Forum » Społeczeństwo

IV RP

  • 6 lis 2015

    Budzę się , słońce jakaś nowa radość życia, nowe nadzieje.
    Co prawda nie ma wiadomości z frontu robót budowy autostrad, ale te budowy już z powszedniały, to po prostu normalne że budują, a co mają robić?

    Ważniejszą sprawą są sprawy społeczne, wychowanie, szkolnictwo, zdrowa żywność itd.
    Jak się ma już pełny talerz , to trzeba szukać ładnego talerza i jeść w dobrym towarzystwie, no i wybierać smaczniejsze kąski.
    Kiedyś ludzie jeździli po kolejnych nowo otwieranych centrach handlowych w poszukiwaniu kolejnych atrakcji, nawet dziecko nie szło do szkoły, aby z rodzicami mogło załapać się na nowy, atrakcyjny towar.

    Kiedyś porównywaliśmy się z byłymi demoludami, teraz już nikt się nie zająknie dobrobytem w Czechach. Jak ktoś stawia nasze niedostatki , to zestawia je z życiem w Niemczech , Anglii, Szwecji..... itd

    Fajnie, że awansowaliśmy i że naszym problemem jest opieka zdrowotna, gorsza niż w Anglii, Szwecji, czy Niemczech. Ale już żywność nasza jest lepsza, samochody ... no cóż o tym nie piszę bo bo "made in germany" zaczyna upadać na psy.
    Wypadało by ten okres wykorzystać i zbudować polską markę,
    nie wiem czy się do tego nadajemy, bo np. polski produkt w UE Donald Tusk czy Bieńkowska , to przecież dno.

    Gdyby te nazwiska pochodziły z Belgii czy Luksebmurga, w Polsce większość by ich nie znała, a że pochodzą z Polski z opcji która przegrała wybory, oj będą znane i opisywane w nowych podręcznikach szkolnych, jako przykład na którym nie należy się wzorować.

    4 20 Cytuj
  • Andrzej 6 lis 2015

    Ta cała IV RP. Jeszcze PiS nie zaczął dobrze rządzić, a smog w Krakowie niemiłosierny. Cała Polska zakopcona.
    A jeszcze miesiąc temu za PO było tak świeżo i ciepło, bez smogu i dymu.

    13 18 Cytuj
  • 6 lis 2015
    Endrju napisał/a:

    Ta cała IV RP. Jeszcze PiS nie zaczął dobrze rządzić, a smog w Krakowie niemiłosierny. Cała Polska zakopcona.
    A jeszcze miesiąc temu za PO było tak świeżo i ciepło, bez smogu i dymu.

    Jak komuna rządziła to w ogóle smogu nie było, świeżość nad świeżościami :-)
    I wiosna wiała ze wschodu......

    16 3 Cytuj
  • 6 lis 2015

    widze że towarzystwo wzajemnej adoracji cały czas działa wymyslając to coraz nowsze tematy na tym forum..

    15 4 Cytuj
  • 6 lis 2015

    Wielkie mi towarzystwo, dwie osoby przeciwko zorganizowanemu zespołowi zawodowo społecznej regionalnej służbie, jedynie słusznej partii, której biuro polityczne wybrało sekretarkę pełniącą obowiązki premiera, a teraz dobiera jej zespół, nazwijmy go politycznym, do spraw wypełniania założeń Wielkiego Wodza i Pana Prezesa, tu skłon J.K.
    Coś mi się wydaje, że sukces porównywalny z tym 2006, nadejdzie równie szybko, bo i sposób dobierania władzy wydaje się być kopią tej z 2006.
    Obym się mylił, czego sobie serdecznie życzę.

    9 11 Cytuj
  • Andrzej 6 lis 2015

    No, w 2005 tak PiS rządził, że po 2 latach całą gospodarkę światową powalili ;) Nawet Lehman Brothers się nie ostał.

    11 8 Cytuj
  • 7 lis 2015

    Ja zaś chwalę sobie pana Prezydenta. Królowi Danii wino za jedyne 12 euro podał. Hrabia Komorowski by tego nie zrobił. Rostowski z Sikorskim zaś łykali to po 6 tysięcy. Teraz Sikorski, żeby go stać było pracę na Harvardzie zaczął. My pod sklepem to po 2 euro pijem i walczym i kondominium rosyjsko - niemieckie żeśmy obalili. Kaczyński patriota ,z nim pójdziem na Moskali i Germańców. Smoleńsk wzorem naszych królów zdobędziemy i tupolewa do Warszawy przywieziemy. My patrioci za dwa euro. Nie chcemy też żadne Araby, by macały na miejscu nase baby. Niech na plaże Egiptu jadom, Kaczynski obiecał. My patrioci za dwa euro.

    8 15 Cytuj
  • 7 lis 2015

    To byli wójtowie i nauczyciele teraz piją wino pod sklepem za 2 Euro?Do czego ten wredny PiS doprowadził?
    Nawet za komuny nauczyciel mimo że nie mógł wiele mówić miał jakąś klasę i autorytet wśród uczni a teraz ????Czy tęsknota za stołkiem odbiera rozum czy tak było zawsze?
    Czy jeżeli PiS podniesie kwotę wolną od podatku to WKibic dla dobra kraju aby uchronić go od ruiny powie dziękuję i będzie płacił podatek według starych zasad?

    7 6 Cytuj
  • Andrzej 8 lis 2015

    Już zaczynają się gierki małego prezydenta, małego duchem. Mam znajomego w pracy, Duda się nazywa, czasami zdrobniale wołamy do niego Duduś, chociaż mały nie jest. Tak więc nasz mały (duchem) prezydent Duduś już zaczyna misterny plan budowania naszego polskiego piekiełka i na Maltę sam nie pojedzie, chociaż może, ani nie zmienił terminu zaprzysiężenia nowego parlamentu. Chce natomiast, żeby Kopacz wcześniej podała się do dymisji i sobie pojechała na też szczyt. Tylko jako kto? Sekretarka? To może sprzątaczkę z Ukrainy pracującą w sejmie niech Duduś i Szczerski wyślą na Maltę. Niech tam przedstawi swój punkt widzenia o uchodźcach.

    9 9 Cytuj
  • Andrzej 8 lis 2015

    W nowym poście, choć powiązane z poprzednim wpisem:
    http://opinie.newsweek.pl/kto-z-polski-pojedzie-na-unijny-szczyt-wojna-o-puste-krzelo,artykuly,373505,1.html

    Tutaj autor też popłynął, nowego rządu jeszcze nie ma, ale już winien. Będę wytykał każde potknięcie PiSu, ale bez przesady. Ciała dał prezydent Duda, ale wyznawcy PiSu i tak twierdzą że to wina Tuska. Cóż zrobisz, takiej mantry się wyuczyli.

    7 7 Cytuj
  • 8 lis 2015

    Przecież ta Kopacz odchodzi, to po cholerę ją na szczycie europejskim. Komu przekaże wiadomości, jak nikt z nowej władzy z nią nie rozmawia?

    To tak jakby wysłać dyrektora szkoły dzień przed zwolnieniem, do kuratorium, aby się dowiedział jak w najbliższym czasie ma pracować.

    Debilstwo czy dziecinada. Szczerski z Krakowa, myślałem że podniesie rangę Małopolan w stosunku do reszty kraju, a tu równanie w dół.

    8 6 Cytuj
  • 8 lis 2015
    bono napisał/a:

    Debilstwo czy dziecinada. Szczerski z Krakowa, myślałem że podniesie rangę Małopolan w stosunku do reszty kraju, a tu równanie w dół.

    Debilstwo i dziecinadę to uprawiasz ty razem z Endriu. Pokrzykujecie jak wasza kopaczka. A tu wychodzi pomału co ta kopaczka ukrywała przed wyborami.
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/los-merkel-w-rekach-kaczynskiego/kk5hcm
    Teraz pokrzykuje bo pewnie ma obiecaną posadę. Może i was zabierze (jako swoją propagandę).

    3 11 Cytuj
  • 8 lis 2015

    aaa uważałam Cię za poważną osobę i myślałam że odpuścisz sobie dyskusję z takimi osobami.Uważaj bo ściągną Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem. W manipulowaniu ludźmi.są dobrzy ,stara komunistyczna szkoła wyssana z mlekiem matki.

    3 7 Cytuj
  • 8 lis 2015
    krowka123 napisał/a:

    aaa uważałam Cię za poważną osobę i myślałam że odpuścisz sobie dyskusję z takimi osobami.Uważaj bo ściągną Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem. W manipulowaniu ludźmi.są dobrzy ,stara komunistyczna szkoła wyssana z mlekiem matki.

    Nie mogę sobie odpuścić komentarzy, raczej ograniczam. To ściąganie mnie do ich poziomu to po części masz rację, np przedtem pisałem z dużej litery ,,Ty", dotyczy to bono, a teraz jest ,,ty". Ale nie martw się wszystko jest pod kontrolą. Nie dałem się manipulować komunistom jak również obecnym kapitalistom, którzy próbowali różnych sztuczek. Dochodziło do mnie nawet, że mnie wykończą.

    4 6 Cytuj
  • 8 lis 2015

    krówka 123 i aaa- , tobie i tobie już dziękujemy. Jak nie przestaniecie o mnie pisać "ty" a nie "Ty", to zadzwonię do mojego mocodawcy Putina i raz na zawsze z wami skończy.

    Nie żebym was straszył ale ostrzegam tak po ludzku.

    Co do wyssania komunistycznej szkoły z mlekiem matki, to nie, bo moja mama była i jest dewotą, cały dzień siedziała i siedzi w kościele.
    Raczej z mlekiem ojca ale to już sprawa matki co ssała. Ojciec, to stary komuch, jeździł na pielgrzymki z Dziwiszem a kumplował się z Bisztygą.
    Sam już nie wiem kim jestem, chyba uchodźcom, bo większość czasu spędzam poza granicami kraju ale nie z wyboru, tylko z delegacji.

    Jak patrzę na was i na nas z perspektywy biura z za granicy to rośnie we mnie to szyderstwo i w wolnych chwilach nie mogę się powstrzymać aby wam dołożyć.

    Co do tekstu wklejonego z Onet, to myślę, że bardzo źle go zinterpretowałeś. To im czyli Merkel, nie jest Kopacz potrzebna, tylko Kaczyński.

    Kopacz na odchodnym, może Merkrl poprosić jedynie o prace w klinice państwowej w Berlinie, a czy może jeszcze coś dla Merkel zrobić?

    Może przekonać Dudę aby pojechał na Maltę i na Marsie, sorry Malcie, i tam poparł Merkel aby mogła dalej być cesarzową UE.
    Zakładam, że Merkel o stosunkach Kopacz z Dudą, wie tyle samo od swoich sekretarzy ile Duda od swoich o terminie szczytu na Malcie.

    Jeżeli zaś zna relacje Kopacz PiS, to jesteś śmieszny w sugerowaniu, że Kopacz coś mogła obiecać Merkel.

    3 5 Cytuj
  • 8 lis 2015

    Bono napisał
    "Sam już nie wiem kim jestem, chyba uchodźcom, bo większość czasu spędzam poza granicami kraju ale nie z wyboru, tylko z delegacji."
    to pewnie dyplomata albo kierowca TIRa żeby nie było tak jak ten co wykładał na uniwersytecie...kafelki?
    Lektura na wieczór
    http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-jesien-volksdeutscha,nId,1917264

    5 4 Cytuj
  • 8 lis 2015

    Tak, właśnie robię sobie kolację w tirze bo wiozę kafelki, my fachowcy mówimy na to flizy.
    A ty jak tam monitoring miejski, działa czy już za ciemno?

    3 4 Cytuj
  • 8 lis 2015

    Widać przemykających kanałami obrońców przed IV RP może szykują jakieś powstanie?

    4 3 Cytuj
  • 8 lis 2015

    Powstań ci u nas dostatek. Codziennie powstajemy z łóżka, a ja z pryczy w TIRze.
    Ile upadków tyle powstań. Teraz upadłem ale jutro powstanę przed uniwersytetem układać te płytki, tylko jeszcze podpowiedz mi czy w cegiełkę czy karo?
    I tak Cię kocham krówko. pozdrowionka i miłego snu.

    3 4 Cytuj
  • 8 lis 2015

    No popatrz, raz straszy Putinem, a teraz kocha krówkę. Czy to normalne zachowanie?

    1 6 Cytuj
  • 9 lis 2015
    aaa napisał/a:

    No popatrz, raz straszy Putinem, a teraz kocha krówkę. Czy to normalne zachowanie?

    Ty aaa jak nie przestaniesz do mnie pisać "ty", to do ciebie nie gadam i wyślę cię na Maltę, chcesz? mogę ci to u Kopacz załatwić.

    3 6 Cytuj
  • Andrzej 9 lis 2015

    Ledwie nastała IV RP (second edition), Macierewicz jeszcze nie został szefem MON, a już 2 rosyjskie samoloty się rozbiły a Anodina do Francji uciekła. Ot, ten niepozorny PiS z niepozornym prezesem.

    8 4 Cytuj
  • 9 lis 2015

    Tego to się spodziewałem. Uderzenie z grubej rury. Drzyjcie oszuści i czarnoroby, niegodziwcy i wszyscy, którzy próbuje cie coś ukryć. Teraz wszystkie swing le wyjdą na jaw.

    4 6 Cytuj
  • 9 lis 2015

    https://www.youtube.com/watch?v=me2l6uhz5Vs warto posłuchać niezły kabaret........

    1 2 Cytuj
  • 9 lis 2015

    Jedno mnie niestety zaskoczyło w składzie nowego rządu. Mianowicie minister finansów, radca prawny z wykształcenia i praktyki.
    Jak macie oszczędności w płn, czas zamienić je na dolary $, bo po czterech latach oszczędności stopnie ją jak w latach 90 tych.

    5 4 Cytuj

Odpowiedz