Forum » Społeczeństwo Co tam Panie w polityce?

• @gmail.com 20.07.2017 - 14:19
    bono napisał/a:
    Hasło jest fajne, cele też, wyrzucić klan sędziów i zastąpić ich nowymi.
    Nowi sędziowie nie zbudują klanu, bo będzie tego pilnował Minister Ziobro i jak się dowie, że w Myślenicach sędzia trzyma z niewłaściwą osobą to go wywali i zastąpi osobą niezależną.

Pomysł dobry, ale jakie mamy gwarancje, że nowe sądy nie będą się podlizywać nowej władzy i będą tak niezależni jak TVP info?

Jeżeli wrócą czasy, gdzie jak ci się działa krzywda, szedłeś na skargę do Komitetu PZPR i się żaliłeś na niesprawiedliwość i to pomagało, bo z Komitetu był tel. i mówili wicie rozumicie, to nasz człowiek trzeba mu pomóc i to działało, a gdy ten delikwent pisał do gazety Krakowskiej- organu PZPR i ta wysyłała pismo ze skargą do właściwego urzędu też przeważnie pomagało.

Jeżeli teraz, Myśleniczanin z poczuciem krzywdy zwróci się PiS Myślenice i ta zainterweniuje w jego obronie to OK.
    Albo napisze pismo do gazety WSieci, oddział Kraków i ta pomoże to OK.
    Gorzej, jak utworzy się nowy klan prawniczy trzymający jedynie z ministrem i jak będą partii jeść z ręki, to jak nasz człowiek umoczy, to mu przejdzie na sucho, bo to nasi ludzie.

Tak się zastanawiam, jaki stworzyć system sprawiedliwości, aby raz nie jadł z ręki jednym, a raz drugim? Czy to w ogóle możliwe?
    Czyli, podążając Twoim tokiem rozumowania, gdy do tej pory skargi były rozpatrywane "pozytywnie" to wszystko było "o.k."? Ach, zapomniałem że dzwoniono z innego miejsca. Czyli ból odwłoka spowodowany jest tym że dzwonić będą inni. "To tu jest pies pogrzebany"...
    13 5 Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2017 - 15:53
    Mysleniczanin007 napisał/a:
    Czyli, podążając Twoim tokiem rozumowania, gdy do tej pory skargi były rozpatrywane "pozytywnie" to wszystko było "o.k."? Ach, zapomniałem że dzwoniono z innego miejsca. Czyli ból odwłoka spowodowany jest tym że dzwonić będą inni. "To tu jest pies pogrzebany"...
    Ból polega na tym, że g. się zmieni, jednych cwaniaków zastąpią inni.
    Walka jest o kasę, a nie sprawiedliwość naiwniaku.
    9 5 Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 20.07.2017 - 16:20
    bono napisał/a:
    Ból polega na tym, że g. się zmieni, jednych cwaniaków zastąpią inni.
    Walka jest o kasę, a nie sprawiedliwość naiwniaku.
    To że Cię boli to nie znaczy że możesz obrażać każdego na lewo i prawo. Daj sobie czopek na wstrzymanie i nie bądź jak Kaczyński, po co później przepraszać.
    Nota bene, projekt przegłosowany i "opozycja" nie miała na to żadnego wpływu. Teraz czopki i Valium. W bardziej zaawansowanym stanie histerii polecam Flunitrazepam, słyszałem czyni cuda.
    9 10 Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2017 - 16:58
    To że Cię boli to nie znaczy że możesz obrażać każdego na lewo i prawo. Daj sobie czopek na wstrzymanie i nie bądź jak Kaczyński, po co później przepraszać.
    Nota bene, projekt przegłosowany i "opozycja" nie miała na to żadnego wpływu. Teraz czopki i Valium. W bardziej zaawansowanym stanie histerii polecam Flunitrazepam, słyszałem czyni cuda.
    Sorry nie chciałem Cię obrazić, traktowałem to ogólnie a nie personalnie.
    7 7 Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 20.07.2017 - 17:09
    bono napisał/a:
    Sorry nie chciałem Cię obrazić, traktowałem to ogólnie a nie personalnie.
    Jak już nie poziom, to przynajmniej trzymajmy się w pionie. Pozdrawiam.
    10 6 Cytuj Zgłoś
  • 20.07.2017 - 17:21
    Jak już nie poziom, to przynajmniej trzymajmy się w pionie. Pozdrawiam.
    Rzeczywiście, ale udziela się uprzejmość z Sejmu.
    7 8 Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 20.07.2017 - 17:36
    bono napisał/a:
    Rzeczywiście, ale udziela się uprzejmość z Sejmu.
    Nie musimy zachowywać się jak świnie u koryta. Bądźmy ludźmi. ;)
    15 5 Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2017 - 13:58
    Tak dla przypomnienia co np. pani Kopacz mówiła jeszcze nie tak dawno
    " Proszę was, weźmy udział w wyborach, dajmy świadectwo temu, że Polska jest państwem prawa, pokażmy, że władzy w Polsce nie można przejąć na ulicy, a jedynie przy urnie – dodała. Jak podkreśliła, w Polsce każdy ma tyle władzy, ile przyznają mu obywatele, a nie tyle, ile przyzna sobie sam."
    Nie wiem tylko kto to mówił
    "Wyprowadzanie ludzi na ulicę to faszyzm!
    W demokracji nie robi się polityki na ulicach".
    ale pewnie nikt z PO czy PSL bo to demokraci całą gębą
    1 22 Cytuj Zgłoś
  • 21.07.2017 - 14:00
    Widzisz krówko, gdy rodził się faszyzm w Niemczech, też nikt nie protestował, a Hitler władzę przejął demokratycznie. Czy to jest powód do chwały?
    23 6 Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2017 - 8:57
    Psy szczekają a karawana jedzie dalej:
    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wykonanie-budzetu-nadwyzka-czerwiec-2017,48,0,2347056.html
    A Markosiki jakieś pierdy o trójpodziale władzy ..
    3 25 Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2017 - 9:11
    Walker84 napisał/a:
    Psy szczekają a karawana jedzie dalej:
    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wykonanie-budzetu-nadwyzka-czerwiec-2017,48,0,2347056.html
    Twój brak wiedzy ekonomicznej jest żałosny. Ale tak, wszyscy tak macie w PiS.
    24 4 Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2017 - 9:14
    Walker84 napisał/a:

Oceniam twoja inteligencję, bardzo wysoko, na równi z senatorami, Pękiem , Kogutem i Bonkowskim.

Powinieneś być z siebie dumny.
    17 4 Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2017 - 15:12
    Powodzianin_ napisał/a:
    Twój brak wiedzy ekonomicznej jest żałosny. Ale tak, wszyscy tak macie w PiS.
    bono napisał/a:
    Oceniam twoja inteligencję, bardzo wysoko, na równi z senatorami, Pękiem , Kogutem i Bonkowskim.

Powinieneś być z siebie dumny.
    Podobnie jak już jakiś czas temu markosik i jeszcze jeden manipulator internetowy pali się wam grunt pod nogami toteż zaczynacie uciekać się do prywatnych wycieczek i powolutku zaczyna się obrażanie oponenta. Stara szkoła michnika.
    A tak dla jasności:
    Kim ty jesteś Powodzianin że mam cię przeciwstawiać temu co mówi Morawicki ? Może jesteś jakimś ekonomistą od Balcerowicza/ Petru ?
    Jaką masz wiedzę ekonomiczną żeby kogoś oceniać?
    Przecież jesteś zwyczajnym anonimem jak dziesiątki na tym forum ..
    2 18 Cytuj Zgłoś
  • 22.07.2017 - 15:53
    Walker84 napisał/a:
    Podobnie jak już jakiś czas temu markosik i jeszcze jeden manipulator internetowy pali się wam grunt pod nogami toteż zaczynacie uciekać się do prywatnych wycieczek i powolutku zaczyna się obrażanie oponenta. Stara szkoła michnika.
    A tak dla jasności:
    Kim ty jesteś Powodzianin że mam cię przeciwstawiać temu co mówi Morawicki ? Może jesteś jakimś ekonomistą od Balcerowicza/ Petru ?
    Jaką masz wiedzę ekonomiczną żeby kogoś oceniać?
    Przecież jesteś zwyczajnym anonimem jak dziesiątki na tym forum ..
    Przypominam ci, że pierwszą osobą, która zaatakowała ad personam jesteś Ty, kilka dni temu zwyzywałeś mnie od buca. Niestety nie reprezentujesz sobą nic.

Morawiecki, przede wszystkim to magister historii. Dalsze fakultety mało mają wspólnego z finansami i rachunkowością, a taka jest jego rola - głównego księgowego państwa. MBA są bardziej przydatne do bycia prezesem spółki, niż księgowym 40mln narodu.

Kim jestem? Magistrem finansów i rachunkowości, członkiem stowarzyszenia ACCA (Londyńskie stowarzyszenie biegłych rewidentów), specjalistą średniego szczebla z ekspozycją na sprawozdania finansowe i analizy finansowe, w trakcie obrony dyplomu "Dipl in International Financial Reporting" z ACCA.

Cóż z tego, że nasze PKB rośnie, jak rośnie poprzez konsumpcje i wydatki rządowe, a nie nakłady inwestycyjne. Postępujące transfery fiskalne przy zwiększeniu obciążeń podatkowych sprawiają, że maleje krańcowa skłonność do oszczędzania Polaków. Jak nie będziemy oszczędzać - nasze firmy nie będą miały na inwestycje.

Polecam wykłady z polityki gospodarczej, konkretnie nauczenie się czym jest Model Mundella-Fleminga
    http://slideplayer.pl/slide/818403/
    Co to jest niemożliwa trójca
    https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/szesc-wielkich-idei-niemozliwa-trojca-mundella-fleminga/

Równanie PKB

https://www.slideshare.net/kasekrakow/fakty-i-mity-na-temat-pkb

Pojęcia takie jak parytet siły nabywczej, ceny stałe, HDI, wskaźnik Gini - do wyguglania

Konkluzja niech będzie taka, że istotnie mamy okres prosperity, ale nie jest to zasługa PiS (gospodarka reaguje z opóźnieniem), strefa EURO i Niemcy bardzo się szybko rozwijają, więc to oddziałuje też na nas, jako na gospodarkę przyssaną do Niemiec. Płynny kurs walutowy i możliwość okresowej deprecjacji złotówki bardzo pomaga na eksport. Mamy klasyczną sytuacje z ekonomi Keyensa - przejaday wzrost gospodarczy, powinniśmy zamiast dawać 500+ spłacać nasze zadużenie i obniżać dług publiczny (prywatny również). Dzięki temu, mielibyśmy poduszkę bezpieczeństwa na trudniejsze czasy (zeby wtedy brać kredyty i stymulować gospodarkę). Ponadto nadal nie mamy uproszczenia przepisów podatkowych - Szwecja ma ustawę VAT poniżej 100 stron, u nas z VATu są przedmioty na studiach licencjackich trwające CAŁY ROK AKADEMICKI (wiem, bo miałem). Nadal mamy wysokie podatki i koszta pracy (czyli Państwo zabiera bardzo dużo, my nie możemy wydawać i inwestować). Niepewna sytuacja co jakiś czas wobec ustroju też raczej nie nastraja optymistycznie. Biznes lubi spokój.

Mam czasem wrażenie, że wyborcy PiS są zafascynowani poprzednim ustrojem, wtedy Państwo też dawało, był robotniczy proletariat (dzisiaj to dziecioroby), i Państwo decydowało co produkować (dzisiaj Państwo będzie robić elektryczne samochody). Nadal przejadamy swoje zasoby naturalne, zamiast je zostawić na czarną godzinę, jak robią to mądrzejsi od nas... No cóż.

Jest tak pięknie. Szkoda tylko, że np. fakt iż mi pensja wzrosła nie był efektem działań jakiegokolwiek rządu, czy poprawy koniunktury, tylko ja stale się uczę. czyli otrzymuje nową pensję, za "nowy produkt", gdybym nadal stał w miejscu no cóż - moja pensja by nie rosła.

Miałem przyjemność też w swoim życiu pracować w instytucji, której przewodził Pan Mateusz - tak złego doświadczenia od pracodawcy, upokorzenia, stresu, nigdzie nie zaznałem (wystarczy poczytać fora takie jak gowork, goldenline, forum bankier). Pozwolisz więc, że będę mocno powątpiewać w tego Pana, ok?
    19 4 Cytuj Zgłoś
  • 01.08.2017 - 22:08
    Niepokojące jest to, że wszyscy wiemy że powstańców ubywa z każdym dniem, a w TVP coraz młodsi powstańcy.
    Zaczyna w tym wietrzyć, działalność porównywalną z reprywatyzacją warszawską.
    Czas płynie a spadkobierców obu wydarzeń przybywa.
    6 12 Cytuj Zgłoś
  • 02.08.2017 - 7:58
    Mój ulubiony wokalista BONO i zespół U2 zawsze są z nami Polakami w trudnych chwilach. Tak było również w stanie wojennym, DZIĘKUJĘ BONO. Forumowy BONO też nie zawodzi. Pisz te swoje " fraszki", nie zrażaj się. Ja też przekleję od czasu do czasu coś w necie znalezionego, by dyskurs ożywić. Czasem coś od siebie dodam. Dowolność tego forum jest jego zaletą. Inni niech się silą na wypracowania naukowe, widocznie mają ich niedosyt. to nie miejsce na felietony. Twoje " fraszki" zaś na miejscu i moje advocatus diaboli wydaje się, że też. Od "buców" wyzywać się nie będziemy, bośmy konwencję zrozumieli i przyjęli. Miejmy też wyrozumienie dla poczynań szczeniackich i kibicujmy im. One też mogą na tym forum zaistnieć, no i zabawne są. Przynajmniej dla nas. Czołem.

15 20 Cytuj Zgłoś
  • 02.08.2017 - 8:59
    https://www.wsensie.pl/polska/24369-ten-sam-bono-ktory-grzmi-o-zabieraniu-demokracji-w-polsce-spotykal-sie-z-putinem-miedwiediewem-i-erdoganem

Chyba jednak lepiej, zeby Polski Bono nie wspieral.

https://www.wykop.pl/wpis/25731259/bono-walczy-ze-swiatowymi-dyktatorami-u2-4konserwy/

http://wyborcza.pl/1,76842,13749783,Najlepiej_skrywana_tajemnica_w_Europie__raj_podatkowy.html?disableRedirects=true

WKibic napisał/a:
    Ja też przekleję od czasu do czasu coś w necie znalezionego, by dyskurs ożywić. Czasem coś od siebie dodam. Dowolność tego forum jest jego zaletą.
    Chyba jednak nikt ci tego nie broni, bo sam nawet przeklejam czasem cos, uzywanie jednak funkcji cytuj i linkowanie do zrodla, jest raczej przejawem kultury i szacunku, robienie ctrl + c, ctrl + v bez podania zrodla to kradziez.

Ale co tam sie znam, slynna pani Bajor mnie widocznie jezyka polskiego zle nauczyla.
    17 12 Cytuj Zgłoś
  • 02.08.2017 - 9:35
    Ja wam powiem że osiwiałym czołem czytam o tym co się dzieje w Wenezueli. Jakich to "demokratycznych" narządzi używa się żeby wprowadzić dyktatorstwo. Jak widzę zakusy na obalenie niezawisłości sądów to autentycznie się obawiam o Polskę.

Świętą rację miał ten co powiedział.
    "Demokracja nie jest dana raz na zawsze; to proces, musimy świadomie go kształtować"

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koncerny-uciekaja-z-wenezueli-zabraklo-cukru,187,0,2350267.html?src01=6a4c8&src02=facebook_money

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-niespokojne-wybory-w-wenezueli-w-starciach-zginelo-10-osob,nId,2423141

PS. Ja tez uważam że po pierwsze trzeba oddzielać to co się kopiuje od tego co się pisze samemu. Po drugie źródło jak najbardziej konieczne.
    6 4 Cytuj Zgłoś
  • 02.08.2017 - 14:22
    7 5 Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 02.08.2017 - 15:48
    m_markos napisał/a:
    Ja wam powiem że osiwiałym czołem czytam o tym co się dzieje w Wenezueli. Jakich to "demokratycznych" narządzi używa się żeby wprowadzić dyktatorstwo. Jak widzę zakusy na obalenie niezawisłości sądów to autentycznie się obawiam o Polskę.
    Markos, znowu "błyszczysz". No chyba ze porównujesz Jaruzelskiego do Chavez'a a Tuska do Maduro to się zgodzę.
    17 6 Cytuj Zgłoś
  • 03.08.2017 - 5:07
    WKibic napisał/a:
    coś dla lokalnego Kołodki: http://next.gazeta.pl/next/7,156830,21782176,dawalem-mateuszowi-morawieckiemu-kredyt-zaufania.html
    Jerzy Hausner jest równie dużym socjalistą w gospdoarce, jak Pan Morawiecki - może nawet trochę bardziej, chociaż jako nauczyciel akademicki jest sprawiedliwy i potafi przekazać wiedzę.

Ale co tam o tym mogą wiedzieć poloniści ;-), którzy ekonomię wyssali z mlekiem matki PRL :)
    13 8 Cytuj Zgłoś
  • 03.08.2017 - 10:05
    Profesora Hausnera szanuję za uczciwość i jego ekonomię społeczną. Rozumiem, o czym mówi, co w przypadku wielu ekonomistów jest rzadkie. Potrafi przekazać wiedzę, jest dobrym pedagogiem, robi to z żarem. Parę jego wykładów zaliczyłem. Taki Kołodko, dla przykładu, należy do tych, którzy tego nie potrafią. Z mleka matki PRL ssali i Balcerowicz, i Kołodko, i Hausnera i wielu innych. Zostawmy polonistów. Ekonomię polityczną socjalizmu wszyscy studenci zaliczyć musieli, także Bajorowa. Wykładowca przezywał ich od Eugeniuszów Onieginów i zaliczał. Oni to mieli w doopie, on wiedział, poprzezywał i zaliczał. Niewiele tej ekonomii wyssali. Czy to źle, czy dobrze?. Niektórzy się tym chlubią i za bohaterów i kombatantów uważają. Reasumując, Hausnera szanuję, a Morawieckiego - nie, choć PRL- u nie liznął.
    3 5 Cytuj Zgłoś
  • 03.08.2017 - 10:33
    Przy czym Kolodko napisal wiecej publikacji zagranicznych i wykladal na zachodnich uniwersytetach czego Hausner, ze swoja ekonomia "redystrybucji dobr" nie uczynil. I jeden i drugi wierzy w ekonomie, keyensowska, ktora jest czyms co brzydzi ludzi z KASE, Misesa itd.

Jesli chcesz wiec nadawac mi epitety, musisz je uczynic trafniejszymi. Porownanie do kogos kto wierzy w Keyensizm jest raczje malo trafne.
    8 4 Cytuj Zgłoś
  • 03.08.2017 - 18:33
    Nie chcę nikogo etykietować. Prowokuję ( owo advocatus diaboli ), aby pobudzić, ożywić dyskurs. Łamię czasem zasady,gdzie indziej za zbrodnię uchodzące. Takim chuliganem forumowych się robię. Oczywiście, plagiat dla osobistych korzyści jest złodziejstwem, podawać źródła należy i ortografię temu przynależną stosować. Ja tu świntuszę pro publico bono. Masz prawo do ocen. Polubiłem Twoją asertywność albo nawet nadasertywność. Zadziorność w dyskursie to jest to. Twoje osiągnięcia zawodowe i wiedza ekonomiczna cieszy. Prowokowałem, aby się o tym przekonać. Wańkowicz cenił szczenięce lata, inny klasyk pisał o młodości chmurnej, ale dumnej. Młodości, ty nad poziomy wylatuj. Ale, ad REM. Zostawmy osobiste wycieczki. Komentujemy rzeczywistość, która skrzeczy, co by się markos nie wkurzył.
    4 3 Cytuj Zgłoś
  • 03.08.2017 - 21:03
    https://www.youtube.com/watch?v=sOrXHaOqLL8

na wszystko
    na wszystko
    mam odpowiedź ostrą
    i nie uciekniesz teraz mi
    (...)

tak tak - tam w lustrze
    to niestety ja
    tak tak - ten saaaaam
    tak tak - tam w lustrze
    to niestety ja
    tak tak - ten saaaaam
    Musiałem, wybacz. EOT.

BTW: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22187634,posel-pis-leci-na-wakacje-lufthansa-spytali-go-o-lot-odpowiedzial.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96

Niemcy złe, bo imigrantów narzucają, ale lufcią się lata.
    7 5 Cytuj Zgłoś
  • 04.08.2017 - 11:49
    Trójpodział władzy wg PIS. JEdna wielka klika nawiedzonych ludzi.

-----------------
    Mariusz Kamiński, pełnomocnik rządu ds. służb specjalnych, kilkakrotnie gościł w Trybunale Konstytucyjnym. TK ma rozstrzygnąć sprawę dotyczącą jego ułaskawienia, a także zbadać ustawy o uprawnieniach służb.
    Minister i władze Trybunału nie chcą ujawnić, czego dotyczyły spotkania. Według byłego prezesa TK, prof. Rzeplińskiego w ogóle nie powinno do nich dojść

https://oko.press/tajemnicze-wizyty-mariusza-kaminskiego-trybunale-konstytucyjnym-rzeplinski-sprawa-dyscyplinarki/
    -----------------
    6 3 Cytuj Zgłoś
  • Samanta Rigerr 04.08.2017 - 23:15
    W polityce wszystko po staremu., nadal śmiesznie...Nawet w tej lokalnej
    zdjecie
    10 2 Cytuj Zgłoś
  • 05.08.2017 - 16:20
    Mimo propagandy którą rozsiewają tutaj markosiki i inni manipulatorzy idzie coraz lepiej:
    https://wpolityce.pl/gospodarka/351967-doskonale-wyniki-finansowe-polski-nasz-kraj-prowadzi-w-rankingu-tempa-wzrostu-gospodarczego
    Ale oni i tak będą zaklinać rzeczywistość .
    1 10 Cytuj Zgłoś
  • 05.08.2017 - 19:16
    Jesteś żałosny. Pisałem ci, żebyś zaczął się uczyć ekonomii. Mamy wzrost, ale nasze zadłużenie nadal rośnie, dodatkowo ruszyła inflacja, co powoduje ze wzrost netto jest mizerny. Od 3.8% odejmij sobie inflacje 2.2%. Do tego dodaj sobie rosnące obciążenia fiskalne oraz niepewność polityczna. Pamiętaj tez, ze gospodarka reaguje z opóźnieniem na pewne rzeczy. Ze wszystkimi się zremy, od Niemiec przez Francje i Rosję, Litwini są na nas obrażeni za projekt naszego paszportu z Wilnem w tle, Ukraińcy nas nie szanują, Czesi i Słowacy patrzą z niedowierzaniem na to co się u Jaś dzieje... Magister histori opóźnia wypłaty VAT i nakłada kolejne podatki.... jest po prostu fantastycznie. Nie wiem czy ci płaca, czy w regału tez jesteś takim nadmuchanym bucem nadymajacym się i wypowiadającym w tematach o których nie ma pojęcia. Nie wiem, czy taki jesteś czy płaca ci za to, ale albo się staraj lepiej trollowac, albo dokształć się lub zamilcz.
    10 2 Cytuj Zgłoś
  • 06.08.2017 - 10:18
    Szlachetce i innym też taki banner by się przydał. Jako przestroga że niszczenie demokracji będzie zapamiętane przez społeczeństwo.
    zdjecie
    6 1 Cytuj Zgłoś
  • 08.08.2017 - 18:56
    PIS bierze wszystko w sondażach.
    zdjecie
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 08.08.2017 - 22:28
    SKRA, to przykład jak źle rządzi Gronkiewiczowa, a dobry przykład to stadiony i tu tv rządowa pokazuje, oddawane za pisu inwestycje poprzedników.

Już nie chce się pisać, bo pisanie o dewiacji nie sprawia satysfakcji.
    Nie ma też do kogo pisać, bo to tak jakbyś zachwalał piwo żywiec, a pozostali udowadniali, że to złodziejskie piwo i prawdziwym piwem jest smaczne piwo to BRJ Marek Jakubiak.

Jeden obywatel kocha przyrodę, a drugi panienki młode.
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2017 - 7:40
    To szalona mobilizacja przestraszonego elektoratu, który uwierzył, że rząd chcą obalić. Te marsze w obronie sądów takim rykoszetem się odbiły. Oprócz żelaznego elektoratu, kupieni 500=, rodziny leśników kupionych podwyżkami, górników docenionych podwyżkami, woskowych niższego szczebla kupionych podwyżkami i awansami postawionymi na głowie etc. To się podskórnie dzieje. Oni cały czas po cichu kupują ludzi. Skutki zaś ich brojenia w Sejmie odłożone są w czasie. Na razie pieniądze unijne spływają, o karach się tylko sygnalizuje, inwestycje poprzedników sobie przypisują, Morawiecki projektami mami, spadek bezrobocia i dobrą sytuację w gospodarce też przypisują sobie. Pisowski ludek pieje z zachwytu nad Morawieckim, wizytę Trumpa też za sukces przyjęto. najbardziej jednak chwyciło, że obronili kraj przed terrorystami, blokując uchodźców. PO za Gronkiewicz , za ekshumacje, za miliony uchodźców, które według wyborcy PiS chciało przyjąć, odgrzewane podsłuchy z Sowy, Amber Gold i nne drobne nagłaśniane w *****izji i tak mało straciło. Zaskakuje niski wynik N. Tam jest sporo mądrych kobiet. SLD i PSL niedoszacowane. Na pewno wyjdą ponad 5%. Wyborcy PiS-u jeszcze nie zajarzyli. PiS rozsadza się od środka. Iskrzy na linii Prezydent Duda PiS. Episkopat wyraźnie stanął po stronie swego PUPILKA Andrzeja Dudy. Rydzyk po stronie Kaczyńskiego, ale jeszcze się dość nie obłowił i łagodzi. To luidzie niedojrzali do kompromisu. Powykańczają się sami. Dajmy im czas. 40% przy takim populizmie to normalka. Bono, warto pisać i obnażać. W Poznaniu w centrum miasta baner z posłami PiS-u głosującymi za rozwała SN wisi. Może przed biurem Szlachetki taki powiesić na naszym Rynku. To jest zdrajca demokracji. On podpisał projekt, do którego nikt się przyznać nie chce. Tych ludzi trzeba napiętnować we vwłasnych środowiskack, wskazywać palcem, bo szkodzą Polsce. Proboszczowie też wzorem Episkopatu też Szlachetki na plebanie nie wpuszczać.
    9 4 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2017 - 9:27
    http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,22209478,mlodziez-z-liceow-nie-pozna-wierszy-czeslawa-milosza-nie-ma.html#MTstream

Tak wyglądają ich reformy.
    Młodzi ludzie powinni czytać tylko martyrologie, nic ciekawego i pozytywnego. Ból cierpienie, krew wojna walka o niepodległość, romantyzm - do zarzygania.

Może dlatego, lekcje języka polskiego i lektury zawsze wydawały mi się tak strasznie nudne i nie dotykające problemów mojego pokolenia?
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2017 - 11:41
    Czy to możliwe, aby rządzili ludzie, którzy będą skutecznie zwalczać patologie poprzedników, a jednocześnie nie tworzyli swojej patologii?
    Po co ta propaganda w info powtarzana przez 24 godz. Czy ciemny naród wszystko kupi?
    4 2 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2017 - 18:11
    Powodzianin_ napisał/a:
    Jesteś żałosny. Pisałem ci, żebyś zaczął się uczyć ekonomii. Mamy wzrost, ale nasze zadłużenie nadal rośnie, dodatkowo ruszyła inflacja, co powoduje ze wzrost netto jest mizerny. Od 3.8% odejmij sobie inflacje 2.2%. Do tego dodaj sobie rosnące obciążenia fiskalne oraz niepewność polityczna. Pamiętaj tez, ze gospodarka reaguje z opóźnieniem na pewne rzeczy. Ze wszystkimi się zremy, od Niemiec przez Francje i Rosję, Litwini są na nas obrażeni za projekt naszego paszportu z Wilnem w tle, Ukraińcy nas nie szanują, Czesi i Słowacy patrzą z niedowierzaniem na to co się u Jaś dzieje... Magister histori opóźnia wypłaty VAT i nakłada kolejne podatki.... jest po prostu fantastycznie. Nie wiem czy ci płaca, czy w regału tez jesteś takim nadmuchanym bucem nadymajacym się i wypowiadającym w tematach o których nie ma pojęcia. Nie wiem, czy taki jesteś czy płaca ci za to, ale albo się staraj lepiej trollowac, albo dokształć się lub zamilcz.
    Od kiedy GUS podaje dane o PKB w ujęciu nominalnym?
    5 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2017 - 19:07
    taki tam napisał/a:
    Od kiedy GUS podaje dane o PKB w ujęciu nominalnym?
    a). http://stat.gov.pl/metainformacje/opis-wskaznikow-gus/wielkosci-i-wskazniki-oglaszane-gus/szacunek-wartosci-produktu-krajowego-brutto-pkb/
    Produkt krajowy brutto w cenach rynkowych stanowi końcowy rezultat działalności produkcyjnej jednostek produkcyjnych będących rezydentami
    Zwracam uwagę na wyrażenie "w cenach rynkowych".

b). https://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto

PKB nominalny oblicza się według bieżącej wartości pieniądza, PKB realny natomiast według realnej wartości pieniądza, a więc „oczyszczonej” z wpływu inflacji.
    GUS podaje PKB nominalne, to trochę tak jak inflacja i inflacja bazowa. jedna ma w sobie ceny benzyny, druga jest pozbawiona z koszyka towarów ce*****ących się największą fluktuacją cen.

Wzrost podawany przez GUS czy EUROSTAT należy zmniejszać o wskaźnik inflacji. Z resztą fajniej ten temat obrazują wykresy parytetu siły nabywczej dla Polski.

http://mecometer.com/image/linechart-country-historic/poland/gdp-ppp.png

https://d3fy651gv2fhd3.cloudfront.net/charts/poland-gdp-per-capita-ppp.png?s=polnygdppcapppcd&v=201707122029v

W latach 2011-2012 mieliśmy wzrost PKB, ale i wysoką inflację, co miało przełożenie, na marginalny wzrost siły nabywczej Polaków.

BTW: Przecież nie jest w interesie władzy pokazywać PKB pomniejszone o inflacje. :)
    3 1 Cytuj Zgłoś
  • 09.08.2017 - 21:53
    Znajomy z zagranicy, Polak mówi że nie ma kanałów polskich a jedynie Polonia i Tv info. Do tej pory czasem coś ciekawego tam można było zobaczyć.
    Od półtora roku, przeszedł na tv lokalną, antypolską (nie polskojęzyczną) bo mówi że o wiele łatwiej ją zaakceptować.
    4 2 Cytuj Zgłoś
  • 10.08.2017 - 11:32
    http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22213357,rosna-pensje-i-pod-koniec-roku-beda-jeszcze-wyzsze-gorzej.html#Czolka3Img

Główny Urząd Statystyczny podał w środę, że przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale wzrosło o 5 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. PKO BP prognozuje, że ten wzrost przyspieszy. Niestety, inflacja powoduje, że realny wzrost wynagrodzeń jest najwolniejszy od 5 lat.
    Co z tego, ze moja pensja wzrosla w marcu (podwyzka roczna) o 10% (awans), skoro ponad 2% oficjalna infracja to pozera, jakbym zliczyl co zdrozalo z czego korzystam/jem to tak naprawde z 10% podwyzki robi sie realne 3%.
    "Dobra zmiana".

BTW:

Co to znaczy? Licząc realny wzrost uwzględniamy inflację, nominalny, o którym poinformował w środę GUS ten element pomija.
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 10.08.2017 - 16:41
    Znajomi z zagranicy. On Francuz, ona Polka. Czworo dzieci wychowywanych w polskości. Co roku w wakacje poznają zakątki kraju matki. Młody student mówi, że musiał zmienić sposób opowiadania o Polsce, że spotyka się z niechęcią rówieśników. Był dumny z Polski i to było przyjmowane z sympatią. Co się w Polsce podziało? - pyta. Ojciec próbuje tłumaczyć, że kążdy kraj ma wyborców Le Pen, ale też jest zdegustowany tym, co się w Polsce dzieje. Tłumaczy Macrona niechęć do polskiego rządu. Merkel nie wypada, więc poprosiła Macrona. W reakcji są zgodni. Siedzę że spuszczoną głową. Nie mogę bronić. Sam mam kryzys patriotyzmu. Wydawało mi się, że rozumiem to pojęcie. Polska wizerunkowo straciła krocie. Francuz nadmienia, że zaczną się negocjacji budżetowe w Unii. Zmieniam temat.
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 10.08.2017 - 16:49
    2 6 Cytuj Zgłoś
  • 10.08.2017 - 17:57
    taki tam napisał/a:
    http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/gus-wzrost-pkb-w-2016-roku-wyniosl-2-8-proc,711457.html

Nic tu nie piszą o PKB w cenach bieżących.
    Bo PKB w cenach bieżących oznacza PKB Nominalne nie pomniejszone o wartość inflacji. Gdy PKB nominalne pomniejszasz o inflację, wtedy to PKB Realne. Jest jeszcze PKB w parytecie siły nabywczej i w cenach stałych. Czytałeś w ogóle mojego posta z 9 sierpnia, 19:07 czy komentujesz, żeby komentować, bo nie za bardzo widzę realny cel Twoich komentarzy?

Błędu w swoich wypowiedziach nie popełniłem. GUS i EUROSTAT podają PKB nominalne (jak i jego zmiany procentowe). Co też udowodniłem. Uznajmy więc ten temat za zamknięty, chyba że podlinkujesz mi jakieś rewelacyjne opracowania/producedury/dokumenty GUS w którym znajdziesz dowód, że owy błąd jednak popełniłem.
    Pozdrawiam.
    5 Cytuj Zgłoś
  • 10.08.2017 - 20:56
    Powodzianin_ napisał/a:
    http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,22209478,mlodziez-z-liceow-nie-pozna-wierszy-czeslawa-milosza-nie-ma.html#MTstream

Tak wyglądają ich reformy.
    Młodzi ludzie powinni czytać tylko martyrologie, nic ciekawego i pozytywnego. Ból cierpienie, krew wojna walka o niepodległość, romantyzm - do zarzygania.

Może dlatego, lekcje języka polskiego i lektury zawsze wydawały mi się tak strasznie nudne i nie dotykające problemów mojego pokolenia?
    Miłosz by odpowiedział:" Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, lecz nie zajrzeli do dupy. Tam miałem socjalizm".
    8 Cytuj Zgłoś
  • 12.08.2017 - 8:58
    Czasza niebios jasna i czysta,
    Świerszcze grają w lnie i peluszce,
    Andrzej -piąta kolumna,
    Przysiadł sobie na chwilę na poduszce.
    To on pierwszy się zdecydował,
    Przedtem tego nie było na w Polsce...
    Ech, dziedzina trudna i nowa,
    Ech, niełatwo wprowadzać postęp...
    Nie wydzierży, kto mdły i słaby,
    Nie wprowadzi tutaj Europy,
    Gdy w dodatku ciągnie go baby,
    A powinno go ciągnąć do Europy!
    Zniechęcony jest i rozbity -
    Ot, jak wczoraj mrugnął na z Info Michałka,
    To Michałek, cholerny prymityw,
    Mu odmrugnął i w krzyk: - Jest gorzałka?
    Gdy zaś prezesa pogładził w przelocie,
    W oczy mu przy tym patrząc łagodnie,
    Prezes zaraz na niego: - Ty młocie,
    Ręce sobie wycieraj w spodnie!
    Z Beatą także nie wyszła rozmowa -
    Przez godzinę gadał do miernoty,
    Że tendencja ogólnoświatowa,
    A ona naraz: - Ty, oddaj mi te sto złotych!
    Antoni, bydlę płochliwe i durne,
    Usłyszawszy o tych nowych stylach
    Jęknął: - Nigdy! Jaż od tego umrę!
    I do Torunia dał natychmiast dyla...
    ...pisowski dzionek zakwitał szeroko,
    Andrzej w sobie żal i gorycz zdusił,
    Splunął, mruknął: - Kit wam wszystkim w oko!
    Po czym z ulgą pobiegł. Do Kingusi.
    4 2 Cytuj Zgłoś
  • 14.08.2017 - 14:44
    Widzę że jest szansa że wreszcie Macierewicz odpowie za zdradę narodu.
    https://wiadomosci.wp.pl/abw-chce-scigania-macierewicza-zdekonspirowal-agentow-6155112336520833a

Dotyczy to historii z 2008 jak naszych agentów odstrzelili bo Macierewicz ujawnił ich nazwiska.
    W normalnym kraju by poszedł siedzieć na dożywocie, u nas został ministrem obrony i idolem PISiaków i pokręceńców ala Walker.
    http://www.rp.pl/artykul/150627-Gina-zagraniczni-agenci-wojskowych-sluzb.html#ap-2
    6 2 Cytuj Zgłoś
  • 01.09.2017 - 16:04
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • 01.09.2017 - 18:51
    Ktos kto naduzywa slowa: zdrajca, insynuuje cos niejasno, w pierwszej kolejnosci powinien byc wziety pod lupe. W Turcji zdrajcami nazywa sie tych, ktorzy mysla inaczej niz Erdogan, czyli Erdogan to panstwo, mieszkancy to jego niewolnicy. Kogo "zdrajca" mialby byc Boni: Kaczynskiego czy nas?

Za duzo jest "przypadkow" ktore wskazuja ze Antoni innemu panu sluzy. Zreszta to ze Rosja nasila swoja agenture w calej Europie tez przypadek? Powstaja partie skrajnie prawicowe uzaleznione od Moskwy nawet na Zachodzie.

Od Unii dostajemy pieniadze, co moze zaoferowac nam Rosja?

O dziwo Kaczynski i jego ugrupowanie jest nad o zywo bardziej zainteresowane naglasnianiem wrogosci wobec Rosji i klotniami w Unii niz polska gospodarka. Ciekawe?

W ktora strone chce ciagnac nas Kaczynski?
    4 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz