Forum » Społeczeństwo

Alkoholozm

  • 29 lis 2015

    witam, mam pytanie, jak w temacie alkoholizm...czy gdzieś w Myślenicach jest miejsce, ludzie które/których możecie polecić człowiekowi który chce zacząć walkę z alkoholizmem?

    10 1 Cytuj
  • 29 lis 2015

    musisz zacząć od Andrychowa ,a następnie silna wola i po kłopocie

    5 2 Cytuj
  • baron nk klasa 29 lis 2015

    mitingi w osieczanach w soboty w poniedzialek i czwartek w myslenicach w sokole i ewentualnie terapia moge podac wiecej info na priw milego popoludnia i pogody ducha mozna zyc na trzezwo i byc czlowiekiem szczesliwym i warto probowac

    9 2 Cytuj
  • 29 lis 2015

    Szukając terapeuty uzależnień warto zwrócić uwagę, czy traktuje pacjenta z szacunkiem i czy podchodzi ze zrozumieniem do jego cierpienia. Jeśli nie, to lepiej zmienić na inną osobę.

    Ciekawe wykłady lekarza i humanisty:

    Gabor Maté - Ludzkie oblicze uzależnień:
    https://www.youtube.com/watch?v=bo056Ps-Onk

    Gabor Maté - Jak wspierać zdrowie psychiczne:
    https://www.youtube.com/watch?v=78TkhIbV1LA

    4 3 Cytuj
  • 30 lis 2015

    W Sułkowicach są spotkania AA.

    1 Cytuj
  • 30 lis 2015
    misiek111 napisał/a:

    witam, mam pytanie, jak w temacie alkoholizm...czy gdzieś w Myślenicach jest miejsce, ludzie które/których możecie polecić człowiekowi który chce zacząć walkę z alkoholizmem?

    witam
    to zalezy gdzie chxcesz tego dokonac i w jaki sposob
    w M-cach sa dwie poradnie AA -jedna na osiedli kolo Kefirka,druga w pierwszym bloku pielegniarskim na Szpitalnej
    spotkania sa 2x w tygodniu z grupa i indywidualnie z psychologiem raz w tygodniu
    polega too przedewszystkim na uzmyslowieniu sobie co alkohol rovbi z organizmem
    troche sie o sobie opowiada,troche pisze zadan-spotkaniue 2 godzinne
    calosc od 3-8 miesiecy
    spotkania AA za UMIG W SOKOLE z tylu
    panie perowadzace poradnie byly rozne-niektore wkurzajace
    ludzie tez sa rozni
    to nibvy Anonimowe,ale.............podajesz tak liste obecnosci,mowisz o sobie i .............nie wszyscy uczestnicy zachowuja sie anonimowo-bywa,ze wynoisza na miasto=-''kto tam sie leczy''-sami pacjenci
    wiec jesi chcesz calkiem AA to raczej KRK
    jest tez szpital zamkniety w KRK ale dlugi czas oczekiwania -pobyt 2 miesiace a pozniej to samo co wyzej
    jesli chcesz cos wiecej wieedziec -pisz

    4 2 Cytuj
  • 30 lis 2015

    Terapie , mitingi, pogadanki Tylko ze sklepów sprzedających alkohol jest coraz więcej Właśnie w sobotę powstał kolejny na 0ś. 1000-lecia naprzeciw bloku 20. Tym samym począwszy od " Kefirka", a skończywszy na ostatnio otwartym (odległość ok. 200 m) szósty sklep tak wiec przybywa punktów terapeutycznych proporcjonalnie do punktów sprzedaży alkoholu.

    4 2 Cytuj
  • 30 lis 2015

    Wprawdzie aplikacja absolutnie nie zstąpi terapii, która jest przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem ale może ktoś skorzysta:

    http://aniolstroz.com.pl/

    Mądrala napisał/a:

    "Terapie , mitingi, pogadanki Tylko ze sklepów sprzedających alkohol jest coraz więcej (...)"

    Niestety miejsc terapii nie przybywa, a te które działają nie zawsze robią to profesjonalnie. Natomiast gminy czerpią zyski ze sprzedaży alkoholu (koncesje) więc w ich interesie jest by ludzie pili na potęgę. Przykre to lecz prawdziwe...

    8 2 Cytuj
  • Adolf Popartyopopulos 30 lis 2015

    Lepiej byc slynnym pijakiem niz anonimowym alkoholikiem!

    13 15 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 30 lis 2015

    Można być słynnym pijakiem, a potem AA.

    7 4 Cytuj
  • 2 gru 2015

    kto nie dozna tego problemu ten nie zrozumie, ja niszczę swoje życie ale i mojej rodziny dlatego chce przestać ale sam nie jestem w stanie tego zrobić

    20 3 Cytuj
  • baron nk klasa 3 gru 2015

    ja kilkanascie lat temu tez zniszczylem wszystko i zostalem sam teraz po latach trzezwosci jestem szczesliwym czlowiekiem nadal uczeszczam na spotkania aa i bede chodzil dozgonnie poniewaz pic moglem samotnie ale trzezwiec tylko w grupie i pomoc mam tez od przyjaciol ze wspolnoty chcesz isc ale sie krepujesz sam to napisz to pojdziemy razem mnie tez wprowadzil przyjaciel bo sam ucieklem z pod drzwi

    18 2 Cytuj
  • 3 gru 2015

    Misiek111 życzę Ci odwagi , wytrwałości i walki z całych sił w pokonywaniu trudności . Uda Ci się na 100% .....,,Nie ma drogi na skróty do miejsca , do którego dojść warto .,,.

    14 3 Cytuj
  • 3 gru 2015

    Nad sklepem" Kefirek" na oś. 1000-lecia też przyjmują terapeuci na NFZ. sama byłam kilka razy. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz skąd zawsze na klatce schodowej w kącie leżą butelki po wypitym alkoholu. czyżby konsumpcja przed czy po terapii?

    3 1 Cytuj
  • 4 gru 2015

    fakt -tam bywaja rozni ludzie
    ci z wlasnej woli
    i ci z przymusu
    ci drudzy pija ale raczej po ,bo przed spotkaniem sprawdzaja
    a z anonimowoscia tez jest roznie
    chcialoby sie ufac,ze wszyscy tam jestescie rowni i nikt nic nie wynosi na zewnatrz -niestety to nieprawda
    te specjalistki tez sa rozne
    trzeba duzo,sily,trzeba chciec i naprawde unikac sytuacji prowokujacych
    i bratniej duszy
    nie kogos madrkujacego ,ale takiego normalnego co przezyl to samo i tez chce wyjsc
    powodzenia
    pozdrawiam
    naprawde niwe wiadomo kiedy i komu moze sie to przytrafic
    nie ma co krytykowac

    7 2 Cytuj
  • baron nk klasa 11 gru 2015

    czesc misiek111 co u ciebie zblizaja sie swieta i sylwester dla chorych na smiertelna i nie uleczalna chorobe jest to ciezki okres ale zycze ci wytrwalosci w dazeniu do trzezwosci

    2 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 11 gru 2015

    Aż przypomniała mi się historia z M...... . Nie wiadomo czy sie z niej śmiać czy płakać. Tak chłop zapił, że w Nowy Rok (czyli dzień później) przyszedł na rynek i mówił: Wszyscy mnie w **** zrobili! Nikt nie przyszedł na Sylwestra

    5 1 Cytuj
  • 11 gru 2015
    misiek111 napisał/a:

    witam, mam pytanie, jak w temacie alkoholizm...czy gdzieś w Myślenicach jest miejsce, ludzie które/których możecie polecić człowiekowi który chce zacząć walkę z alkoholizmem?

    Najpierw trzeba uświadomić sobie, że nie o walkę tu chodzi, a raczej o pogodzenie się z faktem swojego uzależnienia. Uzależniony nigdy nie wygra z alkoholem. Może wygrać jakąś bitwę, ale przegra wojnę. Dlatego pierwszy z 12 Kroków AA mówi o bezsilności wobec alkoholu. Jeśli uzna się swoją bezsilność wobec alkoholu łatwiej jest wycofać się z walki z nim. To daje wolność i otwiera przestrzeń do pracy nad kolejnymi krokami. Życzę powodzenia i pogody ducha:)

    http://www.aa.org.pl/main/viewpage.php?page_id=4

    7 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 12 gru 2015

    I zapewne trzeba też przebaczyć sobie. Nieraz przebaczyć komuś jest bardzo trudno, a sobie jeszcze trudniej.

    3 2 Cytuj
  • 12 gru 2015

    Bez przebaczenia nie jest możliwy rozwój czyli również terapia. Przebaczenie jest nierozerwalnie związane z miłością do siebie i do innych ludzi.

    2 1 Cytuj
  • 26 gru 2015

    misiek już dużo osiągłes bo sie przyznałeś do tego a to jest najwiekszy sukces! Szacun dla ciebie i napewno ci się uda tylko trzeba chcieć i mieć dla kogo to robić. Wiem co mówie....

    3 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 gru 2015

    A na marginesie dzisiejszy dzień nazywam świętem polskiego pijaka. Dlaczego?
    Bo
    - jest dzień ustawowo wolny od pracy
    - nie przypada dziś święto państwowe
    - chociaż dzisiejszy dzień jest ważnym świętem kościelnym - w kontekście ostatnich wydarzań na świecie i dzisiejszego listu czytanego w kościołach może nawet bardzo ważnym świętem - to jednak nie jest to święto obowiązkowe; W wielu krajach europy jest to dzień roboczy.
    - przez wielu Polaków ten dzień jest wykorzystywany w dużej mierze po to, aby się napić albo wytrzeźwieć przed kolejnym dniem roboczym (wytrzeźwieć w tym roku nie dotyczy, bo jutro niedziela).

    1 Cytuj
  • 26 gru 2015

    W ciekawy sposób wyjaśnione:
    „Piję, by zabić cierpienie”
    http://www.tvp.info/13763974/pije-by-zabic-cierpienie

    1 1 Cytuj
  • 31 mar 2018

    proszę o info. jestem nowy i chciałbym się dowiedzieć czy[ 01.04 niedziela wielkanocna.] jest miting gdzieś w Myślenicach lub Sułkowicach

    Cytuj
  • baron nk klasa 1 kwi 2018

    w krakowie gr poranek o 11

    Cytuj

Odpowiedz