Forum » Społeczeństwo Samochodem osobowym zamiast ciasnym busem

• 24.08.2015 - 17:54
    bolacyzab
    Od dłuższego czasu jest ten temat ale.

Nie chcę straszyć tyko proszę przeczytać.
    http://prawo.rp.pl/artykul/1136556.html

A może zmieniły się przepisy?
    1 Cytuj Zgłoś
  • Michał Jam 28.08.2015 - 19:35
    aaa pierwszy przykład to było na temat osoby która podwoziła za kasę osoby w kierunku w którym sama nie jechała to jest standardowy przykład okradania państwa i prowadzenia działalności zarobkowej a nie zabieranie kogoś przy okazji własnego przejazdu, za to jeszcze nikt nie dostał kary.
    A kolejne dwa przykłady to są tylko wyjątkowe sytuacje, które tylko potwierdzają regułę iż jest to bezpieczne i bardzo popularne wszędzie rozwiązanie, promowane przez wszystkie organizacje państwowe. Dobrze jednak mieć jako kierowca dodatkowo NNW, które obecnie kosztuje kilkadziesiąt złotych a na pewno zabezpieczy to kierowce przed dziwnymi sytuacjami. A przede wszystkim jeździć odpowiedzialnie i nie narażać nikogo, czasami lepiej być kilak minut później a dojechać :D

Ponawiam swoją propozycję dojazdów do Krakowa:
    Codziennie dojeżdżam do pracy do Krakowa z Jawornika. Mam 3 miejsca wolne (Toyota Yaris - 2 osoby z tyłu). W Krakowie muszę być na ul. Biskupińskiej do godziny 7:00. Mogę podjechać do Myślenic po kogoś jak jest chętny. Cena to maksymalnie 5 zł z Jawornika a 6zł z Myślenic (przy 2 osobach 5 zł). W przypadku kompletu na pewno będzie taniej. Jeżeli uzbiera się stała ekipa to podzielimy koszty po równo.
    Powrót o godzinie 15:05 z Biskupińskiej.
    Trasa standardowa: Opatkowice, Borek, Łagiewniki, Mateczny, Tandeta, Lipska i Biskupińska (przez Mierzeje Wiślane). Mogę wydłużyć trasę o kilka ulic z tym że muszę być przed 7:00 na Biskupińskiej.
    mail: michaljamro@gmail.com
    kom: 519651447
    6 1 Cytuj Zgłoś
  • 24.09.2015 - 7:27
    Jeżdżę codziennie do Krakowa, wyjazd o 5:30. Mogę zabrać maksymalnie 4 osoby. Trasa: Myślenice -> Borek Fałęcki -> Mateczny -> Aleje -> Karmelicka. Czas przejazdu ok. 30 minut. Jakby ktoś chciał się zabrać to zapraszam.
    Kom. 665-190-200
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 22.02.2016 - 13:21
    a ja jeżdżę do krk z trzemeśni na 7 do krk rondo matecznego ale mogę jechać obwodnicą do powstańców/wielicka.

jak co to wracam o 15.

798790052 może ktoś szuka pasażera na tej trasie to też dołączę
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 30.03.2016 - 14:18
    witam z uwagi na zmiany obecnie nie posiadam własnego auta. szukam kierowcy który poszukuje pasażera który dołoży się do paliwa.
    pracuje w okolicach ronda matecznego. interesuje mnie dojazd do Krakowa na ok. 07:00 i powrót ok 15:00.

pracuje pn-pt i w tych dniach chętnie się z kimś zabiorę. dla ciebie oszczędność na paliwie dla mnie oszczędność czasu.
    pisz dzwoń zawsze odpowiem
    2 Cytuj Zgłoś
  • 13.05.2016 - 17:52
    Witam,
    szukam osoby, która byłaby chętna na wspólny dojazd do Krakowa (kwestia czyim samochodem, kto prowadzi i kiedy jeździ do dogadania ;) )
    Szukam współtowarzyszki/współtowarzysza na trasie Myślenice - Kraków Mały Płaszów/ Rybitwy.

Pracuję od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00.

Gdyby był ktoś chętny proszę o wiadomość na priv.

Pozdrawiam
    Magda
    1 Cytuj Zgłoś
  • 14.05.2016 - 12:21
    Witam
    Jeżdżę od poniedziałku do piątku: wyjazd 8:00 (Jawornik -> Kraków (Korona)
    powrót 18:00. Chętnych zapraszam :)
    1 Cytuj Zgłoś
  • 26.12.2016 - 20:32
    Witam, czy jest może ktoś, kto dojeżdża do Krakowa pon-piąt, wyjazd między 6.30 a 7.00 i jest chętny na dodatkowego pasażera?:) Z góry dziękuję za odzew. Wiadomości proszę na priv.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 11.01.2017 - 16:34
    Witam,
    mam trzy miejsca na trasie Myślenice - Wieliczka, od poniedziałku do piątku (pn 9:30, wt 13:15, śr 6:45, czw 7:45, pt 7:00) - gdyby ktoś był zainteresowany proszę o wiadomość.
    Cytuj Zgłoś
  • 10.02.2017 - 8:10
    szuka ktoś pasażera na dojazd na 7 do krakowa i powrót o 15?

jestem z trzemeśni ale mogę czekac np w myslenicach pod estakadą. jak ktoś ma wolne miejsce i chce ograniczyć koszty paliwa to prosze o info
    Cytuj Zgłoś
  • 26.03.2017 - 16:11
    aaa napisał/a:
    bolacyzab
    Od dłuższego czasu jest ten temat ale.

Nie chcę straszyć tyko proszę przeczytać.
    http://prawo.rp.pl/artykul/1136556.html

A może zmieniły się przepisy?
    W takim razie co z serwisem bla bla car? Chyba on jest na tej zasadzie
    Cytuj Zgłoś
  • 28.03.2017 - 14:04
    Witam,
    Czy jest może ktoś kto wraca z Krakowa z ok. Placu Imbramowskiego o 15:00 lub Ronda Matecznego koło 15:30 i poszukuje pasażera. Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz