Forum » Społeczeństwo Program 500+ - wyborcze oszustwo?

 • 06.02.2016 - 19:21
  zdjecie

  Zapowiadano, że program ma na celu wsparcie młodych rodzin, zachęcić ich do posiadania dzieci. Dziś już wiemy, że na pewno nie jest to program prorodzinny, a raczej paniczną próbą spełnienia wyborczego hasła. Mamy do czynienia z chaosem, polityką dezinformacyjną i mnóstwem wątpliwości.

  Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaznacza, jak ważne jest realizowanie tego typu projektów w porozumieniu z samorządem - bo to właśnie władze lokalne będą obciążone realizacją tych założeń. PiS wycofuje się dzisiaj ze swoich kampanijnych obietnic, wprowadzając bałagan i zamieszanie.

  PiS początkowo mówił o pomocy dla każdego dziecka, później, że dla co drugiego. Dziś okazuje się, że Program 500+ wciąż nie jest gotowy, a kryteriów do spełnienia, aby otrzymać pomoc wciąż przybywa.

  - Program był zapowiadany jako plan prorodzinny – a takiego charakteru nie ma. Ten program ma charakter wyłącznie wypłat socjalnych, świadczeń o charakterze pieniężnym. To są bardzo kosztowne rozwiązania, które nie poprawiają sytuacji rodzin - mówił Andrzej Halicki.

  Wątpliwości wokół programu 500+ jest coraz więcej. Jan Grabiec zwrócił uwagę na niepewne źródła finansowania programu. 17 mld zł, które mają zostać przeznaczone na wypłatę świadczeń, pochodzą z dochodów, które życzeniowo stworzyło PiS. Opierają się na dochodach z podatków, o których istnieniu jeszcze nie wiemy. Innymi słowy, projektów ustaw przedstawiających nowe podatki jeszcze w Sejmie nie ma, ale w budżecie już są zapisane jako dochody.

  Co więcej, duża część budżetu to dochody jednoroczne. W przyszłym roku ich nie będzie, zatem rząd będzie musiał znaleźć kolejny sposób, aby z naszych kieszeni wyjąć 500-600 zł, a następnie je wypłacić w formie realizacji programu 500+ - mówił Jan Grabiec. Wątpliwość budzi również sposób obsługi wypłat. To samorządy będą odpowiedzialne za wypłatę 500zł. Do tego potrzebnych jest ok. 7 tys. nowych urzędników, stworzenie nowych procedur i rozwiązań. Szacuje się, że w przyszłym roku sam system wydatkowania świadczeń będzie kosztował 500 mln zł.

  Niebieska teczka, którą wymachiwała Beata Szydło w czasie kampanii wyborczej, pokazując, że ma gotowe ustawy, to fikcja i wyborcze oszustwo - mówiła Agnieszka Pomaska. Mamy do czynienia z dużą niewiadomą, chaosem i brakiem polityki prorodzinnej. Słyszymy tylko półobietnice, żadnych szczegółów. Dodatkowo słyszymy dziwne apele do obywateli, aby nie pobierali 500zł!

  Posłowie Platformy Obywatelskiej zwrócili też uwagę na to, że PiS nie dość jasno poinformował kto będzie mógł skorzystać z programu. Jak się okazuje, drugie dziecko nie otrzyma pomocy, jeśli posiada starszą siostrę lub brata, który ukończył 18 lat - wówczas będzie liczone jako pierwsze dziecko. A przecież koszty utrzymania w przypadku takich rodzin są bardzo wysokie, więc wydawałoby się, że tym bardziej należy im się wsparcie.

  Kryteria dochodowe oraz progi wiekowe w praktyce oznaczają, że 1mln 800 tys. rodzin nie otrzyma pomocy na dziecko - ani pierwsze, ani drugie. Zgodnie z programem ponad 3 mln dzieci nie otrzyma pomocy. Miało być na każde dziecko, będzie na niektóre dzieci. Platforma Obywatelska apeluje, aby program ten przestał być programem socjalnym, a zaczął spełniać warunki rzeczywistej polityki prorodzinnej.

  zdjecie

  PiS w kampanii deklarował, że uruchomi program 500 zł na każde dziecko, nie było mowy o konkretach. Z czasem propozycje ewoluowały, wykluczając coraz większe grupy – ogłoszony niedawno projekt nie obejmie aż 3 mln dzieci! Politycy Platformy Obywatelskiej postanowili więc przedstawić własny projekt, który przedstawia dobre rozwiązania dla rodzin. Projekt ustawy mówi o tym, jak pieniądze budżetowe mogą być dobrze wydatkowane na rzecz dzieci, aby nie powodować takiego bałaganu, jaki dzisiaj serwuje PiS.

  Projekt, który na konferencji prasowej zaprezentowali - Przewodniczący Grzegorz Schetyna, szef Klubu Parlamentarnego PO Sławomir Neumann oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, przewiduje kilka istotnych zmian w stosunku do projektu PiS:
  1. 500 zł przysługiwać będzie na każde dziecko, do 18 roku życia,
  2. program zostanie uruchomiony 1 lipca (według propozycji PiS miałby ruszyć 1 kwietnia, znacząco zwiększając koszty dla tegorocznego budżetu),
  3. dystrybucja świadczenia przeprowadzana będzie przez ZUS, a nie przez nowo tworzoną machinę administracyjną, która – według projektu PiS – miałaby liczyć dodatkowo 7 000 urzędników.

  Zaproponowane zmiany przez Platformę Obywatelską czynią program zdecydowanie bardziej sprawiedliwym, niż wykluczający ogromną grupę rodzin i dzieci projekt PiS. - Chcemy, żeby 500+ było sprawiedliwe. Będzie takie tylko wtedy, gdy obejmie każde dziecko, bez dzielenia ich na lepsze i gorsze – tłumaczył Sławomir Neumann. – Propozycja PiS to nie jest 500 zł na każde dziecko. PiS chętnie dzieli ludzi na sorty, teraz zaczął dzielić też dzieci. Program 500 plus to tak naprawdę 500 minus – 500 minus 3 mln dzieci, których nie obejmuje program – wtórował mu Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

  Platforma Obywatelska złożyła wczoraj swój projekt - politycy będą intensywnie pracować, by bardziej uczciwa, sprawiedliwa i przemyślana koncepcja programu 500+, jaką zaprezentowali, zwyciężyła z niesprawiedliwym i chaotycznym projektem PiS.

  Relacja z konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej:
  https://www.youtube.com/watch?v=sLKru8LH9kQ .
  30 80 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2016 - 19:55
  Gdzie byliście przez 8 lat?
  88 31 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2016 - 20:51
  Wsparcie dla rodzin to musi być całościowy, przemyślany system - taki Platforma Obywatelska zbudowała przez 8 lat.
  zdjecie
  Polityka prorodzinna to nie proste rozdawnictwo, jakie proponuje nam dzisiaj PiS w swoim programie 500+. Rodzinom potrzeba programu, który będzie kompleksową pomocą, m.in. również w kwestiach kupna własnego mieszkania, czy dostępu do przedszkola. Platforma Obywatelska podczas 8 lat rządów wprowadziła wiele ułatwień i zmian dla polskich rodziców. Najważniejsze jednak jest to, że programy wsparcia rodzin były pomyślane tak, aby pomagać rodzinom na każdym etapie.

  Poniżej przedstawione zostały poszczególne elementy polityki prorodzinnej Platformy Obywatelskiej i to, jak wyglądała droga wsparcia rodziców.

  1. Młode rodziny marzą o swoim własnym mieszkaniu, dlatego Platforma Obywatelska uruchomiła program „Mieszkanie dla Młodych”, czyli pomoc w kupnie swojego własnego "M". Średnia wysokość dopłat do kupna mieszkania to 28 tys. zł. W 2015 roku program "MdM" został rozszerzony także o rynek wtórny. "MdM" jest następcą realizowanego w latach 2006–2012 programu "Rodzina na swoim", który również polegał na pomocy dla osób biorących kredyt hipoteczny.

  2. Kiedy już rodzice zdecydowali się na dziecko, dzięki zmianom wprowadzonym przez rząd PO-PSL nawet pracujący na umowę cywilnoprawną, studenci, uczniowie, bezrobotni i rolnicy po urodzeniu dziecka otrzymują 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok po urodzeniu dziecka. Grupy, które wcześniej były wykluczone z pomocy po narodzinach dziecka, dzięki tym zmianom dzisiaj je otrzymują.

  3. Platforma Obywatelska wydłużyła również płatne urlopy rodzicielskie. Dzisiaj rodzice mają do wykorzystania aż 52 tygodnie urlopu, który mogą podzielić między siebie. Od 2010 roku obowiązuje również dodatkowy urlop ojcowski w wymiarze 2 tygodni.

  4. Od 2011 roku państwo odciąża rodziców dokładając się również do pensji niań - rodzice muszą podpisać z nianią umowę i zgłosić ją do ZUS-u, a wówczas z budżetu państwa opłacane są składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

  5. Dzięki staraniom rządu Platformy Obywatelskiej rodzice mogą korzystać z większej liczby żłobków i przedszkoli. W 2007 roku mieliśmy 373 żłobki i 16 902 przedszkola, a już w 2015 roku 1789 żłobków i 21 661 przedszkoli.

  6. Od 2013 roku działa program "Przedszkola za złotówkę". Program polega na tym, że wszystkie zajęcia prowadzone w przedszkolach publicznych, wykraczające poza ustalony czas bezpłatnej opieki, kosztują nie więcej niż jedną złotówkę.

  7. Rząd PO-PSL pomógł również rodzicom dzieci w wieku szkolnym udostępniając darmowe podręczniki. Dzięki temu rodzice oszczędzają średnio 250 złotych na kupnie podręczników. W roku szkolnym 2014/2015 bezpłatny podręcznik dostało prawie 2 mln uczniów.

  8. Rodziny z przynajmniej trójką dzieci mogą korzystać również z Karty Dużej Rodziny. Do 2015 roku wydano ponad 1,2 mln takich kart, które uprawniają do zniżek w 10 tys. miejsc w Polsce. Zniżki obejmują żywność, artykuły gospodarstwa domowego, książki, podręczniki, odzież i obuwie, zakup paliwa, czy przejazdy komunikacją i koleją.

  9. Platforma Obywatelska zwiększyła również ulgi podatkowe dla rodzin wielodzietnych, dzięki czemu rodzice z jednym dzieckiem mogą otrzymać do 1 112 zł ulgi rocznie, z dwójką - do 2 224 zł ulgi, z trójką - do 4 224 zł ulgi, z czwórką - do 6 924 zł ulgi, a z piątka - nawet do 9624 zł ulgi.

  10. Platforma Obywatelska pomyślała również o studentach i pracownikach naukowych. Dzięki programowi "Maluch na uczelni", czyli dofinansowaniu tworzenia żłobków i klubów dziecięcych na uczelniach.

  11. Warto również wspomnieć o rządowym programie in vitro, dzięki któremu do grudnia 2015 roku urodziło się już 3841 dzieci, czy o 360 mln zł przeznaczonych na budowę i remonty placów zabaw dla dzieci.

  To tylko niektóre elementy polityki prorodzinnej 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej. Politycy dzisiejszej opozycji z doświadczenia bowiem wiedzą, że kompleksowa pomoc to najlepsze zabezpieczenia dla rodziców, dlatego będą robić co w ich mocy, aby przypominać o tym PiS, które zdaje się nie mieć żadnego spójnego, systemowego pomysłu na politykę prorodzinną.

  Marcin88 napisał/a:
  Gdzie byliście przez 8 lat?
  Zobacz więcej na stronie 8lat.platforma.org.
  26 88 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2016 - 21:10
  67 12 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2016 - 22:39
  Radek3101

  Jaja Pan sobie z Nas robi ?


  zdjecie

  Umiecie Wy w ogóle rządzić ? To jeszcze parę miesięcy temu według pani premier Kopacz nie było pieniędzy i się nie dało a teraz nagle po przegranych wyborach już są i wszystko się da ? To jak to jest ?

  Daj Pan sobie spokój z tą agitacją i propagandą ... 8 lat mieliście, chyba wystarczy ?


  Przez 8 lat Platforma sekowała rodzinę. Raport NIK jest twardym dowodem:

  http://wpolityce.pl/polityka/280826-przez-8-lat-platforma-sekowala-rodzine-raport-nik-jest-twardym-dowodem-teraz-urzadza-cyrk-z-poprawa-programu-500-co-za-tym-stoi

  Stracił Pan dobrą okazję do milczenia. PO jako ostatnia partia powinna wypowiadać się w tej sprawie.
  68 18 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2016 - 23:52
  ninja napisał/a:
  Radek3101

  Jaja Pan sobie z Nas robi ?
  Ninja, do żartów mi daleko. Zwłaszcza w sytuacji, jaką obecnie funduje nam obóz rządzących. W tytule wątku zadałem pytanie. Niestety, nikt z osób wspierających obecny rząd nie odważył się na nie odpowiedzieć. Zamiast tego zaczęła się licytacja na przewinienia opozycji. No cóż, prawdę mówiąc, spodziewałem się tego. Z faktami jednak ciężko dyskutować. A fakty przedstawiłem w poprzednich postach.

  ninja napisał/a:
  To jeszcze parę miesięcy temu według pani premier Kopacz nie było pieniędzy i się nie dało a teraz nagle po przegranych wyborach już są i wszystko się da ? To jak to jest ?
  Pani Kopacz nie odpowiada teraz za przyszłe losy naszego kraju. Za to pani Szydło już tak. Więc należałoby raczej zapytać - jak to jest, że jeszcze parę miesięcy temu PiS, prowadząc kampanię wyborczą, miał dokładnie wyliczone projekty na każde dziecko, a dzisiaj - kiedy udało im się zbałamucić ludzi i przyszło im rządzić - odbierają 3 milionom dzieci możliwość skorzystania z tej pomocy? No, jak to jest?

  Pamięć potrafi czasem zawodzić:
  https://www.youtube.com/watch?v=R-pA_4dSeso .
  14 47 Cytuj Zgłoś
 • 07.02.2016 - 0:06
  Odwracasz kota ogonem, ale tego się spodziewałem, jeszcze parę miesięcy temu nic się nie dało, ale teraz można wszystko ... Tylko trzeba było myśleć przez te 8 lat a nie teraz przebijacie PIS.
  Co to licytacja ?
  Za chwilę PSL obieca 1000 zł na każde dziecko i Was przebije :-)
  Wybory są dopiero za 4 lata, trochę za wcześnie wystartowaliście z tymi obietnicami ...

  Od początku było mówione, że na pierwsze dziecko w zależności od dochodu, a na następne bez żadnych wyjątków, tylko trzeba było uważnie słuchać.

  zdjecie
  54 15 Cytuj Zgłoś
 • 07.02.2016 - 9:57
  Niestety Radek, 3 miliony dzieci zostało oszukanych. Zapowiedź PIS-u była jednoznaczna: 500 zł na każde dziecko. A dostaną 500 zł tylko niektóre. Tak jest z każdą PIS-owską obietnicą. Ale czego innego można się było po nich spodziewać. To dopiero początek kabaretu, który zafundowali Polsce i Polakom!!!
  29 30 Cytuj Zgłoś
 • Marcin 07.02.2016 - 12:11
  Fajnie, że niektórzy już po 4 MIESIĄCACH piszą co robi PiS i jakie będą tego konsekwencje ;) Z trybunałem (mimo, że to wszystko zaczęła tfuplatforma w kwietniu), 500 zł na dziecko (skoro nie ma funduszy, to chociaż w małej części fajnie byłoby, gdyby to jednak weszło w życie. Przynajmniej realizują w przeciwieństwie do innych) itd., itd., itd. ... Szkoda, że gdy PO było u władzy nie ocenialiście po kilku miesiącach za to co robią.
  27 12 Cytuj Zgłoś
 • 07.02.2016 - 12:28
  Wy się leming w końcu zdecydujcie.
  Dopiero wyliście po wszystkich forach facebookach i innych twitterach że 500+ zniszczy Polskę, zniszczy gospodarkę spowoduje zapaść.
  Teraz zmiana narracji (zapewne po nakazie z góry) 500+ na każde dziecko!!!!
  Oto nagle media zaczną być przepełniona płaczącymi pierwszymi dziećmi.
  Ja wiem że macie płacone za takie wpisy. Jakoś trzeba dorobić. Ale zrozumcie "zielona wyspa" to był mit i kit który wam Tusek wcisną a wy łykliście to bez przepitki.
  Została was garstka i nikt już wam nie wierzy.
  To że mamy taki jazgot w sprawie 500+ świadczy tylko o tym że będzie to dobre dla Polski. Poprzedni nierząd był antypolski i dlatego takie działania ich i was bolą.
  To że PiS chce dać po 500 na dziecko to nie jest rozrzutność to brzydko mówiąc inwestycja która się zwróci.
  Przecież tych pieniędzy ludzie nie zakopią pod drzewem ale będą wydawać napędzając gospodarkę. Pracodawcy w końcu będą musieli lepiej płacić najmniej zarabiającym bo jak nie to wielu nie będzie się chciało pracować za grosze jak będzie mógł zająć się dziećmi w domu i mieć te same pieniądze.
  28 12 Cytuj Zgłoś
 • 07.02.2016 - 12:35
  Banda idiotów i hipokrytów z tych platformianych . Co za cyniczni ludzie. Niedawno trąbili że nie ma kasy na drugie dziecko w budżecie a teraz chcą dać na każde. Na szczęście cała ta pseudoplatforma leci na łeb na szyję.
  33 16 Cytuj Zgłoś
 • 07.02.2016 - 12:39
  bill napisał/a:
  Niestety Radek, 3 miliony dzieci zostało oszukanych. Zapowiedź PIS-u była jednoznaczna: 500 zł na każde dziecko. A dostaną 500 zł tylko niektóre. Tak jest z każdą PIS-owską obietnicą. Ale czego innego można się było po nich spodziewać. To dopiero początek kabaretu, który zafundowali Polsce i Polakom!!!
  Trzeba być skończonym kretynem żeby zakładać że ten program jest przewidziany z myślą o dzieciach. Tutaj chodzi o sztukę , nowego producenta PKB. Daje się parze która ma mieć właśnie drugie i lepiej 3 dziecko bo to się opłaci. Jedno dziecko z pary to jest 50 % strat.
  12 4 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 10:20
  Walker84 napisał/a:
  Trzeba być skończonym kretynem żeby zakładać że ten program jest przewidziany z myślą o dzieciach. Tutaj chodzi o sztukę , nowego producenta PKB. Daje się parze która ma mieć właśnie drugie i lepiej 3 dziecko bo to się opłaci. Jedno dziecko z pary to jest 50 % strat.
  Ale przecież działacze PIS twierdzą że to z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Czyżby aż takie kolejne przekłamanie?
  6 14 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 10:43
  Radek3101 - gdzie byłeś przez te 8 lat? Zapewne jesteś teraz zapalonym obrońcą demokracji.

  1. Młode rodziny marzą o swoim własnym mieszkaniu, dlatego Platforma Obywatelska uruchomiła program „Mieszkanie dla Młodych”, czyli pomoc w kupnie swojego własnego "M". Średnia wysokość dopłat do kupna mieszkania to 28 tys. zł. W 2015 roku program "MdM" został rozszerzony także o rynek wtórny. "MdM" jest następcą realizowanego w latach 2006–2012 programu "Rodzina na swoim", który również polegał na pomocy dla osób biorących kredyt hipoteczny.

  - dlaczego banki korporacyjne mają na mnie zarabiać? Za godne zarobki, niższe podatki i kwotę wolną od podatku było by mnie stać na dom bez kredytu.

  2.Kiedy już rodzice zdecydowali się na dziecko, dzięki zmianom wprowadzonym przez rząd PO-PSL nawet pracujący na umowę cywilnoprawną, studenci, uczniowie, bezrobotni i rolnicy po urodzeniu dziecka otrzymują 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok po urodzeniu dziecka. Grupy, które wcześniej były wykluczone z pomocy po narodzinach dziecka, dzięki tym zmianom dzisiaj je otrzymują.

  - dzięki waszym zmianom, lenie którym się nie chce pracować i nie odprowadzający składek, dostają pieniądze odprowadzane z moich składek, podatków i zyskują więcej ode mnie, mimo że ja pracuję.

  3. Platforma Obywatelska wydłużyła również płatne urlopy rodzicielskie. Dzisiaj rodzice mają do wykorzystania aż 52 tygodnie urlopu, który mogą podzielić między siebie. Od 2010 roku obowiązuje również dodatkowy urlop ojcowski w wymiarze 2 tygodni.

  - przy normalnych dochodach mamy było by stać na pracę na 3/4 etatu.

  i tak w koło.

  Hipokryzja nie zna granic.
  16 8 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 12:38
  Skowyt platformianych świń odciąganych od koryta jest miodem na moje uszy :) jak widać sprzedaliby się jak prostytutki za powrót do koryt :) tak się składa, że to dopiero początek rozliczania POwskiego bydła. I bardzo dobrze, w końcu :)
  34 11 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 15:25
  Bolek napisał/a:
  Skowyt platformianych świń odciąganych od koryta jest miodem na moje uszy :) jak widać sprzedaliby się jak prostytutki za powrót do koryt :) tak się składa, że to dopiero początek rozliczania POwskiego bydła. I bardzo dobrze, w końcu :)
  W myśl maksymy,
  "jeśli nie możesz pokonać wroga, przyłącz się do niego",
  robię to.
  Zaczynam od oplucia wroga i hołoty nie będącej po naszej stronie a więc:
  świnie, odciągane od koryta, prostytutki i bydło chodzące, sprzedawczyki , sługusy Merkel kończymy z wami.

  Jesteście nikim, politrupami, ale dobieramy się wam do skóry. Ale będzie miło patrzeć jak się zwijacie i pełzacie przed naszym Panem Jarosławem i przed jego armią zbawienia, drogą do odzyskania niepodległości i przywrócenia pozycji właściwej Polsce.

  Poddani Brukseli, teraz będziecie poddanymi naszego patriotycznego rządu i jego oddanych urzędników. Chowajcie się już dzisiaj do mysich dziur albo uciekajcie z Polski gdzie pieprz rośnie, najlepiej do Brukseli której tak służyliście, albo do Niemiec któremu to państwu oddawaliście hołdy.
  7 23 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 15:57
  Bono platfusie ty to akurat sie nie udzielaj bo i tak bedziesz klekal przed swoim PANEM PREZYDENTEM ANDRZEJEM KROLEM DUDĄ. Przylaczam sie do nasluchiwania skowytu swinskich platfusich ryjow bo to doprawdy przecudowna muzyka !!
  20 10 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 18:06
  Budżet państwa składa się z pieniędzy podatników. PISiory dadzą rodzicom 500 ale wczesniej im zabiorą w postaci podatków (np od sprzedazy) po 700 bo przecież rozdawnictwo trzeba obsługiwać za coś.

  Najpierw PO żerowała na społeczeństwie a teraz żeruje PIS. Zamiast oszczędzać, obniżać podatki np. przez podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najbiedniejszych, zmniejszać ZUSy, zmniejszać biurokrację tworzyć podwaliny pod stabilny rozwój gospodarczy to tylko patologię się wzmacnia przez rozdawnictwo.

  Nigdy nie będzie w tym kraju dobrobytu.
  10 14 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 20:44
  m_markos napisał/a:
  Budżet państwa składa się z pieniędzy podatników. PISiory dadzą rodzicom 500 ale wczesniej im zabiorą w postaci podatków (np od sprzedazy) po 700 bo przecież rozdawnictwo trzeba obsługiwać za coś.

  Najpierw PO żerowała na społeczeństwie a teraz żeruje PIS. Zamiast oszczędzać, obniżać podatki np. przez podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najbiedniejszych, zmniejszać ZUSy, zmniejszać biurokrację tworzyć podwaliny pod stabilny rozwój gospodarczy to tylko patologię się wzmacnia przez rozdawnictwo.

  Nigdy nie będzie w tym kraju dobrobytu.
  Pis już był przy władzy i właśnie obniżał podatki czego nie można powiedzieć o platformie. Bo oni robili coś zupełnie przeciwnego:
  http://www.rp.pl/artykul/1102441-PO-bardziej-fiskalne-niz-socjalny-PiS.html
  http://wgospodarce.pl/informacje/20386-zle-dla-gospodarki-rzady-pis-to-nieprawda-obnizki-podatkow-ograniczanie-danin-i-biurokracji-zobacz-dane
  Efekty tego programu będą znane za dwa lata i wtedy będzie się można na ten temat wypowiedzieć. I nie jest to program socjalny tylko demograficzny. Bo niektórzy tego nie rozumieją. Jeżeli za ok dwa lata urodzi się więcej ludzi to będzie to oznaczało że powiodło się. I wszystkim się to w perspektywie długofalowej opłaci.
  11 5 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 20:49
  Kibel z Vegi napisał/a:
  Bono platfusie ty to akurat sie nie udzielaj bo i tak bedziesz klekal przed swoim PANEM PREZYDENTEM ANDRZEJEM KROLEM DUDĄ. Przylaczam sie do nasluchiwania skowytu swinskich platfusich ryjow bo to doprawdy przecudowna muzyka !!
  Byłem platfusem masz rację i już raz klęczałem przed PANEM PREZYDENTEM ANDRZEJEM KROLEM DUDĄ, jak wychodził ze szkoły w Pcimiu.
  Staram się pokutować gdzie tylko mogę, chcę odkupić swoje winy.
  A te platfusy z peło już się mną nie posłużą, nie będę dla nich grał, teraz jestem wiernym oddanym i poddanym naszej patriotycznej partii. Oddaję się w opiekę sprawdzonych działaczy, prawych i sprawiedliwych posłańców, którzy w końcu zrobią porządek w tym burdelu.
  Złodziei pod sąd, albo do Kazachstanu lub do Irkucka. Wysłał bym ich do Niemiec czy do Brukseli, ale mieli by za dobrze.
  Najlepiej wysłać tych lumpów i świńskich platfusów do Syrii w miejsce uchodzców.


  Kara była by taka, że byli by transportowani na Lesbos i tam załadowywani do pontonów które porzucili uchodźcy. Zalało by się tylko silniki benzyną i wio do Turcji a z tamtąd na nogach do Syrii.
  Niech tam budują liberalną PO, niech tam robią biznes z ISI i Talibami i są adwokatami Niemiec i Brukseli.

  Ciebie proszę też o wybaczenie za wszystkie złe słowa i obelgi rzucane przeze mnie, oszczerstwa i złorzeczenie. Teraz jestem z Wami na dobre i na złe.
  3 16 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 21:11
  Walker84 napisał/a:
  Pis już był przy władzy i właśnie obniżał podatki czego nie można powiedzieć o platformie. Bo oni robili coś zupełnie przeciwnego:
  http://www.rp.pl/artykul/1102441-PO-bardziej-fiskalne-niz-socjalny-PiS.html
  http://wgospodarce.pl/informacje/20386-zle-dla-gospodarki-rzady-pis-to-nieprawda-obnizki-podatkow-ograniczanie-danin-i-biurokracji-zobacz-dane
  Efekty tego programu będą znane za dwa lata i wtedy będzie się można na ten temat wypowiedzieć. I nie jest to program socjalny tylko demograficzny. Bo niektórzy tego nie rozumieją. Jeżeli za ok dwa lata urodzi się więcej ludzi to będzie to oznaczało że powiodło się. I wszystkim się to w perspektywie długofalowej opłaci.
  2005-2007 to wejście polski do UE i gwałtowne przyśpieszenie gospodarki. Wystarczyło nic nie spieprzyć a gospodarka sama hulała i wyniki były świetne. Zasługa PISu mierna. Przy takim wzroście to nawet lewacy by dali radę.

  Rząd nie rozbroi bomby demograficznej tymi 500 złotymi za to niszczy gospodarkę bo ten program trzeba sfinansować z czegoś, a będzie to podatek obrotowy i bankowy ktorzy finalnie wezmą na swoje barki konsumenci. Do tego ktoś musi go obsługiwać stąd znowu stąd zwiększenie ilości urzędników który będą bezproduktywni i nie przyniosą żadnej wartości dodanej.

  500zł to była tylko obiecanka wyborcza by przekupić matołków. Czysty populizm.

  Chcesz recepty na bombę demograficzną? Tu masz:
  ------------------------
  Być może, aby poprawić dramatycznie niski współczynnik dzietności, wystarczyłoby, żeby państwo polskie zaprzestało polityki antyrodzinnej rozumianej jako nakładanie wysokich podatków, w szczególności opodatkowania pracy stawką co najmniej 40%. Jeśli rządowi faktycznie zależałoby na odwróceniu fatalnych tendencji demograficznych, powinien zrobić dwie rzeczy: zdecydowanie obniżyć „składki” na ZUS dla osób w wieku rozrodczym oraz zredukować świadczenia emerytalne, rezygnując z modelu uzależniającego przyszłą emeryturę od sumy wpłaconych do systemu pieniędzy.

  http://www.wykop.pl/ramka/3005239/czy-500-zl-na-dziecko-w-ogole-ma-sens/
  ------------------------
  6 9 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2016 - 22:05
  m_markos napisał/a:
  2005-2007 to wejście polski do UE i gwałtowne przyśpieszenie gospodarki. Wystarczyło nic nie spieprzyć a gospodarka sama hulała i wyniki były świetne. Zasługa PISu mierna. Przy takim wzroście to nawet lewacy by dali radę.

  Rząd nie rozbroi bomby demograficznej tymi 500 złotymi za to niszczy gospodarkę bo ten program trzeba sfinansować z czegoś, a będzie to podatek obrotowy i bankowy ktorzy finalnie wezmą na swoje barki konsumenci. Do tego ktoś musi go obsługiwać stąd znowu stąd zwiększenie ilości urzędników który będą bezproduktywni i nie przyniosą żadnej wartości dodanej.

  500zł to była tylko obiecanka wyborcza by przekupić matołków. Czysty populizm.

  Chcesz recepty na bombę demograficzną? Tu masz:
  ------------------------
  Być może, aby poprawić dramatycznie niski współczynnik dzietności, wystarczyłoby, żeby państwo polskie zaprzestało polityki antyrodzinnej rozumianej jako nakładanie wysokich podatków, w szczególności opodatkowania pracy stawką co najmniej 40%. Jeśli rządowi faktycznie zależałoby na odwróceniu fatalnych tendencji demograficznych, powinien zrobić dwie rzeczy: zdecydowanie obniżyć „składki” na ZUS dla osób w wieku rozrodczym oraz zredukować świadczenia emerytalne, rezygnując z modelu uzależniającego przyszłą emeryturę od sumy wpłaconych do systemu pieniędzy.

  http://www.wykop.pl/ramka/3005239/czy-500-zl-na-dziecko-w-ogole-ma-sens/
  ------------------------
  To ciekawe co piszesz bo praktycznie wszyscy znani ekonomiści przyznają że ten Pis z lat 2005-2007 z czasów Gilowskiej zrobił kawał dobrej roboty dla polepszenia sytuacji gospodarczej w kraju. I nawet mówił to gość z przeciwnej strony barykady:
  http://wpolityce.pl/gospodarka/203450-szokujace-wyznanie-jana-krzysztofa-bieleckiego-rzad-kaczynskiego-uchronil-polske-przed-kryzysem-co-na-to-wierchuszka-platformy
  Ci z neutralnego Centrum im. Adama Smitha też to przyznają.
  Ale w zasadzie to jest zabawne po przypomniałem ci że kaczory obniżały podatki , mówisz że o to właśnie chodzi żeby dorzucić na koniec że guzik zrobili.
  A te twoje założenia o rujnowaniu budżetu to prywatne rozmyślania czy może jesteś jakimś ekonomistą?
  Przez 8 lat rządów Platformy zmarnowano kilkaset miliardów złotych i nie wiadomo na co one poszły do dziś. Jakby to policzyć ile wychodzi rocznie to jest o wiele więcej niż na ten program 500+. Tylko że tutaj nie wiadomo gdzie są te pieniądze? A nawet nie zbankrutowaliśmy przez ten czas.
  14 6 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 09.02.2016 - 12:53
  Walker84 napisał/a:
  To ciekawe co piszesz bo praktycznie wszyscy znani ekonomiści przyznają że ten Pis z lat 2005-2007 z czasów Gilowskiej zrobił kawał dobrej roboty dla polepszenia sytuacji gospodarczej w kraju.
  To prawda. Pamiętam krzyki, jak obniżali składkę zdrowotną i podatki, że najbardziej skorzystają najbogatsi, a poza tym, to za bardzo rozgrzeją gospodarkę. A wychodzi na to, że przyczynili się do zielonej wyspy Tuska, jak mało kto.

  Ale, co do programu 500+, jako programu demograficznego (a nie socjalnego), to PiS zabrał się od dupy strony.

  Po co generować dodatkowe koszty dystrybuując pieniądze, zamiast nie pobierać ich w podatku PIT (a jeśli tutaj cały podatek ktoś wykorzysta, to pomniejszać należne składki zdrowotne/emerytalne).
  Promowałoby to osoby pracujące i dodatkowo motywowało do pracy. A tak, po co ma ktoś pracować, jak z piątką dzieci może sobie siedzieć. Biednie, ale za friko. Człowiek zawsze był leniwy (zresztą, IMO to jest motorem rozwoju techniki).
  5 6 Cytuj Zgłoś
 • 09.02.2016 - 13:57
  Walker84 napisał/a:
  To ciekawe co piszesz bo praktycznie wszyscy znani ekonomiści przyznają że ten Pis z lat 2005-2007 z czasów Gilowskiej zrobił kawał dobrej roboty dla polepszenia sytuacji gospodarczej w kraju. I nawet mówił to gość z przeciwnej strony barykady:
  http://wpolityce.pl/gospodarka/203450-szokujace-wyznanie-jana-krzysztofa-bieleckiego-rzad-kaczynskiego-uchronil-polske-przed-kryzysem-co-na-to-wierchuszka-platformy
  Ci z neutralnego Centrum im. Adama Smitha też to przyznają.
  Ale w zasadzie to jest zabawne po przypomniałem ci że kaczory obniżały podatki , mówisz że o to właśnie chodzi żeby dorzucić na koniec że guzik zrobili.
  A te twoje założenia o rujnowaniu budżetu to prywatne rozmyślania czy może jesteś jakimś ekonomistą?
  Przez 8 lat rządów Platformy zmarnowano kilkaset miliardów złotych i nie wiadomo na co one poszły do dziś. Jakby to policzyć ile wychodzi rocznie to jest o wiele więcej niż na ten program 500+. Tylko że tutaj nie wiadomo gdzie są te pieniądze? A nawet nie zbankrutowaliśmy przez ten czas.
  Tak jak pisałem. Boom w Polsce wynikał z wejścia Polski do UE a nie z cudowności działań PISu. Przyszła realna kasa z UE na inwestycje która napędziła wzrost do 7%. Milion ludzi wyjechało za granicę i też przysyłało pokaźną kasę która zwiększała PKB. PIS sobie może przypisywać te zasługi że to za ich rządów ale tak naprawdę to czynniki od nich niezależne to spowodowały.

  Obniżanie podatków się chwali, sytuacja pozwalała, zrobili, więc OK na plus im to można zaliczyć. Jestem daleki od generalizowania że dany okres jest stracony albo zyskowny. W każdym razie ich dzisiejsza polityka jest zaprzeczeniem tego co było 8 lat temu a o tym dyskutujemy. Zwiększanie biurokracji, redystrybucji to błąd.

  Co znaczy stwierdzenie zmarnowano za czasów platformy? Nie bronię ich. PIS jest przy władzy, ma dostęp do do dokumentów, to niech rozlicza. Są sądy niech egzekwują prawo. Ale jeśli ktoś wierzy że gdyby PIS był przy władzy to uniknęlibyśmy marnotrawstw to mogę go nazwać tylko naiwnym.
  5 4 Cytuj Zgłoś
 • 09.02.2016 - 20:13
  Endrju napisał/a:
  To prawda. Pamiętam krzyki, jak obniżali składkę zdrowotną i podatki, że najbardziej skorzystają najbogatsi, a poza tym, to za bardzo rozgrzeją gospodarkę. A wychodzi na to, że przyczynili się do zielonej wyspy Tuska, jak mało kto.

  Ale, co do programu 500+, jako programu demograficznego (a nie socjalnego), to PiS zabrał się od dupy strony.

  Po co generować dodatkowe koszty dystrybuując pieniądze, zamiast nie pobierać ich w podatku PIT (a jeśli tutaj cały podatek ktoś wykorzysta, to pomniejszać należne składki zdrowotne/emerytalne).
  Promowałoby to osoby pracujące i dodatkowo motywowało do pracy. A tak, po co ma ktoś pracować, jak z piątką dzieci może sobie siedzieć. Biednie, ale za friko. Człowiek zawsze był leniwy (zresztą, IMO to jest motorem rozwoju techniki).
  W jaki sposób Pis przyczynił się do zielonej wyspy tuska i basenów prze rzekomych autostradach? Bo nie bardzo rozumiem.
  A z tą obniżką PiT to oczywiście zgoda. Ale kolego może poczekajmy na to chwilkę? Już raz to przecież te wstrętne pisory zrobiły.
  4 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.02.2016 - 20:28
  m_markos napisał/a:
  Tak jak pisałem. Boom w Polsce wynikał z wejścia Polski do UE a nie z cudowności działań PISu. Przyszła realna kasa z UE na inwestycje która napędziła wzrost do 7%. Milion ludzi wyjechało za granicę i też przysyłało pokaźną kasę która zwiększała PKB. PIS sobie może przypisywać te zasługi że to za ich rządów ale tak naprawdę to czynniki od nich niezależne to spowodowały.

  Obniżanie podatków się chwali, sytuacja pozwalała, zrobili, więc OK na plus im to można zaliczyć. Jestem daleki od generalizowania że dany okres jest stracony albo zyskowny. W każdym razie ich dzisiejsza polityka jest zaprzeczeniem tego co było 8 lat temu a o tym dyskutujemy. Zwiększanie biurokracji, redystrybucji to błąd.

  Co znaczy stwierdzenie zmarnowano za czasów platformy? Nie bronię ich. PIS jest przy władzy, ma dostęp do do dokumentów, to niech rozlicza. Są sądy niech egzekwują prawo. Ale jeśli ktoś wierzy że gdyby PIS był przy władzy to uniknęlibyśmy marnotrawstw to mogę go nazwać tylko naiwnym.
  Nie piszę o żadnym Boomie. W ogóle nic takiego nie pamiętam. Po prostu ludzie zaczęli wyjazdy na zachód. Spory wpływ na to miało dojście w wiek czynny zawodowo pokolenia wyżu demograficznego lat 80-tych. Dzisiejszych 30-32 latków którzy nie poszli na studia wyższe tylko zaczęli pracować. Pieniędzy z uni wtedy nie mieliśmy jeszcze prawie żadnych przecież one dopiero przyszły później. Największe w 2008-2010 roku przed Euro.
  Nie zmienia to faktu że Pis obniżył podatki i ekonomiści w tym kraju sądzą że to w cholerę pomogło. Przepraszam z wyjątkiem twojej osoby. Z drugiej strony piszesz że obniżenie podatków jest słuszne. Tak więc trochę pogubiłem się w twojej logice.
  Jeżeli ty oceniasz politykę ekipy rządzącej po 2-3 miesiącach jak jeszcze kluczowe ustawy nie weszły w życie a na efekty (dobre bądz złe) trzeba zwyczajnie poczekać to jesteś dla mnie nowym jasnowidzem Jackowskim.

  Jeśli chodzi o marnotrastwo to mówię o zadłużeniu kraju o ekstra 600 czy tam 700 miliardów w czasach hacowania donka. To nawet przy Gierku jest dobry wynik. Tylko z tych długów Gierka coś jednak powstało. I jakieś profity czerpiemy do dziś dzień. Natomiast tutaj mamy na każdym rogu w zasadzie taką sytuację jak z przykładowym Stadionem Narodowym który miał kosztować miliard i na tyle był wyceniany a dzisiaj po 4 latach od ostatniego meczu na Euro dalej jest nie rozliczony a ta kwota przekroczyła już 2 miliardy..
  W zasadzie można mówić o defraudacjach i złodziejstwie śmiało..
  8 2 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 09.02.2016 - 21:48
  dziewięć lat temu platforma obiecała zmniejszenie liczby posłów o połowę. Ja bym nawet oczekiwał czterokrotnie. Niestety nie przypominam sobie aby PO zrobiło cokolwiek w tym kierunku.
  12 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.02.2016 - 22:44
  sh_ma napisał/a:
  dziewięć lat temu platforma obiecała zmniejszenie liczby posłów o połowę. Ja bym nawet oczekiwał czterokrotnie. Niestety nie przypominam sobie aby PO zrobiło cokolwiek w tym kierunku.
  Platforma zrobiła bardzo wiele tylko że wszystko to było przeciwne do tego co naobiecywali ludziom.
  Jak choćby podatek Vat..
  18 2 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 10:08
  Smiac mi się chce z ludzi którzy mówią Platforma to platforma tamto...Oni już nię rządzą i rządzi pis i jemu patrzymy na ręce teraz. On nas teraz okłamuje. Dlaczego tego nie zrozumiećie ?nie chcecie tego zrozumieć czy jesteście tacy ciemni? Własnie że przez te 8 lat PO zrobiło najwięcej.
  6 13 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 10:48
  Bartol26 napisał/a:
  Dlaczego tego nie zrozumiećie ?nie chcecie tego zrozumieć czy jesteście tacy ciemni? Własnie że przez te 8 lat PO zrobiło najwięcej.
  Czego nie rozumiesz?
  Platforma zbudowała za mało autostrad, za mało wyremontowała dróg, zbudowała stadiony tylko na jedne mistrzostwa, hale sportowe nie są wykorzystane.
  Miasta się same modernizowały a nie przez PO. Były afery podsłuchowe,
  i "sorry taki mamy klimat". Arogancja władzy była na każdym kroku. Tusk zwiał do Brukseli zamiast walczyć o wrak samolotu, itd itp. Ludzie zaczęli się odwracać od kościoła, te tendencje musi teraz PiS odwrócić. Morale Polakom przywrócić, patriotyzm i honor.
  Polska musi być niezależna i godna.

  Nawet kabarety ryły z Tuska, że harata w gałę i nie ma pojęcia o rządzeniu,
  z Komorowskiego ryły "kiedy pytają mnie" itd.

  Teraz może się nawet odwrócić tendencja emigracji, bo jeżeli islamiści zajmą miejsca Polaków w Irlandii czy Anglii, Polacy zaczną wracać do czystego nie zachwaszczonego muzułmanami kraju.
  A czyja to zasługa, tylko PiS.
  9 7 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 12:14
  Bartol26 napisał/a:
  Smiac mi się chce z ludzi którzy mówią Platforma to platforma tamto...Oni już nię rządzą i rządzi pis i jemu patrzymy na ręce teraz. On nas teraz okłamuje. Dlaczego tego nie zrozumiećie ?nie chcecie tego zrozumieć czy jesteście tacy ciemni? Własnie że przez te 8 lat PO zrobiło najwięcej.
  Mi się natomiast śmiać chce jak sobie przypomnę ludzi którzy jeszcze 4-5 miesięcy temu za wszystko co się dzieje na świecie obwiniali Kaczora i pis choć ich już przy władzy nie było 8 lat :) To był dopiero cyrk!
  Hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja:
  http://wpolityce.pl/polityka/281254-rzecznik-kukiz15-platforma-zachowuje-sie-tak-jakby-nie-rzadzila-przez-ostatnie-8-lat-krytyka-rzadu-pis-w-wykonaniu-tego-ugrupowania-to-szczyt-hipokryzji-nasz-wywiad

  Pisory są dopiero 3 miesiące przy władzy a efekty ich ustaw będzie można sensownie ocenić najwcześniej za rok. Choć jak widać sporo ludzi z tego forum tego nie rozumie.
  A i tak Pis już przepchną w tak krótkim czasie sporo obiecanych rzeczy. Są też pozytywne kwiatki które znaczą więcej niż setki ustaw. Takie które nigdy by za czasów donka nie przeszły. Choćby takie smaczki:
  http://wpolityce.pl/historia/281055-andrzej-duda-pozbawi-grossa-orderu-zaslugi-rp-prezydent-zwrocil-sie-z-prosba-o-opinie-msz-ws-odebrania-historykowi-odznaczenia-panstwowego
  http://www.pch24.pl/gowin-degraduje-naukowe-czasopisma-lgbt--homoaktywisci--to-obnizy-poczucie-bezpieczenstwa,39533,i.html
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/antoni-macierewicz-wystapil-z-wnioskiem-o-awans-generalski-dla-ryszarda-kuklinskiego/gqgq2y

  Odnośnie tego co (nie)zrobiła platforma to ci Bono odpowiedział. Choćby te autostrady. Mając do dyspozycji tyle pieniędzy nie ukończono do dziś żadnej w 100 % . A za trzy miesiące minie 4 lata od Euro. Nie wspomnę już o przekrętach , defraudacjach i zwyczajnym złodziejstwie które przy tym na każdym kroku panowało. Przykład stadionu Narodowego jest najlepszy. Koszt po 4 latach wzrósł o co najmniej 110 % bo jeszcze nie wiadoma na czym się to skończy :)
  O tych firmach i przedsiębiorcach krajowych którzy zostali przy tych budowach zarżnięci i wykończeni też nie ma co wspominać.Takie firmy jak Hydrobudowa czy choćby z naszych stron Poldim które z 7-8 lat temu stały wyśmienicie uwalono na tych właśnie "inwestycjach". Większe zniszczenie chyba panowało tylko po 89 roku jak likwidowali i prywatyzowali państwowe firmy.
  12 3 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 16:50
  To ja dziękuje za takie 100dni panowania pisu. Zus płace więszy,opłaty bankowe idą w góre,waluta w górę,podatek od hipermarketów odbije się na najmniejszych,obiecanki z 500 zł na każde dziecko to bajka,ubezpieczenie w góre,
  Was boli dupsko to co zrobiła Platforma.
  Nadajecie na autostrady które wybudowali,nadajecie na stadiony które wybódowali,nadajecie że Smoleńsk nie wyjaśniony i dalej nie jest choć pis był w Rosji i nic nie osiągnął ! Arogancja to jest teraz jak swoich dają ciepłe posadki w Orlenie itp.
  Pan jegomość policjant który ostatnio krytykował rolety na komisariacie jakimś dziwnym tropem oddał się do dymisji...
  Podsłuchy to kto podłożył ?Platforma sobie podłożyła ? he...
  Czekam na obniżenie wieku emerytalnego,darmowe leki dla seniorów...
  6 12 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 18:15
  Nie histeryzuj. Opłaty są każdego roku wyższe i tak jest od lat. Te co są teraz są i tak skromne.
  Zobaczymy za rok , dwa czy komuś faktycznie to zaszkodziło tak jak straszą. Bo szczerze w to wątpię.
  Program 500+ został przegłosowany właśnie:
  http://wpolityce.pl/polityka/281313-program-rodzina-500-przeglosowany-po-burzliwej-debacie-sejm-przyjal-projekt-pis
  I dodatkowo co jeszcze pozytywnego. Tą pomyloną kwestię jakiś czas temu wprowadzili lewacy i kryptofaszyści.
  Na szczęście to już historia:
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sejm-dzieci-nie-bedzie-mozna-odbierac-z-powodu-biedy-rodzico,nId,2144430

  W Orlenie i wielu innych państwowych firmach są posady nadawane z politycznych pobudek. I tak jest wszędzie. I za Sld i PO tak samo było. Może ty byś chciał żeby to sprzedać wszystko niemiaszkom?

  Platforma tak naprawdę nic pozytywnego nie zrobiła. Przecież te drogi nie budowała za pieniądze które sama wypracowała. Oni byli tylko ich dysponentami tak jakby. I do tego nie skończyli prawie żadnej do dziś. A ile pieniędzy przy tym zdefraudowano to szkoda gadać..
  10 4 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 18:24
  A PiS oczywiście zrobi wszystko za swoje pieniądze i nie będzie ich dysponentem tak jakby ???
  4 5 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 18:29
  walker rozwaliłeś mnie tekstem typu:
  '' Opłaty są każdego roku wyższe i tak jest od lat. Te co są teraz są i tak skromne.''
  W sumie spoko niech są wyższe zreszta co mi tam....ehhh
  ''
  Platforma tak naprawdę nic pozytywnego nie zrobiła. Przecież te drogi nie budowała za pieniądze które sama wypracowała. Oni byli tylko ich dysponentami tak jakby. ''
  Ty na poważnie??? Pis wyciągnie ze swojej kieszeni kasę i zapłaci za wszystko...

  Miałem cie za poważną osobę do dyskusji ale teraz pojechałeś jak byś miał 10lat....
  4 8 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 19:11
  Wiadomo kolejny bezkrytyczny "Wyznawca" na etacie to czego się spodziewać...............Choćby nie wiem co to PiS będzie dla niego OK a PO do kitu .
  1 8 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 19:45
  Dla Bartol26 i t-34 ...

  zdjecie

  hiPOkryci ...

  Sami jak rządzili dzielili dzieci na gorsze i lepsze a teraz mają czelność wypominać PISowi 500 zł ...
  11 2 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 19:53
  Mamy czelność! To niby PO żle zrobiło że podzieliło a teraz jak pis dzieli to dobrze jest???
  Gdzie obniżony wiek emerytalny?gdzie tanie leki dla 70+? No gdzie? A gdzie Smoleńsk?dalej nie wyjśniona sprawa z wrakiem ?przeciesz pisiory był w Rosji po wrak i co?nie przywieżli nic?
  4 11 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 20:06
  Bartol26- w parę miesięcy chcesz zrobić to co jest zaplanowane na całą kadencję ?
  Śmieszna/y jesteś ...

  PO przez 8 lat nie potrafiła zrobić tyle dla rodzin ile PIS zrobił w kilka miesięcy !
  10 4 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 20:42
  Panowie trzeba kończyć tę dyskusję bo jeszcze Ziobro się do nas dobierze jako do wrogów ludu.
  2 7 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 21:50
  Wróciłam na chwilę bo trudno wytrzymać patrząc na to co się dzieje.Jeden z oszołomów według GW i innych postępowych mediów powiedział kiedyś(to nie był mój idol).Jeżeli nie ma argumentów w dyskusji to trzeba zrobić z oponenta wariata.Lepper w przeciwieństwie do Bolka wymknął się służbom spod kontroli i stało sie co się stało.
  https://www.youtube.com/watch?v=w3lRwBENA3U
  Opór przeciw zmianom musi być bo zagrożone jest wiele interesów a poprzedni ustrój miał wielu zwolenników wystarczy policzyć że PZPR miał okolo 3 mln. członków ,ORMO około 400 tys. co z rodzinami tworzy pokaźny elektorat.Dlatego nie dziwi mnie że jest taki opór przeciw zmianom,to walka na śmierć i życie.
  Program 500 plus który nie dotyczy zwierząt hodowlanych jest mi obojętny ale wyluzujcie,PO mówiła że nie a kasy a nagle chcą dawać wszystkim.to są pieniądze czy ich nie a? Jeżeli nie to PO proponując to działa na szkodę Państwa?
  Czyżby to były prorocze słowa i co Marszałek trudno mi wymówić to nazwisko miał na myśli
  https://www.youtube.com/watch?v=fPy5EL4lbM0
  8 4 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2016 - 22:07
  ninja napisał/a:
  Bartol26- w parę miesięcy chcesz zrobić to co jest zaplanowane na całą kadencję ?
  Śmieszna/y jesteś ...

  PO przez 8 lat nie potrafiła zrobić tyle dla rodzin ile PIS zrobił w kilka miesięcy !
  Ten kolega myślał że wszystkie ustawy przegłosują w jedną noc dzień po zaprzysiężeniu :)
  6 3 Cytuj Zgłoś
 • 12.02.2016 - 7:59
  ninja napisał/a:
  Bartol26- w parę miesięcy chcesz zrobić to co jest zaplanowane na całą kadencję ?
  Śmieszna/y jesteś ...

  PO przez 8 lat nie potrafiła zrobić tyle dla rodzin ile PIS zrobił w kilka miesięcy !
  Przypomnij sobie jak mówili przed wyborami ile zrobią w ciągu 100 dni kadencji! Skleroza?
  A co zrobił takiego wielkiego ten pis dla rodziny ?Żyje ci się lepiej?Dostałeś/dostałaś te 500zł na każde dziecko?bo ja nie. Wiesz co dostałem? więszy zus,większe opłaty bankowe,większe ubezpieczenie,większy kurs euro,inwigilacje 24h.
  Gdzie są górnicy ?Przeciesz przed wyborami Pan Duda przewodniczący Solidarności wyprowadził górników na ulice aby strajkowali że im żle. A teraz cichosza ?Nie ma strajków?żyje im się lepiej? No gdzieś oni są teraz?
  Coś tam dzisiaj słyszałem w radio jak jakiś górnik wypowiadał się żeby rząd przypomniał sobie obietnice i tylko tyle powiedział... Dziwne to coś...Dla mnie nie dziwne bo trzeba być ślepy żeby nie widzieć co jest czarne a co białe. Ale wyborcy pis-u są ślepi.

  aha Gdzie jest wrak ze Smoleńska?Nie ma ?Nie przywieżli ? Oj jak mi przykro...
  5 7 Cytuj Zgłoś
 • 12.02.2016 - 8:41
  Bartol26 napisał/a:
  Przypomnij sobie jak mówili przed wyborami ile zrobią w ciągu 100 dni kadencji! Skleroza?
  A co zrobił takiego wielkiego ten pis dla rodziny ?Żyje ci się lepiej?Dostałeś/dostałaś te 500zł na każde dziecko?bo ja nie. Wiesz co dostałem? więszy zus,większe opłaty bankowe,większe ubezpieczenie,większy kurs euro,inwigilacje 24h.
  Gdzie są górnicy ?Przecież przed wyborami Pan Duda przewodniczący Solidarności wyprowadził górników na ulice aby strajkowali że im żle. A teraz cichosza ?Nie ma strajków?żyje im się lepiej? No gdzieś oni są teraz?
  Coś tam dzisiaj słyszałem w radio jak jakiś górnik wypowiadał się żeby rząd przypomniał sobie obietnice i tylko tyle powiedział... Dziwne to coś...Dla mnie nie dziwne bo trzeba być ślepy żeby nie widzieć co jest czarne a co białe. Ale wyborcy pis-u są ślepi.

  aha Gdzie jest wrak ze Smoleńska?Nie ma ?Nie przywieżli ? Oj jak mi przykro...
  Dobry z ciebie komik sytuacyjny. Równie dobrze mógłbym napisać że dzięki pis tanieje paliwo.
  To co wymieniłeś ( jeżeli w ogóle ma to coś wspólnego z prawdą) większości i tak nie rusza jak widać bo partia rządząca ma dalej druzgocące poparcie.
  Ty nie rozumiesz że skutki i efekty ustaw dla gospodarce choćby ( w szczególności) to proces złożony i długofalowy i trzeba czasu aby się zaczęły realizować?
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 12.02.2016 - 8:56
  Tak paliwo tanieje aż miło ale to pis obniżył baryłkę ? Patrzysz na sondaże ?To popatrz na Petru i wtedy powiedz czy ma pis taka przewagę. Ja się pytam co z wrakiem?Nie ma? Przecież miało to być priorytetowe zadanie żeby wrak wrócił . Odpowiesz na jakieś pytanie czy będziesz dalej bełkotał?
  3 7 Cytuj Zgłoś
 • 12.02.2016 - 10:24
  Bartol26 napisał/a:
  Tak paliwo tanieje aż miło ale to pis obniżył baryłkę ? Patrzysz na sondaże ?To popatrz na Petru i wtedy powiedz czy ma pis taka przewagę. Ja się pytam co z wrakiem?Nie ma? Przecież miało to być priorytetowe zadanie żeby wrak wrócił . Odpowiesz na jakieś pytanie czy będziesz dalej bełkotał?
  I tak samo z opłatami bankowymi które były podnoszone od dobrych kilku lat. Pis też w tym maczał? Znalazłeś dobre alibi dla nich.
  Sondażami się nie sugeruję bo manipulują tylko ludźmi. Powinny być zakazane. Ale co ciekawe nawet w tych tevaenowskich pis prowadzi z znaczną różnicą. Petrus jest przykładem znakomitym na manipulowanie tym społeczeństwem. Przecież ten gość i jego ekipka nie ma więcej jak z 7-8 procent poparcia. Z nich to się już śmieją wszędzie.Podobnie jak z tych kodowców. Z tej zbieraninki to jest dobra polewka w sieci.
  Samego Petrusa choć to nie moja bajka do tej pory uważałem za jakiegoś grubego gościa ale teraz (szczególnie po tych jego wypowiedziach) wychodzi że to jest zwykły błazen sterowany do robienia dymu i nic więcej. Te kobitki obok niego to jeszcze lepsze. Podobnie jak palikociarze wcześniej.
  A co cie tak wzięło z tym wrakiem? Gdzie ktoś mówił że to jest priorytetowe zadanie? Bo nie słyszałem..

  Ps. Ja ci cały czas odpowiadam na pytania i zadane tematy ale to ty mi nie udzielasz jasnych odpowiedzi..
  3 5 Cytuj Zgłoś
 • 12.02.2016 - 11:23
  krowka123 napisał/a:
  Wróciłam na chwilę
  Witaj ponownie. Brakowało Cię.
  Wracając do tego co piszesz, mnie tam nie brakuje realizacji obietnic przedwyborczych, bo bardziej zależy mi na Polsce niż na obietnicach. Jeżeli Polska ma się wyłożyć i mamy zostać ponownie dziadami Europy to niech nie realizują obietnic. Moi starzy w komunie zarabiali 7-11$ miesięcznie, więc jak się rząd zadłuży jak Gierek czeka na s to samo.

  Nic PiS nie mówi o budowie dróg i autostrad, stadiony, hale już są, a dalej do Bielska Białej czy Cieszyna lub do autostrady na Słowacji , wleczesz się w nieskończoność.

  Nic też rząd nie mówi o ambicjach brukselskich, czy oddamy władzę w Brukseli obcym, bo Polacy w Brukseli to nie honor i dowód podległości?
  3 Cytuj Zgłoś
 • 12.02.2016 - 11:40
  walker pamiętam jak Duda mówił że priorytetem jest wyjaśnienie Smoleńska i przywiezienia wraku, A uczepiłem się tego bo jak PO miało władzę to PIS tylko Smoleńsk i Smoleński i żeby przywieś wrak. Pojechali i nie przywiezli nic poza kompromitacją . Bo Ruskie nie oddadzą go i tyle.
  Kiedy miałeś podwyżki wcześniej bo ja tego nie odczułęm . Zresztą wy ciągle co robiła Platforma a nie patrzycie co robie teraz Pis i obudzicie się w ręka w nocniku ..
  Co do Tuska co uciekł do Brukseli to dla mnie wielkie wyróżnienie że Polak jest na takie wysokim stanowisku w UE. Dla was to kompleks.
  Aha po tych autostradach wybudowanych przyjemnie się jezdzi, Na nowych stadionach miło się ogląda mecze itp
  No ale was to w oczy razi to co PO zrobiło. Mówisz o przewadze pisu nad innymi a nie wierzysz w sondaże to niby skad wiesz? z TV Trwam czy z Radio od Rydzyka który dostanie ponad 20ml zł ?
  6 4 Cytuj Zgłoś
 • 12.02.2016 - 11:57
  bono napisał/a:
  Witaj ponownie. Brakowało Cię.
  Wracając do tego co piszesz, mnie tam nie brakuje realizacji obietnic przedwyborczych, bo bardziej zależy mi na Polsce niż na obietnicach. Jeżeli Polska ma się wyłożyć i mamy zostać ponownie dziadami Europy to niech nie realizują obietnic. Moi starzy w komunie zarabiali 7-11$ miesięcznie, więc jak się rząd zadłuży jak Gierek czeka na s to samo.

  Nic PiS nie mówi o budowie dróg i autostrad, stadiony, hale już są, a dalej do Bielska Białej czy Cieszyna lub do autostrady na Słowacji , wleczesz się w nieskończoność.

  Nic też rząd nie mówi o ambicjach brukselskich, czy oddamy władzę w Brukseli obcym, bo Polacy w Brukseli to nie honor i dowód podległości?
  Wiesz. Platforma je podobno budowała i do 2012 /2013 roku miały być niby ukończone. Kasa na to była a co teraz z nią się dzieje to nie słychać.
  Odnośnie Gierka to rząd donka już zadłużył się na większą sumę:
  http://wpolityce.pl/gospodarka/258477-po-zadluzyla-polske-bardziej-niz-gierek-mocna-ale-rzetelna-ocena-prof-krzysztofa-rybinskiego
  http://www.fakt.pl/polityka/ekonomisci-o-rzadach-donalda-tuska,artykuly,488286.html

  Tylko z tych rzeczy z Gierka nam sporo zostało. Co prawda protoplaści donalda sprzedali 80 % tej schedy niemiaszkom ale jednak nasi tam pracują. Za psie pieniądze co prawda ale lepsze toż niż wypas owiec jak w Mongolii..
  6 5 Cytuj Zgłoś
 • 12.02.2016 - 12:06
  Tak wygląda cały program 500+

  zdjecie
  10 9 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz