Forum » Społeczeństwo

PICIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH - zmiana ustawy

  • Bartek Bartkowski 17 lip 2012

    Przeczytałem o tym, że Palikot proponuje zmianę ustawy o wychowaniu w trzeźwości, tak aby zezwalała na spożywanie alkoholu do 6% w miejscach publicznych.

    Co o tym myślicie?

    Chodzi mi o sam pomysł nie o Palikota, a o dopuszczenie takiej możliwsci. Jak mogłoby to wyglądać w praktyce np. w Myślenicach?

    http://wyborcza.pl/1,75248,12141372,Palikot_chce_zniesc_zakaz_picia_piwa_na_ulicy.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza%3C/a

    10 3 Cytuj
  • 17 lip 2012

    boje sie ze pijane grupy zbieralyby sie np na osiedlu i robiliby syf a to wszystko zgodnie z prawem bo piwo ma 4% ;/ to nie jest dobry pomysl

    7 8 Cytuj
  • 17 lip 2012

    w mieście to może i w tym momencie przestrzegają obecnej ustawy ale na wsiach taka nie obowiązuje więc dla mnie to nie ma znaczenia :D

    13 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 17 lip 2012

    Spożywanie piwa w miejscu publicznym, np. na rynku, pod oknami na osiedlu lub pod czyimś domem nie jest najlepszym pomysłem, bo co z tego, że 70% z nas umie pić i nie zrobi syfu, jak znajdzie się 30% z którymi zawsze będzie problem.

    Inna sprawa, że powinna być taka możliwość z miejscami "oddalonymi" od mieszkań. Dlaczego obywatel nie może po pracy wyskoczyć na piwko w ciepły letni wieczór, np. nad basen lub na patelnię i dla policji nie być przestępcą ? Ja bym się nie zdziwił, gdyby utrzymywanie tak rygorystycznego prawa w sprawie picia "pod chmurką" było wynikiem lobbingu knajp - jeśli różnica pomiędzy piwem w plenerze a knajpą jest prawie 100% (czasami więcej). Na dodatek nie wszyscy lubią hałas i ogólną wrzawę + piwo za 5/6 zł.

    Niechaj żyje plener !

    11 1 Cytuj
  • 17 lip 2012

    uważam, że powinno zrobić określone miejsce publiczne gdzie można byłoby się napić alkoholu np patelnie czy określone parki to byłby dobry ruch

    6 4 Cytuj
  • 17 lip 2012

    [quote=def_ibrylator] Spożywanie piwa w miejscu publicznym, np. na rynku, pod oknami na osiedlu lub pod czyimś domem nie jest najlepszym pomysłem, bo co z tego, że 70% z nas umie pić i nie zrobi syfu, jak znajdzie się 30% z którymi zawsze będzie problem.

    Inna sprawa, że powinna być taka możliwość z miejscami "oddalonymi" od mieszkań. Dlaczego obywatel nie może po pracy wyskoczyć na piwko w ciepły letni wieczór, np. nad basen lub na patelnię i dla policji nie być przestępcą ? Ja bym się nie zdziwił, gdyby utrzymywanie tak rygorystycznego prawa w sprawie picia "pod chmurką" było wynikiem lobbingu knajp - jeśli różnica pomiędzy piwem w plenerze a knajpą jest prawie 100% (czasami więcej). Na dodatek nie wszyscy lubią hałas i ogólną wrzawę + piwo za 5/6 zł.

    Niechaj żyje plener ! [/quote]

    Niechaj żyje plener !

    7 2 Cytuj
  • 17 lip 2012

    Zapraszam na grila, ogłoszenie w dziale INNE

    2 5 Cytuj
  • 17 lip 2012

    Sądzę że jak większość pomysłów palikota tak i ten jest ukłonem w stronę homoseksualistów dzięki, którym on i jego pożal się Boże partia weszła do sejmu. Jak wiadomo spożywanie alkoholu na powietrzu i w miejscach publicznych jest domeną ludzi o skłonnościach homoseksualnych.

    11 13 Cytuj
  • Def Ibrylator 17 lip 2012

    [quote=gość: bekas] Sądzę że jak większość pomysłów palikota tak i ten jest ukłonem w stronę homoseksualistów dzięki, którym on i jego pożal się Boże partia weszła do sejmu. Jak wiadomo spożywanie alkoholu na powietrzu i w miejscach publicznych jest domeną ludzi o skłonnościach homoseksualnych. [/quote]

    http://www.youtube.com/watch?v=DrJ4XNCRKQg

    4 2 Cytuj
  • 17 lip 2012

    tylko nie wiadomo po co granica 6 % jak wypije się więcej to nawet 4 % biją w głowę :)

    6 Cytuj
  • 17 lip 2012

    Przecież kilka lat temu ,przed ustawą która teraz obowiązuje ,można było pić w miejscach publicznych. Dziadzio brał piwko , na ławeczce, w upalny dzień popijał i nic specjalnego się nie działo. Więc właściwie byłby to powrót do starych zasad.

    12 Cytuj
  • 18 lip 2012

    Może wtedy zamiast czaić się pod cudzymi płotami, ludzie by legalnie pili na ławeczkach czy zielonej trawce

    9 1 Cytuj
  • 20 lip 2012

    najlepszy jest plener. Patelnia, pod mostem.. ale jak narazie niestety nie mozna. bo zawsze gdzies psiarnia sie zlazi..

    6 2 Cytuj
  • 23 lip 2012

    Pomysł sam w sobie niezły! Aczkolwiek musiałoby sie dopisac do niego wiele klauzur, gdyz tak naprawde każdy z nas interpretował by sobie to na własny rozum :) ale przeciez nie ma problemu żeby wziąsc sobie piwo, siąsć na ławeczce np na zarabiu i napic sie. tylko piwo niech bedzie w papierek zawiniete lub ta siateczke jednorazowa i po sprawie :)

    2 Cytuj

Odpowiedz