Forum » Społeczeństwo

Kościół Latającego Potwora Spaghetti

  • 12 kwi 2014

    Witam wszystkich dążących do jedynej i objawionej prawdy, witam szukających odpowiedzi i zadających niewygodne pytania, witam wątpiących i pragnących dobra, witam nawet tych nieprzekonanych i nieprzekonywalnych, sympatyków, i tych zwabionych ciekawością, nienawiścią, kpiarzy i frustratów, przyszłych samobójców, jak również zarażonych chorobliwym optymizmem, mających już dość niewytłumaczalnych rytuałów, guseł, głupiej polityki, tych którzy jedzą mięso i go nie jedzą, kochających inaczej lub tak samo, kochających siebie, ale również innych, witam ludzi, kosmitów, przede wszystkim piratów i nawet wiedźmy i darwinistów, fałszywych proroków i kapłanów wszystkich religii, czarnych, białych, żółtych, zielonych, słowem witam wszystkich i każdego z osobna, witam i zapraszam do poznania Potwora, jako jedynego Wszechogarniającego, Błogosławionego, Potężnego i najbardziej luzackiego Węglowodanowatego i Mackowatego Stwórcy, jakiego widział wszechświat. Zwracam się do Was Siostry i Bracia o dyskusję na temat jego wspaniałości i pragnę również ustalić ilu nas, wyznawców jedynie prawdziwej wiary jest wśród odwiedzających forum oraz nawiązać kontakt z wiernymi. Dziękuję za przeczytanie mojej odezwy i zapraszam do odwiedzin strony Kościoła oraz lektury Ewangelii Latającego Potwora Spaghetti. RAmen.

    http://kosciol-spaghetti.pl/

    http://kosciol-spaghetti.pl/pliki/EWANGELIA_FSM_PL.pdf

    22 88 Cytuj
  • 12 kwi 2014

    Kościół dla niedorozwojów.

    68 26 Cytuj
  • 12 kwi 2014

    Głupszej rzeczy nie słyszałem- niektórym to naprawdę się w głowie poprzewracało od dobrobytu ....

    SEKTA DLA OSZOŁOMÓW !

    38 30 Cytuj
  • Robert 12 kwi 2014

    Taka sama "sekta" jak każdy inny kościół. Przynajmniej nie mają złudzeń i potrafią śmiać się ze swoich "wierzeń".

    27 30 Cytuj
  • 12 kwi 2014
    Sójka napisał/a:

    Głupszej rzeczy nie słyszałem- niektórym to naprawdę się w głowie poprzewracało od dobrobytu ....

    SEKTA DLA OSZOŁOMÓW !

    Sójko, my naprawdę żyjemy w państwie demokratycznym z wolnością przekonań, wiem że jesteś wyznaniowa z monopolem na prawdę i wiarę, ale zostaw te prawdy dla siebie. Pozwól nawet idiotyczne religie głosić też innym. Przecież tobie nikt nie zabrania tworzenia sekty maciarewicza. (nie widzę różnicy twoją religią smoleńską a religią hińczyka)

    31 22 Cytuj
  • 12 kwi 2014
    robertko5 napisał/a:

    Taka sama "sekta" jak każdy inny kościół. Przynajmniej nie mają złudzeń i potrafią śmiać się ze swoich "wierzeń".

    Potwierdzasz tylko decyzję ministerstwa które nie wydało zgody na rejestrację tej kpiny. To zwykła polewka z ludzi wierzących. Racja!

    29 16 Cytuj
  • 12 kwi 2014

    Kolejny wysłannik od paligłupa prowokuje kretyńską dyskusję tym razem tutaj.

    31 19 Cytuj
  • 12 kwi 2014

    Ludziom już tak bije, że aż strach.
    Spotykam człowieka (wyznania pis) i mówi mi że PO to oczywiści złodzieje ale Kaczyński to oszust, Ziobro to oszust, Franciszek (papież) to oszust.
    Mówię stary co ty mówisz a on Kaczyński kolaboruje z USA a w USA trzy rodziny żydowskie wydaja dolary, Franciszek trzyma z żydami..... No to kto pytam, bo już myślałem, że Jehowy, bo ten Rydzyk to też oszust dodałem, skubie emerytów,
    a on ale takie radio też musi z czegoś żyć,
    OK mówię to niech stanie się własnością kościoła a nie jednego zakonnika i niech parafie z rzucają się na te religijne media a nie skubanie emerytów,
    a on, tak myślisz no może i dobre by to było....
    no, to w z kim mieli byśmy iść powiesz w końcu pytam go,
    a on
    no a co myślisz o Natanku.......
    pożegnałem go pospiesznie.

    27 10 Cytuj
  • 12 kwi 2014

    chińczyk ty jesteś zdrowo pier.....ety

    25 19 Cytuj
  • Kamil 13 kwi 2014

    Boże zlituj się nad głupcami !!

    24 16 Cytuj
  • Artur 13 kwi 2014

    nie ma to jak wdawać się w dyskusji z przedstawicielem wyznania "wojujących ateistów". Kościół Latającego potwora Spaghetti to po prostu prowokacja dla wierzących, coś na wzór czajniczka Bertranda Russella. Jako ateista jestem zdecydowanym przeciwnikiem (o ironio!) rozszerzania tego tworu, bo i po co nam religia której celem jest skłócenie ludzi? Niech każdy wierzy w to co mu odpowiada ;)

    30 11 Cytuj
  • 13 kwi 2014

    Dokładnie tak. Znam tez kilku prawdziwych ateistów i takie akcje to dla nich zwyczajna szopka w celu ośmieszenia ludzi wierzących. Nie popierają tego.każdy człowiek jest wolny i wierzy lub nie wierzy w co chce. I nikt nie ma prawa się nabijać z drugiej osoby. Czy to ateista ,katolik czy muzułmanin.
    Piszę prawdziwych bo ci rzekomi skupieni wokół hartmanów śród i obszczymura biłgorajskiego to nie są ateiści. Oni w coś wierzą przeciwnego do Boga dlatego tak drą koty. Ewentualnie ktoś im płaci za kłócenie społeczeństwa. Bo efekt ich działalności tak wygląda.
    Prawdziwemu ateiście nie przeszkadza krzyżyk w szkole bo zwyczajnie w to nie wierzy. To jak mu ma przeszkadzać coś w istnienie czego nie daje wiary?
    Mi tam czarne koty przebiegające przez ulicę nie przeszkadzają..

    26 14 Cytuj
  • 13 kwi 2014

    O Potworze czy widzisz, jak wielu jest ludzi, którzy kipią nienawiścią dając upust swojej ciemnogrodzianiej zaściankowości z powodu inności i odmiennych, aczkolwiek jedynie słusznych wyznawanych wartości. Poprzez swoje kołtuńskie i agresywne wypowiedzi, bez jakiejkolwiek zadumy obrażają Twojego wyznawcę nazywając go "pier...etym" (cokolwiek to znaczy}, głupcem (zwracając się "Boże", prawdopodobnie do jedynie słusznego boga w tej części świata), niedorozwojem, wysłannikiem paligłupa, prowokatorem (bo podobno prowokuję do kretyńskiej dyskusji tu na forum). Daj im Makaronowy Stwórco więcej wyrozumiałości, więcej tolerancji, ale przede wszystkim wlej im do głów więcej oleju, albowiem nie wiedzą, że wydają świadectwo własnej nierozgarniętej umysłowości.
    Czy Ty drogi Walkerze84 nie chciałbyś mi zrobić krzywdy??? A co byś mi zrobił spotykając mnie na ulicy? Nie lękam się ponieważ Węglowodanowy Bóg otula mnie swoją makaronowatą macką.
    Kotta55 i jak myślisz, Twój Bóg zlituje się nade mną?
    Lesica myślisz, że jakiś nieuk Russell ze swoim pomysłem czajniczka w przestrzeni kosmicznej jest w stanie zagrozić prawdziwemu Panu i Władcy wszechświata?
    Toko nie chińczyk, a hińczyk. I zaręczam Ci nie jestem, ponieważ wcielenie Durum objawiło mi się i to nie jeden raz.
    Powodzianin_ nie mylisz się, dla niedorozwojów też.
    Robertko5 mylisz się nie jesteśmy sektą, nie wykorzystujemy ludzi.

    Wszystkim mimo tego, że otrzymałem wiele obelg i zniewag, obrażono mnie, mimo, że ja nikogo nie obraziłem, nikomu nie nawtykałem i nikogo nie poniżyłem życzę wszystkiego dobrego.

    Pastafarianie na razie cierpicie za wiarę, ale uwierzcie, że wulkan piwny i fabryka striptizerek nie powstała na darmo. To jedna z nagród za Wasze krzywdy. Więcej wiary!!!
    Ramen.

    17 60 Cytuj
  • 13 kwi 2014

    Polecam ci wizytę u specjalisty od głowy.

    44 15 Cytuj
  • 13 kwi 2014

    Twój problem polega na tym, że Twój wątek jak i cały latający durszlak nie ma żadnej wartości, żadnej. Jestem ateistą i nie wierzę w Boga - mam do tego prawo, tak jak ktoś ma prawo wierzyć w Boga i dogmaty Kościoła Katolickiego.

    Jest subtelna różnica pomiędzy ateizmem i dyskusją na tematy moralno-etyczno-religijne, a propagowaniem "durszlaka". Przecież to oczywiste, że to kpina i ironia, niskich lotów. Na zlotach apostatów i ateistów "durszlak" i "potworki" są przedstawiane jako ruch szkodzący wszystkim - zarówno wierzącym (niesłusznie próbuje się wyśmiać ludzi wierzących w Boga, czy to chrześcijan, czy to muzułmanów czy żydów), jak i niewierzącym (sugeruje się jakoby ateiści to byli ludzie, których jedynym celem egzystencji jest walka z wierzącymi - co jest nieprawdą).

    Chcesz prowokować? Rób to w ambitny sposób. Durszlaki i spaghetti, to mało ambitny sposób na "dyskusje", który może dotrzeć do co najwyżej gimnazjalistów (mentalnych - nie metrykalnych).
    Trzeba być niezwykle ograniczonym intelektualnie, aby propagować tego typu ruch, a jeszcze bardziej przykre jest, że ktoś to uważa za "fajne i śmieszne".
    Jest to równie "fajnie i śmieszne" jak ruchy latające po ulicy za legalizacją narkotyków czy prostytucji - naprawdę szkoda, że ludzie potrafią być TAK PUŚCI.

    48 13 Cytuj
  • 14 kwi 2014

    Inteligencja nie idzie w parze z żadną religią (co najwyżej występuje u co poniektórych osobników jako element niepożądany).
    W Piśmie Świętym wiele mówi się o rozwoju duchowym (mam na myśli oczywiście Nowy Testament) o miłości itd i jest to chwalebne ale nie spotkałem się jeszcze z propagowaniem rozwoju intelektualnego...
    Odnalazłem niegdyś tylko jedną wzmiankę, w Ewangelii wg Św, Łukasza (jedyna podajże informacja o okresie z życia Jezusa między 12 rokiem życia a dorosłością) gdzie jest napisane: "Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi."
    To dobrze, że Jezus mądrzał z wiekiem (jak każdy na nas) ale jak na taką Księgę to trochę dziwne, że jedyne odniesienia do inteligencji, rozwoju lub wiedzy zawierają się w szyderstwie z tzw Uczonych w piśmie...
    Może ja po prostu kompletnie nie znam Pisma Świętego albo zwyczajnie Pismo to nie celebruje rozwoju mózgu.

    12 6 Cytuj
  • 14 kwi 2014

    Trudno się spodziewać, żeby ludzie parodiujący wiarę chrześcijańską (czego ja nie popieram) nie odnieśli się w przedmiocie swojej ironii do wątpliwych wartości intelektualnych niesionych przez wyznanie.

    9 9 Cytuj
  • Def Ibrylator 14 kwi 2014

    Nie chcę bronić "kościoła" Spaghetti, ale w jego istnieniu my katolicy możemy dostrzec własne ułomności (ułomności naszego kościoła (z małej litery)). Zwróćcie uwagę, że chociaż komicy parodiują znane osoby, zawsze parodia ta wynika z pewnej prawdy na temat danego człowieka. Niestety podobnie jest w tym przypadku.

    15 3 Cytuj
  • 14 kwi 2014

    Miło mi poczytać Wasze komentarze. Widzę, że gros z Was to psychoanalitycy i ludzie dogłębnie znający kościół FSM, przyczyny jego powstania, problematykę, którą się zajmuje, a nawet mnie samego i motywy, którymi się kieruję. Dziękuję za tą analizę i tak jak sugerowaliście odwiedzę w niedługim czasie specjalistów.

    Powodzianinie_ - mógłbyś mi wskazać jakikolwiek zapis w ewangelii LPS, Luźnym Kanonie lub innym Piśmie, w którym sugeruje się, że ateiści to ludzie zwalczający wierzących? A ponadto mógłbyś mi podać, gdzie i kiedy można odwiedzić Was ateistów i apostatów (????) na Waszych zlotach? Chciałbym posłuchać Waszych dyskusji.

    mieszkańcze - to, że religie nie idą w parze z inteligencją, z tym twierdzeniem się akurat zgadzam, ale nie nasza Religia, którą może wyznawać i człowiek inteligentny, jak i nierozgarnięty umysłowo. Nasza Religia nie wymaga od wyznawców zaniechania zadawania pytań.

    def_ibrylatorze - głęboki ukłon w Pana stronę, ale nie o to chodzi w kościele FSM. Przesłanie jest inne niż sugerują tutaj wściekli na samo zaistnienie tematu forumowicze. Owo przesłanie, a są to pewne zalecenia Potwora spisuję poniżej:

    Osiem "Naprawdę wolałbym, żebyś nie"

    1. Naprawdę wolałbym, żebyś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty, fałszywie pobożny dupek, gdy opisujesz Mą Makaronową Doskonałość. Jeśli niektórzy ludzie nie wierzą we mnie, to trudno, nic się nie stanie. Naprawdę, nie jestem do tego stopnia próżny. Poza tym, nie chodzi o nich, więc nie zmieniaj tematu.

    2. Naprawdę wolałbym, żebyś nie używał Mojego istnienia jako narzędzia do uciskania, ciemiężenia, karania, patroszenia lub bycia złośliwym wobec innych. Nie wymagam składania ofiar, a czystość jest niezbędna jeśli chodzi o wodę pitną, a nie o istoty ludzkie.

    3. Naprawdę wolałbym, żebyś nie oceniał ludzi na podstawie tego, jak wyglądają lub jak się ubierają, jak mówią, lub... Dobra, po prostu bądź miły, OK? I wbij to do swojej tępej głowy: mężczyzna = człowiek. Kobieta = człowiek. To samo = to samo. Nikt nie jest od nikogo lepszy, chyba że mówimy o stylu. I przykro mi, ale to podarowałem kobietom i niektórym facetom, którzy widzą różnicę pomiędzy kolorem morskim a fuksją.

    4. Naprawdę wolałbym, żebyś nie zaspokajał się w sposób, który obraża ciebie albo twojego ochoczego, zgodnego, pełnoletniego i dojrzałego psychicznie partnera. Odnośnie do tych, którzy mogliby protestować - myślę, że odpowiednim wyrażeniem jest "pierdolcie się", chyba że uznają to za nieprzyzwoite. W tym wypadku mogą wyłączyć raz telewizor i iść dla odmiany na spacer.

    5. Naprawdę wolałbym, żebyś nie sprzeciwiał się fanatycznym, sadystycznym, szowinistycznym i pełnym nienawiści poglądom innych NA CZCZO. Zjedz coś, a potem zabiegaj o pierdoły.

    6. Naprawdę wolałbym, żebyś nie budował za miliony dolarów kościołów/świątyń/meczetów/kaplic dla Mojej Makaronowej Doskonałości, podczas gdy pieniądze lepiej wydać na (wybierz sam):
    Skończenie z biedą
    Leczenie chorób
    Życie w pokoju, namiętną miłość i obniżenie kosztów kablówki
    Może jestem złożonym węglowodanowym wszystkowiedzącym istnieniem, ale w życiu cieszą mnie proste rzeczy. Wiem lepiej. Jestem STWÓRCĄ.

    7. Naprawdę wolałbym, żebyś nie rozpowiadał ludziom wokół, że do ciebie przemawiam. Nie jesteś aż taki interesujący. Wylecz się z siebie. I mówiłem ci, żebyś kochał bliźniego, czy nie pojąłeś aluzji?

    8. Naprawdę wolałbym, żebyś nie czynił bliźniemu, co tobie miłe, jeśli miłe są ci, hm, rzeczy, które wymagają mnóstwa skóry/smaru/wazeliny. Jednak jeśli miłe jest to też tej innej osobie (zgodnie z numerem 4), zajmij się tym, zrób zdjęcia, i do diaska, załóż kondom! Naprawdę, to kawałek gumy. Gdybym nie chciał, żeby było ci przyjemnie, gdy to robisz, dodałbym ci w tym miejscu kolce albo coś.

    RAmen.

    16 14 Cytuj
  • Samanta Rigerr 14 kwi 2014

    Miałam napisać swoje zdanie ale takich pierdół nie chce mi się komentować.To tak samo jakby ktoś założył kościół latającego kartofla albo latającej pizzy.

    8 8 Cytuj
  • Inżynier Monk 14 kwi 2014

    Albo kościół nieśmiertelnego ducha...

    9 6 Cytuj
  • Andrzej 15 kwi 2014
    bono napisał/a:

    a on
    no a co myślisz o Natanku.......
    pożegnałem go pospiesznie.

    Jak bono żegna się pospiesznie, to wiedz, że coś się dzieje...

    5 3 Cytuj
  • 15 kwi 2014

    Człowieku chińczyku zgnijesz w piekle za te słowa!!! Nawróć się jeszcze masz czas.

    9 11 Cytuj
  • 15 kwi 2014

    Chyba każdy dobrze rozumie, że kościół FSM jest parodią, żartem, wygłupem - to wie każdy. Ale.. jednak patrząc z innej strony, pokazuje on wady naszej religii, czy też innych wierzeń.
    Ja też uważam że nie powinno się budować wielkich kosciołów, pomników itd itp etc, bo po co to komu? Wytłumaczy mi ktoś czy w Częstochowie jest więcej Boga niż u mnie w domu na kanapie? Albo czy powie mi ktoś, czy to czy klękne w kościele na dwa czy jedno kolano ma jakiekolwiek znaczenie? Wiele z Was pseudo-katolicy nie zauważa takich prostych rzeczy, potrafilibyście wyklinać się o człowieka który w piątek zje mięso, czy wierzy sobie w wyżej wymienionego potwora sphagetti, ale przecież, to jest wyrazem nienawiści, złości, a czy to przypadkiem nie jest grzechem? Jezus kazał miłować się tak? Więc dlaczego niby Wy macie prawo to wypominania komuś wad, jeśli swoich własnych nie widzicie ?
    Właśnie przez ludzi którzy otwarcie mówią o wadach kościoła, choćby przez komiczny sposób jakim jest FSM, łatwiej jest je dostrzec i zdać sobie z nich sprawe, bo przecież nic nie jest doskonałe..
    Jurek

    13 6 Cytuj
  • 15 kwi 2014
    jurek123 napisał/a:

    Chyba każdy dobrze rozumie, że kościół FSM jest parodią, żartem, wygłupem - to wie każdy. Ale.. jednak patrząc z innej strony, pokazuje on wady naszej religii, czy też innych wierzeń.
    Ja też uważam że nie powinno się budować wielkich kosciołów, pomników itd itp etc, bo po co to komu? Wytłumaczy mi ktoś czy w Częstochowie jest więcej Boga niż u mnie w domu na kanapie? Albo czy powie mi ktoś, czy to czy klękne w kościele na dwa czy jedno kolano ma jakiekolwiek znaczenie? Wiele z Was pseudo-katolicy nie zauważa takich prostych rzeczy, potrafilibyście wyklinać się o człowieka który w piątek zje mięso, czy wierzy sobie w wyżej wymienionego potwora sphagetti, ale przecież, to jest wyrazem nienawiści, złości, a czy to przypadkiem nie jest grzechem? Jezus kazał miłować się tak? Więc dlaczego niby Wy macie prawo to wypominania komuś wad, jeśli swoich własnych nie widzicie ?
    Właśnie przez ludzi którzy otwarcie mówią o wadach kościoła, choćby przez komiczny sposób jakim jest FSM, łatwiej jest je dostrzec i zdać sobie z nich sprawe, bo przecież nic nie jest doskonałe..
    Jurek

    Jurek123 co by było gdybyś nie czuł złości na ludzi ,którzy robią z Ciebie ''głupa ''żarty ot tak dla zabawy ?? Byłbyś ich ofiarą .......Nie musimy się pokornie godzić na wszystko ''bo przecież nic nie jest doskonałe''

    5 7 Cytuj

Odpowiedz