Forum » Społeczeństwo

O tragicznym stanie państwa, depresyjny blog o agonii

  • 30 maj 2014
    krowka123 napisał/a:

    Poświęciliście życie ,młodość ,rodziny dla walki o Polskę ale czy o taką aby w wolnym niby kraju oddawano honory waszym oprawcom?

    Ile w Tobie bezinteresownej zawiści!
    Św. Franciszek, też był złoczyńcom ale się nawrócił i został świętym, przecież generał też przyjął komunię, ja jako katolik mu wybaczam.

    Cytuj
  • 30 maj 2014

    Że w Norynberdze nie było takich wspaniałych ludzi jak Ty Bono?
    Może Pan Bóg weźmie pod uwagę twoje zdanie i też Mu wybaczy?

    1 Cytuj
  • 30 maj 2014

    A w Afryce biją murzynów.

    Bzdura, bzdura, ble,ble, ble a Pawłowicz wszystko wie.

    Cytuj
  • 30 maj 2014

    Jaki Pawłowicz?
    Znowu nie zażyłeś tabletek ?
    Znalazłam filmik z Twojej ostatniej podróży,niezły.
    https://www.youtube.com/watch?v=JsTvrSvqmBk
    Dużo zdrowia życzę .

    1 Cytuj
  • 30 maj 2014

    Znasz to:
    "kto się przezywa, ten się tak nazywa"- przeważnie upośledzeni, nie wiedzą o upośledzeniu.

    Cytuj
  • 31 maj 2014

    Gest lekarzy, którzy zagwarantowali sobie "prawo sprzeciwu wobec działań niezgodnych z sumieniem" oprócz gorącej dyskusji pociągnął za sobą także bardziej wymierne konsekwencje.

    – Ten rok jest ostatnim kiedy, polski kościół katolicki otrzymuje dotację z budżetu - oznajmił Donald Tusk na konferencji prasowej w KPRM. – Dalsze utrzymywanie tego rodzaju finansowania jest niezgodne z sumieniem milionów Polaków, w tym moim.

    Jak przekonywał Tusk, politycy - tak jak przedstawiciele innych zawodów - nie mogą być zmuszani do działań stojących w konflikcie z ich przekonaniami.

    – Muszę przyznać, że mimo to przy podpisywaniu likwidacji wynoszącej 1,8 mld zł rocznie dotacji trochę zadrżała mi ręką – ujawnił premier. – Chwilę słabości pomogła mi jednak przetrwać myśl o tych dzielnych lekarzach, za co im bardzo dziękuję.

    Cytuj
  • 31 maj 2014

    Co są warte słowa Tuska większość wie a najśmieszniej wyglądały starania naszej dyplomacji aby Papież chociąż spojrzał na Premiera Tuska jak nie chce się z nim spotkać
    http://www.wprost.pl/ar/448525/Tusk-u-Papieza-Nawrocenia-premiera-Tuska-sa-przed-wyborami/
    Teraz znowu temat przekonań lekarzy,czy lekarz w wolnym kraju nie może mieć swoich przekoń religijnych?
    Ale takie porozumienie może zawrzeć ,to jest etyczne?
    http://uwaga.tvn.pl/65615,news,,kto_rzadzi_czestochowskim_szpitalem,reportaz.html
    Cała szczęście że są jeszcze osoby mające odwagę nazwać rzeczy po imieniu.
    http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/198497-jest-przerazajaca-dalabym-za-to-w-pysk-az-by-sie-nogami-nakryla-trzeba-bylo-opiec-ja-tak-zeby-jej-szkolne-kapcie-spadly-czyli-zwolennicy-partii-milosci-i-inni-inteligenci-o-marysi-co-kwiatow-od-tuska-nie-chciala

    Cytuj
  • 31 maj 2014

    Jest taka wieś koło Limanowej, Żmiąca.

    Na jej przykładzie socjologowie, już w okresie międzywojennym wykazywali jaka była świadomość narodowa, po odzyskaniu niepodległości.
    Z ta świadomością było po trosze tak, jak ze świadomością Czechów, gdzie w miastach istniał język niemiecki a jedynie wieś mówiła językiem słowiańskim na bazie którego powstał dzisiejszy czeski.

    U nas na wsiach było bardzo podobnie i socjologowie wykazują to właśnie na przykładzie wspomnianej powyżej wsi.
    Otóż w okresie międzywojennym mieszkańcy tej wsi nie byli Polakami a cysorskimi.
    W odróżnieniu od Polaków, którzy jawili się jako jaśniepaństwo, cysorscy to był lud pospolity, chłopski.
    Świadomość narodową, wykazują socjologowie, zbudowała dopiero II wojna światowa kiedy to Polakiem był każdy, kto nie był okupantem.
    I tak naprawdę to od końca II wojny, mamy wspólne poczucie przynależności narodowej.

    Cytuj
  • 31 maj 2014

    Bono ja o zdrajcach a Ty o świadomości narodowej na miły Bóg jak nie masz argumentów to przynajniej nie odwracaj kota ogonem.

    Cytuj
  • 31 maj 2014

    Próbuję tylko wejść w twoja skórę (a może dosłownie, ładna jesteś?-)

    A więc, zdziwiona jesteś jakimś Pawłowiczem, jakbyś Krystyny nie znała.
    Piszesz o Norymberdze a wcześniej o domu wariatów. Taki rozrzut jest dla ciebie normalką, wiec o co chodzi?

    Cytuj
  • 31 maj 2014

    Jak sprytnie unikasz niewygodnych kwestii,a jak już nie można inaczej to odwołujesz się do religii -jeden z cytatów-"Św. Franciszek, też był złoczyńcom ale się nawrócił i został świętym, przecież generał też przyjął komunię, ja jako katolik mu wybaczam."
    Widzę że jednym jest Ci łatwiej wybaczyć innym trudniej?
    Ja jako katoliczka uważam jednak że powinien ponieść zasłużoną karę .
    Generał jak większość nałożu śmierci doznał aktu nawrócenia(o czym nieraz pisałam i tak zrobią również inni wrogowie Kościoła,to żadna dla nich strata a wrazie czego gdyby jednak Bóg istniał jakaś szansa?)
    Też ciekawa sprawa-nawrócił się ,Msza Św. pogrzebowa i ....świecki pogrzeb -aby zatwardziałe komuchy mogły pożegnać swojego bohatera.Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.
    Amen w temacie.

    1 2 Cytuj

Odpowiedz