Forum » Społeczeństwo Kocham PiS

• 09.07.2017 - 22:40
    4 3 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2017 - 8:13
    m_markos napisał/a:
    Piszą w gazetach że:
    ------------------------------------
    Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Zbigniew Ziobro, Patryk Jaki – to do nich zwracali się z prośbą o pomoc oszukani na miliony złotych Polacy. Z jakim efektem? Żadnym. Byli członkowie SKOK Wołomin, którzy padli ofiarą oszustów i walczą o odzyskanie pieniędzy, zdradzają kulisy kontaktów z najważniejszymi politykami PiS i twierdzą, że „obecna władza tkwi w tej aferze po uszy”. Ministerstwo Sprawiedliwości odpiera wszelkie zarzuty. O największym przekręcie w historii III Rzeczpospolitej piszą dziennikarze Onet.pl.
    http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pis-i-afera-skok-o-pomoc-prosili-kaczynskiego/3tksejs
    ------------------------------------

A tu po sieci krążą wycinki z gazetek SKOKu gdzie to Jarosław się reklamuje. Wszystko powiązane panowie i panie. Jako społeczeństwo zostaliśmy okradzeniu i nikt się nie kwapi żeby to wyjaśnić.
    Chyba Misiewicze i prywata jest najważniejsza !
    5 3 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2017 - 10:52
    Oczywiście wszystkiemu winien PiS,całe zło tego świata to sprawka Kaczyńskiego.
    PO to świętoszki których celem było jedynie dobro Polski,walczyli z korupcją dopalaczami,karuzelami vatowskimi pilnowali aby żadna kamienica nie dostała się w ręce oszustów a nasz kraj był chwalony przez zachodnie media i polityków.Aż przyszedł wredny PiS i wszystko popsuł zaczęły sie afery paliwowe,vatowskie Amber Goldy i najgorsza z afer SKOK Wołomin gdzie PiS wspólnie z chłopcami z WSI ograbili tysiące ludzi.Największy szum podnoszą Misiewicze PO którzy robią w pory przed zmianami bo kto ich przyjmie gdy stracą stołeczki,dla byznesmena skorumpowany urzędnik jest dobry na urzędzie a nie broń Boże w jego firmie.Tak samo ci którzy rankiem słysząc dzwonek do drzwi modlą się aby był to listonosz nie mają powodów by chwalić PiS.Nie wspomnę o mediach którym PiSiory zabrały strumień kasy ,czy oni będą ich chwalić?Mamy prosty przykład na tym forum-kto najwiecej ujada na PiS-przegrany były wójt gminy kojarzonej z Wąchockiem czy Kłajem.Człowiek który nie potrafi zrozumieć że wyborcy dosyć mieli jego rządów i wybrali kogo innego a że padło na PiS to cała złość na Kaczora.A co byłoby gdyby następca był z PO?Jakie wtedy były by objawy choroby?
    8 10 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2017 - 14:36
    krowka123 napisał/a:
    .Człowiek który nie potrafi zrozumieć że wyborcy dosyć mieli jego rządów i wybrali kogo innego a że padło na PiS to cała złość na Kaczora.A co byłoby gdyby następca był z PO?Jakie wtedy były by objawy choroby?
    To ja krótko. Ewolucja a nie rewolucja.
    Po rządzie PIS oczekiwałbym unikania błędów które popełniało PO ale także naprawienia tego co kulało. Zamiast tego dostaliśmy wątpliwej jakości rewolucję która zamienia złe na gorsze.
    10 6 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2017 - 15:10
    Ewolucję to już mieliśmy przez 25 lat wychodząc z komuny gdy SB ewoluowali na obrońców demokracji,skompromitowani w stanie wojennym sędziowie mieli sie samooczyścić itp.Wmawiano że aby zbudować kapitalizm pierwszy milion trzeba ukraść a nastepne to już uczciwie itp. bzdury i zamiast rewolucji obalajacej poprzednio ustrój komuniści ewoluowali na kapitalistów i zbudowano teoretyczne państwo rządzone przez oligarchów.
    "Fiszer: Nie będzie porządku w Polsce, jeśli się nie rozstrzela 750000 szubrawców.
    Na to ktoś zauważa sceptycznie: Czy myślisz, że jest aż 750000 szubrawców?
    Fiszer: Nic nie szkodzi. W razie czego dobierzemy z uczciwych."
    8 9 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2017 - 15:39
    Krówka nawet zdajesz sobie sprawy co z takiego toku myślenia jak Twój może wyniknąć.

Co 4 lub 8 lat jak się będzie zmieniała opcja polityczna to będziemy udawać że wszystko co było za poprzedników było złe, trzeba rozwalić a później zbudować na swoje widzimisię...

Mam nadzieję że ludzi o takich poglądach jest mało. Ja cenię sobie jednak rozwiązania które gwarantują poprawne funkcjonowanie niezależnie od opcji politycznej. Kraj ma być stabilny i realizować długookresowe cele a nie że co jakiś czas rewolucja.
    7 7 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2017 - 17:09
    PiS nie jest niczemu winien. Oni chcą tylko dobrobytu Polaków. I każdy środek do jego osiągnięcia jest dobry.
    Gdy ten dobrobyt pis nam da, podwyzszajac podatki a jednocześnie obniża wiek emerytalny, jestem za. Nawet gdy te podatki będą najwyższe w trojmorzu.
    Gdy różne opłaty wzrosną, a przegonimy w dochodach Slowenie a może i Austrię, to jestem gotów płacić większy ZUS, ubezpieczenia samochodowe i większe koszty bankowe, a nawet jakby chleb był po 10 zł, to jak przegonimy Austrię w dochodach, to jestem za.
    Mogę nawet za kiełbasę na grilla płacić po 30 zł za kilo.
    Każdy człowiek jest za dobrobytem, ja też, dlatego życzę pisowni w wyrównywanie cen z zachodem, jak najlepiej.
    13 3 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2017 - 21:37
    Mam nadzieję że opozycja przyniesie do sejmu karnistry i puszczą Kaczyńskiemu to co mówił kilka lat temu.
    zdjecie
    9 6 Cytuj Zgłoś
  • 10.07.2017 - 21:57
    Nie porównywał bym tamtych kanistrow, wtedy chcieli podnieść cenę paliwa, aby się zapachapac.
    Teraz to służy społeczeństwu , Polakom.
    To pierwszy krok do zrównania nas z bogatą Anglią. Chodzi o to aby ceny u nas były takie same jak tam. Wtedy dochody firm wzrosną i będą wypłaty takie same jak tam. Podatki wzrosną, to i socjalne będzie identyczny.
    Teraz robimy błąd, bo mało zarabiamy i mało placimy. Chodzi o to abyśmy zarabiali tyle samo co w Anglii, ale aby to się stało, musimy też tyle samo płacić.
    Tak że jak w przyszłości pojedziemy do Niemiec czy Austrii a nawet Włoch, to tam będzie dla nas taniocha.
    9 6 Cytuj Zgłoś
  • 24.08.2017 - 22:23
    Antonii "żondzi" !!!
    1. Kupił Autosan.
    2. Ogłosił przetarg na autobusy.
    3. Przegrał przetarg z Niemcami !!!!!
    MISZCZUNIO !!!!!!!!!
    8 6 Cytuj Zgłoś
  • 25.08.2017 - 7:44
    Na zewnątrz nie manifestuje swoich poglądów, wiec gdy rozmawiałem z członkiem pis, dyskutowaliśmy, że ci którzy nie popierają pis to komuchy , nawet jak kiedyś walczyli po stronie solidarności o wolność.
    To wszystko komuchy i tu wymieniał pokoleń nazwiska wszystkich znanych działaczy antykomunistycznych, nawet tych lokalnych, nie będących obecnie członkami pis, bądź nie sympatyzujacymi z PiS.
    Zapytałem, czy jeżeli były komuch , będący prominentem w komunie, dzisiaj się nawrócił (raczej płynie z pradem) i zapisze się do PiS, bądź wspiera pis, to on jest komuchem czy nie?
    Jak nas wspiera i jest z nami, to oczywiście , że nie.

Konkluzja jest taka że w Polsce są dwa społeczeństwa, właściwe to głosując na PiS i pozostali, czyli komuchy.
    Komuchem człowiek się już rodzi, dlatego już młodzież jest post PZPR owsa czyli komuchy.

Definicja uczciwego człowieka i prawdziwego patrioty i prawdziwego Polaka jest taka, że każdy kto wspiera pis nawet kiboli bandyta czy onrowiec bandyta, są właściwym społeczeństwem.
    Pozostali to komuchy. Ja tez jestem komuchem, juz się nim urodzilem, pomyślałem żegnając się z członkiem pis. Po powrocie do domu, długo mylem dłoń, którą podałem dzialaczowi, aby zaraza na mnie nie przeszła.
    12 5 Cytuj Zgłoś
  • 25.08.2017 - 9:19
    Może trochę temat poboczny, ale tak mnie naszło.

Pracuję w dużej firmie (naprawdę dużej, >50 tys. osób zatrudnionych w ponad 80 krajach). Być zatrudnionym nie jest łatwo, przechodzi się specjalne "assessment centre" (ocena kompetencji) przed przyjęciem. Testy na logikę, rozwiązywanie zadań matematycznych na poziomie liceum, test psychologiczny, test MS Excel (wszystko po angielsku), test znajomości języka/języków ustny i pisemny, rozwiązywanie zadań i bycie w trakcie rozwiązywania obserwowanym przez 3 osoby.
    Proces jest żmudny i trudny.

Dlaczego o tym piszę? Wydawało mi się do niedawna, że przechodząc taki cyrk, jest to jakieś świadectwo również KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH. Niestety myliłem się.
    Okazało się, że na "open spacie" są wyborcy PiS - ok, każdy ma prawo głosować na kogo chce, ale jak zaczeli wychwalać populizm i rozdawnictwo pieniędzy to sobie pomyślałem (jak wy mogliście skończyć ekonomie, finanse lub informatykę?).

Po czym rozgorzała kłótnia, jak to przepisy korporacyjne mówiące o równości ograniczają im wolność słowa. Rzeczone osoby, nie widzą nic złego w tym, że będą głośno wypowiadać sformułowania:

"każdy muzułmanin to terrorysta"
    "homoseksualizm to choroba i trzeba to leczyć, nie chce pracować z pedałem"
    "antykoncepcja to morderstwo"
    "in vitro i eutanazja to zbrodnia przeciwko ludzkości"

Brak tym ludziom, holistycznego podejścia, że mogą mieć własne zdanie, ale sposób jego wypowiadania, nie może być ofensywny dla innych, bo narusza ich dobra osobiste.

Oczywiście, dowiedziałem się też (chociaż jesteśmy mniej-więcej w tym samym wieku), że pewnie mam korzenie w PZPR i moi rodzice czerpali profity z tego okresu, a ja sam jestem lewakiem (nie jestem) i wolę europejskość od Polskości (to padło przy okazji dyskusji na tematy zmian w kanonie lektur i czytania wierszy smoleńskich).

Generalnie, myślę, że bono ma racje - są dwa społeczeństwa, dwie Polski i NIE WIEM jak się dogadać z Polską PiSowską.
    11 6 Cytuj Zgłoś
  • 25.08.2017 - 14:43
    Jeżeli rozwijamy myśli, to jeszcze jedna mi przyszła do głowy.
    Jakiś człowiek się rodzi w jakimś społeczeństwie, nazwijmy go umownie Kaczyński.
    Ma ambicje i charakter, chce mieć władzę nad ludźmi i chce przewodzić. Czy taką postać nazwiemy patriotą, być może ale jego osobowość nie jest przypisana do narodu.
    Gdyby się urodził we Francji, Korei i gdziekolwiek na świecie
    a miałby ten sam zbieg okoliczności, zrobił by to samo w każdym społeczeństwie. A więc jest to patriota międzynarodowy, internacjonalistyczny, marzący o równości i internacjonaliźmie na początek, lokalnym ale pod jego przywództwem.
    Tak kiedyś powstały Chiny, Związek Radziecki, wcześniej Rosja i USA, Indie...
    Czy to nie koniec budowy imperiów?
    13 17 Cytuj Zgłoś
  • 25.08.2017 - 21:16
    Powodzianin_ napisał/a:
    (...)"każdy muzułmanin to terrorysta"
    "homoseksualizm to choroba i trzeba to leczyć, nie chce pracować z pedałem"
    "antykoncepcja to morderstwo"
    "in vitro i eutanazja to zbrodnia przeciwko ludzkości"
    (...)
    Oczywiście, dowiedziałem się też (chociaż jesteśmy mniej-więcej w tym samym wieku), że pewnie mam korzenie w PZPR i moi rodzice czerpali profity z tego okresu, a ja sam jestem lewakiem (nie jestem) i wolę europejskość od Polskości .
    (...)
    Generalnie, myślę, że bono ma racje - są dwa społeczeństwa, dwie Polski i NIE WIEM jak się dogadać z Polską PiSowską.
    To samo zauważyłem, tak samo część moich znajomych, rodziny się zachowuje. Niektórych to już w ogóle powaliło i wypisują na FB: śmierć wrogom ojczyzny choć z wypowiedzi by wynikało że wrogowie szczelnie otaczają Polskę a niektórzy już w niej są.
    Nigdy nie pałałem miłością do muzułmanów, ciapatych, homo, prawdziwych lewaków czy innych grup społecznych nielubianych przez PISiaków ale teraz to jakaś normalnie kampania nienawiści się rozpętała. Rozsądek nagle się gdzieś ulotnił wszystko wypełnione jakąś niechęcią, pochwałą linczu. Dla mnie to jakaś masowa histeria od której rozum kazuje mi się trzymać z daleka. Napewno nie jest to patriotyzm jak niektórzy uważają.
    9 36 Cytuj Zgłoś
  • 27.08.2017 - 11:11
    Idą reklamy jedna za drugą w tv. a to pasta do zębów i od razu ekspert lekarz którego nikt nie zna a który potwierdza obraz w tv. a to środek odchudzający i znowu ekspert, którego nikt nie zna.

Rządowi tak się ten rodzaj reklamy spodobał, że zaczął kopiować te reklamy; i tak materiał reklamowy -polityczny lub ekonomiczny i od razu ekspert dr, prof. którego nikt nie zna przeważnie wyższa szkoła w Nysie, Sanoku, Kielcach bądź Białymstoku.
    Zastanawiam się czy te postacie też nie są aktorami jak w przypadku tych z reklamy suplementów, które poleca np.Polskie Towarzystwo Stomatologiczne *.

* w Suwałkach.
    9 43 Cytuj Zgłoś
  • 28.08.2017 - 16:37
    No ja uważam że z ciebie powinni zrobić co najmniej głównego proroka i naukowca profesora wszech wiedzy. Radził byś, wieszczył prorokował a wszyscy by cię słuchali, podziwiali, prosili o rady. I było by pięknie i cudownie jak za czasów PO. I WŁAŚNIE BONO SIĘ WTEDY OBUDZIŁ, I NIESTETY STWIERDZIŁ, IŻ JEDYNE CO PRZEWIDZIAŁ TO TO ŻE SIĘ ZMOCZYŁ.......
    39 8 Cytuj Zgłoś
  • 28.08.2017 - 17:39
    robert napisał/a:
    No ja uważam że z ciebie powinni zrobić co najmniej głównego proroka i naukowca profesora wszech wiedzy. Radził byś, wieszczył prorokował a wszyscy by cię słuchali, podziwiali, prosili o rady. I było by pięknie i cudownie jak za czasów PO. I WŁAŚNIE BONO SIĘ WTEDY OBUDZIŁ, I NIESTETY STWIERDZIŁ, IŻ JEDYNE CO PRZEWIDZIAŁ TO TO ŻE SIĘ ZMOCZYŁ.......
    Proroka już jednego mamy, nazywa się Kaczyński a i uczniów też ma.
    „Jam jest Pan, Bóg twój! Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!”
    11 38 Cytuj Zgłoś
  • 28.08.2017 - 17:57
    I napisane jest po pierwsze:
    "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno. i po drugie " Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". :-))
    37 10 Cytuj Zgłoś
  • 28.08.2017 - 18:07
    robert napisał/a:
    "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno. i po drugie " Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". :-))
    Pełna zgoda. Cytuj to rządzącym, którzy to robią gdzie tylko się da.
    12 37 Cytuj Zgłoś
  • 29.08.2017 - 11:51
    Ja to cytuję tobie bono bo to ty i kłamiesz i siejesz demagogię, myślę że najwyższy czas się ogarnąć.
    27 8 Cytuj Zgłoś
  • 30.08.2017 - 7:25
    "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno. i po drugie " Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". :-)) Doskonale pasuje do Szydło, Dudy i całego PiS-u, no i *****izji. Obnoszą się z religijnością, afiszują, klęczą tu i ówdzie, a łamią nie tylko ósme przykazanie. Prymas Polak wygarnął im to wprost na Jasnej Górze. Takiej wrednej kłamczuchy jak Pani Premier jeszcze nie było. Jej obłuda poraża. Tu religijność , a tu przewrotność, kłamstwa i brak empatii. Obrzydliwa baba.
    13 2 Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 30.08.2017 - 9:48
    Amen.
    6 Cytuj Zgłoś
  • 30.08.2017 - 15:24
    Słowa Beaty Szydło rozwścieczyły ks. Wojciecha Lemańskiego, który zabrał głos na swoim Facebooku. "Do tej wypowiedzi traktowałem panią premier jako niezbyt zdolną, pozbawioną inwencji kobietę, którą prezes postawił na ważnym państwowym odcinku, który ją po wielokroć przerasta. Zdolna na swój sposób jest, to znaczy jest zdolna uzasadnić każde, najgłupsze nawet posunięcie swoich ministrów, którzy ostentacyjnie pokazują jej, że ta pani w tym rządzie nie ma nic do powiedzenia" – napisał.
    Dalej duchowny stwierdził, że premier jest podporządkowana "naczelnikowi" – Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Ta marionetka, która porażkę nazywa zwycięstwem, niedorajdę - geniuszem, tchórza spod Smoleńska - reformatorem polskiej armii, a niedouczonym prawnikom pozwala demontować polski system sądownictwa" – pisze o Beacie Szydło ks. Lemański.
    "Skoro ta osoba zdecydowała się tysiącom ludzi, którzy wyszli na ulice i place polskich miast i miasteczek by stanąć w obronie niezależności sądów - zdecydowała się publicznie napluć w twarz i oskarżyć nas o to, że protestowaliśmy wtedy za pieniądze i pod czyjeś dyktando. To powiem o tej nieporadnej, zakompleksionej i mijającej się z prawdą na każdym kroku kobiecie, słowami byłego marszałka Dorna - 'łże jak bura suka'" – kończy swój wpis suspendowany ksiądz
    12 6 Cytuj Zgłoś
  • 30.08.2017 - 15:46
    No cóż, polityka tego rzadu jest religią, i kto mówi przeciw temu rządowi jest antychrsytem, niezależnie czy jest bogobojny czy nie, czy jest duchownym czy nie, czy służy Ewangelii czy nie.

Całe to nasze czrnowidztwo, nic nie da doputy, dopuki reszta będzie szła za tym rządem, jak Kubańczycy za Castro.
    Jak się nie przewrócił, to się nie nauczysz.
    10 4 Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 30.08.2017 - 18:32
    Uważam jednak, że ks. Lemanski powinien być trochę bardziej powściągliwy w doborze słów na forum publicznym. Jako księdza obowiązują go bardziej restrykcyjne zasady.
    5 7 Cytuj Zgłoś
  • 30.08.2017 - 20:08
    Śledzę wypowiedzi księdza Lemańskiego. Jest bezkompromisowy, ma poglądy prawdziwego reformatora kościoła. Nie ukrywam że jestem jego fanem. Zgadzam się z tym co napisał.
    7 4 Cytuj Zgłoś
  • 30.08.2017 - 20:15
    A ja uważam, że każdy ksiądz, zakonnik, siostra zakonna, imam, rabin, powinni zajmować się religią i stronić od polityki. Nie taka jest ich rola.
    Nazywanie kogoś burą suką, to nie jest bezkompromisowość, a buractwo.
    6 5 Cytuj Zgłoś
  • 30.08.2017 - 21:01
    Pewnie wiele osób przyzna Ci racje. Ja nie. Bardzo ale to bardzo razi mnie że kościół nie zabrał głosu w momencie jak ludzie protestowali w obronie niezależności sądu najwyższego. Poparcie kościoła przyszło jak już DUDA zawetował ustawę.

Odpowiedź Lemańskiego jest adekwatna do wysuwanych tez przez Szydło. Oczywiście mogło być grzecznie i bez burej suki no ale stało się. Post na FB został już zresztą edytowany

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/557213,wojciech-lemanski-beata-szydlo-facebook-gazeta-polska-protesty.html

Co jak co ale jego tekst to majstersztyk (jak dla mnie oczywiście).
    ---------------------------------
    "Ta marionetka, która porażkę nazywa zwycięstwem, niedorajdę - geniuszem, tchórza spod Smoleńska - reformatorem polskiej armii, a niedouczonym prawnikom pozwala demontować polski system sądownictwa"

Skoro ta osoba zdecydowała się tysiącom ludzi, którzy wyszli na ulice i place polskich miast i miasteczek by stanąć w obronie niezależności sądów - zdecydowała się publicznie napluć w twarz i oskarżyć nas o to, że protestowaliśmy wtedy za pieniądze i pod czyjeś dyktando.
    ;)
    --------------------------------
    6 6 Cytuj Zgłoś
  • 30.08.2017 - 21:15
    Markos, albo jesteśmy ludźmi wykształconymi, albo poza posiadaniem fakultetów nie różnimy się niczym od menela z zapijaczonym pyskiem, pod monopolowym.

Wybacz, ale ksiądz Lemański, jak i każdy inny hierarcha powinien zachowywać minimum kindersztuby.
    Wyszło z niego prostactwo i chamstwo. Jak się z Tobą nie zgadzam, to mam pisać o Tobie "Ty tępy ch...." czy wolisz konstruktywną dyskusje? Bo Lemański zachował się jak żul spod sklepu z tym tekstem, za który z resztą już przeprosił.

Raczej trudno nazwać mnie fanem PiS, ale tekst poniżej wszelkiej krytyki.

Zadaniem Kościoła nie jest wpierdzielanie się w politykę. Przynajmniej ja chcę żyć w świeckim kraju bez ingerencji ŻADNEJ instytucji religijnej, czy to katolickiej czy islamskiej.

Nie tak dawno kilka tematów wcześniej kłóciliśmy się z Kaziem, który każdego, np. bono, kibica, mnie wyzywał od matołów i komuchów, serio Markos uważasz że rzucanie inwektywami jest konstruktywne, przekonuje kogoś do Twojego zdania?

Męczy mnie niekonstruktywne się obrzucanie błotem, bo poza toczeniem piany na fejsach, tłiterach i forach internetowych, nic to nie zmienia.
    6 4 Cytuj Zgłoś
  • 31.08.2017 - 21:45
    Od Kosciola oczekuje jednego -calkowitego odciecia sie od tego co robi cale towarzystwo z Jaroslawem na czele. Skoro wspieral mniej i bardziej jawnie przed wyborami i sie wmieszal, powinnoscia jest otwarta obrona najwiekszego naszego spolecznego skarbu - wolnosci. Ma powiedziec, ze to co probuje zrobic PiS jest zlem publicznym. Oczekuje oficjalnego stanowiska, uwazam ze Kosciol dal sie wmanewrowac, podobnie jak wielu wyborcow.
    6 3 Cytuj Zgłoś
  • 01.09.2017 - 6:21
    trekk napisał/a:
    Od Kosciola oczekuje jednego -calkowitego odciecia sie od tego co robi cale towarzystwo z Jaroslawem na czele. Skoro wspieral mniej i bardziej jawnie przed wyborami i sie wmieszal, powinnoscia jest otwarta obrona najwiekszego naszego spolecznego skarbu - wolnosci. Ma powiedziec, ze to co probuje zrobic PiS jest zlem publicznym. Oczekuje oficjalnego stanowiska, uwazam ze Kosciol dal sie wmanewrowac, podobnie jak wielu wyborcow.
    Kościół, pewnie też wolałby nas poza UE, stad zbieżność interesów z PiS.
    9 3 Cytuj Zgłoś
  • 02.09.2017 - 11:05
    Tak się właśnie degeneruje symbol pod którego znakiem zginęły setki tysięcy ludzi. Miało być tak pięknie, manifestacja uczuć, szacunek, pamięć. A co wyszło? Profanacja.
    Pseudopatrioci...
    zdjecie
    7 3 Cytuj Zgłoś
  • 02.09.2017 - 12:16
    zdjecie
    8 3 Cytuj Zgłoś
  • 03.09.2017 - 7:36
    TVP przekuwa dotkliwą porażkę polskiej drużyny piłkarskiej w propagandę sukcesu PiS. "Krzysztof Ziemiec w Dzienniku TVP podaje, że Polacy wygrali z Danią 4:0. Wszystkie bramki strzelił Kaczyński"
    14 4 Cytuj Zgłoś
  • 21.09.2017 - 8:14
    Politycy PISowscy to nieudaczniki. Wszędzie posadzić swoich miernych ale wiernych i pompować kasę.

Fundacja od billboardów miała "zdobywać świat". Dziennikarz dzwoni i pyta po angielsku. Jest kłopot

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22403073,fundacja-od-billboardow-miala-zdobywac-swiat-tvn24-wykonala.html#MT2
    7 4 Cytuj Zgłoś
  • 22.09.2017 - 8:49
    Czy dożyję czasu kiedy ci złodzieje pójdą siedzieć? Tyle kasy z naszych opłat poszło się walić.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/558548,koniec-finansowania-upadlosci-skok-ow-z-bfg.html
    zdjecie
    7 4 Cytuj Zgłoś
  • 28.09.2017 - 18:08
    Co kadencja PIS to nowa Włoszczowa. PISiaki sobie zrobiły prywatny folwark z Polski.

-----------------------------------
    Międzynarodowy pociąg przez rodzinną gminę premier. Zamiast przez Katowice.
    http://www.tvn24.pl/miedzynarodowy-pociag-zatrzyma-sie-w-malych-brzeszczach,776350,s.html
    -----------------------------------
    4 3 Cytuj Zgłoś
  • 17.11.2017 - 21:09
    Jak za starej dobrej mateczki partii........... PiS i jego propaganda "rzondzi" i wymiata !!!!

Energetyk za 1 zł, Frugo za 50 groszy. Gdzie? W sklepie dla ministra Morawieckiego

Mateusz Morawiecki na zakupach to widok niecodzienny, bo przecież na co dzień znamy go jako wizjonerskiego ministra finansów. Ale gdy już na te zakupy pójdzie, to się okazuje, że to wydarzenie równie ciekawe, jak jego pomysły na polskie podatki.

W Rzeszowie zakończyła się właśnie impreza Kongres 590. Co to? Jak wyjaśniają organizatorzy:
    Kongres 590 to jedyna w swoim rodzaju impreza dedykowana szerokim rzeszom polskich przedsiębiorców, od start-upów i małych firm, poprzez sektor MŚP, aż do dużych spółek giełdowych. Wśród gości panelowych nie zabraknie wybitnych ekspertów z dziedziny gospodarki, przedsiębiorców, urzędników odpowiadających za rozwiązania prawne i osobistości ze świata biznesu. Tym samym uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do dzielenia się opiniami i doświadczeniem.
    Wśród zaproszonych VIP-ów był - co nie powinno nikogo dziwić - był wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki.
    Minister Morawiecki na zakupach, czyli malowanie trawy na zielono wciąż jest w modzie

Jako przedstawiciel władzy wziął on udział w swoistej „pokazówce”, jaka często się zdarza politykom przy różnych okazjach. Przecięcie wstęgi na otwarciu nowej drogi, rozbicie butelki szampana o burtę wodowanego statku - to klasyczne sytuacje, w których politycy chcą dobrze wyglądać. Wicepremier Morawiecki w ramach takiej właśnie promocji własnej osoby udał się na zakupy do jednego ze sklepów sieci Lewiatan (najwyraźniej zainscenizowanego na potrzeby Kongresu, prawdziwego sklepu to w ogóle nie przypomina). Fotoreporterzy uwiecznili to wiekopomne wydarzenie:

Na pierwszy rzut oka: zwykłe zdjęcia ukazujące mądrego przywódcę narodu resortu finansów. Gdy jednak się bliżej przyjrzeć, okazuje się, że:

napój energetyczny kosztuje 1 zł,

półtoralitrowa butelka wody Żywiec Zdrój kosztuje również 1 zł,

tyle samo, czyli złotówkę, trzeba zapłacić za... półlitrową butelkę tej samej wody tego samego producenta,

litrowy nektar pomarańczowy minister Morawiecki również mógłby nabyć już za 1 zł (bardziej markowy sok kosztowałby go już 2 zł),

mała butelka kultowego napoju Frugo kosztuje raptem 50 groszy.

Każdego, komu zdarza się chodzić do sklepu i robić zakupy, te ceny mogą zaskoczyć. Są one, jakby nie patrzeć, o połowę niższe niż ceny w „prawdziwych sklepach”. Nie sposób zatem nie uznać, że właściciel sklepu zastosował stare, dobre metody, z tą różnicą, że zamiast malować trawę na zielono, jedynie wydrukował - zupełnie od czapy - nowe ceny dla tych kilkunastu produktów widocznych na zdjęciu. Tymczasem, realne ceny poszczególnych produktów w Lewiatanie są zupełnie inne. Przykładowo, widoczny na półkach napój energetyczny Black w prawdziwym Lewiatanie kosztuje blisko trzykrotnie więcej

Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że takie zachowanie ze strony osób zaangażowanych w produkcję tej fantastycznej sesji zdjęciowej doskonale oddali rzeczywisty wpływ ministra Morawieckiego na polską gospodarkę. Mało kto tak ładnie jak Mateusz Morawiecki mówi, a jednocześnie niewiele robi. Choć gospodarka rośnie, a Polacy się bogacą, to jednak deficyt budżetowy wcale się nie zmniejsza, a polscy obywatele są zmuszani do płacenia coraz wyższych podatków.

A może to po prostu był sklep dla partyjnych notabli? „Wstąp do partii, Frugo kupisz za połowę ceny” to dobry slogan. Gdyby jeszcze tylko mieli tanie masło...
    8 4 Cytuj Zgłoś
  • 19.11.2017 - 0:10
    Na wniosek posła wojewoda ma uznać Rynek za teren zamknięty przeznaczony do celów obronnych.
    7 4 Cytuj Zgłoś
  • 26.11.2017 - 14:40
    1.1.2018 rok
    Afryka, Zanzibar...

zdjecie

Nie, to Polska pisowska , Europa.
    5 3 Cytuj Zgłoś
  • 27.11.2017 - 13:05
    W Polsce teraz jest dobrze, bo ma silne przywództwo.
    Dwie partie rządzące mają zdecydowaną przewagę w sondażach .
    Pierwszą partią jest PiS z przywództwem Kaczyńskiego a....
    partia druga to grupa ludzi, którą prowadzi Rydzyk.
    Nic w tym złego, niejeden duchowny angażował się w politykę np. Makarios na Cyprze, więc partia Rydzyka, to coś normalnego.
    Ci dwaj przewodniczący swych partii, jednocześnie tworzą koalicję rządową i raczej na długie lata mają większość zapewnioną.
    7 5 Cytuj Zgłoś
  • 29.11.2017 - 20:00
    Naukowcy domagają się postępowania wobec Pawłowicz

Na ręce Rektor Wyższej Szkoły Administracji i Prawa w Ostrołęce złożono apel w sprawie Krystyny Pawłowicz, która wykłada na tej uczelni. Zdaniem sygnatariuszy posłanka PiS usprawiedliwia przemoc i promuje nienawiść.

We wrześniu pisarz Jacek Dehnel i Nowa TV poinformowali o samobójstwie 14-letniego Kacpra z Gorczyna, który był dręczony przez kolegów twierdzących, iż jest homoseksualistą. "63 proc. dzieci LGBT myśli o popełnieniu samobójstwa. Wiemy, kto ma tę krew na rękach. Niech ona woła" – podkreślił Dehnel.

Krystyna Pawłowicz na swoim profilu na Facebooku oskarżyła "liberalno-lewackie środowiska" o to, że te "propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania - nienaturalne postawy i relacje". Słowa posłanki PiS wywołały oburzenie wśród posłów. Internauci apelowali o bojkotowanie Pawłowicz.

Teraz w sprawie wypowiedzi Krystyny Pawłowicz postanowili zareagować naukowcy z Wyższej Szkoły Administracji i Prawa w Ostrołęce. Do Rektor uczelni trafił apel podpisany przed 2 tysiące osób. Wśród niech jest 230 naukowców z uczelni w Ostrołęce.

Zdaniem sygnatariuszy Krystyna Pawłowicz narusza godność zawodu nauczyciela akademickiego. "Prof. Pawłowicz w ciągu ostatnich kilku lat swojej działalności publicznej i obecności w dyskursie medialnym przyczyniła się do znacznego obniżenia poziomu debaty publicznej w Polsce poprzez notoryczne szerzenie treści ksenofobicznych, homofobicznych, rasistowskich oraz używanie przy tym obraźliwego języka względem swoich adwersarzy politycznych, jak również zwykłych obywateli niepodzielających jej przekonań. Są to fakty powszechnie znane i szeroko komentowane w mediach, dlatego dziwi nas niezmiernie fakt, że publiczne wystąpienia prof. Pawłowicz nie stały się jak do tej pory przedmiotem troski Pani Rektor" - zapisano w apelu.

Zdaniem naukowców postawa Pawłowicz jest "niezgodna z Kodeksem Etyki Pracownika Naukowego i budzi naszą niezgodę, jako środowiska ludzi nauki".
    5 1 Cytuj Zgłoś
  • 04.12.2017 - 21:00
    Ta Gronkiewicz , to tragedia.
    Miałem taką sytuację w rodzinie jak przypadek Gronkiewicz Walc. Daleki wujek mojego teścia kupił w Krakowie kamienicę w latach 50-tych od szmalcownika, zresztą w Myślenicach kamienic pożydowskich przy Kościuszki też parę się znajdzie -wszystkie mają właściciela.

Wujek przed śmiercią (stary kawaler) spisał się na brata , a ten podzieliła kamienicę, między troje dzieci.
    1/3 dostał mój teść.
    Teść w latach 90-tych pracował UMKrakowa i słyszał o przekrętach na kamienicach, zbadał skąd pochodzi jego kamienica do której ma 1/3 udziałów i okazało się, że po wojnie oszust wyłudził pożydowska kamienicę i odsprzedał dalej. Mój teść był trzecim ogniwem.
    Opowiedział nam o tej historii i żona natychmiast zaprotestowała i powiedziała, że nie przyjmie takiego zapisu gdyby teść chciał jej przekazać swój udział w kamienicy.
    Teść się wkurzył i zrzekł się kamienicy na swoją siostrę.
    W konsekwencji nasz udział otrzymała kuzynka żony i natychmiast go sprzedała. Zarobiła kupę kasy, bo kamienica była w Śródmieściu.

Ja mam mieszane uczucia, a żona namawia swojego ojca, aby szedł do prokuratury i zgłosił, że kamienica pochodziła z przestępstwa.
    Teść jednak trwa przy swoim, że kupił uczciwie i nie jest przestępcą.

Sam nie wiem co o tym myśleć. Ale kasy mi żal i ja na miejscu żony nie szukał bym tak odległej sprawiedliwości, a kasę która zainkasowała jej kuzynka chętnie bym zagospodarował.
    6 2 Cytuj Zgłoś
  • 05.12.2017 - 8:58
    http://fakty.interia.pl/raporty/raport-afera-reprywatyzacyjna-w-warszawie/aktualnosci/news-ziobro-o-gronkiewicz-waltz-mimo-protestow-nic-nie-robila,nId,2473541

No i pomyslec by jak to jest, gdy w dzisiejszej Polsce zlodziej zlodzieja pogania, badz przegania. Bo fakty wskazuja na to, ze ten drugi stokroc zachlanniejszy od pierwszego porownujac np. Amber Gold ze SKOKiem. No i zlodziej rozlicza innych, ale siebie samego nigdy. Ech, sprawiedliwosc.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 05.12.2017 - 10:58
    prywatnie napisał/a:
    http://fakty.interia.pl/raporty/raport-afera-reprywatyzacyjna-w-warszawie/aktualnosci/news-ziobro-o-gronkiewicz-waltz-mimo-protestow-nic-nie-robila,nId,2473541

No i pomyslec by jak to jest, gdy w dzisiejszej Polsce zlodziej zlodzieja pogania, badz przegania. Bo fakty wskazuja na to, ze ten drugi stokroc zachlanniejszy od pierwszego porownujac np. Amber Gold ze SKOKiem. No i zlodziej rozlicza innych, ale siebie samego nigdy. Ech, sprawiedliwosc.
    Bo są dobrzy złodzieje i źli złodzieje. Ci dobrzy kradną w dobrej wierze, zasilają partię, a w konsekwencji pomagają ubogim 500+, pomagają ludziom przejść wcześniej na emeryturę itd. I tacy złodzieje wspomagają szlachetne ideały, idealistyczne pomysły, narodowe instynkty, a więc wspierając złodziejskimi pieniędzmi właściwą partię, pomagają jak Janosik, okradają bogatych a pomagają ubogim i to jest takie sprawiedliwsze przesłanie.

Pozostali złodzieje są egoistami i myślą tylko o sobie, nie zatrudniają rodzin partyjnych, tylko managerów, bo dla nich liczy się tylko zysk a nie dobro ogólne.
    6 2 Cytuj Zgłoś
  • 14.12.2017 - 18:46
    tak zupelnie szczerze - zyje wam sie teraz gorzej niz za czasow PO ? :)
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 14.12.2017 - 20:43
    pis to nie tylko zlo
    1 Cytuj Zgłoś
  • 14.12.2017 - 21:00
    a_zaleski napisał/a:
    tak zupełnie szczerze - nie zauważyłeś
    - podwyżek żywności
    - podwyżek cen lekarstw
    - zapowiadanych podwyżek prądu i wody
    - kolesiostwa i chamstwa polityków gorszego niż za czasów orłów z PO
    - totalnego skoku na posadki
    - 74 baniek dla Rydzyka
    - łamania konstytucji
    - hipokryzji pisowców
    - podziału społeczeństwa na lepsze i gorsze nawet w rodzinach
    6 Cytuj Zgłoś
  • 16.12.2017 - 13:17
    "Staniszkis: Spotykam się z bardzo dużą agresją, w autobusach, w pociągu. Wiedzą, że nie jestem po stronie PiS"

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/564808,jadwiga-staniszkis-dla-polska-the-times-o-pis-karze-dla-tvn-i-agresji.html

Przesadza, ja tam też nie jestem po stronie pis, a z żadną agresją się nie spotykam, to prędzej przeciwnicy pis napastują patriotów wychodzących ze mszy za ojczyznę, albo obrażają ich prezydenta czy plują na ich TVP.
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • 16.12.2017 - 20:47
    a_zaleski napisał/a:
    Dyrektorzy szpitali ostrzegają: Od nowego roku dłuższe kolejki

Dyrektorzy opolskich szpitali, w których lekarze wypowiadają umowy opt-out ostrzegają: od nowego roku kolejki pacjentów wydłużą się, a placówki mogą mieć problem z realizacją umów z NFZ.

Jak poinformował koordynator Porozumienia Rezydentów w województwie opolskim Konrad Rekucki, według Opolskiej Izby Lekarskiej wypowiedzenia umów umożliwiających pracę powyżej 48 godzin tygodniowo złożyli lekarze większości oddziałów szpitali w Nysie, Uniwersyteckiego Szpitala Klicznego w Opolu i lekarze chirurdzy oraz ortopedzi Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Pojawiły się także informacje o problemach z obsady dyżurów w nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w kilku miastach regionu.

"Klauzula opt-out pozwala lekarzom pracować ponad 48 godzin tygodniowo. Wprowadzono ją, by dać polskiemu rządowi po wejściu do Unii Europejskiej czas na zwiększenie liczby pracowników medycznych. Niestety, to prowizoryczne rozwiązanie stało się codziennością. To niebezpieczne, bo z powodu przemęczenia lekarz może popełnić błąd. Nikt nie chciałby być operowany przez chirurga, który jest na nogach od kilkudziesięciu godzin. Uważamy, że coraz większy niedobór lekarzy i pielęgniarek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów" - wyjaśnia lekarz rezydent Konrad Rekucki.

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Dariusz Madera zapowiedział, że z powodu braku lekarzy, którzy masowo wypowiedzieli umowy opt-out, przy ustalaniu grafików na nowy rok musiał skupić się na zapewnieniu tych działań, które są związane z ratowaniem życia i tzw. ostrymi przypadkami. Pacjenci muszą liczyć się z dłuższymi kolejkami do lekarzy specjalistów i odwołaniem terminów niektórych zabiegów planowych. Madera nie wyklucza, że istnieje ryzyko niewykonania umowy z NFZ, co w efekcie może spowodować automatyczne zmniejszenie ryczałtu z NFZ w kolejnych okresach rozliczeniowych.

Podobne problemy ma szpital w Nysie. Jego dyrektor, Norbert Krajczy, podobnie jak jego odpowiednik w Opolu, widzi poważny problem w organizacji pracy niektórych oddziałów, w których zabraknie lekarzy.

"Oczywiście, na pierwszy plan wysuwa się ochrona życia. Z braku odpowiedniej obsady lekarskiej na dalszy plan zejdą zabiegi planowe robione w ramach ryczałtu NFZ. Może okazać się, że w nadchodzących miesiącach obsłużymy mniej pacjentów i nie dlatego, że nagle nasze społeczeństwo ozdrowiało, ale dlatego, że nie będzie miał kto ich przyjąć" - powiedział Krajczy.

Zdaniem szefa nyskiej placówki, podwyżki jakie otrzymali rezydenci, nie rozwiążą problemu.

"Minister dał niektórym rezydentom ponad tysiąc złotych podwyżki. W efekcie mają pensję wyższą, niż specjaliści u których się uczą. Żeby było ciekawiej, rezydent nie może pracować samodzielnie, a minister swoją decyzją promujących uczniów przy jednoczesnym zignorowaniu nauczycieli, doprowadził do absurdu" - uważa Krajczy.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opolskie/news-dyrektorzy-szpitali-ostrzegaja-od-nowego-roku-dluzsze-kolejk,nId,2478839#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
    2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz