoś
  • Strozaninek 10.03.2019 - 21:16
    taki_gość napisał/a:
    Żeby założyć nowego nicka i nadymać się bardziej? Bono taki nie jest. Bono mi się kojarzy z uśmiechniętym i sympatycznym człowiekiem, który lubi wbijać szpilę i trochę trollowac. Nie ma porównania do niektórych filozofów.
    4 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:20
    taki_gość napisał/a:
    A nie, nie.
    Muszę odpowiadać takim jak Ty, harcownikom ....

Gdyby PiS zmonopolizował nawet to forum, jakże życie było by nudne. Chiny, Wietnam,Kuba, Wenezuela.....? - Polska PiS.
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:24
    Strozaninek napisał/a:
    Żeby założyć nowego nicka i nadymać się bardziej? Bono taki nie jest. Bono mi się kojarzy z uśmiechniętym i sympatycznym człowiekiem, który lubi wbijać szpilę i trochę trollowac. Nie ma porównania do niektórych filozofów.
    Dostałeś ode mnie plusa.
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • Strozaninek 10.03.2019 - 21:24
    bono napisał/a:
    A nie, nie.
    Muszę odpowiadać takim jak Ty, harcownikom ....

Gdyby PiS zmonopolizował nawet to forum, jakże życie było by nudne. Chiny, Wietnam,Kuba, Wenezuela.....? - Polska PiS.
    Czyli jesteś jak Michelle z Allo Allo i masz swój własny ruch oporu...

https://youtu.be/M-_5JJmNB6E
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:26
    Strozaninek napisał/a:
    A mnie Bono kojarzy się tak:

zdjecie

I nie chodzi tu o jego poprzedni avatar.
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:26
    Strozaninek napisał/a:
    Czyli jesteś jak Michelle z Allo Allo i masz swój własny ruch oporu...

https://youtu.be/M-_5JJmNB6E
    I masz plusa kolejnego.
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:31
    A mnie Bono kojarzy się tak:

I nie chodzi tu o jego poprzedni avatar.
    I Tobie też dam +.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:32
    bono napisał/a:
    I Tobie też dam +.
    Nie dziękuję, Tak jak Vivaldi - nie biorę ;)
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 21:37
    Nie dziękuję, Tak jak Vivaldi - nie biorę ;)
    Ale już się zapisał, a cofnąć nie umiem.
    Dam Ci teraz minusa to bilans wyjdzie na zero.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 22:16
    LA comedia (audyt) finita. W takiej scenerii Audyt padł.
    Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 22:17
    Strozaninek napisał/a:
    Też dałem plusa. Tak samo go odbieram. Całkiem przyjemnie z nim się sprzeczać. Mam wrażenie wiek między 35-40, w 2010 był młodym bogiem, świat leżał u stóp, nic nie mogło się nie udać i tak mu zostało. Jakiś tam dystans do siebie i okolicy ma. Całkiem spoko. Wykształcenie pozyskał już prawie po nowemu dlatego zrobi wszystko dla świętego spokoju. Za smartfona z ogryzkiem, dobrego sikora od korpo i jakąś tam skodę Fabię przyklaszcze wszystko jedno komu byleby nie kazali kolejnej tabelki robić po godzinach :-) ....luźny gość, jakby trochę poobcował z normalnymi :-))) ludźmi dałoby się go odratować lub ustabilizować. Bono chłopak z miasta, ma luz, raczej mieć niż być. Spoko.

Co innego ten co to wyjście z wejściem pomylił. Biegunowo starszy. Wykształcenie wciśnięte ideologiczne za PRLu i to w szkole nauk politycznych. Nie jest w stanie zrozumieć, że tamten świat jako idea nie istnieje, jest już inny świat. Głodny sukcesu którego nigdy prawdziwie nie osiągnął, stąd frustracja codzienna, a z pięknych ale górnolotnych ideologii nie da się wyżyć jak inni....koledzy którzy się dorobili. Grażyna była dumna ale on chciał być, ona mieć. Pechowo ani jednego ani drugiego. Znów frustracja. Nie przyswaja utarcia nosa przez młodszych, bo przecież on "wi i umi". Jest w stanie okłamać byle wrócić. Rzeczywistość kreuje tak jak go postrzegają, czyli wieś, czyli nie ma mowy o pomyłce w niedziele. Ogolić się do jednego włoska, na gładko, Passata TDI nawoskować, Grażynkę czy Helenkę usadowić z boku i jadziem na sume gdzie najgłośniej bije się w pierś i to w orginale: mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Co z tego, że po drodze z powrotem zbluzga wszystkich pajaców na tej gównianej polskiej drodze, on wie i umi, bo prawo jazdy ma 35 lat i tylko raz miał mandat jeszcze od milicjanta skoro tamten nie poznał bo był nowy w resorcie :-)))

Z bonem potrafię jeszcze rozmawiać. Z tym drugim nie mogę.

bono napisał/a:
    Nie wiem jak Państwo,
    ale ja wyp.erdalam.

Myslałem już pełen nadziei, że zmęczenie materiału :-))) , ale trudno lokalna społeczność ma to do siebie że musimy z nimi żyć jakby na siebie skazani niejako :-)))
    A ja liczyłem na Ciebie
    https://www.youtube.com/watch?v=_L3EQSmgWCE
    1 Cytuj Zgłoś
  • Strozaninek 10.03.2019 - 22:25
    Seneka napisał/a:
    LA comedia (audyt) finita. W takiej scenerii Audyt padł.
    "Zdolny człowiek lubi się uczyć, a głupi – nauczać."
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 22:35
    Strozaninek napisał/a:
    "Zdolny człowiek lubi się uczyć, a głupi – nauczać."
    Jak już sobie tak słodzimy to tu należy się plus.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 22:37
    Bono zaprasza do drugiego pomieszczenia na wódkę :-))) chodźmy może pożyczył kase i postawi :-)
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 22:48
    Wazeliną trąciło.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 22:56
    Seneka napisał/a:
    Wazeliną trąciło.
    Prowokujesz czy oczekujesz?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2019 - 23:04
    Vivaldi napisał/a:
    Też dałem plusa. Tak samo go odbieram. Całkiem przyjemnie z nim się sprzeczać. Mam wrażenie wiek między 35-40, w 2010 był młodym bogiem, świat leżał u stóp, nic nie mogło się nie udać i tak mu zostało. Jakiś tam dystans do siebie i okolicy ma. Całkiem spoko. Wykształcenie pozyskał już prawie po nowemu dlatego zrobi wszystko dla świętego spokoju. Za smartfona z ogryzkiem, dobrego sikora od korpo i jakąś tam skodę Fabię przyklaszcze wszystko jedno komu byleby nie kazali kolejnej tabelki robić po godzinach :-) ....luźny gość, jakby trochę poobcował z normalnymi :-))) ludźmi dałoby się go odratować lub ustabilizować. Bono chłopak z miasta, ma luz, raczej mieć niż być. Spoko.

Co innego ten co to wyjście z wejściem pomylił. Biegunowo starszy. Wykształcenie wciśnięte ideologiczne za PRLu i to w szkole nauk politycznych. Nie jest w stanie zrozumieć, że tamten świat jako idea nie istnieje, jest już inny świat. Głodny sukcesu którego nigdy prawdziwie nie osiągnął, stąd frustracja codzienna, a z pięknych ale górnolotnych ideologii nie da się wyżyć jak inni....koledzy którzy się dorobili. Grażyna była dumna ale on chciał być, ona mieć. Pechowo ani jednego ani drugiego. Znów frustracja. Nie przyswaja utarcia nosa przez młodszych, bo przecież on "wi i umi". Jest w stanie okłamać byle wrócić. Rzeczywistość kreuje tak jak go postrzegają, czyli wieś, czyli nie ma mowy o pomyłce w niedziele. Ogolić się do jednego włoska, na gładko, Passata TDI nawoskować, Grażynkę czy Helenkę usadowić z boku i jadziem na sume gdzie najgłośniej bije się w pierś i to w orginale: mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Co z tego, że po drodze z powrotem zbluzga wszystkich pajaców na tej gównianej polskiej drodze, on wie i umi, bo prawo jazdy ma 35 lat i tylko raz miał mandat jeszcze od milicjanta skoro tamten nie poznał bo był nowy w resorcie :-)))

Z bonem potrafię jeszcze rozmawiać. Z tym drugim nie mogę.

Myslałem już pełen nadziei, że zmęczenie materiału :-))) , ale trudno lokalna społeczność ma to do siebie że musimy z nimi żyć jakby na siebie skazani niejako :-)))
    A ja liczyłem na Ciebie
    https://www.youtube.com/watch?v=_L3EQSmgWCE