Forum » Społeczeństwo WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

• 16.11.2014 - 22:20
    Miałam iść głosować ale żaden kandydat nie mial w programie że kandyduje bo chce coś osiagnąć dla siebie i wyborców tylko wszyscy deklarowali że poświęcają sie kandydując dla mojego dobra więc zostałam w na pastwisku.
    5 17 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 22:24
    krowka123- skoro nie poszłaś na wybory i nie głosowałaś to nie masz prawa narzekać :-)
    19 3 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 22:31
    Sójka a czy ja narzekam?
    Zakładałam że zagłosuję na kogoś kto powie prawdę że kandyduje dla kariery a okazało się że wszyscy kandydują aby zrobić mi dobrze a od tego ja mam Byczka.
    10 8 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 22:33
    Teraz nie, ale jak poznamy wyniki wyborów zobaczymy co powiesz :-)
    9 4 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 22:36
    Sójka gdy okaże się to co myślisz powiem że JKM ma rację ,Większość to ....
    3 7 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 22:37
    Krówko, mogłaś oddać głos nieważny - to też jest forma wyrażenia niezadowolenia.
    A uważam, że lepsza niż zostanie na pastwisku ;-)
    15 3 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 22:43
    Od głosów nieważnych są inni ,wbrew pozorom nie mam problemów z czytaniem a i zakreślić rogiem też potrafię.
    7 9 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 22:46
    Bardziej emocjonujące od wyników wyborów jest to, ile to kasy pochłania.
    6 5 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:02
    Według iTV Myślenice: "NIEOFICJALNIE: W MYŚLENICACH PO PRZELICZENIU GŁOSÓW Z 7 OKW PROWADZI MACIEJ OSTROWSKI. CZEKAMY NA MELDUNKI Z POZOSTAŁYCH GMIN"
    21 9 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:16
    Szkoda.
    16 20 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:19
    Jak wygląda sytuacja w gminie Sułkowice?
    Czy będzie druga tura (przypomnę, tutaj czterech kandydatów)?
    Jakieś wyniki wyborów do Rady Miejskiej, Powiatu?
    4 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:25
    iTV dodało: "W PCIMIU ZNACZĄCA PRZEWAGA DANIELA OBAJTKA. CZEKAMY NA MELDUNKI Z POZOSTAŁYCH GMIN"
    6 6 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:27
    A Dobczyce?
    3 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:28
    Wejdźcie na stronę myslenice-itv.pl - tam na pasku pojawiają się komunikaty.
    7 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:33
    Oby przewaga Ostrowskiego się utrzymała! Trzymam kciuki. Jarek Szlachetka będzie słuchał Polaków w Pcimiu i tam robił przystanki... może nawet lotnisko zbudują... :)
    26 23 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:39
    7 2 Cytuj Zgłoś
  • 16.11.2014 - 23:39
    Henryk Sawka o wygranej PiS: "wirus Ebola rozszerza się na cały kraj"
    18 17 Cytuj Zgłoś
  • 17.11.2014 - 7:33
    a wykaz rdanych?
    3 Cytuj Zgłoś
  • mirek@ 17.11.2014 - 7:34
    celineczka napisał/a:
    a wykaz rdanych?
    natomiast w radzie miasta miałoby zasiąść 12 radnych z KWW Macieja Ostrowskiego, 7 z PiS i 1 z PSL. UWAGA! to tylko CZĄSTKOWE i NIEOFICJALNE wyniki.

http://miasto-info.pl/myslenice/9883,wstepne-i-czastkowe-wyniki-burmistrzem-myslenic-maciej-ostrowski.html
    5 4 Cytuj Zgłoś
  • .... xxxx 17.11.2014 - 8:46
    W Trzemeśni do Rady podobno dostał się p. Jacek Dąbrowski po ładnej walce wygrał około 420 do 370 z p. Malinowskim
    Poręba-Zasań podobno około 500 głosów miał p. Dąbrowski Kazek i wygrał z p.Kołodziejczykiem który miał około 270 też po ciekawych wynikach bo w miejscowości Zasań wynik Wyborów był 142 do 133 i sprawa rozstrzygnęła się dopiero w Porębie.
    W Łękach- Drogini podobno p.Topa zwyciężył o około 20 głosów.
    2 5 Cytuj Zgłoś
  • Jozek Tula 17.11.2014 - 9:44
    Jacek Dąbrowski 502 głosy Malinowski 310
    Kazimierz Dąbrowski 506 Kołodziejczyk Marcin 266
    Jan Podmokły 470 Topa 478
    7 Cytuj Zgłoś
  • .... xxxx 17.11.2014 - 9:50
    A jak w innych okręgach??
    2 Cytuj Zgłoś
  • 17.11.2014 - 10:34
    Szkoda Jarka... brakło przystanķów na których mógłby powiesić kolejny plakat. Teraz rozumiem o co mu chodziło...
    18 5 Cytuj Zgłoś
  • 18.11.2014 - 0:38
    Prawdziwym zwycięzcą wyborów w Myślenicach jest poseł Łatas.
    Niechciana panna na wygnaniu z PIS rozgrywa teraz partię życia.
    Stracił władzę w PIS, nie poparł Szlachetki, zacisnął zęby i wziął na przeczekanie bo
    wiedział że ma u boku m.in. Halka, Panusia, Chłostową i dozgonną przyjaźń z Burmistrzem.
    Wczoraj jeszcze o 20.59 nie bardzo mógł liczyć nawet na miejsce na liście PIS-u
    w przyszłorocznych wyborach do parlamentu.
    Od rana zaczęło się kupczenie i transfery z PIS do innych klubów Rady Powiatu.
    Rozczarowany Burmistrz walczący o Starostę Kęska, zorganizował dzisiaj spotkanie
    w Urzędzie w którym wziął udział m.in. Krzysiu Halek.
    Potrzeba "wyhaczyć" dwóch radnych z PIS-u - podobno jeden już się zadeklarował co do
    zmiany barw, więc nie jest źle.
    Jak widać przyjaźń z Maciejem okazuje się bezcenna. - jak mówi przysłowie: prawdziwych
    przyjaciół poznaje się w biedzie.
    Marek wrócił do życia i może wybierać: Starosta czy może na nowo gwarantowane miejsce
    w wyborach parlamentarnych na liście PIS w przyszłym roku? Nie? To może kandydat na
    Burmistrza lub Starostę za rok?
    Wytrawni gracze twierdzą, że polityka to taka zabawa dla "dużych" chłopców.
    Obserwując te wszystkie rozgrywki z boku, bliżej mi jednak do porównania jej z panienką lekkich obyczajów.
    15 2 Cytuj Zgłoś
  • 18.11.2014 - 14:46
    Święte słowa przedmówco o Halku słyszałam niestety smutne a polityka nie bójmy użyć się tego słowa to po prostu stara k...wa.
    11 2 Cytuj Zgłoś
  • 18.11.2014 - 15:44
    Jest gruba jazda z tym systemem informatycznym komisji wybiorczej PKW. Poczytajcie. Włosy się na głowie jeżą. W normalnym kraju po takiej wtopie te wybory powinny być unieważnione a cała ta komicja wywalona na zbity pysk:

http://niebezpiecznik.pl/post/caly-swiat-oglada-i-komentuje-kod-zrodlowy-obslugujacy-polskie-wybory/
    http://www.wykop.pl/link/2248790/informatyk-ujawnia-kazdy-mogl-zalogowac-sie-do-systemu-pkw-i-wstawic-wynik/
    8 Cytuj Zgłoś
  • 18.11.2014 - 18:16
    Może ktoś obeznany w pracach komisji oświeci mnie czy istnieje możliwość sfałszowania protokołu na "bezczelnego" czyli zmieniając całkowicie dane.Co dzieje się z kartami do głosowania,ktoś to zabezpiecza ,istnieje ponowna możliwość przeliczenia głosów czy jak mówił Towarzysz Stalin-nie ważne jak głosują ważne kto liczy głosy?Patrząc na te zmagania Leśnych Dziadków zastanawiam się czy to aby przypadek czy test systemu przed przyszłorocznymi wyborami które podejrzewam będą najważniejsze od 25 lat.
    Nie że szukam spisku ale tam gdzie jest możliwość kombinacji na pewno ktoś to wykorzysta.
    http://wpolityce.pl/polityka/222558-tysiace-niewaznych-glosow-w-malborku-jedna-czwarta-wyborcow-nie-wiedziala-jak-sie-glosuje
    http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/222504-smietnik-z-narzucona-flaga-zamiast-urny-wyborczej-tak-wyglada-iii-rp-pod-rzadami-po
    Zastanawia jedno czy oni liczą wynik wyborów czy tworzą?
    8 2 Cytuj Zgłoś
  • MAJA PSZCZÓŁKA 18.11.2014 - 18:31
    jasne ,że istnieje , a po co partie, komitety wysyłają swoich "zaufanych" do komisji , a Ci awansują się sami na przewodniczących i zastępców , którzy potem jako jedyni maja do czynienia z protokołami , mniejsze możliwości maja komisje gdzie jest mąż stanu , ale też zależy która partia go wstawia ten ma wpływy na jej głosy
    maksyma Stalina jak najbardziej na miejscu "nie ważne jak głosują ważne kto liczy głosy"
    9 Cytuj Zgłoś
  • 18.11.2014 - 19:03
    Czasem twórcy czy to pisarze czy scenarzyści mają dar kreślenia rzeczywistości
    https://www.youtube.com/watch?v=z3cDboNvmrE
    Czy ktoś pamięta jakiś punkt programu jakiegokolwiek kandydata?
    wystarczyło zdjęcie z MO (jak kiedyś z Bolkiem) aby uzyskać mandat.Wyborcy to naprawdę inteligentni ludzie ,tylko idioci zostają w domach,
    2 4 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 10:12
    Jestem trochę zniesmaczony postawą Pana Jarosława Szlachetki. Wyniki wyborów na burmistrza zostały ogłoszone przez gminną komisję wyborczą, a z jego strony cisza i brak najmniejszych podziękowań dla ponad 7000 osób które mu zawierzyły. Trochę to nieeleganckie...
    14 4 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 10:46
    W wyborach do rady powiatu PiS, 13
    Forum Ziemi Myślenickiej 6
    Przyjazny Samorząd 3
    Ludowcy i Platforma 2
    Solid Pol 1

I PiS może być w powiecie spokojnie wyautowany.

Aby ograć brać z PiS wystarczy wyciągnąć z PiS jedną osobę, w zamian za stanowisko i Pis Przechodzi do opozycji.

Tak, że niech PiS jeszcze nie tryumfuje!!!
    11 4 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 10:58
    Również PKW pokazuje, jakim picem na wodę jest nasz ustrój.
    6 2 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 11:18
    maktor napisał/a:
    Również PKW pokazuje, jakim picem na wodę jest nasz ustrój.
    Nie nasz ustrój, tylko my sami jesteśmy gówniarzami.
    7 2 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 12:21
    bono napisał/a:
    [...] tylko my sami jesteśmy gówniarzami.
    Bono, jak ja lubię samokrytykę...
    6 1 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 12:26
    Johnny napisał/a:
    Bono, jak ja lubię samokrytykę...
    Dzięki za wsparcie!
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 12:35
    Kazimierz Czaplicki sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej.

Od lat 70. był zatrudniony w administracji terytorialnej różnych szczebli. Później pracował w Kancelarii Rady Państwa, dochodząc do stanowiska zastępcy dyrektora Biura Rad Narodowych. Od 1989 do 1991 pełnił funkcję szefa sekretariatu ówczesnej Państwowej Komisji Wyborczej. W 1991 marszałek Sejmu Mikołaj Kozakiewicz powołał go na stanowisko szefa nowo utworzonego Krajowego Biura Wyborczego. Od tego czasu nieprzerwanie pełni tę funkcję; z urzędu pełni równocześnie funkcję sekretarza PKW.

Wszystkie opcje zapomniały o nim przed 25 laty.
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 19:06
    Wybory powinny być unieważnione. Farsa jak w Korei Kima. Ludowcy podobno mieli wygrać w sejmikach 10 województw:) Rozpłakałem się. Przecież oni nigdy w żadnym nie wygrali.
    7 2 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 19:10
    bono napisał/a:
    W wyborach do rady powiatu PiS, 13
    Forum Ziemi Myślenickiej 6
    Przyjazny Samorząd 3
    Ludowcy i Platforma 2
    Solid Pol 1

I PiS może być w powiecie spokojnie wyautowany.

Aby ograć brać z PiS wystarczy wyciągnąć z PiS jedną osobę, w zamian za stanowisko i Pis Przechodzi do opozycji.

Tak, że niech PiS jeszcze nie tryumfuje!!!
    Hehehh! Znowu ciekawa logika bono na opak. Równie dobrze ten z Solidarnej Polski może się skumać z pisiatymi i pewnie prędzej tak będzie bądź pisiaci wyciągną kogoś z np; FZM. Łatwiej jednego chłopa kupić niż 4 ekipki zgrać.
    4 2 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2014 - 23:37
    Walker84 napisał/a:
    Hehehh! Łatwiej jednego chłopa kupić niż 4 ekipki zgrać.
    w poprzednich wyborach jednemu się udało, a historia lubi się kołem zatoczyć:) Tak czy owak jest to egzamin dla decydentów jaka siłę mają, niekoniecznie obiecankami.
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 20.11.2014 - 0:42
    Walker84 napisał/a:
    Hehehh! Równie dobrze ten z Solidarnej Polski może się skumać z pisiatymi i pewnie prędzej tak będzie bądź pisiaci wyciągną kogoś z np; FZM. Łatwiej jednego chłopa kupić niż 4 ekipki zgrać.
    Gdybyś znał nazwiska z pozostałych list, wiedziałbyś że te cztery, to jedna drużyna.
    6 3 Cytuj Zgłoś
  • 20.11.2014 - 22:19
    Baby na mieście gadają że chodzi jakisik dziod po mieście piniadze pono zbiera ciekawe na co?
    Uważajcie radni powiatowi z pisu żeby do wos z niemi nie przysed. Moze mieć podle zamiary.
    Za dziadem zasik chodzi CB.. cosik tam.
    4 6 Cytuj Zgłoś
  • 27.11.2014 - 20:43
    I po wyborach.

To kto będzie starostom?
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • 27.11.2014 - 21:13
    Nie jest dobrze.
    Do tej pory, władza gminna i powiatowa się uzupełniały.
    Redaktor Cichoń, który był trybunem miejskim i powiatowym, łączył graficznie i tekstem oba samorządy, ale zdecydowanie przedwcześnie odszedł.

Szykuje nam się konflikt pomiędzy samorządami, a przynajmniej nie będzie takiego zrozumienia, jak pomiędzy Burmistrzem a dotychczasowym Starostom, obaj bardzo koncyliacyjni.

Broń nas boże, przed starostami którzy już pokazali co potrafią , (Gumularz, Paniak), nie ma radosnych wspomnień również po burmistrzu Kurowskim a jego nazwisko też jest na giełdzie starostów, obok nazwiska Łatas.

No zobaczymy, bo coś to długo trwa.
    6 2 Cytuj Zgłoś
  • 27.11.2014 - 22:11
    4 8 Cytuj Zgłoś
  • 28.11.2014 - 2:45
    Pablo napisał/a:
    Te poprzedni widać też dobre zioło: http://www.fakt.pl/krakow/dyrektorka-zwolniona-bo-nie-chciala-starosty,artykuly,502787.html
    Pablo , skoro lubisz się zajmować pomówieniami "derektorki- frustratki" to twój problem. Już po wyborach i teraz "dama bez makijażu" (jak to dla Faktu wystąpiła ta biedna odrzucona), będzie musiała działać zgodnie z prawem (a powinna też odpowiedzieć za prawe i sprawiedliwe traktowanie swoich podwładnych...). Na razie sprawdź co zostało dokonane w powiecie, czego nie da się podważyć. A potem zastanów się jaki rodzaj zioła TY byś prezentował, gdyby i tobie jakaś "gwiazda" zarzuciła molestowanie :) . Z tego co wiem to Starosta rozstrzygnie sprawę w sądzie. A ty w swojej plotkarskiej główce. I popytaj o tą JWP panią wśród jej pracowników- będziesz miał o czym gadać...
    14 2 Cytuj Zgłoś
  • 28.11.2014 - 18:45
    Pablo napisał/a:
    Te poprzedni widać też dobre zioło: http://www.fakt.pl/krakow/dyrektorka-zwolniona-bo-nie-chciala-starosty,artykuly,502787.html
    Obawiam się, że jak wszystkie zwolnione będą tłumaczyć wypowiedzenie molestowaniem, to niedługo żaden starosta czy burmistrz nie wyniesie na stanowisko dyrektora placówki, kobiety.

Gorzej, gdy zwolnionym będzie dyrektor a nie dyrektorka i zacznie tłumaczyć swoje wypowiedzenie molestowaniem, bądź odrzuceniem zalotów starosty czy burmistrza.

Coś mi się wydaje że taka płeć już w którymś z urzędów pracuje.
    5 2 Cytuj Zgłoś
  • 01.12.2014 - 9:46
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • 01.12.2014 - 12:26
    Hehe! Ale beka z tym biedroniem. Nie mam pojęcia czy ci ludzie tam w tym Słupsku byli tak zdesperowani żeby wywalić tego z PO że woleli wybrać homosia czy w ogóle nie wiedzieli na kogo głosują jak było z grodzkim-bęgowskim w Krakowie na wyborach w 2011 roku. Jeszcze lepsza beka że na tevauenach już forsują mitologię z której wynika że biedroń to świetny poseł i jeden z bardziej pracowitych w sejmie.
    Istny cyrk..
    4 2 Cytuj Zgłoś
  • 01.12.2014 - 14:50
    A Tomal jednak starostą :)
    11 4 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz