Forum » Społeczeństwo

TRWAM partyjna stacja telewizyjna partii - PiS

  • 16 lut 2014

    Sam jestem katolikiem i w około mnie, jest 99% katolików ( w takim środowisku się obracam), ale wszyscy z tego środowiska (chyba, że skrywają), nie identyfikują się z polityką TV Trwam i polityką Radia Maryja. To opozycyjne stacje wobec obecnego rządu, które podpisały cyrograf tylko z jedną partią o nazwie PiS.
    Te stacje nie powinny z założenia (religia skupia wiernych a nie ich poglądy) nadawać politycznych programów a jeżeli już, to nie program jednej partii.
    Piszę tu o działalności politycznej tych stacji. Do działalności religijnej nie mam zastrzeżeń, choć ja osobiście wolałem Religię TV księdza Sowy.

    Nie wiem, czy mocodawcy tych stacji nie widzą, że tracą tę część wiernych, która nie identyfikuje się z propagandom PiS, co za tym idzie, wypinają się na owe w znacznej części religijne stacje, pozostawiając niechęć do tych stacji, co przekłada się również na narastającą niechęć do kościoła, pod którego płaszczykiem te stacje pracują.
    Na miejscu kościoła, nie łączył bym wiary z polityką, bo nie znajdziesz tej polityki ani w ewangelii, ani w nauczaniu Chrystusa. Wręcz odwrotnie "Cesarzowi co cesarskie co Boskie Bogu".

    23 34 Cytuj
  • 16 lut 2014

    TVN- partyjna stacja telewizyjna Platformy Obywatelskiej.

    Gazeta Wyborcza- partyjna gazeta Platformy Obywatelskiej.

    34 20 Cytuj
  • 16 lut 2014

    Zauważyłam na tym forum sporą grupę byłych lektorów którzy przypominają zbuntowanych aniołów.
    Bono przeszedł już wszystkich"Sam jestem katolikiem i w około mnie, jest 99% katolików ( w takim środowisku się obracam), ale wszyscy z tego środowiska (chyba, że skrywają), nie identyfikują się z polityką TV Trwam i polityką Radia Maryja."Jakbym słuchał aktywistę byłej przewodniej partii z lat 50 tych dającego odpór wichrzycielom i wrogom społeczeństwa.Bono myślę że Twoja troska o dobro Kościoła zostanie kiedyś doceniona.
    A jaki to przepis zabrania"Te stacje nie powinny z założenia (religia skupia wiernych a nie ich poglądy) nadawać politycznych programów a jeżeli już, to nie program jednej partii."??????
    Oczywiście księżą Sowa,Boniecki to nowi prorocy prowadzący wiernych którzy jako jedyni potrafią dać wiernym przykład jak powinien postępować katolik.
    Bono mógłbyś nie powtarzać ciągle jakim to jesteś katolikiem bo to co piszesz jakoś tego nie potwierdza bliżej Ci do palikociarni czy komunistów niż do Kościoła.

    25 21 Cytuj
  • 16 lut 2014

    Katolikos znaczy powszechny. Rząd krytykę Radia Maryja czy Telewizji TRWAM zniesie. Media mają prawo być w opozycji do rządu czy za rządem, choć wole te niezależne , mimo odcieni sympatii i antypatii. Ojciec Dyrektor Rydzyk strzela gola Kościołowi i katolikom, dla których Ewangelia a nie politykowanie stanowi podstawę, stąd oczywiste jest, że krytyka z głębi Kościoła [ pojmowanego jako rzesza wiernych a nie tylko kler ] następuje. Wrażliwi katolicy nie mogą tolerować nadużyć ojca dyrektora. nie wolno w tym względzie milczeć, bo to grzech zaniechania. te media nie maja prawa nazywać się katolickimi, bo ranią uczucia wielu katolików. Słucham i potwierdzam zdanie bono...pisowski Sejm i Senat w Radiu Maryja i Tv Trwam. Nieprawda i oskarżenia tam rzucane o pomstę do nieba wołają. to nawet nie chodzi o opozycję wobec rządu, lecz szacunek do prawdy. nie wyzywaj nikogo od byłych lektorów i staraj się porzucić obłudę.

    9 21 Cytuj
  • 16 lut 2014

    gdzie słowa Jezusa ma ojciec Rydzyk bo przywiazany jest do materializmu jak mało kto

    9 11 Cytuj
  • 16 lut 2014

    napisane jest "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale."
    tak będzie z tymi którzy są w kościele są zboczeńcami pedofilami i innymi degeneratami mają świecić przykładem prawego życia a nie tonąć w ciemności.

    4 9 Cytuj
  • 16 lut 2014

    Czemu wy nie poszliście do seminarium?

    19 6 Cytuj
  • 16 lut 2014

    Śmieszne jest przyrównywanie Tv Trwam z TVN czy TVP jak narzędzia medialne poszczególnych frakcji.
    Raczej nie oglądam Tv Trwam ale kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć jakieś wiadomości i sądzę że były zdecydowanie rzetelniejsze od tych reżimowych.

    23 7 Cytuj
  • 16 lut 2014

    w nawiązaniu do twojej wypowiedzi że religia skupia wiernych a nie ich poglądy powiem tak
    popatrz od czasów średniowiecza aż do dzisiejszych czasów czy KK nie mieszał się w politykę nie układał granic oraz stosunków politycznych pod swoje dyktando przecież religia to wymiar duchowo etyczny instytucjonalizacja chrześcijaństwa doprowadziła do właśnie takiego stanu rzeczy. a dalsze brnięcie w politykę i materializm przywódców chrześcijańskich doprowadzi wszystkich wiernych do zguby. chrześcijaństwo podzieliło się dzięki takim czynnikom jak chęć posiadania władzy oraz zdogmatyzowanie religii.
    a dzisiaj te grupy walczą ze sobą a tak naprawdę powinny być jedno bo jeden jest Chrystus w jednego Chrystusa Jezusa wierzą.
    dlatego mieszanie do polityki religii uważam za niedopuszczalne

    6 8 Cytuj
  • 16 lut 2014
    Sójka napisał/a:

    TVN- partyjna stacja telewizyjna Platformy Obywatelskiej.

    Gazeta Wyborcza- partyjna gazeta Platformy Obywatelskiej.

    Oni mają takie prawo, są komercyjnymi stacjami, czy gazetami. Ich misją jest zarabianie pieniędzy!
    Jeżeli ty zrównujesz kościół z komercją, to zgoda, niech kościół wypędzi z pośród siebie tych którzy będąc katolikami głosują na PSL, SLD, PO i pozostałe partie i niech się bierze bez ogródek do zarabiania pieniędzy i niech buduje holding pod nazwą Polski Kościół Katolicki, niech zastrzeże znak firmowy dla siebie i może odkupić TVN (podobno szukają inwestora) i niech robią biznes pt. Religia Spółka jawna.

    krowka123 napisał/a:

    Bono przeszedł już wszystkich"Sam jestem katolikiem i w około mnie, jest 99% katolików ( w takim środowisku się obracam), ale wszyscy z tego środowiska (chyba, że skrywają), nie identyfikują się z polityką TV Trwam i polityką Radia Maryja."Bono myślę że Twoja troska o dobro Kościoła zostanie kiedyś doceniona.
    Bono mógłbyś nie powtarzać ciągle jakim to jesteś katolikiem bo to co piszesz jakoś tego nie potwierdza bliżej Ci do palikociarni czy komunistów niż do Kościoła.

    W tobą przyjacielu, nie warto polemizować, nie ma z kim. Ty wejdziesz pierwszy do Królestwa Niebieskiego nawet w butach. Jesteś osobą świętą za życia, więc "nie jestem godzien". Wołaj Panie Panie, może przechytrzysz Boga.

    Walker84 napisał/a:

    Śmieszne jest przyrównywanie Tv Trwam z TVN czy TVP jak narzędzia medialne poszczególnych frakcji.
    Raczej nie oglądam Tv Trwam ale kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć jakieś wiadomości i sądzę że były zdecydowanie rzetelniejsze od tych reżimowych.

    Miałem okazje zobaczyć dzisiaj rano (stąd mój komentarz), bo weszli na cyfrę, włączam a tu Duda jedzie do jednej bramki a prowadzący jeszcze go nakręca (takiej jazdy do jednej bramki, nawet w komercyjnych stacjach nie ma, zapraszają Pisiorów i ci maja swobodę wypowiedzi) w Trwam i RM tak to nie działa, a przecież są społecznymi nadawcami a nie komercyjnymi (chyba, że się mylę, zwykła komercja, jak wożenie ludzi do Morskiego Oka)

    6 19 Cytuj
  • 16 lut 2014

    Bono po co chodzic do kościoła jak większość rzeczy tam cię denerwuje ?Czy katolik to osoba wyjęta spod prawa że nie wolno zajmować mu się polityką?Gdzie w Konstytucji pisze że katolicy,księża mają zabronione wypowiadać się na tematy polityczne?Powinno być raczej na odwrót to politykom gó...no do Kościoła natomiast wszyscy bez wyjątku mogą zajmować się nimi Dla polityków najlepiej aby głupi naród nie zajmował się niczym,nie uczył się historii i patriotyzmu.Pamiętają jak patrioci postępowali ze zdrajcami i sprzedawczykami i boją się aby nie wychować sobie takich Pileckich i innych.

    16 7 Cytuj
  • 16 lut 2014
    krowka123 napisał/a:

    Bono po co chodzic do kościoła jak większość rzeczy tam cię denerwuje ?Czy katolik to osoba wyjęta spod prawa że nie wolno zajmować mu się polityką?Gdzie w Konstytucji pisze że katolicy,księża mają zabronione wypowiadać się na tematy polityczne?Pamiętają jak patrioci postępowali ze zdrajcami i sprzedawczykami i boją się aby nie wychować sobie takich Pileckich i innych.

    Masz bardzo prymitywny sposób przyjmowania nauki Chrystusa, ty bierzesz w ślepo to co ci podają, mnie to nie wystarcza, nie każdy lekarz jest profesjonalistom, nie każdy ksiądz kieruje się dobrem wiernych.

    ad.1)Nie mówimy o chodzeniu do kościoła, ale o propagandzie "religijnej" tv Trwam.
    ad.2)Nie ma też w konstytucji, że sędzia, prokurator czy oficer nie zajmują się polityką, ale to wynika z kodeksu moralnego tego powołania (część kleru morale ma w d..ie, więc niech leczą i uczą siebie samych)
    ad.)czy mam ci wymienić sprzedawczyków i zdrajców wśród kleru? alboż to mało kler ma na swoim sumieniu. Tu akurat przywołałeś karkołomny argument.

    9 16 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 lut 2014

    Ach przewidziałem, że tuż po wejściu telewizji Trwam na multipleks odżyje dyskusja na temat ten stacji na forum. Sam sobie jednak się dziwię, że nie przewidziałem, iż zacznie się to od posta Bono.

    12 1 Cytuj
  • 16 lut 2014
    sh_ma napisał/a:

    Ach przewidziałem, że tuż po wejściu telewizji Trwam na multipleks odżyje dyskusja na temat ten stacji na forum. Sam sobie jednak się dziwię, że nie przewidziałem, iż zacznie się to od posta Bono.

    I tu wykazałeś swoją wielką naiwność.

    4 16 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 lut 2014
    WKibic napisał/a:

    choć wole [media] te niezależne

    NIE MA medii niezależnych. Media 100% niezależne to utopia. Dlatego jeżeli komuś zależy na wyrobieniu sobie opinii możliwie niezależnej konieczne jest korzystanie różnych mediów i posiadanie informacji w jakim stopniu i od kogo są zależne.
    Jan Paweł II dziękował że jest takie radio jak Radio Maryja. Myślę, że gdyby biskupi polscy widzieli zdecydowanie więcej zagrożeń niż pozytywów w Radiu Maryja, i mieli ku temu konkretne podstawy to dawno by już ograniczyli działalność Redemptorystów w mediach.

    Myślę również że jest wiele stereotypów na ten temat. Ot mówią niektórzy, że te media szerzą nienawiść do Żydów. Tymczasem niedawno jadąc samochodem słyszałem jak w audycji na temat ludobójstwa Żydów przerwali redaktorzy słuchaczowi którego wypowiedź można by określić jako delikatnie mówiąc nieprzychylna Żydom. Stwierdzili zresztą zgodnie z prawdą, ze jest ona nie na temat.

    8 3 Cytuj
  • 16 lut 2014

    RM i Trwam to stacje komercyjne i mogą popierać kogo chcą ale mieszanie się stacji o charakterze religijnym w promowanie partii politycznej nie wygląda dobrze.
    wiele złego mówi się o Rydzyku a przecież to bardzo dobry biznesmen i nie należy na niego patrzeć jako księdza tylko człowieka interesu on nikomu nie przykłada pistoletu do głowy i nie mówi daj tylko po prostu prosi możesz dać ale nie musisz a że wykorzystuje do tego religie to już inna sprawa nikt mu nie daje z przymusu pieniędzy tylko z dobrej woli

    7 7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 lut 2014
    johnkotecki napisał/a:

    napisane jest "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale."
    tak będzie z tymi którzy są w kościele są zboczeńcami pedofilami i innymi degeneratami mają świecić przykładem prawego życia a nie tonąć w ciemności.

    No właśnie ilu chrześcijan w te słowa tak na prawdę wierzy. Ilu wierzy w to, że w Imię Jezusa szczególnie ksiądz choć nie tylko on może czynić niezwykłe rzeczy. Nawet ten ksiądz, który prowadzi bardzo grzeszne życie. Tak - także ten. To wynika z powyższego cytatu przecież. Powszechnym tego przykładem jest tak spowszechniała Eucharystia i rozgrzeszenie.

    1 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 lut 2014

    Wspomniany już przez kogoś tutaj cytat "Oddajcie Bogu co boskie, a Cesarzowi co cesarskie" Gdyby te słowa nie wypowiedział Jezus 2000 lat temu tylko biskup Michalik miesiąc temu to zaraz ta wypowiedz została by przez niektórych zakwalifikowana do politycznych.

    Osoba duchowa nie może być posłem czy senatorem już od kilkudziesięciu lat. I to jest dobra zmiana. Ale ma obowiązek apelować o poszanowanie życia ludzkiego. W takich fundamentalnych sprawach nawet poprzez zachętę do głosowania w wyborach na osoby które popierają prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie powinien ksiądz publicznie zachęcać do głosowania na konkretną partię. W obecnej sytuacji politycznej jest jednak problem jak to zrobić. Bardzo proszę pokażcie konkretnie jakimi słowami ksiądz może zachęcać na glosowanie za obrońcami życia od poczęcia do naturalnej śmierci, aby nie był posądzony przez pewną grupę ludzi o reklamowanie PiS.

    Tak na marginesie, jak nie będziemy działać modlitwą oraz czynnym protestem itp to za 30 lat co najmniej 20% z nas skończy żywot za pomocą pseudo dobrowolnej Eutanazji. Do tego dąży współczesna Europa. Wspomniecie jeszcze kiedyś moje słowa. To już inny temat...

    3 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 lut 2014

    Co do lektorów. Zbyt dużo byłych ministrantów i lektorów przestaje być w dorosłym życiu praktykującymi katolikami. Na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji przypuszczam ze głównym tego powodem są pewne błędy duszpasterskie księży. I tyle w tej kwestii, bo to też inny temat.

    3 2 Cytuj
  • 16 lut 2014

    Panie Bono jak już ktoś napisał nie ma niezależnych mediów. Każda frakcja jakieś ma. Problem polega na tym że walka jest nierówna. Obóz rządzący (i przyjaciele) tą krainą ma do dyspozycji wiadomą telewizję komercyjną stworzoną przez dwóch PRL-owskich służbistów do manipulowania ludem a do tego tv publiczną na której administracyjnie trzyma łapy. Obydwie one mają największą oglądalność w Polsce. Poprawiła się trochę telewizja Solorza choć i tam się paru klakierów znajdzie. TV Trwam przy tych 3 nie ma takiego przebicia. Do tego dochodzi przyzwyczajenie części społeczeństwa (szczególnie starszych osób) do pewnych programów jak np; codzienne wiadomości o 19:30 czy dawniej panorama. Dla niektórych jest to stały punkt dnia.
    Bardzo dobrym pomysłem jak wspomniał kolega sh_ma jest oglądanie wszystkich i porównywanie ich rzetelności z realiami. Dlatego czasem przeglądam dwa słynne Polskie brukowce codzienne . I wiem że oprócz dwóch pierwszych stron gdzie są krótkie ale autoryzowane wywiady z politykami nie ma tam nic sensownego. Dalej są rzeczywiście praktycznie same bzdury. Przeglądam czasem GW i potwierdzam że ta gazetka jest nastawiona w ostatnim czasie na walenie w kościół i Kaczora. A jeszcze na początku lat 2000 czytałem ją często bo kupował ją mój ojciec i było wiele ciekawych artykułów. Ale widać taka koniunktura nastała. Na szczęście sprzedaż tych chałtur i podobnie oglądalność programików takich jak tomka s. czy olejnikowej spada.

    4 1 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Przy tej dyskusji warto przeczytać " Resortowe dzieci-Media" Doroty Kani. Można spojrzeć na media w ciekawy sposób.

    10 1 Cytuj
  • 17 lut 2014
    yoda napisał/a:

    Przy tej dyskusji warto przeczytać " Resortowe dzieci-Media" Doroty Kani. Można spojrzeć na media w ciekawy sposób.

    Przeczytać można jak wszystko. Ale czy pani Kania wychowana przez członkinię PZPR i pan Targalski były członek PZPR mają prawo osądzać innych ? Polemizowałbym.

    1 10 Cytuj
  • 17 lut 2014
    Walker84 napisał/a:

    Panie Bono jak już ktoś napisał nie ma niezależnych mediów. Każda frakcja jakieś ma. Problem polega na tym że walka jest nierówna. Obóz rządzący (i przyjaciele) tą krainą ma do dyspozycji wiadomą telewizję komercyjną stworzoną przez dwóch PRL-owskich służbistów do manipulowania ludem a do tego tv publiczną na której administracyjnie trzyma łapy. Obydwie one mają największą oglądalność w Polsce. Poprawiła się trochę telewizja Solorza choć i tam się paru klakierów znajdzie. TV Trwam przy tych 3 nie ma takiego przebicia.

    Masz całkowita rację, ale tak samo jest w USA gdzie w Obamę wala wszystkie prawicowe stacje bo to one koncentrują kapitał. U nas jest na odwrót bo też pojecie prawicy poza religią nie ma nic wspólnego z prawicą w stylu USA.

    Ale też jak będzie rządził Kaczyński, podporządkuje całą TVP, wiec nie robił bym z tego tragedii.

    Opozycja ma TV Republika i to ja powinna wykorzystywać.

    Tłumaczenie, że Trwam musi wspierać opozycję, bo jest nierównowaga medialna, jest karkołomne i bałamutne, bo znaczna część wiernych popiera obóz rządzący,
    a więc kościół za pośrednictwem Trwam strzela sobie smobója .

    Niech Kaczyński pozyska dla siebie np. Polsat. I niech realizuje swoja politykę,
    a nie przez nadawców społecznych (równie dobrze można by wykorzystywać programy edukacyjne czy medyczne do robienia polityki).

    Przecież Tusk nie ma udziałów w TVN, a jeżeli ma niech też PiS nabędzie takowe w Polsacie.

    5 11 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Bono napisał"Przecież Tusk nie ma udziałów w TVN, a jeżeli ma niech też PiS nabędzie takowe w Polsacie"
    Bono ty naprawdę uważasz nas za debili?Twoje pisanoie przypoina twórczość sekretarzy do spraw propagandy.też wypisywali podobne bzdury ale czy w nie wierzyli wątpię.Piszesz że jesteś katolikiem to zastanawia mnie jedno -jak można chodzić do kościoła i pisać takie rzeczy?Może się powtarzam ale tu nasuwa sie jedno zdanie stare jak świat że prostytutka to zawód a k....sie trzeba urodzić .Sorry wybacz ale takie mam zdanie.
    PS.Kościołowi nie wolno zajmować się polityką ale ci Twoi idole którzy powinni wylądować na śmietniku historiin a niektórzy w kryminale dalej bezczelnie pouczaja naród
    http://wpolityce.pl/wydarzenia/74394-postkomunista-iwinski-w-moskiewskim-chorze-wscieklych-za-usuwanie-pomnikow-zbrodniarzy-sowieckich-pisze-list-protestacyjny

    10 5 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Bono a czy słuchasz radia maryja i oglądasz TVTrwam?

    Jeśli słuchasz i oglądasz to napisz tu w kilku punktach podając przykłady co twoim zdaniem jest rażące w tych stacjach i co nie powinno być emitowane.

    10 3 Cytuj

Odpowiedz