Forum » Społeczeństwo Kościół Latającego Potwora Spaghetti

 • 12.04.2014 - 1:06
  Witam wszystkich dążących do jedynej i objawionej prawdy, witam szukających odpowiedzi i zadających niewygodne pytania, witam wątpiących i pragnących dobra, witam nawet tych nieprzekonanych i nieprzekonywalnych, sympatyków, i tych zwabionych ciekawością, nienawiścią, kpiarzy i frustratów, przyszłych samobójców, jak również zarażonych chorobliwym optymizmem, mających już dość niewytłumaczalnych rytuałów, guseł, głupiej polityki, tych którzy jedzą mięso i go nie jedzą, kochających inaczej lub tak samo, kochających siebie, ale również innych, witam ludzi, kosmitów, przede wszystkim piratów i nawet wiedźmy i darwinistów, fałszywych proroków i kapłanów wszystkich religii, czarnych, białych, żółtych, zielonych, słowem witam wszystkich i każdego z osobna, witam i zapraszam do poznania Potwora, jako jedynego Wszechogarniającego, Błogosławionego, Potężnego i najbardziej luzackiego Węglowodanowatego i Mackowatego Stwórcy, jakiego widział wszechświat. Zwracam się do Was Siostry i Bracia o dyskusję na temat jego wspaniałości i pragnę również ustalić ilu nas, wyznawców jedynie prawdziwej wiary jest wśród odwiedzających forum oraz nawiązać kontakt z wiernymi. Dziękuję za przeczytanie mojej odezwy i zapraszam do odwiedzin strony Kościoła oraz lektury Ewangelii Latającego Potwora Spaghetti. RAmen.

  http://kosciol-spaghetti.pl/

  http://kosciol-spaghetti.pl/pliki/EWANGELIA_FSM_PL.pdf
  22 88 Cytuj Zgłoś
 • 12.04.2014 - 8:03
  Kościół dla niedorozwojów.
  68 26 Cytuj Zgłoś
 • 12.04.2014 - 8:40
  Głupszej rzeczy nie słyszałem- niektórym to naprawdę się w głowie poprzewracało od dobrobytu ....

  SEKTA DLA OSZOŁOMÓW !
  38 30 Cytuj Zgłoś
 • Robert 12.04.2014 - 9:02
  Taka sama "sekta" jak każdy inny kościół. Przynajmniej nie mają złudzeń i potrafią śmiać się ze swoich "wierzeń".
  27 30 Cytuj Zgłoś
 • 12.04.2014 - 9:03
  Sójka napisał/a:
  Głupszej rzeczy nie słyszałem- niektórym to naprawdę się w głowie poprzewracało od dobrobytu ....

  SEKTA DLA OSZOŁOMÓW !
  Sójko, my naprawdę żyjemy w państwie demokratycznym z wolnością przekonań, wiem że jesteś wyznaniowa z monopolem na prawdę i wiarę, ale zostaw te prawdy dla siebie. Pozwól nawet idiotyczne religie głosić też innym. Przecież tobie nikt nie zabrania tworzenia sekty maciarewicza. (nie widzę różnicy twoją religią smoleńską a religią hińczyka)
  31 22 Cytuj Zgłoś
 • 12.04.2014 - 9:07
  robertko5 napisał/a:
  Taka sama "sekta" jak każdy inny kościół. Przynajmniej nie mają złudzeń i potrafią śmiać się ze swoich "wierzeń".
  Potwierdzasz tylko decyzję ministerstwa które nie wydało zgody na rejestrację tej kpiny. To zwykła polewka z ludzi wierzących. Racja!
  29 16 Cytuj Zgłoś
 • 12.04.2014 - 9:11
  Kolejny wysłannik od paligłupa prowokuje kretyńską dyskusję tym razem tutaj.
  31 19 Cytuj Zgłoś
 • 12.04.2014 - 9:24
  Ludziom już tak bije, że aż strach.
  Spotykam człowieka (wyznania pis) i mówi mi że PO to oczywiści złodzieje ale Kaczyński to oszust, Ziobro to oszust, Franciszek (papież) to oszust.
  Mówię stary co ty mówisz a on Kaczyński kolaboruje z USA a w USA trzy rodziny żydowskie wydaja dolary, Franciszek trzyma z żydami..... No to kto pytam, bo już myślałem, że Jehowy, bo ten Rydzyk to też oszust dodałem, skubie emerytów,
  a on ale takie radio też musi z czegoś żyć,
  OK mówię to niech stanie się własnością kościoła a nie jednego zakonnika i niech parafie z rzucają się na te religijne media a nie skubanie emerytów,
  a on, tak myślisz no może i dobre by to było....
  no, to w z kim mieli byśmy iść powiesz w końcu pytam go,
  a on
  no a co myślisz o Natanku.......
  pożegnałem go pospiesznie.
  27 10 Cytuj Zgłoś
 • 12.04.2014 - 10:23
  chińczyk ty jesteś zdrowo pier.....ety
  25 19 Cytuj Zgłoś
 • Kamil 13.04.2014 - 13:32
  Boże zlituj się nad głupcami !!
  24 16 Cytuj Zgłoś
 • Artur 13.04.2014 - 16:43
  nie ma to jak wdawać się w dyskusji z przedstawicielem wyznania "wojujących ateistów". Kościół Latającego potwora Spaghetti to po prostu prowokacja dla wierzących, coś na wzór czajniczka Bertranda Russella. Jako ateista jestem zdecydowanym przeciwnikiem (o ironio!) rozszerzania tego tworu, bo i po co nam religia której celem jest skłócenie ludzi? Niech każdy wierzy w to co mu odpowiada ;)
  30 11 Cytuj Zgłoś
 • 13.04.2014 - 17:28
  Dokładnie tak. Znam tez kilku prawdziwych ateistów i takie akcje to dla nich zwyczajna szopka w celu ośmieszenia ludzi wierzących. Nie popierają tego.każdy człowiek jest wolny i wierzy lub nie wierzy w co chce. I nikt nie ma prawa się nabijać z drugiej osoby. Czy to ateista ,katolik czy muzułmanin.
  Piszę prawdziwych bo ci rzekomi skupieni wokół hartmanów śród i obszczymura biłgorajskiego to nie są ateiści. Oni w coś wierzą przeciwnego do Boga dlatego tak drą koty. Ewentualnie ktoś im płaci za kłócenie społeczeństwa. Bo efekt ich działalności tak wygląda.
  Prawdziwemu ateiście nie przeszkadza krzyżyk w szkole bo zwyczajnie w to nie wierzy. To jak mu ma przeszkadzać coś w istnienie czego nie daje wiary?
  Mi tam czarne koty przebiegające przez ulicę nie przeszkadzają..
  26 14 Cytuj Zgłoś
 • 13.04.2014 - 19:45
  O Potworze czy widzisz, jak wielu jest ludzi, którzy kipią nienawiścią dając upust swojej ciemnogrodzianiej zaściankowości z powodu inności i odmiennych, aczkolwiek jedynie słusznych wyznawanych wartości. Poprzez swoje kołtuńskie i agresywne wypowiedzi, bez jakiejkolwiek zadumy obrażają Twojego wyznawcę nazywając go "pier...etym" (cokolwiek to znaczy}, głupcem (zwracając się "Boże", prawdopodobnie do jedynie słusznego boga w tej części świata), niedorozwojem, wysłannikiem paligłupa, prowokatorem (bo podobno prowokuję do kretyńskiej dyskusji tu na forum). Daj im Makaronowy Stwórco więcej wyrozumiałości, więcej tolerancji, ale przede wszystkim wlej im do głów więcej oleju, albowiem nie wiedzą, że wydają świadectwo własnej nierozgarniętej umysłowości.
  Czy Ty drogi Walkerze84 nie chciałbyś mi zrobić krzywdy??? A co byś mi zrobił spotykając mnie na ulicy? Nie lękam się ponieważ Węglowodanowy Bóg otula mnie swoją makaronowatą macką.
  Kotta55 i jak myślisz, Twój Bóg zlituje się nade mną?
  Lesica myślisz, że jakiś nieuk Russell ze swoim pomysłem czajniczka w przestrzeni kosmicznej jest w stanie zagrozić prawdziwemu Panu i Władcy wszechświata?
  Toko nie chińczyk, a hińczyk. I zaręczam Ci nie jestem, ponieważ wcielenie Durum objawiło mi się i to nie jeden raz.
  Powodzianin_ nie mylisz się, dla niedorozwojów też.
  Robertko5 mylisz się nie jesteśmy sektą, nie wykorzystujemy ludzi.

  Wszystkim mimo tego, że otrzymałem wiele obelg i zniewag, obrażono mnie, mimo, że ja nikogo nie obraziłem, nikomu nie nawtykałem i nikogo nie poniżyłem życzę wszystkiego dobrego.

  Pastafarianie na razie cierpicie za wiarę, ale uwierzcie, że wulkan piwny i fabryka striptizerek nie powstała na darmo. To jedna z nagród za Wasze krzywdy. Więcej wiary!!!
  Ramen.
  17 60 Cytuj Zgłoś
 • 13.04.2014 - 20:25
  Polecam ci wizytę u specjalisty od głowy.
  44 15 Cytuj Zgłoś
 • 13.04.2014 - 20:45
  Twój problem polega na tym, że Twój wątek jak i cały latający durszlak nie ma żadnej wartości, żadnej. Jestem ateistą i nie wierzę w Boga - mam do tego prawo, tak jak ktoś ma prawo wierzyć w Boga i dogmaty Kościoła Katolickiego.

  Jest subtelna różnica pomiędzy ateizmem i dyskusją na tematy moralno-etyczno-religijne, a propagowaniem "durszlaka". Przecież to oczywiste, że to kpina i ironia, niskich lotów. Na zlotach apostatów i ateistów "durszlak" i "potworki" są przedstawiane jako ruch szkodzący wszystkim - zarówno wierzącym (niesłusznie próbuje się wyśmiać ludzi wierzących w Boga, czy to chrześcijan, czy to muzułmanów czy żydów), jak i niewierzącym (sugeruje się jakoby ateiści to byli ludzie, których jedynym celem egzystencji jest walka z wierzącymi - co jest nieprawdą).

  Chcesz prowokować? Rób to w ambitny sposób. Durszlaki i spaghetti, to mało ambitny sposób na "dyskusje", który może dotrzeć do co najwyżej gimnazjalistów (mentalnych - nie metrykalnych).
  Trzeba być niezwykle ograniczonym intelektualnie, aby propagować tego typu ruch, a jeszcze bardziej przykre jest, że ktoś to uważa za "fajne i śmieszne".
  Jest to równie "fajnie i śmieszne" jak ruchy latające po ulicy za legalizacją narkotyków czy prostytucji - naprawdę szkoda, że ludzie potrafią być TAK PUŚCI.
  48 13 Cytuj Zgłoś
 • 14.04.2014 - 9:12
  Inteligencja nie idzie w parze z żadną religią (co najwyżej występuje u co poniektórych osobników jako element niepożądany).
  W Piśmie Świętym wiele mówi się o rozwoju duchowym (mam na myśli oczywiście Nowy Testament) o miłości itd i jest to chwalebne ale nie spotkałem się jeszcze z propagowaniem rozwoju intelektualnego...
  Odnalazłem niegdyś tylko jedną wzmiankę, w Ewangelii wg Św, Łukasza (jedyna podajże informacja o okresie z życia Jezusa między 12 rokiem życia a dorosłością) gdzie jest napisane: "Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi."
  To dobrze, że Jezus mądrzał z wiekiem (jak każdy na nas) ale jak na taką Księgę to trochę dziwne, że jedyne odniesienia do inteligencji, rozwoju lub wiedzy zawierają się w szyderstwie z tzw Uczonych w piśmie...
  Może ja po prostu kompletnie nie znam Pisma Świętego albo zwyczajnie Pismo to nie celebruje rozwoju mózgu.
  12 6 Cytuj Zgłoś
 • 14.04.2014 - 9:16
  Trudno się spodziewać, żeby ludzie parodiujący wiarę chrześcijańską (czego ja nie popieram) nie odnieśli się w przedmiocie swojej ironii do wątpliwych wartości intelektualnych niesionych przez wyznanie.
  9 9 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 14.04.2014 - 12:13
  Nie chcę bronić "kościoła" Spaghetti, ale w jego istnieniu my katolicy możemy dostrzec własne ułomności (ułomności naszego kościoła (z małej litery)). Zwróćcie uwagę, że chociaż komicy parodiują znane osoby, zawsze parodia ta wynika z pewnej prawdy na temat danego człowieka. Niestety podobnie jest w tym przypadku.
  15 3 Cytuj Zgłoś
 • 14.04.2014 - 12:48
  Miło mi poczytać Wasze komentarze. Widzę, że gros z Was to psychoanalitycy i ludzie dogłębnie znający kościół FSM, przyczyny jego powstania, problematykę, którą się zajmuje, a nawet mnie samego i motywy, którymi się kieruję. Dziękuję za tą analizę i tak jak sugerowaliście odwiedzę w niedługim czasie specjalistów.

  Powodzianinie_ - mógłbyś mi wskazać jakikolwiek zapis w ewangelii LPS, Luźnym Kanonie lub innym Piśmie, w którym sugeruje się, że ateiści to ludzie zwalczający wierzących? A ponadto mógłbyś mi podać, gdzie i kiedy można odwiedzić Was ateistów i apostatów (????) na Waszych zlotach? Chciałbym posłuchać Waszych dyskusji.

  mieszkańcze - to, że religie nie idą w parze z inteligencją, z tym twierdzeniem się akurat zgadzam, ale nie nasza Religia, którą może wyznawać i człowiek inteligentny, jak i nierozgarnięty umysłowo. Nasza Religia nie wymaga od wyznawców zaniechania zadawania pytań.

  def_ibrylatorze - głęboki ukłon w Pana stronę, ale nie o to chodzi w kościele FSM. Przesłanie jest inne niż sugerują tutaj wściekli na samo zaistnienie tematu forumowicze. Owo przesłanie, a są to pewne zalecenia Potwora spisuję poniżej:

  Osiem "Naprawdę wolałbym, żebyś nie"

  1. Naprawdę wolałbym, żebyś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty, fałszywie pobożny dupek, gdy opisujesz Mą Makaronową Doskonałość. Jeśli niektórzy ludzie nie wierzą we mnie, to trudno, nic się nie stanie. Naprawdę, nie jestem do tego stopnia próżny. Poza tym, nie chodzi o nich, więc nie zmieniaj tematu.

  2. Naprawdę wolałbym, żebyś nie używał Mojego istnienia jako narzędzia do uciskania, ciemiężenia, karania, patroszenia lub bycia złośliwym wobec innych. Nie wymagam składania ofiar, a czystość jest niezbędna jeśli chodzi o wodę pitną, a nie o istoty ludzkie.

  3. Naprawdę wolałbym, żebyś nie oceniał ludzi na podstawie tego, jak wyglądają lub jak się ubierają, jak mówią, lub... Dobra, po prostu bądź miły, OK? I wbij to do swojej tępej głowy: mężczyzna = człowiek. Kobieta = człowiek. To samo = to samo. Nikt nie jest od nikogo lepszy, chyba że mówimy o stylu. I przykro mi, ale to podarowałem kobietom i niektórym facetom, którzy widzą różnicę pomiędzy kolorem morskim a fuksją.

  4. Naprawdę wolałbym, żebyś nie zaspokajał się w sposób, który obraża ciebie albo twojego ochoczego, zgodnego, pełnoletniego i dojrzałego psychicznie partnera. Odnośnie do tych, którzy mogliby protestować - myślę, że odpowiednim wyrażeniem jest "pierdolcie się", chyba że uznają to za nieprzyzwoite. W tym wypadku mogą wyłączyć raz telewizor i iść dla odmiany na spacer.

  5. Naprawdę wolałbym, żebyś nie sprzeciwiał się fanatycznym, sadystycznym, szowinistycznym i pełnym nienawiści poglądom innych NA CZCZO. Zjedz coś, a potem zabiegaj o pierdoły.

  6. Naprawdę wolałbym, żebyś nie budował za miliony dolarów kościołów/świątyń/meczetów/kaplic dla Mojej Makaronowej Doskonałości, podczas gdy pieniądze lepiej wydać na (wybierz sam):
  Skończenie z biedą
  Leczenie chorób
  Życie w pokoju, namiętną miłość i obniżenie kosztów kablówki
  Może jestem złożonym węglowodanowym wszystkowiedzącym istnieniem, ale w życiu cieszą mnie proste rzeczy. Wiem lepiej. Jestem STWÓRCĄ.

  7. Naprawdę wolałbym, żebyś nie rozpowiadał ludziom wokół, że do ciebie przemawiam. Nie jesteś aż taki interesujący. Wylecz się z siebie. I mówiłem ci, żebyś kochał bliźniego, czy nie pojąłeś aluzji?

  8. Naprawdę wolałbym, żebyś nie czynił bliźniemu, co tobie miłe, jeśli miłe są ci, hm, rzeczy, które wymagają mnóstwa skóry/smaru/wazeliny. Jednak jeśli miłe jest to też tej innej osobie (zgodnie z numerem 4), zajmij się tym, zrób zdjęcia, i do diaska, załóż kondom! Naprawdę, to kawałek gumy. Gdybym nie chciał, żeby było ci przyjemnie, gdy to robisz, dodałbym ci w tym miejscu kolce albo coś.

  RAmen.
  16 14 Cytuj Zgłoś
 • Samanta Rigerr 14.04.2014 - 21:46
  Miałam napisać swoje zdanie ale takich pierdół nie chce mi się komentować.To tak samo jakby ktoś założył kościół latającego kartofla albo latającej pizzy.
  8 8 Cytuj Zgłoś
 • Inżynier Monk 14.04.2014 - 22:54
  Albo kościół nieśmiertelnego ducha...
  9 6 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 15.04.2014 - 12:45
  bono napisał/a:

  a on
  no a co myślisz o Natanku.......
  pożegnałem go pospiesznie.
  Jak bono żegna się pospiesznie, to wiedz, że coś się dzieje...
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 15.04.2014 - 13:50
  Człowieku chińczyku zgnijesz w piekle za te słowa!!! Nawróć się jeszcze masz czas.
  9 11 Cytuj Zgłoś
 • 15.04.2014 - 14:29
  Chyba każdy dobrze rozumie, że kościół FSM jest parodią, żartem, wygłupem - to wie każdy. Ale.. jednak patrząc z innej strony, pokazuje on wady naszej religii, czy też innych wierzeń.
  Ja też uważam że nie powinno się budować wielkich kosciołów, pomników itd itp etc, bo po co to komu? Wytłumaczy mi ktoś czy w Częstochowie jest więcej Boga niż u mnie w domu na kanapie? Albo czy powie mi ktoś, czy to czy klękne w kościele na dwa czy jedno kolano ma jakiekolwiek znaczenie? Wiele z Was pseudo-katolicy nie zauważa takich prostych rzeczy, potrafilibyście wyklinać się o człowieka który w piątek zje mięso, czy wierzy sobie w wyżej wymienionego potwora sphagetti, ale przecież, to jest wyrazem nienawiści, złości, a czy to przypadkiem nie jest grzechem? Jezus kazał miłować się tak? Więc dlaczego niby Wy macie prawo to wypominania komuś wad, jeśli swoich własnych nie widzicie ?
  Właśnie przez ludzi którzy otwarcie mówią o wadach kościoła, choćby przez komiczny sposób jakim jest FSM, łatwiej jest je dostrzec i zdać sobie z nich sprawe, bo przecież nic nie jest doskonałe..
  Jurek
  13 6 Cytuj Zgłoś
 • 15.04.2014 - 18:17
  jurek123 napisał/a:
  Chyba każdy dobrze rozumie, że kościół FSM jest parodią, żartem, wygłupem - to wie każdy. Ale.. jednak patrząc z innej strony, pokazuje on wady naszej religii, czy też innych wierzeń.
  Ja też uważam że nie powinno się budować wielkich kosciołów, pomników itd itp etc, bo po co to komu? Wytłumaczy mi ktoś czy w Częstochowie jest więcej Boga niż u mnie w domu na kanapie? Albo czy powie mi ktoś, czy to czy klękne w kościele na dwa czy jedno kolano ma jakiekolwiek znaczenie? Wiele z Was pseudo-katolicy nie zauważa takich prostych rzeczy, potrafilibyście wyklinać się o człowieka który w piątek zje mięso, czy wierzy sobie w wyżej wymienionego potwora sphagetti, ale przecież, to jest wyrazem nienawiści, złości, a czy to przypadkiem nie jest grzechem? Jezus kazał miłować się tak? Więc dlaczego niby Wy macie prawo to wypominania komuś wad, jeśli swoich własnych nie widzicie ?
  Właśnie przez ludzi którzy otwarcie mówią o wadach kościoła, choćby przez komiczny sposób jakim jest FSM, łatwiej jest je dostrzec i zdać sobie z nich sprawe, bo przecież nic nie jest doskonałe..
  Jurek
  Jurek123 co by było gdybyś nie czuł złości na ludzi ,którzy robią z Ciebie ''głupa ''żarty ot tak dla zabawy ?? Byłbyś ich ofiarą .......Nie musimy się pokornie godzić na wszystko ''bo przecież nic nie jest doskonałe''
  5 7 Cytuj Zgłoś
 • ten triggers 15.04.2014 - 18:56
  Ehhh taki to właśnie problem z katolikami że bez wysiłku poddali się dogmatom kościoła.
  9 4 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 15.04.2014 - 23:46
  Ja ateistów dzielę na dwie grupy: niewierzących w istnienie w Boga oraz tych, którzy wierzą, że Boga nie ma. Ci pierwsi mają za przeproszeniem w dupie to czy ktoś jest osobą wierzącą i w co wierzącą czy nie. Przynajmniej dopóki w wyraźny ewidentny i znaczny sposób wyznawcy nie krzywdzą innych ludzi. Drudzy praktykują swoją wiarę w nieistnienie Boga. Objawia się to min poprzez przekonywanie innych do swoich poglądów. Tytułowy kościół został założony jak sądzę przez takie właśnie osoby, które poprzez ośmieszanie religii pragną przekonać innych do ateizmu.
  5 6 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 15.04.2014 - 23:59
  Jeszcze nie pomyślałem o tych, którzy oddają cześć diabłu, nawet niekoniecznie świadomie. Oni jako przybrani synowie ducha kłamstwa też będą przekonywać, że Boga nie ma.
  4 8 Cytuj Zgłoś
 • 16.04.2014 - 9:22
  Ośmieszenie religii a raczej ślepego oddania irracjonalnym praktykom to prawdopodobnie główne założenie kościoła spaghetti. To niegodne moim zdaniem, ale tylko wtedy, kiedy przywiązujemy do tego wagę. Czym jednak jest ośmieszanie kogoś?
  "Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga" (Ps 14, 1). Kto nie ma Boga w sercu, jest głupi.
  Może i niektórzy nabijają się z wiary w Boga, ale Pismo Święte osobom niewierzącym komplementów też nie prawi. Wszystko katolikom tak łatwo z Biblii do głowy wchodzi, zgadzają się z tym, ale stwierdzenie że "tylko głupi wierzy w Boga"... oj to byłoby już bezczelne, paskudne, okrutne i złe ośmieszenie...
  4 5 Cytuj Zgłoś
 • Robert 16.04.2014 - 13:20
  sh_ma napisał/a:
  Jeszcze nie pomyślałem o tych, którzy oddają cześć diabłu, nawet niekoniecznie świadomie. Oni jako przybrani synowie ducha kłamstwa też będą przekonywać, że Boga nie ma.
  Cześć diabłu oddają ci, którzy w niego wierzą. Wierzysz?
  5 1 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 16.04.2014 - 15:06
  Po pierwsze podczas liturgii Chrztu, Bierzmowania oraz podczas liturgii Wigilii Paschalnej (czyli najbliższa noc z soboty na niedzielę) wiernym są zadawane pytania, które pośrednio są również pytaniami czy wierzą w istnienie diabła.
  Po drugie świadectwo min Leszka Dokowicza (słuchałem na żywo jak również oglądałem na YouTube) pokazuje jak można służyć diabłu nie będąc tego świadomym.
  6 Cytuj Zgłoś
 • 16.04.2014 - 16:28
  Nie mówię żeby się godzić na robienie sobie żartów, czy też szyderstwa, ale przecież nikt nie każe Ci wierzyć w owego potwora sphagetti (bo dobrze wszyscy wiemy, że wszyscy traktują to na żarty, a poprostu w zabawny sposób chcą to pokazać) Bo przecież, jeśli byś przeczytał co ta ideologia zakłada, to nie mów że się z Tym nie zgodzisz?
  Przytoczę:
  "7. Naprawdę wolałbym, żebyś nie rozpowiadał ludziom wokół, że do ciebie przemawiam. Nie jesteś aż taki interesujący. Wylecz się z siebie. I mówiłem ci, żebyś kochał bliźniego, czy nie pojąłeś aluzji?"
  "

  Więc jeśli ktokolwiek nadal czuje się obiektem żartu, bądź czuje się znieważony choćby rozmową o owym FSM, to chyba nie pojął ALUZJI.
  Pozdrawiam :)
  5 Cytuj Zgłoś
 • ten triggers 16.04.2014 - 18:16
  sh_ma napisał/a:
  Po drugie świadectwo min Leszka Dokowicza (słuchałem na żywo jak również oglądałem na YouTube) pokazuje jak można służyć diabłu nie będąc tego świadomym.
  A może tak to działa ?
  http://www.taraka.pl/zlodzieje_dusz
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 16.04.2014 - 22:56
  Widzę, że tu jest więcej ateistów a niekturzy pochowani niby za maską wierzących
  4 5 Cytuj Zgłoś
 • 17.04.2014 - 0:18
  Moi Drodzy Chrześcijanie "nie lękajcie się", że zacytuję tutaj Waszego papieża. W naszej Religii nie chodzi o naśmiewanie się z Waszej wiary. Idea powstania naszego Kościoła ma u podstaw tolerancję i czynienie dobra. Zatem na próżno straszycie się wzajemnie i próbujecie wcisnąć nam w ręce broń, której nie chcemy podejmować. Tym wszystkim, co tutaj pokazujecie udowadniacie, że stereotypy które się Wam katolikom przypisuje odżywają i każą wciskać Was w ramki, jako ludzi okrutnych. Nie myślę o Was, jak o ludziach złych, ponieważ posiadam wrodzoną ufność w drugiego człowieka i głęboką wiarę we wrodzone Dobro, którym kieruje się nasz gatunek. To prawda, że nie mam dobrego zdania o Waszej religii i Waszych kapłanach, a także wszystkich tych rzeczach, które powodują, że dobry człowiek czyni zło w imię swojej religii. Niektórzy z Was zachowują się, jak przestraszone zwierzęta, które osaczone zaczynają gryźć mimo, że wyciągnięta w ich kierunku dłoń może być pomocną. Szczujecie też innych na, że się tak kolokwialnie wyrażę „bogu ducha winnego” człowieka, czyli na mnie, autora kilku słów… niczego innego, jak słów. Nie jadowitych, nie rewolucyjnych, nie sarkastycznych, szyderczych, nie nawołujących do niezgody, buntu czy nieposłuszeństwa wobec Waszych przykazań. Nie. Słów, wydaje mi się, zachęcających do merytorycznej polemiki, do próby nawiązania przyjaznej dyskusji. Między naszymi religiami istnieje implikacja logiczna, więc pole dyskusji jest ogromne. Dlaczego więc próbujecie, jak to już wcześniej bywało udowadniać wyższość swojej nad naszą? Czemu myślicie, że nasza Religia powstała tylko dlatego, żeby z Waszej się naigrywać??? To już jest nieeleganckie. Religia Wasza, jak pozostałe narzuca ludziom sztuczną moralność, zakładając człowiekowi kaganiec, czasem nieludzko niezgodny z naszą naturą. Chciałbym zrozumieć, jakimi przesłankami kierujecie się przestrzegając tych zasad i czy rzeczy, które z moralnością nie mają nic wspólnego nie wzbudzają w Was podejrzenia, że nie wszystko co mówi Wasza święta księga jest ok?
  Dla tych z Was, którzy mają otwarty umysł proponuję, żeby zajrzeli pod adres: http://synopsa.pl/ , a Ci którzy upatrują przyjemności w poniżaniu mnie, jak i mojego Kościoła oraz wszystkich idei, które stoją w sprzeczności w Waszymi dogmatami, niechże rzucają kamienie w moją stronę. Miejcie nadzieję, że któryś doleci… RAmen.
  11 4 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 17.04.2014 - 1:07
  nabuchodonozor napisał/a:
  Widzę, że tu jest więcej ateistów a niekturzy pochowani niby za maską wierzących
  ojciec kłamstwa działa pod pozorem dobra. Dlatego trzeba się czasem pytać - nie innych tylko samego siebie z pomocą Boga w Trójcy jedynego, czy to co uważamy za nasze dobre czyny, czy aby na pewno jest dobre, a nie tylko pozorem.
  3 8 Cytuj Zgłoś
 • 17.04.2014 - 10:39
  hińczyk z was leje i robi sobie jaja, ale pewnie to robi to aby sprowokować dyskusje na temat pobożności.
  Część z nas uważa, że ten jest tylko religijny który popiera PiS, natomiast ci którzy chodzą do kościoła a głosują na PO, no to już wierni inaczej, a ci którzy głosują na SLD to zdrajcy, a ci którzy głosują na Palikota to niewierzący udający wiernych, powinno się ich nie wpuszczać do kościołów.
  hińczyk cytujący nasze autorytety, wykazuje na czym polega ten bezsens takiego patrzenia na wiarę przez pryzmat poglądów.
  Kłóci się to z powszechnością kościoła i potrzebą uduchowienia i szukania Boga nawet dla tych którzy są innych przekonań politycznych i nie tylko.
  hińczyk pokazuje tylko, że ci którzy są odrzucani przez kościół katolicki, szukają innej drogi do wiary w Boga i nawet gdy ja znajdą interpretując np. Pismo Św. inaczej, nie odchodzą od Boga tak, jak niektórzy próbowali by sugerować.

  Jeżeli przyjęli byśmy monopol katolicyzmu na świecie jako prawdę objawioną i jedyna prawdę, to byłby prawdziwy dramat, okazało by się że:

  na naszej ziemi żyje tylko 33.43% chrześcijan z tego 50.1 % to katolicy.
  Łatwo wiec wykazać że tylko 16.7% z pośród nas miało by monopol na prawdę!!!

  Czyli, że 83.3% pozostałej ludności, to sukinsyny bluźniercy, fałszywi prorocy, zboczeńcy, dewianci, a jeżeli nie to kim jest ta absolutna większość mieszkańców naszego globu????

  Czy te 83% społeczeństwa Bóg porzucił ??? a my jesteśmy ludem wybranym???
  6 5 Cytuj Zgłoś
 • ten triggers 17.04.2014 - 13:50
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • 19.04.2014 - 23:48
  @hińczyk

  przeczytałem te 8 przytoczonych przez Ciebie punktów (sformułowanych dość obłudnie i płytko) i szczerze powiedziawszy to usuwając z nich całą nienawiść, która z nich kupi, to ogólnie główna zasada pokrywa się z chrześcijaństwem.

  Po co zatem wpisywać jakieś głupoty, skoro to już istnieje?

  Po co?

  Pozdrawiam
  LR
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2014 - 9:43
  Siostry i Bracia, z uwagą czytam Wasze komentarze i niekoniecznie zgadzam się z treścią wszystkich. Użytkownik bono zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Bono przejawia ten typ myślenia, który szanuję, czyli jak najbardziej racjonalny, z dużą dozą tolerancji. Zaprotestuję tylko przed tezą jakobym robił sobie z kogokolwiek jaja. Nie, z nikogo jaj sobie nie robię!!! Oczywiście racjonalnie podchodzimy do rzeczy dających się zmierzyć, udowodnić. Bardzo bym chciał, żebyście Wy katolicy, którym nie leży ten temat, jak i moja osoba zaznali spokoju duszy, ukojenia czy też satysfakcji z powodu, dla którego czujecie się zaniepokojeni. Wiem, że Wasza wiara odchodzi do lamusa i następuje powolny rozpad i schyłek Waszego kościoła, ale nie pozostawajcie w smutku. Ważne, że jeszcze wielu z Was jest mocnych wiarą i właśnie Wy stanowicie ostoję dla Waszego zgromadzenia. Co martwi mnie tylko z tego powodu, że żyjecie w błędzie. Jednak dobre jest to dlatego, że tworzycie wspólnotę, wzajemnie się wspierając oraz wzajemnie sobie pomagając. Człowiek to zwierzę stadne i choćby stąd dobrze, że tworzycie spójny twór. Oczywiście nie będę się starał Was przekonać, że okrutnie się mylicie. Potwór nie jest ani w ząb mściwym Władcą i po śmierci nie będzie karał nikogo. Każdy bez względu na to w co wierzy dostąpi niewątpliwej przyjemności przebywania w niebie LPS. W naszej wierze nie ma dogmatów i brak jest przesłanek, które będą przyczynkiem do tego, aby ktokolwiek kiedykolwiek cierpiał za innowierstwo lub ateizm. Chciałbym się jeszcze odnieść do wpisu szanownego użytkownika Lambzera. Otóż Lambzerze, po czym wnosisz, że sformułowane przez Czcigodnego Makaronowego Stwórcę osiem zasad „Naprawdę wolałbym, żebyś nie” są obłudne i płytkie. I gdzie, w którym miejscu, do krrrrroćset, pokrywają się one z zasadami chrześcijaństwa. Oj mały prowokator z Ciebie. Prawie się nabrałem.
  Pokój i dobro.
  RAmen.
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2014 - 10:02
  Jestem za wolnością i dlatego szanuję każdego bez względu na to jaką palnie głupotę.jesteśmy wolnymi ludźmi i dopóki siłą nie narzucamy komuś przekonań nie przeszkadza mi to .Czasem bawi a czasem dowartościowuje i pokazuje wielkość Stwórcy ,oprócz pięknych kwiatów mamy i chwasty a oprócz ślicznych zwierząt jest i robactwo.Nasza wiara odchodzi do lamusa odkąd powstała a jej koniec miał nastąpić wraz ze Śmiercią Chrystusa.Efekty widać.
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2014 - 13:44
  Widzę że dalej karmicie tego internetowego trolla..
  6 6 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2014 - 16:44
  Krówka, "nasza wiara" to powiedziałbym napisane na wyrost. Przypomnę Ci że Chrześcijaństwo zostało wymuszone na naszych przodkach najpierw "chrztem" a następnie ogniem i mieczem. Nasza wiara została wytępiona a jej najsilniejsze elementy i obrzędy które przetrwały, zostały zaadoptowane na modłę Koscioła. wystarczy wstać z kolan, podnieść głowę i otworzyć oczy.
  9 3 Cytuj Zgłoś
 • Paweł Stanisław Latoń 20.04.2014 - 17:47
  Tak karmią i to ostro ten człowiek jest tutaj poto aby szydzić i prowokować zwłaszcza w okresie świąt. CCCCCCHinczyk jesteś obłudnym człowiekiem gdybym cie spotkał na ulicy powiedziałbym ci prosto w twarz co o tobie myślę. Myślisz że co w swą mądrością, grzecznością i udawaniem że jesteś taki odporny na atak ludzi jesteś lepszy. A ci ludzie których sprowokujesz są gorsi nietolerancyjni. Możecie mnie nazwać teraz trolem , hejtem i kimkolwiek . Powiem wam tyle pokarz tchórzu jeden swoją twarz pokaż kim jesteś a nie kryj się pajacu za jakimś obrazkiem pokaż się kim jesteś wyjdź na ulicę ze swoimi prowokacyjnymi morałami. jestem chrześcijaninem, katolikiem, ale jestem też człowiekiem nie odpornym na twoje szydzenie. Pokaż się kim jesteś a ja jak cię spotkam to wsadzę ci ten twój makaron do ryja tak abyś się mógł nim udławić.
  4 9 Cytuj Zgłoś
 • inkwizytor 20.04.2014 - 18:18
  Blabla bla... Ludzie nie mają co robić, więc zakładają kościół potwora - chcąc zabłysnąć w świecie jako niezależny intelektualista i wyzwolony wolno myśliciel religijno - społeczny.

  Co do chińczyka, myśli że potrafi pisać jak prorok, czy jakiś filozof religijny - sorry, myli się bardziej niż myśli.

  Pozdrawiam Wszystkich
  5 5 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2014 - 18:37
  Paweł Latoń napisał/a:
  Powiem wam tyle pokarz tchórzu jeden swoją twarz pokaż kim jesteś a nie kryj się pajacu za jakimś obrazkiem pokaż się kim jesteś wyjdź na ulicę ze swoimi prowokacyjnymi morałami. jestem chrześcijaninem, katolikiem, ale jestem też człowiekiem nie odpornym na twoje szydzenie. Pokaż się kim jesteś a ja jak cię spotkam to wsadzę ci ten twój makaron do ryja tak abyś się mógł nim udławić.
  6 3 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2014 - 18:40
  Ta wypowiedź to z katolicyzmem chyba też niewiele ma wspólnego...
  9 4 Cytuj Zgłoś
 • 20.04.2014 - 19:15
  mieszkaniec napisał/a:
  Ta wypowiedź to z katolicyzmem chyba też niewiele ma wspólnego...
  Ależ Mieszkańcu, ona właśnie pokazuje prawdziwą naturę Kościoła - Jedyny Bóg jest nasz, z nami i mamy na niego wyłączność. A cała reszta, na stos. Brawo...
  9 4 Cytuj Zgłoś
 • Paweł Stanisław Latoń 20.04.2014 - 19:18
  Otóż to. Zacytuj Mieszkańcu jeszcze to zdanie "jestem chrześcijaninem, katolikiem, ale jestem też człowiekiem nie odpornym na twoje szydzenie"
  Czy muszę być odporny na jego szydzenie !?
  6 7 Cytuj Zgłoś
 • Robert 20.04.2014 - 22:41
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Krówka, "nasza wiara" to powiedziałbym napisane na wyrost. Przypomnę Ci że Chrześcijaństwo zostało wymuszone na naszych przodkach najpierw "chrztem" a następnie ogniem i mieczem. Nasza wiara została wytępiona a jej najsilniejsze elementy i obrzędy które przetrwały, zostały zaadoptowane na modłę Koscioła. wystarczy wstać z kolan, podnieść głowę i otworzyć oczy.
  Zabrakło mi możliwości plusowania więcej niż ponad raz, bo dałbym ze sto plusów za tę wypowiedź! Szkoda, że tak mało ludzi patrzy na "polską" religię rządzącą w ten sposób. Ani Chrześcijaństwo, pochodzące z Bliskiego Wschodu, ani Pastafarianizm, mający chyba blisko do Italii ;-) nie są "naszymi". Jeśli już powinniśmy szanować jakieś tradycje, to właśnie te prastare, polskie i wytępione przez narzucone nam ogniem i mieczem wierzenia.
  6 4 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz