Forum » Społeczeństwo

IV RP

  • 4 gru 2015

    Porównam to co napisał APIS do choroby.

    1. Członkowie PO po przegranych wyborach zarażają się nieznanym wirusem.
    2.Szukają naprędce antybiotyku.
    3.Farmaceuci nie zgłaszają zastrzeżeń do antybiotyku.
    4.PiS wykorzystuje antybiotyk przeciw członkom PO.
    5.Nie działa antybiotyk
    6.Farmaceuci, uznają antybiotyk za szkodliwy i bezskuteczny.
    7.Prawdziwym celem antybiotyku było rujnowanie zdrowia posłów PiS
    8.Efekt braku działań PiS i jest nadprodukcja antybiotyku.
    9.Efekt działań PiS jest nierównowaga proporcji antybiotyku.
    10. PO upolityczniło i zdyskredytowało farmaceutów, farmaceuci wyprodukowali polityczne lekarstwo, które wcześniej ( zabiło OFE i wiek emerytalny)

    Gdzie byli lekarze, gdy farmaceuci produkowali złe lekarstwo?

    Czy to się trzyma kupy? NIE!!!!!!!!!!!!!!!

    A ty tak to opisałeś.

    4 1 Cytuj
  • 4 gru 2015

    APIS napisał/a:

    Streszczenie cyrku z TK:
    1. PO po przegranych wyborach prezydenckich robi skok na TK.
    2. USTAWA pisana jest przez PO na szybko i na kolanie z pomocą TK.
    3. TK nie zgłasza zastrzeżeń do własnej ustawy (o dziwo) która była wbrew konstytucji (o czym dzisiaj im się przypomniało).
    4. PIS wykorzystuje ustawę PO, przeciwko PO.
    5. PO bóldupi, że te działania, na które pozwala ich ustawa, są niezgodne z konstytucją i "demokracją".
    6. TK uznaje, że USTAWA którą współtworzył TK jest niezgodna z konstytucją.
    Przypomnijmy jeszcze:
    7. prawdziwym i jedynym celem USTAWY z 23 czerwca było całkowite upolitycznienie TK przez PO.
    8. efekt braku działań PiS - w TK 15/15 sędziów byłoby z PO-PSL.
    9. efekt działania PiS - w TK 10/15 sędziów jest z PO-PSL.
    10. to PO upolityczniło i zdyskredytowało TK, które wyrokowało wbrew konstytucji (np za OFE i wiekiem emerytalnym).

    Gdzie byli ci dzisiejsi "obrońcy demokracji" gdy TK wydawał polityczne wyroki i aktywnie uczestniczył w tworzeniu patologicznej relacji z partią rządzącą ?

    Nareszcie ktoś celnie i merytorycznie podsumował działania PO względem TK :-)

    3 6 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    A Ty staraj się pisać poprawną polszczyzną, bo jak widzę z podstawową ortografią i interpunkcją u Ciebie na bakier ...

    Przedszkolakiem to trąci z twoich postów, dlatego, że dzieci z podstawówki już lepiej piszą ...

    Jeżeli masz zamiar tak dalej pisać bez ładu i składu to się lepiej zastanów, ponieważ to świadczy o Tobie.

    Widać że nie czytasz ze zrozumieniem i do końca postów przykre :'( wyjaśniałem już to

    2 2 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Kumi- jak nie nauczyłeś się pisać poprawnie na telefonie to lepiej nie pisz, bo jak masz nas raczyć takimi błędami to widać jak traktujesz czytających to forum, trochę szacunku nam się należy.

    1 4 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Jak jeżdżą tylko do roboty to dużo musieli widzieć :-)

    Tak się składa, że mam w rodzinę mieszkającą na stałe w Niemczech i znajomych którzy mieszkają na stałe tylko w innych Landach i widzą najlepiej co się wyrabia a nie znajomych którzy zasuwają tylko do roboty a potem wracają do Polski ...

    Co oni mogą wiedzieć jak tam nie mieszkają na stałe i wątpię, aby znali na tyle dobrze język niemiecki żeby mogli sobie przeczytać całą gazetę ze zrozumieniem czy porozmawiać z drugim Niemcem na inne tematy niż tylko praca, także twoje głupie uwagi zostaw dla siebie ...

    PS: Jeżeli Ty problem z imigrantami sprowadzasz jedynie do sikania i śmiecenia to chyba żartujesz ? Bo jeżeli tak to nie mamy o czym dalej rozmawiać.

    Przykre co piszesz i widać że nie znasz Rodaków i niedoceniasz....śmiem twierdzić że nigdy nie zapuściłeś się dalej niż do granic Ojczyzny i chyba masz znajomych tylko wirtualnych na fejsie:'( czy jestem przeczkolakiem?pewnie chciałbym znów tam być .Ty twierdząc że wszyscy co jadą za pracą poza granice są gorsi od Ciebie bo nie znają jezyka mylisz się wiekszość zna perfekt język swoich pracodawców i przeważnie znają lepiej temat niż my...a oceniając mnie na podstawie pisowni(chociaż napisałem przyczynę we wcześniejszym poście)znów popełniasz błąd mogę się założyć że mam lepsze wykształcenie niż Ty i nigdy nie wytykałem Ci że jesteś gorszy niż inni z czasem zrozumiesz że wiedzę zdobywamy przez całe życie....czasem człowiek z podstawowym wykształceniem jest bardziej wartościowym elementem społeczeństwa niż np. Ja wykształciuch...

    2 2 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Kumi- jak nie nauczyłeś się pisać poprawnie na telefonie to lepiej nie pisz, bo jak masz nas raczyć takimi błędami to widać jak traktujesz czytających to forum, trochę szacunku nam się należy.

    Forum traktuje z szacunkiem i wszystkich tu piszących też...DAM JEŚLI POZWOLISZ TOBIE RADĘ:NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE...i proszę nie pisz kłamstw na forum

    2 1 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Fakt, że nie dajesz przecinków to też wina telefonu bo sam je "zjada" ? :-)

    Winą telefonu jest też to, że robisz błędy ortograficzne, ponieważ zmienia Ci wyrazy z poprawnej na złą pisownię ? :-D

    To idź oddaj go do serwisu, bo może jest zepsuty ? Pomyślałeś nad tym ?

    Tak na szybko poprawiłem Ci miejsca, gdzie widziałbym przecinki i inne zasady poprawnej polskiej pisowni :-)

    zdjecie

    Zgodzę się z Tobą, masz lepsze wykształcenie niż ja i jesteś wykształciuchem, dajesz tego przykład swoimi wypowiedziami ...

    Pozdrawiam Cię serdecznie Kumi.

    2 4 Cytuj
  • 4 gru 2015
    kumi napisał/a:

    Przykre co piszesz i widać że nie znasz Rodaków i niedoceniasz....śmiem twierdzić że nigdy nie zapuściłeś się dalej niż do granic Ojczyzny i chyba masz znajomych tylko wirtualnych na fejsie:'(

    Nie doceniam takich osób które nie potrafią poprawnie pisać mając tyle lat ...

    Ty już najlepiej wiesz kogo znam i gdzie byłem :-) Mógłbyś się ładnie zdziwić, ale co tam, tkwij dalej w swoim przeświadczeniu, zapewne Ty zwiedziłeś cały świat obieżyświacie ...

    Z góry zakładasz, że masz lepsze wykształcenie ode mnie a sam nie umiesz bez błędów sklecić poprawnie zdania.

    Trochę to dziwne, nie uważasz ?

    1 3 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Nie doceniam takich osób które nie potrafią poprawnie pisać mając tyle lat ...

    Ty już najlepiej wiesz kogo znam i gdzie byłem :-) Mógłbyś się ładnie zdziwić, ale co tam, tkwij dalej w swoim przeświadczeniu, zapewne Ty zwiedziłeś cały świat obieżyświacie ...

    Z góry zakładasz, że masz lepsze wykształcenie ode mnie a sam nie umiesz bez błędów sklecić poprawnie zdania.

    Trochę to dziwne, nie uważasz ?

    I teraz zobacz co się stało !!!tylko nie krzycz że to podstęp,proszę przeczytaj swoje wszystkie posty i moje.Co tam możesz zaobserwować?oceniłeś mnie po pisowni,oceniłeś Syryjczyków i innych wyznawców Islamu!oceniłeś Polaków którzy wyjechali za chlebem za granicę,oceniasz że wszyscy mają wyznawać tylko Twoją prawdę:'( ktoś ma inne poglądy nie ma prawa głosu...wszystkie kłamstwa które piszesz z takim namaszczeniem na forum wszyscy muszą uznać że to prawda:'( hm czego to jest oznaka?zastanów się!przypuśćmy że moja pisownia to nie wina tel.więc czego ?może jest na to nazwa?hm tak jest nazwa!!!a może z innej beki ktoś jeździ na wózku czy jest leniem czy ktoś rozsądny pomyśli nie może jest kaleką.WIĘC KIM JEST KUMI?Może osobą która chce sama decydować o swoim losie i wybierać między prawdą a kłamstwem.Walka o TK? W swoich odp.potwierdzasz to co partia PIS! ma być jak oni chcą bo naród też tego chce..A NA PIS NIE GŁOSOWAŁO 82%Polaków..Podniecasz się TK a umyka ci co się święci w zus.krus.jakie podatki będą,i jakich leków nie będzie.Pamiętaj bez takich analfabetów jak ja nie byłoby teori względności i takich dzieł jak Mona Lisa bo jak sam wiesz oni albo mieli problem z tel.albo mieli właśnie to tajemnicze schorzenie:-D WIĘC KIM JEST KUMI?aby uciąć Twe męki zapraszam Cię do poznania mnie!porozmawiamy o czym będziesz chciał nawet o moim wykształceniu...jeśli jesteś pełnoletni to powiem że możliwe że się już spotkaliśmy...jesteś zainteresowany?możesz podać termin na priv zobaczymy i pogadamy jak wykształciuch

    2 Cytuj
  • 4 gru 2015

    A czy ja zabraniam się Tobie wypowiadać ? Nie, zwróciłem tylko uwagę na to:

    kumi napisał/a:

    mogę się założyć że mam lepsze wykształcenie niż Ty

    Ocenianie mnie po wpisach jak mam rozumieć ? Nie musisz się ze mną zgadać, ale wyjeżdżanie od razu, że masz lepsze wykształcenie ode mnie chociaż Ty mnie nie znasz, ani ja Ciebie, nie było w stosunku do mnie kulturalne. Możemy się spierać, ale tak jak mówię, zakładanie z góry, że ktoś jest mądrzejszy chociaż nie masz ku temu żadnych przesłanek tylko domysły jest nie na miejscu.

    I na koniec: nikomu nie narzucam swojej prawdy tylko wypowiadam swoje zdanie- chyba mam do tego prawo i forum od tego służy ? Możemy przecież się różnić w wielu sprawach, mieć różne poglądy na różne kwestie.

    Nikogo nie zamierzam nawracać :-)

    Pozdrawiam :-)

    PS: Nie podniecam się Trybunałem Konstytucyjnym jak piszesz, bo mam inne, lepsze zajęcia do roboty a kłamstwa to mówią POlitycy, a ja POlitykiem nie jestem :-)

    2 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Szelmy, zajęliście się sobą, a Rzeczpospolita płonie...ze wstydu.

    2 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Przemyślałem! w tym przegiąłem...Zrobiłem to nieświadomie i mogłem kogoś urazić emocje zagrały i tego się wstydzę i brzydzę:'( więc MOJA WINA...

    2 Cytuj
  • 4 gru 2015

    PO nawaliło, złamało prawo i wybrało 5 sędziów zamiast trzech.
    To jest fakt niepodważalny.
    PiS uznało, że PO złamało prawo więc PiSowi też wolno złamać prawo i wybrało też 5 sędziów a powinno dwóch.

    Tym tokiem idąc myślę sobie, że:

    Jedzie poseł PO samochodem, zatrzymała go policja i okazało się, że ma 2 promile alkoholu we krwi. Złamał ewidentnie prawo. Ale nic mu nie zrobili bo poseł.

    Dowiedzieli się o zdarzeniu posłowie PiS i jeden z nich uznał, że jak PO jeździ po pijaku to PiS też może jeździć zakapturzone i jadąc z kolejnej imprezy PiSowiec natknął się na patrol, który wykazał u niego 3 promile alkoholu we krwi.

    Obaj posłowie są zadowoleni z siebie, PiSowiec jeszcze bardziej bo przebił POwca.
    Obydwojgu nic nie grozi bo posłują.

    Społeczeństwo jest zadowolone bo jednych wyborców jest na bani i drugich wyborców jest na bani.
    Tylko dzieci jak o tym słyszą, straszne tą sprawą się brzydzą. I tłumaczą: mój tatuś na pewno by tego nie zrobił.

    5 1 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Ale jaazzzddddaaaaa !!!!!!!!!!!!! Jest super!!!!!

    Cytuj
  • 4 gru 2015

    zdjecie

    7 2 Cytuj
  • Andrzej 4 gru 2015

    Czy .nowoczesna obecnie nie ma nic lepszego do roboty?
    Aż żal patrzeć na takie memy. Punktujcie ich merytorycznie, a nie jakimiś paszkwilami, na to przyjdzie czas. Ja PiSu nie lubię, ale bez przesady, poważni ludzie (a za takich uważam tych, którzy chcą nas reprezentować w parlamencie) powinni byc... no właśnie - poważni.

    Tutaj też wiele argumentów zwolenników PiSu jest do odbicia - tutaj dyskutuj - chociażby ten z niekonstytucyjnoscią poprzedniej ustawy emerytalnej. Bo skoro wszyscy jesteśmy równi, to dlaczego kobiety mają wcześniej prawo przejść na emeryturę. Co wiecej, to kobiety żyją dłużej. Gdzie tutaj sprawiedliwość i równość?

    2 2 Cytuj
  • 4 gru 2015
    Endrju napisał/a:

    Bo skoro wszyscy jesteśmy równi, to dlaczego kobiety mają wcześniej prawo przejść na emeryturę. Co wiecej, to kobiety żyją dłużej. Gdzie tutaj sprawiedliwość i równość?

    Bo kobiety są potencjalnymi wyborcami PiS.

    Pisior i dziennikarz DoRzeczy Cezary Gmyz, odpowiedział w dyskusji Sławomirowi Sierakowskiemu, gdy ten postawił sprawę TK,
    ludzi interesuje 500 zł na dziecko a nie Trybunał Konstytucyjny i płomienny uśmiech zalał jego twarz.
    (rozwinął myśl Jacka Kurskiego:głupi naród wszystko kupi)

    3 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Ludzie muszą być uświadamiani, każdy sposób jest dobry. A niestety obserwując wypowiedzi na forum nie można spodziewać się merytorycznych sporów ze zwolennikami PiS podobnie jak w Sejmie.

    Fajnie dyskutowało się ze zwolennikiem Kukiza ale po wyborach gdzieś przepadł, chyba zrozumiał że to był błąd. Mam nadzieje że niebawem będzie sposobność na fajne dyskusje nie tylko online, o ile nie zginie wolność słowa.

    Endrju napisał/a:

    Tutaj też wiele argumentów zwolenników PiSu jest do odbicia - tutaj dyskutuj - chociażby ten z niekonstytucyjnoscią poprzedniej ustawy emerytalnej. Bo skoro wszyscy jesteśmy równi, to dlaczego kobiety mają wcześniej prawo przejść na emeryturę. Co wiecej, to kobiety żyją dłużej. Gdzie tutaj sprawiedliwość i równość?

    To juz było potwierdzone przez TK ale PiS TK ma za nic.

    Bardzo mi wstyd że ukończyłem to samo liceum co PAD (którym on tak się szczyci), podobnie jak absolwenci i wykładowcy UJ.

    Obiecuję chętnie i czynnie brać udział w merytorycznych dyskusjach.
    Jak juz pisałem lepiej się pisze i dyskutuje z osobami które mają odwagę się podpisać ale to tutaj jest bardzo nie popularne.

    P.S.
    Te memy nieraz mówią więcej niż słowa :)

    3 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Możemy podyskutować o kolejnym pomyśle PiS czyli Pani Premier Szydło - zakupie węgla przez agencję rządową. Czyli kolejne pompowanie pieniędzy podatników w trupa który bez rzetelnej prywatyzacji i restrukturyzacji będzie przedłużał swoje konanie.

    Czy PiS obawia się tego że rozpocznie się od górników ?

    Zobaczcie co dzieje się na giełdzie ? Podatek od kopalin miał być zniesiony - nie będzie. KGHM na dnie. Kolejna obietnica nie spełniona. A KGHM i PZU (które też ma być obarczone kolejnym podatkiem podobnie jak banki) to spółki w które inwestują np. fundusze w tym OFE.

    Zaraz będzie że OFE przynosi straty i w interesie narodu wezmą pozostałą część OFE która się jeszcze ostała. I to wszystko dla dobra narodu. Czyli co ? Jednak prezes wie lepiej co jest lepsze dla mnie ?

    3 Cytuj
  • Andrzej 4 gru 2015

    Powiedz glupiemu, że jego idol to idiota, to nie uwierzy i tym bardziej będzie go wielbił. Dyskutuj merytorycznie, chociaż byłbyś ostatnim sprawiedliwym. Inaczej będziesz jak my, bijący pianę - jedni bo lubią, inni bo tak ich zakodowano.

    1 1 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Nie bardzo jest o czym dyskutować w przypadku programu gospodarczego PiS.
    Ten program, to kopia komuny, skubanie zarabiających i rozdawnictwo, nieproduktywnym.
    Na wszystko koncesje, nawet na bal sylwestrowy.
    Monopol na wszelaką działalność, czyli tęsknota za komuną.
    Popatrz na twarze Terleckiego, Kamińskiego, Kaczyńskiego, Maciarewicza, Glińskiego...czy te twarze niosą postęp, awangardę gospodarczą, innowacyjność?
    Zapomnij.
    Cztery lata greckie.

    4 1 Cytuj
  • 4 gru 2015
    bono napisał/a:

    Nie bardzo jest o czym dyskutować w przypadku programu gospodarczego PiS.

    To o czym mamy dyskutować ? Nie możemy o ideologii bo PiS jest jak sekta, nie widzi nic innego i innego punktu widzenia niż ten który wyznaje guru sekty.

    Jak wspominałem sporo wcześniej gospodarka jest najważniejsza, niestety po drodze "wypaliła" sprawa TK i okazało się że nie możemy zajmować się tylko gospodarką bo musimy bronić demokracji czego naprawdę się nie spodziewałem. Miałem głęboką wiarę, iż ten etap jest już za nami - niestety nie.

    5 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Teraz przez 4 lata czeka nas na tym forum wklejanie memów od Pana Radosława :-)

    Fajnie, już czekam z niecierpliwością na następne obrazki.

    https://www.facebook.com/radoslaw.ambrozy.N/

    Pozdrawiam.

    3 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Wkleiłem za Pana :-)

    zdjecie

    Dostanę jakąś nagrodę od Pana ? :-)

    Będę wklejał na bieżąco jak pojawi się jakiś nowy obrazek na profilu Nowoczesnej albo Ryszarda Petru.

    5 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Nie zawiodę :) I spełnię prośbę o kolejne. W odróżnieniu od niektórych słucham "głosu opinii publicznej".

    Jak widzisz mam troszkę tego w zanadrzu. Tak w woli żartu - wygodniej być opozycją.

    P.S.
    Było Pana Bartosza i mogło tak zostać bo dla kolegów zawsze byłem Bartkiem :)

    2 Cytuj

Odpowiedz