Forum » Społeczeństwo

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Na kogo głosować i dlaczego?

  • 4 paź 2015

    Z uwagi na fakt że za 3 tyg będą wybory, zachęcam do zadawania pytań do polityków startujących z pow. Myślenickiego Formuła jaką proponuję

    Pytanie od wyborcy
    Pytanie powinno być ogólne skierowane do każdego kandydata bez uwzględnienia konkretnych osób.

    Odpowiedź każdego kandydata na posła (zawierająca treść pytania) jeśli odpowiedź wymaga sprostowania powinna uwzględniać poprzednią część z wyjaśnieniem ew. błędu.

    Myślę że forma będzie ciekawa i zachęcająca do aktywnego udziału także tych polityków którym dzisiaj się wydaje że już wygrali.

    Przykład pytania: Czy popiera Pan/Pani sprowadzanie imigrantów

    Przykład odpowiedzi: [cytat]Czy popiera Pan/Pani sprowadzanie imigrantów [/cytat] Nie nie jestem. i podpis kandydata

    8 6 Cytuj
  • Andrzej 4 paź 2015

    [cytat]Czy popiera Pan/Pani sprowadzanie imigrantów?
    Nie nie jestem.[/cytat]

    To odpowiedź, ale chyba na inne pytanie, np. czy jest Pan/Pani alkoholikiem?

    12 5 Cytuj
  • 4 paź 2015
    Endrju napisał/a:

    To odpowiedź, ale chyba na inne pytanie, np. czy jest Pan/Pani alkoholikiem?

    Źle opisałem pytanie, mam nadzieję że osoby chcące zadać pytanie na poważnie zrozumieją co miałem na myśli.

    5 10 Cytuj
  • 5 paź 2015
    michall_s napisał/a:

    Źle opisałem pytanie, mam nadzieję że osoby chcące zadać pytanie na poważnie zrozumieją co miałem na myśli.

    Pytania się nie opisuje tylko zadaje. Chłopcze : szkoła, matura itd a później może bierz udział w dyskusjach. Taki mamy poziom że zadanie prostego pytania to wyczyn ponad miarę.
    Kto potraktuje takie pytanie poważnie ? Myślę i mam nadzieję że nikt :)
    Odpowiedzi i jak zawsze miernej riposty (może zrozumie takie słowo) można spodziewać się po powrocie ze szkoły.

    18 5 Cytuj
  • 7 paź 2015

    W niniejszym poście niezależnie od krytyki publikować będę informacje dotyczące tego,
    dlaczego warto oddać głos na Partię Korwin, a nie na partie głównego ścieku.
    Postaram się również odpowiadać na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam Michał Ślusarczyk 2 z listy numer 4
    z okręgu 12 do którego należy powiat Myślenicki, Suski, Wadowicki, Chrzanowski, Oświęcimski

    Co chcę zmienić ? Chcę aby ludzie płacili mniejsze podatki,
    by urzędnik nie był nianią, by człowiek mógł za siebie sam decydować>

    Czego nie lubię ? Zakazów, nakazów i narzucania wszystkiego co mam robić bo urzędnik tak chce.

    Czego chcę dla powiatu ? Wzrostu 15% i max 2% bezrobocia, zarobków na wyższym niż unijnym poziomie i wolności gospodarczej, oraz wolności dla obywatela !

    Jestem przeciwny przyjmowaniu Islamistów
    Jestem za wyjściem z Unii Europejskiej
    Jestem za pozostaniem w strefie Schengen

    8 16 Cytuj
  • 7 paź 2015

    http://www.fakt.pl/politycy/wipler-domaga-sie-likwidacji-pit-film-,film,582328.html

    Dlaczego na Partię Korwin powinni głosować emeryci ?

    Dlatego że Partia Korwin domaga się tego by zlikwidować podatek dochodowy, podatek ten stanowi 18% pensji emeryta, dzięki likwidacji tego podatku każdy emeryt otrzyma 18% większe świadczenia, dodatkowo Partia Korwin domaga się tego aby emeryt mógł pracować jeśli zdrowie mu na to pozwala.

    4 11 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Niezależna PO Obraz u góry to obraz przekazany przeciętnemu obywatelowi w mediach, obraz poniżej to faktycznie zebrany tłum na tym spotkaniu. Czujesz się oszukany ? Pomyśl że w skład Nowoczesnej wchodzi 50% towarzystwa które przeszło z platformy.

    Zapewne ludzie od Pana Petru napiszą że zdjęcie każdy z każdym może mieć. Oczywiście że tak tylko ilu z przeciętnych obywateli ma tak dużo zdjęć z ludźmi Platformy?

    Zapewne to też przypadek

    To nie bajeczki, jeśli nie otworzycie oczu będziecie pracować za miskę ryżu, bo Pan Petru zamierza Rolników opodatkować na równi z firmami, czyli podrożeją wszelkie płody rolne, warzywa, owoce i mięso !!!

    6 6 Cytuj
  • 8 paź 2015
    michall_s napisał/a:

    Dlaczego na Partię Korwin powinni głosować emeryci ?

    Dlatego że Partia Korwin domaga się tego by zlikwidować podatek dochodowy, podatek ten stanowi 18% pensji emeryta, dzięki likwidacji tego podatku każdy emeryt otrzyma 18% większe świadczenia, dodatkowo Partia Korwin domaga się tego aby emeryt mógł pracować jeśli zdrowie mu na to pozwala.

    Na partię Korwina powinni głosować ci którzy się z nim utożsamiają, czyli przygłupy.
    Sorry, ale to człowiek z ADHD.

    17 11 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Po tych bredniach, obelgach , pomówieniach, manipulacjach i błędach ortograficznych, ktoś kto by na ciebie głosował musiał by mieć nie równo pod sufitem.
    Poseł powinien coś reprezentować, ty reprezentujesz rynsztok i zostań tam gdzie siedzisz.
    Poseł winien być wykształcony, kulturalny i coś w życiu osiągnąć.

    Wybacz ale strzeliłeś sobie samobója :)

    Wracaj pod kamień chłopczyku.

    12 5 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Każdy bez wyjątku fanatyzm jest zły. Fanatyzm PiSu i KORWINa.
    Zobaczcie gdyby nie Jarosław Kaczyński, Macierewicz itp. partia szła by do góry. U KORWINa podobnie dwa wystąpienia Mikke i Wiplera i już mają 3% i odpadają na szczęście z gry.

    Z jednej strony lider powinien być określony z drugiej lider może dużo zrobić lub zepsuć.

    Takie bojówki jak tutaj powyżej to po prostu antyreklama i dobrze przynajmniej wyborca ma świadomość na kogo nie głosować.
    Zdajmy się na inteligencje wyborców, fajny tekst słyszałem że na spotkaniu z Wiplerem były 2 osoby z balonikami : 2 policjantów z balonikiem do dmuchania i tak własnie wygląda jeden z liderów szacownej "partii". Z dwojga złego wole PO , Kukiza czy Nowoczesną bo przynajmniej są określeni i kulturalni.

    8 10 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Forum opanowane przez sztab wyborczy platormy, każdy wpis który jest wam nie wygodny jest moderowany, kasowany i krytykowany.

    6 14 Cytuj
  • 8 paź 2015
    michall_s napisał/a:

    Forum opanowane przez sztab wyborczy platormy, każdy wpis który jest wam nie wygodny jest moderowany, kasowany i krytykowany.

    Forum opanowane przez ludzi racjonalnych i myślących. Myślenice to naprawdę nie jest głupie społeczeństwo i nie da im się tak łatwo wyprać mózgu, nie można nas zastraszyć a jakość wypowiedzi stawiamy wyżej niż myślisz.
    Gdybyś dyskutował w sposób kulturalny, odpowiedzi były by odmienne ale Ty po prostu nie potrafisz bo należało by najpierw posiadać kulturę osobistą.

    9 4 Cytuj
  • 8 paź 2015
    SredniPiotr napisał/a:

    Forum opanowane przez ludzi racjonalnych i myślących. Myślenice to naprawdę nie jest głupie społeczeństwo i nie da im się tak łatwo wyprać mózgu, nie można nas zastraszyć a jakość wypowiedzi stawiamy wyżej niż myślisz.
    Gdybyś dyskutował w sposób kulturalny, odpowiedzi były by odmienne ale Ty po prostu nie potrafisz bo należało by najpierw posiadać kulturę osobistą.

    Dla was brak kultury jest zawsze wtedy gdy zagraża to waszym interesom, a w waszym interesie jest dojść do koryta jako .niezależna PO. i kolejne 4 lata doić obywateli. Mam nadzieję że nie tym razem.

    6 5 Cytuj
  • 8 paź 2015
    michall_s napisał/a:

    Zrobiliście sobie z tego portalu swój prywatny folwark.

    /

    Przy tym co robisz powyżej, nic dodać, nic ująć.

    15 3 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Co chciałeś dodać ? Może napisz z czym się nie zgadzasz ? Przekonaj mnie że .nowoczesna nie jest odłamem wywodzącym się z Platformy. Może słowami Pani Ewy Kopacz że mamy rząd platformy rozliczać za jej rok działań a nie za 8 lat ponad 200 posłów ? Człowieku opamiętaj się bo jak tak dalej pójdzie nie będzie czego ratować z tego kraju. Zadłużyliście Polskę na ponad 300 mln dolarów nieoficjalnie mówi się o około 900 mln dolarów. TRZY BILIONY ZŁOTYCH DŁUGU zrobiliście wy Platforma Obywatelska ! Jestem świadomy że ludzie na szczeblach samorządowych nie koniecznie się do tego przyczynili bo znam takich co są rozsądni. Ale wasi posłowie to dramat porażka i zło dla Polski !!

    10 5 Cytuj
  • 8 paź 2015
    michall_s napisał/a:

    Forum opanowane przez sztab wyborczy platormy, każdy wpis który jest wam nie wygodny jest moderowany, kasowany i krytykowany.

    Jeżeli zależy Państwu na agitacji wyborczej prosimy o kontakt z działem reklamy i wykupienie powierzchni reklamowej.

    11 1 Cytuj
  • 8 paź 2015
    michall_s napisał/a:

    Zadłużyliście Polskę na ponad 300 mln dolarów nieoficjalnie mówi się o około 900 mln dolarów. TRZY BILIONY ZŁOTYCH DŁUGU zrobiliście wy Platforma Obywatelska ! . Ale wasi posłowie to dramat porażka i zło dla Polski !!

    Ty naprawdę jesteś niezrównoważony.
    Jestem obywatelem, który nie pozwala pluć na swój kraj. Z posłami PO mam tyle wspólnego, ile będę miał z posłami PiS lub z Tobą, gdy będziesz tworzył rząd.
    Ja nie należę do żadnej partii i jestem od nich z daleka.

    Ten kto będzie rządził będzie też rządził mną, tak mają państwowcy tzn. ludzie którzy przekładają dobro państwa na dobra grupowe czy partyjne.

    Nie rozumiem gry czym gorzej tym lepiej, nie cieszą mnie długi, ale też wiem że każda opcja obojętne jaka teraz jest złotousta, więcej nie zrobi. Dlaczego? Bo państwo buduje obywatel a nie byle polityk.
    To tylko politycy wmawiają ludziom jacy są dobrzy, a Ty wycierasz sobie gębę innymi, a przecież ty będziesz taki sam, kasa, stołek, drzemka, wykorzystanie stanowiska, zaszczyty, głowa podniesiona wysoko, dojścia itd.

    7 10 Cytuj
  • 8 paź 2015
    Redakcja napisał/a:

    Jeżeli zależy Państwu na agitacji wyborczej prosimy o kontakt z działem reklamy i wykupienie powierzchni reklamowej.

    Brawo redakcja w końcu. jeszcze ban na 2 dni żeby ochłonął i będzie OK.

    4 5 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Wy patrzycie na to kto wam ile obieca dać, a ja wam niczego nie obiecuje dawać
    Chcę niskich podatków, chcę by pieniądze zostały w rękach obywatela
    Chcę prostego systemu a nie tysięcy paragrafów, chcecie możecie walczyć z moimi poglądami i tyle
    Uważam że należy ograniczyć biurokrację i skończyć z obecnym pełnym korytem, 100 posłów w sejmie by wystarczyło a nie 460, urzędników 800 tys też nie potrzebujemy.

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EB8Q_fPYNH0

    6 5 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Ogólnie ostatnie lata rządów PO to porażka.
    Brak strategii, wasalizm i koryto jako najważniejszy priorytet....
    Potrzeba dużej zmiany. Czy w nowym rozdaniu pojawią się ludzie myślący?
    Zobaczymy....
    Ale nie ma wyjścia ....trzeba spróbować...

    12 3 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Ja głosuję na na Szlachetkę. Tyle mi obiecali że tego nie uniosę!

    10 8 Cytuj
  • 8 paź 2015

    Zatroskani o los Polski wyborcy na spotkaniu z Beatą Szydło
    http://kontrowersje.net/gangster_jacek_b_achnio_vel_sznurek_czyli_ca_a_patologia_rz_d_w_po_w_pigu_ce_tvn
    a jak to wyglądało w mediach wszyscy pamiętają.

    4 10 Cytuj
  • 8 paź 2015
    Redakcja napisał/a:

    Jeżeli zależy Państwu na agitacji wyborczej prosimy o kontakt z działem reklamy i wykupienie powierzchni reklamowej.

    Do redakcji.
    Osobnik ten przestawił się z imienia i nazwiska i dalej prowadzi agitację przedwyborcza swojej osoby. Co będzie jeśli pozostali kandydaci zrobią to samo?

    3 6 Cytuj
  • 8 paź 2015
    aaa napisał/a:

    Do redakcji.
    Osobnik ten przestawił się z imienia i nazwiska i dalej prowadzi agitację przedwyborcza swojej osoby. Co będzie jeśli pozostali kandydaci zrobią to samo?

    Osobniku przedstaw się, Wstyd Ci podać swoje imię i nazwisko ?

    3 5 Cytuj
  • 9 paź 2015

    Ja glosuję na ?????? po artykułach w myślenickiej to na pewno nie na Jarosława Szlachetkę.

    11 5 Cytuj

Odpowiedz