Forum » Społeczeństwo

Program 500+ - wyborcze oszustwo?

  • 9 lut 2016
    m_markos napisał/a:

    Tak jak pisałem. Boom w Polsce wynikał z wejścia Polski do UE a nie z cudowności działań PISu. Przyszła realna kasa z UE na inwestycje która napędziła wzrost do 7%. Milion ludzi wyjechało za granicę i też przysyłało pokaźną kasę która zwiększała PKB. PIS sobie może przypisywać te zasługi że to za ich rządów ale tak naprawdę to czynniki od nich niezależne to spowodowały.

    Obniżanie podatków się chwali, sytuacja pozwalała, zrobili, więc OK na plus im to można zaliczyć. Jestem daleki od generalizowania że dany okres jest stracony albo zyskowny. W każdym razie ich dzisiejsza polityka jest zaprzeczeniem tego co było 8 lat temu a o tym dyskutujemy. Zwiększanie biurokracji, redystrybucji to błąd.

    Co znaczy stwierdzenie zmarnowano za czasów platformy? Nie bronię ich. PIS jest przy władzy, ma dostęp do do dokumentów, to niech rozlicza. Są sądy niech egzekwują prawo. Ale jeśli ktoś wierzy że gdyby PIS był przy władzy to uniknęlibyśmy marnotrawstw to mogę go nazwać tylko naiwnym.

    Nie piszę o żadnym Boomie. W ogóle nic takiego nie pamiętam. Po prostu ludzie zaczęli wyjazdy na zachód. Spory wpływ na to miało dojście w wiek czynny zawodowo pokolenia wyżu demograficznego lat 80-tych. Dzisiejszych 30-32 latków którzy nie poszli na studia wyższe tylko zaczęli pracować. Pieniędzy z uni wtedy nie mieliśmy jeszcze prawie żadnych przecież one dopiero przyszły później. Największe w 2008-2010 roku przed Euro.
    Nie zmienia to faktu że Pis obniżył podatki i ekonomiści w tym kraju sądzą że to w cholerę pomogło. Przepraszam z wyjątkiem twojej osoby. Z drugiej strony piszesz że obniżenie podatków jest słuszne. Tak więc trochę pogubiłem się w twojej logice.
    Jeżeli ty oceniasz politykę ekipy rządzącej po 2-3 miesiącach jak jeszcze kluczowe ustawy nie weszły w życie a na efekty (dobre bądz złe) trzeba zwyczajnie poczekać to jesteś dla mnie nowym jasnowidzem Jackowskim.

    Jeśli chodzi o marnotrastwo to mówię o zadłużeniu kraju o ekstra 600 czy tam 700 miliardów w czasach hacowania donka. To nawet przy Gierku jest dobry wynik. Tylko z tych długów Gierka coś jednak powstało. I jakieś profity czerpiemy do dziś dzień. Natomiast tutaj mamy na każdym rogu w zasadzie taką sytuację jak z przykładowym Stadionem Narodowym który miał kosztować miliard i na tyle był wyceniany a dzisiaj po 4 latach od ostatniego meczu na Euro dalej jest nie rozliczony a ta kwota przekroczyła już 2 miliardy..
    W zasadzie można mówić o defraudacjach i złodziejstwie śmiało..

    8 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 lut 2016

    dziewięć lat temu platforma obiecała zmniejszenie liczby posłów o połowę. Ja bym nawet oczekiwał czterokrotnie. Niestety nie przypominam sobie aby PO zrobiło cokolwiek w tym kierunku.

    12 1 Cytuj
  • 9 lut 2016
    sh_ma napisał/a:

    dziewięć lat temu platforma obiecała zmniejszenie liczby posłów o połowę. Ja bym nawet oczekiwał czterokrotnie. Niestety nie przypominam sobie aby PO zrobiło cokolwiek w tym kierunku.

    Platforma zrobiła bardzo wiele tylko że wszystko to było przeciwne do tego co naobiecywali ludziom.
    Jak choćby podatek Vat..

    18 2 Cytuj
  • 11 lut 2016

    Smiac mi się chce z ludzi którzy mówią Platforma to platforma tamto...Oni już nię rządzą i rządzi pis i jemu patrzymy na ręce teraz. On nas teraz okłamuje. Dlaczego tego nie zrozumiećie ?nie chcecie tego zrozumieć czy jesteście tacy ciemni? Własnie że przez te 8 lat PO zrobiło najwięcej.

    6 13 Cytuj
  • 11 lut 2016
    Bartol26 napisał/a:

    Dlaczego tego nie zrozumiećie ?nie chcecie tego zrozumieć czy jesteście tacy ciemni? Własnie że przez te 8 lat PO zrobiło najwięcej.

    Czego nie rozumiesz?
    Platforma zbudowała za mało autostrad, za mało wyremontowała dróg, zbudowała stadiony tylko na jedne mistrzostwa, hale sportowe nie są wykorzystane.
    Miasta się same modernizowały a nie przez PO. Były afery podsłuchowe,
    i "sorry taki mamy klimat". Arogancja władzy była na każdym kroku. Tusk zwiał do Brukseli zamiast walczyć o wrak samolotu, itd itp. Ludzie zaczęli się odwracać od kościoła, te tendencje musi teraz PiS odwrócić. Morale Polakom przywrócić, patriotyzm i honor.
    Polska musi być niezależna i godna.

    Nawet kabarety ryły z Tuska, że harata w gałę i nie ma pojęcia o rządzeniu,
    z Komorowskiego ryły "kiedy pytają mnie" itd.

    Teraz może się nawet odwrócić tendencja emigracji, bo jeżeli islamiści zajmą miejsca Polaków w Irlandii czy Anglii, Polacy zaczną wracać do czystego nie zachwaszczonego muzułmanami kraju.
    A czyja to zasługa, tylko PiS.

    9 7 Cytuj
  • 11 lut 2016
    Bartol26 napisał/a:

    Smiac mi się chce z ludzi którzy mówią Platforma to platforma tamto...Oni już nię rządzą i rządzi pis i jemu patrzymy na ręce teraz. On nas teraz okłamuje. Dlaczego tego nie zrozumiećie ?nie chcecie tego zrozumieć czy jesteście tacy ciemni? Własnie że przez te 8 lat PO zrobiło najwięcej.

    Mi się natomiast śmiać chce jak sobie przypomnę ludzi którzy jeszcze 4-5 miesięcy temu za wszystko co się dzieje na świecie obwiniali Kaczora i pis choć ich już przy władzy nie było 8 lat :) To był dopiero cyrk!
    Hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja:
    http://wpolityce.pl/polityka/281254-rzecznik-kukiz15-platforma-zachowuje-sie-tak-jakby-nie-rzadzila-przez-ostatnie-8-lat-krytyka-rzadu-pis-w-wykonaniu-tego-ugrupowania-to-szczyt-hipokryzji-nasz-wywiad

    Pisory są dopiero 3 miesiące przy władzy a efekty ich ustaw będzie można sensownie ocenić najwcześniej za rok. Choć jak widać sporo ludzi z tego forum tego nie rozumie.
    A i tak Pis już przepchną w tak krótkim czasie sporo obiecanych rzeczy. Są też pozytywne kwiatki które znaczą więcej niż setki ustaw. Takie które nigdy by za czasów donka nie przeszły. Choćby takie smaczki:
    http://wpolityce.pl/historia/281055-andrzej-duda-pozbawi-grossa-orderu-zaslugi-rp-prezydent-zwrocil-sie-z-prosba-o-opinie-msz-ws-odebrania-historykowi-odznaczenia-panstwowego
    http://www.pch24.pl/gowin-degraduje-naukowe-czasopisma-lgbt--homoaktywisci--to-obnizy-poczucie-bezpieczenstwa,39533,i.html
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/antoni-macierewicz-wystapil-z-wnioskiem-o-awans-generalski-dla-ryszarda-kuklinskiego/gqgq2y

    Odnośnie tego co (nie)zrobiła platforma to ci Bono odpowiedział. Choćby te autostrady. Mając do dyspozycji tyle pieniędzy nie ukończono do dziś żadnej w 100 % . A za trzy miesiące minie 4 lata od Euro. Nie wspomnę już o przekrętach , defraudacjach i zwyczajnym złodziejstwie które przy tym na każdym kroku panowało. Przykład stadionu Narodowego jest najlepszy. Koszt po 4 latach wzrósł o co najmniej 110 % bo jeszcze nie wiadoma na czym się to skończy :)
    O tych firmach i przedsiębiorcach krajowych którzy zostali przy tych budowach zarżnięci i wykończeni też nie ma co wspominać.Takie firmy jak Hydrobudowa czy choćby z naszych stron Poldim które z 7-8 lat temu stały wyśmienicie uwalono na tych właśnie "inwestycjach". Większe zniszczenie chyba panowało tylko po 89 roku jak likwidowali i prywatyzowali państwowe firmy.

    12 3 Cytuj
  • 11 lut 2016

    To ja dziękuje za takie 100dni panowania pisu. Zus płace więszy,opłaty bankowe idą w góre,waluta w górę,podatek od hipermarketów odbije się na najmniejszych,obiecanki z 500 zł na każde dziecko to bajka,ubezpieczenie w góre,
    Was boli dupsko to co zrobiła Platforma.
    Nadajecie na autostrady które wybudowali,nadajecie na stadiony które wybódowali,nadajecie że Smoleńsk nie wyjaśniony i dalej nie jest choć pis był w Rosji i nic nie osiągnął ! Arogancja to jest teraz jak swoich dają ciepłe posadki w Orlenie itp.
    Pan jegomość policjant który ostatnio krytykował rolety na komisariacie jakimś dziwnym tropem oddał się do dymisji...
    Podsłuchy to kto podłożył ?Platforma sobie podłożyła ? he...
    Czekam na obniżenie wieku emerytalnego,darmowe leki dla seniorów...

    6 12 Cytuj
  • 11 lut 2016

    Nie histeryzuj. Opłaty są każdego roku wyższe i tak jest od lat. Te co są teraz są i tak skromne.
    Zobaczymy za rok , dwa czy komuś faktycznie to zaszkodziło tak jak straszą. Bo szczerze w to wątpię.
    Program 500+ został przegłosowany właśnie:
    http://wpolityce.pl/polityka/281313-program-rodzina-500-przeglosowany-po-burzliwej-debacie-sejm-przyjal-projekt-pis
    I dodatkowo co jeszcze pozytywnego. Tą pomyloną kwestię jakiś czas temu wprowadzili lewacy i kryptofaszyści.
    Na szczęście to już historia:
    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sejm-dzieci-nie-bedzie-mozna-odbierac-z-powodu-biedy-rodzico,nId,2144430

    W Orlenie i wielu innych państwowych firmach są posady nadawane z politycznych pobudek. I tak jest wszędzie. I za Sld i PO tak samo było. Może ty byś chciał żeby to sprzedać wszystko niemiaszkom?

    Platforma tak naprawdę nic pozytywnego nie zrobiła. Przecież te drogi nie budowała za pieniądze które sama wypracowała. Oni byli tylko ich dysponentami tak jakby. I do tego nie skończyli prawie żadnej do dziś. A ile pieniędzy przy tym zdefraudowano to szkoda gadać..

    10 4 Cytuj
  • 11 lut 2016

    A PiS oczywiście zrobi wszystko za swoje pieniądze i nie będzie ich dysponentem tak jakby ???

    4 5 Cytuj
  • 11 lut 2016

    walker rozwaliłeś mnie tekstem typu:
    '' Opłaty są każdego roku wyższe i tak jest od lat. Te co są teraz są i tak skromne.''
    W sumie spoko niech są wyższe zreszta co mi tam....ehhh
    ''
    Platforma tak naprawdę nic pozytywnego nie zrobiła. Przecież te drogi nie budowała za pieniądze które sama wypracowała. Oni byli tylko ich dysponentami tak jakby. ''
    Ty na poważnie??? Pis wyciągnie ze swojej kieszeni kasę i zapłaci za wszystko...

    Miałem cie za poważną osobę do dyskusji ale teraz pojechałeś jak byś miał 10lat....

    4 8 Cytuj
  • 11 lut 2016

    Wiadomo kolejny bezkrytyczny "Wyznawca" na etacie to czego się spodziewać...............Choćby nie wiem co to PiS będzie dla niego OK a PO do kitu .

    1 8 Cytuj
  • 11 lut 2016

    Dla Bartol26 i t-34 ...

    zdjecie

    hiPOkryci ...

    Sami jak rządzili dzielili dzieci na gorsze i lepsze a teraz mają czelność wypominać PISowi 500 zł ...

    11 2 Cytuj
  • 11 lut 2016

    Mamy czelność! To niby PO żle zrobiło że podzieliło a teraz jak pis dzieli to dobrze jest???
    Gdzie obniżony wiek emerytalny?gdzie tanie leki dla 70+? No gdzie? A gdzie Smoleńsk?dalej nie wyjśniona sprawa z wrakiem ?przeciesz pisiory był w Rosji po wrak i co?nie przywieżli nic?

    4 11 Cytuj
  • 11 lut 2016

    Bartol26- w parę miesięcy chcesz zrobić to co jest zaplanowane na całą kadencję ?
    Śmieszna/y jesteś ...

    PO przez 8 lat nie potrafiła zrobić tyle dla rodzin ile PIS zrobił w kilka miesięcy !

    10 4 Cytuj
  • 11 lut 2016

    Panowie trzeba kończyć tę dyskusję bo jeszcze Ziobro się do nas dobierze jako do wrogów ludu.

    2 7 Cytuj
  • 11 lut 2016

    Wróciłam na chwilę bo trudno wytrzymać patrząc na to co się dzieje.Jeden z oszołomów według GW i innych postępowych mediów powiedział kiedyś(to nie był mój idol).Jeżeli nie ma argumentów w dyskusji to trzeba zrobić z oponenta wariata.Lepper w przeciwieństwie do Bolka wymknął się służbom spod kontroli i stało sie co się stało.
    https://www.youtube.com/watch?v=w3lRwBENA3U
    Opór przeciw zmianom musi być bo zagrożone jest wiele interesów a poprzedni ustrój miał wielu zwolenników wystarczy policzyć że PZPR miał okolo 3 mln. członków ,ORMO około 400 tys. co z rodzinami tworzy pokaźny elektorat.Dlatego nie dziwi mnie że jest taki opór przeciw zmianom,to walka na śmierć i życie.
    Program 500 plus który nie dotyczy zwierząt hodowlanych jest mi obojętny ale wyluzujcie,PO mówiła że nie a kasy a nagle chcą dawać wszystkim.to są pieniądze czy ich nie a? Jeżeli nie to PO proponując to działa na szkodę Państwa?
    Czyżby to były prorocze słowa i co Marszałek trudno mi wymówić to nazwisko miał na myśli
    https://www.youtube.com/watch?v=fPy5EL4lbM0

    8 4 Cytuj
  • 11 lut 2016
    ninja napisał/a:

    Bartol26- w parę miesięcy chcesz zrobić to co jest zaplanowane na całą kadencję ?
    Śmieszna/y jesteś ...

    PO przez 8 lat nie potrafiła zrobić tyle dla rodzin ile PIS zrobił w kilka miesięcy !

    Ten kolega myślał że wszystkie ustawy przegłosują w jedną noc dzień po zaprzysiężeniu :)

    6 3 Cytuj
  • 12 lut 2016
    ninja napisał/a:

    Bartol26- w parę miesięcy chcesz zrobić to co jest zaplanowane na całą kadencję ?
    Śmieszna/y jesteś ...

    PO przez 8 lat nie potrafiła zrobić tyle dla rodzin ile PIS zrobił w kilka miesięcy !

    Przypomnij sobie jak mówili przed wyborami ile zrobią w ciągu 100 dni kadencji! Skleroza?
    A co zrobił takiego wielkiego ten pis dla rodziny ?Żyje ci się lepiej?Dostałeś/dostałaś te 500zł na każde dziecko?bo ja nie. Wiesz co dostałem? więszy zus,większe opłaty bankowe,większe ubezpieczenie,większy kurs euro,inwigilacje 24h.
    Gdzie są górnicy ?Przeciesz przed wyborami Pan Duda przewodniczący Solidarności wyprowadził górników na ulice aby strajkowali że im żle. A teraz cichosza ?Nie ma strajków?żyje im się lepiej? No gdzieś oni są teraz?
    Coś tam dzisiaj słyszałem w radio jak jakiś górnik wypowiadał się żeby rząd przypomniał sobie obietnice i tylko tyle powiedział... Dziwne to coś...Dla mnie nie dziwne bo trzeba być ślepy żeby nie widzieć co jest czarne a co białe. Ale wyborcy pis-u są ślepi.

    aha Gdzie jest wrak ze Smoleńska?Nie ma ?Nie przywieżli ? Oj jak mi przykro...

    5 7 Cytuj
  • 12 lut 2016
    Bartol26 napisał/a:

    Przypomnij sobie jak mówili przed wyborami ile zrobią w ciągu 100 dni kadencji! Skleroza?
    A co zrobił takiego wielkiego ten pis dla rodziny ?Żyje ci się lepiej?Dostałeś/dostałaś te 500zł na każde dziecko?bo ja nie. Wiesz co dostałem? więszy zus,większe opłaty bankowe,większe ubezpieczenie,większy kurs euro,inwigilacje 24h.
    Gdzie są górnicy ?Przecież przed wyborami Pan Duda przewodniczący Solidarności wyprowadził górników na ulice aby strajkowali że im żle. A teraz cichosza ?Nie ma strajków?żyje im się lepiej? No gdzieś oni są teraz?
    Coś tam dzisiaj słyszałem w radio jak jakiś górnik wypowiadał się żeby rząd przypomniał sobie obietnice i tylko tyle powiedział... Dziwne to coś...Dla mnie nie dziwne bo trzeba być ślepy żeby nie widzieć co jest czarne a co białe. Ale wyborcy pis-u są ślepi.

    aha Gdzie jest wrak ze Smoleńska?Nie ma ?Nie przywieżli ? Oj jak mi przykro...

    Dobry z ciebie komik sytuacyjny. Równie dobrze mógłbym napisać że dzięki pis tanieje paliwo.
    To co wymieniłeś ( jeżeli w ogóle ma to coś wspólnego z prawdą) większości i tak nie rusza jak widać bo partia rządząca ma dalej druzgocące poparcie.
    Ty nie rozumiesz że skutki i efekty ustaw dla gospodarce choćby ( w szczególności) to proces złożony i długofalowy i trzeba czasu aby się zaczęły realizować?

    5 3 Cytuj
  • 12 lut 2016

    Tak paliwo tanieje aż miło ale to pis obniżył baryłkę ? Patrzysz na sondaże ?To popatrz na Petru i wtedy powiedz czy ma pis taka przewagę. Ja się pytam co z wrakiem?Nie ma? Przecież miało to być priorytetowe zadanie żeby wrak wrócił . Odpowiesz na jakieś pytanie czy będziesz dalej bełkotał?

    3 7 Cytuj
  • 12 lut 2016
    Bartol26 napisał/a:

    Tak paliwo tanieje aż miło ale to pis obniżył baryłkę ? Patrzysz na sondaże ?To popatrz na Petru i wtedy powiedz czy ma pis taka przewagę. Ja się pytam co z wrakiem?Nie ma? Przecież miało to być priorytetowe zadanie żeby wrak wrócił . Odpowiesz na jakieś pytanie czy będziesz dalej bełkotał?

    I tak samo z opłatami bankowymi które były podnoszone od dobrych kilku lat. Pis też w tym maczał? Znalazłeś dobre alibi dla nich.
    Sondażami się nie sugeruję bo manipulują tylko ludźmi. Powinny być zakazane. Ale co ciekawe nawet w tych tevaenowskich pis prowadzi z znaczną różnicą. Petrus jest przykładem znakomitym na manipulowanie tym społeczeństwem. Przecież ten gość i jego ekipka nie ma więcej jak z 7-8 procent poparcia. Z nich to się już śmieją wszędzie.Podobnie jak z tych kodowców. Z tej zbieraninki to jest dobra polewka w sieci.
    Samego Petrusa choć to nie moja bajka do tej pory uważałem za jakiegoś grubego gościa ale teraz (szczególnie po tych jego wypowiedziach) wychodzi że to jest zwykły błazen sterowany do robienia dymu i nic więcej. Te kobitki obok niego to jeszcze lepsze. Podobnie jak palikociarze wcześniej.
    A co cie tak wzięło z tym wrakiem? Gdzie ktoś mówił że to jest priorytetowe zadanie? Bo nie słyszałem..

    Ps. Ja ci cały czas odpowiadam na pytania i zadane tematy ale to ty mi nie udzielasz jasnych odpowiedzi..

    3 5 Cytuj
  • 12 lut 2016
    krowka123 napisał/a:

    Wróciłam na chwilę

    Witaj ponownie. Brakowało Cię.
    Wracając do tego co piszesz, mnie tam nie brakuje realizacji obietnic przedwyborczych, bo bardziej zależy mi na Polsce niż na obietnicach. Jeżeli Polska ma się wyłożyć i mamy zostać ponownie dziadami Europy to niech nie realizują obietnic. Moi starzy w komunie zarabiali 7-11$ miesięcznie, więc jak się rząd zadłuży jak Gierek czeka na s to samo.

    Nic PiS nie mówi o budowie dróg i autostrad, stadiony, hale już są, a dalej do Bielska Białej czy Cieszyna lub do autostrady na Słowacji , wleczesz się w nieskończoność.

    Nic też rząd nie mówi o ambicjach brukselskich, czy oddamy władzę w Brukseli obcym, bo Polacy w Brukseli to nie honor i dowód podległości?

    3 Cytuj
  • 12 lut 2016

    walker pamiętam jak Duda mówił że priorytetem jest wyjaśnienie Smoleńska i przywiezienia wraku, A uczepiłem się tego bo jak PO miało władzę to PIS tylko Smoleńsk i Smoleński i żeby przywieś wrak. Pojechali i nie przywiezli nic poza kompromitacją . Bo Ruskie nie oddadzą go i tyle.
    Kiedy miałeś podwyżki wcześniej bo ja tego nie odczułęm . Zresztą wy ciągle co robiła Platforma a nie patrzycie co robie teraz Pis i obudzicie się w ręka w nocniku ..
    Co do Tuska co uciekł do Brukseli to dla mnie wielkie wyróżnienie że Polak jest na takie wysokim stanowisku w UE. Dla was to kompleks.
    Aha po tych autostradach wybudowanych przyjemnie się jezdzi, Na nowych stadionach miło się ogląda mecze itp
    No ale was to w oczy razi to co PO zrobiło. Mówisz o przewadze pisu nad innymi a nie wierzysz w sondaże to niby skad wiesz? z TV Trwam czy z Radio od Rydzyka który dostanie ponad 20ml zł ?

    6 4 Cytuj
  • 12 lut 2016
    bono napisał/a:

    Witaj ponownie. Brakowało Cię.
    Wracając do tego co piszesz, mnie tam nie brakuje realizacji obietnic przedwyborczych, bo bardziej zależy mi na Polsce niż na obietnicach. Jeżeli Polska ma się wyłożyć i mamy zostać ponownie dziadami Europy to niech nie realizują obietnic. Moi starzy w komunie zarabiali 7-11$ miesięcznie, więc jak się rząd zadłuży jak Gierek czeka na s to samo.

    Nic PiS nie mówi o budowie dróg i autostrad, stadiony, hale już są, a dalej do Bielska Białej czy Cieszyna lub do autostrady na Słowacji , wleczesz się w nieskończoność.

    Nic też rząd nie mówi o ambicjach brukselskich, czy oddamy władzę w Brukseli obcym, bo Polacy w Brukseli to nie honor i dowód podległości?

    Wiesz. Platforma je podobno budowała i do 2012 /2013 roku miały być niby ukończone. Kasa na to była a co teraz z nią się dzieje to nie słychać.
    Odnośnie Gierka to rząd donka już zadłużył się na większą sumę:
    http://wpolityce.pl/gospodarka/258477-po-zadluzyla-polske-bardziej-niz-gierek-mocna-ale-rzetelna-ocena-prof-krzysztofa-rybinskiego
    http://www.fakt.pl/polityka/ekonomisci-o-rzadach-donalda-tuska,artykuly,488286.html

    Tylko z tych rzeczy z Gierka nam sporo zostało. Co prawda protoplaści donalda sprzedali 80 % tej schedy niemiaszkom ale jednak nasi tam pracują. Za psie pieniądze co prawda ale lepsze toż niż wypas owiec jak w Mongolii..

    6 5 Cytuj
  • 12 lut 2016

    Tak wygląda cały program 500+

    zdjecie

    10 9 Cytuj

Odpowiedz