Forum » Społeczeństwo

Saksy

  • 1 sie 2015

    Niedawno rozmawiałem z obcenami emerytami pochodzenia polskiego w USA.
    Wracają do Polski.
    A co z ubezpieczeniem, pytam?
    A oni, że przez jakiś czas pracowali w Polsce i po skończeniu wieku emerytalnego mają opiekę zdrowotną w Polsce.
    Ale u nas jest opieka marna, mówię.
    A oni , jak byśmy zostali w USA, to na opiekę zdrowotną musielibyśmy oddać cały majątek , wtedy firma asekuracyjne gwarantowana by nam leczenie.
    Inaczej, każdy zabieg, np. Bay pass to 100tys $, to na to emerytura nie wystarczy.

    A jak was długo nie ma w Polsce?
    35 i 29lat
    to w tym czasie składek w Polsce nie płacili się?
    No nie
    i na pewno się wam należy
    na pewno.

    Sprawdziłem, dostaną za przepracowany lata w Polsce marniutka emeryturę, ale pełne świadczenia i ZUS.

    Powiem krotko:
    Nie podoba mi się to!

    6 5 Cytuj
  • 1 sie 2015

    Niezgodność tematu z postem.

    5 4 Cytuj
  • 2 sie 2015
    Alina Przedział napisał/a:

    Niezgodność tematu z postem.

    Przedział Aliny.

    3 Cytuj
  • 2 sie 2015

    saksy to jest krótki wypad za granice aby sobie dorobić ,do ameryki to juz dłuższy wypad zarobkowy, a ci o których piszesz to chyba emigranci....

    4 Cytuj
  • 4 sie 2015
    Alina Przedział napisał/a:

    Niezgodność tematu z postem.

    albert7575 napisał/a:

    saksy to jest krótki wypad za granice aby sobie dorobić ,do ameryki to juz dłuższy wypad zarobkowy, a ci o których piszesz to chyba emigranci....

    No zgoda. Poproszę redakcję aby zamienili tytuł postu na , "Powracająca emigracja z USA"

    Ale to nie zmieni stanu utrzymywania przy zdrowiu, powracających rodaków z USA z podwójnym obywatelstwem, którzy do lat 70-tych płacili podatki i ubezpieczenie społeczeństwu amerykańskiemu, a powracając do Polski, mają pełne świadczenia ubezpieczeniowe, gdzie jeden zabieg np. usunięcia woreczka żółciowego, kosztuje podatnika polskiego 10 razy więcej, aniżeli oni za swojego życia wpłacili do systemu ZUS.

    1 Cytuj

Odpowiedz