Forum » Społeczeństwo

BORZĘTA - NADRABIE

  • 3 kwi 2012

    Ja w sprawie nowej fali śmieciowej, kiermaszu śmieci wzdłuż drogi Nadrabia w Borzęcie;
    za chwilę będzie tu jak na wysypisku.
    Wspaniale, że ludzie mają pracę , mają wynagrodzenie za pracę, robią zakupy.
    Ale nie można wszystkiego co ma się w ręce po zakupie łakoci wyrzucać gdzie popadnie, wzdłuż drogi, na obcy teren.
    Przestaliśmy się troszczyć i edukować innych, słabszych o zachowanie porządku.
    Zadbajmy wszyscy o czystość naszej przestrzeni, o lepszą jakość naszego życia. Mówmy o tym w domu, szkole, w sklepie.
    To przecież świadczy o nas, o dojrzałości, o naszej kulturze, małych i dużych mieszkańców.
    Trzeba zresetować myśli – na lepsze, być bardziej wrażliwym na brud.
    Wieś się już zmieniła i wciąż zmienia – na lepsze, zobacz, Ty też możesz to zmienić.
    Każdy z nas jest dobrym człowiekiem, trzeba tylko to z siebie wydobyć.
    Pozdrawiam i „ wielki szacun” dla tych, którzy zmienią swoje myślenie.
    GÓRA ŚMIECI BORZĘTĘ SZPECI.
    ZMIEŃMY TE ZŁE PRZYZWYCZAJENIA.

    11 4 Cytuj
  • 4 kwi 2012

    Witam. Mieszkam bezpośrednio przy drodze prowadzącej z Myślenic na Zakliczyn, Siepraw rejon Kopce. Najsympatyczniejsze zawsze są porządki pojemników z MacDonald's, oraz innych śmieci. Ciekawe jak to co nam przeszkadza w samochodzie, nie będzie nam przeszkadzać jak pozbędziemy sie tego za okno w samochodzie. Smieci jest sporo i to trzeba posprzątać. Tak się zastanawiam czy jest takim dużym problemem aby zapakować to co mamy do torby papierowej lub z tz. plastiku i umieścić to w koszu. Proste ale trudne.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2012

    Nad Rabie :)

    2 Cytuj
  • adzygmunt 5 kwi 2012

    Nie sadzę < dyslektyk> to sa nazwy miejsca/miejscowości.
    Piszemy: Zarabie, Porabie /ogród działkowy/ Poręba, tak należy pisać, jeśli to jest nazwa - Nadrabie.
    Miłej lektury prof. Bralczyka i Miodka!
    Nie odmówię sobie przy okazji uwagi: Góra nad Myślenicami to UKLEJNA od dziada Ukleja, postaci z legendy i np: noweli Emila Bieli.
    Dużo jest złych nawyków językowych. Czemu z tym nie powalczyć?
    Do spotkania w domu handlowym - kto doda nazwę?

    2 2 Cytuj
  • 5 kwi 2012

    Dlaczego jako przykład podałeś nazwę miejscowości Poręba? Rozumiem, że Zarabie pisze się razem mimo, że pochodzi od określenia Za Rabą, podobnie jak Porabie z Po Rabie, Nadrabie bo Nad Rabą itd...
    Ale Poręba to nazwa od porąbania a nie od czegoś dotyczącego Po rębaniu...
    Idąc tym tokiem rozumowania należałoby stwierdzić, że Myśle Nice to nazwa od myślenia o niczym a jednak legendarny Myślimir mógłby się obrazić za taką interpretację.

    6 Cytuj
  • 5 kwi 2012

    "Poręby" powstawały w miejscach gdzie karczowano puszczę i od tego właśnie ich nazwa:-)

    4 Cytuj
  • adzygmunt 5 kwi 2012

    Liczyłem na dyskusję szanowni panowie. miło, że nikt nie dał minusa. No chyba, że teraz!
    <gino> ja także szedłem tym tropem rozumowania. Ale może trochę nagiąłem teorię do praktyki?
    <Gdziegdź>masz wspaniałe poczucie humoru!

    2 4 Cytuj
  • 6 kwi 2012

    Co do poprawności
    Profesor Miodek miał wykład na uniwersytecie.
    W trakcie wykładu jeden ze studentów przerywa i pyta profesora:
    - Panie profesorze czy forma - pora*****, jest poprawna?
    Profesor po namyśle:
    - W zasadzie tak, ale czy nie lepiej powiedzieć - już czas panowie.

    2 2 Cytuj
  • 6 kwi 2012

    Zacofany, za co stawiasz minusy? Dorośnij do dyskusji. A ten żart to niby co miało być? Jesteś zacofany w rzeczy samej. Nie nadajesz sie do tego tematu. masz zbyt wyslizgane zwoje!

    1 2 Cytuj
  • 7 kwi 2012

    inteligentna zmiana tematu...

    1 Cytuj
  • 8 kwi 2012

    Najbardziej boli fakt że większość tych śmieci które w ogóle nie powinny istnieć ponieważ nie są potrzebne człowiekowi - butelki plastikowe (szkło jest zdrowe i lepsze) , telewizory (odbiorca czasu) , opakowania po chipsach , puszki , pampersy (jakby ni było również zdrowszych pieluch) - gdyby ludzie jedli prawdziwe jedzenie po którym zostają , jakkolwiek to prozaiczne zabrzmi , odchody i obornik , ewentualnie szklana butelka to nie byłoby tylu śmieci , gdyby ludzie nie gonili za nowym samochodem , komputerem , telewizorem nie byłoby tylu śmieci - proste i jedyne rozwiązanie , oczywiście nie możliwe do zrealizowania chyba.

    Cytuj
  • 8 kwi 2012

    wql sam/a sobie zdefiniowałeś/łaś skutki uboczne postępu ludzkości. Proponujesz niejako powrócić do czasów kamienia łupanego lub średniowiecza. Dla Ciebie telewizor jest odbiorcą czasu, dla mnie źródłem informacji zwłaszcza prawno-politycznej mojego kraju.
    Gdyby ludzie nie gonili za samochodem, komputerem itd nie byli by ludźmi.
    Jeśli piorun uderzy w drzewo i spłonie 40 ha lasu to wszyscy mówią, że przyroda. Ale jak człowiek rzuci niedopałka i spłoną 2 ha to wszyscy mówią o niszczącym działaniu człowieka.
    Jesteśmy takimi samymi obywatelami tej planety jak sarny, wilki, dżdżownice. Dlaczego działanie człowieka jest nazywane nienaturalnym? Człowiek jest naturalnym dziełem ziemi i jego dzieła są naturalną konsekwencją. Ewolucja stworzyła gatunek ludzki tak samo jak każdy inny, kto ma prawo odbierać dziełu ewolucji miano ziemskiego stworzenia? Stworzyła nas ewolucja, widocznie tak chciała natura. Otrzymaliśmy także zdolność do tworzenia systemu organizacji społecznej i to tylko od nas zależy jak będzie wyglądać gospodarka odpadami. Ale są one naturalnym efektem ewolucji przyrody.

    Cytuj
  • 9 kwi 2012

    Sam.

    Dla mnie telewizor jest środkiem masowego kłamstwa , nie mówię że zawsze ale najczęściej .
    Oczywiśćie ale piorun nie ma mocy decyzji i nie myśli a człowiek na ogół może wiedzieć że pety powinno się gasić. Nigdzie nie napisałem że człowiek nie jest częścią natury , wręcz przeciwnie jestem za ochroną przyrody ale nie jestem za ekologią - bo uważam że w centrum świata jest człowiek i to dla jego dobra (dla zdrowego ciała i ducha) należy chronić naturę - a ekologia przeciwnie chcę zniszczyć człowieka , wyplenić ziemie z ludzi - jest to zło , nowa antyreligia.
    Dostrzegam jednak problem śmieci , co do powrotu do średniowiecza - wystarczyłyby lata 90.
    PS
    To Bóg stworzył człowieka , ewentualnie stworzył mechanizm ewolucji, która jest tylko hipotezą nigdy nie udowodnioną..

    Cytuj
  • 17 kwi 2012

    Szukam działki budowlanej ,okolica i widoki super a ceny ?

    2 Cytuj

Odpowiedz