Forum » Społeczeństwo

Wesele !!! Udane czy nie ? ORGANIZACJA, SALE, ZESPOŁY

  • 10 sie 2010

    Do ja dorzucę też coś z Dobczyckiej szkoły kapel myślę że nikt się nie obrazi jak podam też hasło (Paweł nie zabij mnie ;)
    http://www.vimeo.com/album/265685
    hasło: sax

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    Podoba mi się jak kamerzysta nie dowala światłami. Jestem na 5 weselu w tym roku i zawsze widzę że jak się ściemnia to rozkładają te halogeny i ładują tak że zamiast nocy jest dzień i źle się wtedy bawi. Ja rozumiem że nie cały czas ale trochę możnaby pokamerować po ciemku by oddać trochę klimatu a nie ciągłe rażenie po oczach. Przeglądam tutaj to co pokazujecie i też przyczepiłbym się do właśnie klimatu wesela ale pod względem dźwięku np. tutaj jest to za czyste i bardziej pasuje pod teledysk a nie pod wypełnioną wrzawą salę weselną
    http://www.vimeo.com/5064672
    http://www.vimeo.com/2612199
    http://www.vimeo.com/3477580

    A ta kapela mi się bardzo podoba, może dlatego że uwielbiam Budkę Suflera, ma ktoś namiar do niej? Wydaje mi się że tego gostka na gitarze znam z innego zespołu?
    http://www.vimeo.com/7155197
    http://www.vimeo.com/7156710

    Ale dźwięk też zbyt czysty na atmosferę sali weselnej ale to już wina kamerzysty :(

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    hehe Dobczycka szkoła kapel nie uznaje żywych bębnów? współczuję dziewczynie tak udawać całą imprezę...

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    [quote]hehe Dobczycka szkoła kapel nie uznaje żywych bębnów? współczuję dziewczynie tak udawać całą imprezę... [/quote]

    W 2 min 20 sek ręka macha do publiki ale werbel nadal pracuje:)
    http://www.vimeo.com/album/265685/video/13838846

    To chyba rzuci się nawet komuś kto nie ma bladego pojęcia o graniu.

    Szkoda bo ładna dziewczyna i ma pojęcie o graniu na perkusji, gdyby tylko grała na żywo było by super.

    Gitarzysta nie wczuł się zbyt w udawanie, musi jeszcze trochę popracować:)

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    Co do kamerzysty zobacz na forum dobry kamerzysta. My polecamy peephole studio a zespoł magnum wypass!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=pTCTYprF1BQ
    http://www.youtube.com/watch?v=m2V3vUxj-YE

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 10 sie 2010

    Witam. Dostałem cynk wczoraj że ktoś tu wywija hasłami do moich filmików !!
    Sorki ale nie po to są by je upubliczniać, bo młodzi mogą sobie nie życzyć by być publicznie oglądani.
    Jeżeli będzie ktoś zainteresowany to proszę bardzo napisać i wszystko da się załatwić ale nie publicznie.
    Oczywiście jest na moim kanale wiele filmików ogólnie dostępnych i wtedy nie ma problemu.
    Myślę że można to zrozumieć i na pewno większość klientów nie chciałaby być ogólnie dostępna dla oglądaczy.
    Co do filmowców ja polecę z czystym sumieniem Foto Video Kadr z Myślenic, jako że robią jedno wesele na sobotę a nie trudnią się hurtownictwem i łapaniem kilku wesel na sobotę co drastycznie niszczy jakość montażu.
    Następna sprawa przy wyborze filmowca to oglądnięcie jego całej pracy a nie tylko klipów czy spacerków, bo to przeważnie zawsze będzie fajne, gorzej z materiałem reporterskim gdzie dłużyzny ujęć same powodują że aż palec lata po przewijaniu na pilocie, a nie o to przecież chodzi.
    Pozdrawiam wszystkich muzyków.

    Mała kontra dla klipu wyżej peephole tak dla zabawy (ci młodzi na pewno nie mają nic przeciwko) ;)
    http://www.vimeo.com/11542758

    hasło do klipu : forum

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    Właśnie tym co kolega wyżej wymienił kierowaliśmy się wybierając kamerzystę na nasz ślub i wybór padł na peephole czego byśmy raczej nie zmienili chociaż kolega też ma ok klipy nie wiemy jak reszta ale to mało ważne ponieważ już są jabłka po obiedzie bo odebraliśmy własny film i jest super!!!

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    Ja się nie zgodzę z kolegą, który pisze że dźwięk w tamtych niżej filmikach jest zbyt czysty, wręcz śmiem twierdzić że napisała to konkurencja, która nie jest w stanie takiego dźwięku otrzymać, co naprawdę nie jest proste, gdy ma to wykonać jeden kamerzysta, bez dźwiękowca lub innej pomocy. Jako że gram w kapeli ale także lubię pofilmować niezawodowo, wiem, że osiągnięcie dobrego dźwięku jest nielada sztuką w porównaniu z osiągnięciem tobrego obrazu. By mieć dobry obraz wystarczy dobrych parametrów kamera, a do dźwieku trzeba naprawdę wiedzieć co i jak zrobić, jakiego sprzętu używać a potem jeszcze w montażu stracić wiele czasu na to by było gitt.
    Zwykły dźwięk z sali balowej i jego chwalenie to nic innego jak udowadnianie sobie że to co się robi najmniejszym nakładem finansowym i czasowym jest lepsze, co nigdy prawdą nie będzie.
    Pozdrawiam Pawła. Może niedługo się spotkamy na jakimś weselu to porozmawiamy na tematy nagłośnienia do filmu weselnego perkusji akustycznej, co jest nie lada problemem (pewnie już wiesz "ktom" jest) ;)
    Cześć.

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    a miał ktoś wesele w sali weselnej w Nowej Wsi?? tam gdzie piekarnia? bo planuje wesele w przyszłym roku i chcialabym wiedzieć co sądzicie o tym domu weselnym. Sala podobno piekna a jak cała reszta?
    pozdrawiam

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 10 sie 2010

    [quote]a miał ktoś wesele w sali weselnej w Nowej Wsi?? tam gdzie piekarnia? bo planuje wesele w przyszłym roku i chcialabym wiedzieć co sądzicie o tym domu weselnym. Sala podobno piekna a jak cała reszta?
    pozdrawiam[/quote]

    Fajna sala. Ogólnie sobie ludzie ją chwalą. Obsługa też OK i najważniejsze kawę mają dobrą ;)

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 10 sie 2010

    [quote]...
    Pozdrawiam Pawła. Może niedługo się spotkamy na jakimś weselu to porozmawiamy na tematy nagłośnienia do filmu weselnego perkusji akustycznej, co jest nie lada problemem (pewnie już wiesz "ktom" jest) ;)
    Cześć.[/quote]

    Ano załapałem. Tak z tym dźwiękiem to najprawdziwsza prawda ale z tego co pamiętam to były moje słowa o tym że dobry dźwięk z sali i kościoła ale przede wszystkim z sali jest dziesięciokrotnie bardziej problematyczny w uzyskaniu niż dobry obrazek a dodatkowo dosyć kosztowny w sprzęcie i czasie pracy podczas montażu.
    Ale liczy się że zapamiętałeś i głosisz prawdę ;)

    Też pozdrawiam.

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    Lub ten link który podoba mi się chyba najbardziej:) tak romantycznie
    http://www.youtube.com/watch?v=r-9w0Xo5bNE

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    Albo za późno wszedłem na to forum, albo siedemnaście drinków za dużo. Pablo to co odstawiłeś z tym "bombastic" to żart makabryczny oczywiście. Bo jeżeli chcesz tym "chłamem " doszusować do filmów Ponego to stracę do ciebie szacunek całkowity. Mam nadzieję , że tak przy czterdziestym siódmym piwie postanowiłeś ot tak dla zabawy wrzucić ten klip. A tak na marginesie jak będziesz się widział z tą kapelą " od Budki" ( jolka,jolka :) poproś o więcej takich perełek :) lepsze niż to zdecydowanie :) http://www.youtube.com/watch?v=HEOJ7jSxdLg&feature=related . Jezu za późno odkryłem to forum zabawa lepsza niż przy wczesnym Monthy Pythonie

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 10 sie 2010

    :) :)
    Stracisz szacunek to pewnie się znamy ?

    Ja robię to co klient chce a nie to co ja mu narzucam, więc pytanie i klip powinieneś zadać młodym nie mnie :)

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 10 sie 2010

    Do Anka P.

    A mają jakiś materiał z reportażu czy same klipy np. sakrament, błogosławieństwo, coś na żywym dźwięku a nie na podkładzie?

    Ten pierwszy całkiem fajny ale za dużo naprzemiennych transfokacji straszliwie gryzie w oczy (błąd naprawdę niewybaczalny tym bardziej że wykonawca mierzy wysoko), obowiązkowo stało ogniskowe przebitki by się przydały.

    Plener na wesoło, ciężko powiedzieć? Prosto i szybko zmontowane i raczej plus dla młodych za chęci bo pracy montażysty było tu niewiele, ale plener i miejsce fajne.

    Kościół 2 razi zbyt dużą ilością elementów kościelnych co stwarza atmosferę w pewnym momencie przygnębiającą. Pytanie mam czy ton klip jest też materiałem z kościoła? Bo jeśli tak to czy młodym nie przeszkadzało że nie mają reportażowego dźwięku chociaż z przysięgi ?

    Klipy dosyć fajnie zrobione ale to tylko klipy, ten ostatni trochę smętnawy i dłużący w połowie ma się już dosyć. Nie wiem co w nim jest romantycznego :) Połowę krótszy dałoby się oglądnąć. Lepszy niedosyt niż przesyt.

    Gdzie ta firma się mieści? Chętnie bym poznał, bo chyba wszystkich z tej branży znam w okolicy a z tej firmy nikogo.

    Duży plus dla nich za to że coś robią ciekawego i z czasem błędy znikną. Szkoda że w naszej okolicy większość leci szablonowo i wnet oddawałaby płyty z weselem 3 dni po weselu.

    Sorry jeżeli kogoś uraziłem nadmierną krytyką, ale tylko krytyka pozwala polepszać warsztat a chwalebne posty zawsze działają hamując postęp.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 11 sie 2010

    Paweł znamy się dobrze aczkolwiek nie ujawnię swojej tożsamości na tym forum (obiecuję, że zrobię to przy pierwszym naszym spotkaniu). Do rzeczy zatem. Jesteś jednym z niewielu tworzących filmy z wesel, które da się oglądać. Jednak przyznaję "bombastic" mnie zamurowało. To tragedia jest naprawdę i nie pisz, że do młodych mamy mieć pretensje ( oglądacze ) bo to bieda jest okrutna. Tylko do Ciebie, bo ten syf wypuściłeś pod swoim szyldem. Wybacz Paweł ale albo za dużo pracujesz, albo całkowicie straciłeś orientację i własne poczucie wartości. Nie krytykuj innych jak sam pozwalasz sobie na takie wpadki. Jesteś jednym z nielicznych "kręcących" których można polecić z czystym sumieniem. Wytłumacz mi jak można coś takiego podpisać własnym nazwiskiem jak ma się na koncie dziesiątki innych znacznie lepszych rzeczy? Czy pogoń za pieniądzem usprawiedliwia firmowanie własną twarzą gówna? Odfajkuję następnego kamerzystę? K.... to kto zostanie w tym mieście normalny???????

    Cytuj
  • 11 sie 2010

    I znowu się zaczyna to co zwykle. Tak się składa że mam wgląd w niektóre parametry forum i chciałbym zapytać kilku gości niezalogowanych czy własna autoreklama sprawia im satysfakcję i czują się przez to bardziej zawodowo? Ten o kim pisze, wie o co chodzi bo ostatnio dosyć często różne Anie, Kasie i nawet całe pary wychwalają wciąż tą samą jedną firmę strzelając jak rękawa nie swoimi linkami, tak jakby dostawały od tejże firmy jakieś prowizje?
    Czy kolego sympatyczny, który to pisze myślisz, że tu wszyscy są jakimiś tępakami by nie zauważać nachalnych autoreklam?
    Miejże odrobinę wyczucia i szacunku dla tych co to czytają bo nawet nie wiesz że sam sobie szkodzisz zamiast jak to masz zaplanowane pomagać sobie i innym.
    Normalnie szkoda słów, tym bardziej że nie pierwszy raz na tym forum już było udowadniane i poruszane.

    Żegnam i myślę że nie będę musiał wklejać tu dowodów bo byłoby to bolesne.

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 11 sie 2010

    [quote]Paweł znamy się dobrze .... Odfajkuję następnego kamerzystę? K.... to kto zostanie w tym mieście normalny???????[/quote]

    To ciekawe co powiesz na przyszły klip z tej soboty, gdzie młody dostarczył mi muzę gdzie na koniec ma być klip na bicie AC/DC ? Jakie pretensje do młodych? Nic takiego nie napisałem. Młodzi chcą młodzi mają. To ich wesele i mają prawo mieć to co chcą, nie każdy ma taki sam gust muzycznym, więc trochę chyba się rozpędziłeś?
    Nie będę się tłumaczył bo to nie ma sensu. Dostaję muzę i mam wykonać zadanie, a do boom bastic raczej romantycznego spaceru bym nie urodził?
    Ciekawe czy ty mając zamówienie na Majteczki w Kropeczki od chrzestnego pana młodego powiesz mu żeby nie robił z taką muzyką wiochy, a ty możesz zagrać za to Omegę - Dziewczynę o perłowych włosach ?
    Zastanów się a potem napisz a nie odwrotnie ?

    Cytuj
  • 11 sie 2010

    Chłopcze nie bądź śmieszny i nie mieszaj się "między wódkę a zakąskę". Nie opowiadaj bzdur o kryptoreklamach. Oglądnij proszę dokładnie klip, o którym piszę i skleć na jego temat chociaż dwa pozytywne zdania. Będziesz mistrzem jak ci się uda. Paweł napisał "ale tylko krytyka pozwala polepszać warsztat" mam nadzieję,że weźmie to do siebie. Chyba, że to ty sam Pawle postanowiłeś się bronić pod nickiem Obserwator, to wybacz mi nie ma dla Ciebie już ratunku

    Cytuj
  • 11 sie 2010

    Jasne, ale jak masz coś z czego nie jesteś do końca zadowolony to chyba się tym nie chwalisz , prawda? Skoro wrzucasz coś na forum publiczne i firmujesz własnym nazwiskiem to do diabła mam prawo myśleć, że chcesz się tym w jakiś sposób pochwalić??? Zwariowałeś ty czy ja????? Robisz coś dobrze chcesz pokazać do ludzi mówiąc patrzcie to moje jest z..... biste to wizytówka mojej firmy. Czego oczekujesz wrzucając tę szmirę? Braw na stojąco? Cholera Paweł nie pogrążaj się do końca

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 11 sie 2010

    [quote] ... Chyba, że to ty sam Pawle postanowiłeś się bronić pod nickiem Obserwator...[/quote]

    Jakaś teoria spisku ? To forum z tego co widzę jest niebezpieczne i bardziej szkodzi nawet tym co myślą, że im pomaga, więc po pierwszym dniu na nim stwierdzam że czas zakończyć dyskusje na ten temat. Jak to mówią: mądry zawsze głupiemu ustąpi, a ja wolę zaliczyć się do tej pierwszej grupy.

    Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i ogromu pracy, bo nadmiar czasu jak widać może być szkodliwy.

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 11 sie 2010

    [quote]Jasne, ale jak masz coś z czego nie jesteś do końca zadowolony to chyba się tym nie chwalisz , prawda? Skoro wrzucasz coś na forum publiczne i firmujesz własnym nazwiskiem to do diabła mam prawo myśleć, że chcesz się tym w jakiś sposób pochwalić??? Zwariowałeś ty czy ja????? Robisz coś dobrze chcesz pokazać do ludzi mówiąc patrzcie to moje jest z..... biste to wizytówka mojej firmy. Czego oczekujesz wrzucając tę szmirę? Braw na stojąco? Cholera Paweł nie pogrążaj się do końca[/quote]

    Kolego popracuj nad sobą bo trochę z tego co widzę czujesz się niedowartościowany i starasz się na forum i przy gorzale (jak napisałeś wyżej) utopić swoje rozterki.

    Dla ciebie z tego co widzę pochwaleniem się byłby spacerek przy muzyce Rubika lub jak wyżej w linku 5 minut chodzenia po schodach przy czym pierwsze 45 sekund to siedzenie przy stoliku w knajpie z fajką. Zero dynamiki i nuda. Ja takiego czegoś nie robię od przynajmniej 3 lat.
    Ty robisz to tak ja robię to inaczej i jaki masz problem. Czy ja ci napisałem że twoje klipy to żenada i kicz? Nie. Bo jeżeli twoim klientom się to podobało to jest super i tylko o to chodzi.
    Ja też od dwóch lat staram się namawiać klientów na 60 minutowy reportaż z całego wesela ale tylko 1 na 15 par się na to decyduje. To co mam im powiedzieć, że jeżeli nie chcą tak jak ja chcę, to ja im nie będę filmował wesela? Człowieku to klient płaci i on żąda i jeżeli po weselu umyśli sobie żeby cały materiał był w sepii czy czarno biały to ja tak mu zrobię bo to jego film, jego życzenie, jego pieniądze i kropka.
    Ty zrobisz inaczej?
    I jestem zadowolony z każdego filmiku który mam na stronie i żadnego się nie wstydzę, gdyż potrafię dostosowywać się do różnorodnych gustów klientów i lubię każdy rodzaj muzyki który da się słuchać.

    Cytuj
  • 11 sie 2010

    Nie, to forum nie jest niebezpieczne. Jest śmieszne po prostu. Zabierając głos w sprawach dotyczących własnej działalności trzeba się dwadzieścia dwa razy zastanowić czy warto, będąc "po drugiej stronie" robić sobie darmową reklamę. Większość kamerzystów, zespołów, kelnerów, kucharzy ... Zabierając głos, strzeliło sobie w stopę. Wychodząc z założenia, że pisząc parę "mądrych" zdań na temat własnej firmy zjednają sobie nową rzeszę potencjalnych klientów. A tu guzik. Potencjalny klient jest wymagający coraz bardziej, a grono zawistnych każde potknięcie unaoczni :) Dlatego dziwię się tobie Pawle , że dałeś się wciągnąć w dyskusję na tym forum, sam będąc współuczestniczącym w procederze usług weselnych. Sam sobie wrzuciłeś ten klip, sam sobie jesteś winien, Nie szukaj tzw. drugiego dna węsząc spisek wszystkich tych, którym się filmować nie udało.
    Ps. nie chodzi mi bynajmniej o dobór repertuaru ( ten nieszczęsny bombastic) tylko o sposób jego nakręcenia.
    pzdr. ku chwale coraz wyższej jakości usług wszelakich :)

    Cytuj
  • Paweł Kęsek 11 sie 2010

    [quote]
    Ps. nie chodzi mi bynajmniej o dobór repertuaru ( ten nieszczęsny bombastic) tylko o sposób jego nakręcenia.
    pzdr. ku chwale coraz wyższej jakości usług wszelakich :)[/quote]

    Kolego. Ja mam gdzieś twoje zdanie gdyż jesteś jednostką o nieokreślonym guście więc jaki problem. Ty zamówisz sobie do filmowania funa Rubika i chórku melancholijnych płaczek spod Częstochowy i będziesz very happy. Pewnie na siłę i takiej realizację bym się podjął, ale mam nadzieję że mnie ominą tacy klienci :)

    Na razie kolego bo ja mam naprawdę dużo pracy i mi się aż tak bardzo nie nudzi.

    Cytuj

Odpowiedz